Skoči na vsebino

Kaj bomo dons jedl


Recommended Posts

men pa tko paše danes kislo zelje tko, da ga bom kr naredila s kakšno dobro klobaso in fižolčkom http://www.lunin.net/forum/public/style_emoticons/default/icon_smile_tongue.gif
What lies behind us and what lies before us are tiny matters compared to what lies within us. - Emerson
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

porkafix, men tud x:px

bom kuhala segedin, svinjska rebrca mam pa že doma x^x

 

drgač pa sva še zmer v martinovem; danes bova včerajšnje ostanke: rdeže zelje z jabki, pečenica + pečeno kurje bedro, pa mlince bom poparila. Zraven pa glaž cvička - da raztopi vso maščobo x:o)x

You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.

»Grem naprej.

Kjer ni poti, ustvarim pot.

Usmerjam tok svojega življenja,

tako kot duša v meni hoče.«

*´¨)

¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)

(¸.•´ (¸.•´

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

štrudl pečem x:o)x sem si zaželela jutri za zajtrk ... ful diši :2src:

 

polnozrnato testo se da kupit v trgovini (sicer je precej fake, ampak vsaj polovica polnozrnate moke je) .. pa domači jabčki na kockice in rozine in mleti klinčki in nada más :) cukr 'sem pozabla' x;)x

 

 

aja, mimogrede .. a kdo ve, kje (če) se da dobit sivkin med?

WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY

BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM

 

loesje

 

 

Spet nazaj -

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

..

aja, mimogrede .. a kdo ve, kje (če) se da dobit sivkin med?

se ga da, ja; jaz ga videvam na štantih na Krku (mesto), sam je drag ko pes :vragec: pa bele barve strdi zgleda. Mene so enkat fajn nategnil s tem sivkinim medom (ko še nism vedla kako zgleda); je bila mešanica nekega cvetličnega medu, pomešanega z e.o.sivke; kar se je seveda videlo šele po tem, ko sem si med zamešala v topel čaj - una mini maščobica je plavala na vrhu :xx!:

No, od takrt dalje se držim jst preč od sivkinega medu xcivx

za kje bližje dobit bo pa menda kdo drug povedal :8):

 

*********

danes torej segedin golaž x:px

You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.

»Grem naprej.

Kjer ni poti, ustvarim pot.

Usmerjam tok svojega življenja,

tako kot duša v meni hoče.«

*´¨)

¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)

(¸.•´ (¸.•´

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Kupila zanč v Franciji en lonček za teto in enega za naju .. ga šparava in sam na žlico jeva, ker ga je škoda za v čaj ali kamorkoli .. Tam so ga kar v Leclercu prodajali in sem bila prepričana, da ga bom tud pri nas našla, tam na polici s francoskimi izdelki pa ga ni :sori:

jp, bele barve, tako nekako mousse izgleda .. ne trd, ne mehek .. okus je pa fajn, ker je dost nežen, da ga lahko samega ješ :2src: eh,l če bi vedla, da je tako dober bi še kakega za zalogo kupila :o|o:

WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY

BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM

 

loesje

 

 

Spet nazaj -

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

aha, no pol pa veš :palec: sam zna bit pri nas* (SLO+HR) ful dražji kt v Franciji - tole moje posploševanje - ker, sivke je več v Franciji, kt pri nas* (matr, kir argument xrolleyesx )

loh pa pri informacijah v Leclercu nedolžno vprašaš, kje oz na kateri polici pa imajo sivkin med? Oz če ga nimajo, kdaj imajo naslednjo dobavo :inocent: morda ga pa še naročijo xDDx :palec:

You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.

»Grem naprej.

Kjer ni poti, ustvarim pot.

Usmerjam tok svojega življenja,

tako kot duša v meni hoče.«

*´¨)

¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)

(¸.•´ (¸.•´

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

aha, no pol pa veš :palec: sam zna bit pri nas* (SLO+HR) ful dražji kt v Franciji - tole moje posploševanje - ker, sivke je več v Franciji, kt pri nas* (matr, kir argument xrolleyesx )

loh pa pri informacijah v Leclercu nedolžno vprašaš, kje oz na kateri polici pa imajo sivkin med? Oz če ga nimajo, kdaj imajo naslednjo dobavo :inocent: morda ga pa še naročijo xDDx :palec:

 

sem hotla rečt, da sem že gledala v Leclercu parkrat pa ga nimajo .. ja, verjetno bi bil res ful dražji, že zato ker je eksotika, tam v Provansi je pa v vsaki trgovini .. Nič, bo treba drugo leto spet po sivko :inocent:

WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY

BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM

 

loesje

 

 

Spet nazaj -

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

iz novic studia 12.

 

V Franciji se je razširila nova mreža socialne povezanosti. Vsi, ki radi kuhajo doma in pri tem po navadi uspejo skuhati za kakšno porcijo več kot le zase, imajo zdaj možnost, da to porcijo ponudijo na trgu. Mreža na spletu zagotovi, da lahko vpišejo koliko kosov ponujajo, kakšna je cena, kje je njihova lokacija in kdaj bo jed pripravljena. S tem omogočajo vsem, ki bi želeli dnevni prigrizek domače pripravljenosti, da pridejo ponj v svoji bližini in hkrati pripomorejo k zmanjšanju odpadkov. Mreža že doživlja val pozitivnih odzivov in se je prav hitro zasidrala v delovanje. Morda kdaj pride tudi k nam
;)

 

kaj menite, se lahko pri nas kaj takega prime, al smo slovenci se prevec neodprti?

Meni se zdi ideja full dobra.

Dobra pa bi bila tudi ta, da ko nekdo skuha ve kot poje, da povabi koga brezplacno. Drugic pa zamenjajo itn.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

There is no free lunch xcivx

 

pa ni na mojem zelniku zraslo x:o)x

You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.

»Grem naprej.

Kjer ni poti, ustvarim pot.

Usmerjam tok svojega življenja,

tako kot duša v meni hoče.«

*´¨)

¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)

(¸.•´ (¸.•´

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

iz novic studia 12.

 

V Franciji se je razširila nova mreža socialne povezanosti. Vsi, ki radi kuhajo doma in pri tem po navadi uspejo skuhati za kakšno porcijo več kot le zase, imajo zdaj možnost, da to porcijo ponudijo na trgu. Mreža na spletu zagotovi, da lahko vpišejo koliko kosov ponujajo, kakšna je cena, kje je njihova lokacija in kdaj bo jed pripravljena. S tem omogočajo vsem, ki bi želeli dnevni prigrizek domače pripravljenosti, da pridejo ponj v svoji bližini in hkrati pripomorejo k zmanjšanju odpadkov. Mreža že doživlja val pozitivnih odzivov in se je prav hitro zasidrala v delovanje. Morda kdaj pride tudi k nam
;)

 

kaj menite, se lahko pri nas kaj takega prime, al smo slovenci se prevec neodprti?

Meni se zdi ideja full dobra.

Dobra pa bi bila tudi ta, da ko nekdo skuha ve kot poje, da povabi koga brezplacno. Drugic pa zamenjajo itn.

 

Zanimivo tole :palec: Ne vem koliko bi to funkcioniralo pri nas.( Jaz se moram prav trudit, da skuham ravno prav...večkrat mi ne uspe. Pri sladicah ni problem x;)x. No sej tud pri glavnih jedeh ne. Dam sestri kdaj, ki sedaj ne kuha velik, ker ima novorojenčka. x:)x)

 

Vse sorte imajo po svetu...(Meni je bila zanimiva zadeva s knjigami, ko jo prebereš jo pustiš na javnem placu in jo vzame in prebere nekdo drug in ta jo spet pusti na javnem placu.. Ne vem sicer kako se imenuje ta zadeva. )

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Vse sorte imajo po svetu...(Meni je bila zanimiva zadeva s knjigami, ko jo prebereš jo pustiš na javnem placu in jo vzame in prebere nekdo drug in ta jo spet pusti na javnem placu.. Ne vem sicer kako se imenuje ta zadeva. )

 

Eeee, knjižnica mrbit?

 

http://www.lunin.net/forum/public/style_emoticons/default/viola-sm.jpg

Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

mljac x:px

 

Me veseli da ti je všeč. xDDx

 

Evo še en recept x;)x Ki mi je tud zelo njami... xDDx

 

Sadno čokoladno

Za testo: 115 gr masla, 115 gr sladkorja, četrt čajne žličke soli, 50 gr kakava, 175 gr gladke bele moke, 2 jedilni žlici vode

 

Za nadev: 4 dcl sladke smetane, 150 gr sadnega želeja (npr.višnja), 300 gr narezane čokolade

 

Najprej zmešaj sladkor, nakockano maslo, sol nato kakav in na koncu moko. Med gnetenjem dodaj žlico ali dve hladne vode. Oblikuj disk in ga na krožniku prekritega s plastično folijo postavi za 1 uro v hladilnik. Nato ga malo razvaljaj in z njim obloži namaščen pekač za pito. Pri 180 st C ga 15 min peci prekritega s papirjem za peko in nekuhanim fižolom ali čičeriko (slepa peka) Ohladi in pripravi nadev...

V posodi segrej sladko smetano in v njej raztopi žele...ko zavre, odstavi ter dodaj čokolado. Prelij po pripravljenem testu in pito za vsaj 3 ure postavi v hladilnik.

 

Eeee, knjižnica mrbit?

 

http://www.lunin.net/forum/public/style_emoticons/default/viola-sm.jpg

 

Ne ni knjižnica, knjigo najdeš v parku na klopci, na troli...x;)x Oblika posebne knjižnice...kolikor se spomnim zabeležiš tud na netu, kako je s to knjigo.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Da. :palec: K je folk odvezna od posedovanja.. to je men super. :palec:

Dans pa, sej vids, vse se hoce obdrzat, kontrolirat, pa ceprou na racun nazadovanja in ne napredka. x:Dx ha ha ... in potem ta isti folk celo govori in sodi o duhovni sceni pri nas xcivx :sick: pa pojma o pojmu nimajo. Svojo rit pa premaknejo sam ce je nujno, al pa ce kej dobijo zato.

 

Sicer pa v zadnje dve leti tule vse bolj cenim dobro kuhinjo xg:Dx

zelodec je vsaj mal pretocen xg:Dx

 

Zanimivo tole :palec: Ne vem koliko bi to funkcioniralo pri nas.( Jaz se moram prav trudit, da skuham ravno prav...večkrat mi ne uspe. Pri sladicah ni problem x;)x. No sej tud pri glavnih jedeh ne. Dam sestri kdaj, ki sedaj ne kuha velik, ker ima novorojenčka. x:)x)

 

Vse sorte imajo po svetu...(Meni je bila zanimiva zadeva s knjigami, ko jo prebereš jo pustiš na javnem placu in jo vzame in prebere nekdo drug in ta jo spet pusti na javnem placu.. Ne vem sicer kako se imenuje ta zadeva. )

 

:palec:

V Angliji to dobro laufa. Revije in knjige ljudje puščajo na vlakih, avtobusih...

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Danes fuži (vrsta testenin) s pršutom v smetanovi omaki, solata iz radička.

Kakijeva pita se še pečeeee x:px

You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.

»Grem naprej.

Kjer ni poti, ustvarim pot.

Usmerjam tok svojega življenja,

tako kot duša v meni hoče.«

*´¨)

¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)

(¸.•´ (¸.•´

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Mam ene 3 lončke marmelade iz zelenega paradižnika za oddat, če je kak interesent :inocent:

Sem dala mami idejo, ker jih je imela cel lonec in je ratalo tega ful .. ona je en lonček obdržala, ker itak ne bodo pojedli, midva pa še manj (ful malo jemo paradajzov, divjačine pa še manj, da bi tole šlo zraven)

 

(lol, čeprav je I. imel idejo, da če bi tofu ganjala 3x okol hiše bi dost divji postal x:o)x x:Dx )

 

v glavnem, če je kak interesent za tole sladkobo probat ... se mora samo javit in po možnosti pridt iskat ..

WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY

BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM

 

loesje

 

 

Spet nazaj -

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Objavi novo...