Skoči na vsebino

Zmorem!


Piko

Recommended Posts

  • Komentarji 273
  • Objavljeno
  • Zadnji komentar

Najbolj aktivni v tej temi

Najbolj aktivni v tej temi

Posted Images

  • 2 weeks later...
Saj res, podobna tema - Koliko zmoremo.  :palec:

Ful, skratka - vsekakor veliko vec kot se nam zdi. :vtz:

Res je tema s podobnim naslovom, a za mojo zgodbo se nisem spomnil primernejšega, pa bi se lahko imenoval recimo - Kakorkoli

Nameravam o tej moji temi še kaj napisati, malo drugače.

Zmorem - sedaj ne gre, da zmorem več, bolj, ampak zmorem drugače. Zmorem najti boljšo besedo, kot - zmorem.

 

Medtem je tu link na gorske strani, kjer zmorem pisati o izletih drugače kot drugi gorniki in planinci. Na linku je zadnja zgodbica, na desni strani objave so linki vseh prejšnjih zgodbic. V kolikor jih bo kdo šel brat, priporočam branje od spodaj navzgor (časovno starejše), ker so sicer nanizanke, a se malo vsebinsko pa le navezujejo.

 

Link: Potep po Uskovnici, samovšečen pa sem tudi pri predzadnji zgodbici (link:) Planjava, moji zadnji gorski zgodbi; za dalj časa.

E, fino, ker se enkrat zmorem spet tudi pohvaliti.

Računalnik ustvarja navidezno resničnost, človek resnično navideznost.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

x^x :palec: wow, cestitke, fotke so mi vsec, se posebej s kapelico in se ena zelena z drevesom se mi zdi...

pa roze, pih! Nisem vedela, da si tako vsestranski! :palec:

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Koliko je pomembno vprašanje - zmorem? Ali je to sploh vprašanje?

Zakaj bi se to spraševal?

 

Tek na Grintovec. Recimo, da sem star 20 let. (Saj nisem, pa kaj) Da se bi kot 70-letnik ob pivu lahko hvalil: Pred 50 letil sem lahko tekel na goro. A kaj, če grem še dodatnih 19,5 let v preteklost, takrat sem zmogel pa - lulati in kakati v plenice... Kakšno veljavo potem ima zame tale - zmorem? O tem bom moral razmisliti ponovno.

 

Iščem kakršnekoli namige. Včeraj sem na polici videl Coelhovega Alkimista. Zgodba, ki sem jo prebral pred 9 leti, in ki mi je bila takrat izjemno všeč. Nič drugega nisem imel trenutno za brati in jo ponovno vzamem v roke. Kako to, da sem popolnoma pozabil zgodbo? Prav ničesar se nisem več spomnil, niti ob branju, sproti ne. Celo konec mi je bil enako presenetljiv, kot prvič. Kot ga bi bral prvič. Zakaj taka pozaba? Vse, kar mi je pravzaprav ostalo v spominu, je bilo samo to, da piše o osebni legendi.

 

O čem sanjam danes? Kakšna je moja osebna legenda? O čem sem sanjal kot otrok? Sem še na poti? Sem spet na poti? Kakšna je pot? Kaj je pot? Ni več vprašanje, ali zmorem ali ne. Ampak kaj je tisto, kar bi rad, da zmorem. Bom ugotovil to, se spomnil? K sreči vem, da - zmorem.

Računalnik ustvarja navidezno resničnost, človek resnično navideznost.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Piko, nekje sem prebrala da ni važna pot, da je važno  kaj ob poti vidimo x;)x

Pot na nek način je važna, pripelje nas na cilje. Torej na koncu poti je nek cilj, na njenem začetku pa je namera. Da od namere (po poti) pridemo do želenega. Vendar je to, kaj pišeš, tudi zelo važno - da pot doživljamo v polnosti, ker je vse pomembno. Pot je lahko lepa, veliko se lahko naučimo, a ne smemo pozabiti, zakaj smo na njej. In se je treba sproti ozirati naokoli ... a spet ne preveč, da ne pademo v kakšno luknjo ali si zvijemo gleženj. Ali zaletimo z glavo v kakšno skalo ... res je, na poti moramo tudi kaj videti, doživeti itd.

 

Zato se človek, ki se nekaj nameni storiti, in izbere ustrezno pot, niti ne sprašuje, ali bo pot tudi zmogel ali ne, ali mu je usojeno cilj doseči ali ne, ampak vso pozornost nameni udejanjanju in zato je lahko zadovoljen z vsem, kar na poti doživi, čeprav mu dosega cilja ni namenjena.

Računalnik ustvarja navidezno resničnost, človek resnično navideznost.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

mi je všeč zadnji odstavek... sicer pa itak vse poti pripeljejo na cilj, do nekega spoznanja ane...mogoče je pa cilj, ki ga moram doseči ravno v tem da ne dosežem cilja x;)x

:palec: :palec: :palec: x:Dx x:Dx x:Dx Meni tui ni usojeno!Sma že dve!

....ŽIVLJENJE JE KOT OTROŠKA SRAJČKA, ZMERAJ PREKRATKO IN ZMERAJ USRANO....neznani avtor
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

[Q] .zmorem, hočem, želim, moram, še kaj  > ...rezultat?
kak si ti en nesmisel B. ...tema je polna želja, ti pa sam packaš nesmisle, vmešavas osebnostne poglede xrolleyesx

ja želja je in tko tut spišem, se pa nič tebe ne dotika, bo sedaj kj bolj jasno sveže x:Dx

.vedno iščem Vzrok problemov in njihove Zdrave rešitve
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ha-ha. Pa si res otrok še x;)x . Če boš hotu bit velik frajer (kar si očitno po tvojih postih sodeč zlo želiš) boš mogu nokautirat brihtne, najblše x^x . Lahko pa se tolažiš kot se sedaj. Tvoja izbira. x;)x

Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.

K. Čapek

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Kaj mujcek, ne folgaš več? Pa tak mlad dečko, pravi mačo........ pa ga že živci matrajo x;)x x:o)x Si se pa pametno odloču, morm priznat. Blš skenslat, k probat nokautirat, potem k so ti že šteli do 9, pa še komi dihaš x;)x x:o)x x:Dx Blš za zdravje, v tem primeru, za tvoje duševno.....zdravje. x;)x x:o)x :vragec:

Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.

K. Čapek

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

hočem dihat svež zrak, brez zadahov gnilih zob in ostankov cmokajoče hlastajočega kosila...
,hja potem si jih umivaj redno,

Pomir se Bob, eter te ima rad, maš predstavo javno, še kj več dramatike, boš še tak zaslovel x:Dx

.vedno iščem Vzrok problemov in njihove Zdrave rešitve
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

> .dobra sta nikej

 

. O vrednostah često se veliko govori,

a le malokdo jih ceni in se jih drži

 

.Kadar k sebi kdaj vrednoto boš hotel privabiti,

spoštljivo in lepo o njej boš moral govoriti

.vedno iščem Vzrok problemov in njihove Zdrave rešitve
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Kaj pa je to - ZMOREM?

 

Za začetek ena stara šala mala:

Policaji pri ciganih najdejo železniške tračnice. »Kje ste pa to vzeli,« vpraša policaj. »Kaj pa mi vemo, verjetno so od nekod prinesli otroci.« »Pa saj tehta vsaka vsaj štiristo kilogramov,« je ogorčen policaj. »Kaj pa otroci vedo, kaj je to štiristo kilogramov,« odgovori cigan.

 

Ko se začneš spraševati, ali boš zmogel ali ne, je nekaj narobe. Včasih me okoliščine prisilijo, da pomislim - ne zmorem, ne zmorem več. Če je do sedaj šlo, zakaj tak obrat?

 

Četrtek je moj dan za zgodbo, za izlet, na katerem si ne postavljam takih neumnih vprašanj. Ko sem po luninem dnevniku natrosil nekaj virtualnih poljubov, sem se počutil veselo razposajenega. Hehehe, odzivi so različni … včasih so jih nekateri posti tako polni, da se bojim, kako se mi bo začela iz monitorja cediti slina. Donacija s cmokanjem… pa ne, da bo to imelo kak vpliv tudi v realnem življenju?

 

Zgoden sem. Zavijam na vodiški izvoz, da bi prihranil za avtocesto. Na koncu vasi opazim starega gospoda, ki utrujeno popravlja zabojček na prtljažniku kolesa. Od nekod mi je znan. V hipu, ko peljem mimo, se domislim, da bi mu podaril tisočaka. Kar tako, mala donacija. V gozdu obračam na kolovozu. Šele sedaj opazim, da je uvoz na glavno cesto zelo nepregleden. Da ne bom doniral tudi kleparjem! Težko je podariti tisočaka, ker se je gospod medtem že odpeljal dalje. Bo že lažje meni obračati, kot njemu pritiskati na pedala. Zagledam ga, kako križari skoraj po vsej desni strani ceste. Nekaj ga morala varovati, nekaj tam zgoraj ga mora imeti rado. Prehitim ga v drugo.

 

Ob cesti ga ustavim: »Ali vam lahko podarim dvatisoč?« »Ne, nimam nič denarja,« odgovori. »Že večkrat sem vas videl, rad bi vam podaril dvatisoč,« mu rečem. »Da ste me že večkrat videli?« se mu utrujen kmečki obraz raztegne v nasmeh, ki se mi zdi zanj redek. Za hip zamiži, med odpiranjem vek se mu povrne malo utrujenosti; šele potem pospravi denar v žep.

 

Na vožnji mimo Šenčurja premišljujem, zakaj mu nisem dal kar pet tisoč. Ker težko dajem denar od sebe. Ko ga naslednjič vidim, moram… V tem se domislim, kje sem ga videval. V Vikrčah pod Šmarno goro, ko je peš v klanec rinil kolo. Dolga je njegova običajna rajža.

 

Na avtobusni postaji v Mojstrani poberem štoparja. »Do Kranjske Gore grem, ali bo v redu?« »Uredu, samo da ne boste platili kazni zbog mene.« Ni od tu. Policaji mi že ne bodo napisali kazni za ustavljanje na postajališču? »Od kod ste?« »Iz Mostara.« Ni vajen mraza, pa niti še ni bilo tako mrzlih dni. Večkrat je prezebel, nima primerne obleke in čevljev … ko enkrat ni dobil štopa, je šel peš do Kranjske gore … danes ga je do Mojstrane pripeljal en dober človek … zrak je tu redek, nekajkrat je igral nogomet … njegova prva vzporedna stvar na svetu … pa je zaradi redkega zraka ostal brez sape.

 

Kaj če bi še njemu podaril tisočaka? Na tem izletu bom sežgal za nekaj tisočakov bencina, eden več ali manj … brskam po denarnici, pa tisočakov ni več. »Ustavil bom na bencinski, pa me prosim počakajte.« Črpalkar mi noče menjati, ker tudi on nima tisočakov. »Bom pa tankal!« Res grem natočit, a za štiri tisočake. »Petica. Nisem vam mogel pobrati vsega drobiža, evo, samo tisočaka mi vrnete.« In se smeji še črpalkar.

 

Pripeljeva do Čičar, tu bo izstopil. »Tu imate tisočaka. Za seme.« »Šta je to seme?« Ma ja, semenka, kaj jaz vem pravi izraz. Da bo enkrat več denarja.« Gleda bankovec, si ga dvigne v višino oči; mogoče preverja pristnost, ali je to samo šala... In se začne smejati. »Boga mi, da mi neko dao denar!« Prijetno je slišati, ko se smeje še naprej. Sam je, nima se s kom pogovarjati, če hoče kaj poklepetati, mora iti zvečer ven, za to pa rabiš denar… pravi. Evo, sedaj se bo lahko šel pogovarjat, še doda.

 

Zavijam proti Vršiču, kjer se šele ima za zgoditi moja četrtkova zgodba. Čez nekaj kilometrov, se bo začela dogajati tudi meni… hehe pravzaprav se vseskozi kaj dogaja, le od nas je odvisno, če to opazimo ali ne. Upam, da bom do naslednjega četrtka zmogel napisati novo gorsko zgodbo. Kaj hudiča sem se moral pa to sedaj vprašati? Se bo že zgodilo, če se mora. Če bo v moji moči, bo, če pa ne, pač ne. Ampak še prej se ima za zgoditi…

Računalnik ustvarja navidezno resničnost, človek resnično navideznost.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Počasi lahko naslov spremenim v:

 

Kakorkoli! ... samo da je dobro.

 

Tu vas bom še naprej seznanjal z svojimi razmišljanji, nazadnje sem obljubil avtoanalizo po Hay.

 

Gospa Hay piše v Dodatku hrbtenične deformacije: »Preučite skico hrbtenice in podatke o njej. Nato si oglejte še miselne vzroke, ki so navedeni v nadaljevanju. Nazadnje pa s svojo notranjo vednostjo preverite pomen, ki vam je v največjo pomoč.«

 

 

O pojmih:

Preučevanje skice hrbtenice – mala malica. Ampak samo ob natančnih preiskavah.

Ogledovanje miselnih vzrokov – spoznavanje z možnim. Če zares sprejmemo vse opisane možnosti.

Notranja vednost – zahtevnejše delo na sebi. A brez vnaprejšnjih predvidevanj tipa »to zame ne velja«

Pomen v največjo pomoč – dolgotrajnejši proces. Uh, sem šele nekaj mesecev na začetku…

 

V praksi:

Preučevanje skice hrbtenice

največje težave občutim zaradi medvretenčnih ploščic, v knjigi pa so navedena samo vretenca. Katero vretence naj vzamem pod drobnogled? Eno višje ali eno nižje? Oba? Ni videti pravila. Do MRI sem mislil, da imam težave s ploščico med 5L in križnico. Res je. A še večjo imam med 4L in 5L, tam imam lepo hernijo, disk je porinjen tudi v levi živčni kanal. Največji vpliv mora imeti 5L, navzgor in navzdol. Pa L4 bom tudi preučil, in križnico.

Ogledovanje miselnih vzrokov

(5L) goleni, gležnji, stopala. Ustreza: slaba prekrvavitev nog, mrzla stopala, občasno krči v nogah

(4L) prostata, mišičje spodnjega dela hrbta, bedrni živec. Ustreza: išijas, lumbago, bolečine v hrbtu, občasno težavno uriniranje

(Križnica) kolki, zadnjica. Ustreza: ukrivljenost hrbtenice.

Torej največ težav mi dela opis po 4L, deloma 5L in manj Križnica.

 

Možni vzroki 4L:

Zavračanje spolnosti - Spolnosti nisem zavračal. Vendar je 4L še najbolj povezan z lumbagom. Domača lekarna pri akutni lumbalgiji navaja: »kot znano tiče spolni organi v ledjih. Otrditve v ledjih pot imajo lahko psihično ozadje, bolnik se skuša otresti seksualnih zahtev (drugih ali svojih), s tem da zaščiti genitalije spredaj z varovalno držo, zadaj pa z mišičnim oklepom.« Nekaj od tega mi je v pomoč, v nekaterih podrobnostih, ki jih tu ne bi navajal, bi se tudi lahko našel. Znano je, da je s tem delom hrbta povezana korenska (spolna) čakra.

Denarna negotovost - Po nesreči pred 20 leti sem imel precej let občutek, da zaradi posledic ne bom zmogel zaslužiti za življenje. Zadnjih nekaj let se poskušam otresti tega občutka… mislim, da sem na dobri poti!

Strah vas je poklicne poti – poklicna pot je povezana z pogostim usposabljanjem, učenjem novega, intenzivnim delom itd. koncentracije pa nisem zmogel leta in leta. Strah me je bilo, ko sem vedel, da se moram naučiti nekaj novega. Jeseni moram opraviti nek zahteven izpit. Pred mesecem sem moral narediti miselni obrat. Z veseljem sem se začel pripravljati nanj…

Občutek nemoči – vzroki so isti … saj sem si dokazal, da nisem takooo nemočen…

 

Predlagani miselni vzorec: Ljubim se takega, kot sem. Opiram se na svojo moč. Varen sem na vseh ravneh.

 

Možni vzroki 5L:

Negotovost – težko se odločim o kaki važnejši stvari. Ali pa stvari, ki predstavlja veliko denarja. Izboljšujem, a moram še delati na temu.

Težavno sporazumevanje – prvi hip ne bi rekel, a sem včasih pri tem nestrpen, siten.

Jeza – včasih se jezim povsem brez potrebe. Jeziti se je vedno brez potrebe. Sploh ne vem, zakaj me jezi ravnanje drugih, ki je njim, ne meni, v škodo. Tu moram narediti malo več. Upam, da sem že začel.

Nezmožnost sprejemanja užitka - tudi tu sem kaj našel! Pravzaprav sem užitek vedno povezoval z naporom. Jeseni sem prav pri gorskih izletih začel izpostavljati užitek, brez napora.

 

Predlagani miselni vzorec: Zaslužim si življenjske užitke. Prosim za tisto, kar bi rad, nato pa radostno in z užitkom sprejmem.

 

Možni vzroki Križnica:

Izguba moči – precej let sem imel ta občutek, tudi v obliki depresije. Zadnja leta je ta del telesa boljši…

Stara, kljubovalna jeza – tu pa nisem našel ničesar. Razen same kljubovalnosti… bom pokukal še na to področje, tako mimogrede.

 

Predlagani miselni vzorec: Sem noč in oblast v svojem svetu. Osvobajam se preteklosti in zahtevam svoje dobro.

 

Kot vidite, je po analizi možnih, ne, je več vzrokov.

Moram delati na miselnih vzorcih, pa tudi na odpravi vzrokov.

Vse skupaj ni hec.

 

Morda se (pisanje) nadaljuje

 

.

 

P.S. Kaj ima to skupnega z ZMOREM? Pojem zmorem ima mnogo podobnih obrazov se upam, hočem, moram, želim, bi rad itd. pa dostikrat vse stlačimo pod ta ubogi - zmorem!

Računalnik ustvarja navidezno resničnost, človek resnično navideznost.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...



  • Včlani se

    Postani član LN Foruma in se pridruži naši skupnosti.

  • Zadnji obiskovalci

    • Noben član si ne ogleduje te strani.
×
×
  • Objavi novo...