Skoči na vsebino

Prebrali smo..


astra

Recommended Posts

pa veš kaj, jaz se pa nekako ne strinjam s tem. se mi zdi, da naj bi ze zdaj obstajal nek zakon, ki prepoveduje točenje alk.pijač mladoletnim. pa se tega sploh kdo drzi?

menim, da ne bomo daleč prišli, če bomo samo uvajali neke prepovedi. nesreče se (lahko) dogajajo povsod in vedno. bi bilo bolj pametno, če bi otroke že od malega navajali na določene vrednote, na osebno kulturo, na pozitiven in zdrav pogled na življenje... :o|o:

hja druidka... se tud s tabo strinjam. Za moje pojme je za tragično smrt kriva podivjana množica pred Lipo. Ja, posredno tudi lastnik. Ampak z mojega vidika prej tista drhal. Tko da obtožit pa za smrt deklet ne morejo vsakega mulca posebej, k se je turil tm naprej, pa čeprow zraven pohodil folk, ki je zarad ograje padel po tleh in se rinil v Lipo. Ja, vzgoja bi bla zlo pametna poteza, ja... Punce so ble baje čist speštane, odtisi čevljev, pet na njihovih telesih... grozno.... To ni mogel bit normalen folk! :vragec: Valda, če si normalen, ne boš hodil in teptal folka sam zato, da se boš pririnil v neko diskoteko! :vragec:

Scio mi nihil scire
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

pa veš kaj, jaz se pa nekako ne strinjam s tem. se mi zdi, da naj bi ze zdaj obstajal nek zakon, ki prepoveduje točenje alk.pijač mladoletnim. pa se tega sploh kdo drzi?

menim, da ne bomo daleč prišli, če bomo samo uvajali neke prepovedi. nesreče se (lahko) dogajajo povsod in vedno. bi bilo bolj pametno, če bi otroke že od malega navajali na določene vrednote, na osebno kulturo, na pozitiven in zdrav pogled na življenje... :o|o:

KAr se tice strezenja alko pijac.... no jest (pa vsi ostali sodelavci tud) definitivno vedno zahtevam osebni dokument od osebe, za katero predvidevam, da ni polnoletna!!! In ne prasej kako mi je gadno to, sam kurc jest nimam tok kesa, da bi kazni placvala in to..... Posledica vsega tega "tezenja" je pa to, da me mulci ne marajo - kao da sem zajebana.... ampak men je to popolnoma ravno.... hih a ves kaj jest ze vse dobim za ta dnar k bi ga porabla za placilo kazni, zato ker sem enmu mulcu pir dala.... ko ga sljivi!!!

Tist k se mi pa buni al pa kej, mu pa recem dej mi 5mio, pa ti dam gajbo pira, ce pride inspekcija dam njim $, ce pa je ni ti pa vrnem..... ampak pol mi prec deci deci narocijo :vragec: x:Dx

 

Ne maram nerazumljivih mulcev - pa sej se nisem jest tega zakona zmislna, ce bi blo pomoje bi zarad mene osebno lahko vsak pir dobu pa se ga napiu kakor mu je volja, sam ce ne smem ne smem jebi ga x;)x

Uspeh je drznim zagotovljen!
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Preberite si tole...

 

http://24ur.com/naslovnica/novice/slovenij...229_3066951.php

 

Meni tale stavek odmeva v glavi...

 

"...bi bilo smiselno mlajšim od 18. let prepovedati vstop po 22. uri v lokale in na prireditve, kjer točijo alkoholne pijače."

 

A se strinjate????? x?x

 

Jaz se absolutno strinjam! Nimajo ene države zaman prepovedano točenje alkoholnih pijač mlajšim od 21 let!!!

 

 

no ja, mularija od 14 do 18 let, ki nima lastnih dohodkov in grejo žurat z žepnino, ki jo dobijo od staršev ali kogarkoli pač že, itak ne zapravi kej dosti denarja v lokalu oz. dikoteki ali pa sploh nič ne zapravi. Valda, grejo tolko prej vn in si v trgovini ali na pumpi nabavijo pijačo pa to popijejo v parku ali kjerkoli pač že, ker tako tudi ceneje pride skos in še bolj se ga lahko zadanejo z manj denarja... tko, da js mislm, da tole ne bi nič pomagalo oz. ne bi bilo nobene spremembe ali razlike...

 

aja pa še tale stavek je res smešen "...bi bilo smiselno mlajšim od 18. let prepovedati vstop po 22. uri v lokale in na prireditve, kjer točijo alkoholne pijače." Zanima me, v katerem lokalu v sloveniji pa ne točijo alkohola??? x:Dx x:o)x

honor and respect
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

no ja, mularija od 14 do 18 let, ki nima lastnih dohodkov in grejo žurat z žepnino, ki jo dobijo od staršev ali kogarkoli pač že, itak ne zapravi kej dosti denarja v lokalu oz. dikoteki ali pa sploh nič ne zapravi. Valda, grejo tolko prej vn in si v trgovini ali na pumpi nabavijo pijačo pa to popijejo v parku ali kjerkoli pač že, ker tako tudi ceneje pride skos in še bolj se ga lahko zadanejo z manj denarja... tko, da js mislm, da tole ne bi nič pomagalo oz. ne bi bilo nobene spremembe ali razlike...

 

aja pa še tale stavek je res smešen "...bi bilo smiselno mlajšim od 18. let prepovedati vstop po 22. uri v lokale in na prireditve, kjer točijo alkoholne pijače." Zanima me, v katerem lokalu v sloveniji pa ne točijo alkohola??? x:Dx x:o)x

Ja men je pa smešno, da se teb to zdi smešno, ker kle ni nič smešnega...

Kaj pa po tvojem lahko pomaga k preprečitvi podobnih tragedij v naprej... x?x

 

In potem bi bili še bolj zanimivi domači žuri in domačnost na njih in razne substance in opojnosti ...

Aja... ja prow a ne, vsaj teptanja ljudi ne bi bilo...

 

Nisi pameten pr 18 pa konc, ce si prej bil zaprt doma. Prav je, da se prej do neke mere znorijo.

Aja... in to veš iz svojih izkušenj? No ja, jaz pa iz svojih pa še od katerih drugih vem, da si lahko pameten, tudi če te starši niso puščali po takih in drugačnih žurih pri 15ih letih.

Scio mi nihil scire
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Tinal:

 

Kaj pa po tvojem lahko pomaga k preprečitvi podobnih tragedij v naprej...

 

nič - na žalost, tragedije so se dogajale in dogajale se bodo... gneča oz. masa ljudi ni samo pred diskotekami, je tudi na razprodajah, tekmah... kjerkoli se lahko to zgodi... po bitki je lahko bit heroj... v glavnem žal mi je teh deklet...

honor and respect
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

nič - na žalost, tragedije so se dogajale in dogajale se bodo... gneča oz. masa ljudi ni samo pred diskotekami, je tudi na razprodajah, tekmah... kjerkoli se lahko to zgodi... po bitki je lahko bit heroj... v glavnem žal mi je teh deklet...

Ja, meni jih je tudi žal in mogoče bi malce pripomogli k temu, da ne bi bilo gneče pred diskotekami s tem, da pač ne bi bilo toliko folka pred vrati al whatever. S tem ne mislim nč prikrajšat mladoletnih, ampak po moje da se eni starši strinjajo s tem predlogom, drugač ga ne bi šla predlagat vlada! Ne vem, men je to najbolj smiselno izmed vsega.

Scio mi nihil scire
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ja, meni jih je tudi žal in mogoče bi malce pripomogli k temu, da ne bi bilo gneče pred diskotekami s tem, da pač ne bi bilo toliko folka pred vrati al whatever. S tem ne mislim nč prikrajšat mladoletnih, ampak po moje da se eni starši strinjajo s tem predlogom, drugač ga ne bi šla predlagat vlada! Ne vem, men je to najbolj smiselno izmed vsega.

 

ja in kako boš ta naredila, da ne bo gneče pred diskotekami.... sej živimo v svobodni deželi a jih bodo policaji začel toučt s pendreki... no ja, teoretično je vse mogoče, ampak praksa je druga stvar...

honor and respect
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

ja in kako boš ta naredila, da ne bo gneče pred diskotekami.... sej živimo v svobodni deželi a jih bodo policaji začel toučt s pendreki... no ja, teoretično je vse mogoče, ampak praksa je druga stvar...

Ja, OK! Pol maš pa ti prow! Stojmo tukej, pa nč ne ukrenmo in ko se naslednjič kaj podobnega ponovi, lahko spet rečemo, ja po toči zvonit je prepozno, takšne stvari so se in se bodo dojajale! Kajne?! :vragec:

Peesda, ja svobodna država je, lahk tud ljudstvo kej ukrene, da predlog vladi, da se kej takega vsaj posredno lahko prepreči....

Vidm, da očitno je enim lajf, da grejo vn v diskača, pa se ga nacedijo... to ti je največji žur, a ne... xrolleyesx pa zgleda, da se mladi drugač ne morejo izživet pa spoznavat, kot tud eni pravijo... a ne... xrolleyesx

Mislm... tak bullshit, da ni večjega... Pol se pa folk sprašuje, od kje njihovi otroc take fore pobirajo....

Sm mislila, da je tole en tak odrasel forum z folkom, odraslim v glavi (no ne smem posploševat!)...........

Scio mi nihil scire
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ja, OK! Pol maš pa ti prow! Stojmo tukej, pa nč ne ukrenmo in ko se naslednjič kaj podobnega ponovi, lahko spet rečemo, ja po toči zvonit je prepozno, takšne stvari so se in se bodo dojajale! Kajne?! :vragec:

Peesda, ja svobodna država je, lahk tud ljudstvo kej ukrene, da predlog vladi, da se kej takega vsaj posredno lahko prepreči....

Vidm, da očitno je enim lajf, da grejo vn v diskača, pa se ga nacedijo... to ti je največji žur, a ne... xrolleyesx pa zgleda, da se mladi drugač ne morejo izživet pa spoznavat, kot tud eni pravijo... a ne... xrolleyesx

Mislm... tak bullshit, da ni večjega... Pol se pa folk sprašuje, od kje njihovi otroc take fore pobirajo....

Sm mislila, da je tole en tak odrasel forum z folkom, odraslim v glavi (no ne smem posploševat!)...........

 

a veš kaj tina, pomojem bi mogla država spremenit še marsikej druzga ne sam tle delat ene spremembe.. lej na cesti se ubijajo skoraj vsaki dan, pa a je komu kej mar in to mladi se ubijajo!!! haloooo, stvari se dogajajo, ampak ravno zaradi tega, da bi bilo manj nesreč so uvedli že miljon spremmb, pa je mogoče kaj bolše????? halooooo, tina dej mal razmišlej kot odrasel človek! ljudje bi se mogli spremenit in drugače začet razmišljat in predvsem funkcionirat!!

honor and respect
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

a veš kaj tina, pomojem bi mogla država spremenit še marsikej druzga ne sam tle delat ene spremembe.. lej na cesti se ubijajo skoraj vsaki dan, pa a je komu kej mar in to mladi se ubijajo!!! haloooo, stvari se dogajajo, ampak ravno zaradi tega, da bi bilo manj nesreč so uvedli že miljon spremmb, pa je mogoče kaj bolše????? halooooo, tina dej mal razmišlej kot odrasel človek! ljudje bi se mogli spremenit in drugače začet razmišljat in predvsem funkcionirat!!

 

se strinjam s tabo, seal.

...sprememba misljenja...

xyesx

... svet pripada tistim,

ki verjamejo v svoje sanje ...

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

a veš kaj tina, pomojem bi mogla država spremenit še marsikej druzga ne sam tle delat ene spremembe.. lej na cesti se ubijajo skoraj vsaki dan, pa a je komu kej mar in to mladi se ubijajo!!! haloooo, stvari se dogajajo, ampak ravno zaradi tega, da bi bilo manj nesreč so uvedli že miljon spremmb, pa je mogoče kaj bolše????? halooooo, tina dej mal razmišlej kot odrasel človek! ljudje bi se mogli spremenit in drugače začet razmišljat in predvsem funkcionirat!!

OK, DENIS, bom začela mal bolj razmišljat kot ti! xOOx

 

se strinjam s tabo, seal.

...sprememba misljenja...

xyesx

ja prow mate! Pr spremembi mišljenja smo in pr vzgoji... ok generacije čez 20 let se naujo več teptale med sabo... super....

Mah nima smisla....

Scio mi nihil scire
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

OK, DENIS, bom začela mal bolj razmišljat kot ti! xOOx

ja prow mate! Pr spremembi mišljenja smo in pr vzgoji... ok generacije čez 20 let se naujo več teptale med sabo... super....

Mah nima smisla....

 

TINA! sej ne rabiš očal x:Dx x:o)x

honor and respect
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

OK, DENIS, bom začela mal bolj razmišljat kot ti! xOOx

ja prow mate! Pr spremembi mišljenja smo in pr vzgoji... ok generacije čez 20 let se naujo več teptale med sabo... super....

Mah nima smisla....

 

ja glih vzgoja ima velik smisel!

honor and respect
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Najprej en lep pozdrav vsem skupaj...

To je bil pomojem vse skupaj samo slučaj da se zgodilo ravno tam in tu je lastnik še najmanj kriv. Kaj če bi se to zgodilo pri otvoritvi Hoferja? Meni bi se to kmalu zgodilo enkrat na mestnem avtobusu, pa kdo bi bil kriv? Šofer? Direktor LPP-ja? Direktor Hoferja? Prodajalke?

Problem je v nas ljudeh, ker smo postali prave egoistične živali !!! :sick:

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

No ja - lastnik je tudi nekaj kriv.

Pozabil je izključiti pohlep - sori.

Da smo pa ljudje slabši od živali sem pa že rekla.

Da nima smisla zadrževati najstnic doma tudi.

Sicer pa - koliko od vas, ki ste tako jako pametni ima otroke - punce v tej starosti??

Koliko vas sploh ima otroke???

 

Kako lahko sodite nekoga, če niste v njegovih čevljih??

 

In še nekaj - otrokom potisnemo v lajf vse(no pri nas tega ni..ampak bi rada, da bi imeli vse...hmm) in kako naj potem nek najstnik razume, da ne more dobiti nečesa, če pa je do zdaj vedno dobil?? REcimo prostega vstopa..in tule dobimo še čredni nagon...pa smo tam.

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

...Kaj če bi se to zgodilo pri otvoritvi Hoferja? Meni bi se to kmalu zgodilo enkrat na mestnem avtobusu, pa kdo bi bil kriv? Šofer? Direktor LPP-ja? Direktor Hoferja? Prodajalke?

Problem je v nas ljudeh, ker smo postali prave egoistične živali !!! :sick:

:sori: :o|o: xyesx :palec:

 

*

 

Zivjo in dobrodosel! :palec: :vio:

 

**

 

Lastnik je tud kriv, drugac je pa splet okoliscin, zal, kompleksno, VSE, ravno zato pa TUDI tko oz. se bolj tragicno.

 

zelo dobra primerjava oz. namig - tocno to - kaj ce bi se zgodilo v *hoferjih*, torej, kamor VSE DEREMO kot drhal, govedo, creda... :V:

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

hmm, nazadnje sem pil alkohol 3 leta nazaj za novo leto...pou kozarčka (0.5 deci) kuhanega vina in en požirek rdečega vina, ko smo ravno nazdravili...

res je težava le v mentaliteti, lastnik ni nič kriv, da je množica podivjala...je pač "kapitalist", kot vsi drugi, ki se ukvarjajo s storitvami in ni imel nobenega vpliva na obnašanje množice, razen tega, da sploh ne bi imel odprtega kluba

ne vpraš me nič, ker nič ne vem...
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

se strinjam z Mantis in ja Tinal sem odrasla in imam doma najstnico in groza me je, kaj bi se lahko vse dogajalo za zaprtimi vrati privatnih zabav. Se strinjam ne bi bilo smrti zaradi prerivanj, poteptanj in podobnega... in prepovedano je vedno slajše ane? vseeno se bi mi zdelo, da je punca bolj varna v polnem lokalu...

me zanima kakšni komentarji bi bili tule, če bi se zgodila tragedija na domači zabavi, kjer bi omamljeno dekle posiljevalo do njene smrti.. tudi to se je že dogajalo ane... žal mi je za dekleti, res, večkrat se spomnim nanje. in koga obtoževati - človečnost ljud!!!!

moja dečva je danes doma, v mestu nora zabava, stara je 13 let - še ne 13 let...in sama pravi, da je ne vleče v šotor, še posebej sedaj ko se je zgodilo kar se je zgodilo... ja 13 let.... sva stali v trgovini, pred nama tri mlada dekleta, vsaka eno steklenico jupija in liter vina, vsaka škatlo cigaret... ocenila sem jih na 15, največ 17, več sigurno ne, prej manj... odpravljale so se pod šotor... plačala je ena za vse... jaz bi vprašala za osebno... nisem še videla v trgovini, da bi trgovka vprašala za starost kupca, sej tisti ki res izgleda mladiček, mu tud na pamet ne bo padlo, da bi šel in anročil (menda je tolk pameten)... v koliko primerih ste videli to vi - da v trgovini zahtevajo osebno??

še enkrat se vrnem na starost 13 let - za blokom dekleta njene starosti kadijo, travo, cigarete, štirinajsletnica - še ne polnih štirinajst doma bruhala cel dan zaradi pijače, danes je v šotoru, vem... srečali sva sošolko od Tami in jo sprašuje če se vidita tam, da jih bo kar nekaj iz šole... ni problem v starosti 15,17,19, problem je že, ko starši puščajo 12, 13 letnice tako naličene v šolo, da jih učiteljica pošlje umit med poukom... tu se začne, ne pred diskoteko... začne se z vzgojo... nikdar ne bom tolk naivna da bom mislila, moja pa ne... ampak upam, da sem ji privzgojila čut kaj je prav in kje se prav konča... in najlažje je bit pameten... sva bili dogovorjeni, da če jo katera od skupin mika, da grem z njo... pa pravi da se isto lahko naredi tudi če sem zraven, pa ni panična, le pretresle so jo smrti... da te množica lahko potegne stran tudi če je mami zraven... in problem s to ponorelostjo ni samo v teh časih... sem že enkrat omenila, da ni bil disco nič nenavadnega pri mojih srednješolskih letih, pa tud domače zabave ne... pa tud prerivanja na avtobus ne... nekoč je šofer prekmalu zaprl vrata in speljal, fant mu je padel pod kolesa, ... dobro da so začeli na avtobusu vreščati... včasih si prišel na avtobus brez budne, torbe... in to se ne dogaja samo pri mladih... a ni bilo grotesno gledat, kako so se prerivali za vstop v trgovino...

le kam pelje ta svet????

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

  • 2 weeks later...

TUDI,ČE BO PREŽIVEL,BO OSTAL"BEBO". VPRAŠANJE JE KAKŠNO PRELOMNICO BODO DAJALI SKOZI ŽIDI..KOT,DA JIM NI BILO ZADOSTI V PRETEKLOSTI....BOŽJE LJUDSTVO,KI KOT DA ZEMLJA NI NJIHOV DOM.

NEKJE SE JE GOVORILO,DA SO ŽIDJE POTOMCI ATLANTIDOV???

Živi in pusti živeti!!!
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pluton bo dobil prvi obisk z zemlje...

 

Pluton, najbolj oddaljen in najmanjši planet našega Osončja, bo prvič dobil obisk z Zemlje. Z vesoljskega oporišča Cape Canaveral na Floridi naj bi se v torek na več kot devet let trajajočo in šest milijard kilometrov dolgo pot odpravila sonda ameriške vesoljske agencije NASA New Horizons (Nova obzorja). Po navedbah NASA bo s tem končan projekt prvih raziskav vseh devetih planetov Osončja. Obisk Plutona bo stal 700 milijonov dolarjev.

 

A mislite, da bodo "koga ali kaj" odkrili? xNNx x:Dx

Scio mi nihil scire
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Objavi novo...