Skoči na vsebino

Prebrali smo..


astra

Recommended Posts

Študentski ?? "protesti" ?

 

Bodoči intelektualci so pokazali koliko kulture premorejo... :xx!: :xx!: :xx!: :vragec:

Na mladih svet stoji, pravi en pregovor.

Če bo stal na teh, ne bo dolgo... :C: :vragec:

 

Vse to naredi vzgoja (liberalizem). Včasih so nas bolj znali vzgajati. Tudi zdaj bi kdaj pa kdaj otroci zaslužili kakšno po zadnji plati. http://images.clipartof.com/thumbnails100/4955.jpg

"Del našega časa nam ukradejo, del si ga izprosijo, del, ki ostane, pa se neopazno izgubi." Seneka
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Kdaj pa kdaj je "povišan glas", kaka "prepoved", kaka "kontrolirana klofuta",

"nadzor z ustrezno mero" lahko v korist. Ko je v kontekstu ciljne usmerjenosti,

ne pa čustvene prizadetosti [npr. v pr. ko gre za "slabo družbo" otroka, ki eksperimentira

s psihoaktivnimi substancami ...].

Seveda "vzgojna klofuta, ..." ne bo vzgojna. V kolker se z otrokom ne pogovori/ pogovarja,

se ga preusmeri/ preusmerja v druge bolj konstruktivne aktivnosti, se z njim ukvarja. ...

"Dober" ni noben ekstremizem. Ne permisivni, ne avtoritarni. ...

 

V RL se pogosto menja termina permisivna vzgoja [do neke mere] vs liberalizem:

Liberalizem: Kaj to je

http://sl.wikipedia.org/wiki/Liberalizem

 

Svetovna banka, MDS [iMF]:

http://www.dnevnik.si/debate/kolumne/1042349561

 

 

Permisivna vzgoja

http://andrej1810.blogspot.com/2007/04/per...vna-vzgoja.html

 

Skrajna avtoritarna vzgoja [nasprotje permisivni vzgoji],

"vzgajanje" z udarci lahko "proizvede" boječega, lahko tudi psihopata, ...

Zavisi od "genov", okolja [subjektove družbe (prijateljev, ...)],

lastne aktivnosti subjekta ... -)

 

So subjekti, kjer "vzgojni udarci" ne "pomagajo".

Otroci postanejo le bolj agresivni.

Oz. postanejo nekateri otroci še bolj preplašeni.

Še bolj nesamozavestni v ekstremnih primerih. ...

 

 

"Liberalna vzgoja" v pravem pomenu besede je vzgojit bodočega

milijonarja. Podjetnika. Bussnissmena. ... -)

Otroku privzgojit vrednote liberalizma. Določeno etiko in vrednote. ...

 

Pravega liberalizma v Slo nimamo. Imamo samo "plenilsko skorumpirano, klientelistično,

"povampirjeno" drhal. Ki ropa & uničuje Slovenijo zakonito, manj zakonito po zakonih,

na meji zakonov in preko njih. Preliva denar davkoplačevalcev v svoje žepe na zakonite/ manj

zakonite načine. Po "kvazi levi" in po "kvazi desni" opciji. ...

 

So podjetniško bolj ali manj nesposobni.

Ponavadi "prisesani" na državne "jasli"

[na denar davkoplačevalcev/ t.i. javna sredstva].

Delujejo v navezi s podjetniki, korporacijami.

In smo, kjer smo. -)

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Tak vzgled imajo. x:o)x x;)x

 

Sicer pa ja, tudi sam ne odobravam teh studentskih demonstracij (zaenkrat).

 

Se mi zdi, da se strajka, samo da se strajka.

 

Zakaj ne strajkajo za kaj res pomembnega, ne pa za izrecno lastno rit! :o|o:

 

Pozitivno stran tega vidim v tem, da so s zaceli ocitno malo zbujat. Ne pa da jih sploh ni slisat nikjer kaj dosti.

Ravno studentje bi lahko bili eno od intelektualnih gonil te druzbe.. pa niso. Mogoce so preobremenjeni al kaj!? xrolleyesx

 

 

Študentski ?? "protesti" ?

 

Bodoči intelektualci so pokazali koliko kulture premorejo... :xx!: :xx!: :xx!: :vragec:

Na mladih svet stoji, pravi en pregovor.

Če bo stal na teh, ne bo dolgo... :C: :vragec:

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Tak vzgled imajo. x:o)x x;)x

 

Sicer pa ja, tudi sam ne odobravam teh studentskih demonstracij (zaenkrat).

 

Se mi zdi, da se strajka, samo da se strajka.

 

Zakaj ne strajkajo za kaj res pomembnega, ne pa za izrecno lastno rit! :o|o:

 

Pozitivno stran tega vidim v tem, da so s zaceli ocitno malo zbujat. Ne pa da jih sploh ni slisat nikjer kaj dosti.

Ravno studentje bi lahko bili eno od intelektualnih gonil te druzbe.. pa niso. Mogoce so preobremenjeni al kaj!? xrolleyesx

 

Zbujat? :eek: xrolleyesx

Zbudili so se samo tisti ki bodo zaradi novega zakona ob zaslužke - študentski servisi. :vragec:

Glede na par slišanih in prebranih izjav "nastopajočih" v včerajšnjem razgrajanju večina sploh ni imela pojma za kaj se gre, in kot si že sam napisal, samo da se štrajka, oz. protestira.

Čudim se da so se ti bodoči intelektualci pustili tako zlahka zmanipulirat.

 

Intelektualno gonilo družbe?

Za to je potrebno tudi nekaj splošne razgledanosti in kulture.

Glede na slišano in videno jim obojega močno primanjkuje.

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ja ok, zdej lahko to razumes na vec nacinov ane... samo komu bo vseeno dalo mislit, kaj pocne, zakaj pocne itn... in to pomeni tudi zbujanje.

In to ne samo studentom, temvec tudi vladi, tem ali onim, ki morda prevec razumejo studente kot pasivi del odlocanja, kar je tudi bilo. Pa ne bi smeli bit!

Mislm, ne rabmo bit sam kriticni in samo slabe strani tega gledat in met vse studente za prismuknjene, ker to sigurno niso.

Sicer pa verjamem, da jih mnogo ne ve zakaj sploh...

Saj, to pravim.

 

Zbujat? :eek: xrolleyesx

Zbudili so se samo tisti ki bodo zaradi novega zakona ob zaslužke - študentski servisi. :vragec:

Glede na par slišanih in prebranih izjav "nastopajočih" v včerajšnjem razgrajanju večina sploh ni imela pojma za kaj se gre, in kot si že sam napisal, samo da se štrajka, oz. protestira.

Čudim se da so se ti bodoči intelektualci pustili tako zlahka zmanipulirat.

 

Intelektualno gonilo družbe?

Za to je potrebno tudi nekaj splošne razgledanosti in kulture.

Glede na slišano in videno jim obojega močno primanjkuje.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Z vilami nad varnostnike

 

No comment... :vio: xrolleyesx

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Z vilami nad varnostnike

 

No comment... :vio: xrolleyesx

 

Lahko bi bil naslov tudi drugačen npr. "Z buldožerji in varnostniki nad lastnike zemljišča." To je moj komentar. http://www.zmade.net/HTML-orodja/GIF%20animacije/Avti/gummiged.gif http://www.zmade.net/HTML-orodja/GIF%20animacije/Avti/car14.gif

"Del našega časa nam ukradejo, del si ga izprosijo, del, ki ostane, pa se neopazno izgubi." Seneka
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Heh, tole je zanimivo...

 

leta 2005 je imela grcija dalec najvecji GNO-Gross National Income (vodila je celo pred Slovenijo) v centralni evropi, danes pa....

(skoraj na koncu - stran 75.)

Se zgodi http://www.otroski.net/strani/sitefiles/ajdika/chatblanc.gif

"Del našega časa nam ukradejo, del si ga izprosijo, del, ki ostane, pa se neopazno izgubi." Seneka
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Življenje iz laboratorija nič več le znanstvena fantastika

 

Raziskovalni tim genetika Craiga Venterja je v laboratoriju ustvaril genom bakterije in ga vgradil v ta enocelični organizem, s čimer je nastala prva sintetična življenjska oblika.

 

Scientists Create First Cell Controlled by Synthetic Genome

 

It may not quite be "Frankenstein," but for the first time scientists have created an organism controlled by completely manmade DNA.

Possible—but highly unlikely.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Bo treba za glavno mesto izbrati nek drug kraj. Privatizirana Ljubljana s strani ZJ ne more več biti glavno mesto Slovenije. http://www.nakupovanje.net/images/250x/sramota--1188190.jpg :vragec:
"Del našega časa nam ukradejo, del si ga izprosijo, del, ki ostane, pa se neopazno izgubi." Seneka
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Upam, da bo to znanje izkorisceno vsaj malo v cloveku in okolju zdrave, primerne, dobre namene. In ne predvsem v povecevanje profita lobijev in zastrasevanje ljudi ter odvracanje od realnih problemov oz. ustvarjanje namisljenih potereb.

Življenje iz laboratorija nič več le znanstvena fantastika

 

:palec:

Krasno s čim se ukvarjajo! xrolleyesx
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ah, saj ni bilo tako slabo...U Fužinama sem slišal še hujšo balkansko angleščino...Namesto "He has..."...je zvučilo bolj "Hi Haso..." x:Dx

Life is like a game...play it...

http://smileys.smilchat.net/smiley/spiritual/myst1c.gif

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

ja no... ampak mislim da vecina tistih ljudi,ki je poslusala predvsem kaj je povedala, se ni sprasevalo o tem kako govori, temvec pomenu besedila.

V EU (Bruselj) prihajajo ljudje iz celega sveta iz vseh mogocih dezel; pa tudi v ZN, in lahko si milimo, da anglescina pri vseh pac ni nekaj samoumevnega, kot pri nas.

Nismo vsi za vse. :8):

Sam tole pa res boli poslušat!

 

"Posnetek naj si ogledajo otroci v šoli, da bodo bolj motivirani!".

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

kako ze pravijo... bodi do drugih tak, kot bi zelel, da so oni do tebe.

ne vem kaksen in kako sposoben govorec si ti, in kako bi se odrezala a njenem mestu ob vsem delu in odgovornosti ki jo ima.

 

lahko pa govorim zgolj o svojem mnenju:

in jst vidim predvsem cloveka, ki je predsednica hrvaske vlade.

Njeno delo je vsaj 1000x bolj pomembno in odgovorno od mojega.

In ce ni perfektna v anglescini, je to vsekakor zanemarljivo v primerjavi z njenim delom samim. Torej o tem sem govoril.

 

-

 

S fotelja se lahko pikolovsko in kriticno zapikamo v pomanjkljivosti ljudi, a veckrat ta distanca prinasa tudi nezdravo kritiko in nesposobnost videti tistega kar je pomembneje.

Med tem ko je nekdo z energijo usmerjen v dejansko konkretno resevanje problemov in morda pac na tej poti ni imel casa izperfekcionizirati vse muhe in zelje moznega obcinstva, ali pac lastnih zelja, je pocel/a v tem casu kaj drugega. Morda dosti bolj pomembnega. Dan ima samo 24 ur. Nekdo v tem casu posveti 16 ur zivljenja za resevanje tezav drugih ljudi, nekdo pa predvsem poljnenju lastne riti. In seveda ima slednji cas ukvarjati se in soditi, med tem ko prvi dela.

Tako se narod kot ponavadi ukvarja s kritiziranjem malenkosti, ki so predvsem podobne rumenemu tisku.

 

Predstave ljudi o tem, kaj pomeni, ce je nekdo "pri koritu" so seveda precej razlicne. Najveckrat pa prilagojene laicnosti, nepoznavanju in nerealnim zeljam posameznika.

 

Ne vem kdo od nas bi si upal prevzet tako pomembno odgovornost na svoja pleca in sploh bil sposoben tako odovornost hendlat.

Se bolj pa, kdo od nas se je potrudil zato, da bo sposoben prevzeti veliko odgovornost.

A vseeno smo polni kritike - vsevedci v carstvu naslonjaca.

Da, to bi bil odlicen naslov za clanek o sodobnemu cloveku.

 

Vecina ljudi ima rajsi nizjo placo in malo odgovornosti, kot pa da so "pri koritu" kjer je zivljenje naravnano tako, da je denar vcasih zgolj samo se materialno sredstvo za doseganje visjih ciljev. Kjer fokus in strast nista v zapravljanju temvec delu in doseganju ciljev. Ko denar postane zgolj orodje nic manj ali bolj pomembno kot vse tisto kar bogati zgolj osebnost, ne prinasa pa tudi notranjega zadovoljstva.

Laik pa si veckrat predstavlja predvsem dober del tistega kar omogoca biti "pri koritu", ne pa tudi odgovornosti, trdega dela, vspodbude, volje, vlozene energije, razlicnih sposobnosti, itn. Laik ponavadi ni niti sposoben priti do korita. To nesposobnost pa skriva za svojo kritiko in furstracijami.

Lastno bedo neljubezni in nevolje. In tako politika postaja in potrdi to, da je le odsev lastnega naroda.

In potrdi tudi to, da lahko tule napisem karkoli, ("slabega, dobrega, pol deobrega, crnobelega, resnicnega, neresnicnega, pol resnicnega,.."), a skoraj VEDNO bo odlocalo predvsem to, kako nekdo to tudi sprejme, dozivi preko lastnega dozivljanja in vzorcev. In da, o tem sem se tule ze nickolikokrat preprical.

 

A mislite da bi tile ki so po tvoje "pri koritu" bili "pri koritu", ce bi se fokusirali na manj pomembne stvari, bili nadkriticni itn? Don't think so.

 

- No, to je pa pac moje mnenje.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Evo, kolk (nakljucij itaq ni) se deloma tole ravno nanasa na to kar sem govoril:

 

(63:44) Na Pogovornem večeru Studia 12, ki je bil posvečen razmišljanju o vrednotah, so gostje najprej predstavili svoj pogled na to vprašanje. Temu pa je sledil zanimiv skupen pogovor udeležencev, kjer so gostje izmenjal poglede na vrednote še na pogovorni, bolj dinamičen in interaktiven način. Sodelovali so: Zoran Janković – župan Ljubljane, Manca Košir – sociologinja, Vlasta Nussdorfer - predsednica Belega obroča Slovenija,. Anton Komat - neodvisni raziskovalec, publicist, Bojan Cvetrežnik – vionilist, instrumantalist, TerraFolk.

Jankovic fajn pove, ko pravi, kako danes ljudje iscejo izgovore pri drugih, namesto da se vprasajo kaj lahko sami naredijo da bi bilo bolje!

Z misljenjem o medijih je fajn potrdila moja razmisljanja (iz teme o politikih) Manca :palec:

Jankovic: zaceli smo tekmovati o negativosti (govori o medijih). jasno, mediji tekmujejo v prodaji, nakladah, gledanosti, ker narod zeli rumenega tiska. ko bo narod stremel k primernim infrmacijam, bil nefokusiran predvsem v slabo, kritiko, se bodo spemeili tudi veliki mediji. neodvisni imajo v tem prednost.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Tud jaz se tu bolj strinjam s Freejem (en pikric pa tud z Lili Mai).

Cesa vsega ze nismo poslusali (in so nas usesa bolela in v zadregi smo bili)! x:)x x;)x

 

Moram pa pripomnit, da mi je veliko bolj simpaticno, da se ohrani nekaj te slovanske izgovorjave, kot se na vse pretege trudit govort pravilno anglesko ali, pogosteje, amerikansko. xDDx

Npr. Pahor nedvomno govori dobro, pa sem ga zadnjic z veliko tezavo poslusala, ker si je ocitno tolk vsec oz. se rad poslusa in je *frajaril* z neko amerikanscino, ful suveren, tko pozersko mi je delovalo.

In me je skratka prav tako zmotilo, kot ko kdo govori slabse.

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Če jaz prav štekam zadeve se pri nas v šolah uči bolj ameriška angleščina kot pa tista prava Oxfordska, ki naj bi bila kao po šolskih pravilih...vsaj tako naj bi bilo, ko sem jaz hodil v šolo... x:Dx

 

Sicer pa vsak, ki je bil kdaj v Angliji in je pričal po kakšnih pubih...ma kakšna slovnica neki...srečen si če ga skapiraš vsaj pol, zlasti če začnejo govorit s tistimi svojimi narečji...kakšen walležan al pa škot je podobno kot primorc pa prekmurc...važn da besedo BEER štekajo vsi... xg:Dx

Life is like a game...play it...

http://smileys.smilchat.net/smiley/spiritual/myst1c.gif

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

ma ne, kao anglescino smo se ucili, nas so kar popravljal, ko smo zacel po amerisko vlect. xDDx

 

Tud jaz sem se peljala z dvema Anglezema (iz Norfolka al odkod ze) in sem ju prav s tezavo razumela, no onadva sta rekla da jaz dobro govorim, samo men se je zdel, da onadva slabo. x:o)x x:Dx x;)x

 

x:Dx x:px

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

No, mene to niti ne zanima. Tolk jasno vseeno govori da jo lahko razumem. in to je bistveno.

ne recem pa, da ne bom tudi jaz kdaj v naslovanjcu neki slabe volje tkole mal kriticno do talenta drugih. recimo v kaksnih talentih slovenije x:o)x

 

ljudje smo res "hecni"... vedno si najedmo neke filtre in nacine da svoje stupke, nejeojnosti n nezadovoljstva ter nesprejemljivosti skanaliziramo cez kaj... bodsi v kritiki fuzbal tekme ali nekega sporta, igralcev in nastopajcih, politikov, itn...

 

lahko pa se v mnoge vtaknemo kako dobri retoriki so... in posledicno morda zanemarjamo vsebino.

ugibam (?) - ce pa se ti s tem profesionalno ukvarjas te cist razumem, in se mi zdi logicno da te zanima, ker je del tvojega posla.

 

 

No ja, A. Merkel tud nima smisla za oblačenje ipd. in se s tem ne ukvarja, ampak drugi počnejo to zanjo, ker je slika države. Pa ne mi začet zdej s takimi, da je pomembno delo in ne kako oseba izgleda. Vsi vemo, da temu ni čist tako.

Me zanima, če je s Kosorjevo kdo to 3x prebral in ji pomagal pri izgovorjavi, glede na to, da ima veike težave z angleščino. Ali pa jo je izdala trema?

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Objavi novo...