Skoči na vsebino

Kaj bomo dons jedl


Recommended Posts

Včeraj, danes, jutri in še dneve po tem: polnjene paprike (hb za delujočo zmrz.skrinjo)

You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.

»Grem naprej.

Kjer ni poti, ustvarim pot.

Usmerjam tok svojega življenja,

tako kot duša v meni hoče.«

*´¨)

¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)

(¸.•´ (¸.•´

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

a gobe kaj rastejo ... jurčki !

 

si prejšnji dan zaželeli gobovo omako ... s čemerkoli http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/wink.png

 

na tržnici nič ... v trgovinah tu pri nas nič zamrznjenih

 

http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/mellow.png

takrat, ko si tole pisala niso. Bi pa lahko zdaj začeli. Rastoča luna in pa še dež je bil.

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Če bi vsak dan jedla to, kar sem zadnjih štirinajst dni, bi se prikotalila domov. Pri meni pač vedno oči lačne. Prva dva dni super...vse moram sprobat, po možnosti še pojest. Tretji dan že zmorem mimo česa odit, brez da nabašem na krožnik. To, da me voda in terapije zdelajo ni izgovor. Šesti dan se telo upre. Napeta kot boben. Kličem sestro...ti...kako se že tole kuha...na pari...in potem mi našteje, kaj vse na pari kuhano (vse tisto, kar imam rada). kaj mi pol torej še ostane? solate...

(Zdravnik tam bi bil najraje, da postanem presnojedka - samo meni v glavni vseeno neka župa roji...tak, da presno do nadaljnega odpade). In potem dobim drisko od sladoleda, želodec me boli po pecivu...pa po štrukeljcih..pa ....v glavnem...telo bolj pametno od glave. Zadnja dva dni sem bila v glavnem na sadju. ok..pa juhi.

danes sem hotela skuhat murkov zos....se mi ga lušta nenormalno...(ne, nisem noseča prišla domov :)))))) pa se je sestra odločila, da bom jedla z njimi - ker pač sama doma, da ne skuham...

bo pa jutri torej na meniju.

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

  • 2 weeks later...

Bučke še zmerom kraljujejo na vrtu, tako da jih masovno tamanimo. Pa kel (verjetno je slovenski prevod - glavnati ohrovt)), pa zelje..no to je bilo na meniju danes - dušeni ohrovt s krompirjem. včeraj pa testenine z bučkino omako in zeljno solato. Madona, da bom vegi ratala...čakam, da se začnejo bunit...

jutri pa..fižol :)

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

No, bila je mlada zelena fižola z ocvirki in kislo smetano. za ziher pa še bučni polpetki.

neko črno čokolado še tamanim.

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

  • 2 weeks later...

Hit letošnjega poletja - tople kumare. In presenetljivo malo sladoleda. Pa presenetljivo veliko jogurtov.

Penny: Oh big deal. Not knowing is part of the fun.

Sheldon: "Not knowing is part of the fun". Was that the motto of your community college?

 

~

This is where the old mountain goat lives. He hangs out here and has a good time. B. R.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Murkova župa? Ugibam :)

 

pri nas danes sataraš (ali je sataraž?) za ziher pa solata zraven.

pa hektolitri vode.


ja, sladoledov je tudi pri nas bolj malo. jogurtov tudi. (ker se moram baje izogibat mlečnih stvari..in jogurte z lahkoto črtam). zakaj pa je sladoleda manj pa res ne vem... očitno pozabimo nanj

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ričet :) hehe Njam. In neko torto iz domače skute in mleka in se prav okusi. Pravzaprav se moraš že res spet navadit tega, če ješ stalno mleko iz trgovine, tisto z 0.5 % maščobe ali celo onega brez laktoze (fuj, raje imam drisko kot datega...).

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/huh.png kaj to je -tople kumare?

 

Tople kumare s krompirjem. Ste čudni. Pa ne vem, če nisem glih od vaju z Nat tule prvič sploh slišala za to jed http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/rolleyes.gif

 

 

Čo.ko.li.no http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/whistling.gif

Penny: Oh big deal. Not knowing is part of the fun.

Sheldon: "Not knowing is part of the fun". Was that the motto of your community college?

 

~

This is where the old mountain goat lives. He hangs out here and has a good time. B. R.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

jagnječja jetrca na žaru, čevapi, tzaziki, daterini (majhni paradižnički podobni datljem).

 

Mogoče še pečene hruške z mandljevim sladolem, odvisno od tega, koliko se mi bo dalo še mazat v kuhinji, ko zaključim s kuhljanjem hruškine marmelade z vanilijo. Tole je letos No.1 zaželjena marmelada, prvič tudi, da nisem kuhala figove (me je rama zafrknil in sem do konca morčita jedva prišla nazaj na opravilnost), marelične je pa tudi samo za domače potrebe.

You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.

»Grem naprej.

Kjer ni poti, ustvarim pot.

Usmerjam tok svojega življenja,

tako kot duša v meni hoče.«

*´¨)

¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)

(¸.•´ (¸.•´

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pismo ste pridne. jaz sem nakuhala nekaj marmelade - pa nekaj robidovja pobrala in malin v skrinjo...ampak sem bolj tako tako z vlaganjem.

aja - jedla - krompir in svinjska rebrca pačena skup pa paradižnikovo solato (pobira po hitrem postopku paradižnik)...

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/ukid.gif itak-bemu sunce, itak , da sn čudna.

 

kaj je zdaj Nat- a so tople kumare - murkin zos?

 

***

pridna Nat- js pa gleam robide- dokler nea dol padejohttp://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/icon1_blush.gif nič z menoj- prav pogrebšna

 

psihično sem se cel teden pripravljala, da sem pol en dan malo ajvarja vložilahttp://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/kulgreen.jpg vera peša

 

***

 

govejo župo, kaj pa drugega, saj je nedelja- če se že k maši ne gre, se pa vsaj župa z rezanci je

Obečanje ludom radovanje...


Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

ma super. zdaj mi očitajo še, da jem paradajze. sem pojedla dva ogromna tetina in tata, da če moram pojesti vse tetine paradajze. če si ne bom prežagala žile, bom kupovala bio paradajze za 5 eur in jih jedla, bom mela polno košaro paradajzov v sobi. njihovi pa naj gnijejo. my prescious... paradaajz... in debela hčera, ki gre vsem na živce. naj se jebejo, ne pustijo mi niti jesti:((( to je tabu tema za nas debele. naj se jebejo, to je tudi tabu tema v familiji. mene je tko in tko vse živo prejebalo:) od zdej najprej naj drkajo svoje paradajze. ne bom niti žrla več njihove hrane. mislim, to te tko prizadene, ne privoščuijo ti niti en lep paradajz. edini razlog, da kaj ne nardim si, čeprav BI RES je ta da mam pse in razen mene jih nihče ne pelje na sprehode. kdo ve kako bi jih zanemarili. druga varjanta, ki je bla tudi že na meniju, je ta, da spokam pse in grem nekam, kjer paradajzi rastejo na drevesih in so vsi srečni:) ne pa ta stiska, da ne smeš niti požreti kak paradajz . tko, da ne vem kaj bi naredila. me kdo vzame? http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/biggrin.png se hecam, bi me zelo hitro spokali nazaj vsi po vrsti, ker jaz sem res čudna:( sploh ne razumem ničesar in nikogar, in mam zelo slabe živce. plus vse od bulimije, do glasov, do depre in vsega. mislim, da jih bom kar lepo skenslala na en način. če jim ne bom dovolila monopol glede hranil, ki jih konzumiram, jim ne ostane dosti več moči nad mano, razen moja konstatna potreba po nekih čustvih, ki so jim španska vas. tko, da še malček http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/smile.png) pa bom tudi jaz začela žagati družinske vezi. žžživce mam itak že fuč.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pismo ste pridne. jaz sem nakuhala nekaj marmelade - pa nekaj robidovja pobrala in malin v skrinjo...ampak sem bolj tako tako z vlaganjem.

aja - jedla - krompir in svinjska rebrca pačena skup pa paradižnikovo solato (pobira po hitrem postopku paradižnik)...

pri nas tudi. plesen! bi ga morala danes ven vrečt, pa je zmanjkalo časa.

robide romajo v skrinjo, z bučami smo preskrbljeni kot svinje :) stročji nam pri uhah ven gleda. zdej se lah veselim sam še brstičnega ohrovta ...

You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.

»Grem naprej.

Kjer ni poti, ustvarim pot.

Usmerjam tok svojega življenja,

tako kot duša v meni hoče.«

*´¨)

¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)

(¸.•´ (¸.•´

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

po hruškah tudi http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/laugh.png

You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.

»Grem naprej.

Kjer ni poti, ustvarim pot.

Usmerjam tok svojega življenja,

tako kot duša v meni hoče.«

*´¨)

¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)

(¸.•´ (¸.•´

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Včeraj sem za večerjo delala hokaido bučko v pečki in mi je bila tako slastna, da sem jo danes še za malico pripravila. Komaj čakam, da se je lotim.

Za vikend sem ustvarjala pico z bučkinim testom in je odlično uspela. Še bo na našem meniju :)

What lies behind us and what lies before us are tiny matters compared to what lies within us. - Emerson
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

enolončnica z vsem, kar pripleza iz ograjenega vrta. Okej, po stročji fižol sem morala vseeno it ponj.

You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.

»Grem naprej.

Kjer ni poti, ustvarim pot.

Usmerjam tok svojega življenja,

tako kot duša v meni hoče.«

*´¨)

¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)

(¸.•´ (¸.•´

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

polži? Kaj te to je?

Če jim dovolj dolgo pripravljaš okusne zalogajčke, jih sčasoma kaj naučiš :)

recimo to, da se v loku ognejo mojega vrta - če hočejo dočakat jutrišnji dan :D

You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.

»Grem naprej.

Kjer ni poti, ustvarim pot.

Usmerjam tok svojega življenja,

tako kot duša v meni hoče.«

*´¨)

¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)

(¸.•´ (¸.•´

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pri nas tudi stročji fižol z ocvirki in kislo smetano. Pa mlade bučke popečene na žaru s česnom.

Madona, da so -sploh cukini - na novo pognale.

Oranžnih pa je kot smetja...ful.

kako v pečici bučka, če smem vprašat?

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Bučo narežeš na male kocke, jo posoliš, popopraš (če ti odgovarja), dodaš muškatni orešček in olje, ter za 20 minut na 180 stopinj v pečko. Top, ti povem http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/icon_smile_tongue.gif

 

polži? Kaj te to je?

Če jim dovolj dolgo pripravljaš okusne zalogajčke, jih sčasoma kaj naučiš http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/smile.png

recimo to, da se v loku ognejo mojega vrta - če hočejo dočakat jutrišnji dan http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/biggrin.png

Kako se jih znebiš?

What lies behind us and what lies before us are tiny matters compared to what lies within us. - Emerson
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pri nas tudi stročji fižol z ocvirki in kislo smetano. Pa mlade bučke popečene na žaru s česnom.

Madona, da so -sploh cukini - na novo pognale.

Oranžnih pa je kot smetja...ful.

kako v pečici bučka, če smem vprašat?

 

mene nekak ne prepriča (katerakoli), nekateri so pa zagreti fani. Jaz jih najrajši pečem v ponvi na kuhalni plošči - zato pa je potem kuhinja totalka (pošpricana, kot bi pekla kalamare). Ampak jaz ne maram tudi bučk z žara (moj jih obvezno kremira najmanj na eni strani).

Bučo narežeš na male kocke, jo posoliš, popopraš (če ti odgovarja), dodaš muškatni orešček in olje, ter za 20 minut na 180 stopinj v pečko. Top, ti povem http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/icon_smile_tongue.gif

 

Kako se jih znebiš?

Prvič - skrbiš za higieno OKOLI vrta (NE kompostiraš takoj zraven vrta, ampak recimo 2m vstran; uničuješ skrivališča med/pod grmovjem, porežeš vse vejevje, vejice, počupaš plevel, okoli mora bit suho - če imaš drobno žaganje, malce kremenečevega peska- žal je drag, pa tudi veliko ga ne smeš po vrtu dat), zasadiš več vab sadik tagetesa kamorkoli po vrtu, sadiš vrtnine, ki jih ne marajo preveč (solato sadim samo hrastovolisto, te ne yebeyo pet posto), okoli kritičnih mest sadik buč in kumar npr položim tanko bakreno žičko (mora bit v stiku z zemljo - to jih trese), spomladi redno pobiram mlade polže zgodaj zjutraj - pomečem v hudournik, kjer jih požrejo ribe, nekaj jih spremenim v ražnjiče z motiko in te nastavim mlace vstran - ponavadi na drugi strani vrta, kjer nimam kompostnika- Te potem požrejo njihovi prijatelji - zvečer in zjutraj jih je noro veliko na kadavrih. Če se mi to ne da, nastavim bananine olupke - to so čist divji nanje. Požrejo tut pasje dreke (žal jih dragi ne pobira prevel vneto spomladi po sadovnjaku. Ko začnejo odpadat jabka (beličnik konec junija, pa sploh ne pridejo blizu).

Drugače pa se močno splača investicija v tavelko škatlo Ferromol-a (ne rabiš kem.izpita), jaz jo imam za dve leti. Zadeva je naravna - železov kelat - ni nevarna ne mačkam, ne psom. Polž požre briket Ferramola, se zavleče v svojo luknjo (običajno bivakirajo na do 2 - 2,5m globoko v zemlji), kjer crkne in mirna bosna. Aja, pa zdrobljene jajčne lupine (kar precej na drobno) okoli sadik blitve, kumar, buč npr tudi pomagajo. Žal tale jajčna obramba ni dolgoročna - ferramol je najboljši - tudi dež ga ne spere.

Spomladi naredim vse prej naštete ukrepe, ko imam pa vrt poln jagod, sadik in poganjkov, vsake toliko posejem Ferramol (tako kot so to včasih ročno sejali žito).

You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.

»Grem naprej.

Kjer ni poti, ustvarim pot.

Usmerjam tok svojega življenja,

tako kot duša v meni hoče.«

*´¨)

¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)

(¸.•´ (¸.•´

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

mene nekak ne prepriča (katerakoli), nekateri so pa zagreti fani. Jaz jih najrajši pečem v ponvi na kuhalni plošči - zato pa je potem kuhinja totalka (pošpricana, kot bi pekla kalamare). Ampak jaz ne maram tudi bučk z žara (moj jih obvezno kremira najmanj na eni strani).

Prvič - skrbiš za higieno OKOLI vrta (NE kompostiraš takoj zraven vrta, ampak recimo 2m vstran; uničuješ skrivališča med/pod grmovjem, porežeš vse vejevje, vejice, počupaš plevel, okoli mora bit suho - če imaš drobno žaganje, malce kremenečevega peska- žal je drag, pa tudi veliko ga ne smeš po vrtu dat), zasadiš več vab sadik tagetesa kamorkoli po vrtu, sadiš vrtnine, ki jih ne marajo preveč (solato sadim samo hrastovolisto, te ne yebeyo pet posto), okoli kritičnih mest sadik buč in kumar npr položim tanko bakreno žičko (mora bit v stiku z zemljo - to jih trese), spomladi redno pobiram mlade polže zgodaj zjutraj - pomečem v hudournik, kjer jih požrejo ribe, nekaj jih spremenim v ražnjiče z motiko in te nastavim mlace vstran - ponavadi na drugi strani vrta, kjer nimam kompostnika- Te potem požrejo njihovi prijatelji - zvečer in zjutraj jih je noro veliko na kadavrih. Če se mi to ne da, nastavim bananine olupke - to so čist divji nanje. Požrejo tut pasje dreke (žal jih dragi ne pobira prevel vneto spomladi po sadovnjaku. Ko začnejo odpadat jabka (beličnik konec junija, pa sploh ne pridejo blizu).

Drugače pa se močno splača investicija v tavelko škatlo Ferromol-a (ne rabiš kem.izpita), jaz jo imam za dve leti. Zadeva je naravna - železov kelat - ni nevarna ne mačkam, ne psom. Polž požre briket Ferramola, se zavleče v svojo luknjo (običajno bivakirajo na do 2 - 2,5m globoko v zemlji), kjer crkne in mirna bosna. Aja, pa zdrobljene jajčne lupine (kar precej na drobno) okoli sadik blitve, kumar, buč npr tudi pomagajo. Žal tale jajčna obramba ni dolgoročna - ferramol je najboljši - tudi dež ga ne spere.

Spomladi naredim vse prej naštete ukrepe, ko imam pa vrt poln jagod, sadik in poganjkov, vsake toliko posejem Ferramol (tako kot so to včasih ročno sejali žito).

Oooo Cookie ful hvala za tole. Sicer ful dela ampak nekje je treba začet in mi smo začeli z jačnimi lupinami pa ni bilo videt, da bi jih to kej motilo. Mogoče so bile vseeno malo prevelike.

 

***

 

Mahnena sem na buče te dni, tko, da danes pa odlična hokaido buča z mletim ingverjem in muškatnim oreščkom. Mnjami :)

What lies behind us and what lies before us are tiny matters compared to what lies within us. - Emerson
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

pri nas pa niso buče, temveč kurbusi ... http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/biggrin.png

Me zanima kakšna je razlika v okusu...http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/tongue.png

 

***

 

Za zajtrk sem naredila jogisko pecivo z koruznim zdrobom, oreščki in jabolki. Izpadlo je odlično :)

Za malico sem pa pripravila zelenjavno juho z brokolijem, korenjem, cvetačo in malo koprive.

What lies behind us and what lies before us are tiny matters compared to what lies within us. - Emerson
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Objavi novo...