Skoči na vsebino

Kaj bomo dons jedl


Recommended Posts

Jap, jo čekiram. x:)x čudno mi je edino to, da se telo "samo" odloči, da tega pa ne bo več (razen če mu moja podzavest tko skrajno najeda, da se je odločil za premik). x:)x

 

Meni pa ni čudno, ker se mi je enako zgodilo pri 15-ih. Enostavno se mi je meso uprlo, "zagabilo". Niti nisem imel toliko nekih etičnih razlogov, mislim - nekaj empatije do živali že, a ker se ves živalski svet med sabo žre, se mi je to pač zdel (in se mi še zdi) normalen ciklus življenja - ena riba je drugo, ti ribo, črvi in mikrobi na koncu jejo tebe ali pa če te kakšna zver dobi...

 

Način masovne pridelave je sicer sporen in sem proti, to ni moralno, a to še ni razlog da bi morali vsi biti vegetarijanci, sploh če komu to ne paše. Zgolj zmanjšat in humanizirat bi morali "proizvodnjo". Za začetek.

 

Telo je "pametnejše" od razuma. Če bi morali razumsko usmerjat vse nezavedne življenjske procese v telesu bi kmalu poginili - oz. verjetno sploh ne bi znali in bi umrli takoj... Tako da se ni kaj čuditi - telo VE. Naša napaka je, da ga ne znamo poslušati.

 

Meni se je meso zagabilo in mi sedaj ni več v razumski kategoriji "hrane", ampak v kategoriji "truplo" ali "odpadna snov". Čisto enak občutek gnusa dobim, kot če bi mi kdo ponudil kak del človeškega telesa. Ne gre za okus - ta mi je bil dober - ampak za telesni odpor - da tega ne morem vnašati v sebe, ker se mi gabi, me odbija.

 

Moje mnenje je, da je to edini pravi način kako postati vegetarijanec - ko ti telo tako reče. Sicer sem zgolj za zmanjšanje porabe mesa in za spremembo našega splošnega odnosa do živali in masovne proizvodnje in mučenja v teh procesih izrabljanja živali. Ni več nobene svetosti, nobenega spoštovanja do žrtve živali, imamo jih za "snov" in to se mi ne zdi v redu. Kdor je meso bi se moral dobro zavedat svete žrtve življenja, ki jo je ta žival dala - kdor jih ubija bi to moral narediti spoštljivo in s čim manj mučenja in stresa za žival - hitro in precizno in ne industrializirano, s predhodnim mučenjem, kot sedaj. Da ne govorimo o stranskih produktih pretirane masovne proizvodnje - ko se "nekoristne" živali kar zmelje - ne vem - za krmo drugih živali? In potem se čudimo ko izbruhnejo kakšne degenerirane bolezni.

"I must create a system or be enslaved by another mans; I will not reason and compare: my business is to create."

William Blake

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Guest Jeti
že nekaj časa ... zjutraj dva kakija :vio: ... me nič ne moti, če so španski ali italijanski ... no ... zdaj pričakujem gajbico iz primorske x;)x ... zvečer 25 pečenih kostanjev x:o)x ... maroni je prav slasten ... sem ga nekaj spravila v skrinjo x;)x ... vmes pa vse mogoče ... radič, sladko zelje, ohrovt, krompir na 1001 način x;)x ... konec tedna pričakujem pošiljko domačega kislega zelja in repe ... stric pravi, da je že dosti kislo xcivx ... fižol in prve koline so tudi že v skrinji x:px
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

že nekaj časa ... zjutraj dva kakija :vio: ... me nič ne moti, če so španski ali italijanski ..

 

sem si tut js zjutrej narezala en vanila kaki za na bus (+jabolko), je blo za spremembo prov odlicno pojest zajtrk. x:)x

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

jaz pa prežganko z zdrobom in šprudlano jajčko; to je najhitrejša župa za skuhat (ajde no, zdrobova je še hitreje xcivx )

 

pa kurje hrbte morm h mesarju iskat, za skuhat čisto župo za bolančkane peseke (je treb nekak antibiotike uturit)

ni ga čez kurje hrbte, ti še napol mrtve obudijo x^x

You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.

»Grem naprej.

Kjer ni poti, ustvarim pot.

Usmerjam tok svojega življenja,

tako kot duša v meni hoče.«

*´¨)

¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)

(¸.•´ (¸.•´

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

sem se zadnjic spravla pect ajdove palacinke, pa sem nekje na pol postopka ugotovila, da nimamo nic mleka na zalogi. sem dala kr tekoci jogurt namest mleka notr in je blo prov super, samo mal bolj nekompaktne so pa pac mal majo okusa po jogurtu, valda. ampak sem dala med gor in so bile super. x:)x
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

jota; sam je zelje prekislo, splaknila pa ga tudi nisem xrolleyesx (k ga itak nikol ne)

You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.

»Grem naprej.

Kjer ni poti, ustvarim pot.

Usmerjam tok svojega življenja,

tako kot duša v meni hoče.«

*´¨)

¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)

(¸.•´ (¸.•´

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

sem se zadnjic spravla pect ajdove palacinke, pa sem nekje na pol postopka ugotovila, da nimamo nic mleka na zalogi. sem dala kr tekoci jogurt namest mleka notr in je blo prov super, samo mal bolj nekompaktne so pa pac mal majo okusa po jogurtu, valda. ampak sem dala med gor in so bile super. x:)x

 

al daš pa vodo (oz. pol jogurta, pol vode ... ) :)

WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY

BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM

 

loesje

 

 

Spet nazaj -

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

porkafix, jote skuhala ko za kosovsko familijo, pol pa tok okol letala in nič doma bila (joto sem seveda "shranila" na šporhetu, namesto v hladilniku :vragec: )na, pa je zavrela xrolleyesx

 

Špinače bi, sam bo dans totalna gužva, jutri bo še večja, kurjo župo mam pa shranjeno/pozabljeno v zmrzovalniku v.d.tašče x:o)x

tko da nimam pojma kaj bi, krompirjevo župo bi lah, pa nimam ocvirkov (brez je pa bz), mam hrenovke, pa nimam radička, pa olimski sir bo treba porabit :inocent:

You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.

»Grem naprej.

Kjer ni poti, ustvarim pot.

Usmerjam tok svojega življenja,

tako kot duša v meni hoče.«

*´¨)

¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)

(¸.•´ (¸.•´

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

včer je bila kar krompirjeva župa z ocvirki, sem se zbrcala do taprve štacune (napaka!!) in so imeli samo Arjavjeve ocvirke xrolleyesx ampak Arvaj-evi ocvirki so zanič!!! Al Kodila, al pa nič :vragec:

sm pa res že tok ocvirkov sprobala, da lah morne duše rečem, da so Kodila ocvirki zakon x:px

 

tko da bom zdej te arvajeve porabla za Pesjanko - kad tad x:o)x So beli, drobno mleti, malo slani kar je sicer ok, sam niso pa nič mesnati. Se vidi že iz vesolja, da so narejeni iz zanič trdega špeha/loja skor - kar je znamenje hitrega in nekvalitentega futranja xcivx

Prašič, zrejen taku ku se zagre ima malo špeha oz. je le-ta zelo mesnat, sama maščoba pa se topi/mehča že na sobni temperaturi. In ocvirki iz takega prašiča :lischy: so mesnati, okusni sami za jest xyesx

 

v glavnem, danes bojo včerajšnji ostanki xscratchx

You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.

»Grem naprej.

Kjer ni poti, ustvarim pot.

Usmerjam tok svojega življenja,

tako kot duša v meni hoče.«

*´¨)

¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)

(¸.•´ (¸.•´

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Sem se hotla včer pohvalit, pa ni zneslo ...

naredila domače power bar tablice x:o)x

najprej s sokovnikom naredila arašidovo maslo, potem ga pa zmešala z medom (daš na ogenj sam tolk, da se segreje in lepo zmeša, nič pa ne pregrevaš), potem dodala še ovsene kosmiče in brusnice ...

naložila na pladenj, centimeter na debelo, pustila da se ohladi in mal strdi, narezala na ploščice in x:px jih je zmanjkalo v dveh dveh x:o)x

WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY

BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM

 

loesje

 

 

Spet nazaj -

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Sem se hotla včer pohvalit, pa ni zneslo ...

...

seveda, sej si imela polna ust power bar tablic :vragec:

pa nič ponudila xrolleyesx

vsaj slikco bi lah prlimala, da bi še mi mel kej od njih xcivx

You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.

»Grem naprej.

Kjer ni poti, ustvarim pot.

Usmerjam tok svojega življenja,

tako kot duša v meni hoče.«

*´¨)

¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)

(¸.•´ (¸.•´

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

seveda, sej si imela polna ust power bar tablic :vragec:

pa nič ponudila xrolleyesx

vsaj slikco bi lah prlimala, da bi še mi mel kej od njih xcivx

 

bom naslednjo porcijo ;)

btw, a ima kdo pojma kje bi se dalo dobit un ... papir iz moke, tisto iz česar so hostije narejene? bi tele power tablice med dva taka papirčka vtaknila, da se ne bi po prstih limale :inocent:

(tko kot so une super duper drage power tablice, ki jih v Sparu kupiš ... )

 

drugač pa ... jaz bi imela enga, ki bi mi kuhal vsak dan, velike doze zelenjave ... mah, kar nikakor mi ne znese, ene trikrat na teden naredim kak velik lonec mineštre, da imava pol za dva dni, sam ne moreš 3x na dan to jest .. pol pa pridem domov, lačna, in tamala me hoče zase, in nimam pol ure, da bi nekaj zelenjave skuhala in si pač naredim sendvič al pa hrenovko vržem v vodo al pa zobam neke krhlje brezvezne ... urejeno prehrano bi imela nazaj :o|o:

WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY

BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM

 

loesje

 

 

Spet nazaj -

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

un papir za hostije pečejo nune; baje so samo iz moke in vode; pa več kot očitno morajo biti neki modli/pladnji/pekači al kaj :inocent:

You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.

»Grem naprej.

Kjer ni poti, ustvarim pot.

Usmerjam tok svojega življenja,

tako kot duša v meni hoče.«

*´¨)

¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)

(¸.•´ (¸.•´

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

ne vem, Jeti, a tisto je treba še kaj obdelovat al se lahko surovo je? :inocent: kje se pa to dobi? pa kolk je debel ta rižev papir? v bistvu prvič slišim...

 

(sem pa mal brskala po netu in se menda une hostije dobi v Avstriji v vsakem Hoferju .. mogoče bodo pa imeli tud v naših kako ponudbo zdaj za praznike :inocent:)

WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY

BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM

 

loesje

 

 

Spet nazaj -

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Guest Jeti

:eek: sem odkrila jedilni papir ... samo lahko kupiš samo v večji količini x;)x

http://www.peki.si/trgovina/jedilne-barve-in-jedilni-papir/jedilni-papir-rizev

 

tale rižev papir se pa očitno lahko je tudi surov ... videla enkrat pri dobrem sosedu v lj., tam pri azijski hrani xcivx

http://foodista.blog.siol.net/2010/02/15/ne-cvrti-spomladanski-zavitki-2/

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Hvala za brskanje, Jeti xsrcx

Sem naročila I., da pride mal prej domov in se gre varstvo, da grem jaz lahko na en konkreten shoping na Rudnik, pa bom še za tole pogledala tam pri sosedu :palec:

WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY

BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM

 

loesje

 

 

Spet nazaj -

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

včer je bila kar krompirjeva župa z ocvirki, sem se zbrcala do taprve štacune (napaka!!) in so imeli samo Arjavjeve ocvirke xrolleyesx ampak Arvaj-evi ocvirki so zanič!!! Al Kodila, al pa nič :vragec:

sm pa res že tok ocvirkov sprobala, da lah morne duše rečem, da so Kodila ocvirki zakon x:px

 

Nabavi si špeh pri kakšnem mesarju pa jih naredi sama... :inocent: x:px

In če hočeš dobre, špeha ne mleti na mašino ampak ga nareži na roke.

Malo dalj časa traja, rezultat je pa :onfire: x:px x:px

Arvaj... xrolleyesx

 

Vidim pa da se na svinjarije dobro spoznaš... xokkx

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Nabavi si špeh pri kakšnem mesarju pa jih naredi sama... :inocent: x:px

In če hočeš dobre, špeha ne mleti na mašino ampak ga nareži na roke.

Malo dalj časa traja, rezultat je pa :onfire: x:px x:px

Arvaj... xrolleyesx

 

Vidim pa da se na svinjarije dobro spoznaš... xokkx

ne bom zdej tega delala, mrbit pol, k bom v penzjonu x:px x;)x

 

k sm bla pa še mala prasička, smo jih pa delal ročno doma, ja, pa spekli/skuhali ravnotako (v svinj.masti) .

matr so bli dobri x:px , pa čeprav narjeni v bloku x:o)x je bil pa meso taprav, domač, od sorodnikov s dobro spitanim pujsom za domače.

You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.

»Grem naprej.

Kjer ni poti, ustvarim pot.

Usmerjam tok svojega življenja,

tako kot duša v meni hoče.«

*´¨)

¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)

(¸.•´ (¸.•´

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Kake svinjske mate x:o)x

 

Jeti, sporočam, da sem dobila rižev papir :palec: bom naredila in pofotkala takoj, ko mi bo zneslo s časom, pa da vidimo, če deluje stvar.

(v bistvu je super, da se lahko še beli moki izognem s temle riževim papirjem, če bo to delovalo :palec:)

WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY

BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM

 

loesje

 

 

Spet nazaj -

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Guest Jeti

Aliana :palec: x:px če ne bo uporabno za ploščice lahko še vedno narediš spomladanske zavitke x;)x

 

glede brskanja si pa ne beli glave x;)x ... jst do včeraj nisem vedela, da je tist papir, ki je priliman na nekatere pološčice in pod turški med užiten in sem ga vztranjo trgala stran x:Dx ... in da najn z jedilnimi barvami natisnejo slikce, ki so za okrasitev tort ... zavitke sem pa tudi delala z navadnim, vlečenim testom xcivx

 

:flowers:

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

:palec: Alef x:px

star in preizkušen recept x;)x

 

Kake svinjske mate x:o)x

 

Tale je še bolj svinjska... x:px x:px x:px

 

Ocvirkovka

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Objavi novo...