Skoči na vsebino

Namazi


Recommended Posts

Tatarski biftek:

1/2 kg pljučne pečenke

1 čebula

1 kisla kumarica

3 stroki česna

1 kom. ribjih filetov

sol

poper

1 celo jajce

5 kom. kaper

žlica mlete paprike

za oreh masla

1 feferon

jedilna žlica majoneze

jedilna žlica gorčice

Takole izgleda "moj osnovni recept za biftek", držim se ga samo toliko, da česa ne pozabim dodat.....vedno dam česa več...skratka okus "popravljam".Sama uporabim telečje meso(ker ga trenutno pač imam v skrinji) in ni nujno, da je pljučna pečenka.....

Finančno gledano, je ceneje kupiti 30 dkg že narejenega biftka.........

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Sem danes kupla kikirikijevo maslo, ki ga americani tako opevajo. FUJ FEJ :O: :xx!:

 

x:px Namaz iz sojine skute

2 trdo kuhani jajci

12 dag sojine skute (tofuja)

sol po okusu

2 žlici soka limone

1 žlica majoneze

 

 

Sestavine zmešamo v dobrem mešalcu. Z dobljenim namazom namažemo opečene kruhke, krekerje ali kruh. Lahko pa naredimo sendviče s solato in jih imamo za zdravo malico ali večerjo.

 

x:px Namaz s skuto

 

skuta

čebula

sol

poper

rdeča sladka paprika

 

 

Čebulo narežemo na drobne koščke in jo dodamo skuti. Vse ostale sestavine dodamo po okusu in dobro zmešamo.

Knowledge of what is possible is the beginning of happiness.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

<{POST_SNAPBACK}>Heh Michelle, kikirikejevo maslo je res bljak, čeprav ga tako opevajo....in če pomisliš, koliko kalorij.....

 

Ja sem pogledala...ful kcal, cukra...ma vsega :eek: Pa brezvezen okus. Skoda denarja...bi si raje kupila Philadelphijo namaz :yumy: xyesx

Knowledge of what is possible is the beginning of happiness.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

:D kikirikijevo maslo ja :P hehe je deda kupil pred kakim letom, pred kake tremi meseci smo ga vrgli stran, gor na vrhu ga je mankalo mrbit za pol žličke (čajne) vsak ki je sam mal probal, ga je minilo... nimam pojma kak lohk folk to je... ampak i guess če maš zjebano državo, in po platonu je država samo unija vseh državljanov, si zjeban tud sam... :P hehe sicer pa od kar sm vidu tisti filmič "Super veliki jaz..." mi je čist jasno... kikirikijevo maslo je še kul :D v primerjavi z ostalimi oslarijami...
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

O! :palec:

Ja, ravno zadnjic je nekdo spraseval za tatarca (in kljub temu da imamo ze nekje recept, sem ziher, morda ga je contesa podala), thanx Enja! :palec: :vio:

 

Fino ko ste osvezili, ker sem ravno hotela.

Zanima me, ob vseh namazih, kaj menite, zakaj ni orehovega?

Saj so mastni orehi in vse....

Ker imam ene orehe, pa sem mislila, da bi naredila namaz, pa se spomnila, da cudno, da 'ne obstaja' (kolikor sem pac seznanjena)...

In ali so potem orehi sploh 'primerni' za tole?

Ceprav ne vem, zakaj ne bi bili, saj ce si ces krompir mazat na kruh, je to tvoja stvar - hocem reci, iz vsake stvari se skoraj da naredit nekaksen namaz. :)

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ali pa šetraj....tudi dobro. :palec:

 

Lahko pa orehom primešaš še sončnična semena, primešaš pusti pasirani skuti in dodaš listke materine dušice. Preizkušeno in dobro :palec:

 

* p.s. valjda veš, da je treba soliti zadevo.... x;)x

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Zajblja ne smem, sploh pa ne zdaj. :|||

na skuto sem pa tud sama pomislila in se spomnila, da imamo na trznici eno fajn neslano in taksno... ker orehi so precej tezki, po mojem...

 

Vcasih so verjeli, da so dobri za mozgane, ker so takega videza..,. po isti logiki so za pljucnik ocenili, da je dober za pljuca in za srce paradajz (poleg srcnika ali srcne moci, nisem ziher, mesam to dvoje) - bo nekaj na tem, ker je zelo bogat s kalijem (med drugim). x8Dx

 

Moram si spomnit kako zacimbo, ki hkrati tudi kulira, recimo....

 

Thanx Astra, torej si delala ze tole tud ti, je ze tud tebi prislo pol na misl, no saj jasno... :palec:

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

SEEETTTRAAAAAAAJJJJJ, saj res, moja najljubsa zacimba, saj bi slej ko prej pomislila, zdajle sem bila sele pri baziliki v glavi. :)

 

:palec: :palec: ofkors! xyesx

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Kremni sir z orehi

 

2 trikotnika sira Roquefort

1 sladka smetana

peščica grobo narezanih orehov

nekaj celih orehov za okras

 

 

Sir stopimo na blagem ognju s polovico količine smetane, drugo polovico smetane stepemo. Malo ohlajeni omaki primešamo stepeno smetano in vmešamo orehe. Ohladimo, okrasimo s celimi orehi.

Knowledge of what is possible is the beginning of happiness.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

<{POST_SNAPBACK}>Mene bolj zanima kak avokadov namaz...nic ne poznam. V mehiski je mnjami.

Kaka ideja? Pa samo iz zelenjave!

 

guacamole:

 

avokado prerežeš na pol, izkoščičiš, izdolbeš meso. takoj poliješ s sokom pol limone (sicer meso oksidira in potemni). dodaš majhen zrel paradižnik, majhen strok česna, majhen košček čebule, čili (ali brizg tabasca), sol in poper... vse skupaj zmiksaš in to je guacamole.

 

za pol ure daš v hladilnik, da se okusi prepojijo. odlično s koruznim čipsom, tortiljami, toastom...

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

xokx x8Dx

 

Hudo! :palec:

 

*Enja zate imam eno vprasanje v zvezi s tat. biftkom:

ali so vedno incuni not? x?x

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

<{POST_SNAPBACK}>guacamole:

 

avokado prerežeš na pol, izkoščičiš, izdolbeš meso. takoj poliješ s sokom pol limone (sicer meso oksidira in potemni). dodaš majhen zrel paradižnik, majhen strok česna, majhen košček čebule, čili (ali brizg tabasca), sol in poper... vse skupaj zmiksaš in to je guacamole.

 

za pol ure daš v hladilnik, da se okusi prepojijo. odlično s koruznim čipsom, tortiljami, toastom...

 

 

mmmmmmmmmmmmm :yumy: :yumy: :yumy: xyesx xyesx

Pa same take fajn stvari so notri. Probam cez kak teden, zdaj se malce "postim" x;)x

 

Hvala!

Knowledge of what is possible is the beginning of happiness.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

<{POST_SNAPBACK}>xokx x8Dx

 

Hudo! :palec:

 

*Enja zate imam eno vprasanje v zvezi s tat. biftkom:

ali so vedno incuni not? x?x

Marsa ja, vedno so inčuni( slani ribji fileti notri).Kot sem že napisala, okus malo prilagodim svoji družini- ne marajo kaper, pa dam notri samo eno ali dve....

Če boš vse sestavine kupovala samo za ta namen, lahko tudi narediš takole: vse začimbe (razen jajca) zmiksaš , daš v kozarček in v hladilnik.Tako imaš pripravljeno maso , meso pa kupiš in narediš biftek kadar se vam zljubi...se pravi, če že kupiš škatlico filetov, pa kozarček kaper,kumar..lahko iz celotne količine kar nekajkrat narediš biftek...V receptu je meso pljučna pečenka...preverjeno je biftek dober tudi iz stegna mlade govedine ali teletine...

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

A ves da nisem vedela tega, hvala, Enja! :palec:

Se nikoli nisem sama delala biftka.

V bistvu mesa skorajda ne jemo, no zelo malo, a ce ze, mi pase samo kaksen prsut ali biftek, ki pa ni vsak dober.

Zanimivo. Morda se pa res kdaj lotim......

Pa hvala za tele prakticne nasvete (shranjevanje in tole). :vio: :palec:

 

p.s. he, zato meni tolk pasejo kapre zraven, ce jem biftek, jaz jih ne bi dala sam 5, to ni nic. :P ;)

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

  • 11 months later...

Nism našla nobene ustrezne teme, pa da ne bi odpirala novo, vas tukej sprašujem... x:Ix

Pod roke mi je prišel sezamov namaz (sezamovo maslo)- zelo podoben okus kot arašidovo maslo. Kaj kej veste o tem? Je res bolj zdrav kot arašidov namaz? Jz ga zdej jem s polnozrnatim kruhom za zajtrk. A je kul? Mislm, da ni preveč redilno, pa to... :inocent: x:Dx

Scio mi nihil scire
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

  • 6 months later...

Enkrat mi je ratal tako dober tunin namaz, da je šel skoraj v sekundi. Ampak jaz, trot, sem si pozabila zapisati recept, zdaj pa ne vem več, kaj vse sem dala not. Vem samo, da je bila ena ful dobra kombinacija, pa taprave količine vsega skup zmiksane. A ma kera kak dober recept za to reč?

 

Če se ne motim, sem zmiksala:

sir Tamar,

čebulo,

malo paradižnika,

kakšno olivo ali dve (brez koščice seveda),

najbrž tudi majonezo,

mogoče gorgonzolo, ...

... in seveda tuno iz konzerve.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

tega recepta, ki ga omenjaš ne vem.

 

čisto tak enostaven recept za tunin namaz naredim zmešam skuto pa tune iz konzerve , pa dodam česen, pa drobnjak pa peterišilj, pa sol. Česen drobnjak pa peteršilj na drobno naseckaš...

Pa fino vse skupaj zmešam ...

 

xsrcx

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ja meni je dobro pa čist enostavno...brez jajc....pa tako naprej..pa še za dalj časa je lahko.

 

drugače sem pa mal po netu poiskala tale receptek...hm nimam pojma kako tole izgleda, mislim če je dobro.

 

Lahko pa poskusite, je pa podobno tistemu tam zgoraj...tvojemu receptu Tamburin :vio:

 

 

SESTAVINE

konzerva tune

2 kuhani jajci

1 navadni jugurt

1 rdeča paprika

1 čebula

2 - 3 kisle kumarice

žlica kaper

2 žlici majoneze

mala konzerva koruze

sol

malo mlete paprike

po želji dodamo kakšen paradižnik ali pa tudi kakšno žlico kikirikijevega masla

 

Postopek POSTOPEK

 

Tuno malo pretlačimo, ostale sestavine - vsako posebej drobno nasekljamo (tako drobno, da še vedno zahrusta, ko ugriznemo). Vse skupaj premešamo in že je pripravljeno - če dodamo več jogurta, lahko uporabimo tudi kot preliv za solato.

 

xsrcx

 

Tunin namaz z mlado čebulo

 

Količina:

Za 4 osebe

 

Sestavine:

3 ali 4 male pločevinke tunine (skupaj približno 25 dag), limona, 2 mladi čebulici, pol šopka peteršilja, pol šopka mete, 10 dag zeliščnega sirnega namaza, 2 žlici kaper, sol, poper

 

Postopek priprave:

Limono ožamemo. Tunino odcedimo, pretlačimo z vilicami in pokapamo z limoninim sokom. Mladi čebulici očistimo in nasekljamo ali narežemo na tanka kolesca. Peteršilj in meto oplaknemo, osušimo in nasekljamo. Kapre nasekljamo. Tunino, mlado čebulico, peteršilj, meto, sirni namaz in kapre zmešamo. Po okusu dosolimo in popramo. Če želimo, v namaz vmešamo še pretlačeno trdo kuhano jajce. Postrežemo z opečenimi kruhki.

 

xsrcx

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Objavi novo...