Skoči na vsebino

Prebrali smo..


astra

Recommended Posts

! Vlada naj vzpostavi finančno disciplino,

skrajša rok izvršbe, ...:

 

Dolgovali so mu dva milijona evrov:

"Povozile so me barabe."

Tragična smrt podjetnika Ivana Selinška, ki si je vzel življenje zaradi plačilne nediscipline,

je zdramila marsikaterega gradbinca. Otrokoma, ki bosta nase prevzela breme podjetja,

je pustil ganljivo poslovilno pismo."

 

Komentar bralca:

"Sožalje svojcem.

A škoda, da ni bil toliko močan, da bi koga od tistih, ki mu je bil dolžan s seboj vzel.

Žalostno, da tako končajo obrtniki."

http://24ur.com/novice/slovenija/dolgovali...jona-evrov.html

 

"Po neuradnih podatkih naj bi Stožice danes znova obiskal inšpektor za delo,

je poročal Radio Slovenija. Delavci naj bi namreč za minimalno plačo na gradbišču

delali po 270 ur mesečno, pri čemer ne dobijo plačanih niti nadur niti regresa."

http://www.rtvslo.si/gospodarstvo/sportneg...-posojil/224991

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

*zadnjic je bilo tolk govora o pieteti, da so mediji za deset dni mrknili, medtem ko smo ze tedaj rekli, da je to dvolicno in mimo, ko vsakega drugega vlacijo in cefrajo dneve, celo tedne... in to z vsako najmanjso (pikantno/intimno/...) podrobnostjo.

No tule so pa objavljali samomorilcevo poslovilno pismo!!!

ampak to je pa vsem ok. :|

 

... tragicna zgodba, grozno da ima druzina zdaj to breme.

(in dejansko je tako... zacaran krog neplacevanja... ni [bil] edini, res pa, da jih ni tako veliko, ki bi mu dolgovali take denarje)

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Gladovna stavka 5. dan

"... Primer proučuje tudi glavni republiški inšpektor za delo Borut Brezovar,

ki pa podrobnih informacij do zaključka inšpekcijskega pregleda ne daje.

V zadevo se je vključila tudi občina Kočevje, ki je želela preveriti,

ali lahko pomaga delavcem.

Ugotovila je, da je sicer sodelovala s Perkovičevim podjetjem,

a mu je že plačala vse račune, ta pa očitno ni naprej plačal delavcem."

http://www.zurnal24.si/slovenija/gladovna-...ka-5-dan-162424

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Kako lahko mediji napišejo gladovno stavkajo, če so pa na vodi in mleku. Meni so v šoli pral možgane, da je mleko popolno živilo....Halooo x:Dx

Life is like a game...play it...

http://smileys.smilchat.net/smiley/spiritual/myst1c.gif

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

vsi vidimo kaj se dogaja, pa kar prenašamo

:xx!:

KOLIKO ČASA ŠE???????????

 

Kako lahko mediji napišejo gladovno stavkajo, če so pa na vodi in mleku. Meni so v šoli pral možgane, da je mleko popolno živilo....Halooo x:Dx

Pojdi sprobat, kako jim je. Iz toplega se norca delat je lahko.

Preteklost obstaja le v mislih in na način, za katerega se v mislih odločimo.

Živimo v sedanjem trenutku. Čutimo v sedanjem trenutku.

Doživljamo sedanji trenutek.

Kar počnemo v sedanjem trenutku, ustvarja temelje za jutrišnji dan.

Torej se odločimo v sedanjem trenutku. Jutri ne moremo storiti ničesar in tudi včeraj ne.

Samo danes lahko delujemo.

Pomembno je, kaj se odločimo misliti, verjeti in reči sedaj.

Luis L. Hay - Moč je v tebi

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

vsi vidimo kaj se dogaja, pa kar prenašamo

:xx!:

KOLIKO ČASA ŠE???????????

 

Pojdi sprobat, kako jim je. Iz toplega se norca delat je lahko.

 

Pa kaj še malo črnega humorja ne razumete več, mater ste zafrustriran. A ni še vseeno bolje malo humorja pa tudi če črnega... x:o)x

 

Še dve leti bomo trpel, potem bo pa itak kao konec sveta. x:Dx

 

Gladovna stavka se mi pa ne zdi smiselna, ker škodujejo sami sebi. Več bi dosegli, če bi ga kdo od zaposlenih zaštihal al pa šicnu. Bi se mediji hitreje razpisal in tako bi marsikaj prišlo na plano kot pri tistih psičkih. Zgleda da pri nas brez žrtev ne gre da se birokratsko kolesje zmiga. xg:Dx

 

Drugače pa bolj razumem razmere v katerih delajo....kot marsikdo ki to samo bere. Dostkrat vidim gradbene delavce ko grejo na šiht, kako jih izkoriščajo, včasih celo popričam z njimi....Jaz pravim vsi naj nehajo delat, dokler ne bojo boljši pogoji, pa naj grejo na socialno....v tem času naj pa veliki izvajalci "crknejo" ker itak živijo na račun podizvajalcev. Jih ne bi bilo škoda. x:Dx

Life is like a game...play it...

http://smileys.smilchat.net/smiley/spiritual/myst1c.gif

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ko začne družba odrinjati v kot večino in privilegirati manjšine, potem pride do razkroja le te.

Toda ne še v tej generaciji.

Če nas mati zemlja ne bo prej počedla iz obličja sveta.

 

 

 

Pa kaj še malo črnega humorja ne razumete več, mater ste zafrustriran. A ni še vseeno bolje malo humorja pa tudi če črnega... x:o)x

meni in verjetno še komu tak črni humor ni prav nič simpatičen. Sploh pa za tiste ki tako kalvarijo doživljajo ne.

Preteklost obstaja le v mislih in na način, za katerega se v mislih odločimo.

Živimo v sedanjem trenutku. Čutimo v sedanjem trenutku.

Doživljamo sedanji trenutek.

Kar počnemo v sedanjem trenutku, ustvarja temelje za jutrišnji dan.

Torej se odločimo v sedanjem trenutku. Jutri ne moremo storiti ničesar in tudi včeraj ne.

Samo danes lahko delujemo.

Pomembno je, kaj se odločimo misliti, verjeti in reči sedaj.

Luis L. Hay - Moč je v tebi

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Se kaj drugega od mene preberi, ne le tisto kar zelis videt in slisat x;)x Oziroma moje pisanje pac ti tako razumes, kot ga razumes. Tako, da bolje da napises, da ti dojems kar jaz pisem tako in tako, ne pa trdis kaj jaz pisem ali celo mislim. Nikjer nisem napisal da je ta vlada dobra, temvec, da verjeto boljse ta hip ne bi mogli niti imeti; razen ce bi se strankarstvo razdrlo in bi izkusnj in vspodbude zdruzili in ustvarili "pravo" liderstvo, ki ne temelji na locevanju. No, tega ne narod in ne politiki trenutno niso sposobni (it prek svojega ega in prericanj). Ocito mora to storit (in deloma tudi je storila) EU.

Zgleda pa, da v bistvu sploh nisi zasteku pointa vecine mojga pisanja, al se pa spet neumnega delas. x:o)x

Namrec tut jst bi zdej kakot rekel, zakaj je tako kot je: ker ljudje kot si ti, sploh ne dojemate kaj sem pisal. Evo. xcivx x:o)x

Zgleda pa, da tako kot ti in mnogi, ne razumete druhgace kot skozi locevanje - z izlocevanjem, dvojnostjo: ce ni belo, je pac crno, drugega ne obstaja. Torej, ce sem nisem proti! x:o)x No, svet niti zivljenje ni taksno, kar laiki tesko razumemo, dokler nismo sami ne spoznamo skozi direktne izkusnje neke okoliscine. Takrat pa tudi laicnost ni vec gola laicnost, temvec postaja izkustvo.

Svet laicnosti in neznanja je crno-bel. To pa je (pomoje) glavni razlog zakaj imamo kot imamo.

 

Ne, to je TVOJA realnost! Tako kot je moja tisto kar jaz pisem.

 

No, vidis zdej, po eni strani nakazujes, da smo igonrantski, po drugi pa se ti zd samoumevno kao ces: "sami so krivi".

Meni bolj zgleda, da si nisi se razjasnu nekaterih zadev. Nic hudega sicer, kdo pa si jih je zares x;)x

 

No, jst "znalc" kt ti x:Dx mnogo pricanja, manje posla. Takle mamo, zato mamo.

veš zakaj prenašamo?

ker se to večini ljudi ne dogaja.

preberi Freeja, njemu je vse lepo, vlada dela dobro, da ne reče odlično.Vsaka kritika usmerjena v njeno smer je negativizem. Tudi ostali, pripadniki leve struje, ki bi morala biti socialno čuteča, se raj v bran postavljajo svojim cehom in branžam in s prstom kažejo na neuk narod in drhal.

 

To je slovenska realnost.

 

Bogata družba smo kjer se cedita med in mleko za vse, ki si to zaslužijo, za delavce ki so si sami krivi, da so taki, zakaj niso hodili v šolo, je pa pač jasno, da m ne morejo pričakovati ne vem kaj od družbe, če vanjo ne prispevajo nič koristnega, pa da o nezaposlenih zabušantih ne govorimo.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Drugače pa bolj razumem razmere v katerih delajo....kot marsikdo ki to samo bere. Dostkrat vidim gradbene delavce ko grejo na šiht, kako jih izkoriščajo, včasih celo popričam z njimi....Jaz pravim vsi naj nehajo delat, dokler ne bojo boljši pogoji, pa naj grejo na socialno....v tem času naj pa veliki izvajalci "crknejo" ker itak živijo na račun podizvajalcev. Jih ne bi bilo škoda. x:Dx

ja no, o tem govorim. Dokler si sit in na toplem, lahko tako razmišljaš. Tudi če občasno "popričaš" z njimi.

 

Vem pa da večina ljudi ne spregovori javno in se ne izpostavlja tudi če živi v bedi, revščini in lakoti. Večini od le teh še na misel ne pride, da bi obelodanili svoje tegobe. Tudi če gre že malo čez rob. Tisti, ki nikoli ni prišel v situacijo, ko ni ničesar za v lonec, ko otroku ne more dati za malico....., tisti bo vse to veliko težje, ali pa sploh ne razumel.

 

Niso-nismo vsi sposobni študirat in se zavihtet na razne položaje. Vendar to še ne pomeni, da so-smo taki ljudje manjvredni. Vsak človek si zasluži določeno spoštovanje. Res, ne moremo trpeti s takimi ljudmi in se jokati z njimi, lahko pa vsak po svoje priskoči na pomoč. Če veliko pišemo o takih zadevah, govorimo.....finančno pomagamo, že s tem se je nekaj spremenilo. Tisti, ki so blizu, lahko pomagajo na druge načine. Mediji lahko ogormno pomagajo. Samo nekaj je treba premakniti.

 

Seveda bodo vedno ljudje, ki bodo vse opazovali iz ozadja in se delali, kot da se jih to ne tiče. To bo vedno. Tudi razmišljanje; dokler se to meni ne zgodi, me to ne zanima.

 

Glede na vsa dogajanja pri nas in v svetu, mislim da človek kot bitje dolgoročno ne more preživeti.

Preteklost obstaja le v mislih in na način, za katerega se v mislih odločimo.

Živimo v sedanjem trenutku. Čutimo v sedanjem trenutku.

Doživljamo sedanji trenutek.

Kar počnemo v sedanjem trenutku, ustvarja temelje za jutrišnji dan.

Torej se odločimo v sedanjem trenutku. Jutri ne moremo storiti ničesar in tudi včeraj ne.

Samo danes lahko delujemo.

Pomembno je, kaj se odločimo misliti, verjeti in reči sedaj.

Luis L. Hay - Moč je v tebi

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Da. Strinjam. Sej zato si verjetn tudi videl, da sem pisal o tem, da je po moje ta kriza potrebna, ker bo spremenila pobude ljudi.

Meni se zdi napredek (hvala bogu za net), da se sploh menmo. Pomeni, da nam ni vseeno, cetudi v neki dejanski praksi, ki temelji na fizicnem povezovanju z ljudmi ni efektive. Vsak ima svoje razloge. In mislim, da je v tej druzbi takih ali drugacnih razlogov prevec.

Hocem rect, ce bi tebi in meni bilo vseeno, bi zdej raj neki pocela za cash in o teh zadevah tudi razmisljala ne bi. To pa ne nujno pomeni, da je to kar pocneva dovolj, primerno in koristno. Odvisno. V tem primeru se mi zdi primerneje govorit zase, ne pa sodim druge, ki imate svoje razloge in namene.

 

Vsi smo ignorantski, jaz, ti, Jože, Franc..

S tem da so eni ignorantski do konca, druge pa tu in tam vest zapeče, pa se ženejo k temu da bi skušali razumeti doumeti ali na kakšen način tudi pomagati bližnjemu in daljnemu.

Pomoč pa je bolj kot ne v obliki pričanja, ali pamfletiranja leplenja transparentov za hobi in dajanje nekega manjšega zneska nekomu za katerega sploh ne vemo če bo karkoli od tega dobil. Važen je namen.

In ker se od namenov ne živi.

Imamo takle kot imamo. x:px

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Mnogokrat sem se že spraševala, morda čist po kmečko, kaj pri hudiču razmišljajo ti mogotci, menagerji lastniki raznoraznih podjetij in nenazadnje tudi politiki. Vsi po vrsti hočejo imeti udobne foteljčke, enormne dobičke, velike dosežke, svoje "palače gradijo v oblake", a le redkim pade na um, da nič od tega ne bo obstalo, ce bodo porušeni in slabotni temelji. In temelji teh imprijev so delavci. Če bodo te popolnoma izničili od koga ali česa bodo pa potem sploh še bogateli. A mislijo, da jim bo kar padalo v naročje.

 

Vse je med seboj povezano, vse je verižna reakcija in če je samo en člen šibak, potem cela veriga ne zdrži.

 

Verjetno sem naivna goska, a res ne razumem. Morda me zna kdo razsvetliti in mi razložiti kako lahko zgradiš nekaj, če nima stabilnih in dobrih temeljev.

... ljubi življenje in življenje bo ljubilo tebe...
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

ja no, o tem govorim. Dokler si sit in na toplem, lahko tako razmišljaš. Tudi če občasno "popričaš" z njimi.

 

Vem pa da večina ljudi ne spregovori javno in se ne izpostavlja tudi če živi v bedi, revščini in lakoti. Večini od le teh še na misel ne pride, da bi obelodanili svoje tegobe. Tudi če gre že malo čez rob. Tisti, ki nikoli ni prišel v situacijo, ko ni ničesar za v lonec, ko otroku ne more dati za malico....., tisti bo vse to veliko težje, ali pa sploh ne razumel.

 

Niso-nismo vsi sposobni študirat in se zavihtet na razne položaje. Vendar to še ne pomeni, da so-smo taki ljudje manjvredni. Vsak človek si zasluži določeno spoštovanje. Res, ne moremo trpeti s takimi ljudmi in se jokati z njimi, lahko pa vsak po svoje priskoči na pomoč. Če veliko pišemo o takih zadevah, govorimo.....finančno pomagamo, že s tem se je nekaj spremenilo. Tisti, ki so blizu, lahko pomagajo na druge načine. Mediji lahko ogormno pomagajo. Samo nekaj je treba premakniti.

 

Seveda bodo vedno ljudje, ki bodo vse opazovali iz ozadja in se delali, kot da se jih to ne tiče. To bo vedno. Tudi razmišljanje; dokler se to meni ne zgodi, me to ne zanima.

 

Glede na vsa dogajanja pri nas in v svetu, mislim da človek kot bitje dolgoročno ne more preživeti.

 

Whats that suppose to mean x?x Glej, ti sploh ne veš kakšno službo jaz opravljam....Probaj ti stat zunaj pri minus stopinjah...delat obhode....pazit avte...protokoli...med tem ko se elita zabava in spančka doma...Glede na plačo pa nisem kaj preveč nad minimalcem.

 

Večina ljudi ki dela v gradbeništvu so pa tujci in nimajo niti urejenega statusa in na podlagi tega jih lahko delodajalci izsiljujejo....Če bi samo malo poznal pravice, bi bilo marsikaj drugače. Pa ne mi nakladat o tem da ima ženo, pa djeca....to pri meni ne pali...to je medijska propaganda ki igra na čustva ljudi...Večina jih strada in si uničuje zdravje pri nas, da lahko pošlje tistih 150 evrov dol. Nekateri so pač že zdavnaj ugotovil da je isto ali ostanejo dol na jugu al pa delajo pri nas. Itak ne profitirajo preveč.

 

In spet je kriva vlada, pa zakoni in ustava....bla...bla...bla....Zakaj se jo pa ne spremeni. x:o)x V Nemčiji je rok plačila zelo kratek. Če ne plačaš ti blokirajo račun, greš v stečaj, zaplenijo premoženje dokler sodišče ne razreši postopka (zelo kratek rok- največ par mesecev, odločba sodišča je dokončna, ni pritožb...) in poplača upnikov...in če slučajno kaj ostane vrne lastniku.

 

Pa tudi če človek ne preživi, važno da preživijo opice. Bomo imel vsaj scenarij "Planet opic", dokler se še one ne bodo uničle. Potem bomo pa itak spet malo zamenjal vloge.... x:Dx

Life is like a game...play it...

http://smileys.smilchat.net/smiley/spiritual/myst1c.gif

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

:palec:

No saj, zato gre. Mnogi so kar tihi in tiho... in vedno bolj jih izkoriscajo. Ko je bil cas da bi rekli, pa niso imeli jajc rect.

So bil rajsi tiho, vzeli se kaksen kredit, nov avto, naredili enega, dva ali vec otrok, zapufali za stanovanje ces: "saj bo slo, bomo ze kako". Gremo zivet ameriske sanje. Zdej pa se kregajo in so najglasnejsi. V izobrazevanje in prihodnost pa ni vlagal skoraj nihce! Vse se je delalo in razmisljalo kratkorocno in veliko je bilo samoumevnega.

Ce je clovestvo odmaknjeno od zemljinega mentala in deluje predvsem s svojim, je problem! Nujno je povezati oboje, se prilagoditi, nas prilagaditi okolju in ne obratno.

 

itaq. :palec: To je to. Deliti in sploh zrihtat medije kot prvo!

 

Seveda, tudi to se bo spremenilo in se spreminja. Oziroma ravno zato se to dogaja kar se. Nihce na tem svetu ne more biti v popolnosti srecen, dokler ob njem umirajo lacni, prezebli, podhranjeni, zejni, bolani, neuki in brez strehe nad glavo. To je morda edina mozna pot clovestva - deliti kar ima, optimizirati, ohraniti, pomagati, se uciti in izpopolnjevati.

 

No, jaz mislim da ni tako. Krize ipd, so lahko ravno pokazatelj, da rastemo, se spreminjamo, so potrebne, da spoznamo in razumemo.

 

Vem pa da večina ljudi ne spregovori javno in se ne izpostavlja tudi če živi v bedi, revščini in lakoti. Večini od le teh še na misel ne pride, da bi obelodanili svoje tegobe. Tudi če gre že malo čez rob. Tisti, ki nikoli ni prišel v situacijo, ko ni ničesar za v lonec, ko otroku ne more dati za malico....., tisti bo vse to veliko težje, ali pa sploh ne razumel.

 

Niso-nismo vsi sposobni študirat in se zavihtet na razne položaje. Vendar to še ne pomeni, da so-smo taki ljudje manjvredni. Vsak človek si zasluži določeno spoštovanje. Res, ne moremo trpeti s takimi ljudmi in se jokati z njimi, lahko pa vsak po svoje priskoči na pomoč. Če veliko pišemo o takih zadevah, govorimo.....finančno pomagamo, že s tem se je nekaj spremenilo. Tisti, ki so blizu, lahko pomagajo na druge načine. Mediji lahko ogormno pomagajo. Samo nekaj je treba premakniti.

 

Seveda bodo vedno ljudje, ki bodo vse opazovali iz ozadja in se delali, kot da se jih to ne tiče. To bo vedno. Tudi razmišljanje; dokler se to meni ne zgodi, me to ne zanima.

 

Glede na vsa dogajanja pri nas in v svetu, mislim da človek kot bitje dolgoročno ne more preživeti.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Whats that suppose to mean x?x Glej, ti sploh ne veš kakšno službo jaz opravljam....Probaj ti stat zunaj pri minus stopinjah...delat obhode....pazit avte...protokoli...med tem ko se elita zabava in spančka doma...Glede na plačo pa nisem kaj preveč nad minimalcem.

 

Večina ljudi ki dela v gradbeništvu so pa tujci in nimajo niti urejenega statusa in na podlagi tega jih lahko delodajalci izsiljujejo....Če bi samo malo poznal pravice, bi bilo marsikaj drugače. Pa ne mi nakladat o tem da ima ženo, pa djeca....to pri meni ne pali...to je medijska propaganda ki igra na čustva ljudi...Večina jih strada in si uničuje zdravje pri nas, da lahko pošlje tistih 150 evrov dol. Nekateri so pač že zdavnaj ugotovil da je isto ali ostanejo dol na jugu al pa delajo pri nas. Itak ne profitirajo preveč.

 

Ja no, tudi ti ne veš kakšno službo-delo sem jaz opravljala.

 

Drugače pa nisem pisala samo o delavcih iz bivše juge, tudi veliko slovenskih družin živi na robu preživetja.

Preteklost obstaja le v mislih in na način, za katerega se v mislih odločimo.

Živimo v sedanjem trenutku. Čutimo v sedanjem trenutku.

Doživljamo sedanji trenutek.

Kar počnemo v sedanjem trenutku, ustvarja temelje za jutrišnji dan.

Torej se odločimo v sedanjem trenutku. Jutri ne moremo storiti ničesar in tudi včeraj ne.

Samo danes lahko delujemo.

Pomembno je, kaj se odločimo misliti, verjeti in reči sedaj.

Luis L. Hay - Moč je v tebi

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

No, to se tudi sam kdaj vprasam, ker se mi zdi, da je naketerim mnogo premnogo okoliscin samoumevnih. Lahko zacnem pri samem sebi, bom imel dovolj dela. :o|o: Ko bi se vsaj znali povezovati in se s tem predano uciti drug od drugega, bi slo dosti lazje.

Upret se sistemu, ki smo ga ustvarili je pomoje res tesko. Pomeni, da je potrebno bit precej neodvisen, kar vecina ljudi ni. Tako ali drugace se vkljucimo, vsaj zaradi prezivetja, ko pa smo enkrat vkljuceni, pa smo avtomaticno podlezni tudi dolocenim izzivom. Logicno. Morda preizkusnjam. Veliko sluzenja bo morda potrebno s strani cloveka, da bo zrasel in se otresel dolocenih prepricanj.

Ce se spomnim Mati Tereze in njenih ucenk, ki so se odlocile zivet v veliki skromnosti in sluzit tistim, ki so bili pomoci res najbolj potrebni, menim, da so nam lahko velik vzor. Smo pa kot druzba se precej dalec od sposobnosti tako velike predanosti, ki pa se vedno bolj kaze kot nujno potreba in zelo koristna, se posebej v kaksnih elementarnih nesrecah, ki se pogosteje dogajajo zadnje case.

 

Mislim, da ima clovestvo zelo veliko podpore. Res veliko. Za vsakim prizigom luci, stoji za nami veliko podpore.

 

Stvar je tudi v pogledu na zadevo. Lahko gledas tako, da treba zgradit temelje, nek primeren sistem in potem na tem graditi; lahko pa tudi drugace, recimo, da je planet zemlja tista ki je nas temelj. Mi pa moramo najprej predelati zadeve na visjih nivojih vzporedno z izkusnjami prizemljevanja, spoznavanju in s tem spreminjamo svojo realnost.

Mislim, da je dobro gledat na zadevo najrpej cimbolj celostno. Torej tudi preko tega, kaksen je namen clovestva in zakaj smo tule.

Kaj pa bomo s tem naredili in kaj delamo, pa je druga stvar. A najprej moramo spoznati, da se bomo lahko spremenili. Ne moremo zgraditi primerne druzbe, temelje brez spoznanja. To gre vedno vzporedno.

Kapaciete zemlje so dosti vecje kot se zdi in hkrati dosti manjse kot se obnasamo!

Gre predvsem za nase znanje in izkoriscanje potenciala, ki ga imamo v sebi in predvsem v moci zdruzevanja med seboj, ki je sedaj zelo neizkoriscen zaradi prevec ega, strahu. Skozi zgodovino smo se ucili zdruzevati v plemena, da smo bili bolj varni itn, sedaj ap se moramo se nauciti zdruzevati se med narodi, celotno clovestvo.

Ce verjamemo, da so v neki prejsnjih civilizacijah lahko s skupno mentalno mocjo gradili piramide, z mocjo misli ustvarjali, potem lahko razumemo, da smo na stopnji razvoja, ki je se zelo nizka. Hkrati pa imamo za seboj kar precej casa in izkusenj (kot clovestvo).

Brezo zna o tem menda vec povedat (4 stopnja korenskega nivoja al kako ze?).

In seveda se zaradi kriz in unicavanja planeta vedno bolj tudi zavedamo, da se moramo vse bolj povezovati, da bomo sploh preziveli. Hkrati pa postati dosti bolj preracunljivi v koriscenju dobrin, ki ji okolje nudi.

Dolga je se pot.

 

Mnogokrat sem se že spraševala, morda čist po kmečko, kaj pri hudiču razmišljajo ti mogotci, menagerji lastniki raznoraznih podjetij in nenazadnje tudi politiki. Vsi po vrsti hočejo imeti udobne foteljčke, enormne dobičke, velike dosežke, svoje "palače gradijo v oblake", a le redkim pade na um, da nič od tega ne bo obstalo, ce bodo porušeni in slabotni temelji. In temelji teh imprijev so delavci. Če bodo te popolnoma izničili od koga ali česa bodo pa potem sploh še bogateli. A mislijo, da jim bo kar padalo v naročje.

 

Vse je med seboj povezano, vse je verižna reakcija in če je samo en člen šibak, potem cela veriga ne zdrži.

 

Verjetno sem naivna goska, a res ne razumem. Morda me zna kdo razsvetliti in mi razložiti kako lahko zgradiš nekaj, če nima stabilnih in dobrih temeljev.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Sem malo spraševal po ZPIZ-u...uradni podatki se malo razlikujejo od dejanskega stanja... Razmerje je že skoraj 1: 1. Skratka 1. zaposlen na 1. upokojenca. V bistvu samo še par let in bo tako. Je pa zanimivo da so zadnja leta v porastu družinske penzije in ne starostne. Saj ni nič čudnega človeček dela cel življenje, stres...potem ko naj bi kao užival ga pa pobere. Seveda če sploh dočaka 50. let. Po tistih izpiskih, ki so mi jih kazal, jih je že polovico pobral pred tem letom.... x;)x

 

Pri nas se je pa raspasla siva ekonomija, delo brez računov....Naj poostrijo kazni tako kot v Italiji...ko ti lahko zaplenijo cel premoženje, če ga pa nimaš pa svojcem. Potem pa ne bo zajebancije, če te ne bodo drugi spametoval , te bodo pa svojci.... x:Dx

 

Bi se brezposelnost kmalu znižala, v bistvu bi delavcev še manjkal. Danes nekateri delajo po dva šihta da lahko vzdržujejo svoj standard, delodajalci raje zaposlujejo kao študente ker ni davkov.....Mal tle zadevce poštimat pa bo, bo takoj priliv v proračun. Tudi za Grčijo pravijo da ji siva ekonomija pobere tretjino te cifre kot jo dobijo z davki. x:Dx

Life is like a game...play it...

http://smileys.smilchat.net/smiley/spiritual/myst1c.gif

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

:palec:

Pri nas se je pa raspasla siva ekonomija, delo brez računov....Naj poostrijo kazni tako kot v Italiji...ko ti lahko zaplenijo cel premoženje, če ga pa nimaš pa svojcem. Potem pa ne bo zajebancije, če te ne bodo drugi spametoval , te bodo pa svojci.... x:Dx

 

Bi se brezposelnost kmalu znižala, v bistvu bi delavcev še manjkal. Danes nekateri delajo po dva šihta da lahko vzdržujejo svoj standard, delodajalci raje zaposlujejo kao študente ker ni davkov.....Mal tle zadevce poštimat pa bo, bo takoj priliv v proračun. Tudi za Grčijo pravijo da ji siva ekonomija pobere tretjino te cifre kot jo dobijo z davki. x:Dx

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Drugače pa nisem pisala samo o delavcih iz bivše juge, tudi veliko slovenskih družin živi na robu preživetja.

 

In kaj je vzrok. Vse zgoraj naštet in še bi se kaj našlo. Vsak poklic si zasluži spoštovanje....To je res. Kaj pa samospoštovanje x?x Najprej moraš sebe spoštovat, imet rad, imeti pozitivno samopodobo....šele potem lahko spoštuješ druge. In več ko imaš tega, bolj si notranje močan in psihično stabilen...in takrat znaš rečt tudi besedo NE za kakšno delo. Seveda če nisi res v pufih...pa še takrat tak človeček dobro razmisli kako in kaj.

 

Itak je pa država podpirala taka podjetja ki sploh niso imela prihodnosti, samo da bi imeli socialni mir...Namest da bi že takrat šla v stečaj, se prilagodila razmeram in na novo zašibal zadeve...Zdaj ko pa nekateri imajo vizije, načrte in bi takoj dobil posle., pa ni tistih par milijončkov za prestrukturiranje. Svašta. x:Dx

 

Nemško gospodarstvo temelji na s. p.-jih in malih podjetjih. Pri nas je pa še zmeraj neka taka miselnost da je treba vzdrževat gigante...naj propadejo...In potem si država še zmišljuje neke nove pravilnike o požarni varnosti, standardih...samo da morajo taka podjetja za birokratske neumnosti plačevat še dodatne dinarčke. Recimo kmečki turizem- po ta novem mora imet vsaka soba svojo kopalnico....prej je bilo pa dovolj 1. kopalnica na ne vem koliko sob. Pa saj to ni hotel. Slovenija pač ni prijazna do malih podjetnikov. :xx!:

Life is like a game...play it...

http://smileys.smilchat.net/smiley/spiritual/myst1c.gif

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ja. Dokler penzije niso obstajle, je bilo razumljivo, da bodo otroci morali poskrbeti za svoje starse, ko bodo stari. Tudfi oni so skrbeli zanje (otroke), ko so bili majhni. Nekako naravno je potekalo. Tako so se stari in mladi druzili ter izmenjavali kar imajo - izkusenj z energijo in pobudo, novimi idejami.

Nekaj podobnega bi morda lahko naredili tudi v politki. Svet starejsih in izkusenih, svet mladih s pobudami, ipd. Morda.

Z novimi izumi in napredkom v znanosti, smo podaljsali zivljenjske dobe ljudi, po drugi strani pa celo lahko zmajsali kvaliteto zivljenja. Odvisno. ... ziveti ne nujno pomeni Ziveti.

Clovek se vprasa ali ni morda zivljenje precenjeno? S tem pa njegova kvaliteta postavljena v drugi plan.

 

Pomoje se je clovek najbolj zafrknil takrat, o je zacel mnozicno prehajat iz podezelja v mesta ter pozabil na osnovo - tistega ki ga hrani in mu daje pogoje za bivanje - kmeta in naravno okolje. Hkrati pa je bilo to morda celo nujno potrebno za spoznanje posameznika in s tem druzbe.

V filmu HOME to zelo dobro prikazejo. Priporocam. Do konca pa nas je zaj... nafta.

Sledi nauk: vec svobode = vec odgovornosti!

Prvo smo z razvojem deloma tudi dobili; odgovorni pa nismo bili dovolj, ker smo mislili, da je mnogo tega samoumevno. Ne razumeli.

 

Pokojnina.... hm, kaj je sploh to? :sori: Je se nimam in je morda sploh ne bom imel.

 

Ok čist resno, ko se zaposlim in vsi vemo, da plače niso bogvekaj:

plačevala bom 1. steber ZPIZ za tiste, ki so že v penziji,

potem pa še 2. steber zase, da bom sploh kaj mela na stara leta.

In ker se ne ve kaj/koliko lahko pričakujem na stara leta me bodo še vzpodbujali, da si vplačujem prostovoljno varianto pod 2. stebrom.

 

 

Yebeyo se naj! :vragec: Plačevala bom na 3 strani, ker ne vem kaj lahko pričakujem, zato delala 40 let in žrla kruh in maslo, ker za drugo ne bo denarja saj bo v Stebrih :xx!: potem bom pa na stara leta naprej žrla kruh in maslo saj bo penzija majhna in nihče ne bo vedel kam d fak je šel ves denar.

 

Strebri my a...! Kolk od tega bo kaj sploh gor držalo?? Že sama beseda steber ima pomen .... ah brezveze.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Yebeyo se naj! :vragec: Plačevala bom na 3 strani, ker ne vem kaj lahko pričakujem, zato delala 40 let in žrla kruh in maslo, ker za drugo ne bo denarja saj bo v Stebrih :xx!: potem bom pa na stara leta naprej žrla kruh in maslo saj bo penzija majhna in nihče ne bo vedel kam d fak je šel ves denar.

 

Kakšni stebri neki x!x To pa mislim da je bolj kao prostovoljna varianta, kao neka oblika varčevanja za stara leta. Pameten človeček se najprej vpraša, če bo sploh dočakal penzijo. Potem pa še, če bodo stebri do takrat sploh še obstajal. A država kaj garantira, če stebri propadejo... x?x Za propad banke vem da jamči in da naj bi kao poplačala varčevalce do tiste vsote kakor so jo imel gor....In spet se zastavlja vprašanje "a bi jih res"? x:Dx

Life is like a game...play it...

http://smileys.smilchat.net/smiley/spiritual/myst1c.gif

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Objavi novo...