Skoči na vsebino

Kaj bomo dons jedl


Recommended Posts

Mi pa đuveč riž in rdeči radič soljat.

Pa jabolčni kolač za kalorije.

 

Včeraj pa bil višek: pridemo domov in me čaka hamburger in deci vina. nič ni ostalo :vragec: (gruntam, če se me hoče kdo na fini način losat:))

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

baje (osebno nisem preverila) je sladki krompir po okusu dokaj podoben korenju :eek: tako da v receptih se ga lahko nadomesti z navadnim korenjem :vio:

vem pa ne, ker ga nisem nikoli poskusila x:o)x

 

****

včeraj krompirjeve njoke (žal zmrznjena varianta) s sirovo omako

 

danes pa rezance s paradižnikovo omako inu malček pancete naseckane

You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.

»Grem naprej.

Kjer ni poti, ustvarim pot.

Usmerjam tok svojega življenja,

tako kot duša v meni hoče.«

*´¨)

¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)

(¸.•´ (¸.•´

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Maš res Cookie x;)x mene je tudi spominjalo na korenje, pa tudi je bolj tak rdečkast, rumenkast, ker so tudi različne vrste. Okus me ni navdušil, Zajki je pa zadevo izpljunila in smo s spoznavanjem jama zaključili do nadaljnega. Nasploh pa krompir v nobeni obliki (jam tudi nima okusa po našem krompirju a la Igor ali Desiree) pri naši škratulji ne pride v poštev, še preden ji ga serviramo v usta je zunaj.

 

Danes imam na voznem redu lasagno.

Jas te mam tak rada

I am feeling very olympic today

Is time the only thing you are waiting for?

Ni nujno, da si nor, da pišeš tukaj - pomaga pa!

 

Old friends pass away, new friends appear. It is just like the days. An old day passes, a new day arrives. The important thing is to make it meaningful: a meaningful friend - or a meaningful day.

Dalai Lama

Majhne usluge prijateljstva so tisočkrat vrednejše kot bleščeča darila, s katerimi nas poniža nečimernost darovalca. (Goethe)

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Dost šniclov /žena spanirala piščančeve fileje v nedeljo in jih jedl še včeraj/. Tumač.

 

Dons na žlico; enolončnica iz zelja, ohrovta in korenja. Pucmineštra.

 

:yumy:

 

x:px

Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Hvala punce, res dobila potem v Mečkatorju sladki krompir..

(ni za v recepte namesto korenja, alternativc mi ga je predlagal za spodbujat nadledvično žlezo, da mi ne bo treba kakih tablet kupovat..)

 

sam me je zdaj Cosma mal zmedla, ko je omenila še jam. in sem mal brskala po netu. in ugotovila, da obstajajo 3 stvari, ki jim pri nas nekak znajo rečt sladki krompir.. Eno je topinambur (laška repa, jerusalem artichoke - Helianthus tuberosus), ki raste tud pri nas. Drugi je sladki krompir (sweet potato - Ipomoea batatas), kar je po moje to, kar sem jaz kupila (rdeča lupina, rdeče meso, čist mehko, ko se speče), tretje je pa krompir yam (yam - Dioscorea spp), ki pa je (kolikor sem uspela dojet na netu, dejansko tisti, ki bi ga jaz morala jesti)...

 

Bom zdajle mal mail poslala temule tipčku, da vidmo, če se bova kaj zmenila :)

 

Evo, in novo vprašanje - kje se pa yam dobi? in kako sploh zgleda? xnckrivx

 

 

Aja, drugač je pa pečen sladki krompir kar fajn prilogica za spremembo...

WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY

BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM

 

loesje

 

 

Spet nazaj -

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Aliana sladek krompir v izi: daš v pekač na papir in spečeš z lupino, potem pa samo ven postrgaš. To sem videla v Angliji še ''high society'' tako pripravit kot prilogo.

 

ja, saj to sem prejle naredila.. no, malo drugače.. narezala na kolutke in dala v pekač (gril, toaster, kakorkol se že reče temu x;)x )

zraven pa dušeno zelje z lečo in pečen tofu.

pa kapučino čaj in vsak eno bajadero za desert :)

WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY

BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM

 

loesje

 

 

Spet nazaj -

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Jedu zdravilno zupco x:o)x brokoli, zelje, cebula, ingver in zacimbe s kruhom brez aditivov in miso pasto iz jecmena.

potem se malo kruha z eko putrom, s soljo in namazom iz umeboski sliv. x:px

 

Umeboshi slive so odlice v primeru bolezni, potegnejo vodo iz telesa, yangizirajo in so zelo slane.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Free? :inocent:

Imam Ume pasto doma. Zanima me kako jo uporabljate?

Jas te mam tak rada

I am feeling very olympic today

Is time the only thing you are waiting for?

Ni nujno, da si nor, da pišeš tukaj - pomaga pa!

 

Old friends pass away, new friends appear. It is just like the days. An old day passes, a new day arrives. The important thing is to make it meaningful: a meaningful friend - or a meaningful day.

Dalai Lama

Majhne usluge prijateljstva so tisočkrat vrednejše kot bleščeča darila, s katerimi nas poniža nečimernost darovalca. (Goethe)

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Jaz nimam pojma.

 

Cvetačina juha, prebranac in pirine lepinje.

 

Zadnje čase imam obsesijo z cvetačino juhico.

 

Lušta se mi kislo zelje, jutri ga bom naročila. :palec:

Knowledge of what is possible is the beginning of happiness.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Umeboshi slive so odlice v primeru bolezni, potegnejo vodo iz telesa, yangizirajo in so zelo slane.

Dovoli, da te popravim, če imam dober spomin so umeboshi marelice in ne slive...vsaj meni so tako rekli.

Jas te mam tak rada

I am feeling very olympic today

Is time the only thing you are waiting for?

Ni nujno, da si nor, da pišeš tukaj - pomaga pa!

 

Old friends pass away, new friends appear. It is just like the days. An old day passes, a new day arrives. The important thing is to make it meaningful: a meaningful friend - or a meaningful day.

Dalai Lama

Majhne usluge prijateljstva so tisočkrat vrednejše kot bleščeča darila, s katerimi nas poniža nečimernost darovalca. (Goethe)

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Guest razlika
Sicer bolj poredko zadnje čase ampak danes sem skuhala PodKrimsko ogorelo nametanko. Mnjamiiiiii....... bistveno je, da usipaš zvezno in postopno in ustrajno muškatni orešček in da se iz ponve ne neha kadit. Odstaviš in še toplo kadeče poješ.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Na mojem loncku pise (slovenska navodila):

UMEBOŠI PASTA

iz susenih, fermentiranih japonskih sliv (Prunus mume - 79%) s "šiso" listi (Perilla frutenscens - 1%), morska sol (20%)

...

Trgovina Kalcek

http://www.lunin.net/forum/style_emoticons/default/viola-sm.jpg

Povezave:

Slive umeboshi za imunski sistem

Aja, in tule pise: x:Dx x:o)x

Čeprav jih imenujejo slive, so umeboshi
v resnici marelice
, njihovo poreklo pa izvira iz Azije.

torej, ja, so marelice :eek: :vio: no ja, sej pa tut zgledajo kot marelice ane.

 

Tema na forumu >

 

Pasta mi je boljsa kot slive, ceprav je malo drazja, ker se jo lazje uporablja.

Dovoli, da te popravim, če imam dober spomin so umeboshi marelice in ne slive...vsaj meni so tako rekli.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Sicer bolj poredko zadnje čase ampak danes sem skuhala PodKrimsko ogorelo nametanko. Mnjamiiiiii....... bistveno je, da usipaš zvezno in postopno in ustrajno muškatni orešček in da se iz ponve ne neha kadit.

 

a je to carski praženec al šmorn? :eek:

sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Guest razlika

Carski praženec še ne obstaja.... lahko si ga pa zmisliš.

 

Ne, to je Podkrimska ogorela nametanka..... sestavine si zmisliš, je pa zelo pomembno, da zgrešene kombinacije prekriješ z močnimi dišavami. Muškatni orešček se je izkazal za najbolj hvaležnega. Toplo priporočam.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Carski praženec še ne obstaja.... lahko si ga pa zmisliš.

 

Ne, to je Podkrimska ogorela nametanka..... sestavine si zmisliš, je pa zelo pomembno, da zgrešene kombinacije prekriješ z močnimi dišavami. Muškatni orešček se je izkazal za najbolj hvaležnega. Toplo priporočam.

 

aaaa... da je tko???

ni slab wedet :palec: hualaaaaa x:)x

carski praženec mam pa najrajš potresen kr z belim cukrom x^x x:Dx

sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Guest razlika
cesarski pa z rozinami. Ker zgodba okol šmorna gre tko nekak: je prišel Franc jožef na obisk k eni kmetici (vedrit), in ni imela drugega kot ščepec moke par jajc in nekaj sadja z vrta. In je vrgla v ponev, jožef je bil zadovoljen in jed so začeli pripravljat tudi v finih restavracijah. Mogoče tud z muškatnim oreščkom....
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

cesarski pa z rozinami. Ker zgodba okol šmorna gre tko nekak: je prišel Franc jožef na obisk k eni kmetici (vedrit), in ni imela drugega kot ščepec moke par jajc in nekaj sadja z vrta. In je vrgla v ponev, jožef je bil zadovoljen in jed so začeli pripravljat tudi v finih restavracijah. Mogoče tud z muškatnim oreščkom....

 

jebi ga... sm mislu, da je bil un ta lačen rus in da je zato carski šmoren. x:o)x

z oreščkom seweda x:Dx

a si probala kdaj te oreščke tko... brez vsakeršne predjedi... in to kr ene dwa al pa tri...??? menda se čloweku kr zawrti x:px x8Dx

sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

včeraj sem bila pridkana (sem milsila, da greva dans smučat :vragec: pa je wreme zafrknil - kar je po svoje dobro, ker mamo danes v službi ludnico) in sem že včeraj pripravila mineštro (Nosorog bi rekel svaštaro), še malo ješprenjčka sem dodala, zaradi koruze pa to ni ričet x^x :palec:

You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.

»Grem naprej.

Kjer ni poti, ustvarim pot.

Usmerjam tok svojega življenja,

tako kot duša v meni hoče.«

*´¨)

¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)

(¸.•´ (¸.•´

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Zanimiv recept :inocent: :vio: , predalgam le, da ste pozorni pri izbiri sojine in rizee moke, da nista iz gensko spremenjenih sestavin oziroma, da so sestavine ekoloske pridelave.

 

 

Recept za slastne palačinke brez glutena, jajc in mleka

Inspiracija za te izjemno okusne palačinke je bil recept za palačinke brez jajc z bananami. Ta recept je prilagojen tako, da je primeren tudi za alergike na gluten in mlečne izdelke.

 

Za pripravo približno 15 majhnih palačink potrebujemo naslednje sestavine:
  • 2 večji banani

  • 4 dl sojinega ali riževega mleka

  • cimet (po želji)

  • 100 g brezglutenske moke
    Mehl Mischung
    od
    SchneeKoppe
    (zmes riževe in krompirjeve moke ter koruznega škroba)

  • 100 g riževe moke

  • 1 zravnana jušna žlica sojine moke

  • majhen ščepec soli

  • 1 zvrhana jušna žlica kokosovega olja

 

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ti, kdo je že ta Nosorog? :inocent:

Od nekod se mi zdi znan.

en čist prijeten striček s smislom za humor in avtorefleksijo x;)x

You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.

»Grem naprej.

Kjer ni poti, ustvarim pot.

Usmerjam tok svojega življenja,

tako kot duša v meni hoče.«

*´¨)

¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)

(¸.•´ (¸.•´

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Polnjeni šampinjoni, pečena polenta s sirom in rožmarinom, panna cotta.

js bi tudi x:px x:px x:px

Življenje je sestavljeno iz številnih drobnih kovancev.

Kdor jih zna pobirati, si nabere celo premoženje.

JEAN ANOULIH

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Midva tud imela polnjene šampinjone x:px samo kvinojo zraven, ne polente :)

 

Zdajle pa delava korenčkovo+sladki krompir torto :) enkrat frendica delala s korenčkom, tako ta pravo, pa sem ugotovila, da bi sladki krompir moral bit isto fajn.. treba zaloge pospravit x:o)x diši ful lepo, dviguje se tudi.. tko da po moje bo kar uspelo :inocent:

WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY

BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM

 

loesje

 

 

Spet nazaj -

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Objavi novo...