Skoči na vsebino

Prebrali smo..


astra

Recommended Posts

Zato, ker imajo tastari Jeseničani (za)dost busancev (ts. vsi, ki niso Slovenci) - alergični na rute, brade, šiptarske kapice. Dokler so bili "sam busanci" je še šlo, ko so prišli bradati in pokriti, so preplavili Jesenice. Pejte se en dan peljat skozi Jesenice - je več pokritih (in v doolgih srajcah) kot "normalnih".

Pa je pol boljš, da je naš (čeprav nesposoben), kokr njihov (k bi hitr kako džamijo zgradil).

You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.

»Grem naprej.

Kjer ni poti, ustvarim pot.

Usmerjam tok svojega življenja,

tako kot duša v meni hoče.«

*´¨)

¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)

(¸.•´ (¸.•´

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Zato, ker imajo tastari Jeseničani (za)dost busancev (ts. vsi, ki niso Slovenci) - alergični na rute, brade, šiptarske kapice. Dokler so bili "sam busanci" je še šlo, ko so prišli bradati in pokriti, so preplavili Jesenice. Pejte se en dan peljat skozi Jesenice - je več pokritih (in v doolgih srajcah) kot "normalnih".

Pa je pol boljš, da je naš (čeprav nesposoben), kokr njihov (k bi hitr kako džamijo zgradil).

 

Nekaj ne kapiram v tvojem postu....

Kako pa se to sklada s tistim, da si prej lajkala Ikneeno objavo, ki jo jst razumem drugače ? http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/tongue.png

...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

 

Toda zakaj je temu tako?

zakaj recimo v Piranu lahko izvolijo Bossmana in v Ljubljani Jankovića in v Kopru Popovića

 

 

Bossman je ravno prav tuj, da je bolj simpatično eksotičen kot nevaren (pa še dohtar zraven), Janković in Popović pa sta že zadosti udomačena, da nista več nevarna. Pašić je pa musliman in v zadnjih letih se na zahodu sistematično skozi STRAH indoktrinira ljudi proti muslimanom. Strah je močno primarno čustvo in še ljudje s precej pameti bodo raje volili popolnega bedaka, ki ga že poznajo, kot tistega, ki jim vzbuja dvom ali celo strah, pa čeprav z vsemi svojimi dejanji kaže le sposobnost in delovanje v dobro celotne občine.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Bossman je ravno prav tuj, da je bolj simpatično eksotičen kot nevaren (pa še dohtar zraven), Janković in Popović pa sta že zadosti udomačena, da nista več nevarna. Pašić je pa musliman in v zadnjih letih se na zahodu sistematično skozi STRAH indoktrinira ljudi proti muslimanom. Strah je močno primarno čustvo in še ljudje s precej pameti bodo raje volili popolnega bedaka, ki ga že poznajo, kot tistega, ki jim vzbuja dvom ali celo strah, pa čeprav z vsemi svojimi dejanji kaže le sposobnost in delovanje v dobro celotne občine.

Tudi Ahmed je doktor znanosti, plus v Jesenicah velja za moralno neoporečnega človeka, poštenjaka, pa vseeno to ni dovolj..

da bi ga izvolili za župana. Torej ostane nam razlaga strahu in dvoma..

Ali bi Pašić postal župan če njegova sestra ne bi nosila naglavne rute?

http://shrani.si/f/34/xI/2cHXjcPT/prenos.jpg

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Nekaj ne kapiram v tvojem postu....

Kako pa se to sklada s tistim, da si prej lajkala Ikneeno objavo, ki jo jst razumem drugače ? http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/tongue.png

 

takole:

Bossman je ravno prav tuj, da je bolj simpatično eksotičen kot nevaren (pa še dohtar zraven), Janković in Popović pa sta že zadosti udomačena, da nista več nevarna. Pašić je pa musliman in v zadnjih letih se na zahodu sistematično skozi STRAH indoktrinira ljudi proti muslimanom. Strah je močno primarno čustvo in še ljudje s precej pameti bodo raje volili popolnega bedaka, ki ga že poznajo, kot tistega, ki jim vzbuja dvom ali celo strah, pa čeprav z vsemi svojimi dejanji kaže le sposobnost in delovanje v dobro celotne občine.

 

 

Tudi Ahmed je doktor znanosti, plus v Jesenicah velja za moralno neoporečnega človeka, poštenjaka, pa vseeno to ni dovolj..

da bi ga izvolili za župana. Torej ostane nam razlaga strahu in dvoma..

Ali bi Pašić postal župan če njegova sestra ne bi nosila naglavne rute?

Možno da, v drugem krogu.

You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.

»Grem naprej.

Kjer ni poti, ustvarim pot.

Usmerjam tok svojega življenja,

tako kot duša v meni hoče.«

*´¨)

¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)

(¸.•´ (¸.•´

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Na splošno glede javnega opozarjanja na nepravilnosti ali napačnega ravnanja bi rekla, da je namen (jasno vidno) dober, domet pa slab. Vsaj v večini. Večinoma taki sestavki izpadejo kot trobila v prazno. Ljudje ne berejo, če že berejo redko komentirajo ali načnejo temo v družbi, s čimer bi se kazal resničen interes za izpostavljeno problematiko. Potem gredo domov tisti, ki take reči berejo in tisti, ki jih ne, in se obnašajo dalje kot se znajo. Ne vplivajo na problematiko. Mogoče celo pri večernih poročilih pred otroci zganjajo ksenofobijo in sovražen govor.

Zakaj, je Butl lepo izpostavil in Pico dopolnil (čeprav ne štekam obratne logike z ruralci tam na koncu misli).

Kaj bodo mladi generaciji koristili taki zapisi, če je prvi vzgled trdovratno sovražen? Bolj malo jih ima srce za pisano besedo, da se jih dotakne.

Po drugi strani, kaj sploh pisat toliko o tem, če je "napaka" sistemska, domet slab? Včasih se mi zdi, da taka ozaveščanja samo še pritiskajo na gumbe netolerance in posledično je burnih reakcij več. Pač... olje na ogenj sistemske napake. Slednja je nastajala dolgo, je vgrajena globoko in težje prepoznavna pri posamezniku, če se gre kaj refleksije. Na prvi pogled je ne prepoznamo in taki zapisi lahko služijo dodatnem burjenju duhov do časa, ko bodo begunci res prišli, bodo čustva do tematike vzdrževana, torej, lepo ogreta, da se bo požar ksenofobije "lepše" širil.

 

Dobri nameni vodijo v pekel. In taki članki in ozaveščanja so lahko tudi in točno to!

Hočem povedat da je procentualno občutno dosti več ksenofobnih nestrpnežev v Mali vasi pri Grosupljem kot v New Yorku...

Čeprav prvi nikakršnjih izkušenj s tujci nimajo..ne pozitivnih in ne negativnih,.. in glede na že omenjeno tradicionalno konzervativno dojemanje kvadratnega sveta..bi človek pričakoval, da se najprej prepričajo o eni stvari preden jo kupijo oziroma jo ne..

http://shrani.si/f/34/xI/2cHXjcPT/prenos.jpg

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Na splošno glede javnega opozarjanja na nepravilnosti ali napačnega ravnanja bi rekla, da je namen (jasno vidno) dober, domet pa slab. Vsaj v večini. Večinoma taki sestavki izpadejo kot trobila v prazno. Ljudje ne berejo, če že berejo redko komentirajo ali načnejo temo v družbi, s čimer bi se kazal resničen interes za izpostavljeno problematiko. Potem gredo domov tisti, ki take reči berejo in tisti, ki jih ne, in se obnašajo dalje kot se znajo. Ne vplivajo na problematiko. Mogoče celo pri večernih poročilih pred otroci zganjajo ksenofobijo in sovražen govor.

Zakaj, je Butl lepo izpostavil in Pico dopolnil (čeprav ne štekam obratne logike z ruralci tam na koncu misli).

Kaj bodo mladi generaciji koristili taki zapisi, če je prvi vzgled trdovratno sovražen? Bolj malo jih ima srce za pisano besedo, da se jih dotakne.

Po drugi strani, kaj sploh pisat toliko o tem, če je "napaka" sistemska, domet slab? Včasih se mi zdi, da taka ozaveščanja samo še pritiskajo na gumbe netolerance in posledično je burnih reakcij več. Pač... olje na ogenj sistemske napake. Slednja je nastajala dolgo, je vgrajena globoko in težje prepoznavna pri posamezniku, če se gre kaj refleksije. Na prvi pogled je ne prepoznamo in taki zapisi lahko služijo dodatnem burjenju duhov do časa, ko bodo begunci res prišli, bodo čustva do tematike vzdrževana, torej, lepo ogreta, da se bo požar ksenofobije "lepše" širil.

 

Dobri nameni vodijo v pekel. In taki članki in ozaveščanja so lahko tudi in točno to!

točno to. Z leti sem postala izrazito nestrpna do vseh "južnjakov (vse kar je južnega od Kolpe, ciganov in zdej azilantov)", ker kot opažam, imajo slednji same ugodnosti, bonitete, prednosti in to traja že najmanj 39 let. Jaz pa vse to lahko samo opazujem in plačujem.

 

Ja, vem da gre za spodbujanje nestrpnosti, najverjetneje ima najmanj ena (politična) stran od tega koristi.

You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.

»Grem naprej.

Kjer ni poti, ustvarim pot.

Usmerjam tok svojega življenja,

tako kot duša v meni hoče.«

*´¨)

¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)

(¸.•´ (¸.•´

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Viš recimo Cookie je vaščanka.. in čeprav nima nobenih izkušenj ampak samo opažanja.. in rekla kazala, pride do zaključka da imajo vsi južni same bonitete in prednosti.. Povsem drugače je pa k bo kupovala ploščice oziroma plazma 3d televizor, takrat ne bo verjela zgolj na besedo ker je slišala ampak bo zahtevala garancije predoglede poizkusno dobo. itd itd...

 

simpl zadeva

 

 

In pri vaščanih me ravno to zanima, kako zlahka popijejo netočne informacije o ljudeh in kako stežka o traktorjih

http://shrani.si/f/34/xI/2cHXjcPT/prenos.jpg

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Viš recimo Cookie je vaščanka.. in čeprav nima nobenih izkušenj ampak samo opažanja.. in rekla kazala, pride do zaključka da imajo vsi južni same bonitete in prednosti.. Povsem drugače je pa k bo kupovala ploščice oziroma plazma 3d televizor, takrat ne bo verjela zgolj na besedo ker je slišala ampak bo zahtevala garancije predoglede poizkusno dobo. itd itd...

 

simpl zadeva

 

 

In pri vaščanih me ravno to zanima, kako zlahka popijejo netočne informacije o ljudeh in kako stežka o traktorjih

Vaščanka ti je mama http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/flirt.gif

 

drži se ti Grasupljega in tam okolice - mentaliteto in bonton imaš že posvojen http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/partyy.gif

You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.

»Grem naprej.

Kjer ni poti, ustvarim pot.

Usmerjam tok svojega življenja,

tako kot duša v meni hoče.«

*´¨)

¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)

(¸.•´ (¸.•´

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Tudi Ahmed je doktor znanosti, plus v Jesenicah velja za moralno neoporečnega človeka, poštenjaka, pa vseeno to ni dovolj..

da bi ga izvolili za župana. Torej ostane nam razlaga strahu in dvoma..

Ali bi Pašić postal župan če njegova sestra ne bi nosila naglavne rute?

 

 

 

Najbrž vseeno ne. Je pač musliman in rute so le zunanji izraz tega in ljudje tako neumni spet niso, da ne bi tega vedeli. Na te rute se v resnici navadiš, če nisi glih fiksiran nanje, in Faila je lepa ženska in tisto ruto nosi tako, da deluje bolj kot modni dodatek. Mene osebno niti malo ne motijo, bistveno bolj bi me motilo, če bi bile ženske popolnoma zakrite z obrazi vred - to pa zato, ker v tej kulturi komuniciramo z obrazom in to pa mislim, da naj bi tudi tujci spoštovali in se prilagodili, če ne morejo, potem pač ne morejo živeti tukaj. Enako kot se mi zdi absolutno nujno, da se zahodnjakinje v muslimanskem svetu odpovejo razkazovanju nog in dekoltejev (in tudi pridiganju o "ženskih pravicah") . Če si priseljenec, so te stvari vedno ena srednja pot, lovljenje ravnotežja med izražanjem svoje identitete (ki je v resnici ne moreš kar zamenjat, ne da bi to imelo posledice za tvojo bit in tudi za tvoje otroke) in spoštovanjem in sprejemanjem kulture, kamor prihajaš. Če je to ravnotežje dobro vzpostavljeno, je mešanje kultur pozitivno za obe strani. Konec koncev smo današnji Slovenci (in večina evropskih narodov) nastali z mešanjem več ljudstev in kultur in smo daleč od kake rasne in kulturne čistosti. Pomembno se je zavedati temeljnih človeških vrednot, ki so skupne vsem kulturam in ljudstvom in to postaviti kot temelj.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

dober post, Lili Mai http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/icon1_thumbup.gifhttp://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/icon1_thumbup.gifhttp://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/icon1_thumbup.gif

You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.

»Grem naprej.

Kjer ni poti, ustvarim pot.

Usmerjam tok svojega življenja,

tako kot duša v meni hoče.«

*´¨)

¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)

(¸.•´ (¸.•´

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Zanimivo razmišljanje...

 

Vendar v praksi tale konstatacija, o obliki notranjega nezadovoljstva ( s katero se pogojno tudi strinjam) ne vzdrži vselej vode..

ksenofobija namreč ni zgolj izraz notranjega nezadovoljstva, saj se slednje ponavadi vedno manifestira v človekovem ožjem bivanjskem okolju..(familija, služba, družba)

ksenofobija je ponavadi čvrsto vezana na izkušnje, neznanje, nevednost, lahkovernost, vezana je na teoretike zarote in na splošno socialno ogrožene ljudi..

 

predvsem pa je vezana na vsiljevanje pravil igre..

 

ker bi, če bi Markešova konstatacija absolutno veljala,ruralni okoliš bil bistveno manj ksenofoben kot urbani a je resnica povsem drugačna...

 

Se strinjam...ni zgolj izraz notranjega nezadovoljstva, tud vsi ostali dejavniki, ki si jih navedel, majo težo in verjetn še kter, s tem, da jst socialni status glih ne povezujem s ksenofobijo. Mrbit je blj opazna razlika v izražanju

Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Vaščanka ti je mama http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/flirt.gif

 

drži se ti Grasupljega in tam okolice - mentaliteto in bonton imaš že posvojen http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/partyy.gif

draga moja ko so tvoji lazarje imeli za hišne čuvaje so moji že bili v mestu. o bontonu in mentaliteti pa raje ne bi..

http://shrani.si/f/34/xI/2cHXjcPT/prenos.jpg

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Jaz sicer poznam veliko "južnjakov", ki so si fajn uredil te socialne transferje, čeprav do njih naj sploh ne bi bili upravičeni.. Vendar, morm tuki odkrito povedat, da je Slovencev večkratnik le teh.. morda samo ne bodejo tko zlo v oči.. ker so naši in nekak raj mamo da te tvoj krade k pa nek tujc..

http://shrani.si/f/34/xI/2cHXjcPT/prenos.jpg

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Problem ki ga jaz vidim pri obeh Pašićih je morda mladostna naivnost ki izhaja iz vzgoje in tega da sta del izobražene versko usmerjene družine, ki svoje verske vrednote udejanja tudi v realnem svetu.

 

Sklepanje iz posamičnega na splošno...

 

če je familija Pašić okej bo tudi familija Bilal Bosnić okej

 

in to nekak ne gre

 

enako velja obratno če so Bosnići bad, še ne pomeni da so vsi ostali z bradami bad..

http://shrani.si/f/34/xI/2cHXjcPT/prenos.jpg

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Hočem povedat da je procentualno občutno dosti več ksenofobnih nestrpnežev v Mali vasi pri Grosupljem kot v New Yorku...

Čeprav prvi nikakršnjih izkušenj s tujci nimajo..ne pozitivnih in ne negativnih,.. in glede na že omenjeno tradicionalno konzervativno dojemanje kvadratnega sveta..bi človek pričakoval, da se najprej prepričajo o eni stvari preden jo kupijo oziroma jo ne..

 

Tole si zlo dobr zadel.

Razen o prepričanju. Le kdo se prepriča še

Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

točno to. Z leti sem postala izrazito nestrpna do vseh "južnjakov (vse kar je južnega od Kolpe, ciganov in zdej azilantov)", ker kot opažam, imajo slednji same ugodnosti, bonitete, prednosti in to traja že najmanj 39 let. Jaz pa vse to lahko samo opazujem in plačujem.

 

Poznam primere socialnih problemov, ki niso nikoli delali in nikoli ne bodo (očitno), pa so preskrbljeni bolje kot jaz (glede vsote). Poznam jugoviče, kot jim pravimo, ki poznajo vse urade, luknje in tudi vse zastonjkarske zadeve. Imajo hiše in otroci stanovanja, jaz, ki zdaj nisem na svojem, je vprašanje kdaj bom, ko/če bom in bom na vse plačane davke s službo enkrat tam. Hja, saj čist razumem, nisem slepa! http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/wink.png

 

Moram dodati. Za vikend sedim na kavi in pri sosednji mizi eno dekle glasno razlaga ostalim: ja, pri nas je samo en delal, pa sva dobila tisto socialko in je bilo 800 EUR na mesec. Pa še malo pofušaš in prideš do unih 1.500. Če bi drug dobil delo za minimalca, ga nima smisla vzeti, ker bi tako takoj dobila manj. Se ne splača.

 

Seveda s takšnim razmišljanjem ne bomo prišli nikamor. Kako se bo kam premaknilo, če bo vsak gledal na svojo korist, kako dobiti največ za najmanj, kako kje pogoljufati?

 

Naj poudarim, da ženska niti pod razno ni izgledala "južnjakinja". In ker sem iz okolja, kjer je bilo dosti "jugovičev", lahko rečem, da je to posploševanje čist odveč. Gre za osebnost človeka in ne njegov izvor. Imaš jugoviče, ki pridejo in delajo in naredijo, pridno in še kaj, ki so tudi v poznih letih 20. stoletja prišli, ker jih je naša industrija potrebovala za delovno silo. In jih poznam, ki so delali, garali, ki še danes delajo in služijo svoj kruh.

 

Imaš druge ljudi, ki so lahko jugoviči ali pa čistokrvni Slovenci, ki gladko izkoriščajo naš sistem. V tem kratkem trenutku se spomnim dveh takšnih družin, ki pač lagano živijo na račun drugih, enako z več sredstvi kot ena delovna družina, in ki so čistega slovenskega izvora...

Life begins at the end of your comfort zone.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

...

 

Moram dodati. Za vikend sedim na kavi in pri sosednji mizi eno dekle glasno razlaga ostalim: ja, pri nas je samo en delal, pa sva dobila tisto socialko in je bilo 800 EUR na mesec. Pa še malo pofušaš in prideš do unih 1.500. Če bi drug dobil delo za minimalca, ga nima smisla vzeti, ker bi tako takoj dobila manj. Se ne splača.

 

Seveda s takšnim razmišljanjem ne bomo prišli nikamor. Kako se bo kam premaknilo, če bo vsak gledal na svojo korist, kako dobiti največ za najmanj, kako kje pogoljufati?

 

Ne ne bomo prišli daleč, če bomo navajali takšne posamične cvetke, ki glede na dejansko problematiko niso vredne omembe....

 

Dejstvo je, da je minimalna plača postavljena daleč pod realno stopnjo preživetja za delavstvo.

(Dnevno košarico jim jst nabijem nekam )

 

In tu je glavni problem vsega.

Manipulativni odmiki (neoliberalni načrti in pranje možganov v to smer ), ki krojijo to usodo delavstva, so glavni vzrok za to, da morajo ljudje kalkulirati ali / ali...

Zato danes izginja srednji sloj

 

Ker, ko za 10 € presežeš cenzus minimalne plače ...nisi več upravičen do dodatkov, do subvencij....

Pa je teh 10 € dohodka več, zdaleč pod mejo, da neka veččlanska družina glede na nabite stroške preživi .

Pred nedavnim so pokazali, da je napr. plača srednje medicinske sestre v Avstriji -1600 € pri nas 800.

(Socialna pomoč je pri nas do 300 €, v Avstriji namanj 8oo €, če se ne motim....in še morda kakšne dodatek....kar sega pod nivo minimalne plače pri nas....si pa upravičen do subvencij . V tem je vsa razlika, ki jo ljudje kontajo )

Standard v tujini pa ni dost višji oz. če pogledamo življenjske stroške ....je pri nas v Sloveniji marsikaj nenormalnega...

Pa o tem sem že enkrat razlagala.....in ne bi več okrog tega....

 

Mi je pa žal, da ljudje ne zaznamo jedro problema in se ves čas razmišlja, da je za vse kriva lopovska natura ljudi....

Evo o tem govorim....da je to miselnost ljudem, ki se še ne soočajo s tem v realni praksi, zasadila ravno manipulativna politika. (da ne omenim katera je opevala varčevalne ukrepe kot najboljšo rešitev, zdej se pa monjota dela in nabija nasprotni strani tisto kar so sami ves čas počeli in zakuhali )

 

In ko imaš stroške večje kot je celomesečna plača .....se moraš preživeti.

In če je državni aparat gluh za resnico.....folk mora postati iznajdljiv....al pa gre lahko klošarit....otroci pa na cesto ....

Ko gre za resno preživetje in probleme ....ha----potem zelo, zelo prekalkuliraš čist vse, da si ne nabiješ rubežev in deložacij....

 

Potrebno je furat...spremenit pa je potrebno predvsem koruptivnost prisklednikov, poiskat dejanske povzročitelje izgub v proračunu in razumet navadnega človeka, ki je porinjen v nenormalne situacije preživetja.

 

Tu se vse začne....

Potem pa se lahko reče, da se izkristalizira natura ljudi, ki ga štrika...

...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Domy

 

jst imam minimalec in če hočem zaslužit razliko za preživetje, moram pač "odfušat" znotraj rednega joba še vsaj 30 dodatnih ur..

Jst seveda razumem kaj hočeš povedat in se strinjam s tem, da je minimalec dejansko premajhen za preživetje in da so ljudje primorani še kej dodatnega delat, kar pa je težko ob redni službi z fleksibilnim delovnim časom(fabrke, čistilke, itd itd)

 

Sam je tko, nihče ne sili ne mene ne nikogar drugega da bi poprijel za tako slabo plačano delo.. očitno pa nekateri delamo, namest da bi fural socialo, ker ta sociala, je dvorezen meč..

Nihče namreč tem ljudem ne pove, da se bo država vsedla na njihovo nepremičnino oziroma karkoli imajo v lasti, ko bodo slednji enkrat pokojni.. in takrat bo njim otrokom ostalo bore malo in bo spet začaran krog.

Da bi pa zviševali minimalne plače in socialne prejemke, mora pa tist ki delo daje.. zaslužit toliko, da bi se mu to izplačalo..

Očitno lastniki in njihovi podrejeni ne zaslužijo toliko, da bi dali delavcem več kot to pripisuje država

 

In postavit minimalno plačo pomeni točno to..

 

delodajalcem dat minimalni okvir v katerega potem stlačijo vse dodatke in smo tam...

 

Mentalitete v glavi ljudi ne bo noben zakon in noben dekret spremenil.. na žalost..

vsaka nova dajatev, vsaka nova obveznost do delavca rodi samo večji pritisk in iznajdljivost delodajalcev..

 

doslej niti zakonska določba števila ur ni imela nobenega efekta.. , ker se vedno najdejo odstopanja in je država primorana vedno popuščat

 

tako da

 

 

a je zdej jasno zakaj država ne sme preveč aktivno posegat na trg dela z nekimi pravili in zahtevami?

 

država je tu, da poskrbi za red... tega pa nikak ne zna.

http://shrani.si/f/34/xI/2cHXjcPT/prenos.jpg

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Domy

 

 

Da bi pa zviševali minimalne plače in socialne prejemke, mora pa tist ki delo daje.. zaslužit toliko, da bi se mu to izplačalo..

Očitno lastniki in njihovi podrejeni ne zaslužijo toliko, da bi dali delavcem več kot to pripisuje država

 

Vidiš s tem se pa jst malo težje strinjam.

Fajn si povedal....kako bi naj bilo.....sam tu se zatakne...

Ni vse tako pošteno.

Delavca se danes na veliko izkorišča....

Denar iz malhe pa odhaja v oaze.....

In vse gre v stečajno maloro ali pa tujcem v roke....

 

Tako, da bi jst najprej pri delodajalcih počistla.....

...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Moj post je bil samo odziv na posploševanje, in ker je ta debata zelo glasno in predvsem arogantno potekala streljaj od mojih ušes, sem omenila. Seveda moje čivkanje tu ne bo rešilo problema, se ga pa zavedam in sem že večkrat napisala kaj o tem, pa se res ne mislim več spuščati v to.

 

Dodala bom še samo, da se je treba zavedati, da točno takšni fušaši (kako se jim reče?) vseeno dobijo vse transferje, ker je prikazan (uraden) dohodek drugačen od pravega. Tako ostane manj za tiste, ki jih res potrebujejo. Pa smo spet v začaranem krogu.

Life begins at the end of your comfort zone.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Vidiš s tem se jast malo težje strinjam.

Fajn si povedal....kako bi naj bilo.....sam tu se zatakne...

Ni vse tako pošteno.

Delavca se danes na veliko izkorišča....

Denar iz malhe pa odhaja v oaze.....

In vse gre v stečajno maloro ali pa tujcem v roke....

 

Tako, da bi jst najprej pri delodajalcih počistla.....

 

Jaz ti pa povem, da moraš najprej sam bit delodajalec.. da lahko podaš neko realno oceno..dejanskega stanja. namreč iz prizme delavcev so itak vsi delodajalci svinje ki jih je treba počistit..

http://shrani.si/f/34/xI/2cHXjcPT/prenos.jpg

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Jaz ti pa povem, da moraš najprej sam bit delodajalec.. da lahko podaš neko realno oceno..dejanskega stanja. namreč iz prizme delavcev so itak vsi delodajalci svinje ki jih je treba počistit..

 

Ah ne, pri mojem dragem so doma v Sp-ju....

Ampak fotr je res en od redkih poštenjakov...

Pa vem, da se kdaj komi fura...ravno zato, ker delavce pošteno poplača....

 

Na drugi strani pa je nek znanec z isto dejavnostjo kot pri njih doma.....ki pa se šopiri s tem SP-jem. da ne naštevam zdaj v čem vse....ampak z delavci pa dela točno tako kot si omenil svinjsko in izkoriščevalno .....

 

Niso vsi delodajalci enaki....kot vsi ljudje niso fušaši, če so jih razmere prisilile v kalkulacijo potez....(In to naša država s političnimi ter gospodarskimi elitami ne popravi nikakor. Se premalo posveča resničnim vzrokom...)

 

BI rekla, da je ravno to tisto fušaranje.... zaradi prekrivanja in kraje navadnim delovnim ljudem

 

Samo to sem hotla povedat.

...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Vidiš začaran krog.. pošten delodajalec bo slej k prej zapadel v težave zaradi nepoštenih delodajalcev.. in ljudje ki so potrebni pomoči te ne bodo dobil zaradi takih ki je niso potrebni a jo dobivajo

 

In tu bi država morala narediti red

 

pa z nepoštenimi delodajalci z veseljem še posluje..

 

vsaj v panogi v kateri sam delam je tako..

 

Zato štekam, da so eni delodajalci pred izbiro al zapret al slabo plačevat..

http://shrani.si/f/34/xI/2cHXjcPT/prenos.jpg

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Objavi novo...