Skoči na vsebino

Kaj bomo dons jedl


Recommended Posts

..Kaj pa potem zaseka (zaska po naše)?

...

Zaska je pa najboljša x:px še posebej, če ima notri kaj prekajenega, pol pa še pikrič strtega česna zamešano pa na svež kruh x:px x:px zelo dobro x^x

 

********

glede unga jabolčnega soka:

sm ga kuhala nekak do 80+st (mal čez), ker je bil pisker premali, pa več kot naenkrat 20L ni šlo za skuhat, v glavnem, pene sem sproti dol pobirala, jasno, da sok ni bister kot iz Fructalovega tetrapaka, je pa vsekakor slajši (sorta jonagold in kosmač), neky smo ga celo zamrznili po nasvetu tete Enje (hvala Enja xsrcx ) no glih tok za štihprobo, 4L smo ga reskirali x:Ix sej več pa tut placa ni blo v zamrzovalniku xcivx

Nalili smo ga v rostfrajaste sode (provzaprov sta bla dva), čez je šel plovec, kaj pa so počeli s parafinskim oljem pa ne vem, ker sem šla prej domov :o|o: Sploh pa je blo tok "znalcev" okol sodov, da res nisem hotla delat drena, je blo treba še piskre pomit, šporhet spucat (ej folk, prvič sm kurila na drva za kuhat, ne sam za ogrevat), ker je xsrcx po nesreči polil malo jabolčnega soka genau na rostfraj šporheta in je treba pol takoj spucat, južino naštimat, ... v glavnem, cela kmetica/gospodinja sem bila.

 

dons grem pa v našo menzo na telečjo obaro z ajdovimi žganci...me zebe, pa se je treba mal pogret s kako konkretno hrano x:px

popoldanska malica pa sestoji iz grozdja x:)x

You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.

»Grem naprej.

Kjer ni poti, ustvarim pot.

Usmerjam tok svojega življenja,

tako kot duša v meni hoče.«

*´¨)

¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)

(¸.•´ (¸.•´

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

vse bl se mi zdi, da k ma clovk enkt idejo... kaj... je obrok ze skor pripravljen :vragec:

 

krompirjeva musaka z buckami + (remix) solatka x:Dx

ßoDi ło K@r §i... DrUgih J€ ił@k z€ Pr€v€c !!!

 

life is a strange thing... just when you think you learned how to use it... it's gone...

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Kapica imaš prav. Ideja je že polovica skuhanega.

 

Danes jota. Žal ne iz kisle repe, a bo kislo zelje prišlo v upoštev. x:o)x

 

Moj dragi je oni dan izjavil, da premalo kuham, oziroma da ne kuham prav :ermm:

Premal jedi na žlico. Da ga vidim danes, kako se bo držal zraven kosila. Ni pretiran ljubitelj kislega zelja.

 

Maščevanje je sladko :vragec: x^x

... ljubi življenje in življenje bo ljubilo tebe...
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

bolj malo se je zadnje čase...je blo treba zgubitI dve kilci pridobljeni med poletjem in sploh ni blo problem ;) prehlad in je apetit šel po gobe...

 

jabolčni štrudel in sok...

 

zvečer pa pričakujem slastno večerjo x:px

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Filane paprike, pire krompir

 

Zajtrk je bil tudi dober: Prežganka s kruhom iz kmečke peči.

joj Mitra, ti pa ješ še taprav (krepek, kmečki) zajtrk. xDDx

včas so že zjutri začel z žganci, golažem ipd.

Dans pa kruh pa marmeladke, kosmički ipd.

 

Zajtrkovala sm kozarec vode (novodoben zajtrk) pa dvojna kava iz kavomata (sm total zalimana, včer KONČNO preselila še zadnje ostanke šare še iz kleti in popucala U NULO (okna, okenski okvirji, zavese, omare - zunaj/znotraj, vse posesala še za omaram, pomila, pobrisala prah, sam še belila nisem x:Dx x:Dx ) Spat šla pa polnoči, k sm mogla še sebe počlovečit (nega las, rok, nohtov ipd.)

 

Kosila pa konkretno južno iz matevža in kislega zelja x^x

zdele bi pa tiste butlove kremšnite x:px x:px

You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.

»Grem naprej.

Kjer ni poti, ustvarim pot.

Usmerjam tok svojega življenja,

tako kot duša v meni hoče.«

*´¨)

¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)

(¸.•´ (¸.•´

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

filano papriko (sama nardila x^x ), ko mi uspe priti domov... (zaenkrat bolj slabo zgleda..)

pa ostanke štrudla.. x:px

(ja, tokrat je ful boljši ratal x:px s pomočjo vseh vaših nasvetov x:)x sem kupila sveže testo, ful namazala vsak list z mešanico vode in stopljenega masla in pekla na manj kot 200* :palec:

WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY

BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM

 

loesje

 

 

Spet nazaj -

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Nic bilo z zamisljenim kosilom x:Dx :vragec: , zmeraj, ko si nekaj omislim, se kaj drugega zgodi. Koncala pri mesani solati za kosilo - zelena solata, paradiznik, sir, jajce in prekajena sunka pa italjanski preliv, dopolnila pa z Nutriso sladoledom - fajn sladoled, ki ima baje tako malo kalorij, da ti ko ga jes se tvoje kalorije izginejo x:Dx .

 

Danes pa definitivno tacos al pastor padejo, pride obisk iz Montereya, pa tega tam nimajo x;)x

Ni porazenec kdor je porazen, porazenec je kdor se po porazu ne pobere.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Cookie

Sem še stara šola in nas je kar nekaj, ki delamo doma in ne hodimo za računalnik sedet po osem ali več ur, oz ne hodimo k delodajalcem (pa če bi bilo magari menjava in centriranje pnevmatik).

Se pravi delamo doma.

Zajtrki so tako kot si omenila. Žganci z mlekom, prežganka, močnik, mlečni sok...... Topli obrok. Večinoma pozimi, poleti je pa standard kislo mleko.

Kosila so relativno pozna in se je potrebno podpreti za fizikalca špilat celo dopoldne.

Mogoče komu čudno za slišat, samo navada je železna srajca.

Kaj danes za kosilo?

Ne vem še. Moram malo skrinjo odpret, da vidim kaj mi bo padlo v roko.

Duhovno smo močnejši ko nas je več, saj smo samo tako lahko celota!
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Mitra, sej vem, da prazen žakelj ne stoji pokonci, pa če je treba z lopato premetavat, je jasno, da je treba kej konkretnega pojest, kar ti da energijo za ves dan, ker kosila, (oz. že bolj zgodnje večerje) so pozne x;)x

 

sam, a ti prežganko zjutraj kuhaš, al jo pripraviš prejšnji dan?

 

*******

evo, dans sm zmazala mešano solato; če bi morala pa travo grabit, eeeee, pol bi pa po žgancih lopnila x;)x

You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.

»Grem naprej.

Kjer ni poti, ustvarim pot.

Usmerjam tok svojega življenja,

tako kot duša v meni hoče.«

*´¨)

¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)

(¸.•´ (¸.•´

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Cookie

Skuham. Je to narejeno v 10min.

 

Čarli

Kako super ideja za kosilo. Njami.

Bo potrebno nekaj takega, malo drugačnega.

Duhovno smo močnejši ko nas je več, saj smo samo tako lahko celota!
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Kako se človek znajde v dilemi, ko mora skuhati.

 

Ne bodo pečene paprike, pač pa džuveč (ne vem kako napisat drugače) riž, sojini polpeti, skleda solate (endivja s krompirjem).

Še sladica mi manjka.

Kokosove kocke. Ali pa (hm) pravi gorenjski štrudl. Da ne bo pomote, ni tako malo obložen, samo ima dodatke ki so slani in ne sladki.

 

Listnato testo, oslič, por, korenje, petršil, koleraba.....

Ful dobr, samo ni za po kosilu ampak za malico.

Duhovno smo močnejši ko nas je več, saj smo samo tako lahko celota!
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ker smo zdesetkani in se nam je nekaj nevsakdanjega

je danes na sporedu pica.

Njami

 

Tatarska, tržaška omaka, fullll gob, sira....

Duhovno smo močnejši ko nas je več, saj smo samo tako lahko celota!
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Obupala nad repo in nardila joto s kislim zeljem.. za en teden je je :)

 

sam zdajle gremo pa ven jest, 'tašča' vabi, ker je sama doma.. verjetno jo bom pa jutr kar na joto povabla..

pa kruh pečem po dolgem času.. ciabatto v bistvu... bo pasalo zraven :palec:

WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY

BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM

 

loesje

 

 

Spet nazaj -

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Naredila široke rezance z gobovo omako x:px

 

Za tamlajšega pa polento z mlekom.

 

Ostali domači odsotni.

 

Zdaj še moram pa zanje nekaj pripravit.... pa še ne vem kaj... verjetno bo šmorn...

... ljubi življenje in življenje bo ljubilo tebe...
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

naredila sem koruzno juho, nekaj podobnega mehiški. in je uspela. sem bila kar malo presenečena, sploh, ker sem improvizirala.

zdaj me pa zanima če kdo ve kako se pa kukr pravilno naredi mehiška koruzna juha, po možnosti breznmesna?

Improvizirano kuhanje je najboljše. :palec:

Mislim, da sem samo parkrat šla točno po receptih, pa to samo za sladice.

 

Kar se tiče receptov .... na tole KLIKNI

Upam, da boš našla kaj po tvojem okusu.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Objavi novo...