Skoči na vsebino

Kaj bomo dons jedl


Recommended Posts

Zeljne krpice so bile odlične, malo mi jih je ostalo še za danes x^x

Pa brokoli morm porabit - kar v juho ž njim x:px

You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.

»Grem naprej.

Kjer ni poti, ustvarim pot.

Usmerjam tok svojega življenja,

tako kot duša v meni hoče.«

*´¨)

¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)

(¸.•´ (¸.•´

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Mich, jaz alkoholni (beli) kis uporabljam kar tist, od Renškega hrama, v 5l pakiranju... sicer piše, da je aromatizirani, ker je za vlaganje, sam jaz ne opazim, da bi bil kak posebno močen vonj.. pa ta kis potem uporabljam za pranje perila, po tleh včasih, za čiščenje kamna iz grelnika vode....

 

igram se z izdelovanjem tofuja.. zaenkrat samo 1 liter mleka uničla x:o)x ker našla in recept in hopa, direkt z litrom mleka začela delat, in seveda se ni skisalo sploh (verjetno zato, ker sem divje mešala x:px ).. zdaj delala s pol deci kozarčki, na par načinov, pogruntala enga, ki še najbolj deluje.. tako da mogoče bo pa zdajle uspelo..

vsi recepti na netu so na količino sojinega zrna, ne pa na liter mleka iz trgovine.. ja, vem, ful ceneje, samo.. sem navdih dobila včeraj zvečer in še nisem uspela priti do trgovine, da bi sojina zrna kupila.. to bomo pa čez vikend eksperimentirali..

 

v glavnem, če uspe - pol bo danes za kosilo domač, popečen tofu pa jota... najprej pa velika skleda solate, ker jo je treba porabit.

WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY

BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM

 

loesje

 

 

Spet nazaj -

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Hvala za to! Jaz imam tistega od Salatine al kaj je že... Bi ga kar raje kupila v večjih količinah, ker tudi jaz ga uporabljam predvsem za čiščenje...

 

No, sporoči, če ti je ratal tofu x;)x

 

Jaz si bom pa odmrznila pasulj in spet zelje...

Pirin kruh mam še...

Knowledge of what is possible is the beginning of happiness.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Okus tofuja dober (mal kiselkast, ker z limonco narejen), sam sem ga pa dala pečt na gril (toaster) in se je zalepil na ploščo.. Mogoče bi ga samo malo morala z oljem pokapat.. če dobro pomislim, se tud s kupljenim to zgodi..

 

Zdajle sva pojedla ostanke jote, tale kos tofuja, ostanke včerajšnje večerje (pečena prosena kaša s slivami) + stestirala namaz iz kamuta+začimb, ki sem ga sčarala I. za jutri, da si bo sendviče naredil, ker gre za cel dan na morje...

 

xsrcx

WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY

BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM

 

loesje

 

 

Spet nazaj -

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Čist not padla x:Dx

 

Iz 250g soje naredila 2 litra mleka, več ne bova porabla, iz ostalega pa spet delam tofu :) sam tokrat z grenko soljo, ne z limono. da vidmo razliko :)

 

jedla pa vmes... skledo solate in dve pečeni hrenovki x:o)x

WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY

BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM

 

loesje

 

 

Spet nazaj -

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Kakšna sramota...

Humar je umrl, ve pa še lahk kuhate in se prehranjujete, namesto da bi vam hrana bil stok iz prsi in pijača solze, nak nak x^x

 

No dej, umiri se.

 

Naredila sem brokolijevo juhco, rižek z zelenjavo in motovilec.

 

Ko bi vsaj znala sama narediti špinačne rezance. Zna kdo?

Knowledge of what is possible is the beginning of happiness.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ko bi vsaj znala sama narediti špinačne rezance. Zna kdo?

 

Jasno da zna, Rubka namreč x^x

Špinačo blanširaš v slanem kropu, potem odcediš, potem daš na ploh in jo z nožem pošteno

naseckaš, lahko pa tudi daš čez pasirko.

Za špinačne rezance, kot tudi za vse ostale, delaš jajčno testo;

v posodo ubiješ jajca,soliš, zžvrkljaš,daš malo olivnega olja, dodaš špinačo in v zmes počasi

dodajaš OSTRO moko (nič mehke, sicer pašta ne bo al dente) in slednjič narediš bolj trdo testo.

Hlebček potem namažeš z olivnim oljem, daš v skledo, pokriješ s prtičem in daš počivat pol ure

v hladilnik. Lahko pa narediš en del s špinačo en pa klasičen x;)x , boš imela pisano pašto potem.

Razmerje za zeleno pašto je 1 proti 2;

Če bi hotela narediti recimo za 4 osebe računaš

-100g sveže špinače

-200g ostre moke, lahko več, če testo preveč 'moči' zaradi špinače

-2 jajci

-sol

- olivno olje

Mašnico za tanjšat in rezat tagliatelle najbrž imaš.

Še en nasvet, ne naredit pretanke rezance, po mojih izkušnjh so bili kuhani v 1 minuti.

Javi, kako ti je kaj uspelo. Čau! xsrcx

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

tole še bom tudi jaz sprobala.

Nimam pa - mašince za tanjšanje :vragec: - mama mi je pred ohoho leti dala svojo odslužbeno(predvidevam) in sem jo med selitveno mrzlico fliknila vstran. Tak, da nič testeninskih proizvodov sama ne delam (razen ribancev, pa žličnikov, pa vlivancev za juho).

Mi je šlo kot otroku vedno na živce, ker polne sobe teh oblatin testenih bile in pol rezancev za celo žlahto :vragec:

Nič, bo treba torej mašinco nabavit..(ali pa valjat testo, do onemoglosti :vragec: )

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Oooo hvala Ruby! xsrcx xsrcx

 

Sej namesto špinačke lahko uporabim tudi kaj drugega in je približno isto (brokoli naprimer...)?

Najprej bom seveda naredila špinačine...

 

Mašinice nimam, bom pa vprašala moje, če jo imajo...

Knowledge of what is possible is the beginning of happiness.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

tralala hopsasa, končno prišla do une knjigice o vitkih Francozinjah x:px pri Vale Novak je pošla, pri Felixu je pa še bila x^x

in zdej berem, pol bom pa kuhala; me je pa že v knjigarni premamila kombinacija dimljenega lososa + kruhek + kozarček penine; pa mam krasno silvestrsko predjed x8Dx

 

o, Rubka je dala recept za paštico x:px :palec: tole je mene zmer matralo, sam se nikol nisem lotila, med drugim tudi zato, ker nimam mašince za testo, potem pa guslam Barillo, sipine zadeve :2src: pa (za domačo rabo) "uvozim" s Krka xDDx

Špinačnih rezancev pa žal ne ljubim x:o)x

 

Od mašinc pa mene matra že nekaj časa ročni ribežen/mlinček za sir. Sem vidla na TV Nigello, kako je vrtela svoj mlinček in zdaj ga hočem imeti :vragec:

zgleda kot nek mlinček za ročno mletje orehov, samo da se drži v rokah in ni treba fiksirati na kuh.pult/mizo.

Je že katera videla pri nas v trgovinah kaj podobnega :inocent: :8):

You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.

»Grem naprej.

Kjer ni poti, ustvarim pot.

Usmerjam tok svojega življenja,

tako kot duša v meni hoče.«

*´¨)

¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)

(¸.•´ (¸.•´

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Dobro jutro punce moje xsrcx

 

Nat xsrcx mene tudi jezilo, ko so bile postelje( x!x ) polne sušečih se rezancev :o|o:

 

Mich. xsrcx zelene rezance narediš lahko tudi z blitvo, ampak nima smisla, ta špinačna fora je zaradi

barve, ne okusa. Lahko pa se lotiš rdečih x:px z rdečo peso-pridejo krasni, roza barve, al pa z bučo-oranžni x:)x

Enkrat sem naredila roza fuže z makom in roquefortom, pa rose penino- za Valentinovo :2src: :C: , lepi cajti

pa enkrat zelene raviole z jurčki...mah maš sto variant

 

Cookie xsrcx , ponavljam, da so špinačni- zelene barve, ne okusa po špinači x:px x:Dx

Dober francoski kuharaj! :palec:

 

V glavnem, pri pašti je treba vedno pazit, da se enakomerno stanjša testo, sicer je kažin s kuhanjem.

Sicer pa te mašinice stanejo malo, ene 15 evrotov, sem videla menda celo v mečkatorju.

 

In seveda- pašto (in riž tudi) skuhati v veliko osoljenega kropa, ki mi dodaš žlico olivnega olja, ko je kuhana doliti v lonec mrzle vode, da se kuhanje blokira,slednjič odcediti. Nikoli splakovat pašte!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Danes bo spet zelje z lečo x:px x:px pa solata pa kremna brokoli juha x:px

 

Mmmmm :yumy: :yumy:

 

Ruby, hvala, hvala xsrcx

Bom počakala s pripravo domače pašte, dokler ne pridem do trgovine in si kupim mašinco.

 

Cookie, pri francozinjah mi je ful všeč korenčkova juha pa tist plavajoči otrok. :yumy: Vse zelo simpl.

Ko sem brala o kruhu, so se mi sline cedile...

 

Kaj bom danes, pa ne vem... najraje bi šla k Aliani. x:o)x

Knowledge of what is possible is the beginning of happiness.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Mmmmm :yumy: :yumy:

 

Ruby, hvala, hvala xsrcx

Bom počakala s pripravo domače pašte, dokler ne pridem do trgovine in si kupim mašinco.

 

Cookie, pri francozinjah mi je ful všeč korenčkova juha pa tist plavajoči otrok. :yumy: Vse zelo simpl.

Ko sem brala o kruhu, so se mi sline cedile...

 

Kaj bom danes, pa ne vem... najraje bi šla k Aliani. x:o)x

 

Prid, prid x;)x sam hitr, v roku ene ure bo vse narejeno in pojedeno, ker pol šibam na tečaje :)

 

 

 

Aja, btw: Hofer ima na nekih 89 centov znižano sojino mleko... Jaz sem na Viču pograbla zadnje tri (navadne), drugje jih mogoče še imajo kaj..

WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY

BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM

 

loesje

 

 

Spet nazaj -

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Prid, prid x;)x sam hitr, v roku ene ure bo vse narejeno in pojedeno, ker pol šibam na tečaje :)

 

Ne morem :sori: :sori: Zakaj se nisi spomnila zvečer to jest! :vragec:

 

Se mi zdi, da bom vrgla v posodo motovilec, fižol, čičeriko in malo mozzarelle in kos kruha in je.

Knowledge of what is possible is the beginning of happiness.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

In seveda- pašto (in riž tudi) skuhati v veliko osoljenega kropa, ki mi dodaš žlico olivnega olja, ko je kuhana doliti v lonec mrzle vode, da se kuhanje blokira,slednjič odcediti. Nikoli splakovat pašte!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kaj če takoj odcediš ko ugasneš plin, velja? Brez da dolivaš mrzlo vodo, in da ne splakneš z mrzlo vodo? :inocent:

http://shrani.si/f/3O/NC/x6OwT9s/1/sun-love.jpg
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Kaj če takoj odcediš ko ugasneš plin, velja? Brez da dolivaš mrzlo vodo, in da ne splakneš z mrzlo vodo? :inocent:

 

Ko ugasneš plin, takoj neseš lonec pod pipo za kakšen trenutek(čisto da spraviš temperaturo iz vrelišča), in takoj za tem vliješ v cedilo.

Vsa zadeva mora biti izvedena v nekaj sekundah. To pa za zato, da če potem pašto flikneš v kak ragu na ognju, da se ne (pre)kuha naprej x;)x

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

suhe jabolčne krhlje pa čaj

You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.

»Grem naprej.

Kjer ni poti, ustvarim pot.

Usmerjam tok svojega življenja,

tako kot duša v meni hoče.«

*´¨)

¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)

(¸.•´ (¸.•´

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

uh, sem fouš za kaki krhlje :vragec: x:px x;)x

 

kje (v kateri trgovini) bi se pa dal take krhlje kupit, pa po kaki ceni :inocent: če kdo ve :8):

You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.

»Grem naprej.

Kjer ni poti, ustvarim pot.

Usmerjam tok svojega življenja,

tako kot duša v meni hoče.«

*´¨)

¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)

(¸.•´ (¸.•´

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Kaj če takoj odcediš ko ugasneš plin, velja? Brez da dolivaš mrzlo vodo, in da ne splakneš z mrzlo vodo? :inocent:

 

Pr nas testeninovje zmerej skuhamo na zob šele pol, ko je omaka že pripravljena, tko da se samo odcedi in kuj zameša in kuj je. Brez prelivanja z mrzlo vodo. Če ga pa odcediš in pol čakaš, da se omaka skuha al karkol že počneš, je pa problem, ker se testeninovje sprime /če ni ohlajen na brzino, če pa je, je pa brez okusa.

 

Tko kt zdej delamo, zmerej rata.

x:)x

Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ko ugasneš plin, takoj neseš lonec pod pipo za kakšen trenutek(čisto da spraviš temperaturo iz vrelišča), in takoj za tem vliješ v cedilo.

Vsa zadeva mora biti izvedena v nekaj sekundah. To pa za zato, da če potem pašto flikneš v kak ragu na ognju, da se ne (pre)kuha naprej x;)x

 

 

Pr nas testeninovje zmerej skuhamo na zob šele pol, ko je omaka že pripravljena, tko da se samo odcedi in kuj zameša in kuj je. Brez prelivanja z mrzlo vodo. Če ga pa odcediš in pol čakaš, da se omaka skuha al karkol že počneš, je pa problem, ker se testeninovje sprime /če ni ohlajen na brzino, če pa je, je pa brez okusa.

 

Tko kt zdej delamo, zmerej rata.

x:)x

Ja sej jst isto kot ti, butl. :) Itak je omaka narejena istočasno kot pašta (testenine), ali mogoče kakšno minutko prej.

http://shrani.si/f/3O/NC/x6OwT9s/1/sun-love.jpg
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Objavi novo...