Skoči na vsebino

Kaj bomo dons jedl


Recommended Posts

Mmmm jaz tud pečem mlad krompirček v pečici, zraven bom pa mal korenčka dala pa skuto zmešano s peteršiljem čez polila x:px

 

Zraven pa veliko skledo mešane solatke iz domačega vrta.

 

Za večerjo bom pa puding skuhala x:Dx

jaz bom pa likala xrolleyesx

 

sicer pa je moja fejverit kombinacija pečenega krompirja: krompir, česen v strokih (dodam nazadnje), nakolutano korenje in nakrhljana čebula. Pa veeeelik kumine x:px

You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.

»Grem naprej.

Kjer ni poti, ustvarim pot.

Usmerjam tok svojega življenja,

tako kot duša v meni hoče.«

*´¨)

¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)

(¸.•´ (¸.•´

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

za zajtrk naribala jabolko, ga vrgla med ovsene kosmiče s toplo vodo, dodala žličko meda, malo cimeta

in pokončala vse skupaj. odlično bilo x:px

za kosilo bo riž z zelenjavo in solata x^x

... svet pripada tistim,

ki verjamejo v svoje sanje ...

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

včer se mi je peklo, tko da sem spekla najprej hrenovke v listnatem testu, pol mi je pa še ful testa ostalo, sem pa nekaj nafilala z domačo jabolčno marmelado, nekaj pa kao slani prsti (po obliki) z lanenim semenom.

 

Dans pozajtrkovala ksl. melko pa mal divj.kostanja (žlička)

 

Malica sendvič xrolleyesx

čakajo me še paradajzi, nektarine, banana in ksl.mleko.

Za kosilo bodo bobiči :2src: in to z domačim pridelkom stročjega fižola x^x

 

če me bo pekarska vnema do večera še držala, zna bit, da padejo kake domače napolitanke :yumy:

You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.

»Grem naprej.

Kjer ni poti, ustvarim pot.

Usmerjam tok svojega življenja,

tako kot duša v meni hoče.«

*´¨)

¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)

(¸.•´ (¸.•´

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Stročji fižol in kuhan krompir, zabeljen z ocvirki in peteršiljem :yumy:

Dodatna varijanta so še dušene gobe z jajcem.

 

Ni vrag, da jih bom uspela nahranit (čeprav malo dvomim).... A upanje ostaja...

... ljubi življenje in življenje bo ljubilo tebe...
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ta mlajša včeraj naredila testeninsko solato. Dobro.

pred tem pa sem udarila po marelicah.

Te še bodo za danes.

 

ne vem kaj bi.

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

se javila, da bom danes ponovno jaz poskrbela za kosilo

torej, nekaj bom spacala iz ajdove kaše, kuskusa, gob in jajca

solata pa bo kar iz paradižnika in kumare

za sladico že spekla malinov narastek, recept zanj napisala vilamalina v neki drugi temi

samo da nisem dala samo malin, dala še malo borovnic in rdečega ribeza, aja, pa uporabila mešanico

pirine in polnozrnate moke x^x

madona, bom še prava gospodinja ratala :eek: x:Dx

... svet pripada tistim,

ki verjamejo v svoje sanje ...

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

In čebulo boš jedla ob skuti ali ob sirotki?

 

Najboljša/prava skuta se naredi iz kislega mleka...sveže polnomastno mleko skisaš(počakaš dan ali dva)...previdno posnameš smetano in jo poješ( črn kruh obvezen :yumy: )ostanek premešaš in potisneš v prečico ogreto na 150 stopinj za dve uri, ugasneš pečico...ohladiš in precediš...in imaš skuto.

 

Trenutno je na top listi skuta+ narezan drobnjak+malo gorčice+malo majoneze+sol+poper

 

Tole je pa genialno :palec:

zadnjič mi ful zadišalo ta pravo mleko in sem liter Planike kupila.. pol se pa prehladila in sem ful delala na tem, da bi se hitro pozdravila, mleko pa tle ne paše zraven.. in me zdaj še 2 dni ni bilo, tako da se je počasi skisalo v hladilniku.

sem se spomnila, da ste nekaj pisale in poskusla mal čarat.. v bistvu sem samo na čist mini ognju segrela mleko (aja, nič nisem smetane dol pobirala, a bi morala :inocent: ) in se zdaj nekaj mocareli podobnega odceja tamle na cedilu x:px

pa še sirotko, za katero sem se že spraševala kje bi jo dobila :palec:

 

kul, zdaj pa lahko kupujem mleko vsake tolk, mi je bilo ful škoda, ker mi res samo kak kozarec zapaše, pol se pa skisa... :o|o:

WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY

BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM

 

loesje

 

 

Spet nazaj -

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Peče se jabolčni štrudelj iz pšeničnic (ta ranih jabolk, ki jih zrabutala predvčerajšnjim med potjo domov)

pa špinačni kaneloni bodo - ta mlajša predlagala, pa kumarčina solata.

mater jedilnik x:Dx

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

O Strelka:)

Ne, niso trde.

Prerežeš na pol, izdolbeš sredino. Jaz jih pol posolim (sem jih prvič jedla ne da bi bile bučke soljene in mi je nekaj manjalo x;)x )

Pol pa posebej skuham riž.

Če je tuna zraven na olivnem olju prepražim čebulo in dodam tuno, pa poper, pa rožmarin, zmešam z rižem in natlačim tole v bučke.

Prelijem s kislo smetano, ki sem ji dodala umešano jajce.

Pečem hmm nekje tričetr ure ali pa še več nekje med 200 -250 stopinjami. Moj šparhet je pač bolj tak..če se mi zdi, da bo kisla smetana pretemna, pokrijem z alu folijo.

Če pa dodam mleto meso, tudi prepražim prej in zraven dam lovorov list, pa ga preden nafilam v bučke vzamem ven.

sicer pa rada delam kaj po svoje in zraven naseckam še korenček mlad ali pa grah in tak.

Zadnjič sem položila na vrh tudi nekaj sira..meni je bilo premočno, deci pa ful dobro.

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ne da se mi komplicirat... Kolerabo, korenček, zelje, bučko zrezala na kockice, pest kamuta, dala kuhat, na koncu bom dodala mal sojinih koščkov... poletna mineštra :)

 

prejle bila v mestu in vidla, da imajo v slonu Illy take away.. že 14 dni poskušam priti do take dobre kave, kot sem jo zadnjič v Italiji pila in sem si rekla, da to pa mora bit to... No, ni. :xx!: se mi zdi, da je bila zažgana.. pa ne vem, a mleko al kava al vse skup.. sem sicer spila, ker sem se skoz prepričevala, da ni tko grozn.. sam mam še 2 uri po tem čist nagravžen okus v ustih :xx!: :xx!: :xx!: 1,60€

WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY

BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM

 

loesje

 

 

Spet nazaj -

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Evo Strelka, oba recepta-starodavni in light varijanta.

 

Bobiči

nekoč in danes;

- prastara zelo popularna istrska jed. Kmetica je naložila ravno prav ogenj, obesila kotliček z vsemi sestavinami in šla obdelovat njive. Ko se je opoldan vrnila, je morala biti mineštra gotova :eek: :wOOt: xnckrivx

No, dandanes so se postopki kuhanja na srečo spremenili, osebno nisem pristaš dolgega kuhanja. Izjema je golaž od zadnjič, sicer pa poskušam hrano čimmanj toplotno mrcvariti.

 

Evo postopek:

Četrt kile češnjevca dam zvečer močit.

Nasednji dan fižol zavrem in tudi sama odlijem prvo vodo (antiprdec varijanta x:Dx ).

Dolijem vodo in dodam eno/dve šalotki, en lovorjev list, 3 na trikotnike zrezane korenčke, eno steblo zelene (ki jo pred serviranjem fliknem proč) in s pomočjo noža ločim koruzo od storža (2-3 mladi koruzi- junij :vragec: ) ali pa dodam eno pločeviko koruze. Dodam kakšna nemastna pujskova rebrca in vršičke. Solim, dodam nekaj centimetrov paradižnikove mezge. Ko zavre pustim, da na majhnem ognju brbota debelo uro.

Dodam še tri krompirje narezane na šajbe. Kuham še uro. Krompir se mora razkuhati, da bobiče zgosti.

Na koncu reguliram poper in dodam malo šetraja. Slednjega ni dobro kuhati, ker sicer rad zagreni.

 

Za vse, ki ne poznate istrsko -italijanskih navad- ko je mineštra(katerakoli) že na krožniku, se jo zabeli 'na surovo' z nekaj kapljicami olivnega olja x^x :palec: x^x

 

Dober tek! xsrcx

 

 

Narod, a vi kaj (kuhate) jeste bobiče? x:px xcivx :yumy:

Sedaj je čas mlade še mlečne koruze, ki tej krasni istrski mineštri da tisti poseben, malo sladikav okus.

 

Času primerno sem priredila svoje tradicionalne bobiče, v lihgt varijanto.

 

Na malo olivnega olja pocvrem 2 korencka, narezana na res majhne kocke. Dodam koruzno zrnje iz dveh storžev, katera ostrgam z nožem. Potem dodam pest fižoletov(stročji fižol) narezanih na komadiče, Na koncu dodam ene dve cuketi (bučki), tudi na kockice narezani. Včasih kupim tudi kakšno pest svežega fižola, njam.Potenstam, posolim in zalijem z vodo tako, da je mineštra gosta. 20- 25 minut brbotanja na majhnem ognju.

 

Serviranje:

-ali nastrgam gor malo parmezana

-ali dam v vsak krožnik malo belega sira iz slanice( pri sosedu imajo enega kozjega bolgarskega -200g pakunga-ODLIČEN)

- ali žlica smetane

- ali kruhove kocke

- sebi najraje dodam samo par kapljic olivnega olja'na surovo' x;)x

 

Variacije: ko se ni bilo fižoletov, sem dodajala kar gojene šparglje-beluše in koruzo iz pločevinke. Dobra mineštra pride z korenino zelene in koromačem. Ali pa sem korenčku in koruzi dodala kakšno pest graha iz zamrzovalnika. Hočem reči- mineštro narediš prakrtično iz vsega.

 

V mineštre na dajem več krompirja, tudi zato, ker mi jo včasih uspe prihraniti tudi za drugi dan, krompirja pač ni za pogrevat.

 

Jejte mineštre, dobro denejo telesu in umu, lajšajo prebavo in so nizkokalorične in super nasitne!

Čeprav, :inocent: zraven še zmeraj do nezavesti najbolj paše pladenj palačink z marelično marmelado al šmorenček z rozinami :fiju:

 

x:)x

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Stročji domaći gre počas h koncu :C: a kdo ve, a se ga splača zdej še kej posadit, bo prilezu ven in še letos obrodil?

 

Nat, mam v hladilniku ful cukinov, bom danes sprobala tvoj recept za polnjene bučke s tuno in rižom x:px

 

Prejšnji teden se preizkusila recept vilemaline (kje je ta punca, nič je ni "vidt" :ermm: ), sam je meni ta malinov narastek žal prekisel. Sem že pozabila, da so maline kisel sadež, kar se peke tiče. Nič hudega, sem potem čez polila dodobra posladkano smetano, pa je glih taku blo x:px Je blo pa meni ravnotako boljši hladen, kot mlačen za jest x:Ix

 

Bobiči so pa moja najljubša mineštra, prehitela je celo joto (katero bo lahko jedla nočindan). Pripravljam jo skozi celo leto. Poleti s stročjim, pozimi z zrnatim fižolom. :zoro:

You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.

»Grem naprej.

Kjer ni poti, ustvarim pot.

Usmerjam tok svojega življenja,

tako kot duša v meni hoče.«

*´¨)

¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)

(¸.•´ (¸.•´

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Me pa gobarile včeraj in nekako upale, da so pa gospodič v tem času le nekaj naredili s piščetom, ki ga nastavila zunaj. In ker ga ni - baje bil utrujen in nič lačen, sem ga na koncu fliknila v vok. Razrezala na majhne koščke, ogulila kožo in maščobo (ker domače gojen), ga na brzake popekla, pol fliknila not dve veliki čebuli, eno papriko, pa par faferonov, pa petršilj(vse z vrta), pol pišče nazaj not, pa dve bučki nakockala in še nekaj gob zraven ter vse skup dušila. Pa malo soli, pa origana, pa lovorov list en mali.

Zraven pa kumaričina solata (nam že pri uhah ven leze).

Starejša je ogulila golobice in jih zdušila na žlici ocvirkov za predjed. In smo polizale pisker x:)x

Za sladico pa sladoled x:px

Ostalo več ko pol piščeta. Ga bomo pospravili danes. Sem že narezala radič. Zdaj grem še nad krompir in to bo to.

 

Stročji domaći gre počas h koncu :C: a kdo ve, a se ga splača zdej še kej posadit, bo prilezu ven in še letos obrodil?

 

Nat, mam v hladilniku ful cukinov, bom danes sprobala tvoj recept za polnjene bučke s tuno in rižom x:px

Baje da se ga še splača - moja frendica ga je ravno te dneve, jaz pa zdaj čakam na njene izsledke. Po moje bi moralo iti skozi, razen, če ne bo preveč megleno.

 

Super za cukine:)) Naj vam teknejo.

In tebi Strelka itak:))

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

o dejdej x:px xDDx

te ga bom pa še jaz v zemljo dala (stročjega) :palec:

Nat, hvala za info :kiss:

You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.

»Grem naprej.

Kjer ni poti, ustvarim pot.

Usmerjam tok svojega življenja,

tako kot duša v meni hoče.«

*´¨)

¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)

(¸.•´ (¸.•´

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Bobiči so pa moja najljubša mineštra, prehitela je celo joto (katero bo lahko jedla nočindan). Pripravljam jo skozi celo leto. Poleti s stročjim, pozimi z zrnatim fižolom. :zoro:

 

Bobići po Rubkinem receptu! x:px x^x

Sem vedla da se bo moja Cookie xsrcx prijela na to maneštro, ker mlati koruzo ku pišćec :palec: xDDx

 

Meni so tudi fižoleti fajn, z malo kuhanega krompirja in politi s kislo smetano , v kateri je pocvrt pršut x:px

 

Lačna :sori:

 

Nat, dobiš recept za hobotnico, njam njam

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Bobići po Rubkinem receptu! x:px x^x

Sem vedla da se bo moja Cookie xsrcx prijela na to maneštro, ker mlati koruzo ku piščec :palec: xDDx

 

Meni so tudi fižoleti fajn, z malo kuhanega krompirja in politi s kislo smetano , v kateri pocvrt pršut x:px

 

Lačna :sori:

 

Nat, dobiš recept za hobotnico, njam njam

hihi x:px :palec: x^x

You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.

»Grem naprej.

Kjer ni poti, ustvarim pot.

Usmerjam tok svojega življenja,

tako kot duša v meni hoče.«

*´¨)

¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)

(¸.•´ (¸.•´

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

a kdo ve, a se ga splača zdej še kej posadit, bo prilezu ven in še letos obrodil?

ti ga kr posadi....naša mami, ga 3x sadi...tak da je stročji fižol tam do oktobra x^x x:px

pač odvisno od vremena jeseni :vio:

There is

One Mind,

One Truth,

One Source in the Universe,

and I AM ONE with ALL there is."

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

WOO-HOO juhej :onfire: :onfire: :onfire:

You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.

»Grem naprej.

Kjer ni poti, ustvarim pot.

Usmerjam tok svojega življenja,

tako kot duša v meni hoče.«

*´¨)

¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)

(¸.•´ (¸.•´

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Fajn :palec:

Ulovil danes gospodič smuča :eek: ribetino od 8 kg.

Ga za štirikrat dala v skrinjo in zdaj bi ga pripravila še. Iščem recept, da ne zaj. ribe.

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Js pa danes jedla nezdravi sirov burek... Včasih prov paše x:Ix

 

Imam pa že načrt za jutrišnje kosilo... Skuhaš makarone, jih daš v pekač, poliješ s skuto in naribanimi jabolki ter daš v pečico pečti :palec: :palec:

 

Pride kot narastek in je fuuuul dobro, se mi že cedijo sline x:px

 

xsrcx x8Dx

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

lubenico in bele breskve

 

 

eno vprašanje : lubenica je buča, ane... in zato, ker je buča, je torej zelenjava...ali pač sadje?? x:Dx

Življenje je sestavljeno iz številnih drobnih kovancev.

Kdor jih zna pobirati, si nabere celo premoženje.

JEAN ANOULIH

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Objavi novo...