Skoči na vsebino

Kaj bomo dons jedl


Recommended Posts

...

Kot sem te brala boš dala mleko na stran. Zakaj pa tudi jogurte?

sej ga ne bom za skos. Sam za neky časa, pa itak, ko pijem kafe z mlekom kje v lokalu, da ne kompliciram, ampak spijem pač tist kafe z kravjim mlekom. No, na preverjenih lokacijah pa espresso x:px

Ne znajo povsod dobrega espressa narest :o|o:

A zakaj tut jogurte?

Pred leti sem spila ogromno kravjega mleka, takrt enkat sem tudi začela zatekat v noge (gležnji), pa tudi koža po nogah me je srbela in se drobno luščila. Pol sm nek prebrala, da bi znalo to bit od mleka in ko sem ga (začasno) opustila, glej ga zlomka, se je tudi ta težava umirila.

Nav. jogurtov (in sirov) pa jaz pojem kar dosti. Skor vsak dan kej od mlečnega, ni pa to vedno samo kravje. Siri so večinoma kozji, itak imajo specifičen okus, pa ga ne morem dost pojest (na tošlovo srečo). Jogurti so pa kravji xDDx pa eto, da zmanjšam, da ne bom taka krava x:Dx x:Dx

 

Hoferjev soja/riž je najbolj užiten, kar se mene tiče .. pa sem jih kar nekaj sprobala x:o)x gre tud v kavo/čaj čist ok. Sojini jogurti so dragi in nič posebnega, sojini deserti znajo bit ok, ampak so v bistvu pudingi, tko da se ti splača v DMju kupit vrečke za puding in sojino mleko in ga narediš sama ..

a dej :palec:

viš, pa si mi prec par ojrov pršparala :fiju:

desertov ne šmirglam, ker je not zmer kak škrob/gostilo :sniky: , pudinga pa nisem kuhala že...10 let :wOOt:

 

********

moram pohvalit Hoferjeve predpečene štručke, pakirane po 6 kom (69c se mi zdi), majo jih med medom in kruhom, v neki ameriški embalaži (semizdi, ker je neky rdeče-modrega), surove, torej nepečene niso dobre (sem pomotoma kupila in ugriznila :xx!: šele pol sm vidla, da jih je treba spečt do konca), anyway, za občasno popestritev so dobre, žal so iz bele moke xcivx ampak ko so sveže pečene...tko lepo hrustajo pod zobmi, pa dobre so x:px

naslednji dan so pa za tenis igrat x^x

You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.

»Grem naprej.

Kjer ni poti, ustvarim pot.

Usmerjam tok svojega življenja,

tako kot duša v meni hoče.«

*´¨)

¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)

(¸.•´ (¸.•´

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Cookie, sicer .. probaj, da ne boš zdaj v nevednosti živela in me boš pol enkrat preklinjala, ko boš ugotovila kolk so sojini jogurti kul x;)x

 

Ja, jaz tud ene 2x kupila tiste za dopečt štručkice (jih še prerezala in not dala zeliščno maslo x:px ampak ... zdaj se počas vračamo nazaj na zdravo prehrano, tko da v Hoferju samo še ta kisel kruh ..

 

 

boršč se kuha .. upam, da ga bo za ene dva dni, ker se mi ne da kuhat preveč x:o)x problem je samo, da midva te mineštre, ki jih naredim za par dni, ponavadi pojeva v enem dnevu x:Dx

WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY

BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM

 

loesje

 

 

Spet nazaj -

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

...

 

Ja, jaz tud ene 2x kupila tiste za dopečt štručkice (jih še prerezala in not dala zeliščno maslo x:px ampak ... zdaj se počas vračamo nazaj na zdravo prehrano, tko da v Hoferju samo še ta kisel kruh ..

...

Korngold ane x:px

tega pa sam jst jem, xsrcx ga ne šljivi pet posto :o|o:

 

*********

glodam mešanico orehov, lešnikov, suhih brusnic in sultanin x:px

You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.

»Grem naprej.

Kjer ni poti, ustvarim pot.

Usmerjam tok svojega življenja,

tako kot duša v meni hoče.«

*´¨)

¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)

(¸.•´ (¸.•´

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

uuu, pa zdaj so začeli bio sojine namaze prodajat :palec: dobri in ... konkretna količina za normalno ceno :palec:

 

(zdej pa dost reklame :vragec: :o|o: )

WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY

BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM

 

loesje

 

 

Spet nazaj -

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Cookie, tudi jaz za prmojdus zatekam že od srednje šole ven, zdaj v tem zrelem ženskem obdobju pa še bolj. Nooo, kakorkoli se obrnem, se meni to uredi, ko mam kile kot je treba, imam jih pa itak, če jem neobremenjujočo hrano za telo. Nooo, torej, to je uvod, povedat hočem, da sem med raziskovanjem tega na netu odkrila, da nepravilna hrana zakisa telo. Telo se brani tako, da zadržuje vodo. Ja valjda, da redči to zakisanost. Nooo, potem sem izvedela, da menda ljudje različno reagiramo na različno hrano, valjda kaj zveze s krvno skupino ali bohsigave. Kupi lakmusove papirčke,pa probavaj 2 uri po jedi, kaj te zakisa. Če češ. Jz sem storila prvi korak, kupila sem jih x:)x . Sprobala pa doslej glih enkrat x:Dx . Koštajo okrog 15 eur, cel kup jih je noter. Bi ti jih odstopila vsaj pol, sam rabiš zravn škatlco, ker je na škatlci barvna lestvica za testirano. No takole...posredna povezava s Kaj bomo dons jedli xDDx
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Aha - no tole z zatekanjem mene tudi malo zanima:)) mogoče bom kupila tudi sama te lističe..

ajdek

danes jemo makaronflajš pa solatko iz brstičnega ohrovta in krompirja -z orehovim oljem začinjeno.

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Cookie, tudi jaz za prmojdus zatekam že od srednje šole ven, zdaj v tem zrelem ženskem obdobju pa še bolj. Nooo, kakorkoli se obrnem, se meni to uredi, ko mam kile kot je treba, imam jih pa itak, če jem neobremenjujočo hrano za telo. Nooo, torej, to je uvod, povedat hočem, da sem med raziskovanjem tega na netu odkrila, da nepravilna hrana zakisa telo. Telo se brani tako, da zadržuje vodo. Ja valjda, da redči to zakisanost. Nooo, potem sem izvedela, da menda ljudje različno reagiramo na različno hrano, valjda kaj zveze s krvno skupino ali bohsigave. Kupi lakmusove papirčke,pa probavaj 2 uri po jedi, kaj te zakisa. Če češ. Jz sem storila prvi korak, kupila sem jih x:)x . Sprobala pa doslej glih enkrat x:Dx . Koštajo okrog 15 eur, cel kup jih je noter. Bi ti jih odstopila vsaj pol, sam rabiš zravn škatlco, ker je na škatlci barvna lestvica za testirano. No takole...posredna povezava s Kaj bomo dons jedli xDDx

 

wau :palec:

mam idejo... ki bi jo sprobu na teb x8Dx (predvsem in samo zato, k se men na seb ne lub... pa k mislim, da ti ne more lih prou hudo škodwat... fibec me pa useen matra x:o)x )

kaj, če bi tkole, ko se maš že mal pogruntano, kaj te zakisa... in ko maš tut črno na belem na škatli od lakmusa dokaz...

probala še nekej... zaužila mlačno vodo z žličko sode bikarbone... in mal spremljala, kolk in u kolkem času nej bi se to poznal (če sploh) pri razkisanju...

da sploh ne omenjam ideje... da če veš... kaj te zakisa... da bi probala jest isto...(torej tisto, kar te zakisa) samo da bi zraven dodala še sodo... in pol preverila, če si kej manj zakisana...

ker ne bi blo šwoh wedet, da loh ješ use kar ti paše... če zrawen mal sode rukneš...

sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

jst pa porovo juhico (včerajšnji ostančič) in praženo zelenjavo z rakci iz voka.

 

Včer je bla pa božanska rižotka s šitake gobami x:px

You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.

»Grem naprej.

Kjer ni poti, ustvarim pot.

Usmerjam tok svojega življenja,

tako kot duša v meni hoče.«

*´¨)

¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)

(¸.•´ (¸.•´

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

sam tlele dam na kup linke .. mal brskala po forumu ... po moje je brezveze odpirat novo temo z vegi/anskimi recepti xnckrivx

 

 

Zdrava prehrana

 

Zdravi in eko recepti

 

Divje rastline v prehrani

 

naravna prehrana

 

Zdrava hrana

 

Otrobi in polnozrnati musliji

 

Kombiniranje hrane in vrstni red

 

 

 

 

Tale pa še zame x;)x

 

Preprosta in poceni hrana za malčke

WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY

BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM

 

loesje

 

 

Spet nazaj -

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

wau :palec:

mam idejo... ki bi jo sprobu na teb x8Dx (predvsem in samo zato, k se men na seb ne lub... pa k mislim, da ti ne more lih prou hudo škodwat... fibec me pa useen matra x:o)x )

kaj, če bi tkole, ko se maš že mal pogruntano, kaj te zakisa... in ko maš tut črno na belem na škatli od lakmusa dokaz...

probala še nekej... zaužila mlačno vodo z žličko sode bikarbone... in mal spremljala, kolk in u kolkem času nej bi se to poznal (če sploh) pri razkisanju...

da sploh ne omenjam ideje... da če veš... kaj te zakisa... da bi probala jest isto...(torej tisto, kar te zakisa) samo da bi zraven dodala še sodo... in pol preverila, če si kej manj zakisana...

ker ne bi blo šwoh wedet, da loh ješ use kar ti paše... če zrawen mal sode rukneš...

 

Hahaha, a za poskusnega kunca (sej, ko sem po kitajskem zajc, kaj si čem :vio: )bi me imel? A si prebral, da sem dosedaj to sprobala glih enkrat. Čak, da prvo zaključni račun uštimam, ker dokler ga ne oddam, "ne živim". Pa bi lakmus itak vse narobe pokazal. Lej, ko bom enkrat tako daleč, ok, bom sprobala en teden testirat brez, drug teden pa bom dodajala sodo bikarbono. A prav?

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Včeraj sem zraven mesnih roladic postregla s hrenom z jabolki. Malo premalo jabolk sem sicer naribala zraven in je bil hud ko sto vragov..vsi gostje so imeli solzne oči zraven. In pa dušeno zelje (sem ga skuhala prej in nato na čebulu podušila).

Vsi zadovoljni:)

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Včeraj pražena zelenjava z rakci in jasminov riž (jbg, neky na hitro x:o)x ), danes UPAM, da bo cajt za krompirjevo župo z ocvirki, pa kurjo bi bilo fajn skuhat - za jutri, ko bo še manj časa (opravki), kot danes :o|o:

You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.

»Grem naprej.

Kjer ni poti, ustvarim pot.

Usmerjam tok svojega življenja,

tako kot duša v meni hoče.«

*´¨)

¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)

(¸.•´ (¸.•´

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

  • 2 weeks later...

Še nekaj časa ali pa mogoče tudi nikoli več ne bom smela jesti mlečnih izdelkov iz kravjega mleka. Sicer sem zelo sladkosneda in mi je najbolj hudo, ker ne morem jest čokolade http://www.lunin.net/forum/public/style_emoticons/default/sorry.gif ker baje vse čokolade vsebujejo mleko ali pa vsaj sledove mleka. Pozna kdo od vas kakšen dober recept za sladice brez mleka. Za enkrat vem samo za korenčkovo torto. Ker tudi masla ne smem sem precej omejena. Sem poskusila narediti piškote s kokosovim maslom pa so bili precej bolj trdi kot z maslom http://www.lunin.net/forum/public/style_emoticons/default/sorry.gif

 

****

Danes se drugače pri nas kuhala ena super minešta s polnim loncem različne slastne zwlenjave.

What lies behind us and what lies before us are tiny matters compared to what lies within us. - Emerson
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Še nekaj časa ali pa mogoče tudi nikoli več ne bom smela jesti mlečnih izdelkov iz kravjega mleka. Sicer sem zelo sladkosneda in mi je najbolj hudo, ker ne morem jest čokolade http://www.lunin.net/forum/public/style_emoticons/default/sorry.gif ker baje vse čokolade vsebujejo mleko ali pa vsaj sledove mleka. Pozna kdo od vas kakšen dober recept za sladice brez mleka. Za enkrat vem samo za korenčkovo torto. Ker tudi masla ne smem sem precej omejena. Sem poskusila narediti piškote s kokosovim maslom pa so bili precej bolj trdi kot z maslom http://www.lunin.net/forum/public/style_emoticons/default/sorry.gif

 

****

Danes se drugače pri nas kuhala ena super minešta s polnim loncem različne slastne zwlenjave.

 

Pinka, se dobijo tudi čokoladice brez laktoze (verjetno v tem problem? :inocent:)

pa jaz bi malo eksperimentirala s sladicami .. maslo lahko zamenjaš s kakršnimkoli oljem, mleko s kakršnimkoli rastlinskim mlekom (sojino, riževo, ovseno) ...

zmleta kakavova zrna + sladkor (ali pa mogoče agavin sirup) bi znala dat dost dober približek okusa po čokoladi ... (bolj redko delam te sladke stvari, če pa jih, pa ponavad po temle sistemu .. najdem recept za nekaj klasičnega in skenslam ven jajca, zamenjam maslo za sončnično olje ali kokosovo maslo, mleko za sojino ali riževo ...)

itak ne pridejo čist enako rahle in okusne, kot z maslom in mlekom, ampak še vedno bolje, kot nič :) igraj se, preizkušaj ..

 

 

mi pa imeli danes kurjo (ok, piščančjo) juhico z domačimi rezanci (mama dala zadnjič celo vrečo) in veliko skledo solate, narejene iz koščkov piščanca iz juhe, zelenjave iz juhe in zelene leče .. ostanki od včerajšnje požrtije :) Tamala pa dobila isto, samo brez leče, da ne bo kakih problemov ...

 

Sva imela en par na obisku, se je punca resno lotila razkisanja, tako da smo imeli meni:

 

jota (malo krompirja, čičerika, domača kisla repa -- ki ima tolk okusa, da sem dodala samo še žličko zelenjavne mešanice in malo popra, pozabila solit, pa nihče ni opazil, in vsi ful pohvalili :palec: ) brez moke in čebule in teh stvari ...

 

pečena zelenjava (nakockana zelena, koleraba, korenje, fajn marinirana v bučnem olju z malo kajenskega popra, vržena v pečino na 200* za mal več kot pol ure x:px

 

prebranac iz leče in naribane kolerabe (pogruntavščina mojega dragega, ko enkrat ni bilo fižola na zalogi .. ) sam on jo bolje naredi :o|o:

 

za desert pa korenčkova torta, iz katere sem skenslala vse sladke dodatke in polovico moke, pa je še vedno zgledala kot ta prava sladica x8Dx

(pa ja, mi smo si privoščili eno plast nutele čez, frendica je pa rekla, da je tudi brez nutele občutek, da je nekaj sladkega, po 2 mesecih strogega posta x;)x

WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY

BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM

 

loesje

 

 

Spet nazaj -

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pinka, se dobijo tudi čokoladice brez laktoze (verjetno v tem problem? http://www.lunin.net/forum/public/style_emoticons/default/icon27.gif)

pa jaz bi malo eksperimentirala s sladicami .. maslo lahko zamenjaš s kakršnimkoli oljem, mleko s kakršnimkoli rastlinskim mlekom (sojino, riževo, ovseno) ...

zmleta kakavova zrna + sladkor (ali pa mogoče agavin sirup) bi znala dat dost dober približek okusa po čokoladi ... (bolj redko delam te sladke stvari, če pa jih, pa ponavad po temle sistemu .. najdem recept za nekaj klasičnega in skenslam ven jajca, zamenjam maslo za sončnično olje ali kokosovo maslo, mleko za sojino ali riževo ...)

itak ne pridejo čist enako rahle in okusne, kot z maslom in mlekom, ampak še vedno bolje, kot nič http://www.lunin.net/forum/public/style_emoticons/default/smile.gif igraj se, preizkušaj ..

 

 

 

Ja netoleranca na laktozo. Mogoče veš kje dobim te čokoladice in kako se imenujejo? Sej kar eksperimentiram, tko, da je zdej skoz riževo mleko na sporedu, soje pa baje tud ravno ne smem. Palačinke so super z riževim mlekom vendar je bolj problem v maslu, ki ga ponavadi dodajamo skoraj v vsa peciva. Bom pa poskusila še s kakšnim drugim kokosovim maslom. Se mi zdi, da je bil sam problem v tem maslu, ki je v precej trdi obliki, rabim pa nekaj podobnega kot je maslo, olje je pa za določene piškote preveč tekoče.

What lies behind us and what lies before us are tiny matters compared to what lies within us. - Emerson
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Lahko pobrskaš po netu za recepte za veganske čokolade / sladice. Se jih pa lahko tudi kupi v trgovini.

Je pa tud ful enih receptov za presne sladice. Sama sem najraje delala neke kroglice iz dateljnov in kokosa... pa kake presne torte, sam to je bilo že par let nazaj, tko da ne znam zdej več recepta napisat. Najdeš pa na netu zihr.

 

Se mi zdi ja da bom mogla kr po presnih sladicah poseč. Nekaj sem sicer najdla z dateljni ampak no ni bilo ravno presno pa še maslo je vsebovalo. Bom še čarala po kuhinji pa če bo kaj dobrega ratal javim.

 

Če koga zanima je super tale Korenčkova torta.

What lies behind us and what lies before us are tiny matters compared to what lies within us. - Emerson
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

A laktoza... kaj pa mleku v prahu brez laktoze? Sem se spomnila, ker ima ena moja frenda tudi probleme z njo (povzroči pre- prehitro prebavo) in ji kava brez mleka ni šla dol z užitkom, na riževega se pa ni mogla navadit.

 

Sem pa še razmišljala... če praviš, da samo kravje izdelke, potem lahko npr. kozje mleko? Iz njega lahko narediš jogurt in namesto mleka dodajaš receptom jogurt. Verjetno bo potrebno dodati še malček vode, ker bi znala masa bit pregosta, ampak preverjeno pa čist fajn funkcionira http://www.lunin.net/forum/public/style_emoticons/default/icon_smile_shy.gif Nemci za primer, sploh raje delajo šmorn ali palačinke z jogurtom, kot z mlekom. Po mojih izkušnjah pa tudi muffini in podobno pride ven čist fajn, čedaš jogurt namesto mleka. Pa tako obstajajo tudi recepti z jogurtom. Ne vem pa kako bi specifičen okus vplival na končnega.

 

Za maslo bi pa videla rešitev v gi-ju ali ghee-ju. To e tako ali tako prečiščeno, da ni nič živalskega mleka (in hormonov), ampak samo živalska maščoba. V LJ v Govinda's sem videla, da že prodajajo kozarčke, se mi pa zdi bolje in ceneje, če si ga kar sama doma narediš. Ni nobena umetnost samo pazit moraš, da se ne prižge (nekako) - v glavnem cel čas moraš bit zraven. Imamo posebej temo na to, kjer je dosti dobrih nasvetov.

 

Intoleranca = odsev današnjega časa ....

 

A dej nehi šmorn z jogurtom :) na to pa sploh ne bi pomislila. Sicer se ful dobro obnese rižev napitek za palačinke. Ful so dobre res in nč tud nč me trebušček pol ne matra :). Drugače pa jogurta na znam narest. Mi lahko poveš kako in tud kje je ta tema, da si naredim svojo maščobo :)

 

Ja na žalost...

What lies behind us and what lies before us are tiny matters compared to what lies within us. - Emerson
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Šmorn z joguromt je čist super, če ne še boljši! Prav nič mu ne fali x8Dx

Mene pri riževih mlekih moti samo to, da so fejst sladki. Za tiste nesladkane je pa treba malo bolj dobro pogledat.

Aja in v kafe niti slučajo ne paše. Slabše kot sojino mleko. Meni se zdi, da kavo čist razvodeni :o|o:

 

Tule je pa tema o Ghee-ju x:)x

oooo, kako zelo se moj okus ne strinja x:o)x

evo, glih dans sem se opogumila in si kavo zalila z riževim mlekom (verjetno je res sladek okus, čeprav na deklaraciji nič ne piše o dodanem sladkorju), pa morm rečt, da je čist sprejemljiv - zame x:)x

ni pa nek pow-wow xDDx

You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.

»Grem naprej.

Kjer ni poti, ustvarim pot.

Usmerjam tok svojega življenja,

tako kot duša v meni hoče.«

*´¨)

¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)

(¸.•´ (¸.•´

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Guest sstane

oooo, kako zelo se moj okus ne strinja x:o)x

evo, glih dans sem se opogumila in si kavo zalila z riževim mlekom (verjetno je res sladek okus, čeprav na deklaraciji nič ne piše o dodanem sladkorju), pa morm rečt, da je čist sprejemljiv - zame x:)x

ni pa nek pow-wow xDDx

Malo possoli, pa bo x;)x

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

ne bom :frog:

 

Nat, jota je x:px :yumy:

Že cel teden se spravljam, da bom končno dala namakat fižol (sivček) za eno jotico :fiju:

sam nimam cajta, al se pa ne spomnim.

 

Danes bo gneča, pa bom eno porovo juhico skuhala x:px

You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.

»Grem naprej.

Kjer ni poti, ustvarim pot.

Usmerjam tok svojega življenja,

tako kot duša v meni hoče.«

*´¨)

¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)

(¸.•´ (¸.•´

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Šmorn z joguromt je čist super, če ne še boljši! Prav nič mu ne fali http://www.lunin.net/forum/public/style_emoticons/default/icon_smile_cool.gif

Mene pri riževih mlekih moti samo to, da so fejst sladki. Za tiste nesladkane je pa treba malo bolj dobro pogledat.

Aja in v kafe niti slučajo ne paše. Slabše kot sojino mleko. Meni se zdi, da kavo čist razvodeni http://www.lunin.net/forum/public/style_emoticons/default/icon21.gif

 

Tule je pa tema o Ghee-ju http://www.lunin.net/forum/public/style_emoticons/default/icon_smesko.gif

 

Veš, da te k jih pijem sploh niso tok sladki, ker ne maram preveč sladko kljub temu, da sem sladkosneda.

Ne pijem kave tko, da mi je čist vseeno glede tega.

 

Hvala za ghi temo http://www.lunin.net/forum/public/style_emoticons/default/smile.gif

 

********

 

Men je pa ravno danes zapasala jota brez meska http://www.lunin.net/forum/public/style_emoticons/default/icon_smile_tongue.gif

What lies behind us and what lies before us are tiny matters compared to what lies within us. - Emerson
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

včer je bil ričet, dans bo tut.

Pa kurja župca je že skuhana x8Dx

You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.

»Grem naprej.

Kjer ni poti, ustvarim pot.

Usmerjam tok svojega življenja,

tako kot duša v meni hoče.«

*´¨)

¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)

(¸.•´ (¸.•´

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Danes smo imeli po doooolgem času za zajtrk sveže stisnjen sadno - zelenjavni sok :)

 

Tlele sem dolžna eno razlago oz. komentar .. Je I. naročil, da ne smem pozabit, ker sem že tolk reklamirala naš sokovnik ..

 

V glavnem, po 2 letih, kar ga imava, sva si končno priznala, da sva prej, z navadnim power juicerjem večkrat sok delala :sori: In da je naš rdeči Kempo super duper fajn .. za vse ostalo, razen za sokove x:o)x testenine, sladoled, arašidovo maslo, mandljevo mleko ... krasno. Sok - če ni med sadjem korenčka, se filtri dost hitro zapackajo. Saj se da naredit liter soka, ampak res, skupaj s pripravo in pospravo, porabiš kar konkretne pol ure, če ne več ... in če hočeš naredit samo jabolčni sok, še posebej iz teh domačih, malo kašastih jabolk, je to mission impossible :o|o: in je treba na en jabček dodat en korenček, da prepuca filter in potem nadaljevat.

 

Še vedno je eden boljših v tem cenovnem razredu, da ne bo pomote, in še vedno ga ne prodamo ali oddamo, ampak sva se po temeljitem premisleku odločila vložit še v en konkreten sokovnik, da bomo res pili sokce vsako jutro. Sploh zdaj, ko je še tamala začela jest.

 

OK, zdajle bom mal reklame nardila x:Ix ne, ker bi kaj mela od tega, ampak ker je bil tip tko kul, da si jo kar zasluži .. v glavnem, I. mi je že zadnjič poslal link s

sokovnikom in je zgledalo neverjetno predobro, da bi bilo lahko res .. in sem ga potem malo ceneje našla na eujuicers.si ... in poslala mail, da bi mi to prišli stestirat, ker ne bi kupovali mačka v žaklju ...

brez problema, danes zjutraj smo se prikazali na vratih z vrečko sadja in zelenjave, gospod nas je peljal v kuhinjo, tamali zrihtal fensi stolček za sedet, da nas je lahko gledala xsrcx in nama dal mašino v roke. Sem prepustila večino dela I., ker bo itak on tole imel najbrž čez zjutraj x;)x xDDx in mašina res deluje tako hitro, kot v filmčkih .. sčistil in pospravil jo je pa v času, ko sem jaz tamalo oblekla, da smo lahko šli :palec: vmes smo pa pili pesin-korenčkov sok in ananasov sok, same take stvari, pri katerih naš Kempo obupa po hitrem postopku ...

 

tako da .. je že naročen, pride pa čez par tednov, ker smo izkoristili še 10% popusta za prednaročilo, ker hočemo srebrnega :)

WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY

BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM

 

loesje

 

 

Spet nazaj -

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Objavi novo...