Skoči na vsebino

Prebrali smo..


astra

Recommended Posts

Pot domov - Avtobiografija ameriškega svamija - Radhanath Svami

 

Odlična knjiga. Richard se pri 19 letih letih iz Amerike s prijateljem odpravi na počitnice in iskanje smisla življenja v Evropo, ki jo preštopata in se naučita veliko glede uživanja in duhovnosti. Na Kreti istega dne dobita notranji glas, ki Richarda napoti v Indijo, prijatelja pa v Izrael. Ločita se in vsak nadaljujeta svojo pot. Richard štopa v Indijo, kjer se mu spet dogajajo neverjetne stvari, kar pa je šele uvod v neverjetno dogajanje v Indiji, kjer sreča in živi z raznoraznimi pravimi in lažnimi duhovneži od Himalaje do velikih prenaseljenih mest in na koncu najde tisto kar je iskal, svoj dom, ki ga doživi v srcu in ki ga nese kasneje tudi nazaj v Ameriko oz. kamorkoli že. Res odlična in neverjetna knjiga, priporočam vsakemu, ki v življenju išče smisel in srečo.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Microwave test- an eye opener...http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/1book.gif

 

http://usahitman.com/microwave-test/



8 »zdravil« živil, ki to niso...http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/biggrin.png

 

http://www.delo.si/druzba/zdravje/8-zdravil-zivil-ki-to-niso.html

Life is like a game...play it...

http://smileys.smilchat.net/smiley/spiritual/myst1c.gif

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Se strinjam LiliMai http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/icon1_thumbup.gif . Sem tudi dala lajke tako enim kot drugim mnenjem. Prepričana sem, da v bistvu govorimo o istem. O pravičnem poštenem socialno gospodarsko družbenem sistemu. Nekateri bi lahko plačevali, pa se švercajo čez vse možne luknje. Drugi so v resničnih stiskah in ne morejo dobit pomoči. Kot sem že večkrat poudarila, pot iz tega našega pokvarjenega sistema, ko se je hvatalo krivine na vsakem možnem koraku, je popolna transparentnost. Tudi mene je že dolgo bolelo, da sem gledala ljudi okoli sebe, ki so imeli več, a so se švercali skozi prikazovanje svojih zaslužkov in zraven veselo kasirali od štipendij do otroških dodatkov. Samo kaj, a naj jz osebno grem tožit neko individualno osebo, v ozadju pa itak še malo morje ljudi počne isto? Ne, sistem je treba popucat. Drugače pa je bilo ravno plačevanje stroškov na skupnem stopnišču tisto, zaradi česar sem se razkajfala in dala na občino prošnjo, če lahko stanovanje odkupimo. V času stanovanjskega zakona smo bili še podnajemniki v denacionaliziranem stanovanju. Na srečo je ravno takrat občina razpisala prodajo neprofitnih stanovanj. Mož je skoraj že odstopil, saj je bil začetni obrok trikratnik najemnine, še danes mi pravi, ej hvala, da si tokrat ti imela "jaj..". Celo življenje planiram, kako bomo prišli skoz. Realno nižja plača pri majhnih otrocih, vedno prvo položnice, kredit za stanovanje, obleka otroci, hrana...obnova oken, balkona...vedno prvo plačam vse, nato pa fretamo kakor vemo in znamo, pa ustvarjam z različnimi recepti, pa z razmišljanji in iskanji rešitev, kako obrniti, da da čim več... Ja, nisem lačna, samo tudi meni gre počasi na ku..., da moram vedno ostajat pri tazadnjem evru ali pa še rajš še tistega ni več in čakamo kot pes na kost na naslednjo plačo... http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/icon_smile_evil.gif

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Dokler ne bomo ozavestili in vsako lastno poro preželi s spoznanjem, da smo SAMI odgovorni v prvi vrsti zase, v drugi pa našim potomcem, da sami kreiramo stanje, v katerem se nahajamo, tako dolgo bo, kakor je zdaj. V življenju ni nič zastonj, vse je treba plačat. Če ti ne plačuješ, plačujejo zate drugi, še huje pa je, da dolgove prelagamo na generacije, ki se še sploh niso rodile! Pa je zdej vseeno, a gre za plačilo položnice za elektriko, odvržene smeti v naravi ali gospodarsko/politično stanje v državi.

 

Dejmo že enkrat spoznat, da smo odrasli in s tem prevzet odgovornost za svoja (ne)dejanja. Ni nobene višje inštance/očeta/matere, ki bo poskrbela za nas. Ni Država tista, ki je dolžna karkoli za nas storit, ker Država smo mi sami! Kdor pa skupnosti (=Državi) ne prispeva (po svojih najboljših močeh) nič oz. se svoje odgovornosti izogiba, ne more in ne sme od nje pričakovati ne zastonj (javnega) zdravstva, ne zastonj (javnega) šolstva, ne zastonj infrastrukture (ceste, železnice, elektrike, komunale, optike, radio/tv/tiskan medij) ne zastonj socialnih (vrtci, domovi za ostarele) storitev.

You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.

»Grem naprej.

Kjer ni poti, ustvarim pot.

Usmerjam tok svojega življenja,

tako kot duša v meni hoče.«

*´¨)

¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)

(¸.•´ (¸.•´

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/laugh.pnghttp://www.zurnal24.si/svinje-pred-dz-kuhale-golaz-clanek-215926

You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.

»Grem naprej.

Kjer ni poti, ustvarim pot.

Usmerjam tok svojega življenja,

tako kot duša v meni hoče.«

*´¨)

¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)

(¸.•´ (¸.•´

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Daj se malo ustavi in probaj priti korak naproti preden napišeš še kaj od sovraštva do tistih, ki nimajo in dvoličnosti tistih, ki pravimo, da niso vsi bogi, ampak nekateri tudi izkoriščajo.

 

...Lilli ...se ti ne zdi, da sem se jst že pred dvema postoma hotela ustavit, ker sem povedala, da vidim, da ni niti čas, niti kazalci ne štimajo?

To sem napovedala in tud povedala zakaj....

Veš, meni se debatira do takrat, ko ima to nek smisel glede teme...(pa smo lahko tudi različnega mnenja)...ko se pa začne grupna šmorenga zaradi šmorenge...se pa jst ponavadi ali še bl razkačim...pa potem ja...lahko še jst začnem pisat ...komu se kaj na daleč vidi...ali pa utihnem in zaključim.

Ker sem videla...da so eni komaj čakali, da lopnejo ven take, kot si zdaj ti .....sem si rekla ...ni vredno, da tukaj objavljam glede tega...

Ali imaste nekateri res tako zaprmajano mnenje ali je kdo pač samo čakal na določeno priliko...to sam pri sebi ve...

Sama pa vem, da imam nekako tukaj intuicijo izredno razvito...in odgovor poznam....(mi je včasih izredno težko zadržat besedo..to pa lahko ja... tudi nepotrebne šmorenge potegne )

 

Moj cilj ...je bil že od prvega posta ...ko je Cookie objavila tole ...jasen...

tolk o "solidarnosti" in sociali http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/sick.gif

tudi zaradi takih lenuhov in delomrznežev smo tam, kjer smo!

jebemti solidarnost http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/icon_smile_evil.gif

 

Vse ostalo, kar sem napisala glede mojih stroškov ...je bila direktna razlaga in ni bilo potrebno nič od daleč gledat...saj sem napisala jasno in glasno, javno in od blizu... nekatere svoje podatke...

Pa ne zaradi jamra..ampak ravno zato, da bi nekateri, ki ne razumejo, zakaj pa tisti, ki ne zmorejo plačevanja, niso lenuhi in delomrzneži...

(In zato, je zdaj ta uvid Sherolock Holmesa zame napisan... samo z enim neumestnim razlogom...ki pa se Lili res od daleč razbere )...

 

Brez veze se je vedno strinjati s tistimi, ki jih imaš rad...še posebej, če recimo skrenejo tako javno ...ker jim je odneslo pokrov...

(Čeprav je meni Cookie sicer izredno simpatična in je tudi med tistimi, ki jo skoraj zmeraj zelo rada preberem...In velikokrat se z njo lahko zelo strinjam )

..In to še preden se za pravi vzrok neplačevanja razume. O subvencijah sem že v prejšnji postih razlagala.

Podlaga za to nestrinjanje naj bi bila resnica....

Pa ne mi zdaj s tem, kako smo iz različnih logov...pa zato, vsak to resnico lahko drugače vidi...

Kar se napiše in pove javno...ljudje znajo prevzet in ponavljat...še posebej, če se takšno isto misel posluša kar naprej v medijih in drugod...Potem se redki vprašajo kaj globjega...

(Sem ravno zadnjič to razmišljala ob eni nepremišljeni izjavi varuhinje pravic in Anine zvezdice dobrodelnosti...če poznate...Ni blo gud kar sta izjavili v ekran...stavim da bo ravno to mantro kmalu ponavljala cela vesoljna Slovenija...čeprav sta obe fantastični...ampak jim je nekako nepremišljeno ušlo...ali pa je bila v ozadju politična zahteva za takšno izjavo)

 

Jok...V tem primeru je resnica tisto kar je.

In ja ...saj sem povedala, da stanujem v neprofitnem stanovanju...in naš cel blok je poln takšnih stanovalcev...

Ja... in imam sosedove za mušter ...ko sem vam to napisala...ne sebe...(jaz zaenkrat še folgam...čeprav me tako, kot je povedala Silvija to nekak zna kdaj razkačit)

 

Sosed, ki je predstavnik bloka je moj prijatelj...in na kafetu mi dostikrat pove...kdo ima pri nas v hiši neplačane račune....morda nekateri tudi že po celo leto, dve...

S položnicami se v takem primeru rotira...včasih plačujejo ene, drugič druge...Lahko , da nekatere plačuješ čist redno...druge pa ne zmoreš...pa si že lahko v medijih... A mislite , da je najnižji dohodek, ki je razglašen javno zares pravilno določen ?

Pa to niso lenuhi, niti delomrzneži...so ljudje, ki delajo po dve službi, tudi otroci pri 15 letih že kelnarjo in v pekariji mesijo...pa še ne sfolgajo s svojimi plačami (Govorimo o plačah nižjih od 606 €...da se razumemo....Čeprav zadnje čase to isto povedo tudi drugi z višjimi plačami...da ne gre več )

So ljudje, ki nimajo nikogar drugega na svetu, da bi jim pomagal...in so odvisni samo od svojega zdravja...ki ga pa komaj ob vseh teh stresih krpajo skupaj...(Marsikdo zaradi zdravstvenih težav ne zmore več, vse te nečloveške akcije )

 

To in še vse skupaj, zakaj se zadnji dve leti potegujemo na ulici in drugje, me je potegnilo napisat... to kar sem...

Moji stroški me kdaj res zjezijo...tudi zaradi takšnih naročenih štromarjev iz uprave-

(Cookie...ni bil tist štromar, ki sem ga dobila navijat štrom sosed....lahko pa, da je bil tud še kkšen ...ampak nekako mal težje, ker so omarice za štrom ves čas zaprte in ne moreš kar tako noter, če nisi iz uprave. So pa pretkano naštimali tudi nove števce, ki jih mi ne moremo kontrolirati...ker so v takšni zaklenjeni omarici...da ne vidimo od zunaj na polje odčitave....)

Kako je v našem mestu povezana elektro z upravo... uprava z občino...občina s posamezniki...to je pa takšna zgodba, da te kap...In bi ponucala tukaj še malo morje postov...preden bi vse razložila...Izrazila pa sem se samo na kratko -Verižna mafija....s čimer sem zajela v bistvu vse to...

In to me jezi...zelo jezi...

In zato smo vstajniki tudi pri nas zahtevali odstop župana...čeprav meni nikoli ni izgledal koruptiven...baje, pa se zdaj...odkrivajo podrobnosti.

Uprava našega bloka je veliko podjetje ...in tale mučka se je drmala že lani...ko jo je potem direktor pred odstopom celo ucvrl v tujino...

Zdaj imajo kao nastavljenega novega ...ampak kot opažamo...je to isto gnezdo...so samo taktično izvedli zamenjavo..

.

Mah res..kaj čem zdaj komu tukaj rečt...opažam, da smo postali družba mazohistov, ki dela poslušno in sprijaznjeno to, kar jim njihovi sadistični šefi narekujejo.

Če pa to ni za pop....pol pa ni nič drugegan, no !

Z določenimi stvarmi naj bi človek dihal v lajfu...sam prosim ne mi rečt, da je to normalno...

 

In zdaj, če neoliberalistična praksa, v podzavest ljudi ...zares tako prepriča, da je vsak sposoben posameznik le tisti, ki mora zdržat, uspet v vsem, kar mu je navrženo od modrih kraljev....in da se od družbe kot od celote ne pričakuje nič... kaj naj se zdaj jst tukaj menim?

V bistvu kako naj bi bilo prav...je že Boudika zgoraj lepo razložila...do takrat pa bomo vsak na svojem bregu....dokler bo šlo.

Žalostno.

In zato prosim, da s tem zaključimo vsaj kar se mene tiče...ker bom še enkrat povedala...sem precenila kazalce pointa...

Mogoče pa bo ta taime.. o tem kdaj drugič...

 

L.p....rada vas imam. vseeno.. .http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/love.gif

( In ja v nekaterih postih...smo se v bistvu pa le dopolnjevali..Anne, Cers, Lili, Janko, Silvija, ..če ne bi zaznala še kaj za povrh...bi marsikaj, kar je bilo povedano tudi polajkala... Ne pa vse.

Sem pa še vedno mnenja , da bi se morali vsi skupaj osredotočit na čistko te mafije...ne pa se zmerjat med seboj z lenuhi in delomrzneži...in iskat vzroke samo na posameznikih... Družba, ki bi morala nastati, bi morala ukontat tudi drugačne poglede na samo delo, denar in napredek..

To bi morala bit zdaj revolucija...ne pa kazanje prsta na posameznika in mišljenje, da smo pa ljudstvo v povprečju tako brezbrižno, nepošteno...

To se po svetu tudi že znanstveno dogaja in spreminja...samo Slovenija bo kot izgleda ..tudi v tem še 100 let za medvedom...

Bi kaj objavila o tem...sam se že pri takih dogodkih ne ujamemo...potem bi bilo pa tisto, kar mislim povedat...za marsikoga utopija.

 

Ajd ..pejmo ven...http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/yinyang.gif ...nimam več časa pisat....http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/smile.png

 

 

 

...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Bom tut jaz zaključila, z žal resničnim dogodkom: ko je bilo klopov preveč, je tut izmozgani pes crknil.

You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.

»Grem naprej.

Kjer ni poti, ustvarim pot.

Usmerjam tok svojega življenja,

tako kot duša v meni hoče.«

*´¨)

¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)

(¸.•´ (¸.•´

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Miha Mazzini: Lenobi vsak izgovor prav pride - http://www.siol.net/priloge/kolumne/miha_mazzini/2013/12/lenobi_vsak_izgovor_prav_pride.aspx

 

Jugoslovanski socializem je po sedemdesetih letih prejšnjega stoletja omogočil, da je vedno večji del prebivalstva pričel ta raj izkušati. Za selitev v pisarne so zadostovali tečaji in službe so bile itak za zmerom, torej se je morala storilnost prilagoditi rajskim standardom.

Jugoslavija je propadla, od kulta trdega dela pa je ostal le še kult – torej prazne besede.

Osamosvojitev Slovenije je potekala že v globaliziranem svetu, kjer se je industrija preselila na Kitajsko, v zahodnem svetu pa so ostale le pisarne. Izgubili smo torej tisto, kar pojmujemo kot delo, in ostalo nam je le tisto, kjer mislimo, da nam ni treba delati.

 

 

Katera je tista starost, pri kateri bi morali postati neaktivni, je sicer stvar debate, a pri petdesetih bi človek očitno moral že obsedeti. Kdaj torej postane neaktiven? Pri 45-ih? Ali pa 40-ih? Ker gremo Slovenci po uradnih podatkih od doma pri starosti 35 let, je doba naše aktivnosti nekam kratka: od 35. do največ 45. leta. Hm, kako bomo pa odplačali vse tiste kredite, če bomo delali le deset let v življenju? :(

Ne pozabite, da te razprave potekajo pri narodu, ki pojmuje sebe kot enega najbolj delavnih na vsem svetu, če ne kar najbolj pridnega med vsemi!

 

 

In potem odkritja, ki je človekoljubne organizacije v Afriki prešinilo šele pred leti: nehale so dajati denar moškim in pričele podpirati ženske. V predmodernih družbah so one tiste, ki s svojo močjo skrbijo za preživetje, in slovenstvo nedvomno ni sodobna zahodna družba.

Slovenski moški živi pri mami do 35. leta, po štiridesetem letu se zdi samemu sebi itak prestar za kakršnokoli delo, vmes pa naj zanj skrbi žena. Drage dame, za vas imam čisto osebno vprašanje: kako take smradove sploh lahko gledate pred svojimi televizorji in računalniki? In čemu? Ker potrebujete nadomestne otroke, ki bodo z vami ostali, tudi ko bodo pravi otroci odšli?

Ženske na svoje potomce prenašajo največ vzorcev družbe in zato imajo največjo moč za spremembe. A če za trenutek odložijo prehranjevanje svojih nekoristnih trotov in opustijo preoblikovanje že odraslih otrok ter svoje ustvarjalne moči usmerijo v podjetništvo, bodo nenadoma manj trpele in bolje živele. Pa še odrasli otroci bodo nenadoma ugotovili, da samostojnost obstaja, in se jim pridružili v podjetništvu.

Čez manj kot desetletje pa bodo Švicarji sklicevali panični sestanek, na katerem bodo razpravljali, kako bi lahko postali druga Slovenija.

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

KONČANA MEJNA ARBITRAŽA ; VES PIRANSKI ZALIV PRIPADA SLOVENIJI

 

http://news-bar.hr/politika/zavrsena-granicna-arbitraza-piranski-zaljev-u-cijelosti-pripao-sloveniji/

...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Oddaja Tarča...Korupcija v zdravstvu,... 19.12.2013

http://ava.rtvslo.si/predvajaj/tarca/ava2.174252791/

 

 

Dušan Rutar...psiholog in psihoanalitik, 20.12.2013....

Slovenija se je odbila od dna....

.. smo slišali včeraj v oddaji Tarča. Tega prispevka v resnici nisem hotel napisati, toda skušnjava je bila navsezadnje prevelika. Nastal je torej zaradi moje šibkosti.

 

Sinočnja oddaja Tarča je namreč postregla s toliko pomisleki, da je tale zapis preprosto potreben, čeprav gre piscu ob pisanju ves čas na bruhanje.

Vseeno ga je napisal, ker so slaboumnosti sočasno tudi simptomi, iz katerih se lahko marsičesa naučimo, če imamo voljo do učenja, kajpak.

1.

Nihče od političnih prvakov pričakovano ne ve ničesar o kakršni koli odgovornosti za nastale razmere v bankah, čeprav so bili ves čas na oblasti, vsa ta leta.

Kako je mogoče, da je pisec teh vrstic nenehno poslušal zgodbe o korupciji, slabih posojilih, tajkunih in vsemdrugem, oblast pa ni vedela absolutno ničesar? Včerajšnji vtis je bil,da so se stvari dogajale kar same od sebe in tako na skrivaj, da oblast ni ničesar videla in vedela. Prvaki strank so gledalcem in gledalkam skušali dopovedati, da je oblast nemočna, da stvari same od sebe hodijo po svetu in da se dogodki dogajajo zaradi lastne volje, ne zaradi volje ljudi.

2.

JJ je zopet govoril o tovarišijskem kapitalizmu in o potrebi po privatiziranju bank, čeprav morda ve, da neoliberalni kapitalizem, ki je posrkal Slovenijo, daleč presega moč tovarišev, na katere misli, obenem pa verjetno ve, da so krizo pred šestimi leti sprožile natanko privatne banke, in ne državne.

Tudi sicer že dolgo vemo, kako zelo neodgovorni so v kapitalizmu privatniki in kako veliko škode naredijozaradi lastne neodgovornosti, pohlepa in tekmovalnosti z vsem svetom, ki je bojda ena najboljših vrednot, kar jih ima lahko človeško bitje.

3.

Slovenija se ni odbila od nikakršnega dna, temveč še naprej prosto pada, kar ve velika večina državljanov te države, le politiki ne.
Depresivnost je tudi velika, zato nič ne raste, saj niti ne more.
Včeraj smo zopet videli, kako egocentrični so prvaki strank, kako nesposobni so prevzeti kakršno koli odgovornost za dogajanje v državi in da jim gre zgolj zase, medtem ko se država kot pijana kura zaletava nekam v tri krasne.

4.

Slišali smo tudi modrost, da bi se morala spremeniti miselnost. Stare miselnosti in starih miselnih navad prav prvaki slovenskih strank ne bodo nikoli zamenjali, saj tega kratko malo nisosposobni. Miselnost bo drugačna šele, ko jih bodo zamenjali povsem novi ljudje, saj so obstoječi prestari in predobro se jim godi, da bi sploh
hoteli kaj zamenjati.

Prihodnost Slovenije je zato temna zarja, saj država ne zna in ne zmore ustvariti dovolj, da bi odplačevala dolgove in vlagala v razvoj.
Prvaki slovenskih strank ne bodo nikoli odpravili depresivnosti v državi, saj k njej prav prispevajo.


In prav za zamenjavo miselnosti oziroma ljudi gre, saj je povsem naivno pričakovati, da bodo politiki spreminjali miselnost; spreminjajo jo le toliko kot kameleoni, ki se pač prilagajajo okolju, v katerem se znajdejo.


Kaj torej pomeni spremeniti miselnost? Do odgovora pridemo, če razumemo, kako deluje znanost.


Temeljna izkušnja znanstvenika namreč ni gotovost in stoodstotna prepričanost v objekt raziskovanja, temveč je občutek skrivnostnosti, kompleksnosti in nedojemljivosti realnosti. Slovenski ekonomisti se na primer obnašajo, kot da so iz drugega vesolja, saj ustvarjajo vtis, da natanko vedo, kako deluje ekonomija in kaj se bo dogajalo v prihodnosti, če bodo predlagali eno ali dve potezi.


Znanost pa je, prav nasprotno, o iskanju, postavljanju hipotez, odkrivanju novega, kar pomeni, da je o tavanju v temi, kot je rekel pred
časom v nekem razgovoru Brian Green. Znanstveniki se zato največji del svojega časa, ki ga namenijo raziskovanju, motijo. Niti približno ni res, da vsak dan ali nenehno odkrivajo dejstva in večne resnice.


Realnost je namreč neprimerno kompleksnejša, kot verjamemo v najbolj divjih sanjah, in v resnici nimamo pojma, kaj sploh je, kaj vsebuje, kakšna je. To vemo vsi znanstveniki razen ekonomistov in politikov.

Večina najbolj vrhunskih znanstvenikov v vsem življenju morda pride do enega ali dveh novih spoznanj, vse ostalo pa ni nič drugega kot tavanje v temi in rutinsko vsakdanje delo.

Tavanje v temi pa še ne pomeni, da ničesar ne vemo. V resnici vemo zelo veliko. Vemo tudi to, da od znanosti upravičeno pričakujemo napovedi, ki jih je mogoče testirati in se prepričati, ali so dobre ali niso.

Slovenski politiki predvsem tavajo v temi, obenem pa se obnašajo, kot da so vrhunski znanstveniki, ki natančno vedo, kaj se dogaja v državi in kako bo v prihodnje.

Tu pa se človeku začne obračati želodec. Včerajšnji večer je namreč vnovič postregel s spoznanjem, da slovenski prvaki strank ravno ničesar ne vedo. Nihče na primer ni vedel ničesar o zadolževanju države in o dekadentnem obnašanju bankirjev ali pa je vedel, da so zanj krivi izključno drugi.


Problem s slovensko politiko je, posledično pa tudi z vso državo, da vsakdo skrbi izključno zase, kar pomeni, da oblast sploh ne vodi države.
Logično je, da drugače niti ne more biti, kajti vodenje države pomeni dvigniti se nad lastno egocentričnost in narcisoidnost, pomeni posvetiti
se državi, ne sebi. Voditi državo pomeni imeti zadeve trdno v svojih rokah, pomeni dobro vedeti, kaj se dogaja in kaj je treba narediti.

 

Za vse to pa je treba spremeniti miselnost.

Spreminjanje miselnosti tako pomeni brati knjige, uporabljati nov besednjak in postavljati nove, drugačne hipoteze, ki jih bo šele treba preveriti v praksi.


Za slovenske prvake strank je mogoče reči, da očitno ne berejo dobrih knjig, da niso pripravljeni uporabljati novega besednjaka in da jih nove hipoteze preprosto ne zanimajo, kar pomeni, da niso zgolj narcisoidni in egocentrični, temveč so tudi arogantni in vzvišeni.


Ko voditelj oddaje povpraša tega ali onega prvaka, se izkaže šenekaj.

Na zelo preprosta vprašanja v slovenskem jeziku, ki jih razume vsak otrok, ne znajo in niso sposobni odgovoriti drugače, kot da se izmikajo odgovoru in s prstom kažejo na druge. Videti je, da se sovražijo med seboj, zato se režijo, ko drugi govorijo, zamahujejo z rokami in se besedno žalijo.


A največja težava so vendarle navadni ljudje, sleherniki.

Ko se bodo bližale volitve, bodo iste prvake ljubeznivo nagradili s svojimi glasovi, da bodo lahko še naslednjih dvajset let skrbeli za še več istega sr***.

...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Domoljubka, če bi bilo tole res, bi te kar kušnila. http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/biggrin.png

 

...Kaj ne ? http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/tongue.png ...Kak je fajn brat te novice....človeku pol vse jasn, ko kaj prebere....http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/wink.png

Pol se pa pejmo debate....http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/laugh.png

Slovenija ostaja pri svojem zahtevku glede arbitraže o meji;

 

...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

...Naj še dodam k zgornjemu postu glede rezultata arbitraže, češ da je končana mejna arbitraža v korist Slovenije... pojasnilo...

 

Na Hrvaškem arbitraža predmet šale

Tudi na Hrvaškem v zadnjem času arbitraža ni najbolj popularna tema, zgodbo pa je "iz naftalina" povlekel spletni portal newsbar.hr. V članku so zapisali, da naj bi
arbiter Gilbert Guillaume (tisti, za katerega strokovnjaki pravijo, da bi lahko imel glavno besedo pri oblikovanjumeje) odločil, da celoten Piranski zaliv pripada Sloveniji, to pa naj bi utemeljil s pregledom pogodb, ki so bile leta 1941 podpisane med tedanjo NDH in Italijo.


Gre sicer za povsem izmišljen zapis, kar je razvidno tudi iz ostalih objavljenih člankov, kljub temu pa je v hrvaški javnosti dvignil kar nekaj prahu, še posebno pri tistih, ki niso takoj ugotovili, da je zgodba izmišljena. Omenjeni članek si lahko preberete s klikom na to povezavo.

Tako, da preden verjamemo čemurkoli iz medijev danes...je zares potrebno razmišljati in preverjati....preden se razpičimo, navdušimo... zaradi takšne ali onakšne izjave...

Na medijski orbitali ...divja prava vojna...

Se vprašam sploh ..če je možno to kako popraviti in normalizirati...http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/icon1_rolleyes1.gif

...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

mamicu mi...bolj ko neke take berem...bolj se samemu sebi čudim....da sem to sploh prebral....komu na čast res ne vem.....za drugo kot da si misli zamastimo...res nihttp://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/ylflower.gifhttp://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/ylflower.gif

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Mogoče je bilo že objavljeno...če pa ni ...pa pride informacija morda prav;

 

Najplodnejša njiva slovenskih kmetov je Tržaška tržnica... (klikni tudi na video)

http://www.rtvslo.si/okolje/trzaska-veletrznica-najplodnejsa-njiva-slovenskih-kmetov/312530

...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Luštna idejca http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/smile.png

Miracle Jar

Penny: Oh big deal. Not knowing is part of the fun.

Sheldon: "Not knowing is part of the fun". Was that the motto of your community college?

 

~

This is where the old mountain goat lives. He hangs out here and has a good time. B. R.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pogosto zastavljeno vprašanje: Ali so izdelki firme Herbalife, GNLD, Kyani, NUPO itd. zdravi? http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/biggrin.png

 

http://wearechange.si/pogosto-zastavljeno-vprasanje-ali-so-izdelki-firme-herbalife-gnld-kyani-itd-in-nupo-zdravi/

Life is like a game...play it...

http://smileys.smilchat.net/smiley/spiritual/myst1c.gif

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Zaprisežen vegetarijanec je sel predalec: mesojedstvo je kot pedofilija

Tolk, da veste http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/icon_smile_tongue.gif

Penny: Oh big deal. Not knowing is part of the fun.

Sheldon: "Not knowing is part of the fun". Was that the motto of your community college?

 

~

This is where the old mountain goat lives. He hangs out here and has a good time. B. R.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Objavi novo...