Skoči na vsebino

Prebrali smo..


astra

Recommended Posts

Zdaj pa ne vem, če si ti dobro bral. S Cookie sva se strinjali zadnji dve strani. Kako pa jaz vidim in opišem free-ja in se to ne sklada s tvojim pogledom, je pa kaj ... tvoj problem.

jup. sori... grem gledat... nekej čist druzga. x:)x

če me zalotiš, da berem podrobno cele strani, me plis opozori, da grem takoj na štrik x:Dx

sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Vas vprasam, tiste ki ste proti doniranju zgolj zato, ker 'vse poberejo organizacije':

kdaj ste nazadnje donirali 1€ za obicajno SLOVENSKO druzino v stiski - ko jim je poplava odnesla, al se komaj prebijajo, stradajo, streha jim pusca,... SIROTAM, OTROKOM, SLOVENSKIM (x!x)...

pa magari da ste sli SAMI tja (ce ne zaupate organizacijam)?

 

dejansko 1€ v denarju?!

Ne v obliki stvari s potecenim rokom ali brezveznih, ki jih sami na marate?

 

...(... se bojim, da bi v tem primeru pa padla debata o tem, da nej vsak sam poskrbi zase, nej grejo delat oz. da jih je treba naucit ribe lovit, vse samo da bo vedno en razlog, da ne bo treba dat - * - vsote, ki jo dnevno stran vrzete v obliki recimo hrane ali neumnosti, ki jih je nadnujno treba imet, zato da se cez 1 teden vec plastike okol valja...)...

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

prow je rekel janko prej, s polnim želodcem je lahko filozofirat x:Xx

itak.

(upam da tega ni rekel s praznim zelodcem :vragec: xDDx x;)x)

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Dodam še tukaj, ko vidim, da bi radi donirali, pa se ne znajdete x:px

 

----

Prostovoljke so se združile in zagnale projekt CRAFT HOPE FOR HAITI.

 

Vsi, ki znate plesti, kvačkati, štrikati, ali ste kako drugače ustvarjalni, lahko svoje izdelke donirate v njihovo ETSY trgovinico. Ves zaslužek od prodanih izdelkov je nakazan organizaciji Zdravniki brez meja za pomoč ljudem na Haitiju.

 

 

Kako prispevate svoj izdelek:

 

- izdelek poslikajte (3 kvalitetne fotografije)

- sestavite kratek opis izdelka (uporaba izdelka, material, velikost,...) in nekaj informacij o sebi v angleščini

- določite ceno za izdelek

- pošljite po mailu jade@crafthope.com

 

Ko bo vaš izdelek prodan, vas bodo obvestili in vam poslali naslov kupca, ki mu boste poslali izdelek.

 

Projekt je zelo uspešen in lepo teče, saj so ustanoviteljicam priskočile na pomoč mnoge prostovoljke iz celega sveta. Samo v dveh dneh so zbrale čez 7000 dolarjev.

 

-----

Lahko povem, da sem v nedeljo prispevala tri pare kvačkanih copatkov iz eko bombaža, ki so bili v trenutku prodani. Razmišljam in iščem načine, kako nekaj podobnega zagnati tudi pri nas.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

...

Lahko povem, da sem v nedeljo prispevala tri pare kvačkanih copatkov iz eko bombaža, ki so bili v trenutku prodani. Razmišljam in iščem načine, kako nekaj podobnega zagnati tudi pri nas.

:palec: x8Dx :palec: x^x

dbest!! za vse sem vesela! xrosex

 

ampak jaz ne znam tsrikat in kvackat in to (razen z besedami in copici in taksnim x:px), bi pa z najvecjim veseljem in osebnim zadovoljstvom kej donirala (pac kej druzga, kar mam pac jaz). :vio: xyiyax

 

....................................................

 

pa se nekaj: kje se da donirat (za nas bebce, ki upamo da bo kak procent v prave roke prisel) prek mobija za haiti? to sem vidla na tv, se odlocla da bom donirala, vendar sem imela prazno kartico, no dons jo bom polnila in bi rada izpolnila to obljubo sebi. x:)x

 

ce ima kdo info, prosim naj zapise to cifro. x:)x

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Primerjas se z macko xcivx ta pa je bosa x:o)x

Stari energija, energija... ji nisi podoben. Pomen, da ona stoji z energijo, ti pa pa ne; oziroma v cem drugem ja.

Ni, da se ti da, pač ne veš, kaj točno hoče, sam všeč ti je k je drugačno, big deal. ne razburjaj se mačky, sej sva midva zlo podobna v teh stvareh, sam mam jaz desetletje in še skori pu več kot ti, pa so me določene revolucionarne ideje minile. pravzaprav niti ne ideje, koker nosilci in razlagatelji le teh.

prow je rekel janko prej, s polnim želodcem je lahko filozofirat x:Xx

ti pa se ne jezi preveč a prou?

 

Super.

Se lahko donira tudi na tak nacin, da kupis izdelek in gre del denarja k zdravnikom na haiti.

Dodam še tukaj, ko vidim, da bi radi donirali, pa se ne znajdete x:px

Prostovoljke so se združile in zagnale projekt CRAFT HOPE FOR HAITI....

 

x:Dx :palec:

ma sej kaku bi se človek lahko jezil na pokroviteljske starčke :2src: x:Xx
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

http://www.mladina.si/tednik/201001/matjaz_hanzek__strateg

Lepo povedano, toda, ali je tudi uresničljivo?

Oblast filozofom? :inocent:

 

:eek: x?x

 

A mi ti kot šolan in razgledan mož lahko razložiš kaj je ex ombudsman hotel s tem povedat?

Razen običajnega bluzenja in slamomlatenja ki ga poznam še iz časov ko je bil čuvar romskih...ups... x:Dx :inocent: ...človekovih pravic?

90% napisanega že slišal ali prebral, precej pred omenjenim njegovim pametovanjem.

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Tale komentar mi je še posebno všeč.:

Aha... pol bom pa danes poizkusil samo z eno željo! A glej ga šmenta, mam pa dve zlati ribici v akvariju... (otrpnil - "Zgleda, kot da bi trpel za motnjami koncentracije. To je očitno stranski učinek učenja" :)

"Del našega časa nam ukradejo, del si ga izprosijo, del, ki ostane, pa se neopazno izgubi." Seneka
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Kultura in čustvena inteligenca Tine Gaber

 

Oziroma popolno pomanjkanje obeh... :xx!: :xx!:

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Debelost ubija

 

Pa ne samo debele... :vio:

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pazi to :eek: :

New analysis of 2009 US Department of Agriculture figures suggests biofuel revolution is impacting on world food supplies

In 2009, 107
m
(milijonov) tonnes of grain was grown by US farmers to be blended with petrol.

 

"The grain grown to produce fuel in the US [in 2009] was enough to feed
330 million people
for one year at average world consumption levels,"
said Lester Brown, the director of the Earth Policy Institute, a Washington thinktank ithat conducted the analysis.

za info: Haiti ima nekaj vec kot 10 milj. prebivalcev; kar pomeni, da bi nahranili za cca. 33 haitijev.

 

In tako (kao) se soocajo s podnebnimi spremebami :o|o: da stradajo tiste ki nimajo.

Zdej ali s elektricna vozila dovolj velika in mogoca alternativa ne vem tocno; toda mislim da ja! In zanje ne bi bilo trebe sekat gozdov in unicevat ozemlja za sejo sladkorne repice in drugih rastlin, ki se uporabljajo za pogon vozil ali biogoriva. Jasno tudi elektricna vozila niso popolen vir energije, toda vseeno bolje kot nafta, kolikor mi je znano.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pazi to :eek: :

Jasno tudi elektricna vozila niso popolen vir energije, toda vseeno bolje kot nafta, kolikor mi je znano.

 

pazim...

in se spomnim, da je bila včasih najčistejša energija jedrska x:)x

ampak takrat še ni blo vetra in sonca x:Ix x:Dx

sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

10 Most Surprising Places to Find Petroleum

 

kje vse se (lahko) nahaja nafta:

Plastic, Chewing gum, Hair dye, Asphalt, Crayons, Ink, Pantyhose, Heart Valves. Pillows. Aspirin. Ammonia. Toothpaste. Toothbrushes. Guitar strings. Shoe polish. Tape. Rubbing Alcohol. Vitamin capsules. Solvents. Caulking. Insecticides. Deodorant. Glue....

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

O kom govoris da "veste"? :inocent:

no, jst nisem vedu da TOLK velik spet ane.

Kolk pa je tega v juzni ameriki, ki je tudi ogromna proizvajalka agrogoriv? mislm, zihr en od vas, ki veste ve ane :inocent:

Vemo Free. In tudi vemo, da včasih niti ne zamešajo v goriva, ampak enostavno natovorijo na ladje in odpeljejo na pol poti v Atlantik - na pol do Afrike, kjer vsipajo v ocean! :xx!:

 

gledam zdej koncert na viasat 3 za haiti posnetek MTV: HOPEFORHAITINOW.ORG

same glasbene in filmske zvezde ZDA... ki tudi sprejemajo klice ljudi ki donirajo...

 

verjetno je to tudi najvecja svetovna medijska podpora nesreci; spletna stran pa je tudi nedosegljivo zasedena.

pomoc bodo potrebovali vsaj se pol leta... zda bodo menda pomagale pri izgradnji infrastrukture, itn. kot je povedal Clinton.

Ko cloveka resijo se bitka nadaljuje, saj potrebujejo antibiotike, opremo za operacije itn... menda vsake 30 sec. en umre, v vrsti pa cakajo na operacije gangren... :o|o:

 

no...:

Call Toll-free to Donate

International

+1 773 360 0205

 

 

ena zenska je bila 6 dni od rusevinami, ni blo videt da je ziva. in po sestih dneh so jo resili in je pela xDDx moz pa je ves cas bil pred rusevinami in NI obupal nad tem, da je morda spodaj.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Objavi novo...