Skoči na vsebino

Kaj bomo dons jedl


Recommended Posts

Cookie, v drugi temi prebrala, da delala figovo marmelado.

prav fajn se sliši, se priporočam za recept :vio:

 

si zmiksala banano, tri majhna jabolka, žlico medu, 6 mandljev in malo cimeta. dobro bilo x^x

za kosilo še ne vem, kaj bom. se odločam med kvinojo, kamutom, piro, ječmenom. najbrž nekaj od tega z zelenjavo, pa skledo solate poleg.

... svet pripada tistim,

ki verjamejo v svoje sanje ...

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

nabrane fige morajo bit že napol suhe, se pravi nabiraš take napol zgubane in zelo neprivlačne na izgled. S tem porabiš manj sladkorja. Nimam nekih količin, delam po občutku.

Torej, nabrane fige narežeš na rezince. Morebitne končke pecljev zavržeš. Rezince daš v veliko skledo. Posuješ s sladkorjem (od uča, sam ne preveč, ker so že fige same zelo sladke), ki je lahko predhodno odišavljen z vanilijevim strokom - ni pa muss. V tej fazi lahko dodaš orenk plunk ruma - ni pa muss. Narahlo premešaš, pokriješ, pustiš da se prepaca cca en dan.

Naslednji dan preložiš v lonec za kuhanje marmelade. Dodaš vso paco in na zmernem ognju zavreš. V kolikor želiš gosto marmelado lahko v tej fazi bodisi dodaš želin/pektin ali pa pač kuhaš do željene gostote med počasnim mešanjem, da se zadeva ne prismodi (ker to ni fajn). Lahko pa jo kuhaš nekaj časa (nekako do 30 min, ker zraven nikol ne gledam uro, kuham po občutku - vmes pa pripravim kozarce), vendar je taka marmelada precej tekoča. Že predhodno očiščene kozarce fejst sperem z vrelo vodo in takoj vsakega posebej obrišem do suhega. Isto naredim s pokrovčki. Ko mam kozarce suhe in ready steady, začnem s polnjenjem. Napolnim skoraj do vrha en suh prstek pustim. Zavijem pokrov in kozarec takoj obrišem z vlažno krpo, da odstranim ostanek marmelado, ki/če je stekla čez. Ko so kozarci napolnjeni, jih dam v lepo gručico, da se stikajo in jih pokrijem s tenko dekico, da se v miru ohladijo (dan do dva).

Ko so kozarci ohlajeni, jih ponovno zbrišem z vlažno krpo, da niso slučajno kje popasti.

Evo, taka marmelada počaka tolk časa, dokler je ne zmažemo. Ko je pa enkat odprta, jo hranim v hladilniku. Pa še nkol se mi ni noben kozarec marmelade pokvaril x8Dx

 

evo, zdele sem še enkat prebrala napisano, sam končni izdelek je bolj džem, kot marmelada (strogo tehnično gledano). Jst mam rada, da so "celi" koščki sadja, ne pa nek zdriz.

 

btw, postopek je enak pripravi marelične ali slivove marmelade, s tem, da ju rada skombiniram s cimetom oz klinčki. Fantastičen okus x:px :palec:

You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.

»Grem naprej.

Kjer ni poti, ustvarim pot.

Usmerjam tok svojega življenja,

tako kot duša v meni hoče.«

*´¨)

¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)

(¸.•´ (¸.•´

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Humus? :eek:

 

U jebenti. A se to tud je?

 

:vio:

 

:farb: x:Dx Čist pozabla, da mamo tud vrtnarskega! Se vidi, da mi vse rože pokrepcajo. x:o)x

 

En recept je takle ... Ma ful je različnih variacij na temo ... Zato ne vem, kerega bi. Bom probala tega, pa poročam. x:)x Aja, pa za pomakat je ful dobro. Ko vas sred noči zgrabi lakota ali PMS in bi čips xDDx ... je fajn met kakšno zeleno ali korenček ipd. in humus pri roki.

 

http://www.shrani.si/t/n/5L/3v8EYnIN/hummus.jpg

 

Hummus

INGREDIENTS

4 garlic cloves, minced and then mashed

2 15-oz cans of garbanzo beans (chickpeas), drained and rinsed

2/3 cup of tahini (roasted, not raw)

1/3 cup freshly squeezed lemon juice

1/2 cup water

1/4 cup olive oil

1/2 teaspoon of salt

Pine nuts (toasted) and parsley (chopped) for garnish

 

 

METHOD

1 In a food processor, combine the mashed garlic, garbanzo beans, tahini, lemon juice, 1/2 cup water, and olive oil. Process until smooth. Add salt, starting at a half a teaspoon, to taste.

 

2 Spoon into serving dish and sprinkle with toasted pine nuts and chopped parsley.

Serve with crackers, raw dip vegetables such as carrots or celery, or with pita bread. You can cut the pita bread into thin triangles, brush with olive oil and toast for 10 minutes in a 400°F oven to make pita chips with which to serve the hummus.

Makes about 3 cups.

Gonna rise up

Burning back holes in dark memories

Gonna rise up

Turning mistakes into gold

 

Per aspera ad astra

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

btw, postopek je enak pripravi marelične ali slivove marmelade, s tem, da ju rada skombiniram s cimetom oz klinčki. Fantastičen okus x:px :palec:

 

ko boš drugo leto delala marelčno in slivovo marmelado, daj zreven še par sredic iz koščic....bom dobla še bol aromatično marmelado x;)x

There is

One Mind,

One Truth,

One Source in the Universe,

and I AM ONE with ALL there is."

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

ko boš drugo leto delala marelčno in slivovo marmelado, daj zreven še par sredic iz koščic....bom dobla še bol aromatično marmelado x;)x

hay xsrcx

a pa morajo bit sveže, al posušene :8):

k sveže naj ne bi bile jestive, dokler se (mal) ne posušijo :inocent:

You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.

»Grem naprej.

Kjer ni poti, ustvarim pot.

Usmerjam tok svojega življenja,

tako kot duša v meni hoče.«

*´¨)

¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)

(¸.•´ (¸.•´

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Cooike, hvala za recept. si ga shranila x:)x bom packala naslednje leto.

 

sicer pa naredla mandljevo mleko x^x

zvečer namočla pest mandljev. danes jih olupla, vrgla v multipraktik, jih zmlela, dolila vodo, še malo premešala, precedila in mandljev napitek pripravljen x8Dx pa okusen tudi, že poskusila x:)x

goščo, ki mi ostala, sem vrgla med banano, jabolko in med, vse skupaj zmiksala in pokončala za zajtrk

... svet pripada tistim,

ki verjamejo v svoje sanje ...

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

I. ni doma, tko da sem si privoščila dva ribja fileja (zmrznjena, sam v mikrowelle pogreta) in krožnik špinače z mal sojinega mleka x:px

Bolj na hitro nekaj, ne da se mi čarat, če sem sama... Tristan noče pojest ostanka rib :o|o: ne vem kak maček je to, oddam, če kdo rabi x:o)x

 

V tem tednu posušila že eno veliko vrečo jabolk, delam zaloge za zimo :) Mal me skrbi, da tole ni ravno rentabilno, kurit sušilc cele noči... xnckrivx samo, po drugi strani, ful težko je v trgovini najti jabolčne krhlje brez žvepla in ostalih konzervansov.. moram se spravit mal preračunat...

WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY

BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM

 

loesje

 

 

Spet nazaj -

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

testenine z drobtinami in radičeva solata z veliko krompira.

za jutri pa sem smuča ven vzela - in krompirjeva solata.

(še vedno skregana s pripravo smuča - samo so tole zdaj poslednji kosi, tako, da ne bo panike x:Xx )

aja - pa jabolka imam naribana -bo treba neko jabolčno pecivo zgleda narest

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

eh, same lušte delate :o|o:

 

naredla si kašico: jabolka in banani, pa malo mandljev, žlico medu in mičken cimeta si zmiksala

tak bolj pozen zajtrk tole bil (čeprav že nekaj ur pokonci)

kosilo bo še bolj pozno, ob torkih imam najbolj beden delovni čas xcivx

 

sem pa včeraj za večerjo pokončala dve palačinki z nutelo, banano in sladoledom. moj pripravil x:)x

 

maline bi jedla x:o)x

... svet pripada tistim,

ki verjamejo v svoje sanje ...

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Me stric Prehlad preganja zato bo zvečer piščančja obara z ajdovo kašo x:px

pa sem še sita od malice v naši menzi (telečja obara in ajdovi žganci)

You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.

»Grem naprej.

Kjer ni poti, ustvarim pot.

Usmerjam tok svojega življenja,

tako kot duša v meni hoče.«

*´¨)

¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)

(¸.•´ (¸.•´

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Bogati Edi na sporedu po dolgem casu x^x

kaj pa je to?

 

mislim, da se bom danes šla kar sadni dan. za zajtrk spet kašica bila.

pa ker bom v službi do sedmih zvečer, se ne mislim zvečer nažirat, tak da - sadni dan danes x^x

... svet pripada tistim,

ki verjamejo v svoje sanje ...

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

No, kurjo zadevščino sem pomlatila kar brez kaše, sem si pa prepečenec zraven privoščila xDDx

 

danes bodo mandarine, pa neky iz ksl.zelja bi pripravila, joto še najrajši, sam fižola nimam, onega iz konzerve pa nekak ne bi :o|o:

no, morda si okrog fižola le premislim xDDx

You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.

»Grem naprej.

Kjer ni poti, ustvarim pot.

Usmerjam tok svojega življenja,

tako kot duša v meni hoče.«

*´¨)

¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)

(¸.•´ (¸.•´

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

x:Dx x:Dx jst sm pa gruntala WTF nova jed je zdej to, dokler nisem na glas izgovorila x:o)x

You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.

»Grem naprej.

Kjer ni poti, ustvarim pot.

Usmerjam tok svojega življenja,

tako kot duša v meni hoče.«

*´¨)

¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)

(¸.•´ (¸.•´

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

včer ni blo z joto nič x:)x

sem pripravila najprej predjed iz popečenih kruhkov s kozjim sirčkom in olivnim oljem z baziliko. Zraven kozarec kaberneja.

Sledila je bučna juha z baziliko in brizgom smetane.

Za sladico profiteroli s čoko in drugi z vanilijevo omako (kupljeno v delikatesi).

 

danes bom paštico s pesto omako x:px

obožujem pesto, še na kruh si ga mažem w:Iw

You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.

»Grem naprej.

Kjer ni poti, ustvarim pot.

Usmerjam tok svojega življenja,

tako kot duša v meni hoče.«

*´¨)

¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)

(¸.•´ (¸.•´

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

včeraj nič iz sadnega dneva :o|o: dolg dan bil, še daljša konferenca, prišla domov in požrla 4 kose kruha, gor si namazala hokaido namaz ali kaj je že, pa brokolijeve in alfa lafa kalčke vrgla gor.

danes me baje čaka sladko zelje.

... svet pripada tistim,

ki verjamejo v svoje sanje ...

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Župo sem skuhala, govejo. Je vlažno pri nas, pa me koščice nekaj bolijo.

 

Posebej skuhala integralni rižek, Velikan je pomlatil še motovilc s fižolom in krompir popečen na olivnem olju.

 

Rich Ed

x:Dx

niti v sanjah pomislila x:Dx , sicer pa ga ne maram, po novem pa tudi smem ne.

Ješprenj ma gluten :fiju:

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Gremo spet po seznamu..

kosilo: zelenjavna juha, solata, parjena koleraba v omaki, pečen tofu.

večerja: polenta s sojinim mlekom :)

WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY

BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM

 

loesje

 

 

Spet nazaj -

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Gremo spet po seznamu..

kosilo: zelenjavna juha, solata, parjena koleraba v omaki, pečen tofu.

bi se kar k tebi povabila na kosilo x:Ix

 

aja, na sporedu danes za kosilo baje spet sladko zelje x:o)x

... svet pripada tistim,

ki verjamejo v svoje sanje ...

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Objavi novo...