Skoči na vsebino

Razlaga imena


Apolonija

Recommended Posts

  • Komentarji 92
  • Objavljeno
  • Zadnji komentar

Najbolj aktivni v tej temi

Ve kdo kaj pomeni ime MAJA?
*In my dreams I always see you sore above the sky, in my heart there always be a place for you for all my life, I'll keep a part of you with me,...and everywhere I am there you'll be,... (Peral Harbor) *
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

  • 5 years later...
(popravljeno)
Kaj pa Natalija?

Ruskega ali francoskega izvora? Ruskega prej...

Sem vedela, kaj pomeni ....pa pozabila...nekaj v zvezi z angeli se mi zdi...

 

hei, hei...

 

Ime Natalija izhaja iz latinskega imena Natalia, ki je izpeljanka iz latinskega imena Natalis. To povezujejo z latinskima besedama natalis v pomenu »rojstni, nanašajoč se na rojstvo« oziroma dies natalis »rojstni dan«. Imeni Natalia oz. Natalis so prvotno dobivali otroci rojeni na Božič, to je rojeni na »praznik Jezusovega rojstva«. Nataliji je po pomenu sorodno ime Renata s prvotnim pomenom »rojena v novo življenje, prerojena (po krstu)«

 

Različice imen

 

Nata, Natali, Natalia, Natalie, Natalina, Natalja, Natja, Natka, Natascha, Natasja, Nataša, Nataška, Natašija

 

 

Tujejezikovne različice imena

Pogostost imena

Po podatkih SURSa je bilo na dan 31. decembra 2007 v Sloveniji število ženskih oseb z imenom Natalija: 3.586. Med vsemi ženskimi imeni pa je ime Natalija po pogostosti uporabe uvrščeno na 75. mesto.[2]

 

 

Osebni praznik

V našem koledarju z izborom svetniških imen, udomačenih med Slovenci in njihovimi godovnimi dnevi po novem bogoslužnem koledarju je ime Natalija zapisano 3 krat. Pregled godovnih dni v katerih poleg Natalije godujejo še Božena, Nataša in osebe katerih imena nastopajo kot različice navedenih imen.[3]

 

Zanimivost

Natalija je bila srbska kraljica romunskega rodu, od leta 1875 žena Milana II. Obrenovića , mati srbskega kralja Aleksandra I. Obrenovića.

 

 

 

Ve kdo kaj pomeni ime MAJA?

 

 

Izvor imena

Ime Maja je nastalo s krajšanjem imena Magdalena, in to verjetno prek oblike imena Majdalena, ki se pojavlja tudi v slovenski ljudski pesmi.[1]

 

 

Različice imena

moške oblike imena: Majo, Maj, Majski

 

 

Pogostost imena

Po podatkih SURSa je bilo na dan 31. decembra 2007 v Sloveniji število ženskih oseb z imenom Maja: 12.644. Med vsemi ženskimi imeni pa je ime Maja po pogostosti uporabe uvrščeno na 4. mesto. [2]

 

 

Osebni praznik

V koledarju je ime Maja uvrščeno k imenu Magdalena; god praznuje 10. aprila, 25. maja, 22., 26. julija

Popravljeno -> Natalina
...vesolje med zvezde nevidne črte riše, povezuje ljudi ki jih več ni, vsaka zvezda poje svojo zgodbo, zgodba o ljubezni sva jaz in ti...
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

hei, hei...

....

Hej, dobrodosla! :vio:

Super, da si nasla oz. izbrskala tole zapraseno (a vedno aktualno) temo in da si se takole potrudila. x8Dx :palec:

Upam da Nataly vidi.

 

Na tejle strani lahko najdete razlage za skor vsa imena:

http://www.behindthename.com/

:palec: super grem prec shekirat. x:)x

 

... sam nisem prevec zadovoljna.

zato ker alenka nima kej dost zveze z magdaleno, sej je slednja v bistvu magda, kar nima zveze z alenko.

tud helena se mi ne zdi cist to.

no sej to sem ze vedla, sem mislila da bom kaj novega, *eksoticnega* odkrila. xDDx x;)x

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

tudi tukaj se najde marsikaj, pa še v slovenščini

 

Razlaga in pomen imen

 

Zanimivo tudi tole

 

Kakšne barve je vaše ime? - treba se je malo zapeljat po strani dol, nekje do sredine, da pridete do teme oz. razlage o barvi vašega imena.

 

Sicer pa našel za svoje ime - Janez - do sedaj dve razlagi.

Po eni je hebrejskega izvora in pomeni Jahve je milosten... :eek: x?x :vio:

 

Po drugi je pa etruščanskega izvora in izvira iz imena Janus - to je bil etr. bog z dvema obrazoma... x?x xnckrivx

 

Komu zdaj verjeti? x:Dx

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Hej, dobrodosla! :vio:

Super, da si nasla oz. izbrskala tole zapraseno (a vedno aktualno) temo in da si se takole potrudila. x8Dx :palec:

Upam da Nataly vidi.

 

Hvala za dobrodošlico x:)x

 

temo sem našla preko googla ko sem iskala razlago svojega imena (Natalija). forum se mi je zdel zanimiv in sem se prijavila, ker se kasneje tudi našla razlago in jo želela deliti z Nataly...

x:Dx

...vesolje med zvezde nevidne črte riše, povezuje ljudi ki jih več ni, vsaka zvezda poje svojo zgodbo, zgodba o ljubezni sva jaz in ti...
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

sej res...barva sem pa bela... x:)x

na drugem mestu so a rumena in vijolična... x:Dx

...vesolje med zvezde nevidne črte riše, povezuje ljudi ki jih več ni, vsaka zvezda poje svojo zgodbo, zgodba o ljubezni sva jaz in ti...
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

sem sel "za foro" se rumeno brat, pa lahko prav tako recem da zame precej velja. kdo bi vedel ane x:Dx

 

sicer pa kar se tebe tice.. pac sprjazn se, crna si pa konc, ni druge x:Dx x:o)x

 

sm sou zdej prebrat se crno... pa se mi zdi cist vredu. precej pomembne lastosti za clovestvo.

to so pravzarpav ljudje v ozadju, ki drzijo niti v rokah, recimo nekih povrsnih navzgled mocnih politikov, oblastnikov, ipd. so dejanski odlocevalci.

precej jin principa je notri opisanega. nekej med mocno plutonovsko energijo in deloma rakom z mocnim dodatkom lune.

tko, da se nimas kaj dost za sekirat; bolj tisti s katerimi si skupaj x:Dx x:Dx

temu bi preprosto lahko rekli tudi "obvladas" bolj kot to kazes in se zdi.

 

si vidla, cist zastojn astro linija - "free astro linija" x:Dx

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

ja, hm, ne vem no... v bistvu clovk res z leti bolj cudaski rata, pa ne zato ker bi bi postal bolj drugacen, temvec zato, ker je postal prevec normalen. :o|o: no, kakor kdo ane.

 

ok.

ma sej jst te tut tolk zlo ne vidim v crni sploh. ampak tisti opis za crno pa se mi je zdel pac crni primeren.

 

aja, jst sm zmer mislu d si bolj blont, pa pa malce okrogla x:Dx x:o)x

si mi dala idejo za odpret novo temo :palec: x:Dx

 

aja, :eek: a saturn je najbolj krut? a sploh lahko recemo da je energija kaksnega planeta ki vpliva na nas res kruta energija? al smo bolj mi tisti ki nek dolocen vpliv na doloceni stopnji zavesti razlicno sprejemamo in ga nato razlicno kanaliziramo v prostor?

Hocem rect, da mroda njegova energija ni kruta, je pac morda neka energija; samo da potem to energijo uporabimo morda tudi na krut nacin, zaradi lastnih tezav. Kaj misls?

Ker saturn in planeti vplivajo bolj ali manj na celotno clovestvo, kljub temu pa isto energijo nekdo uporabi ali spremeni v kruto ravnanje, nekdo pa kako drugace.

 

jp z leti (roka na srce vsak dan smo starejši) res mal čudaški rataš... x:Dx

tko da, če boš jutri žabica ...se ne sikirej x:Dx tuki ma jest prste vmes... :vragec: x:Dx oz plutonova energija ..s pridihom lune ... x:Dx

(hecam se xDDx ...samo sebe res ne vidim tolk "strogo" ...pa tko plutonska...)

Itak sem črna xDDx ...že na svet sem prišla črna ...po laseh ...da so me vsi zafrkaval če sem z voza padla... x:Dx xrolleyesx

 

Drugač pa ja ...nekaj je tud na tem ....ne rinem v ospredje nikol ..ne pokažem vsega takoj ....tko da sem. mal skrivnostna...recmo mal pokrita rihta... x:Dx

samo zafrknila še nisem nobenga nikol ..kar rečem ponavad drži ....rada mam red ...disciplino (se pravi, ko se dela se dela ..ko se zafrkava se zafrkava ....ne mešam dela z z osebnimi zadevami ..jo pač ločim ....tuki se kaža tud moja črnina .. xDDx

 

tko no ...šef ne bi bila, sam svoj šef pa ja ... x:Dx :8):

izkušnje pa te marskej naučijo ...

 

ja mal drugačna res od oranžne pa rumene.... xDDx x;)x a ne ...

 

tko da free ...zstonj astro linija ..dober da je zastonj... xDDx x:Dx

 

Tko da ni lih pluton ampak saturn ...najbolj kruti planet... x:Dx

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...



  • Včlani se

    Postani član LN Foruma in se pridruži naši skupnosti.

  • Zadnji obiskovalci

    • Noben član si ne ogleduje te strani.
×
×
  • Objavi novo...