Skoči na vsebino

Prebrali smo..


astra

Recommended Posts

LJ mestni proračun je mal prazen in v pufih zaradi stadiona...tralala...in ker ni denarja za pokrivanje izgube LPP pač na ta način mal flikajo luknje...Sicer pa bencin je na svetovnih borzah poceni, mi pa plačujemo glih toliko kot takrat ko je bil najdražji...A je to s trošarinam tudi kao pošteno oz. zakonito...Valjda da je, vse za blagor države oz. mesta LJ...http://www.lunin.net/forum/public/style_emoticons/default/griny.gif

Life is like a game...play it...

http://smileys.smilchat.net/smiley/spiritual/myst1c.gif

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Škoda, ker Urbana bi lohk bila čist kul...

 

ehhhh!

s takimi cashi se operira, da si sploh ne moremo predstavljat, pol se pa raji vsak migec in dihec zaračunava...

Ne vem kam lahko to vse skupaj še gre oz. kaj se mora zgodit, da se bo kej spremenil.

Pa kolk ma lohk folk še potrpljenja...

 

Ma boljše sploh ne razmišljat o tem, ker preprosto ne moreš bit pozitiven... :o|o:

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ja, diskriminacija.

Pa še neumno je pravzaprav, nespametna poteza, ker itak so ne_Ljubljančani (tud zarad Jankovića) v bistvu jezni na LJ in Ljubljančane, pol pa še tole, da bodo še bolj besni in bodo te razlike in nasprotja še večja.

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ja, diskriminacija.

Pa še neumno je pravzaprav, nespametna poteza, ker itak so ne_Ljubljančani (tud zarad Jankovića) v bistvu jezni na LJ in Ljubljančane, pol pa še tole, da bodo še bolj besni in bodo te razlike in nasprotja še večja.

 

Tu res gre le za pravilo močnejšega. Vsa druga slovenska mesta lahko stopijo skupaj in uvedejo posebno visoke cene avtobusov za ljubljančane (hehe, bi bila pa vsaj zanimiva gesta), pa to še vedno ne bo imelo takega efekta, kot da ljubljančani storijo tako nesramnost študentom v Lj.

 

Prestolnica nam očitno želi povedat, da se ji j... za ljudi, ki niso iz LJ.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

No, meni pa se ne zdi oz. mislim da je ravno obratno.

Pa saj lahko vidis v praksi - Vec ko imamo ljudje znanja in zavesti, manj je vrazevernosti.

 

No, pa da samo ne govorim, te rajsi vprasam, in s tem ze odogovrim. Pa sam razmisljal dalje x;)x

Kaj privede do pomanjkanja domisljije?

Kaj do prepricanj?

Kaj do vrazeverstva?

 

mislim da je razumljivo.

 

Sej ni toliko napačna misel, ampak meni se zdi, da imajo vraževerni kar precej domišljije, ko opravičujejo in kao argumentirajo vraževerje.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Tako, da svoje nejevolje in furstriranosti rajsi na netu izpostavljajo/mo kot v praksi. x;)x in je s tem zadeva za vecino "resena".

 

Lahko, ce smo dinstancirani od obsojanja, prepricanj in razuemmo sirse zakaj se dogaja kar se. Ni pa lahko, ker je temu potrebno imati veliko zavedanja, znanja in razumevanja. Veckrat pa celo lastne izkusnje.

Neuki se vedno razburja nad tistim cesar ne razume.

Razburjanje je le del poti, preden clovek kaj tudi ukrene, da bi bilo drugace.

 

no pac, jako sem pameten xg:Dx x8Dx x:o)x

 

Pa kolk ma lohk folk še potrpljenja...

 

Ma boljše sploh ne razmišljat o tem, ker preprosto ne moreš bit pozitiven... :o|o:

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Raziskovalci so odkrili, da je mogoče s 100-odstotno verjetnostjo napovedati, ali bo oseba zbolela za Alzheimerjevo boleznijo.

 

Po več desetletjih, ko se je zdelo, da se na področju raziskovanja Alzheimerjeve bolezni ni zgodilo nič, se je zgodil velik preboj. Strokovnjaki z Univerze v Virginiji (ZDA) so odkrili, da je mogoče na enostaven način zaznati začetke Alzheimerjeve bolezni mnogo prej, kot se pojavijo njeni prvi znaki. Ali bo oseba zbolela za Alzheimerjevo boleznijo je mogoče napovedati desetletje ali še več pred razvojem prvih znakov.

 

Odkritje je pomembno, ker bo omogočilo raziskovanja v smeri iskanja zdravil, ki bi preprečila razvoj Alzheimerjeve bolezni že na samem začetku, še preden se pojavijo njeni znaki. Le takojšnje zdravljenje bi lahko bilo učinkovito, kajti ko se enkrat pojavijo znaki bolezni, je že prepozno.

 

Začetek Alzheimerjeve bolezni, ko pri osebi še niso prisotni znaki, je mogoče s preiskavo možgansko-hrbtenične tekočine ter pozitronsko emisijsko tomografijo (PET).

 

Znanstveniki sedaj upajo, da jim bo uspelo najti zdravilo ali kombinacijo različnih zdravil, ki bi lahko zaustavila odmiranje možganskih celic, ki ljudi oropa za njihove spomine ter jim močno oslabi umske sposobnosti.

 

Jst sumim (ugibam), da je za bolezni kot ta najbolj krivo cepljenje, in razni pesticidi in ostali strupi v hrani :inocent: xrolleyesx

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Vsa druga slovenska mesta lahko stopijo skupaj in uvedejo posebno visoke cene avtobusov za ljubljančane (hehe, bi bila pa vsaj zanimiva gesta)

x:o)x x:Dx

 

Sam je res štala tole... Prideš nekam, pa te ful čukasto gledajo samo zato ker si Ljubljančan. xyesx Kar avtomatično te včas obsodijo, da kao hočeš bit nekaj več, če si iz LJ, glede na vse tole, pa spet ni tako čudno... v bistvu smo že itak razdeljeni Slovenci, na dva dela, zdej se bomo pa še po občinah začel delit al kaj. :o|o:

 

No upam da je sam predlog, načrt, da ne bodo tega uresničili...

 

Free, res je, samo je mal drugač če se otrok ob tla meče, ker mu "mama dela krivico in mu ne posveča dovolj pozornosti" (pa je sicer sit, negovan in pod streho), kot pa če sestradan folk brez osnovnih življenjskih potrebščin (po tem ko je lajf pustil v tem podjetju) nemočen obupuje in se jezi.

Potem pa tisti *bolj ozaveščeni* vedo povedat oz. predlagat, naj "pomislimo KOGA bomo volili" in s tem mislijo npr. Janšo. x:o)x

V bistvu ne obstajajo desni in levi, to je umetno ustvarjano, da se ne bi narod združil proti vsem pa je zanje -oblastnike- bolje da se med sabo delimo.

Tako da smo sicer res razdeljeni, ampak drugače: obstaja 'elita' in ostali.

Dokler tega ne bomo poštekal, je vse zaman.

 

Poleg tega je pa absurdno, da se nenehno šinfa čez nekakšne komuniste, obenem pa se poziva k revoluciji in da se oblastnim tatovom pobere imetje. x;)x

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Sam je res štala tole... Prideš nekam, pa te ful čukasto gledajo samo zato ker si Ljubljančan. xyesx

To ti je prekletstvo Ljubljančanov, povsod nezaželeni.

 

 

Verjamem pa, da mora biti ful zoprno ...

Possible—but highly unlikely.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Sam je res štala tole... Prideš nekam, pa te ful čukasto gledajo samo zato ker si Ljubljančan. xyesx Kar avtomatično te včas obsodijo, da kao hočeš bit nekaj več, če si iz LJ, glede na vse tole, pa spet ni tako čudno... v bistvu smo že itak razdeljeni Slovenci, na dva dela, zdej se bomo pa še po občinah začel delit al kaj. :o|o:

... Lublana bi se mogla odcepit, pol bo pa vidla Slovenija kaj je to kriza... x;)x

  • Lajkam 1
  • Buuuu 2

You can't be a real country unless you have a beer and an airline. It helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer.

Frank Zappa

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

New Corporate Policies

 

SICKNESS AND RELATED LEAVE:

We will no longer accept a doctor's statement as proof of sickness. If you are able to go to the doctor, you are able to come to work.

 

SURGERY:

Operations are now banned. As long as you are an employee here, you need all your organs. You should not consider removing anything. We hired you intact. To have something removed constitutes a breach of employment.

 

BEREAVEMENT LEAVE:

This is no excuse for missing work. There is nothing you can do for dead friends, relatives or coworkers. Every effort should be made to have non-employees attend to the arrangements. In rare cases, where employee involvement is necessary, the funeral should be scheduled in the late afternoon. We will be glad to allow you to work through your lunch hour and subsequently leave one hour early, provided your share of the work is enough to keep the job going in your absence.

 

YOUR OWN DEATH:

This will be accepted as an excuse. However, we require at least two weeks notice as it is your duty to train your replacement.

 

REST ROOM USE:

Entirely too much time is being spent in the rest room. In the future, we will follow the practice of going in alphabetical order. For instance, those whose names begin with 'A' will go from 8:00 to 8:10, employees whose names being with 'B' will go from 8:10 to 8:20 and so on. If you're unable to go at your time, it will be necessary to wait until the next day when your time comes again. In extreme emergencies employees may swap their time with a coworker. Both employees' supervisors in writing must approve this exchange. In addition, there is now a strict 3-minute time limit in the stalls. At the end of three minutes, an alarm bell will sound, the toilet paper roll will retract, and the stall door open.

 

PAYCHECK GUIDE:

The following helpful guide has been prepared to help our employees better understand their paychecks:

 

Item Amount:

Gross pay $1,222.02

Income tax $244.40

Outgo tax $45.21

State tax $11.61

Interstate tax $61.10

County tax $6.11

City tax $12.22

Rural tax $4.44

Back tax $1.11

Front tax $1.16

Side tax $1.61

Up tax $2.22

Down tax $1.11

Tic-Tacs $1.98

Thumbtacks $3.93

Carpet tacks $0.98

Stadium tax $0.69

Flat tax $8.32

Surtax $3.46

Corporate tax $2.60

Parking fee $5.00

F.I.C.A. $81.88

T.G.I.F. Fund $9.95

Life insurance $5.85

Health insurance $16.23

Dental insurance $4.50

Mental insurance $4.33

Reassurance $0.11

Disability $2.50

Ability $0.25

Liability $3.41

Unreliability $10.99

Coffee $6.85

Coffee Cups $66.51

Floor rental $16.85

Chair rental $0.32

Desk rental $4.32

Union dues $5.85

Union don'ts $3.77

Cash advance $0.69

Cash retreats $121.35

Overtime $1.26

Undertime $54.83

Eastern time $9.00

Central time $8.00

Mountain time $7.00

Pacific time $6.00

Time Out $12.21

Oxygen $10.02

Water $16.54

Heat $51.42

Cool air $26.83

Hot air $20.00

Miscellaneous $113.29

Sundry $12.09

Various $8.01

Net Take Home Pay $0.02

 

Thank you for your loyalty to our company. We are here to provide a positive employment experience. All questions, comments, concerns, complaints, frustrations, irritations, aggravations, insinuations, allegations, accusations, contemplations, consternations, or input should be directed elsewhere.

 

Have a nice week!!!

 

Sicer bi tole bolj pasalo v Šalo dneva, pa sem raje dal sem ker me zelo spominja na razmere in odnos do delavcev v premnogih naših firmah... :vio: :vragec: x:Dx

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

No, sej si odlicno povedala - so laif pustil v eni fabrki xcivx zdej se pa bunijo ker ni pravice zanje :vragec:

a stekas kaksne vzorce pravis. samoumevnost - ces, jaz delam - imam pravico! 40 let je pustil, da so drugi upravljali z njegovim laifom, zdej, ko pa je na cesti pa se buni.

Ce bi jaz to komu povedal v faco, bi me verjetno lincal, krizal!

 

V "slabsem" scenariju: 40 let je bil krtiticen do vlade, pljuval po vsem, naredil pa recimo nic da bi bilo drugace.

Nekaj otrok in tv zvecer. Ampak v kritiki in gostilni (forumu) pa glavni! 40 let so direktorji iskal posel, dobro delal, slabo delal, se zivciral al pa ne, on pa je opravljal (pac) svoje delo. 40 let je govoril kako imajo prevelike place on pa premalo.

 

Ne stekas, kot mnogi ljudje ne - da ce pustis, da drugi upravljajo s tvojim laifom, potem pac ni nujno da bodo ravno vsi fer ane.

Kot tule na forumu recimo. Lahk clovek duso pusti tule, ampak v dolocenem trenutku se ve kdo je boss! Tako pac je. Smo zadovoljni s tem kar je ali pa lahko gremo! Fact.

Zakaj se torej kdo sploh buni! xcivx x;)x fotokopija laifa se zacne pri manjsih zadevah, v druzini! to se preslikava v vecji plan.

 

A ves, kritika nikomur kaj dosti ne pomaga. Razen da je morda tistemu malo lazje na dusi, da je povedal kar ga tezi.

V praksi pa.... bo potrebno kar ukrent, ce zelimo drugace. Itaq. Sej vsi vemo priblizn kje "smo" ane.

 

A dej, kar umetno ustvarjamo. Kolk, 2 procenta smetane to kao pocne, 20 hoce biti isti kot oni, 78% pa cukasto gleda, ker itaq mislijo da ne morejo tja "gor" in to tudi obsoja. recimo. x:o)x a stekas.

 

Ce te moz tepe, in nic ne naredis, pac kaze, da mora clovek premagat kaksne strah, kamotnost, varnost, materialno varnost ali karkoli pac kar ga zadrzuje biti svoboden. kompromise delamo mi sami. nihce clvoeku ne rece da mora delat v fabriki za male pare in se pustit upravljat. tisti ki je danes sef verjetno ni sef, ker se je pustil temvec zato ker se je boril za to da je sef, da je samostojen. kako pa to pocne pa je druga pesem. vsi se ucimo, samo eni bolj ani manj, eni se upajo sprejet odgovornsot in velik zaj. in se s tem tudi kaj naucit, drugi pa raj tv gledajo pa fuzbal in se nic kaj dosti ne naucijo, izkusijo, dejansko.

 

Ce kdo to pocne, pocnemo mi sami z nezavednim vaskodnevnim zivljenjem ki ga zivimo kot potrosniki, v brezzavestnosti kupovanja in vsakodenevnega odlocanja kam bomo dali naso energijo. Mi - vecina se odloca da imamo tako kot imamo, ne pa neka kvazi namisljena pescica. A cetudi obstaja, je ta dejansko nemocna poti velicine zavesti in energije ki jo je masa sposobna sprovest ČE.... A masa noce zavesti, hoce biti kamot, to ali ono, kot tisti ki imajo moc, denar, itn. koliko ljudi se "pokvari" ko dobijo moc in denar? Predvidevam da vecina.

Kaj to pomeni: da tisti ki obsojajo, obsojajo dele v sebi na nek nacin.

 

A ves, zmeri je en kriv, ne pa mi sami. Ce jst nimam casha sm sam kriv. Ne pa drugi. Ce ga imam sem tudi sam kriv, na pa drugi. Ce sem dovolj pameten vidim kako potekajo zadeve, zato se postavim v laifu tako, da nisem na izgubi. Ce nisem dovolj pameten in dam svoje zivljenje v fabriko, kjer z njim upravlja nekdo drug, kako lahko potem pricakujem da bodo vsi kar dol padali ker pa jaz pridno delam. Ja, morda v namisljenem socializmu, idealizmu, ki ga bomo morali sele doseci, popreje pa se mnogo preziveti, razumeti.

In ce ze grem v fabriko ipd, je na meni kako bom tam postopal. Ali bil tiho ali kaj ukrenil. Nic od izbranega ni vredno obsojanja, ker ima vsak svoje razloge.

Ce si je Polde doma naredil 5 lacnih otrok, je lahko samo tiho in vesel, da sploh lahko dela in kaj denarja dobi, ce nima izobrazbe in sposobnosti furat lasten biznis. Bo dobil druagce nazaj. Sigurno, vsak dobi, slej ko prej.

Nekdo pa niam otrok in je svoj cas, denar, voljo, pamet, odnose posvetil karieri. Vedno je odrekanje, tako ali drugace, ker je sistem v katerem zivimo prevec pozresen do nas.

A tudi tega smo sami ustvarili, da sposznamo njegovo zmoto, lastno neazvednost. da se naucimo postati boljsi do sebe s tem drugih.

 

 

Tako razmisljanje kot ga preko pisanja kazes, je zame laicno idealiziranje okoliscin.

Jaz sem to ze izkusil. Kljub dobremu delu, so nas kot s.p.-je odslovili, ker so bili studentje cenejsi.

Pa sem dobro delal, in so bili zadovoljni v vecini.

A ves, pa kaj naj obsojam? Lahko recem kaksni so, ker so nas dali stran, hkrati pa kaj pa vem, morda pa je bilo to res edino kar so se spomnili na stopnji njihovega zavedanja. Lahko pa so bili pac pohlepni ali kaj drugega. Morda je bilo zame dobro da sem sel stran od od tam.

 

Koliko je opravicevati doloceno dejanje in koliko grajati!? Si upas sodit? To venomer pocnemo - locujemo med to je dobro, to je slabo. Zakaj to pocnemo - ker ne vidimi sirse slike, ker nismo povezani, zato ne razumemo. Ker nismo srecni. Ker jokamo za tistim kar smo izgubili ali bi lahko izgubili, brez da se zavedamo kaj smo pridobili in kaksne nove moznosti zato imamo.

 

Torej upas soditi - Morda, toda a znas ob tem pokazat lastne vzgled, drugacno pot, resitev? Si pripravljena it s tvojo idejo dovolj dalec da jo tudi sprovedes? Ali govoris, govorimo zgolj in predvsem samemu sebi in nismo sposobni sprejeti tudi dejanske odgovornosti za dolocene okoliscine - kar pomeni ziveti jih, iti z njimi kdaj tudi do konca, dokler ni spremeba vidna na zemlji, v druzbi, v nasem zivljenu.

 

No, nekateri tisti, ki jih tako zelo radi kritiziramo to pocno! Imajo jajca prevzemat odgovornost.

Verjetno je kar nekaj politikov, ki bi lahko doma uzivali, imeli taksno ali drugacno obrt, to ali ono, in ziveli v miru do konca laifa. A ne. Razloge vedo predvsem oni sami. Narod ki preveckrat vidi predvsem slabo in je poln neazupanja, in nekateri mediji, ki sluzijo ravno na tem, pa predvsam projecirajo v prostor lastne furstracije. Tudi od tod delitve levi, desni, ker je narodu lazje igrani igro dvojnosti, namsto enosti!

In ce ze - zato je vecina volila levico, ker je bila manj v kriticni luknji kakor desnica. In se vedno je. Rajsi se energija usmerja v aktivnost, pa cetudi ta ni ravno vedno po pricakovanjih vecine (ki pa itaq v vecini ne stori dosti temvec zgolj kritizira).

 

Lazje je bit s strani in pustit da drugi upravljajo z nasim laifom, biti neodgovoren in ziveti dvojnost, kot biti konkretno povezan, sprejeti odgovornost in biti akiven v procesu odlocanja!

 

Ko bomo dovolj v .... bomo videli da smo spali! namesto odlocali vsaj o svojem zivljenju, ce ne ze zivljenju svojih otrok itn. In to spanje je veckrat polno kriticizma in obsojanja tistih, ki si upajo, ki zivijo.

 

Elito ustvarjamo sami! z nasim vsakodevnim odlocanjem. Elita so tisti, ki so prevzeli odgovornost za svoj laif in to kako ga bodo ziveli. Pa ce to kdo obsoja ali ne, lahko prav tako obsojamo prepuscanje zivljenja mnozic.

 

 

Namigujes da se skine elito. Vedno bo nova elita, dokler ne bo dovolj zavesti, dokler ne menjamo sistema bivanja, okoliscin. Ker vedno bo nekdo hotel vec, razumeti vec, izkustiti vec, imeti vec, spoznati vec, kot pa se kot nekdo drug, ki se ne bo dvignil, ce temu tako recem.

Imas kaksne drug predlog, kako bi morali storiti da bi bilo bolje?

Ali elita dela samo slabo? ali dela vec dobrega kot slabega? ali mediji porocajo predvsem samo o slabem in premalo dobrem?

ali zivimo bolje kot nekoc? ali je prav da vecina zivi v sistemu nevednosti (kot je bilo v socializmu) kot pa tisti ki imajo moci vec in bolje da se dvignejo nad to?

A ves, pred nekim takim obsojanjem o neki kao eliti, je fajn to tudi definirat kaj to sploh je!

A je to nekdo ki ima denar in moc ter sposobnost vplivati na okolje v katerem zivi? Zakaj je to obsojati? a zato ker nejgova zavest in odlocitve niso v sladku s tvojim, poldetovim, mojim, whatever prepricanjem o tem kaj je dobro in pravilno?

A nisi tudi ti elita na tem forumu?

 

Ce placujem davke pomeni da podpiram vlado, monetarni sistem, kolo sistema materializma ki smo ga ustvarili. In to je top. Neposredno vsak mesec to pocnemo. Zakaj se torej razburajmo, ce nimamo namena spremeniti nacina bivanja pri samem sebi!

Zato da malo lapamo in da nam je lazje prezivet v zim vecjem udobju s cim manj dela in cim vec uzitkarstva izgleda. No, zakaj pa ne. Vsak se odloca o samem sebi in svojem zivljenju. Tudi o kriticizmu, dobri slabi pozitivno ali negativno naravnanem misljenju ter razmisljanju.

 

Prav se mi zdi da se o tem govori, itaq. In tudi da se neprimernosti v druzbi resuje, samo kaj so neprimernosti dejansko in kaj ne, je vprasanje ki se dolgo ne bo imelo nekega dokoncnega odgovora!

 

...

Free, res je, samo je mal drugač če se otrok ob tla meče, ker mu "mama dela krivico in mu ne posveča dovolj pozornosti" (pa je sicer sit, negovan in pod streho), kot pa če sestradan folk brez osnovnih življenjskih potrebščin (po tem ko je lajf pustil v tem podjetju) nemočen obupuje in se jezi.

Potem pa tisti *bolj ozaveščeni* vedo povedat oz. predlagat, naj "pomislimo KOGA bomo volili" in s tem mislijo npr. Janšo. x:o)x

V bistvu ne obstajajo desni in levi, to je umetno ustvarjano, da se ne bi narod združil proti vsem pa je zanje -oblastnike- bolje da se med sabo delimo.

Tako da smo sicer res razdeljeni, ampak drugače: obstaja 'elita' in ostali.

Dokler tega ne bomo poštekal, je vse zaman.

 

Poleg tega je pa absurdno, da se nenehno šinfa čez nekakšne komuniste, obenem pa se poziva k revoluciji in da se oblastnim tatovom pobere imetje. x;)x

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Tega sploh nisem pisala tebi.

Govorila sem splošno, tebe sem sam omenila oz. tvoj del texta -kot iztočnico- ko si pisal o 'razburjenosti', pa sem se navezala na to in razmišljala po svoje dalje.

Hotla sem rečt, da se folk razburja zaradi vsega mogočega lahko, da pa obstajajo objektivni pogoji in situacije, ko se razburjajo bolj ali manj upravičeno; če so nekoga takorekoč okradli, je njegovo razburjenje seveda popolnoma utemeljeno.

 

Lahko se pa prevede to tudi na druge primere, vsak pač prebere to, kar želi oz. kakršno ima predstavo.

Ok, te pač drugič ne bom omenila niti komentirala.

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

To ti je prekletstvo Ljubljančanov, povsod nezaželeni.

 

 

Verjamem pa, da mora biti ful zoprno ...

Ma ni panike, ker se da z vsemi normalno zment, ko odložijo predsodke. xDDx

Tako da sama nimam težav s tem, opažam pa.

 

To je bilo seveda že davno pred Jankovićem ali celo samostojno Slovenijo.

Pač razumem srd ljudi do te mere, (v)kolikor gre dejansko za nekakšen centralizem ipd., ampak seveda je prav, da je prestolnica enega evropskega mesta tudi res Prestolnica.

S tem da se udriha po glavnem mestu, se udriha tudi po državi.

Jaz se sploh nič ne vtikam, kako imajo v Kopru, Piranu itd., morda se razjezim zarad prakirnin in vseh inkasantstev (in vsega, da morš čist vse plačat, kjer je pač tako), jih pa razumem da ne more bit več parkiranih kot jih je lohk in da prebivalcem po eni strani sede turizem (€), po drugi jim grejo pa na živce vsi ti stranski učinki.

Hmm... ampak a ni tudi na Obali tako, da imajo domačini ceneje kaj? xscratchx

 

*

sem imela daljši post napisan, pa sem nekaj rezala in nekaj kao prestavljala pa potem pomemben del odrezala..

 

Skratka, to je večplasten problem, ker je preveč gužve pri koritih, slednja pa prazna, pa tud sicer je že težko vse uskladit, tako da bi bili čisto vsi zadovoljni...

Potem pa še vsak po svoje čara, pa je tako kot je. x;)x

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ja. ma sej jst tut nisem tolk tebi pisal kot sebi in splosno. itaq, zmeri nekdo da iztocnico... potem pa ko zelim odgovorit razmisljam zraven in pisem. tko da niti ni vedno cist moje zakoliceno mnenje, temvec trenutno pac. hvalabogu da lahko mnenja in prepricanja spreminjamo. tudi na podlagi mnenja drugega cloveka.

 

itaq. objektivnost je individualizirana in celo "nalezljiva" veckrat. med tem ko se nekdo opraviceno razburja, drugi taisto izrabi za egoisticne namene ali kot opravicevanje lastnega ne/dejavnosti (recimo novinarji za neobjektiven clanek) oz. potem ko to pograbijo se mediji, pa kar naenkrat nastane cela "drama".

 

da. :palec: ti kr omeni. mene ne moti. itaq se omenja, omenjamo venomer sebe in druge skozi pisanje, posredno, neposredno, hote, nehote, nevede.

to isto bi verjetno napisal tudi komu drugemu, ker je bilo ravno "v zraku", tko da nima veze al si ti napisala, porny, polde al pa kdo drug. in fajn da si - zame to pomeni forum!

cetudi nekdo pove nekaj kar je zanj trenutna resnica, vsaj govori, vsaj da moznost debati, v razmisljanje drugim. :palec: pa cetudi se recimo nihce z njim ne strinja, je njegov ali tvoj stavek povod da jaz o tem razmisljam, in to je zame darilo; tudi zato sem tu; pa ceprav si potem ces ti ali pa jaz, ali kdo drug na "tapeti".

 

hocem rect, ...ce nekdo ne bi zaj.. podjetja, ljudje ne bi imeli moznosti razmisljati o tem, da morda ni vse vredu in se nauciti da uredijo zadeve preden propadaje tudi vsa druga (banalno).

tut zato so mi minusi mim recimo. x:o)x

ker ce nekdo kaj "pametenga" napise pomeni, da imajo drugi moznost razmisljat o lastnem pogledu na neko okoliscino, ker je to v zraku, je v energiji etra.

 

Tega sploh nisem pisala tebi.

Govorila sem splošno, tebe sem sam omenila oz. tvoj del texta -kot iztočnico- ko si pisal o 'razburjenosti', pa sem se navezala na to in razmišljala po svoje dalje.

Hotla sem rečt, da se folk razburja zaradi vsega mogočega lahko, da pa obstajajo objektivni pogoji in situacije, ko se razburjajo bolj ali manj upravičeno; če so nekoga takorekoč okradli, je njegovo razburjenje seveda popolnoma utemeljeno.

 

Lahko se pa prevede to tudi na druge primere, vsak pač prebere to, kar želi oz. kakršno ima predstavo.

Ok, te pač drugič ne bom omenila niti komentirala.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

:palec:

To me prou spomni na monetarni sistem v katerem zivimo, kot ga omenja v filmu the zeitgeist:

drzava natiska doloceno stevilo denarja, banka (osnovo). potem gre denar ven v obtok na posojo drugim bankam, podjetjem, ljudem in zaracunava se obresti. Toda iz kje, ce je zgolj samo doloceno stevilo denarja, osnove!? ne more bit potem kar vec denarja = osnova + obresti! (se pravi 100% + X procentov)!

hecn ane. ocitno gre ostalo z dobrin? (zemlja, naravne dobrine) xrolleyesx

 

...

Skratka, to je večplasten problem, ker je preveč gužve pri koritih, slednja pa prazna, pa tud sicer je že težko vse uskladit, tako da bi bili čisto vsi zadovoljni...

....

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Bik se je zakadil v gledalce

 

joj, bilo je grozno xrolleyesx

sej vem, da ni lepo, ampak jim privoščim.

sem tud jaz hotla pokomentirat (in dat link na) ta dogodek oz. novico o njem.

V bistvu jim seveda ne privoščim, ampak štekam take komentarje oz. itak najbrž pomenijo, da za hip pomisli človek, 'so dobili, kar so želeli'.

Vendar recimo morda tud starši otroke vlačijo po teh dogodkih oz. eni ne razumejo da je to govedarsko in svinjsko in ne vidijo v tem nič takega, kao jemljejo da je to pač tradicija...

 

Ampak s stališča bika pa se tud jaz strinjam in se podpišem.

Kaj se pa to pravi! Tako barbarstvo, ne samo fizično mučenje, pač pa totalna degradacija bika, živali, njenega dostojanstva, 5 na enga, namaziljenih in napudranih, za šou, zraven pa da en tolk trpi pa še pred areno, ko je že brez vsega (dejanskega 'boja') lohk totalno zmeden in zbegan! :xx!:

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Meet Timmy the Tortoise, resident of The Tortoise Garden, which was founded by Joy and Geoff Bloor 20 years ago. Timmy was bullied and shunned by other tortoises at the Garden and suffered a deep depression. Fortunately, hope and happiness came to Timmy in the form of a plastic female tortoise replica called Tanya. Timmy shares his noms with Tanya, gives her kisses, and generally functions at a higher, happier capacity. Awww. Love comes in many shapes and sizes.

 

Lonely tortoise finds love with a plastic toy

 

super. ta vsaj ne jezika ceu cajt. :palec:

sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

no jst sm pa mislila točno to, kar sem rekla. da jim privoščim (konec koncev večini ni bilo nič), pa naj vozijo tja kogarkoli in me ne zanima, česa kdo ne šteka.

Razumem.

Mislila sem ne nujno samo tebe, pač pa vsakogar, ki -dost logično pravzaprav- na kaj takšnega pomisli.

 

In mene pa še vedno 'zanima' tud to, da kdo pač ne šteka, saj sem v poročilih videla/slišala, da so bili med ranjenimi tudi otroci (torej točno to, kar je bil eden mojih razlogov da 'jim' ne privoščim).

Otroka so zvlekli na nekakšno 'prireditev'.

Kaj ima on s tem? A zdaj ga naj kar bik zgazi al kaj? :o|o:

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Razumem.

Mislila sem ne nujno samo tebe, pač pa vsakogar, ki -dost logično pravzaprav- na kaj takšnega pomisli.

 

In mene pa še vedno 'zanima' tud to, da kdo pač ne šteka, saj sem v poročilih videla/slišala, da so bili med ranjenimi tudi otroci (torej točno to, kar je bil eden mojih razlogov da 'jim' ne privoščim).

Otroka so zvlekli na nekakšno 'prireditev'.

Kaj ima on s tem? A zdaj ga naj kar bik zgazi al kaj? :o|o:

 

sam res...

ko da nimamo lepo urejenih civiliziranih družinskih prireditew :inocent:

http://www.youtube.com/watch?v=bealezoxKr8

sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

sam res...

ko da nimamo lepo urejenih civiliziranih družinskih prireditew :inocent:

http://www.youtube.com/watch?v=bealezoxKr8

 

Ja, res... x:o)x

 

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Objavi novo...