Skoči na vsebino

Prebrali smo..


astra

Recommended Posts

Guest razlika
hja, moj cimr ima glede dobrodelnosti čisto svojevrstno filozofijo, sploh do beračev na ulicah. Nikoli nikomur nič ne da, ker pravi, da bi s tem podpiral njihovo početje. Meni, da čimmanj, ko berač dobi, tem bolj se bo potrudil, da se izvleče iz te mizerne situacije in začne dostojno življenje. Z dobro nabirko beračenja pa se spodbuja njihova lenoba in nemoč, saj nimajo nobene motivacije, da bi sami prevzeli iniciativo za boljše lasten napredek. Preveč jim postane vseeno za svoj položaj, če lahko udobno živijo od miloščine mimoidočih.

 

Sam pa podpiram projekt Kralji ulice, se mi zdi korak v pravo smer pri reševanju problema brezdomcev. Lepo je, da tudi brezdomec poskuša narediti nekaj več za izboljšanje svojega položaja. tako ponavadi kupim vsako številko, vedno pri istem prodajalcu in skoraj vedno, ko ga srečam tudi lepo poklepetam z njim. Fajn dečko je in želim mu, da se čimprej reši ven iz te stiske x:)x . in pri tem vsaj vem, da denar res dobi on in ne neki posredniki do ciljne skupine, ki si verjetno tudi napolnijo svoje žepe bolj, kot bi bilo potrebno za njihovo normalno delovanje...

 

evo, to pa mene res iz tira vrže. Taka vzvišena poza. .... lepo poklepetam z njim, zato, ker se dečko trudi :xx!: Svašta. Sploh pa, denarja ne dobi on, dobi samo del tega denarja.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

vids, jaz pa se ne rabm naslajat ob razlagah, niti njegovih ponizujocih dogodkov, da bom sele potem lohk dala 0.1€.

 

zadnjic so me, kot vedno (sam ponavadi gledam, a lohk za 1.40 kupim morda 2 limoni namest ene), klosarji pred trgovino *napadli*.

pa sem se posmejala, pa modelu dala 1.35€.

se mi ni nehal zahvaljevat (kar mi je dalo tud vpogled, kolk folk ne daje), da mi je postalo nerodno in sem rekla: moramo si pomagat pac, sej smo vsi ljudje...

in me je kar ganilo, sicer pa malo zabavalo, ko je hitel obljubljat, da seveda, bo tud on men pomagal prihodnjic. x:Dx x;)x

 

res kolk razlogov rabimo, da NE damo. :V:

 

Naslednjic, ko boste v kinu (5€?) razmisljali, a cte se dodatna ocala nabavt za boljsi uzitek ob sliki (1€), se spomnite na to.

In ker folk IMA za ocala v kinu, seveda NIMA za pomagat socloveku.

First things first.

Ampak ko bos zadnji, pa bos tudi za drugega zadnji, sploh ker podpiras taksno filozofijo.

 

zanimiv, da misliš, da se naslajam...

in itaq veš, kuko in kaj jest počnem in podpiram...

kapo dol... sploh nimam besed :palec:

sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

ma ne, da se ti!

pac *eni* (keri pa ze? x:o)x x;)x)...

skratka, folk je lazje car, ce je un ta drug totalno manjsi car...

 

ce bo rekel: a das, sem v Ku*., ne bo dobil.

ce bo pa napisal na listek, da mu je noga odpadla, da ga tepejo, da mu je bajto potres zrusil, da ga je baba ven vrgla..., ..., ..., ....

pa BO naletel na odziv.

skratka, folk rabi razlage, kar pomeni, da mu mora ta, ki je v k*, dokazovat, kok da je v k*, vse da se bo un pocutil bolj vzvisenega = boljsega.

 

ampak to je ze **psihologija**, ne pricakujem, da bo folk razumel, se posebej, ker gre v debati za *dati* - ne *dobiti*, tu si lazje prilagodimo razlage: socialo vlect, ceprav si zdrav? ni problema, sto argumentov. dedca ozhet do nezavesti do konc lajfa? no problem. sto milijonov argumentov.

Pomagat socloveku?

hjam, hjam. sej bi, ce, ko,.....

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

jaz pa ne morem razumet, kako da lahko to kdo gleda, ne da bi imel kepo v grlu (kot jaz zdaj)....

 

tolk dni v rusevinah, tolk ljudi, taka katastrofa...

 

men je pa to cist tumach. potem ko recejo: 100 000 mrtvih, resili smo danes (ves dan smo se trudili) 2 deklici!

 

:V: :C:

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

ma ne, da se ti!

pac *eni* (keri pa ze? x:o)x x;)x )...

skratka, folk je lazje car, ce je un ta drug totalno manjsi car...

 

ce bo rekel: a das, sem v Ku*., ne bo dobil.

ce bo pa napisal na listek, da mu je noga odpadla, da ga tepejo, da mu je bajto potres zrusil, da ga je baba ven vrgla..., ..., ..., ....

pa BO naletel na odziv.

skratka, folk rabi razlage, kar pomeni, da mu mora ta, ki je v k*, dokazovat, kok da je v k*, vse da se bo un pocutil bolj vzvisenega = boljsega.

 

ampak to je ze **psihologija**, ne pricakujem, da bo folk razumel, se posebej, ker gre v debati za *dati* - ne *dobiti*, tu si lazje prilagodimo razlage: socialo vlect, ceprav si zdrav? ni problema, sto argumentov. dedca ozhet do nezavesti do konc lajfa? no problem. sto milijonov argumentov.

Pomagat socloveku?

hjam, hjam. sej bi, ce, ko,.....

 

bom zelo pošten in priznam, da imam na tem področju še vedno zelo nejasno mnenje in tudi ravnanje.

po swoje rad pomagam in velik sem že, pa k se mal spet poberem bom verjetno spet. (pa nima veze kje in kuko sem zdej jest)

gre se za nekej druzga...

ko vidiš mlado mamico in otročka brez rokic.... enostavno daš. in kaj s tem narediš? potrdiš njihovo (zdej govorim o indiji, ker sm pač vidu) prepričanje, da če se kaže otroka brez rokic, ljudje dajo in s tem posredno sekaš rokice še kakšnemu otroku. Pa ne mi zdej na west pihat, da bi loh dal tut, ča ne bi bil otrok brez rokic. sej sem. enkrat, dwakrat.... pa sej ne, da bi prčakoval hwala slišat. ampak slišiš samo: dej še, dej še... ma fak of. naweličaš se, ker brcaš v temo.

al pa band aid? nafutraš jih letos miljon, da boš drug let mogu miljon pa pol...

o kraljih ulice... sploh nebi... res ne...

sploh pa, če kupiš limono (zdej te mal provociram, ampak za čaje iz cejlona pa definitivno drži) podpiraš težaško in slabo plačano delo žensk in otrok. zdej se pa zalet...

pomagat sočloveku??? ma dej ne bluzi še ti... a je mati terezija pomagala komu? ja, seweda je... sploh, ko je tisoče otrok prepričewala, da je swet krivičen in da so oni revčki, ki nč ne morjo... lepa popotnica za lajf. sej bolš, da bi kr koj že tam umru.

pa na provokacije, da sem omadeževal mati terezijo ne bom padal, ker je bil point drugje.

ma dej... kwa se sploh spuščam u neke debate :xx!:

sam še tega se mi manjka, da mi zdej kšn pametnjakovič pove, da nč ne štekam, pa da sem krut al pa kej tacga...

 

jaz pa ne morem razumet, kako da lahko to kdo gleda, ne da bi imel kepo v grlu (kot jaz zdaj)....

 

tolk dni v rusevinah, tolk ljudi, taka katastrofa...

 

men je pa to cist tumach. potem ko recejo: 100 000 mrtvih, resili smo danes (ves dan smo se trudili) 2 deklici!

 

:V: :C:

 

ja. kle ni kej gruntat... kle je treba samo akcijo....

nasplošno pa zagovarjam tezo, da je treba naučit ribo ujet, ne pa folka kr futrat

sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

ma ne, sej realno mas prav, cist posteno si povedal. x:)x :palec:

 

je itak tud nemogoce tu da bi sam en Prav bil.

 

pa vse pac kar pravis je v bistvu res oz. se lohk strinjam...

 

ampak vseen.

tle sem riba pac. xDDx xnckrivx

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

evo, to pa mene res iz tira vrže. Taka vzvišena poza. .... lepo poklepetam z njim, zato, ker se dečko trudi :xx!: Svašta. Sploh pa, denarja ne dobi on, dobi samo del tega denarja.

hehe, a ti bi se danes rada kregala x:Dx si boš morala za to koga drugega najti. In očitno bereš tako, kot sama želiš videti in ne, kot je napisano. Saj sem sam razmišljal, a se moje pisanje sliši res pokroviteljsko, pa se mi ni zdelo. In ne vem, kje sem napisal, da klepetam z njim zato, ker se trudi...verjetno pa je njegov trud nek rezultat tega, da je fajn fant in da poklepetam z njim, ker ima kdaj kaj pametnega povedati.

ne vpraš me nič, ker nič ne vem...
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Janko, ti nisi krut in vse štekaš :kiss: x:Dx

upam, da ne prčakuješ, da bom zdej to z dokazi spodbijou. x:Dx

 

tle sem riba pac. xDDx xnckrivx

 

sej prawim, da je horoskop dobr edin za izgowore x:px x:Dx

sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

.. tale z lovljenjem rib pa mi je itak pase' in demode'.

to je blo tedaj 'in', ko recimo da je se blo nekaj rib v ribniku.

 

zdaj pa, kot sem rekla: lastnik ribnika uci teorijo lovljenja rib tam enga delavca na posestvu, ki ribnik lohk sam puca, rib, kolikor jih je bilo, pa je ze zmanjkal.

 

to je v bistvu tolazba svoje slabe vesti ob gaganju in stradanju drugih. pa da ti ni treba cesa bognedaj dat.

 

podobno kot je v teh casih rect: pejt v sluzbo. x:o)x

k je tolk sluzb, na drevesih rastejo.

 

sej prawim, da je horoskop dobr edin za izgowore x:px x:Dx

jp.

men/ribi za izgovore, zakaj dat, drugim/kozorogom(?) pa, zakaj ne dat. x;)x

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Guest razlika
hehe, a ti bi se danes rada kregala x:Dx si boš morala za to koga drugega najti. In očitno bereš tako, kot sama želiš videti in ne, kot je napisano. Saj sem sam razmišljal, a se moje pisanje sliši res pokroviteljsko, pa se mi ni zdelo. In ne vem, kje sem napisal, da klepetam z njim zato, ker se trudi...verjetno pa je njegov trud nek rezultat tega, da je fajn fant in da poklepetam z njim, ker ima kdaj kaj pametnega povedati.

 

nočem težit, sam spet si pokroviteljski x:Dx

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

.. tale z lovljenjem rib pa mi je itak pase' in demode'.

to je blo tedaj 'in', ko recimo da je se blo nekaj rib v ribniku.

 

zdaj pa, kot sem rekla: lastnik ribnika uci teorijo lovljenja rib tam enga delavca na posestvu, ki ribnik lohk sam puca, rib, kolikor jih je bilo, pa je ze zmanjkal.

 

Je še vedno dovolj rib, samo ne v vseh ribnikih.

In če pogledamo to v primeru Haitija - tam je ribnik res prazen, lovili so vsi, prvo kolonialni gospodarji, potem domači vladarji oz. diktatorji.

Pa potem tudi tisti ki danes hitijo pomagat.

Haitiju je treba pomagat, zdaj in takoj, s tistim osnovnim kar zdaj najbolj rabijo.

Ampak potem ne sp*** ven, ko bo tisto osnovno postavljeno, popravljeno.

Nafilat ribnik, če gremo nazaj na ribe... x:Dx x:px ...in jih potem naučit lovit.

In k***c gleda neodvisnost, prinesla jim je samo diktatorje, in odkar so vrgli zadnjega je tam anarhija.

Naj tisti ki so jih sedaj polna usta obljub o pomoči, ostanejo tam še naprej in jim pomagajo zgradit državo, na novo.

Da se, le tisti ki lahko to storijo morajo imet voljo do tega.

 

Haiti sedaj, po potresu, je lahko opozorilo celemu svetu kaj se zgodi, ko narod resnično nima več kaj zgubit.

Ker nima nič.

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ne.

Nočem zdaj napisati odo sami sebi, ampak zase VEM, da sem v dober človek in če bi bilo nekaj takega kot so nebesa, bi bila sigurno prej tam kot taki izkoriščevalci, kot je Alojz.

Mislim, a si videl brda? A si videl hiše? Je res bolj pomemben križ in obnova le še ene izmed ogromno cerkev, ki jih imamo tukaj?

 

6% od moje plače je zame zelo veliko (naredil je namreč celo lestvico). Misliš, da če bi bog obstajal, bi me poslal v pekel, ker bi dala (in dajem) teh 6% raj komu, ki jih potrebuje, ki nima za kruh in toplo oblačilo, kot pa za nov zvonik oz. še en križ?

Če je temu tako, potem je pa vse še bolj fucked up, kot sem si mislila.

A si vidla farovž? Brand new veliko poslopje, kaj poslopje, prava graščina :vragec:

Stavba cerkve je pa res videt taka, kot bajte faranov naokoli; boga, napol razpadajoča. Sam mene je zbodel farovž :xx!:

 

Pa sej nismo toliko, ali?

Jaz sem vedno ponosna, ker ljudje veliko darujejo naprimer pri Mariu za družine... ali pa ko je bila tista Unicefova akcija... jaz nisem dobila sploh telefonske zveze. so rekli, da bodo vse nazaj poklicali pa me potem sploh niso.

Meni naprimer vsak mesec trgajo amnesty international. Ko sem se prijavila, smo stali v vrsti... veliko ljudi se je odločilo za to.

 

Jaz ne morem pomagat, ampak "padam na to". Pošljem sms. Pa potem poslušam, češ zakaj to delam, ker itak gre v žepe bogatašev in ne vem česa vse...ampak če dam 2 evra, pa gre 1 evro za birokracijo...še vedno ostane 1 evro, ki je za nekoga veliko? Jaz ne vem no, a mormo zarad tega kar odnehati in pustiti, da umre še več ljudi?

Bi poslala riž, moko in tako... samo je to še večji strošek za njih!

 

Velikrat pa poslušam tudi to, da imamo v Sloveniji toliko ubogih družin, zakaj bi pomagali drugim...

Taka teorija pač meni ne ustreza. Ko imam, dam Slovencem, tujcem, kakorkoli

 

Pa če od 5 puloverjev, dobi družina samo 2... dobi vsaj ta dva. Ni prav, da jih ne dobi 5, je pa več kot 0.

Nekoč, davno tega, sem delala kot prostovoljka na RK. In je prihajala roba za izbeglice; taka lepa, nova, zapakirana, nikoli nošena; a misliš, da so jo izbeglice doble? NOT! Niti enega samega kosa, kosića. Se je medtem izgubilo xrolleyesx talala se je rabljena roba. Ravno tako je bilo s hrano; fasngo po domače. Kar je bilo svežega, z nepretečenim rokom, izginilo bohvetkam, s pretečenim rokom so pa naprej dal xcivx

Tko da...od teh XX E se 98% sume razgubi (kao administrativni, režijski, junejmit stroške), minorni del se pa revežem da.

Humanitarni posli so dobr/donosen biznis: od nekdaj!

You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.

»Grem naprej.

Kjer ni poti, ustvarim pot.

Usmerjam tok svojega življenja,

tako kot duša v meni hoče.«

*´¨)

¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)

(¸.•´ (¸.•´

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

prevec ste napisal (in ful dobr oz. z argumenti, pestro...), da bi lohk kej konkretnejse komentirala zdajle.

 

se strinjam, da je dobickonosen posel, zal...

vendar ne smemo vseh v isti kos metat oz. ne morem se sprijaznit z dejstvom, da pol pa ljudje sploh ne bi dobili pomoci...

tako se tisti, ki smo kao naivni, malo tolazimo - pac da kej ipak tud do njih pricurlja. x:o)x :o|o:

 

grozne so te stvari, kaksni smo ljudje. :V:

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ok, ko grem mimo kakšnega klošarja ali nekoga, ki prosi denar na ulici- ponavadi ne morem neredit koraka dalje, da ne bi začela tipat za denarnico. Imam pa svoj sistem:

- ciganki z otročkom (ki jo mož čaka za vogalom) kupim malico, kakor za svojega sina, in potisnem otroku hrano v roke- do zdaj mu kakšna mama ni še nikoli potegnila iz rok x;)x .

- "glasbenikom", ki igrajo na ulici, dam zmeraj

- revežu, ki ne more hodit ali vsaj zgleda tako, da ne veš kje ima glavo, kje noge- dam zmeraj

- kakšnim mladeničem, močnim in zdravim- pa ne dam nikoli (včasih vprašam, če lahko dam naslov enega gospoda, ki rabi fizičarje- pa je večina odgovor bila,ne).

- Kralje ulice kupim vedno- včasih prebrala, sedaj pa kar pustim prodajalcu, rekoč, da naj izvod kar dalje proda

 

V našem mestu človek od prigaranega denarja na ulici, živi. Ima razstavljene lutke, ki jih sam izdeluje in neko, sicer ubitačno muziko, in potem kje na ulici zabava otroke, i petek i svetek. Tudi njegova otroka, najstnika, špilata violino na ulici- včasih jih prav vidiš, ko imata smeno. Če človek njim ne bi dal?!...

Nima veze, v glavnem sem mišljenja, da denar mora krožit x;)x.

Sedaj že moje dete obvlada ta sistem delitve denarja in ko koga zagleda na ulici, že sam reče, da naj poiščem drobiž x:)x . Včasih celo da svoj drobiž...

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Marsa, ribi ste tak horoskopski znak, ki vam ni pomoči, ne kar se naivnosti tiče niti kar se odvajanja različnih sluzi in tekočine najčešče v obliki solz.

Evo glejte našga Indya že cel teden se cmeri, edin, ko ne ve al je to zarad Haitčanov al je to zakasneli efekt na Tošeta Proeskega. x:o)x

 

Drugače pa; Meni se zdijo kralji ulice ena težka polomija, farsa.

Okej, dajemo občutek da brezdomci nekaj delajo za tist svoj litr vina in čike(ki jih bomo itak podražili in bodo kralji ulice bili še dražji)

Kdo pa piše te prispevke not? študentke socialnega dela ipd, ki si tut odtegnejo del za svoj prispevek. Niti ni izvirno niti koristno.

zdej pri brezdomcih je tako, tisti ki so to postali ne po svoji krivdi, bi morali imeti absolutno prednost pri dodeljevanju raznih javnih del.

Večina pa je v to pristala po lastni želji to je njihov modus vivendi. zadnjič sem videl enega, ki ni žical keš ampak je pomagal gospem postavljat stojnico in je od vsake dobil vsaj po 5 evrov.

 

Strategija za Haiti'

Poslat vojsko dol, toda katero? ta naj deli živeže in postreli tisto bando vudujsko tam, toda levajzarji bodo v luft skočli če gredo v Haiti ZDA.Ni treba dost nazaj, poglejte vojno v jugoslaviji in levajzarske peticije, note, plenumi, delegacije,memorandumi, ostre obsodbe,visoki sestanki...

 

kar se cerkva tiče, gre za kulturno dediščino slovenskega naroda, če kdo prispeva, naj prispeva, meni ne morejo vzet, mi pa lahko vzame levajzar Janković, pa nisem sploh slišal da bi se kdo obregnil okol njega, bodite pozorni na ta teden levajzarji. kajti Zoki Srbenda je izmislil nov pravni red " povsod kjer ni izrecno napisano ,da se sme parkirati, je odslej prepovedano parkirati. Država te, za nepravilno parkiranje, oglobi za 80 evrov, cpcki levajzar, za katerega kar naenkrat nihče ni glasoval, pa 200.

 

To se mi zdi eklatantno večji škandal kot poziv k prispevku za farovž.

 

 

 

 

anarhija je točno v tem da vsak anarhijo razume po svoje zato je to anarhija, zate je anarhija ne spoštovati oblastne akte, ker država prek njih dela socialno krivičnost, Za Haitčana je pa to da z mačeto odseka glavo soseda in mu vzame liziko.

Le tako naprej samo manj besed uporabi bo bolj udarno in od večih prebrano.

LP

"Del našega časa nam ukradejo, del si ga izprosijo, del, ki ostane, pa se neopazno izgubi." Seneka
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ok, ce pa kitajci niso, pol pa tut jst naum x:Dx

 

skrajni cas da se zamenja sistem odlocanja! x^x

...je pa zanimivo 99% pomoči prispevajo ZDA in EU, kje so Kuba, Venezuela, Kitajska, bogati šejki arabski, Iran, Rusija ??

 

Pahorjeva vlada očitno čedalje bolj deluje kot nerazglašen orkester...

čas je malo za revizijo celotne vlade.. ne samo Erjavec, temveč tudi Zalar,Golobič in Miklavčič ter kulturna ministrica so zreli k zrele hruške za odstrel in to takojšen, škoda, da bi to verjetno pomenilo predčasne volitve, katere bi pa danes, ta koalicija verjetno izgubila.

Žalostno je da Slovenija ne more sestaviti strokovne vlade, ker se strokovnjaki ministrskih stolčkov izogibajo k hudič križa.

 

:palec:

O tej prostovoljnosti, pritisku na verne ljudi in vzbujanju slabe vesti bi lahko še marsikaj napisali...

 

Vera in tudi verska ustanova bi ti morala biti v oporo, ne pa vzbujati slabo vest in biti še en strošek.

 

v tem je tut stos! x;)x ker vedno manj ljudi vedno manj komerkoli sploh se zaupa. se celo najbljizjim ne.

in kaksne vzgled in prihodnost to daje!? x;)x :o|o: zaupanje zal je postaja tabu! "Zaupa" se samo se tistim v odnosu s katerimi nimamo kaj izgubit! Kjerkoli pa se od nas pricakuje kakrsnakoli odrekanja pa se pojavi nezaupanje v to da nas nekdo izkoristi, se okoristi. In ce se iskreno vprasamo od kje izvira to nezaupanje, mislim da kaj kmalu postane jasno da iz strahu. Kaj pa je strah - mrtvilo in ubijalec zivljenja, duha! Tako lahko razumemo.... zakaj tisti, ki ljubi in zivi duha, zaupa celo takrat, ko je naokoli najvec teme.

 

... ne zaupam nikomur, ...

 

Tvoja mnenja tudi cedalje veckrat :o|o: x:o)x

...Pahorjeva vlada očitno čedalje bolj deluje kot nerazglašen orkester...

 

kolk je cifra za donacije, sms, kaksen tekst? mogoce eno temo odpres a, v kateri bo na velk pisal kako donirat prek mobitela? :inocent:

jaz pa bom....
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

:palec: Da. Ampak a misls da se bo, se je kdo naucu kej xrolleyesx :o|o: hope so, da kaksen procent ljudi ima zato vec zavedanja. Globalno gre morda predvsem zato.

...Haiti sedaj, po potresu, je lahko opozorilo celemu svetu kaj se zgodi, ko narod resnično nima več kaj zgubit.

Ker nima nič.

 

Copyright x:Dx

bejž, anarhija? a nimajo nobenga predsednika in tega vsega? (sej vem, da ni v tem point, sam me prow srce boli, ko se tko zlorablja tolele besedo :vragec: )

 

x:Dx :palec:

hvalabogu za take znalce, vsak dan se kaj novega naučim, še clo to, kaj meni neka zadeva pomeni, fala lepa porny x:Xx
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

...nadaljni komentar ne bi bil umesen v kolikor clovek ne spozna nekatere "okoliscine"... ja ti mi vi nasi vasi... cesa se ucimo.

Ne vidim štosa v tvojem postu. Sama bi najbližnjim dala max kolikor bi šlo. V primeru darovanja v sklad za določene namene pa ne. Z vsem veseljem bi dala direkt osebam, ki potrebujejo. Kot je bilo že n-krat zgoraj opisano so ti razni RK, Karitas, ... izgubili naše zaupanje s svojim ''namenskim dobrodelnim'' delovanjem.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

v tem je tut stos! x;)x ker vedno manj ljudi vedno manj komerkoli sploh se zaupa. se celo najbljizjim ne.

in kaksne vzgled in prihodnost to daje!? x;)x :o|o: zaupanje zal je postaja tabu! "Zaupa" se samo se tistim v odnosu s katerimi nimamo kaj izgubit! Kjerkoli pa se od nas pricakuje kakrsnakoli odrekanja pa se pojavi nezaupanje v to da nas nekdo izkoristi, se okoristi. In ce se iskreno vprasamo od kje izvira to nezaupanje, mislim da kaj kmalu postane jasno da iz strahu. Kaj pa je strah - mrtvilo in ubijalec zivljenja, duha! Tako lahko razumemo.... zakaj tisti, ki ljubi in zivi duha, zaupa celo takrat, ko je naokoli najvec teme.

 

Zaupanje

 

Kot ga jaz vidim - zaupanje si je treba zaslužit.

Ne moreš ga zahtevat, ne moreš ga pričakovat brez da bi sam kaj storil za to.

Zgubit ga je veliko lažje kot dobiti.

Zaupat brez rezerve, brez osnove, je pa neumnost, naivnost.

 

V primeru naših "humanitarnih" organizacij je bilo zlorab zaupanja že precej.

En primer je navedla Cookie, tudi sam vem za kakšnega, pa kar nekaj afer je bilo že.

Zaupanje ljudi so si zapravili zaradi lastnega pohlepa.

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

kakor kdaj...

zivljenje lahko ljubimo, zaupamo v boga, ceprav smo izkusili veliko grenkega in nas postavlja vedno na nove preizkusnje. prijatelja ljubimo, ceprav je izrabil nase zaupanje, mu odpustimo, ker razumemo zakaj.

nihce ni govoril da se ga zahteva.

otrok zaupa, ceprav si storil nekaj kar je zamajalo njegovo zaupanje, ker zna odpustiti. je pa zato postal bolj moder, oziroma smo zato postali bolj modri.

obstaja vec kot je nezaupanje. je tisto kar spodbuja zivljenje, da vedno znova zaupa, ce le dovolimo.

 

vredu. morda utemeljeno nezaupanje. torej kaj sedaj? torej sedaj moci potrebni ne bodo dobili niti 10% tistega kar bi sicer al kako? ker se pac ne zaupa vec?

namrec zgodi se to, da potem pa pac nic in nihce vec ne pomaga, ker se nihce niti podviza ne, da bi kar koli ukrenili. Prej (ko smo se zaupali) so biel razne organizacije, ki so sprozile aktivno sodelovanje na razlicne nacine; a sedaj (ker se jim pac ne zaupa), to ne pocne nihce vec al kako? Se dobro da obstajajo skupine kot matejina.

Potem se kamot vprasamo, ce so nekatere organizacije izrabile zaupanje ljudi, se vedno obstaja vprasanje koliko so vseeno storile dobrega; neglede na nekatere neprimerne aktivnosti.

 

ves, jst sm tole pisal ze kaksno leto ali dve ali celo tri nazaj tule na forumu...pa vidim da ni zaleglo. (kaksen utopist x:Dx )

Ko clovek donira, na nek nacin donira tudi sebi. sprozi in doda energijo mnozici energije, ki se ustvarja v dobrem namenu. In teh energij svet se kako potrebuje. Ne potrebuje pa nezaupanja, modrovanja (kot omenja marsa), temvec akcijo kot jo naredi mateja.

in ce naposled nic ne pride do tam kjer smo namenili, so zato doloceni razlogi. in lahko mi verjames, da vsak denar ki ga clovek da od srca, mu je tako ali drugace veckrat poplacan!

Vse to je proces rasti zavedanja clovestva. In z malce sirso sliko, lahko vidimo kako neumna je vecina nasih strahov. K temu dodam se tale citat:

"Vsi so govorili, da je to nemogoce, potem pa je prisel nekdo, ki tega ni vedel, in uspelo mu je!"

 

Zaupanje

Kot ga jaz vidim - zaupanje si je treba zaslužit.

Ne moreš ga zahtevat, ne moreš ga pričakovat brez da bi sam kaj storil za to.

Zgubit ga je veliko lažje kot dobiti.

Zaupat brez rezerve, brez osnove, je pa neumnost, naivnost.

 

V primeru naših "humanitarnih" organizacij je bilo zlorab zaupanja že precej.

En primer je navedla Cookie, tudi sam vem za kakšnega, pa kar nekaj afer je bilo že.

Zaupanje ljudi so si zapravili zaradi lastnega pohlepa.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Razumi kakor ces.

Zakaj te to zanima? A ce ti recem ja, bo vredu, ce recem pa ne, pa ne bo al kako? x:o)x

Provokacija? :vragec: x:Dx

Bi te vprašala še nekaj: ...

 

itaq

 

po mojem nisi sploh x^x :palec:

x:o)x butasto...

 

zdej pa hitr povej, kok sm neumna :vragec:

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Objavi novo...