Skoči na vsebino

Kaj bomo dons jedl


Recommended Posts

uf, kwa bi mi sedle ene sočne, sladke, rdeče, ne prov velike, jagode x:px

You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.

»Grem naprej.

Kjer ni poti, ustvarim pot.

Usmerjam tok svojega življenja,

tako kot duša v meni hoče.«

*´¨)

¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)

(¸.•´ (¸.•´

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

uf, kwa bi mi sedle ene sočne, sladke, rdeče, ne prov velike, jagode x:px

juhej, Univerzum mi jih je že zvečer prec ponudil. In to z domačo smetano :yumy:

 

dans sm pa gledala Jetin avatar in glih študiram, kwa bi mi pasale ene sočne, debele, hrustajoče, rdeče češnje.

Pa pride mimo sodelavec z rjavo vrečko ravnokar kupljenih češenj xDDx

no, sm jih glihkar celo pest (ne peščico!) zmazala x^x

 

 

zdele pa študiram, a mam zadost cajta (se obeta eno druženje), da popoldne spečem lazanjo, sam bo zelenjavna (bučke, mozzarela). Pol pa Amaretto sladoled.

You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.

»Grem naprej.

Kjer ni poti, ustvarim pot.

Usmerjam tok svojega življenja,

tako kot duša v meni hoče.«

*´¨)

¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)

(¸.•´ (¸.•´

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

UAUUU, kakšna torta! Že tuhtam, kdaj bom naredila torto in skopirala tole dekoracijo - slastne ogromne jagode na debeli odeji čokoladnih ostružkov. :2src::2src: Komaj čakam!

 

Drugače smo pa dons jedli: praženo zelenjavo, popečene tofujeve kockice in kruhove cmoke.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

jst bom pa danes delala tole:http://okusno.je/recept/cokoladna-pita-s-smetanoše nikoli nisem, sem pa iz zaupanja vrednih virov zvedla, da je dobra.Pa da vidimo. V bistvu hočem letos za hčerin r.dan sama nadit torto oz. sladko, pa bi prej probala, poskusni zajci so na broju, pa da vidim.Nisem glih tortopekica, si ne zaupam prveč.Mogoče si pa bom od dons dalje. Poročam o rezultatu.
If the sun shines in your soul, what does it matter if it rains outside.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Hej Cipci, predlagam samo en res dober recept za biskvit, kot npr. TALE, ostalo je potem stvar želje (čoko, sadna, mozart, lešnik, cookie, pistacija,...), okusa in domišljije.

 

 

 

Srečno!

 

ej...

spodaj so komentarji za ta recept...

eden je tole:

 

Kriznana, za navlažitev torte je fino, da uporabiš t.i. tuš, ki ga narediš tako, da na pokrovčku od Fruca ali recimo polliterskega jogurta narediš luknjice in potem biskvit tuširaš. Take originalne vlažilke se tudi kupijo v Obiju, Bauhausu oz. podobnih trgovinah, namenjene so škropljenju rož. Biskvit je potem ravno prav navlažen. Greš pa čez celo površino biskvita od leve proti desni.

 

da crkneš x:Dx

veste zakaj židje mešajo kavo v smeri urinega kazalca? ..... da se stopi sladkor v kavi

 

in zakaj je hitler mešal kavo nasprotno od urinega kazalca?..... da se stopi sladkor v kavi x8Dx x:Dx

 

 

 

čeprou....

še zmeri pa bolš tkole, kot pa da kdo reče: soliti in prekuhati po občutku :o|o:

sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

jst sem se tud nasmejala, oink! kva od leve proti desni?! no sem nardila po originalnem receptu, tega bom pa preizkusila za torto.zaenkrat se zadeva pajsa v pečici - obloga je pa zlezla z robov??!! pol sem samo nadev zlila čez in zdaj čakam še 40 minut, kaj se bo zgodilo.
If the sun shines in your soul, what does it matter if it rains outside.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

A so preživeli :inocent: :8):

 

 

**************

bom povedla svojo štorijo;

ko sem dragemu prvič kuhala zares(no) kosilo, je seveda MORALO biti eksotično (nek jagenjček s suhimi marelicami in breskovim jogurtom) je dragi rekel šefu, da danes pa mora it ob uri domov, ker da mu kuham kosilo.

Naslednji dan ga v službi ni bilo. In dan zatem tudi ne. Pravzaprav ga ni bilo v službo dober teden x:o)x

je fasal trebušno gripo (so drugi tudi zbolevali in ne, niso bili na mojem kosilu x8Dx )

 

Ko zdaj reče, da mora it dam, ker ima kosilo, ga sodelavci zmer zezajo, a pol to pomeni, da bo od jutri dalje na bolniški x:Dx x:Dx :vragec: :O:

You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.

»Grem naprej.

Kjer ni poti, ustvarim pot.

Usmerjam tok svojega življenja,

tako kot duša v meni hoče.«

*´¨)

¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)

(¸.•´ (¸.•´

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

čokoladna pita sluuuuuurp!, zažgana glavna jed in gnojna angina je izkupiček nedeljskega kosila. x8Dx

 

moj se je spomnil, da bi sprobal lonc z obročem, ki ga je privlekel iz Baščaršije in za poskusne zajčke povabil še mojadva in svojo mater.

Smo se čudili postopku priprave, poslušali žuborenje v loncu, no potem čez čas moj oče le vpraša, čle ne bi vseeno mal opokukali, kaj se dogaja noter. In se je marsikaj dogajalo, samo ne po naših planih x:Dx. Spodaj je bilo vse zažgano. Ostalo, kar ni bilo zažgano, pa je imelo okus in vonj po zažganem. in potem je kosilo zgledalo tako, da se je vsak ukvarjal s svojim kosom zažganine ter kakšno modro ustrelil, v stilu: "Sej nisi mogu vedet, da se spodaj ne nalaga, da se samo pokrije z žerjavico, zato pa je to podpeka." In potem spet prikimavanje ostalih prisotnih. Pa spet čez čas: "Noben se ne rodi učen, na napakah se učimo." In spet, da jasno, seveda.

Mene osebno zadeva ni preveč tangirala, ker mesa bolj ne jem kot jem, tista zelenjavca, ki je bila prisotna in po srečnem spletu okoliščin nezažgana, pa je bila čist dost ob skledi solate.

No, hvala bogu, da sem imela potem še svojo pito, tadaaaaa! :palec:

je bla dobra, sicer zel onasitna, ampak je vsak svoj kos kar hitro snedel. Le zakaj, se vprašam xg:Dx

 

Moj se je potem začel počutiti slabo in fasal angino, je doma na ospenu. Pa ne zaradi kosila.

 

no, na koncu je moja taščica pridela eno pametno xideax, da nas vsaj strah ne bo - ko te kao ni, če ješ zažgano. Sem že hotela ugovarjat, da saj nismo jedli zažgano---- pa sem ji pustila momentič pomembnosti. :vio:

If the sun shines in your soul, what does it matter if it rains outside.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

pita s porom in dimljenim lososom, zraven pa velika skleda zelene solate. Sm včer naredila eno pito iz pora, bučk, smetane in mozzarelle, pa mi je testa še za danes ostalo :palec:

 

moram ubost še kej češenj; če niso (spet) drage ko pes xrolleyesx

al pa vsaj mange x:px

You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.

»Grem naprej.

Kjer ni poti, ustvarim pot.

Usmerjam tok svojega življenja,

tako kot duša v meni hoče.«

*´¨)

¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)

(¸.•´ (¸.•´

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

...

Sem dobila danes marmeladice, jih je mami prinesla (sem pustila tam, da so se ohladile) .. in zgledajo ful lepo v lončkih, noro lepa rdeča barva :2src: in precej goste (bolj goste kot lani breskova) .. tako da to je vse, kakor bi moralo bit ... zdaj je treba še preizkusit, če so kaj tistega tipičnega okusa po želinu izgubie pa če niso preveč sladke .. bom doma eno odprla in poročala ... (kuhala sem jih pa -cele češnje - max. 15 minut (sam kot sem rekla, po moje na previsoki T), potem pa vzela palični mikser in na ene petih koncih malo pomiksala, da se je malo zgostilo, ampak je večina češenj še vedno cela, potem pa dodala eno vrečko (na okol 3kg češenj) ta zelenega želina, ki nima konzervansov not, in kuhala še 3 minute. Piše prav posebej za češnje, da je treba malo dlje kuhat tale želin, kot pri drugih vrstah sadja ....

 

(OK, tole debato bom prestavila v Kaj bomo jedli, pa lahko še tam nadaljujemo, a ne ...)

...

evo, sm jst prestavila, pa lah tuky napišeš detajlen recept kuhanja na 65st. :palec:

k mene ful zanima.

mam jst tut svoj sistem, ampak pr men se kr lepo na 100st. kuha ene 15, 20 min - od oka pač. Pa včas z želinom, včas pa brez - odvisno od sadja.

You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.

»Grem naprej.

Kjer ni poti, ustvarim pot.

Usmerjam tok svojega življenja,

tako kot duša v meni hoče.«

*´¨)

¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)

(¸.•´ (¸.•´

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

OK, če mi tole multicitiranje iz sosednje teme uspe, si zaslužim medaljo x:o)x

 

ČEŠNJE ...

 

 

ZAVITEK

Testo kupim kr v Eurospinu, listnato testo. Pomokam krpo, ga razvijem, nič razvaljam... in pole namažem kislo smetano, potrosim z malo mletega cimeta, naložim češnje, narezane na koščke (prej izkoščičene), ne preveč na debelo, potresem z vanilin sladkorjem, dodam še čisto malo navadnega sladkorja... in zavijem. Na pekač položim papir za peko, vanj položim zavitek in polijem s prej razstopljenim maslom. Dam pečt v pečico na 180°C za cc. pol ure, sej vidiš po barvi in vonju kdaj je pečeno. x:)x

 

To je to. Dober tek! xDDx

 

 

:palec:

 

 

 

MARMELADA

Evo, še jaz :)

 

Kje naj začnem? S češnjevo marmelado oz džemom nisem čist zadovoljna, ker sem jo pustila za par minut predolgo vreti in je ratal kompot (mam sistem, da kuham na 65, pa ne pustim, da sadje vso vodo spusti, ker pol je treba res kuhat še naslednjih par ur, da se ta pokuha) in sem bila pol prisiljena dat not vrečko želina, zdaj ima pa pač okus po ... marmeladi .. oz. po citronski kislini in mi ni čist všeč ... ampak ok, mogoče bom pa kje ujela še kako gajbico in ponovila vajo ...

 

 

 

Mam tudi jst težave s češnjevo marmelado, pa malo berem zdej po raznih forumih kje sm napravila napako... Me ma da bi vse kozarce spet odprla, vlila v lonec, pa dala spet kuhat, k je preveč tekoče. Pa še želin se mi je sprijel v grudice (sm ga dodala na koncu k je blo preredko), neki sm pobrala vn, neki pa ne ker sem prepozno opazila. Zdej pa ne vem kaj naj nrdim. :inocent:xrolleyesx Any idea? xscratchx

 

 

 

Sem dobila danes marmeladice, jih je mami prinesla (sem pustila tam, da so se ohladile) .. in zgledajo ful lepo v lončkih, noro lepa rdeča barva :2src: in precej goste (bolj goste kot lani breskova) .. tako da to je vse, kakor bi moralo bit ... zdaj je treba še preizkusit, če so kaj tistega tipičnega okusa po želinu izgubie pa če niso preveč sladke .. bom doma eno odprla in poročala ...

 

DETAJLEN RECEPT ZA COOKIE x;)x

kuhala sem jih pa -cele češnje, razkoščičene - max. 15, 20 minut (sam kot sem rekla, po moje na previsoki T), potem pa vzela palični mikser in na ene petih koncih malo pomiksala, da se je malo zgostilo, ampak je večina češenj še vedno cela, potem pa dodala eno vrečko (na okol 3kg češenj) ta zelenega želina, ki nima konzervansov not, in kuhala še 3 minute. Piše prav posebej za češnje, da je treba malo dlje kuhat tale želin, kot pri drugih vrstah sadja ....

 

 

xsuperx :switz: :)

 

 

DETAJLEN RECEPT ZA COOKIE x;)x

 

tale moja 'marmelada je bolj džem, ker so koščki ..

 

na uč dve kili sadja (breskve, slive, češnje so preverjene) narežeš na kockice (slive na 4 dele, češnje sploh nič), daš v veliko posodo in na majhnem ognju počas segrevaš do okol 65* (termometer iz Hoferja x;)x) ... počakaš, da začnejo švicat in mal vodo spustijo, oz da dobiš filing, da so tolk skuhane, da so vsaj malo mehke ... dodaš par žlic rjavega sladkorja, spet po filingu .. jaz dodam tam od 5 - 10, odvisno od sladkobe sadja .. s češnjami sem z 10 žlicami definitivno zapretiravala ... še malo kuhaš in mešaš, da zgleda približno gosto .. v glavnem, ne sme spustit čist vse vode, ker potem rata kompot in moraš tisto vodo pokuhavat .. ali pa dodajat Želin, kar pa doda svoj priokus po citronski kislini in pektinu ... in poudari okus sladkorja ...

 

in potem stvar daš v zelo dobro razkužene kozarčke in upaš na najboljše x;)x (jaz dam stekleni del kar za 10 minut v mikrovalovno, skupaj s kozarcem vode, pokrovčke pa zavrem v eni posodi z vodo, nazadnje smo pa še robove kozarčkov namazali z viskijem) Vsakič mal drugač rata, ampak na ta način ohraniš barvo, vonj in hrustljave koščke sadja imaš not ... slaba stran pa je, da je daleč od klasične marmelade, ker - ni sladka, je bolj tekoča in veliko hitreje je zmanjka x:o)x (midva imava en pollitrski lonček za eno večerjo s palačinkami ... )

WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY

BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM

 

loesje

 

 

Spet nazaj -

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Za Aliano :medal:

 

sam še vprašanjce; kak pa veš, da kuhaš na 65st? a meriš s termometrom?

al kako?

You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.

»Grem naprej.

Kjer ni poti, ustvarim pot.

Usmerjam tok svojega življenja,

tako kot duša v meni hoče.«

*´¨)

¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)

(¸.•´ (¸.•´

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Za Aliano :medal:

 

sam še vprašanjce; kak pa veš, da kuhaš na 65st? a meriš s termometrom?

al kako?

 

Ja, v Hoferju sem ga enkrat nabavla, prav kuhinjskega .. do 100* meri ...

Drugač ga imajo pa tud v Conradu, BTC, tegale sem mami za rojstni dan kupila ...je še boljši, ker ga lahko natakneš na posodo ...

WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY

BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM

 

loesje

 

 

Spet nazaj -

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

D'best Aliana & Cookie! xokx

 

 

Ok, še moj način priprave za ČEŠNJEVO MARMELADO:

 

Češnje izkoščičim, pole pa še vsako češnjo napol, da ne ostane kakšna koščica, pa ni kakih črvičkov. Zmiksam v kašo (cc. 4 kg mase), sladkorja 10% na količino kaše, 0,3 dl/kg ruma, limonin sok (jst sm dala pol limone na 4 kg), mleti cimet.

 

Potem sem pa pustila da zavre, in ves čas mešala, da se bolj zgosti. Na koncu sm dodala še Želin, sm pa zajebala k sm ga kr tko vsula v maso, kot berem po furumih bi ga pa morala zmešat 1 Želin/1 dl sladkorja in to skupaj vsut v maso. Pa še eno neolupljeno jabolko bi lahko dodala za bolše zgoščevanje.

 

 

Kozarce obrnemo po narobe in pustimo zavite v odeji čez noč, da se ohladijo.

 

 

 

Okus je ratal božanski, samo ni lih tko kot sm hotla, k se ni cela strdila.

Sm prebrala en komentar, da če rata marmelada preveč tekoča, da lahko daš spet kuhat da se zgosti. xnckrivx Me vedno bolj mika da bi probala...

 

 

 

**

 

Je pa ČEŠNJEV KOMPOT bolj enostaven.

 

- razmerje sladkorja in vode: 1/2 kozarca sladkorja, 3 kozarce vode, pa cc. 1 cm nad češnjami (v loncu)

 

- kuhamo na največjem plinu, pustimo 2 minuti vret in ugasnemo

 

- vrelega vlijemo v kozarce in zapremo

 

- zavijemo v odejo in pustimo čez noč, da se ohladi

 

 

 

* Lahko pa ga skuhamo tudi za sproti, pa ga naslednji dan pijemo/jemo ohlajenega.

http://shrani.si/f/3O/NC/x6OwT9s/1/sun-love.jpg
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ja, v Hoferju sem ga enkrat nabavla, prav kuhinjskega .. do 100* meri ...

Drugač ga imajo pa tud v Conradu, BTC, tegale sem mami za rojstni dan kupila ...je še boljši, ker ga lahko natakneš na posodo ...

ne me basat :eek:

hvala za info :palec:

 

..

Ok, še moj način priprave za ČEŠNJEVO MARMELADO:

 

Češnje izkoščičim, pole pa še vsako češnjo napol, da ne ostane kakšna koščica, pa ni kakih črvičkov. Zmiksam v kašo (cc. 4 kg mase), sladkorja 10% na količino kaše, 0,3 dl/kg ruma, limonin sok (jst sm dala pol limone na 4 kg), mleti cimet.

 

Potem sem pa pustila da zavre, in ves čas mešala, da se bolj zgosti. Na koncu sm dodala še Želin, sm pa zajebala k sm ga kr tko vsula v maso, kot berem po furumih bi ga pa morala zmešat 1 Želin/1 dl sladkorja in to skupaj vsut v maso. Pa še eno neolupljeno jabolko bi lahko dodala za bolše zgoščevanje.

 

 

Kozarce obrnemo po narobe in pustimo zavite v odeji čez noč, da se ohladijo.

 

 

 

Okus je ratal božanski, samo ni lih tko kot sm hotla, k se ni cela strdila.

Sm prebrala en komentar, da če rata marmelada preveč tekoča, da lahko daš spet kuhat da se zgosti. xnckrivx Me vedno bolj mika da bi probala...

 

...

ko sm jst delala kakijevo marmelado, sm tut kozarce narobe obrnila in pustila čez noč, da se ohladijo. Napaka! Ker je nastal mini prazen prostor glih na dnu kozarca in je pol grdo zgledalo. So mi kasneje povedali, da se kozarce obrača nazaj po 10-15 min; verjetno bi morala marmelado tut do roba napolnit - pa je ne; zmer pustim slab cm placa.

 

Ale, super za recepte :palec:

sam letos češnje bolj zobljem, kot kuham :sori:

You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.

»Grem naprej.

Kjer ni poti, ustvarim pot.

Usmerjam tok svojega življenja,

tako kot duša v meni hoče.«

*´¨)

¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)

(¸.•´ (¸.•´

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

ko sm jst delala kakijevo marmelado, sm tut kozarce narobe obrnila in pustila čez noč, da se ohladijo. Napaka! Ker je nastal mini prazen prostor glih na dnu kozarca in je pol grdo zgledalo. So mi kasneje povedali, da se kozarce obrača nazaj po 10-15 min; verjetno bi morala marmelado tut do roba napolnit - pa je ne; zmer pustim slab cm placa.

 

Hvala, bom sprobala še ta način. :palec:

Meni je kakijeva ratala ful dobra, pa nč ni blo praznega na dnu kozarca. xnckrivx

 

 

Ale, super za recepte :palec:

sam letos češnje bolj zobljem, kot kuham :sori:

:palec:

Bo že prišlo prow, če ne letos, pa mogoče drugo leto... :)

 

 

 

* Sm zdej pretresla kozarce, je kr tekoče... bom dala kr še enkrat kuhat... :sori:

 

** Samo za info: če ma kdo preveč češenj, pa se mu ne da preveč packat, lahko češnje tudi zamrzne po vrečkah, pa ima potem za kasneje... xrosex

http://shrani.si/f/3O/NC/x6OwT9s/1/sun-love.jpg
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

** Samo za info: če ma kdo preveč češenj, pa se mu ne da preveč packat, lahko češnje tudi zamrzne po vrečkah, pa ima potem za kasneje... xrosex

 

Jaz bi imela tud preveč češenj ... xcivx xDDx x;)x

WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY

BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM

 

loesje

 

 

Spet nazaj -

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

xDDx

 

Danes bojo palačinke z zadnjim kozarcem marmelade iz gozdnih sadežev in češnjevo marmelado.

Bo pa treba it pogledat za borovnice, menda so že letošnje... x:px

http://shrani.si/f/3O/NC/x6OwT9s/1/sun-love.jpg
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Vidim, da ste pri češnjah...

 

Pri nas so se zdajle začele barvati (hrustle), tako, da še niso za masovno nabiranje, bodo pa čez par dni... V enormni količini... Za nazobat so pa že x:px

 

Škoda, da niste bližje...ali pač... x;)x

 

Mislim, da jih bo vsaj kakšnih 200 kg in lahko mirno odštejem tiste, ki jih pojedo ptiči... So zeeeeelo aktivni.... x:Dx

 

Za vlagat bodo čez par dni, odvisno, ali bo vreme zelo lepo, ali bo takole malo manj vroče...

... ljubi življenje in življenje bo ljubilo tebe...
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

* Sm zdej pretresla kozarce, je kr tekoče... bom dala kr še enkrat kuhat... :sori:

 

Tko, sm dala še enkrat kuhat za cc. 45 minut, ves čas mešala (oz. sva se izmenjavale z xsrcx ), pa na koncu dodala še Gelfix - 2 žlici sladkorja sm zmešala z vrečko Gelfix-a (k Želin sm itak vn pobrala k se je sprijel v grudice). Potem sm pustila še cc. 3 minute na ognju in mešala, odstavila z ognja in mešala tolko časa da so se pene zgubile. Kozarce sm napolnila čisto do roba, pustila samo 10 minut obrnjene navzdol. x:)x

 

Je ratalo 7 kozarčkov od 250 ml ful dobre marmelade. xyumyx

http://shrani.si/f/3O/NC/x6OwT9s/1/sun-love.jpg
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Sej je fajn, ampak, mislm, a res ne gre brez raznih gelfixov, želinov in podobnega sranja vsaj doma, za domačo uporabo?

 

http://www.lunin.net/forum/public/style_emoticons/default/sorry.gif

Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Sej je fajn, ampak, mislm, a res ne gre brez raznih gelfixov, želinov in podobnega sranja vsaj doma, za domačo uporabo?

 

http://www.lunin.net/forum/public/style_emoticons/default/sorry.gif

 

 

Žal ne, k nimam bajte da bi lahko v kotlu na vrtu kuhala več ur marmelado. Te pa nobeden ne sili da ga uporabiš.

http://shrani.si/f/3O/NC/x6OwT9s/1/sun-love.jpg
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

xDDx

 

Danes bojo palačinke z zadnjim kozarcem marmelade iz gozdnih sadežev in češnjevo marmelado.

Bo pa treba it pogledat za borovnice, menda so že letošnje... x:px

ha, tut midva sva včer za večerjo mlatila palačinke - ampak z domačo (bolj tekočo, kot ne) slivovo marmelado x8Dx

 

Vidim, da ste pri češnjah...

...

jp; prišla do češenj x^x

teb bojo pa tut češnjevi recepti prov prišli :fiju:

 

Tko, sm dala še enkrat kuhat za cc. 45 minut, ves čas mešala (oz. sva se izmenjavale z xsrcx ), pa na koncu dodala še Gelfix - 2 žlici sladkorja sm zmešala z vrečko Gelfix-a (k Želin sm itak vn pobrala k se je sprijel v grudice). Potem sm pustila še cc. 3 minute na ognju in mešala, odstavila z ognja in mešala tolko časa da so se pene zgubile. Kozarce sm napolnila čisto do roba, pustila samo 10 minut obrnjene navzdol. x:)x

 

Je ratalo 7 kozarčkov od 250 ml ful dobre marmelade. xyumyx

jst jih ven pobiram s penovko; enkrat jih pa nisem pa sm strpala v kozarčke, pol so se pa pene polegle. Je blo prec pol marmelade manj, tko da, zdej pene dol pobiram :OoO:

 

Žal ne, k nimam bajte da bi lahko v kotlu na vrtu kuhala več ur marmelado. Te pa nobeden ne sili da ga uporabiš.

:palec: :palec: :palec:

You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.

»Grem naprej.

Kjer ni poti, ustvarim pot.

Usmerjam tok svojega življenja,

tako kot duša v meni hoče.«

*´¨)

¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)

(¸.•´ (¸.•´

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Sej je ok. Ne bod užaljena zdej. Sam res, da mam v marmelado vmešano žolco, govedino al kej podobnga, pa res ni glih apetitlih, pa ziher je poleg prašičev in krav še kakšna kemija v obliki konzervansov. Ajd, če jo kupiš v štacuni, vzameš v zakup, ampak, če pa delaš doma, zase. No ja, blj me zanima, a se da brez, kar si pa že odgovorila.

 

Hvala

http://www.lunin.net/forum/public/style_emoticons/default/icon_smile_kisses.gif

http://www.lunin.net/forum/public/style_emoticons/default/icon25.gif

Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Objavi novo...