Skoči na vsebino

Kaj bomo dons jedl


Recommended Posts

danes sem kuhala zelenjavno rižoto. sem si omislila dieto zaradi zob, da ne jem nič kar jim škodi in pušča koščke med zobmi pa je treba nitkat. nič drugega me ni pripeljalo k pameti kot ti zobje. jedla sem hruh, musly vse živo. zdaj sem brez vsega tega in gre ena kila je šla že dol.

 

:)

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

opogumila s temi koprivami x:o)x in naredila koprivovo juho; in res, zadeva je na prvo žogo ful podobna špinači, ampak to vseen ni okus po špinači; po teksturi ji je pa substitut in se krasno ujema s česnom, maslom, oljč.oljem, smetano.

Še dobro, da nisem bila ziheraško razpoložena s krompirjem :vio:

Dobra juha je, sam med jedjo nisem smela razmišljat o koprivah, ker bi se mi vseeno kej zataknilo xrolleyesx

Po juhi pa pečena svinjska vratovina s sladko-pekočo omako (neky, kar se uporablja za spomladanske zavitke - iz flaške, men je ta okus nadnjami), skleda motovilca z redkvicami, za sladico pa sveže jagode s smetano x:px

 

Poobedek čez slabo uro pa žlica Legoferja :xx!:

You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.

»Grem naprej.

Kjer ni poti, ustvarim pot.

Usmerjam tok svojega življenja,

tako kot duša v meni hoče.«

*´¨)

¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)

(¸.•´ (¸.•´

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Dva dni je bila na sporedu velika skleda domačega radiča z motovilcem in veliiiko čemaža :yumy: (vampirjev ni blizu spljoh x:o)x )

 

Radiča in motovilca je že zmanjkalo, tako da bodo danes bučke - seveda s čemažem :vio:

 

Upam, da za vikend dobim nove zaloge x:)x

"In spe nascendi." (Živim v upanju)

 

Latinski izrek

 

 

http://img403.imageshack.us/img403/8896/butterflyontheocean.jpg

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Danes na meniju kvinoja z grahom in porom ter puranji zrezki z gorčico + regratova solata. Mnjami je bilo dobr http://www.lunin.net/forum/public/style_emoticons/default/srcoci.jpg http://www.lunin.net/forum/public/style_emoticons/default/srcoci.jpg
What lies behind us and what lies before us are tiny matters compared to what lies within us. - Emerson
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Kako pa narediš to zadevo s kvinojo? Pri nas jo maram samo jaz,pa si jo posebej dajem v zelenjavno juho al pa v jogurt,pa enkrat sem jo uporabila namesto riža,za narastek,je

blo ful dobr.

strong desire needs strong will
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

kvinoja :sori: smrk :C: jo imam ful rada, delala iz nje rižote, narastke, pecivo, juhe, ma vse živo .. potem pa kar enega lepega dne, po mineštri s kvinojo .. take bolečine v trebuhu, da sem mislila, da me bo pobral .. valda nisem povezala, sem bila ziher, da sem kak virus staknila .. ampak potem se je to še ene 2x ponovilo, vedno po nečem, kar je imelo zraven kvinojo .. in sem mal posumila in jo dolgo časa ne uporabla .. zadnjič jo pa zagledam in si rečem, nič, dajmo še enkrat probat, tokrat čist zavestno pa da vidimo kaj se zgodi .. in sem jo dala manjšo količino v mineštro .. in spet :o|o: sicer manj, ker sem jo res malo pojedla, ampak zelo očitno, da ima neko povezavo ..

Potem sem šla malo raziskovat ... nič pametnega našla, razen da se kar nekaj ljudi pritožuje, da se jim je to zgodilo .. in ne takoj, ampak sčasoma, po daljšem času uporabe .. in potem edina razlaga, ki se mi je zdela kolikor toliko smiselna - da so v kvinoji beljakovine, ki so našemu telesu tujek, ker je pač novo živilo, ki ga ne pozna in lahko telo sčasoma stvar vzame kot alergen .. in reagira nanj, ko ga opazi v telesu ... verjetno sploh, če si malo bolj nagnjen k alergijam, kar jaz sem ..

 

Tko da, jaz sem jo skenslala iz jedilnika .. s težkim srcem, ker mi je res dobra in ker ima fajn količino beljakovin in ker doma tam, kjer je moje xsrcx ... Mislim, da je tud tamali ne bom dajala, sploh dokler ne zna govorit in povedat, da jo kaj boli ...

 

 

...

 

danes bil spet regrat, tokrat s fižolom in koruzo in lanenimi in sončničnimi semeni, pa par mini sojinih polpetkov zraven, včeraj je bil s čičeriko, predvčerajšnjim klasika s krompirjem in jajcem ..

Letos se ga bom pa uspela malo bolj konkretno najest :palec:

 

...

 

aja, mimogrede .. a ima še kdo po uporabi koprive ali čemaža (sveže, kuhane, ...) tko mal čuden filing v želodcu? kot bi ti hotelo bit malo slabo, pa spahuje se ti ... ima kdo morda idejo zakaj bi to bilo? :inocent: Tlele poskušava izkoristit darove narave, sam ima I. vsakič, ko je kaj povezano s tema dvema rastlinama, probleme ... :o|o: saj bi ga proglasila za hipohondra, sam očitno mu res nekaj ne paše ...

lani je bruhal cel dan po tem, ko sva pojedla štruklje s koprivami in čemažem, letos sem naredila prvi sok iz kopriv (+banana, jabolko) in je dve uri trajalo, da se mu je nehalo spahovat in mu it na bruhanje :o|o:

WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY

BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM

 

loesje

 

 

Spet nazaj -

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Sprememba plana - namesto bučk je bil brokoli s čemažem in feto - odlično! x:px

 

Aliana ja - tudi meni je bilo prvi dan ko sem ga jedla letos malo slabo, včeraj že malo manj. Čeprav jaz sem to pripisala temu, da sem verjetno malo pretiravala s količino čemaža v solati x:o)x Ker enako se mi zgodi tudi če si dam preveč česna - me potem tišči v trebuhu in mi rata slabo. Samo ker mi je oboje tako fino se včasih ne znam ustavt :vio: Spahuje se mi pa itak po obojem - česnu in čemažu. Po koprivah pa se ne spomnim da bi kdaj imela reakcijo.

"In spe nascendi." (Živim v upanju)

 

Latinski izrek

 

 

http://img403.imageshack.us/img403/8896/butterflyontheocean.jpg

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Kako pa narediš to zadevo s kvinojo? Pri nas jo maram samo jaz,pa si jo posebej dajem v zelenjavno juho al pa v jogurt,pa enkrat sem jo uporabila namesto riža,za narastek,je

blo ful dobr.

 

Delam jo na isti način kot rižoto, prvo popražim zelenjavo potem dodam dobro oprano kvinojo ter zalijem z vodo ali juho, kar pač je pri roki. Vode je 3:1. Kuham pa približno pol ure. Je pa res dobra in tud zdrava.http://www.lunin.net/forum/public/style_emoticons/default/icon_smile_tongue.gif

Kakšne delaš pa ti narastke?

What lies behind us and what lies before us are tiny matters compared to what lies within us. - Emerson
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

kvinoja http://www.lunin.net/forum/public/style_emoticons/default/sorry.gif smrk http://www.lunin.net/forum/public/style_emoticons/default/CRY.gif jo imam ful rada, delala iz nje rižote, narastke, pecivo, juhe, ma vse živo .. potem pa kar enega lepega dne, po mineštri s kvinojo .. take bolečine v trebuhu, da sem mislila, da me bo pobral .. valda nisem povezala, sem bila ziher, da sem kak virus staknila .. ampak potem se je to še ene 2x ponovilo, vedno po nečem, kar je imelo zraven kvinojo .. in sem mal posumila in jo dolgo časa ne uporabla .. zadnjič jo pa zagledam in si rečem, nič, dajmo še enkrat probat, tokrat čist zavestno pa da vidimo kaj se zgodi .. in sem jo dala manjšo količino v mineštro .. in spet http://www.lunin.net/forum/public/style_emoticons/default/icon21.gif sicer manj, ker sem jo res malo pojedla, ampak zelo očitno, da ima neko povezavo ..

Potem sem šla malo raziskovat ... nič pametnega našla, razen da se kar nekaj ljudi pritožuje, da se jim je to zgodilo .. in ne takoj, ampak sčasoma, po daljšem času uporabe .. in potem edina razlaga, ki se mi je zdela kolikor toliko smiselna - da so v kvinoji beljakovine, ki so našemu telesu tujek, ker je pač novo živilo, ki ga ne pozna in lahko telo sčasoma stvar vzame kot alergen .. in reagira nanj, ko ga opazi v telesu ... verjetno sploh, če si malo bolj nagnjen k alergijam, kar jaz sem ..

 

Tko da, jaz sem jo skenslala iz jedilnika .. s težkim srcem, ker mi je res dobra in ker ima fajn količino beljakovin in ker doma tam, kjer je moje http://www.lunin.net/forum/public/style_emoticons/default/icon25.gif ... Mislim, da je tud tamali ne bom dajala, sploh dokler ne zna govorit in povedat, da jo kaj boli ...

 

 

 

...

 

aja, mimogrede .. a ima še kdo po uporabi koprive ali čemaža (sveže, kuhane, ...) tko mal čuden filing v želodcu? kot bi ti hotelo bit malo slabo, pa spahuje se ti ... ima kdo morda idejo zakaj bi to bilo? http://www.lunin.net/forum/public/style_emoticons/default/icon27.gif Tlele poskušava izkoristit darove narave, sam ima I. vsakič, ko je kaj povezano s tema dvema rastlinama, probleme ... http://www.lunin.net/forum/public/style_emoticons/default/icon21.gif saj bi ga proglasila za hipohondra, sam očitno mu res nekaj ne paše ...

lani je bruhal cel dan po tem, ko sva pojedla štruklje s koprivami in čemažem, letos sem naredila prvi sok iz kopriv (+banana, jabolko) in je dve uri trajalo, da se mu je nehalo spahovat in mu it na bruhanje http://www.lunin.net/forum/public/style_emoticons/default/icon21.gif

 

a dej no http://www.lunin.net/forum/public/style_emoticons/default/sorry.gif k danes ma tud moja mala pikica spet ful krčke, tko da sem zdej pomislila, da ni slučajno kvinoja http://www.lunin.net/forum/public/style_emoticons/default/sorry.gif joj sej sploh ne vem več kaj naj jem...

 

drugače pa po koprivah res nisem imela nikoli težav, celo v nosečnost, ko mi je bilo slabo zaradi hormončkov, so mi ful pasale, tko, da bi prej rekla, da je čemaž....sicer je mene velikokrat po česnu bolel trebuh, če sem ga prevč pojedla tko, da ga sedaj dam raje vedno raje manj kot preveč...no spahuje se mi pa skoraj vedno po njem...

What lies behind us and what lies before us are tiny matters compared to what lies within us. - Emerson
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pinka,čist običn rižev narastek,sam namesto riža kvinoja.

Premišljujem,pa sploh nobenga ne poznam,da je kvinojo,tko,da ne vem za kakšne težave,jst jih pa tud nimam,z nobeno hrano. Sestrična pa pravi,da ji škoduje surova čebula in česen. Aja,kopriv pa še nism jedla,sm jih pa enkrat nabrala za čaj,pa je kr pikal,ko sm ga pila,tko,da zdaj kupujem čaj kopriva mix. Verjetno sm nabrala napačne koprive.

strong desire needs strong will
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Jah, verjetno je res čemaž .. pa morda to, da ga vonj spomni na to, kako mu je bilo slabo ... bomo po malih dozicah :)

 

Evo, da se pohvalim :)

 

v 2,5 urah naredila:

 

- osnovo za hokaido juhico (jutri dodam še malo ingverja, soli, začimb, morda kake ovsene kosmiče ... )

- 3 litre soka: a) jabolko, pomaranča, špinača, zelena, korenje

b/ ananas, pomaranča, korenček, pesa

c) ananas, pesa, kopriva

- nakockala 2 kg zelenjave (koleraba, korenje, krompir, pesa, paprika, janež, zelena, por), ki jo bomo jutri spekli v pečici za kosilo (samo še marinirat jo je treba v bučnem olju in začimbah in spečt do mehkega x:px - pogruntavščina od dragega, ker nisem marala zelene in tole totalno izboljša okus vsej zelenjavi .. pa pač vzameš v zakup, da pregrevaš olje, samo itak ni hladno stiskano, ker bučnice tako prepražijo pred stiskanjem ...)

- par kozarčkov kašic za bejbije a) hokaido bučka + puran + ajdov zdrob - naša tole obožuje x:px jutri se je pa še en malček povabil na kosilo, da vidimo če mu bo všeč :)

b/ proseni + pirini kosmiči s slivami

 

In ... vse pospravila za sabo x^x

 

 

evo, še fotka, mal švoh, ker je z mobijem in je že tema ..

WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY

BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM

 

loesje

 

 

Spet nazaj -

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

stran, stran česnoljubci in čemažofani :vragec:

 

kok ne maram svežega česna in čemaža, fuuuuuj :xx!:

mi ga je dans (čemaž) hotla mat narezat v regrat, še dobrop, da sm jo vprašala, kaj tok navdušeno secka, ker če je to to, kar ja z mislim da je, pol ne bom jedla.

 

mene je želodec bolel vsakič, ko sem jedla solato s svežim, strtim česnom; če je nasekljan, ga s kirurško natančnostjo sfrcam proč x8Dx vsak listem solate obrnem x:Dx x:Dx

edin presni okus česna toleriram na opečenem kruhu (toast), ko se prerezan strok česna samo malo podrgne po kruhu, predno se ga pokaplja z oljč.oljem

 

mi je blo pa enkat ful slabo po enem samem ugrizu v kos kruha s čemaževim namazom, tko da tega jst ne jem.

 

Pa zanč, ko sem jedla koprivovo juho mi je hotlo bit slabo, če sem samo pomislila na koprive. Sm intenzivno razmišljala o špinači, pa pol nism imela težav.

Mogoče pa je kriva količina - preveč (kopriv), a smetane/mleka sta kej dala not?

 

********

danes sem bila vabljena na ričet, ocvrte melancane in regratovo solato.

Popoldne sm pa še jagode pomlatila (da bo ja kej rdeče - za kri) :vio:

You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.

»Grem naprej.

Kjer ni poti, ustvarim pot.

Usmerjam tok svojega življenja,

tako kot duša v meni hoče.«

*´¨)

¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)

(¸.•´ (¸.•´

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

ne, nič smetane, mleka .. a je neka fora s tem, a ne :inocent: sem jih skombinirala z bananami in jabčkom in sojinim mlekom (kao smoothie) pa sem tudi jaz imela pol mal čuden filing v želodcu ...

WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY

BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM

 

loesje

 

 

Spet nazaj -

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

ne, nič smetane, mleka .. a je neka fora s tem, a ne :inocent: sem jih skombinirala z bananami in jabčkom in sojinim mlekom (kao smoothie) pa sem tudi jaz imela pol mal čuden filing v želodcu ...

ne vem, ugibam :inocent:

ker špinača in blitva mdr. vsebujeta oksalno ksl. (škodljivo v večjih količinah), pa sm pomislila, ker dodajanje mleka/smetane (karkoli mlečnega) pomaga pri presnovi le-te (zato je lažje prebavljiva, pogrevat pa ne smeš mrzle špinače - pa peclje stran, ker je glih tle največ te ksl., isto je za steble blitve; no pogrevanje pa nitrite v špinači/blitvi spreminja v nitrate - za te pa vemo, da so škodljivi).

 

Pa po rabarbari (tudi vsebuje oksal.ksl.) oz. čistem kompotu z rabarbaro vred, mi je tut mal slabo. Zato pa rabarbare pojem ful malo, običajno še kompotno vodo razredčim, tut štrudl mi ni dobr (e tak slabostkast filing v želodcu, k se ne morš odločit a ti je slabo al ne, pa a bi bruhu al ne).

You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.

»Grem naprej.

Kjer ni poti, ustvarim pot.

Usmerjam tok svojega življenja,

tako kot duša v meni hoče.«

*´¨)

¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)

(¸.•´ (¸.•´

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

najprej popila sok ječmenove trave, potem si naredla dva smutija: jagode, maline, konopljino seme, presna vanilija. ta drugi pa dve banani, vanilija in konopljino mleko. njami.

za malico bodo chia semena z banano, goji jagodami, presnimi kakavovimi zrni, vse skupaj prelito s konopljinim mlekom.

velika skleda regrata planirana za kosilo x:px :yumy:

 

sem zadnje čase jedla malce preveč kruha. ni to dobro zame. bila včeraj čisto brez energije :o|o:

 

kar se tiče kvinoje. na srečo jaz nimam nobenih problemov, pa tudi naš mali jedec ne. pravzaprav jo ima zeeelo rad.

tudi pri koprivah nobenih problemov,. se mi zdle prav zluštala koprivna juhica w:Iw jutri bo najbrž na jedilniku.

ugotavljam, da ko delam sok, meni so itak vsi, ki jih naredim, dobri x:o)x n. pa gredo v slast predvsem tisti, v katerih je vsaj malce zelenja, koprive, regrat, blitva, špinača, peteršilj, zelena ... :fiju: pa nasploh ima raje zeleno zelenjavo x:px sem mu zadnjič skuhala koprivno juhico, je kar vriskal, ko videl zeleno x:Dx pa da ne govorim, kako hitro jo je zmazal. pa nobenih problemov.

 

kar se pa tiče česna in čemaža. svež česen :sick: čeprav ko pa karkoli kuham, pa uporabljam česen, to pa ja. samo svežega pa res ne maram. pa tudi svežega čemaža ne. imam pa rada čemaževo juhico

 

Aliana, čisto preveč pridna si :wOOt:

... svet pripada tistim,

ki verjamejo v svoje sanje ...

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Takole pravi o čemažu pater Simon Ašič :

Rimljani so čemažu dajali prednost pred česnom.

...Sušiti se ga ne splača,ker izgubi učinkovitost. Ljudje z občutljivim želodcem ga težko prenašajo. Zato naj ga sesekljajo,namakajo 2-3 ure v mleku in pijejo po požirkih.

Čemaž se nad vse obnese za pomladansko zdravljenje. Odlično čisti kri,črevesje,želodec in pljuča. Obnese se za izpiranje pri belem toku. Je zelo dobro zdravilo pri poapnenju žil. Niža visok krvni tlak,zdravi bolna jetra,pljuča in žolč. Preganja podančice. Bledični ljudje z lišaji,gnojnimi čiri naj cenijo čemaž kot čisto zlato. Njegov sok uspešno kapamo na rane,ki se nerade celijo. Neprijeten vonj čemaža preganjamo tako,da dodajamo mleko.

ČESEN

Prenekateri želodec česen težko prenaša. Pomagamo si tako,da nasekljanega zmešamo s surovim maslom ali mastjo in namažemo na kos kruha.

KOPRIVA

Omenja belo mrtvo koprivo,ki se uporablja za čaj ali pa cvetove namočimo v alkohol.

Velika kopriva pa se uporablja za sok,špinčo,juhe in čaje.

Pa še moja skrivnost pri slabosti -pri meni od prenžiranja(če je pa tko dobr)ali v času menstruacije-žlica jabolčnega kisa v en deci vode,mal zoprn za pit ampak pomaga.

strong desire needs strong will
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

stran, stran česnoljubci in čemažofani :vragec:

pol se ne smeš družit z nami - jaz pa sem hudo radodarna s česnom - presnega veliko na solate; pa pri vsem bogi ga rada uporabljam... Štajerci pač:))

 

Ker pa danes post, si je ta mlajše dete izgovorilo: testenine z orehi. Samo moram pogruntat kakšno solato bi zraven.

Zdaj pa bo na vrsti peka potice..kvas pripravljen...orehi zluščeni. delodiš še čakam

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Guest Jeti

x:o)x jst tud čakam delodiš x;)x ... levu sem obljubila potico, če se odpove velikonočni šunki ... no ... in je prinesel kilogram orehov x:Dx

 

jabolka sem že zmazala ... za kosilo pa največja skleda motovilca s fižolom :yumy:

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Danes bo pa na meniju ena mojih najljubših začimb: curry http://www.lunin.net/forum/public/style_emoticons/default/icon_smile_tongue.gif , puranji curry s koruzo in lističi mandljev + basmati riž http://www.lunin.net/forum/public/style_emoticons/default/icon_smile_approve.gif za solato pa regrat + leča http://www.lunin.net/forum/public/style_emoticons/default/icon_smile_tongue.gif oh joj sem že lakom lačen
What lies behind us and what lies before us are tiny matters compared to what lies within us. - Emerson
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Guest Jeti

Bučke in krompir v pečici. Ni ga čez preprostost x^x

mmm... dobro :palec:

jst dodam še čebulo, paradižnik in peteršilj ... včasih še mleto meso in sir ... cel kup kombinacij krompirja z zelenjavo, začimbami in zelišči si lahko umisliš in spečeš v pečici

 

 

jeee ... tole sva ustvarila danes ... se še hladi x;)x

vesela, ker je vneto pomagal ... mlel orehe, vagal sestavine, zmešal nadev, pospravil x:px ... testo se je naredilo v kruhomatu ... čez kakšno uro bo verjetno že za zagristi x;)x :yumy:

 

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Bučke in krompir v pečici. Ni ga čez preprostost x^x

 

Točn Tko' http://www.lunin.net/forum/public/style_emoticons/default/icon1_exclaim.gif

 

Ni ga čez preprostost, Kaaajti to je nadvse DobrodejnoZdravilno za Dušo , ki nima sposobnosti ločevanja več kot TREH sestavin obroka v želodcu.

 

 

Zato sem jaz danes ruknu Margerito za kosilo x8Dx xDDx x8Dx

 

Testo + paradajs + sir = špica x:Xx

 

No, mali brat Jurko je dodal še šunko , jaz pa potem še gobe, tko, da mam tud mal več duhovne zmede danes x;)x

 

Ju3 bo bolje, novica je že znana ... x8Dx :

 

 

 

Heaven xsrcx :2src: xsrcx

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Objavi novo...