Skoči na vsebino

Kaj bomo dons jedl


Recommended Posts

včeraj sva šla eno par urno turo s kolesom naredit, zavila še mal na barje in v grmovje, nabiralništvo :vio: nabrala prvo porcijo kopriv (s kolesarskimi rokavičkami brez prstov, genija x:o)x) pa en velik šop hmeljevih vršičkov za omlete in juhice :palec:

 

pol kopriv je šlo že včeraj zvečer v liter soka (pesa, korenček, kopriva, jabčki) - bo za 3 dni; nekaj pa zdajle skupaj s hmeljem v juho .. naredila osnovo iz kopriv, leče in hmelja, zmiksala, potem pa dodala na drobne kockice narezan krompir. Bo za jutri za v službo .. pa mandlji za sladico ...

 

sem si hotela za večerjo naredit fritajo iz hmeljevih vršičkov in dveh jajčk ... pa se mi je en skotalil iz pulta :o|o: sem ga sicer ujela na poti, ampak tko na trdo stisnila ob omarco, da je vse skup ušlo med prsti .. no ja, maček je pomagal pospravit :)

WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY

BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM

 

loesje

 

 

Spet nazaj -

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

s kolesarskimi rokavičkami brez prstov, genija x:o)x

xsmx

 

 

 

Koprive :wOOt: :yumy: Pa so za kej - niso boge zdej ko že tolko časa ni blo dežja?

"In spe nascendi." (Živim v upanju)

 

Latinski izrek

 

 

http://img403.imageshack.us/img403/8896/butterflyontheocean.jpg

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

V redu so, sva ob vodi nabirala pa še čist mlade so bile http://www.lunin.net/forum/public/style_emoticons/default/icon1_thumbup.gif

WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY

BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM

 

loesje

 

 

Spet nazaj -

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Kar je žalostno je to, da sem letos uspela regrat jest 3x :sori: zdaj je že ves v cvetju, kar me sicer ne moti, sam ne morem mame prepričat, da je tak še užiten in naj mi ga nabere, tko da se bom morala čez vikend zbrcat in it na lov .. pač ga mal bolj na drobno narežeš in mal bolj grizeš, ni panike :)

 

sva pa spravila v promet že celo vrečko hmeljevih vršičkov (kremna juha, rižota, omleta, v solatki) in večino kopriv .. še za eno porcijo soka bo ...

 

 

še vedno pospravljam zalogo po omarah in zmrzovalniku, do drugega tedna moram tole uredit, da bo čim manj stvari za prenašat okol ... Tako da jutri pride na vrsto sirov štrukelj, ker imam še 2 porciji zmrznjene domače skute ...

WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY

BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM

 

loesje

 

 

Spet nazaj -

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Še mal skute je ostalo od včeraj (ni bil skutin štrukelj z rozinami, ampak z gozdnimi sadeži, ker sem zadnji moment ugotovila, da rozin ni)

in bodo zdajle za večerjo ajdove palačinke s skuto (v kateri so zmešane mal pokuhane jagode in suhe slive, glih tolk, da so sok spustile) x:px

 

za kosilo je bila pa zelenjavna juhica in rižota z beluši in radičem ...

WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY

BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM

 

loesje

 

 

Spet nazaj -

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

V Barki sem v četrtek kuhal večerjo za vse. Od kosila jim je ostala še juha iz pasiranga graha in korenjčka in ena rižota dost neopredeljive strukture, tko, še najblj podobna gostemu limu za les al pa beli malti, ampak fajn vonja in okusa sicer.

Mal se mi je zdel pusto vse skupej, zato sem pogledal v shrambi, če majo kej dobrga za zraven. Vidu sem ene jabčke fest velike /pojma nimam ktere sorte/, ampak mal ovenele že. Odloču sem se, da jim jih spečem za prilogo, mislm, kt sladico, čeprav tega še nisem nikol počel, niti jedu.

Najdu sem še med, cimet in sladko smetano, zunej pa svežo meto.

 

Za vsacga sem dal en jabuk, olupljen in prerezan na pol v pečico /10 jabolk/, vse skupej pa polil s tri deci sladke /rjavi cuker/ vode, v ktero sem drobno narezal en šopek mete. Pekl se je ene 15-20 minut na 180, vmes sem pa zmiksal smetano z rjavim cukrom in cimetom. Ko so bla jabolka mehka, sem vsacga oblil s po eno žlico medu, na vrh sem pa dal po eno žlico smetane in po en list mete.

 

Popoln uspeh. Ampak, res je blo dobr. Tolk dobr, da ne le, da smo vse pojedl in polizal in da so vsi hotl še, čeprav ni blo več, ampak da je Bernarda /deklica, ki se vede kot avtist, čeprav to ni/, na moje prostodušno vprašanje, če ji zmasiram hrbet, rekla ja, prišla do mene in mi pustila, da ji zmasiram hrbet, kar je šokiralo vse v hiši. Kdor jo pozna ve, da skor ne prenese, da bi kdo stal za njenim hrbtom, kva šele, da bi se je dotikal. Če gremo kam na sprehod, vedno hodi zadnja v skupini.

 

Ziher je bil ta preobrat v njenem vedenju posledica tko dobrih jabolk. http://www.lunin.net/forum/public/style_emoticons/default/icon_smile_clown.gif

http://www.lunin.net/forum/public/style_emoticons/default/viola-sm.jpg

 

Prou res fajn je blo.

 

http://www.lunin.net/forum/public/style_emoticons/default/icon25.gif

Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

V Barki sem v četrtek kuhal večerjo za vse. Od kosila jim je ostala še juha iz pasiranga graha in korenjčka in ena rižota dost neopredeljive strukture, tko, še najblj podobna gostemu limu za les al pa beli malti, ampak fajn vonja in okusa sicer.

Mal se mi je zdel pusto vse skupej, zato sem pogledal v shrambi, če majo kej dobrga za zraven. Vidu sem ene jabčke fest velike /pojma nimam ktere sorte/, ampak mal ovenele že. Odloču sem se, da jim jih spečem za prilogo, mislm, kt sladico, čeprav tega še nisem nikol počel, niti jedu.

Najdu sem še med, cimet in sladko smetano, zunej pa svežo meto.

 

Za vsacga sem dal en jabuk, olupljen in prerezan na pol v pečico /10 jabolk/, vse skupej pa polil s tri deci sladke /rjavi cuker/ vode, v ktero sem drobno narezal en šopek mete. Pekl se je ene 15-20 minut na 180, vmes sem pa zmiksal smetano z rjavim cukrom in cimetom. Ko so bla jabolka mehka, sem vsacga oblil s po eno žlico medu, na vrh sem pa dal po eno žlico smetane in po en list mete.

 

Popoln uspeh. Ampak, res je blo dobr. Tolk dobr, da ne le, da smo vse pojedl in polizal in da so vsi hotl še, čeprav ni blo več, ampak da je Bernarda /deklica, ki se vede kot avtist, čeprav to ni/, na moje prostodušno vprašanje, če ji zmasiram hrbet, rekla ja, prišla do mene in mi pustila, da ji zmasiram hrbet, kar je šokiralo vse v hiši. Kdor jo pozna ve, da skor ne prenese, da bi kdo stal za njenim hrbtom, kva šele, da bi se je dotikal. Če gremo kam na sprehod, vedno hodi zadnja v skupini.

 

Ziher je bil ta preobrat v njenem vedenju posledica tko dobrih jabolk. http://www.lunin.net/forum/public/style_emoticons/default/icon_smile_clown.gif

http://www.lunin.net/forum/public/style_emoticons/default/viola-sm.jpg

 

Prou res fajn je blo.

 

http://www.lunin.net/forum/public/style_emoticons/default/icon25.gif

Všeč mi je, da imaš toliko domišljije in sposobnosti, da "iz tistega, kar imaš" narediš nekaj dobrega. Kot že povedano Bernarda ni avtist, ampak "žrtev" prepozno/ne zdravljenega meningitisa.

 

Smo se pri naši hiši tudi razveselili pomladi: koprive "kao špinača", kremna juha iz kopriv, lanska zgubana jabolka v nedefiniranem biskvitu + zdrob+ jogurt.

 

So mi Italijani poslali "vložen regrat"...recept je strogo varovana skrivnost....izdelek pa odličen.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

x:Dx

 

Imaš predpriprave na praznike x:px

 

Jaz šele razmišljam, da moram orehe stolčit in zluščit, kje je še potica....

 

Nekaj mi jih je uspelo pobrat prej kot vevericam, tako, da za dve potici jih pa je bilo. Ena za Božič, druga bo v nedeljo. Vsako leto mi jih znosijo vsaj polovico... :o|o: Rešuje jih samo to, da so pri tem početju tako ljubke, da se jim prav velikokrat od srca nasmejim... xDDx

... ljubi življenje in življenje bo ljubilo tebe...
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

čilijeva pašta z omako iz mlete govedine. Sem kuhala omako za lazanjo - na zalogo - v zmrzovalnik - in je je malo ostalo, ker nisem mogla vse zbasat v tist fascikel od zmrzovalnika, no, bo pa glih prav za današnje kosilce :palec:

 

včer je bila zelenjava iz pečice; krompir, korenček, česen, čebula, vse lepo premešano z oljčnim oljem in zeliščno soljo. Krompir in korenček, narezan na kolutke, sem prej na hitrico pokuhala v vodi, nato dala v tanov protvanček :2src:

matr sva hitro zmazala x:px

You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.

»Grem naprej.

Kjer ni poti, ustvarim pot.

Usmerjam tok svojega življenja,

tako kot duša v meni hoče.«

*´¨)

¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)

(¸.•´ (¸.•´

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

korenčkova juha z zdrobom in stepenim jajčkom. Pol pa sladoled x:px

You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.

»Grem naprej.

Kjer ni poti, ustvarim pot.

Usmerjam tok svojega življenja,

tako kot duša v meni hoče.«

*´¨)

¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)

(¸.•´ (¸.•´

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Kdo je že bil neki pameten, da se ne bom znebila topinamburja, če ga dam v vrt? :vragec:

bemti, včas bi blo pa fajn koga poslušat x:o)x

slaba stran je, da bom očitno še celo poletje po malem krampala mlade topinamburčke iz mojega in sosedovega http://www.lunin.net/forum/public/style_emoticons/default/icon1_exclaim.gif vrta, dobra stran je pa, da bova imela torej vsake tolk eno dobro topinamburjevo mineštrico za kosilo x:o)x

 

Evo, torej danes premierno kuhanje v sosedovi kuhinji (ma bolj mal posod, tko da bomo pač mineštrice oz. ENOlončnice delali, packanje in čaranje pa pride pol na vrsto, ko dobim mojo kuhinjo nazaj ..) Topinambur fajn skuhan, zmiksan z začimbami, in potem dodana na čist mini koščke narezana korenček in bučka. Nisem nič več kuhala pol, itak bo stalo še nekaj časa, ker I. še dela, jaz sem se pa vmes najedla ... Na krožnik potem pride zraven še ene par tortilla čipskov ...

 

za sladico bo pa popečen jabček&banana ...

WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY

BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM

 

loesje

 

 

Spet nazaj -

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Dve veliki zeleni kumari.

 

Prva je bila daljša kot druga, druga je bila pa bolj zelena kot prva. x:px

http://www.cosgan.de/images/smilie/figuren/g045.gif

 

 

.

.

Za predjed nekaj, kar sploh nima imena :inocent: kuhar dobil idejo in jo izboljšal :palec: (zelenjava na popečenem kruhu, z lososom) za glavno jed pa zaljanico iz kopriv, blitve, čemaža, mlade čebule in skute seveda (mogoče sem še kaj pozabla). Odlično x^x :yumy:

"In spe nascendi." (Živim v upanju)

 

Latinski izrek

 

 

http://img403.imageshack.us/img403/8896/butterflyontheocean.jpg

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Neki manj aktivna v tejle temi zadnje čase x:o)x mogoče zato, ker sem v tuji kuhinji in sem se omejila na mineštrice, kar pa itak že vsi vemo - brsk, brsk po hladilniku, vržeš v lonec, kar najdeš in potem poješ :)

pa na svežem sadju sva (zadnje 3 tedne so imeli dejansko zrele mangote v Hoferju x:px, danes pa spet čist trdi :o|o: sem se že veselila, da bo zdaj to stalna praksa ...)

pa na enolončnicah in ostalem iz Trnovskega Zvona ...

 

se mi zdi, da sem se glih zdaj malo zapustila, kar se prehrane tiče, ko bi bilo fajn, če bi zdravo jedla .. :o|o: mah, sam res nimam volje tlele cele kuhinje okol obračat .. včeraj sem po moje še palični mešalnik neki pokvarla, moram svojega prinest čez cesto ...

 

Se je pa danes tašča izkazala in prinesla eno brokolijevo mineštrico .. pa 4 cele hrenovke so not plavale x:o)x ne moremo brez mesa ... ampak kul, je čist pasalo ne razmišljat ...

WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY

BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM

 

loesje

 

 

Spet nazaj -

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Jaz pa kozjo sirotko že par mesecev ... našla tle na tržnici eno teto, ki prodaja, vsak teden 2 litra kupim :palec: ful mi je dobra za pit, pa zelo dobro dene prebavi ...

Kozjega mleka se pa še nisem opogumila .. enkrat kupila v Sparu, tisto v rjavkastem tetrapaku .. in spila en kozarec in se mi je totalno zagravžal :o|o: čist premočen okus .. sam se mi zdi, da tale domač ni tolk zanič .. sam še zbiram pogum, da ga nabavim pol litra in probam :)

 

a ti to čist samo kozje mleko 4 dni :8): kak poseben razlog al sam uživaš? x:o)x

 

 

 

aja, pa btw .. včer dobila priložnost probat mohant, bohinjski sir, kao ful neki spešl ... smrdljivc na kubik http://www.lunin.net/forum/public/style_emoticons/default/icon_smile_dead.gif mene ni prepričal ...

WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY

BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM

 

loesje

 

 

Spet nazaj -

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

... (zadnje 3 tedne so imeli dejansko zrele mangote v Hoferju x:px, danes pa spet čist trdi :o|o: sem se že veselila, da bo zdaj to stalna praksa ...)

...

jaz butara pa prav previdno kupila en samcat mango že v soboto, pa ga potem par dni ogledovala na pultu, no danes pa "strokovno" presodila, da zdej ga pa menda že moram pojest. No, sva ga imela dans za zajtrk in ugotovila, da kok je pa to dobr x:px (ne jem južnega sadja - razen banan - v SLO, ker večinoma imajo fuj okus, v primerjavi s placem, kjer so zrastli;)

Zdej pa praviš, da imajo spet čist trde mange v prodaji :o|o: :sori:

A nezreli mangi dejansko dozorijo, potem, ko jih odtrgajo (mislm, so tko kt banane, ki dozorijo tukaj, čeprav so bile odtrgane "tam"? K ananas recimo ne (dozori). Zato tuky tut ananasov svežih ne jem.

 

..aja, pa btw .. včer dobila priložnost probat mohant, bohinjski sir, kao ful neki spešl ... smrdljivc na kubik http://www.lunin.net/forum/public/style_emoticons/default/icon_smile_dead.gif mene ni prepričal ...

hehehe, jaz sem ga celo poskusila. In ja, okus ima točno tak, kot vonj :sick:

You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.

»Grem naprej.

Kjer ni poti, ustvarim pot.

Usmerjam tok svojega življenja,

tako kot duša v meni hoče.«

*´¨)

¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)

(¸.•´ (¸.•´

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Saj jaz sem ga tudi poskusila (mohant) .. za noževo konico x:o)x

 

Ananas kupi v Hoferju, ponavadi so čist sladki in lepo zreli :palec: (primi za en listek na vrhu in če ga brez prevelike sile potegneš ven, pol je zrel).

Ne vem, saj sem se že pritoževala, da meni ne dozorijo, ne mango, ne avokado :o|o: oziroma mi zelo redko uspe. Vsake tolk optimistično kupim kak mango in poskušam srečo, teli v Hoferju so me pa čist navdušili, ker so bili dejansko že v trgovini mehki in zreli in takoj za jest :palec: Upam, da bodo še, čeprav mam občutek, da so jih zdaj mal nategnili ..

kao, so 2x nabavili zrele, v manjših količinah, vse takoj prodali in se odločili nabavit večjo količino (sodeč po tem, da sem videla tko ene 6 škatel manga naloženih) in so jih zdaj spet dostavili bolj nezrele :o|o: ma saj ga bom danes vseeno kupila, enega, da vidim če bo dozorel ..

 

ful dobra kombinacija za zajtrk: eko banana (ma dejansko drugačen okus), mango, jabček, pomaranča, nakockano in prelito s par žlicami (kozjega) jogurta ...

 

aja, še to, ko smo pri mangu - najbolj simpatičen način za rezanje ... narediš dve polovici (odrežeš čist ob peški, po dolgem) ... srednji del olupiš in obgrizeš okol peške, ostali dve ladjici pa samo zarežeš do lupine, v obliki mreže, primeš z obema rokama in obrneš okol in dobiš 'ježka' x:)x oz. kockice, ki jih lahk odrežeš ven al pa kar direkt poješ ... (a je blo to sploh razumljivo? )

WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY

BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM

 

loesje

 

 

Spet nazaj -

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

je bilo, je bilo - razumljivo x:Dx :palec:

 

jaz ga (mango) pa z lupilnikom olupim, nato "narezinim" z nožem. Pač, kompliké xcivx

bom šla dans vseeno v Hofer, grem itak po zelenjavo, pa bom spotoma še mango zagrabila x:px

 

tole z ananasom v SLO (EU) mene NE prepriča. Je bilo dovolj dobro samo toliko časa, dokler nisem "tapravega" poskusila. Vsi ti ananasi, ki se tukaj prodajajao, samo zgledajo kt ananasi, folk še ve ne, kakšen okus ima taprav ananas :vio:

lah pa tut rečeš, da mam predsodek xnckrivx

You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.

»Grem naprej.

Kjer ni poti, ustvarim pot.

Usmerjam tok svojega življenja,

tako kot duša v meni hoče.«

*´¨)

¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)

(¸.•´ (¸.•´

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Objavi novo...