Skoči na vsebino

Kaj bomo dons jedl


Recommended Posts

je bilo, je bilo - razumljivo x:Dx :palec:

 

jaz ga (mango) pa z lupilnikom olupim, nato "narezinim" z nožem. Pač, kompliké xcivx

bom šla dans vseeno v Hofer, grem itak po zelenjavo, pa bom spotoma še mango zagrabila x:px

 

tole z ananasom v SLO (EU) mene NE prepriča. Je bilo dovolj dobro samo toliko časa, dokler nisem "tapravega" poskusila. Vsi ti ananasi, ki se tukaj prodajajao, samo zgledajo kt ananasi, folk še ve ne, kakšen okus ima taprav ananas :vio:

lah pa tut rečeš, da mam predsodek xnckrivx

 

ne, se strinjam ... perujskega manga, ananasa, banane in sploh avokada pač ne more nadomestit nič tlele .. za to sem Pujsi najbolj fouš :o|o: x:o)x

ampak vseen je tale hoferjev ananas vsaj sladek in ima nekaj okusa, tko da je dober približek, glede na tiste, ki sem jih včasih jedla in so bli .. čist, ampak čist brez okusa :o|o:

WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY

BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM

 

loesje

 

 

Spet nazaj -

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

http://www.smilies.4-user.de/include/Girls/sabber_2.gif

 

 

Barabe! :vragec:

 

 

Lakom lačeeeen! xcivx

 

Pa trapa, grem brat tole in neee, sploh se mi sedaj ne cedijo sline po ananasih, mangotih, meloncah ... čeprav nisem ravno tip (bejba! x:Dx ) za tropsko voće!

xcivx

x:o)x

... Say what you mean

And mean what you say ...

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Gorenjsko/škotsko kosilo: šparglje sem ( z dovoljenjem) nabrala na tetinem vrtu, sardele mi je kupila tašča, ki je imela opravke "okrog ribarnice", krompir pa je lastnem pridelek, torej:

 

špargljeva juha, sardele in krompirjeva solata

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

okej; včer so bli vampi (in pir), dans bo vampova župa (zgleda kot redki vampi, not pa plava še par skuhanih kosov krompirja.

 

za zajtrk so bile pregrešno drage jagode x:px

You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.

»Grem naprej.

Kjer ni poti, ustvarim pot.

Usmerjam tok svojega življenja,

tako kot duša v meni hoče.«

*´¨)

¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)

(¸.•´ (¸.•´

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

za malico bo solata w:Iw

 

za kosilo pa kuskus z brokolijem in ostrigino omako x:px

You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.

»Grem naprej.

Kjer ni poti, ustvarim pot.

Usmerjam tok svojega življenja,

tako kot duša v meni hoče.«

*´¨)

¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)

(¸.•´ (¸.•´

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Sadje in zelenjava mi sploh nima več nobenega okusa http://www.lunin.net/forum/public/style_emoticons/default/icon_smile_angry.gif Npr. obožujem paradižnika a sem vedno znova razočarana nad ne-okusom, pa ga niti ne jem več toliko. Sem že začela dvomiti ali iščem okus, ki ga paradižnik sploh nima! No, pa sem letos v Makedoniji okusila ponovno "ta pravi" paradižnik, papriko, tud čebulo.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Glede manga pa ga obožujem kot Lassi. Lassi je preprost jogurtov napitek (Indija, JV Azija), meni najljubši ravno mangov lassi.

 

Mangov Lassi

• navaden jogurt

• mleko (lahko tudi brez mleka)

• nekaj kock ledu

• mango

• sladkor ali med

• malo (1/4) žličke naribanega (mletega) kardamoma

 

Mangovo meso s paličnim mešalnikom (ali multipraktiku) zmešamo z vsemi ostalimi sestavinami, da dobimo gladko in tekočo maso s peno na vrhu.

Lassi lahko pripravimo tudi z bananami in drugim sadjem, a če uporabimo zmrznjeno sadje potem ne dodajamo kock ledu.

 

 

 

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

A je nekdo spraševal za mikser? V Lidlu bo od 23.5., za 25€, pa piše, da lahko tud ledene kocke miksaš z njim ...

 

Pa Cookie, mangoti v H. so spet ravno fajn zreli :palec: x;)x

 

Jedla sva pa obaro in piščančji paprikaš, v gostilni so naju pa že tako navajeni, da kar avtomatično prinese en metin čaj in en kozarc vode x:o)x xrolleyesx

 

Za večerjo bo pa zelenjavna juhica ...

WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY

BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM

 

loesje

 

 

Spet nazaj -

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Za večerjo bojo pa lahke palačinke - brez jajc + brez mleka , z lešnikovim namazom, ali pa z šipkovo marmelado .

 

Z brati , seveda , ... v Piceriji Skok x8Dx

 

Ju3 je pa služba, zato se mora hrana lahkotno prebaviti , drugače je "težka" noč ... :sori:

 

Z Stvarnikovim Blagoslovom naprej, juuuheeejjjjjjj xDDx

 

Lp + # do ju3 x8Dx

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

A je nekdo spraševal za mikser? V Lidlu bo od 23.5., za 25€, pa piše, da lahko tud ledene kocke miksaš z njim ...

 

Pa Cookie, mangoti v H. so spet ravno fajn zreli :palec: x;)x

 

Jedla sva pa obaro in piščančji paprikaš, v gostilni so naju pa že tako navajeni, da kar avtomatično prinese en metin čaj in en kozarc vode x:o)x xrolleyesx

 

Za večerjo bo pa zelenjavna juhica ...

za mikser sem spraševala jaz xDDx tnx za info :palec:

mango :2src: ja, sm kupla tri že včer v Hofru. Sm "slučajno" tja zavila, na poti iz službe in ubodla :palec:

 

pa avokade so tut mel, sam so še mal trdi - nič ne de, menda se bo ta komadić omehčal :vio:

 

pa redna porabnica (upam, da se ne zredim pa da ledvice ne odpovejo x:o)x ) Party Mixa (gre za hrustljavo oblite slankaste arašide, najrajš mam pekočo verzijo, sta pa tut še wasabi in nepekoča, oreščki varianta - lokacija vse pr piškotih) sem x:px

 

O, ne, za večerjo so ble češnje pa jutr za zajtrk bodo tuuuuud :2src: :2src: :2src:

 

:onfire: tudi :yumy: zobljem xhypnox češnje xppx

jst sm pa degustirala eno samo češnjo, prejšnji teden pri Mrlačniku. So mel velik pehar sveže nabranih češenj (od bogvekje, sej v LJ menda še niso zrele?!?) kao za dobrodošlico svojim gostom, no in sm jo čopnila. Matr je bla dobra x:px

You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.

»Grem naprej.

Kjer ni poti, ustvarim pot.

Usmerjam tok svojega življenja,

tako kot duša v meni hoče.«

*´¨)

¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)

(¸.•´ (¸.•´

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Moje so domače, iz Goriških brd menda .. tašča prinesla včeraj, ji vsako leto sodelavka prinese eno košaro ta prvih :palec:

WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY

BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM

 

loesje

 

 

Spet nazaj -

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Guest Jeti

moje so ble dolenjske ... neka zgodnja sorta x^x... ne vem zakaj ne bi bile v lj zrele ... ker pri nas so že ... sam malo visoko za rabutanje x;)x

 

bezgove cvetove imam ogledane za jutri ... za šmorn in solatko zraven :yumy:

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Celoletni zajtrk med delavniki = jabolko ali kako drugo sadje .

 

Za konec tedna - med vikendom, pa : graham kruh + mleko + med ( starodavni Sabatni obed )

 

That's it x8Dx

 

Lp + #

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Mmm jaz bi tudi češnje - enkrat letos sem jih že jedla :yumy: Tale ikonca od Jeti mi vsak dan dela skomine x;)x

"In spe nascendi." (Živim v upanju)

 

Latinski izrek

 

 

http://img403.imageshack.us/img403/8896/butterflyontheocean.jpg

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

mango x:px

You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.

»Grem naprej.

Kjer ni poti, ustvarim pot.

Usmerjam tok svojega življenja,

tako kot duša v meni hoče.«

*´¨)

¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)

(¸.•´ (¸.•´

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Nisem mogla pustit x:Ix če je moje, je barvito xcivx

 

http://www.shrani.si/f/24/n9/1L7rKvzM/torta2.jpg

"In spe nascendi." (Živim v upanju)

 

Latinski izrek

 

 

http://img403.imageshack.us/img403/8896/butterflyontheocean.jpg

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

kičeri... spet :sick: ... pa do konc tedna :cry:

 

x:Dx

 

mmmmmmm...

ful dobr. ga že pogrešammmm

.

.

.

x:Dx

 

xrainbowx

 

in kaj je to kičeri xcivx

 

to je pa tooolk okusna zadeva iz basmati riža in neke indijske soje a la mung dal, da nekateri raje stradajo, kot da to jejo. no, men je zakon. x;)x

 

xrainbowx

Potovati! Izgubljati dežele! Biti nenehno drug, biti v duši brez korenin, živeti samo za zrenje!

Ne pripadati niti sebi! Iti naproti, slediti odsotnosti tega, da bi imeli cilj, in tesnobe, da bi morali nanj priti.

Tako potovati, je potovanje. A na njem sem, ne da bi mi bilo treba več kakor sanje o prehajanju. Ostanek sta zemlja in nebo.

Fernando Pessoa

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Danes bo pa rižotka po moje, s tuno, čist na izi :2src: Pa velika skleda solate, jo dobivava iz vseh koncev :)

 

Pa ugotavljam, da je tale kičeri tisto, kar midva jeva tko, enkrat na teden (ok, sva, dokler se nisva k sosedu preselila, ker se mi tle ne da ukvarjat s stvarmi, ki se več kot 15 min kuhajo) .. riž in mungo fižol skupaj, pol pa še kake kombinacije z zelenjavo al pa kaj :palec: men je tud to odlična kombinacija :palec:

 

Jagodna torta zgleda pa x:px

WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY

BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM

 

loesje

 

 

Spet nazaj -

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Guest Jeti

Nisem mogla pustit x:Ix če je moje, je barvito xcivx

 

http://www.shrani.si/f/24/n9/1L7rKvzM/torta2.jpg

:wOOt: že na pogled je njami, kaj šele v živo :vio:

 

mmmmmmm...

ful dobr. ga že pogrešammmm

.

.

.

x:Dx

 

xrainbowx

 

 

 

to je pa tooolk okusna zadeva iz basmati riža in neke indijske soje a la mung dal, da nekateri raje stradajo, kot da to jejo. no, men je zakon. x;)x

 

xrainbowx

upam, da ti je teknilo :palec:

 

basmati riž je na sporedu tudi pri nas doma ... zaradi malih, zelenih fižolčkov sva se pa z levom enkrat pošteno udarila ... fuj-fej ... "soje pa že ne bom jedu" xnckrivx ... ni pomagala nobena razlaga o izvoru x;)x

 

češnje ... tako in drugače x^x ... recimo v biskvitnem pecivu ... en dan moram narediti še štrudl x:px

 

široki rezanci z gobovo omako (jurčki) in solata ... prav vesela, ker jo dobivam iz vseh koncev in krajev x;)x

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

danes bo: spet ogromna skleda solate, akacijevi krapiči:)) in krompirjevi zrezki (nismo vege nič ratali...samo to so zdaj takšne sezonske jedi). Krompir treba porabit, akacijo vrag jemlje, solata pa bo v cvet pobegnila, če bo tak..pa nekaj sladkega bi še morala..

 

Joj, kakšna lepa torta:)))) in dobra tudi mora bit..slastna..

uff (nimam roke za tole)

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Jeti, ti pozabi sojo, sam mung fižolčke mu naštimaj na krožnik pa sem zihr, da mu bo všeč ... meni tud ni bila všeč ideja, da bi sojo jedla, sam ko sploh nima nobene zveze ..

WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY

BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM

 

loesje

 

 

Spet nazaj -

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Objavi novo...