Skoči na vsebino

Kaj bomo dons jedl


Recommended Posts

Guest sstane

shit, jst pa tuhtam, za kakšno politično stranko se gre zdej x:Dx

Gre za koalicijo forumskih freejajcarjev x:Dx

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Objavljeno 29. julij 2010, 11:23

 

Jah, pr men pa paradajzi štrajkajo, pravzaprav sta se odločila (dve sadiki imam) za skupno sabotažo

plodovi se lepo formirajo, celo rastejo, čim pa se mal odebelijo in so še zmer zeleni, jih začne na dnu ploda (tam, kjer je še kak repek od cvetka) gnit oz črni ratujejo

in jih ščipam take preč že kak teden; tako da s pridelkom paradajzev bo letos slaba

 

Bila prejle pri enem kmetijskem znalcu... in ga vprašala zakaj plodpvi paradižnika spodaj črnijo. Odgovor je preprost. Pomanjkanje kalcija. Z dodajanjem se prepreči črnenje ostalih plodov. Slišala pa sem tudi, da je treba paradižnik poškropit z svežim domačim mlekom. Ni mi bilo jasno zakaj. Po današnjem pogovoru pa mi je kapnilo . Bistvo je v kalciju. x:o)x

... ljubi življenje in življenje bo ljubilo tebe...
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

heeej xDDx

tole je blo pa telepatsko xsrcx

namreč, že včer sem "pognojila" (ob nakupu zemlje za paradajze sem kupila še eno flaško za boljšo rast paradajzev, ki vsebuje glih kalcijev nevemkaj) paradajze, čim sem prišla iz službe, tako da zna bit, da ravno, ko si objavila prispevek, sem bila jaz sredi action x^x

evo, pa je dobra stvar (tvoj komentar xsrcx ) že takoj učinkovala x:px

 

*******

danes bova stročji fižol v solati, ostalo moram še premisliti, edin za sladico vem, da bo sladoledna lučka.

BTW, za vse, ki zahajate v Hofer, obveščam vas x8Dx da ima strašno dobre sladoledne lučke (pakiranje po 16 kom) za ceno 1,99E, meni osebno pa je najljubši orehov kremni sladoled (1L, kvadratna škatla, okusi so še jagoda, vanilija, stračatela-katere jaz ne šljivim pet posto), cena je pa mensezdi 2,49E.

Tako da, od sladoledov, pri meni najvišje kotira tale orehov iz Hofra, pa vanilija od LJ mlekarn :palec:

You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.

»Grem naprej.

Kjer ni poti, ustvarim pot.

Usmerjam tok svojega življenja,

tako kot duša v meni hoče.«

*´¨)

¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)

(¸.•´ (¸.•´

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Tudi jaz sem šla v akcijo zdravljenja paradajza kar po tisti objavi... sva bili hkrati pri istem opravilu... x:)x

 

 

=================================

 

Za zajtrk sem sprobala nov sokovnik in sprešala nekaj domačih jabolk, nektarin, eno rdečo peso, en mini korenček ter eno limono (limone trenutno drage ko :vragec: ),dodala dva deci vode in .... x:px x^x x:Dx

 

Kaj bo pa za kosilo pa še nimam pojma.

... ljubi življenje in življenje bo ljubilo tebe...
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Guest razlika

Jaz bi pa jedla, ampak se mi ne da pripravljat. Če bi se mi pa dalo, bi pa: mlad krompir v pečici, z rožmarinom, čebulo, paradižnikom. Zraven bi pa cvetačo, ki je nisem jedla že, dolgo nazaj, nazadnje.

 

Cvetačo bi se po moje dalo fajn v paco dat. Ker je taka votla.... bi vpila vse živo. Pa dovolj sočna je, da ne bi razpadla. Mal si predstavljam.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

razmišljam o homemade pici; paradajze mam, mozzarello tudi, še paprike in čebulo narežem, za xsrcx pa malo tunine gor x:px

za sladico pa orehov sladoled x^x

You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.

»Grem naprej.

Kjer ni poti, ustvarim pot.

Usmerjam tok svojega življenja,

tako kot duša v meni hoče.«

*´¨)

¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)

(¸.•´ (¸.•´

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

joj, kwa bi zdele z veseljem pomlatila pečeno jajce, pravzaprav kr dva x:px x:px

brez kruha in ostalih nebodigatreb x^x

You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.

»Grem naprej.

Kjer ni poti, ustvarim pot.

Usmerjam tok svojega življenja,

tako kot duša v meni hoče.«

*´¨)

¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)

(¸.•´ (¸.•´

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Danes našla nekaj jurčkov... x:px

 

Za kosilo gobova juha in ajdovo žganci... x:Dx x:px x:o)x

mnjam x:px x:px

You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.

»Grem naprej.

Kjer ni poti, ustvarim pot.

Usmerjam tok svojega življenja,

tako kot duša v meni hoče.«

*´¨)

¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)

(¸.•´ (¸.•´

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Jurčki ja, jaz sem jih ravno maznil z jajci (ne svojimi.press).

 

Rastejo ko zmešani, lisičk pa nekako ni pa ni...

jah, ena se že dalj časa "napoveduje" za kosilo x:o)x

 

V Hofru jih je "kukr čajš" xDDx

You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.

»Grem naprej.

Kjer ni poti, ustvarim pot.

Usmerjam tok svojega življenja,

tako kot duša v meni hoče.«

*´¨)

¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)

(¸.•´ (¸.•´

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Blitva iz domačega vrta s pikico krompirja, file ribice (čist nič užitnega nisem našla v ribarnici v Sparu in šla po Hoferjeve zmrznjene) in skleda solate.. mal predžurke x:)x

 

ampak v bistvu vse skup samo zato, ker je treba blitvo koristno uporabit x:o)x

WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY

BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM

 

loesje

 

 

Spet nazaj -

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Riba v pečici s paradižnički

 

Potrebujemo:

1 večjo orado

limonin sok

sol

lovor

...olive

naribano limonino lupinico

olivno olje

1 kg češnjevih paradižnikov

baziliko, origano, rožmarin, peteršilj

2 stroka česna

 

Očiščeno ribo pokapljajte z limoninim sokom. Posujte z origanim, rožmarinom in baziliko. V trebuh ribe denite lovorjev list, nekaj oliv, naribano limonino lupinico, sesekljan česen in malo petršilja. Tako pripravljeno ribo postavite na hladno in počakajte 1 uro, da se okusi prepojijo.

 

Ribo nato položite v pekač, ki ste ga predhodno obložili z aluminijasto folijo premazano z olivnim oljem (lahko tudi s kokosovim maslom). Zraven dodajte paradižnike in vse skupaj pecite na 180 C približno 45 minut, oz. odvisno od velikosti ribe.

 

Privoščite si tako okusno kosilo in ob enem poskrbite za svoje zdravje.

Redno uživanje rib zmanjšuje tveganje srčnega napada.

 

Pa dober tek !

 

Riba v pečici s paradižnički

 

Potrebujemo:

1 večjo orado

limonin sok

sol

lovor

...olive

naribano limonino lupinico

olivno olje

1 kg češnjevih paradižnikov

baziliko, origano, rožmarin, peteršilj

2 stroka česna

 

Očiščeno ribo pokapljajte z limoninim sokom. Posujte z origanim, rožmarinom in baziliko. V trebuh ribe denite lovorjev list, nekaj oliv, naribano limonino lupinico, sesekljan česen in malo petršilja. Tako pripravljeno ribo postavite na hladno in počakajte 1 uro, da se okusi prepojijo.

 

Ribo nato položite v pekač, ki ste ga predhodno obložili z aluminijasto folijo premazano z olivnim oljem (lahko tudi s kokosovim maslom). Zraven dodajte paradižnike in vse skupaj pecite na 180 C približno 45 minut, oz. odvisno od velikosti ribe.

 

Privoščite si tako okusno kosilo in ob enem poskrbite za svoje zdravje.

Redno uživanje rib zmanjšuje tveganje srčnega napada.

 

Pa dober tek !

 

Orada v pečici s paradižnički

 

Potrebujemo:

1 večjo orado

limonin sok

sol

lovor

...olive

naribano limonino lupinico

olivno olje

1 kg češnjevih paradižnikov

baziliko, origano, rožmarin, peteršilj

2 stroka česna

 

Očiščeno ribo pokapljajte z limoninim sokom. Posujte z origanim, rožmarinom in baziliko. V trebuh ribe denite lovorjev list, nekaj oliv, naribano limonino lupinico, sesekljan česen in malo petršilja. Tako pripravljeno ribo postavite na hladno in počakajte 1 uro, da se okusi prepojijo.

 

Ribo nato položite v pekač, ki ste ga predhodno obložili z aluminijasto folijo premazano z olivnim oljem (lahko tudi s kokosovim maslom). Zraven dodajte paradižnike in vse skupaj pecite na 180 C približno 45 minut, oz. odvisno od velikosti ribe.

 

Privoščite si tako okusno kosilo in ob enem poskrbite za svoje zdravje.

Redno uživanje rib zmanjšuje tveganje srčnega napada.

 

Pa dober tek !

post-17384-1281790975,1996_thumb.jpg

www.holistic.si

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Guest sstane

KRALJICA

 

Sol je človek na osnovi bridke izkušnje poimenoval tudi za kraljico začimb.

Dokaj dobra prispodoba, ki pa vseeno ne zajame usodnega bistva.

Kajti kraljici ni potrebno biti na vsaki procesiji, sol pa mora biti vedno s teboj.

Na osnovi razvrstitve soli med začimbe delajo mnogi tudi veliko napako.

V današnji vsesplošni upravičeni gonji proti jedilni soli ti nekateri

neumno svetujejo, da jo nadomesti s katero drugo začimbo.

Najlepše jim zveni – z orientalsko.

Bog jim odpusti, saj ne vedo, kaj govorijo.

Tebi tvoje telo ne bo.

Sol je nezamenljiva, le, vsaj dobra mora biti.

Je pa zamenljiva vsaka druga začimba.

Poper lahko zamenjaš s čilijem, hrenom, peteršiljem, limono, česnom itd.

V bistvu z vsakim surovim živilom.

Razlika je le v koncentraciji biokode.

Najboljša pa je začimba s tvojega vrta.

Tudi orientalska kopriva, če si ravno iz Indije.

 

17

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Očita in mami peljala v mongolsko ... smo se fajn imeli, 3 ure počasi vsakega po malo ...

končno dobila suši, o katerem sanjam že en mesec (saj mislim, da sploh ni pravi, ker je zelenjava not v riž zavita in ne surove ribe, ampak meni je :palec: surovih rib itak ne morem ...) pol pa mal za fintiranje zelenjava in nojevo meso, pa še uspela sem se zmenit s kuharjem, da brez omak in brez soli (glutaminata po domače) lepo prosim x:)x in mu je bilo celo jasno kaj hočem...

tako da sem ugotovila.. če se mi bo zahotelo kitajske, grem sem, dam tistih 12 € za all u can eat in pojem 5 sušijev in eno porcijo po svoje skombinirane zelenjave in mesa, brez čudnih omak in je čist vredno tega denarja :palec:

 

mami in oči bla mal zmedena, kar nič jima ni blo jasno x:o)x ja kolk lahk zdaj tega vzameva? a kolikorkrat hočem? a pol lahk čist mal dam na krožnik? :eek: pol je pa čist fino postalo :palec:

 

sam sladice so bile bolj brezveze :o|o:

WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY

BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM

 

loesje

 

 

Spet nazaj -

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

jasminov čaj, kar se mene tiče x;)x

pa refošk za starejše :)

 

 

nimajo pa ne vem kake hude fensi izbire .. pač, je v osnovi še vedno kitajska restavracija ...

WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY

BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM

 

loesje

 

 

Spet nazaj -

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Moram se pohvalit x:o)x

 

Od prejšnje nedelje pa do petka sem vložila okrog 80 kozarcev "hrane". Dela ogromno, zadovoljstvo pa toliko večje... xDDx

 

Vložila sem papriko, pekoč ajvar,( kupila sem papriko), mešano solato s stročjim in zrnatim fižolom, največ dela sem pa imela s kuhanjem soka iz breskev. Naredila sem ga okrog 40 kozarcev, breskev domače pridelave še pa še. Sok odličen, tako pravijo domači, kompot jim tako ne gre. Sedaj me še čaka stročji fižol, rdeča pesa, paradižnik, slive, pa še nekaj kg breskev moram pospraviti. Skopati še moram krompir.

 

In naša shramba je tako lepo popolnjena. Lačni ne bomo... x:px x:px x:px xDDx x:o)x

 

 

Danes za kosilo boranja in pire krompir...

... ljubi življenje in življenje bo ljubilo tebe...
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Moram se pohvalit http://www.lunin.net/forum/public/style_emoticons/default/icon_smile_clown.gif

 

Od prejšnje nedelje pa do petka sem vložila okrog 80 kozarcev "hrane". Dela ogromno, zadovoljstvo pa toliko večje... http://www.lunin.net/forum/public/style_emoticons/default/icon1_biggrin.gif

 

Vložila sem papriko, pekoč ajvar,( kupila sem papriko), mešano solato s stročjim in zrnatim fižolom, največ dela sem pa imela s kuhanjem soka iz breskev. Naredila sem ga okrog 40 kozarcev, breskev domače pridelave še pa še. Sok odličen, tako pravijo domači, kompot jim tako ne gre. Sedaj me še čaka stročji fižol, rdeča pesa, paradižnik, slive, pa še nekaj kg breskev moram pospraviti. Skopati še moram krompir.

 

In naša shramba je tako lepo popolnjena. Lačni ne bomo... http://www.lunin.net/forum/public/style_emoticons/default/icon_smile_tongue.gif http://www.lunin.net/forum/public/style_emoticons/default/icon_smile_tongue.gif http://www.lunin.net/forum/public/style_emoticons/default/icon_smile_tongue.gif http://www.lunin.net/forum/public/style_emoticons/default/icon1_biggrin.gif http://www.lunin.net/forum/public/style_emoticons/default/icon_smile_clown.gif

 

 

Danes za kosilo boranja in pire krompir...

 

Zalaya sam si res pridna :) pohvalno http://www.lunin.net/forum/public/style_emoticons/default/icon1_thumbup.gif

 

Mi lahko svetuješ kako skuham breskev sok, ker imam doma kar nekaj domačih breskev. Bom zelo vesela kakšnega recepta :)

 

***

pri meni pa danes filane paprike :)

What lies behind us and what lies before us are tiny matters compared to what lies within us. - Emerson
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

En predlog za na hitr in ful dobr :2src:

(moj dragi si tole izmislil enkrat ... )

 

naribaš eno kolerabo na tanke rezance, jo na hitro popražiš na kokosovi masti ali čem drugem, dodaš eno konzervo leče in malo pokuhaš ... po želji sol, poper, začimbe... naribaš malo ingverja in ga vmešaš zraven. Vse skupaj streseš v pekač in preliješ z bučnim oljem in daš pečt na ene 175 za nekih 20 minut ..

 

mi temu rečemu prebranac, ker se še nismo boljšega imena spomnili x:o)x

 

 

danes je pa zmanjkalo elektrike ravno na pol poti, tako da sem končala kar pri tistem prvem delu in samo 5 minut dlje dušila ... aja, pa rukolo sem narezala vmes, ker se utapljava v njej ... x:px:palec:

WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY

BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM

 

loesje

 

 

Spet nazaj -

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Nimam nekega konkretnega recepta. Naredim pa takole.

 

Breskve olupim, dam jih v lonec in prilijem vodo, da so prekrite. Zavrem, kuham da so mehke, dodam malo cimeta in sladkorja, po okusu.

 

Potem pride packajoči del... x:Dx

 

Breskve odcedim, vodo od kuhanja prihranim, breskve zmiksam v multipraktiku, kašo dodam nazaj k odlitemu soku, dodam sok ene limone ( od oka na 5 litrov, dam eno limono). Breskov sok mora imeti približno 80 stopinj celzija, ko ga nalivaš v steklenice, (jaz zaprem v kozarce za vlaganje, ker nimam steklenic). Zapreš in pustiš, da se ohladi. In to je to.

 

Jaz zmiksam kar vrele breskve, nič ne hladim "kompota", lahko pa ga ohladiš, zmiksaš hladnega in ga ponovno segreješ skoraj do vretja.

 

Ko sčistiš kuhinjo :vragec: ... ko se sok ohladi... in ko si ga privoščiš en pošten kozarec... x:px

 

Zadovoljstvo zagotovljeno x:o)x

... ljubi življenje in življenje bo ljubilo tebe...
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Objavi novo...