Skoči na vsebino

Kaj bomo dons jedl


Recommended Posts

zdaj naj bi bila pečica ogreta na 210 stopinj.

Sama jo dam kar mrzlo pečico ...zato se čas pečenja mal poveča .

mal več kot pol urce x:)x

 

:eek:

V mrzlo peč????

Za pico (italijansko) mora biti peč ogreta maksimalno, in čas peke nekaj minut- v pravih picerijah ene 3 minute.

Kakše pa je sir po pol ure pečenja?

 

Če se peče pico v doma v navadni pečici, potem vsaj sir-mozzarello dodati dve minuti pred koncem , čisto, da se razleze, ne speče.

 

Sicer pa vsak kot mu paše :palec:

 

x:)x

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

eto najdla ...sem gruntala pa se spomnila da sem Mitro tole že enkrat vprašala ...pa recepta nisem shranila x:)x

 

torej gvavnik xDDx

Nekam dolgo časa me ni bilo v tej temi, pa vidim da se znajdete sami in pobrskate za recepte.

Ja Strelka, to je glavnik in mislim da se lahko reče tudi revno zelje.

 

Nisem ziher.

Duhovno smo močnejši ko nas je več, saj smo samo tako lahko celota!
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

danes filana paprika in pire

včeraj pa kar en sendvič iz Marche-ja za kosilo

jutri pa čisto verjetno kaka ribica, ker grema z lubijem na morčija za 4 dni

zaslužen dopustek!!

Življenje je sestavljeno iz številnih drobnih kovancev.

Kdor jih zna pobirati, si nabere celo premoženje.

JEAN ANOULIH

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Lepe punce pa ni nikol preveč x^x

You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.

»Grem naprej.

Kjer ni poti, ustvarim pot.

Usmerjam tok svojega življenja,

tako kot duša v meni hoče.«

*´¨)

¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)

(¸.•´ (¸.•´

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Eh, bolj so mastni, bolj so dobri....saj veš...nezabeljeno....zanič :inocent:

 

Tudi ementalec, je tričetrt masten sir

Mozzarella je pa skup dana smetana.

 

Cookie xsrcx ...lih včeraj sem v roru pekla breskve po tvojem receptu x:px

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

...

Cookie xsrcx ...lih včeraj sem v roru pekla breskve po tvojem receptu x:px

eh, sej ni moj; nek sem ga pobrala, še sama ne vem kje x:o)x

 

sam, da so ti teknile x:px

You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.

»Grem naprej.

Kjer ni poti, ustvarim pot.

Usmerjam tok svojega življenja,

tako kot duša v meni hoče.«

*´¨)

¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)

(¸.•´ (¸.•´

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Od sodelavke dobla celo vrečo kumar-nešpricanih. Pa zdej neke kumare s toplim krompirjem gledam, al pa kumare v omaki x:Ix

še najbolj se mi pa jejo jabolčne kao tortice, sam nimam listnatega doma :sori:

mrbit, mrbit we shall all see :fiju:

 

ojjj, filane paprike, kak bi jih jst potamanila xangx

You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.

»Grem naprej.

Kjer ni poti, ustvarim pot.

Usmerjam tok svojega življenja,

tako kot duša v meni hoče.«

*´¨)

¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)

(¸.•´ (¸.•´

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Mozzarella je ultramasten sir... :fiju:

 

ne vem, če je to res...mozzarella spada med sveže sire, ti imajo večjo vsebnost vode...poleg tega se lahko dela tudi iz delno posneteg mleka...je najbolje, da pri nakupu pogledaš razpredelnico hranilnih vrednosti

 

pa še malo obrazlage:

  • Delitev sirov po vsebnosti vode

Sir sestavljajo: voda, mlečna maščoba, beljakovine in druge snovi. Voda v sirih se deli na: absolutno vodo in vodo v nemaščobni snovi sira. Absolutna voda označuje celotno količino vode v siru, izračunana v g/kg sira ali v %. Z vodo so povezani vsi mikrobiološki procesi, prav tako pa voda sodelju pri čutnih (senzoričnih) lastnostih sira. Od količine vode so odvisni kakaovost sira in njegova obstojnost. Količina vode v nemaščobni snovi sira (v/ns) izražena v % je tudi zelo pomemben podatek saj opredeljuje tip sira. Kolikor večji odstotek vode je v siru, tem mehkejši je sir. Značilne lastnosti sira se namreč oblikujejo v nemaščobni snovi sira - izjema so siri s plesnijo v testu. Nemaščobna snov sira je precej stalen parameter sira. Glede na količino vode v nemastni snovi sira so siri razvrščeni: zelo trdi siri (do 50% v/ns), trdi siri (do 54% v/ns), poltrdisiri (do 65% v/ns), mehki siri (63 do 73% v/ns) in sveži siri (do 85% v/ns pri <45% m/ss in do 87% v/ns pri >45% m/ss).

 

  • Delitev sirov po vsebnosti maščobe

S predpisi je določena vsebnost maščobe v suhi snovi sira (m/ss). V današnji uporabi se zahteva vse večja vredost m/ss iz naslednjih razlogov:

 

- kakovosti sira

 

- izgube teže med skladiščenjem

 

Izguba teže, ki je vse manjša, čim večji je oddstotek m/ss. Pravilnik sicer predpisuje najmanjšo vrednost m/ss, vendar pa je ta podatek relativen, saj je sbsolutna vrednost maščobe v suhi snovi odvisna od vsebnosti vode. Glede na vsebnost maščobe v suhi snovi so siri razvrščeni: prekmasten sir (najmanj 55% m/ss), polnomasten sir (najmanj 50% m/ss), masten sir (najmanj 45% m/ss), tričetrt masten sir (najmanj 35% m/ss), polmasten sir (najmanj 25% m/ss), četrtmasten sir (najmanj 15% m/ss) in pusti sir (manj kot 15% m/ss).

 

  • Delitev sirov po načinu zorenja

Postopek usirjanja je odvisen od vrste sira, ki ga želimo izdelati in načina nege v zorilnici, pri tem pa so klimatske razmere najpomembnejši dejavnik pri pridobivanju sira. Siri se po načinu zorenja delijo na: siri s čisto suho površino (ementalski sir, gavda), siri z rdečo mažo, ti siri potrebujejo pri izdelavi večjo relativno vlago (tilzit, trapist), siri ki zorijo s plesnijo ( bri, kamember, gorgonzola) in sveži siri, to so siri brez posebnega zorenja (skuta, mozzarella).

vaja dela mojstra, če mojster dela vajo
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Za 1kg mozzarelle je potrebnih 10 l mleka, sicer pa je delež vode pri mozzarelli 50%

 

100g mozzarelle ima okoli 290kcal (pusta skuta pa jih ima okoli 80 kcal/100g) , bivolja mozzarella pa 330kcal, ker je bivolje mleko bolj mastno (zato za bivoljo mozzarelo dajo 10% kozjega mleka in 20% kravjega).

 

Ohrani se do 5 dni od proizvodnje.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

jutri bom delala bučni študel x:px sem dobila veliko buč v dar...

 

Bom nardila sama testo zanj, sem našla recepte kako se nardi, pa bom vidla kako mi bo ratalo...)do sedaj sem vedno delala s kupljenim testom)

 

Imam željo narest tud kruh, pa perece (ene prekmurske prestice, ki se kar topijo v ustih), recepte že imam, si je treba le čas vzet in udejanit vse skupaj... :detelca: xhypnox

 

Danes sem nardila pa bučno juho...

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Brezglutenske njoke, obrnjene na žlici putra in not nekaj listkov žajblja iz sanjske terase in malo parmezana

in kumarično solato.

 

 

Za posladek pa šajbo lubenice, ampak malo kasneje, za malco.

 

 

x:)x

tole mam pa jst že neky cajta na rezervi (tp, da uleti na krožnik), sam je zmer kej druzga bolj nujnega za pojest (beri: je treba porabit, ker sicer preč pride). Zdele recimo kumare, da o paradajzih niti ne govorim x;)x

Sicer pa, če prej ne, na morčitu za zihr pade x:px :palec:

You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.

»Grem naprej.

Kjer ni poti, ustvarim pot.

Usmerjam tok svojega življenja,

tako kot duša v meni hoče.«

*´¨)

¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)

(¸.•´ (¸.•´

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Breskve, nek jogurt, malo kruha.

doma pa ta mlajša se spravlja nad burek :palec: izdelava testa bo in nekaj bo mesnega, nekaj sirovega. Bo trpel telefon pje xrolleyesx

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

brokoli juha (ker je bil predolgo v hladilniku in je bledo rumene neapetitlich barve, tko da ga je treba zmiksat in zakamuflirat x:o)x )

pa neko impro rižoto iz amaranta namesto riža, ostankov bučke, tofuja, paradižnika in čebule.. al tko nekak xnckrivx.. glavn, da se skuha v pol ure, ker se mi mudi na še en kufe x:o)x

WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY

BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM

 

loesje

 

 

Spet nazaj -

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Zdajle sem se pa tako najedel frisko nabranega strocjega fizola,

da grem kar spat do spomladi :madpro:

 

Z drobtinicami? x:)x

*

 

Kot prese sem se danes za kosilo najedla sataraša x:px , ki ga je naredila taščica od Plemenite Ljubljanske :inocent:

Pojedla sem tudi sosednje porcije, od njenega fotra, pa njenega Velikana, na koncu pa

sem snedla še vse Zajkine čokoladice :inocent:

 

frendi.com :madpro: :opica:

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Danes pa moja poslastica.

Zaželela sem si miništre. Zelenjavne mineštre.

 

Sladica so palačinke, katere mene ne zanimajo.

Sem presrečno dete, ko bom papcala mineštro.

Duhovno smo močnejši ko nas je več, saj smo samo tako lahko celota!
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Včerej pekla čokoladne muffine z arašidovim maslom. K da bi jedu Snickers :vio: xsrcx

 

oooooooo z arašidovim maslom! na to pa jaz padam! x:px

 

mati je spekla bučno-jabolčni štrudelj pa grem probat kako ji je ratal...

 

zjutri sem muslije z mlekom, za kosilo pa pečen krompir z rožmarinom + zelenjavo -takisto pečeno- + radič.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Objavi novo...