Skoči na vsebino

Prebrali smo..


astra

Recommended Posts

Mah, kva pa vem. Men pa tale zakon o prepovedi nošenja burk v javnosti ni glih prou nedolžna zadeva, prouzaprou se mi zdi clo zlo nevarna zadeva, ki bo dons jutr pripeljala do enakih stanj, kot so v državah, ki jih je Cookie navedla.

 

Me prou zanima, kako nošenje burke, al pa zelenih štunfov al pa piercinga v nosu posega v moje pravice? Me tud zanima, kako ta zakon zmanjšuje nasilje nad ženskami?

 

Se mi pa zdi ta zakon dobra osnova za nove zakone, s katerimi se bo posegalo v moje življenje, recimo, kaj bom lahko bral, gledal, delal, verjel...

 

:xx!:

Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Mah, kva pa vem. Men pa tale zakon o prepovedi nošenja burk v javnosti ni glih prou nedolžna zadeva, prouzaprou se mi zdi clo zlo nevarna zadeva, ki bo dons jutr pripeljala do enakih stanj, kot so v državah, ki jih je Cookie navedla.

 

Me prou zanima, kako nošenje burke, al pa zelenih štunfov al pa piercinga v nosu posega v moje pravice? Me tud zanima, kako ta zakon zmanjšuje nasilje nad ženskami?

 

Se mi pa zdi ta zakon dobra osnova za nove zakone, s katerimi se bo posegalo v moje življenje, recimo, kaj bom lahko bral, gledal, delal, verjel...

 

:xx!:

xyesx :palec:

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

joj, kolk enga fuss-a okol mojga mnenja x:o)x

 

Mah, kva pa vem. Men pa tale zakon o prepovedi nošenja burk v javnosti ni glih prou nedolžna zadeva, prouzaprou se mi zdi clo zlo nevarna zadeva, ki bo dons jutr pripeljala do enakih stanj, kot so v državah, ki jih je Cookie navedla.

 

Me prou zanima, kako nošenje burke, al pa zelenih štunfov al pa piercinga v nosu posega v moje pravice? Me tud zanima, kako ta zakon zmanjšuje nasilje nad ženskami?

 

Se mi pa zdi ta zakon dobra osnova za nove zakone, s katerimi se bo posegalo v moje življenje, recimo, kaj bom lahko bral, gledal, delal, verjel...

 

:xx!:

ja, sem tut o tem razmišljala, še posebej, ko nas s kamerai povsod snemajo, kao v imenu varnosti in tko. V imenu varnosti sem se morala sezut (škornje) na London.letališču, pa še prav tresla sem se, ker sem v torbici pozabila navaden labelo za ustnice (bi morala dat v posebej zip vrečko in v roki držat - no pa nisem, ker sem enostavno pozabla nanj). Pa pas iz hlač, ves nakit (uhani, prstani, ura) dol, nazadnje sem se zbala, kaj če bo piskalo glih zarad navadnih netov na kavbojkah xrolleyesx

 

v glavnem ja; nekaj prepovedat v imenu "svobode, varnosti" in kar je še visokoletečega, pod krinko večjega nadzora in osebne omejitve. Dvorezen meč!

No, dokler nism bla v Egiptu x:o)x pa je kao liberalnejša muslić država (tole za burke in hidžabe). Nisem imela takega občutka, prej nasprotno xcivx

Sem s takim veseljem dam pršla, sam da SEM tukaj, v TEM prostoru in TEM času, in da lahko (relativno) počnem, kar se mi zljubi.

You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.

»Grem naprej.

Kjer ni poti, ustvarim pot.

Usmerjam tok svojega življenja,

tako kot duša v meni hoče.«

*´¨)

¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)

(¸.•´ (¸.•´

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

http://lh5.ggpht.com/_yxw561tDCH0/S-AARDVcdpI/AAAAAAAABic/-GiVtSN0-Bs/evolution.jpgTukaj bi rekel "nekaj malega resnice je na tem".
"Del našega časa nam ukradejo, del si ga izprosijo, del, ki ostane, pa se neopazno izgubi." Seneka
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Tole bi lahko enačili z nošenjem burk.

Nasprotniki družinskega zakona so nekako na enaki razvojni stopnji... :xx!: :vragec:

 

Družinski zakonik

 

http://www.cosgan.de/images/smilie/tiere/c010.gif http://www.cosgan.de/images/smilie/tiere/g045.gif

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

http://images.cheezburger.com/completestore/2010/4/26/129167583988157915.gif

:2src: kok luštkan muci xsrcx

 

*****

drgač pa ja, Mačky, sej se zastopsmo :palec:

You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.

»Grem naprej.

Kjer ni poti, ustvarim pot.

Usmerjam tok svojega življenja,

tako kot duša v meni hoče.«

*´¨)

¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)

(¸.•´ (¸.•´

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

x:px x:Dx

 

jst pa še malo ne verjamem, da koga kaj preveč brigajo pravice nekih muslimank.

 

na eni strani maš čisto zakrite ženske, na drugi pa razkrite, ki prostituirajo svoje telo po vseh možnih naslovnicah, internetu, ... si dajo izsesat maščobo, povečajo joške, napihnejo ustnice, popravjo nos, zgladijo gube in kaj vem kaj še se počne vse, mežikajo z učki, se nasmihcajo in napenjajo rit, da bodo ja dobile mal pozornosti, priznanje, potrdilo, da so hude, sexy mačkice, da niso za staro šaro... tud "naše" ženske so "zasužnjene", sam pač na mal drugačen način.

prve so pač primorane v to zarad vere (čeprav sej ni obvezno, da je ženska čist zakrita) oz. moža al kaj vem zakaj in kakšna si morda celo misli, da si je to čist sama izbrala in ji je ok, druge pa so glih tko prisiljene, ker, hja, če nisi lep in zaželjen, si ničvreden in to ni fajn občutek. politike pa ena taka tematika zihr zlo zanima :lol: važn, da ovce požrejo vse, kar se jim nameče in da na lahk ločiš micko od pepce, nadzor mora bit.

nasilja je pa vsepovsod dost, pa niso ljudje čist zakriti.

:palec: :palec:

 

http://images.cheezburger.com/completestore/2010/4/26/129167583988157915.gif
xokx (:2src:)

 

http://lh5.ggpht.com/_yxw561tDCH0/S-AARDVcdpI/AAAAAAAABic/-GiVtSN0-Bs/evolution.jpgTukaj bi rekel "nekaj malega resnice je na tem".
x:Dx x:Dx

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Groza. Shtala tole z Grcijo!

 

Malo prej gledal na Kanalu A o protestih v Grčiji.

Saj jih nekako razumem, ampak... :vio:

Minimalne plače so tam okrog 1000 €

Življenski stroški nižji kot pri nas.

 

In za kaj vse dobivajo dodatke k plači:

 

Znanje dela z računalnikom

Znanje tujega jezika

In največja cvetka

 

ZA PRAVOČASEN PRIHOD NA DELO :eek: x!x x!x x!x

 

In nočejo se odpovedat nobenemu od teh dodatkov.

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

aja? a pa so tvoji podatki tocni? :inocent:

Mislm, ker ce so, se cist strinjam s teboj! :palec: tudi pri nas se nekateri s tem ko imajo placo 1000 EUR enostavno preseravajo, dok drugi crkujejo.

potem pa povedo: "that's life" x:o)x ces, saj pa to je vredu.

 

Sicer pa, nekatere zadeve, ki so tule samoumevne, v nekaterih drugih kulturah pac niso.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

aja? a pa so tvoji podatki tocni? :inocent:

Mislm, ker ce so, se cist strinjam s teboj! :palec: tudi pri nas se nekateri s tem ko imajo placo 1000 EUR enostavno preseravajo, dok drugi crkujejo.

potem pa povedo: "that's life" x:o)x ces, saj pa to je vredu.

 

Sicer pa, nekatere zadeve, ki so tule samoumevne, v nekaterih drugih kulturah pac niso.

 

Podatki so z Kanala A, če so točni bi moral vprašat njih.

Sem pa tisto o plači zasledil tudi na internetu, če najdem ponovno, objavim link.

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Malo prej gledal na Kanalu A o protestih v Grčiji.

Saj jih nekako razumem, ampak... :vio:

Minimalne plače so tam okrog 1000 €

Življenski stroški nižji kot pri nas.

 

In za kaj vse dobivajo dodatke k plači:

 

Znanje dela z računalnikom

Znanje tujega jezika

In največja cvetka

 

ZA PRAVOČASEN PRIHOD NA DELO :eek: x!x x!x x!x

 

In nočejo se odpovedat nobenemu od teh dodatkov.

 

Tole me je pa mal presenetlo. Če pa tole drži, potem pa obvezno na ulice! Pa ne sam Slovenci!

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Guest Jeti

tudi na Škisovi tržnici nemir

http://www.dnevnik.si/novice/slovenija/1042357332

 

dober prvi komentar

 

Betina četrtek, 06.05.2010 ob 00:58

 

"Večina študentov pa poleg tega bistvo Škisove tržnice vidi predvsem v zastonj alkoholu in jedači. To dvoje je tudi razlog, da so včeraj kljub dežju prizorišče ob stojnicah napolnili študentje, ki so se drenjali za brezplačen kozarček vina in kruh z bakalarjem. "

 

V tem je problem, za šolanje hočejo delati, da dobijo denar, potem pa ga trošijo zastvari, nad katerimi se starejši zgražajo - negodujejo.

Ko pa hoče država - vlada narediti nekoliko reda, pa se ti-isti zgražajo nad vlado in nagovarjajo študente na štrajk od strankarskih voditeljev, ki jih izrabljajo za svoje namene, do sindikalistov, ki jih prav tako izrabljajo za svoje namene.

Mladi pa niso sposobni, da bi znali sami presoditi, kaj je za njih dobro in pomembno - žal.

Za 6000€ za kolikor bodo lahko delali in prislužili in po možnosti poleg pridobili še štipendijo, pa mora biti dovolj za leto študija, s tem da se jim še to delo šteje v pokojninsko dobo.

To je povsem dovolj, da tudi socialno šibkejši brez problemov dokončajo študij, saj vemo, da tisti socialno šibkejši tudi sedaj nimajo več dohodkov, ker jih družina ne more podpirati.

tisti premožnejši se pa tudi ne rabijo z avtomobili voziti okrog, pa naj najprej doštudirajo si poiščejo službo in potem po mili volji delajo, čeprav se bojim, da se takrat pa ne bodo več tako zaganjali v to smer.

Je pa danes bil Pahor vsaj malo podoben odločnemu predsedniku.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

aha, ok. sam jst dvomim, da je povprecna placa tam 1000 eur no. :inocent:

Minimalna in ne povprečna, povprečna je še pri nas višja. Ve se kdo kvari povprečje pri nas. :vragec:

"Del našega časa nam ukradejo, del si ga izprosijo, del, ki ostane, pa se neopazno izgubi." Seneka
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Objavi novo...