Skoči na vsebino

Kaj bomo dons jedl


Recommended Posts

Prmejzakurnk, a zej me boš pa še ti zajebaval :vragec:

 

x:Dx x:Dx x;)x

 

****

dans bo neky s sojinimi polpeti, najverjetneje solata

 

včer sva odprla uradno sezono peke čevapčičev x:px

 

pa pisker chili con carne sem skuhala (in dala zamrznit) - bo prav prišel v sredo - po smučanju x8Dx

You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.

»Grem naprej.

Kjer ni poti, ustvarim pot.

Usmerjam tok svojega življenja,

tako kot duša v meni hoče.«

*´¨)

¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)

(¸.•´ (¸.•´

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

danes sem na jabkih in solati x^x

 

gric, gric x;)x

You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.

»Grem naprej.

Kjer ni poti, ustvarim pot.

Usmerjam tok svojega življenja,

tako kot duša v meni hoče.«

*´¨)

¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)

(¸.•´ (¸.•´

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ne vem če tole sem paše ampak sem se zadnjič spet raztogotila v Mečkatorju, ker so imeli vso proso in ajdovo kašo uvoženo s Kitajske in celo Bio varianto iz Ukraine :vragec: ne vem a nas imajo za norce al kaj???

Jas te mam tak rada

I am feeling very olympic today

Is time the only thing you are waiting for?

Ni nujno, da si nor, da pišeš tukaj - pomaga pa!

 

Old friends pass away, new friends appear. It is just like the days. An old day passes, a new day arrives. The important thing is to make it meaningful: a meaningful friend - or a meaningful day.

Dalai Lama

Majhne usluge prijateljstva so tisočkrat vrednejše kot bleščeča darila, s katerimi nas poniža nečimernost darovalca. (Goethe)

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

sam res, no :sori:

še v mlinu v Prekmurju (oni tam delujoči neky na V semizdi) majo madžarsko ajdovo kašo, ker se je pri nas kao ne splača gojit?!? :eek:

You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.

»Grem naprej.

Kjer ni poti, ustvarim pot.

Usmerjam tok svojega življenja,

tako kot duša v meni hoče.«

*´¨)

¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)

(¸.•´ (¸.•´

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Guest sstane
sm se mela namen postit danes... potem sm ratala hudo lačna, pa pridem domov in vidm tam regrat :vragec: mater, pa glih dns. prvi letos. zdej pa ne vem, a bi me počakal do jutr al ne x:px boma vidl x:Dx

Mater, grem takoj pogledat okrog vogalov x:Dx :palec:

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Hm, proso in ajda....jap ni rentabilno. x:Dx Se pa tudi pri nas najde kakšen kmetek ki to goji, seveda samo za lastno uporabo.

 

Zanimiva je zlasti ajda, ki ne potrebuje nič posebnega za svojo rast, raste lahko celo v gorskih predelih, ima pa zelo malo škodljivcev in ne potebuje špricanja s kemikalijami. Proso je pa edino bazično živilo med žitaricami. xDDx

Life is like a game...play it...

http://smileys.smilchat.net/smiley/spiritual/myst1c.gif

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ne vem če tole sem paše ampak sem se zadnjič spet raztogotila v Mečkatorju, ker so imeli vso proso in ajdovo kašo uvoženo s Kitajske in celo Bio varianto iz Ukraine :vragec: ne vem a nas imajo za norce al kaj???

 

Tud česen majo povsod samo iz Kitajske. :xx!:

Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Tud česen majo povsod samo iz Kitajske. :xx!:

 

Ja sej nad česnom sem se že tudi **raz***la** tukaj. In ga seveda nikoli ne kupim sem raje brez. Po kitajskem česnu imamo vsi težave pa še tko čudno grenko peče, okus bz.

Trenutno kupujem zadeve (proso in ajdova kaša) od Ekološki center Svit iz Lendave, sam ne mi rečt da oni tudi uvažajo s Kitajske :wOOt:

Na tržnici-glavni imajo v notranjem pokritem delu zrnje vseh vrst. Naj bi bila po poreklu od okoliških kmetov x!x samo ne vem a so res. Kje se da to preveriti?

Poznam branjevce na trgu, ki imajo obešene tablice z imenom svojih kmetij, kjer naj bi pridelovali zelenjavico, ki jo prodajajo v bistvu jih pa večina preprodaja zelenjavo, ki jo kupujejo na gro tržnici. Vse uvoženo iz Italije, Španije itd....

Zelo težko je dobiti enga kmeta, ki bi imel svoje in prodajal svoje.

Na ekološki tržnici me pa vedno opilijo da me kar glava boli :inocent:

Zadnjič kupila skoraj kilske gomolje zelene, ki so kao pridelane na bio način. Doma smo imeli vedno neke piškave varijante okoli 20-30 dag na bio način. Saj sploh ne vem več kaj kupit in kaj jesti, da bi zdravo.

 

Še najboljš banane :opica: hehe saj se hecam.

Rubka, mene so med nosečnostjo posvarili naj se izogibam ananasa, da je našprican z vsem hudičem in naj se ga ognem v velikem loku.

Jas te mam tak rada

I am feeling very olympic today

Is time the only thing you are waiting for?

Ni nujno, da si nor, da pišeš tukaj - pomaga pa!

 

Old friends pass away, new friends appear. It is just like the days. An old day passes, a new day arrives. The important thing is to make it meaningful: a meaningful friend - or a meaningful day.

Dalai Lama

Majhne usluge prijateljstva so tisočkrat vrednejše kot bleščeča darila, s katerimi nas poniža nečimernost darovalca. (Goethe)

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Poznam branjevce na trgu, ki imajo obešene tablice z imenom svojih kmetij, kjer naj bi pridelovali zelenjavico, ki jo prodajajo v bistvu jih pa večina preprodaja zelenjavo, ki jo kupujejo na gro tržnici. Vse uvoženo iz Italije, Španije itd....

 

Grozno. Jaz sem precej kupovala od kmetije Dovč, na glavni ljubljanski tržnici. Kako pa veš, da preprodajajo zelenjavo?

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Čau Boudika,

Ker sem doma iz bolj kmetskih koncev poznam kar nekaj branjevcev od vseh teh jih le nekaj prideluje še kaj doma, ostali vsi kupujejo.

Povedali so mi sami. Pa tudi jaz vedno vprašam katera je tvoja solata??? In kupim samo to. Po drugi strani pa ni nič rečeno, da je bolj zdrava od te, ki se prodaja v Mečkatorju, čeprav menda te namakajo v nekih bazenih z dodatkom kemikalij, da dlje zdržijo.

 

Kupujem ponavadi pri sošolki, ki ima svojo stojnico v btc-ju ali pa na glavni kjer jih poznam še iz otroštva in vem kaj doma pridelujejo. Ni pa to bio, ne eko ampak po drugi strani vsaj vem iz kje je prišlo in kakšno kmetijo imajo, ker tudi ne kupim od vseh, ki jih poznam.

 

Je pa na glavni tržnici bila stojnica katera je prodajala veliko več kot drugi in so imeli baje vse doma pridelano, ker so si postavili tople gredi oz. so imeli vso zelenjavo pokrito.

Jas te mam tak rada

I am feeling very olympic today

Is time the only thing you are waiting for?

Ni nujno, da si nor, da pišeš tukaj - pomaga pa!

 

Old friends pass away, new friends appear. It is just like the days. An old day passes, a new day arrives. The important thing is to make it meaningful: a meaningful friend - or a meaningful day.

Dalai Lama

Majhne usluge prijateljstva so tisočkrat vrednejše kot bleščeča darila, s katerimi nas poniža nečimernost darovalca. (Goethe)

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ja sej nad česnom sem se že tudi **raz***la** tukaj. In ga seveda nikoli ne kupim sem raje brez. Po kitajskem česnu imamo vsi težave pa še tko čudno grenko peče, okus bz.

Drži, drži.

Tudi mene je to s česnom zelo frustriralo, zdaj ga pa kupujem na eni eko kmetiji (sploh ne morem povedati, kako srečna sem, da sem dobila to opcijo). Ga imam pa zelo rada in ga tudi veliko porabim.

 

Tudi jaz sem slišala iste informacije o ananasu pa tudi o bananah.

Ananas imam zelo rada, zato je res škoda... brez banan bi pa lahko živela.

 

Te kmetiji resnično zaupam, do vsega ostalega sem skeptična.

Zelo bi bila vesela kakšne informacije, kje bi dobila dobro lečo, piro, čičeriko...

 

Drugače pa še vedno jem precej dietično, da pridem do tiste želene teže...

Knowledge of what is possible is the beginning of happiness.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Čau Boudika,

Ker sem doma iz bolj kmetskih koncev poznam kar nekaj branjevcev od vseh teh jih le nekaj prideluje še kaj doma, ostali vsi kupujejo.

Povedali so mi sami. Pa tudi jaz vedno vprašam katera je tvoja solata??? In kupim samo to. Po drugi strani pa ni nič rečeno, da je bolj zdrava od te, ki se prodaja v Mečkatorju, čeprav menda te namakajo v nekih bazenih z dodatkom kemikalij, da dlje zdržijo.

 

Kupujem ponavadi pri sošolki, ki ima svojo stojnico v btc-ju ali pa na glavni kjer jih poznam še iz otroštva in vem kaj doma pridelujejo. Ni pa to bio, ne eko ampak po drugi strani vsaj vem iz kje je prišlo in kakšno kmetijo imajo, ker tudi ne kupim od vseh, ki jih poznam.

 

Je pa na glavni tržnici bila stojnica katera je prodajala veliko več kot drugi in so imeli baje vse doma pridelano, ker so si postavili tople gredi oz. so imeli vso zelenjavo pokrito.

 

Tole bi bila resnično lahko kmetija Dovč, po moje preprodajali res niso, ampak glede naravne pridelave pa ne zaupam prav nikomur. Naši domači so se sčasoma vrgli v lastno pridelavo zelenjave in drugih pridelkov, kar mi pomeni zaradi otroka tudi nek privilegij - ker vem, da dobim res neoporečno hrano, predvsem pa ima tista doma pridelana zelenjava resnično drug, boljši okus kot tisto, kar kar kupim v trgovini ali na tržnici.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Imam eno vprašanjce glede jajc. Kmalu bo Velika noč.

Katera jajca kupujete? In kje bi dobila najbolj kvalitetna?

Od branjevk na trgu se malce bojim kupit, ker se mi je pred leti zgodilo, da so bila kaka vmes pokvarjena in od takrat jih ne kupujem.

 

Zasledila sem neka bio jajca a la Toni se mi zdi ampak so avstrijska, raje bi kaka domača pristna slovenska jajca.

Kaj pa od teh proizvajalcev na gro kot so Jata in podobni ali imajo med svojim naborom kvalitetna jajca?

Jas te mam tak rada

I am feeling very olympic today

Is time the only thing you are waiting for?

Ni nujno, da si nor, da pišeš tukaj - pomaga pa!

 

Old friends pass away, new friends appear. It is just like the days. An old day passes, a new day arrives. The important thing is to make it meaningful: a meaningful friend - or a meaningful day.

Dalai Lama

Majhne usluge prijateljstva so tisočkrat vrednejše kot bleščeča darila, s katerimi nas poniža nečimernost darovalca. (Goethe)

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Tole bi bila resnično lahko kmetija Dovč, po moje preprodajali res niso, ampak glede naravne pridelave pa ne zaupam prav nikomur. Naši domači so se sčasoma vrgli v lastno pridelavo zelenjave in drugih pridelkov, kar mi pomeni zaradi otroka tudi nek privilegij - ker vem, da dobim res neoporečno hrano, predvsem pa ima tista doma pridelana zelenjava resnično drug, boljši okus kot tisto, kar kar kupim v trgovini ali na tržnici.

 

majo stojnico tudi na koseški tržnici; nekaj preprodajo, sploh paradajz pozimi npr. Včasih kupim kaj pri njih (nazadnje so mi prodali krompir, ki je bil sladek - baje naj bi bila taka sorta, sam v.d. tašče pravi, da jim je zmrznil, pa so se mi mal zamerili), večinoma pa od Primorke.

Imam eno vprašanjce glede jajc. Kmalu bo Velika noč.

Katera jajca kupujete? In kje bi dobila najbolj kvalitetna?

Od branjevk na trgu se malce bojim kupit, ker se mi je pred leti zgodilo, da so bila kaka vmes pokvarjena in od takrat jih ne kupujem.

 

Zasledila sem neka bio jajca a la Toni se mi zdi ampak so avstrijska, raje bi kaka domača pristna slovenska jajca.

Kaj pa od teh proizvajalcev na gro kot so Jata in podobni ali imajo med svojim naborom kvalitetna jajca?

Od šentjurske Meje talna reja (pakirano po 6 jajc) oz. bio - kadar kupujem jajca. Ima od partnerja sorodnik par kur in se tam zalagava z jajci, sam okol Velike noči zmer jajca kupujem (ker jih je sicer premalo). Letos mi ta skrb odpade, ker bom tačas v Londonu x8Dx

You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.

»Grem naprej.

Kjer ni poti, ustvarim pot.

Usmerjam tok svojega življenja,

tako kot duša v meni hoče.«

*´¨)

¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)

(¸.•´ (¸.•´

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

A zato si tok nasikan :inocent:

You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.

»Grem naprej.

Kjer ni poti, ustvarim pot.

Usmerjam tok svojega življenja,

tako kot duša v meni hoče.«

*´¨)

¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)

(¸.•´ (¸.•´

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ne podcenjuj Angležev, ker imajo najbolj zdrav čips and fiš na svetu xokx

 

...no pa tudi sama razmišljam o tem ali je vredno dat euro več za bio, eko nadstandardne poljščine ali pa naj neham psihirat in mirno dol požrem ajdo iz Ukraine?

Jas te mam tak rada

I am feeling very olympic today

Is time the only thing you are waiting for?

Ni nujno, da si nor, da pišeš tukaj - pomaga pa!

 

Old friends pass away, new friends appear. It is just like the days. An old day passes, a new day arrives. The important thing is to make it meaningful: a meaningful friend - or a meaningful day.

Dalai Lama

Majhne usluge prijateljstva so tisočkrat vrednejše kot bleščeča darila, s katerimi nas poniža nečimernost darovalca. (Goethe)

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Kolkor sem jaz vidla Ukrajino in način pridelovanja tam ... bi rekla, da ni panike x;)x

 

(voz + konji + motika ...)

 

 

Rubyka, kaj novega z mlinčkom? xscratchx

 

včeraj malo brskala po netu za sokovniki.. glede na to, da ga res pridno vsak dan uporabljava.. bi počas nabavla enga tistga, ki hladno stiska.. sam nimam pojma kaj, vem sam da so cene take, da te na rit vrže x:/x a ima kdo to doma? ne tega klasičnega na mlinček, ki jih po 30€ prodajajo, ampak tist.. kao boljš, ki ne greje in ne ubija encimov ...

WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY

BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM

 

loesje

 

 

Spet nazaj -

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Kolkor sem jaz vidla Ukrajino in način pridelovanja tam ... bi rekla, da ni panike x;)x

 

(voz + konji + motika ...)

 

 

Rubyka, kaj novega z mlinčkom? xscratchx

 

včeraj malo brskala po netu za sokovniki.. glede na to, da ga res pridno vsak dan uporabljava.. bi počas nabavla enga tistga, ki hladno stiska.. sam nimam pojma kaj, vem sam da so cene take, da te na rit vrže x:/x a ima kdo to doma? ne tega klasičnega na mlinček, ki jih po 30€ prodajajo, ampak tist.. kao boljš, ki ne greje in ne ubija encimov ...

Lah da se motim, sam nekje v spodnjem predalu mam spravljeno skp z Černobilom :inocent:

sicer pa, od nečesa moramo bit hin :o|o:

You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.

»Grem naprej.

Kjer ni poti, ustvarim pot.

Usmerjam tok svojega življenja,

tako kot duša v meni hoče.«

*´¨)

¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)

(¸.•´ (¸.•´

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ja naša Aliančy to vse gleda s prizme skrajnega optimista :)

Dam primer;

Slovenčke je moč čez noč naučiti da bosta dva homoseksualca normalna starša malemu črnčku iz Toga

Kramp motikca kravca, resda z 32 seski na vimenu toda kravca. x:o)x x:px

 

x:Dx x:Dx x:Dx x:Dx x:Dx

WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY

BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM

 

loesje

 

 

Spet nazaj -

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Hmm.. očitno sem premlada, da bi mi Černobil hodil na misel ob Ukrajini x;)x

 

sem se čist zasekirala zdaj ... a ni to že ful let nazaj? pa mislite, da še kar tolk vpliva, da bi bila ena ajda iz Ukrajine (ki je btw. ful velika) kaj bolj zastrupljena kot tista, ki raste nekje v bližini ene avtoceste al pa ne vem, tovarne... ?

WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY

BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM

 

loesje

 

 

Spet nazaj -

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Aliana xsrcx , z mlinčkom (še) nič, xrolleyesx ,

dobila bio proso in proseno moko iz Štajerlanda, ajdo, imajo tudi koruzo v raznih oblikah.

( če potrebuješ pošljem na os naslov)

Magari se mi že bruha od prosa :xx!:

 

Madonca sem scagana, vsak dan bolj :V: . Za pirhe grem v Dobrno-terme, da se naspim, namazilim in namasažiram x:px x8Dx

 

Mi škodi histamin :C: , curc, še to , lahko samo še nabavim jekleno držalo na potisk in flaško z umetno hrano in cevko v žilo xrolleyesx :xx!: Pl.Ljubljanska bo posodla kakšne šlape x:px

 

Černobil je počil za prvi maj, 1986, ko sem imela točno 13, 5 let, postala gospodična (rdeče brigade x8Dx ),

bili v Logu pod Mangartom, ni delal ne radio ne televizija, se valjali po travnikih, lovili dežne kaplje... :O: :vio: ...

Prišli nazaj v civilizacijo iz prvomajskih.... :O: x:px

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ukrajinska hrana je dobra za mišice...radioaktivnost pa to...boš kmalu postala Hulk junior...malo zelena u faco, ampak z mišiči....no fitness require... xg:Dx

Life is like a game...play it...

http://smileys.smilchat.net/smiley/spiritual/myst1c.gif

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Cosmica xsrcx , sem kupila enkrat una jajca od Tonija. Se jih sploh ne dobi, Velikan je rekel, da je Toni prodal svoja lastna jajca in jih zato ni več xDDx Imam pa na kp tržnici svojo kmetico in še en vir iz Istre.

Noniči so delali čebulne pirhe, no, jaz ne zahajam v inštitucije, ki bolj kot žegnjajo-farbajo :inocent: xcivx , in kot že pobahano- grem via za Praznike, tako da - farbajte kar sami.

 

 

Eni klijenti iz Hr so mi povedali, da je šla tista super firma SMS- namazi iz smokv, mediteranski namaz( lične vazice) - vse superlativno odlično- v stečaj :eek: :o|o: xrolleyesx

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Objavi novo...