Skoči na vsebino

Prebrali smo..


astra

Recommended Posts

Razumes pac kot razumes. Pravim da pac zelo posplosujes in zame je to posplosevanje neutemeljeno. podala si pac 3 orenk posplosevanja. in to je to. Imas pa seveda pravico do mnenja tako kot tudi jaz. Torej nic osebnega. se menmo, sej je forum.

 

osebno menim, torej mnenje, da pac ni primerno v prostor sirit stereotip o pokvarjenosti vseh ali vecine dobrodelnih organizacij, ker preprosto ni realen in izhaja predvsem iz nepoznavanja dejanskih razmer. se bolj pa izhaja iz negotovosti ljudi, ki se mnogokrat prehitro nagibajo k negativnem mnenju. zakaj je temu tako, pa sedaj ne bom razpravljal, ker sem o tem ze veliko pisal.

lp

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

oboje je res.

 

smo res že negativni, a žal zarad izkušenj; začaran krog.

Se pravi po eni strani bi blo dbest ko bi mal bolj pozitivno jemali in se odzivali, po drugi strani pa je velika verjetnost, da če smo(se)/bomo, da smo ovce. x:Dx :8):

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

no, jaz pac ne mislim da je temu tako, da je "velika verjetnost da bomo zato ce verjamemo ovce".

bom ob priliki spet kaksno statistiko dal o dobrodelnosti slovencev itn. sem ze podajal, sam ne vem v kateri temi.

kaze da smo vseeno precej aktivni v dobrodelnosti. po pisanem sodec pa bi pomenilo da so torej vsi ki dobrodelno udejstvujejo ovce? tega verjetno ne mislis zares.

 

mediji v vecini podajajo predvsem negativne novice. zadnje dve ali tri leta, se celo malo vec pojavljajo v medijih obvestila o raznih dobrodelnih prireditvah, kar je pohvalno.

zares mnogo vec je v zadnjih letih spletnih strani, ki so aktiven an dolocenih tudi dobrodelnih scenah in predsvem novicah in vspodbudah k dobrodelnosti S KONKRETNIMI AKTIVNOSTMI! jasnimi cilji in uspesnimi projekti.

sicer pa je dobrodelnih organizacij, drustev, posameznikov, gasilcev, teh ali onih, ki so aktivni in dejansko nekaj za druzbo pocno, kolikor vem tudi sicer vedno vec.

in ne samo to, celo vedno mocnejsi so in prevzemajo dolocene pobude v odlocanju ob dogajanju v sirsem prostoru; politiki, ekonomiji, kar je zal se vedno prevec zanemarljivo.

mnogi pa celo aktivno sodelujejo z vladnimi organizacijami le tem v pomoc, saj iamjo morda vec strokovnega znanja, so bolj specializirani, da vladnim sluzbam ni potrebno dodatno odpirat novih sektorjev itn.

in govort (kar je bil point zdej te debate), da "NIKOMUR ni vec za zaupat", in da je "EDINA PRAVA dobrodelnost", "pomagat sam okol bloka" ipd.. je pac vsaj za moje laicno poznavanje orenk neumestno in neprimerno posplosevanje.

pa nism nc zoprn al pa kej, sam pac povem mnenje, ker se mi zdi mim razne neupravicene trditve v prostor sirt, ko pa prostor potrebuje ravno obratne energije - torej pozitivno naravnanost, ki pa s tem objektivnosti NE izkljucuje, ces da bi zaradi tega kar vsaki dobrodelni organizaciji verjeli v njenem primernem opravljanju zastavljenih projetkov. Neka distanca s tem da do ene mere verjememo, se vedno lahko ostane. Ta pa je pogojena z nasim realnim poznavanjem konkretnih organizacij in konkretnih projetkov.

 

sicer pa, pac mal pisemo spet o tem, nc hudga :palec:

 

oboje je res.

 

smo res že negativni, a žal zarad izkušenj; začaran krog.

Se pravi po eni strani bi blo dbest ko bi mal bolj pozitivno jemali in se odzivali, po drugi strani pa je velika verjetnost, da če smo(se)/bomo, da smo ovce. x:Dx :8):

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ja. :palec:

 

Sej men je drugač všeč pr teb to. x:)x

da maš tolk vere v *vse to*.

 

Jaz, priznam, je nimam.

(tis' bl ribji :8): x;)x)

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

In kaj je clanek pravzaprav povedal... nic kaj dosti razen tega, da morda obstajajo "mučke", predvsem namigovanje ter slabi izkusnji dveh ambasadork. Kaksnih resnih dejstev ali obtozb pa nikjer.

In kaj to sproza pri ljudhe -seveda nezaupanje. In ena informacija tule, ena tam, tretja takrat, cetrta nekoc.. ap smo tam. Ljudje se manj verjamejo v to, da se sploh se kaj pozitivnega dogaja. Kar pa seveda je iluzija, saj je organizacij in prostovoljnega dela ter zares tudi koristne pomoci ter okolju in druzbi dobrih projetkov cedalje vec. In to tudi uspesnih.

In ta pristranskost populisticnih medijev dela ljudi ovce! Zal.

 

Sori, samo če ambasadorki zapuščata Unicef, ker že več kot leto in pol niso komunicirali z njima, če nimajo zakonitega zastopnika že več kot pol leta, na sodišču pa odprte tožbe, potem ne gre le za namigovanja, ampak je nekaj res narobe z našim Unicefom.

 

Lili je čisto lepo napisala, kako se da pomagat. Če nekdo Unicefu zato ne zaupa več, so seveda tu še vedno tudi druge organizacije, vendar je ni čez sosedsko pomoč.

  • Lajkam 2
  • Buuuu 1
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ok, se strinjam. kle sm pa jst falu. :palec: gre za dost resne navedbe in tut malce zanimive informacije.

 

kar se pa se sosedskih tice pa se tut strinjam. sem tut v praksi kar dosledno prostovoljno aktiven. nekomu pac sosedsko ni dovolj in se rajsi ukvarja z "vecjimi" stvarmi. Recimo z omejevanjem izgradnje TEŠa. pomocjo zrtvam nasilja, pomocjo starim, alkoholikom, obnovi dela okolja in naravnih parkov ter mokrisc recimo, itn. V tem se mi zdi dajati na tehtnico, kaj je bolje in kaj ne, katere vrsta dobrodelnost boljsa od druge nesmiselno.

Lahko pa se seveda pogovarjamo o prioritetah druzbe in prostora.

 

Sori, samo če ambasadorki zapuščata Unicef, ker že več kot leto in pol niso komunicirali z njima, če nimajo zakonitega zastopnika že več kot pol leta, na sodišču pa odprte tožbe, potem ne gre le za namigovanja, ampak je nekaj res narobe z našim Unicefom.

 

Lili je čisto lepo napisala, kako se da pomagat. Če nekdo Unicefu zato ne zaupa več, so seveda tu še vedno tudi druge organizacije, vendar je ni čez sosedsko pomoč.

 

hvala. :palec:

aja, se to: ni sam vera, so tut dejstva, ker sem videl konkretne pomoci in konkretne dejavnosti v prostoru.

 

Ja. :palec:

 

Sej men je drugač všeč pr teb to. x:)x

da maš tolk vere v *vse to*.

 

Jaz, priznam, je nimam.

(tis' bl ribji :8): x;)x)

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

O dobrodelnosti smo že pisal na tem forumu, ne spomnim se sicer ne kje ne kaj.

Free obljublja neko statistiko - OK, da vidimo.

Pa tudi jaz vem da je dobrodelnih organizacij kar nekaj, da vsaj nekatere res delujejo kot je treba, kot je njihov namen.

Ampak so pa tudi dejstva o nepravilnostih, ne samo govorice tipa rekla-kazala ampak dokazana dejstva.

Leta nazaj Rdeči križ, neke afere okrog posojanja denarja.

Karitas je prodajal podarjena rabljena oblačila - tudi dokazano, poznam osebno nekoga ki je pri tem sodeloval.

Zdaj še Unicef - nič zelo konkretnega še, ampak govorice so že kar nekaj časa.

In take stvari ustvarjajo nezaupanje tudi do tistih ki delujejo korektno.

Free omenja populistične medije ki naj bi iz nas delale ovce?

Zakaj?

Ker pišejo o nepravilnostih?

Mar naj bi pisali samo o dobrodelnosti?

Potem bi šele producirali ovce.

Naj se torej o tem piše, naj se da v javnost, naj se razkrije.

Potem naj se naredi red, popuca tiste ki so krivi in začne na novo.

Samo pohlep je hudič in pohlep na račun pomoči potrebnih je najbolj gnusen od vseh.

  • Lajkam 4
  • Buuuu 1

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Jst tut ne, menda pa celo v tej temi.

 

obljubil nisem nic. sem pa o aktivnosti v dobrodelnosti slovencev pred kratkih slisal tudi na dnevniku, ob priloznosti je imel predsednik drzave tudi nagovor in ob tem so povedali neke statistike.

v eni drugi temi pa sem celo nekaj podajal, pa ne vem vec kateri. ce se ti da brskat izvoli.

 

a ves? a zares ves? No, ce da, fajn, me veseli.

 

ja, sigurno so neprimernosti, a jih kdaj se ni bilo, ce je neka zadeva vkljucvala mnozice ljudi? a je to karkoli cudnega?

Vsaka skupina ljudi ima lastne procese in rast znotraj rasti in delovanja same skupine.

 

Ja in? A po tem sodec se ti zdi upraviceno dvomit v VSE dobrodelne ustanove?

ce te citiram: "Komu sploh še zaupati glede dobrodelnosti, kako darovati da bo darovano res prišlo v roke pomoči potrebnim, ne pa v žepe požrešnežev?"

Sicer dobro vprasanje, kar sem ze povedal v odgovoru tebi. A senca dvoma pade tako zal na vse organizacije. - gre za tvoje namigovanje, da nikomur ni vec zaupati!

- in gre dejansko za tvoj osebno furstracijo in nepoznavanje, neglede na to, da nekaterim pa pac res ni za zaupat.

 

Hkrati pa, kar je tem bistveno: kolikor mi je poznano, so vse organizacije ki si jih omenil, v svojem vecletnem delovanju uspele izpeljati veliko uspesnih projektov. Pa cetudi samo enega je veliko.

In kaj to pove? ce imas ti slab dan, ali pomeni da si slab clovek? Ce v neki organizaciji ni vec toliko duha kot ga je bilo, ali to pomeni, da nikoli niso dobro delali in da nikomur vec ni zaupati? Ali je prav, da s tem namigujemo da so vsi ljudje v organizaciji slabi in tako tudi vse druge?

Ce bi vsi razmislajli na tak zelo dvomljiv in hitro sodec nacin, bi se lahko sam ose zaprli v svojo luknjico, skriti od sveta s kabelsko tv in opazovali svet s strani med tem ko bi nam med porocili govorili o tem, kako je soseda odnesla poplava.

 

Ce bo v nekem gasilskem drustvu prislo do kraje denarja in izkoriscanja pogojev, ali to pomeni da so vsi gasilci slabi? se zdi smisleno in pravicno ocenjevat ter namigovat na tak nacin?

 

Na sreco, se mnogi ljudje zelijo angazirat, zelijo pomagat tam kjer menijo da lahko. In takih ljudi vsekakor ni malo, a kljub temu premalo.

Mnogpo lazje se je oprijemat nekih dvomov, ces saj ni za zaupat niikomur in potem zato nic ne narediti da bi bilo bolje oz. se angazirati v okolju. Pa da ne bo pomote, ne pravim da ti ali kdo tukaj ni angaziran, tega pac ne vem, in tudi ne pravim, da ce ima kdo dvom, da zato ni angaziran; temvec govorim o tem, da nekateri ljudje pac iscejo/mo izgovore za svojo neangaziranost ali karkoli pac to imenujemo. In taksno pisanje ter namigovanje je slednjemu v vspodbudo.

 

Ha ha, no, to so tvoji zakljucki razumevanja mojega pisanja. Torej NE, ne zato, temvec zato ker pisejo neuravnotezeno o neprimernostih napram primernostim. Se ustvari nerealna slika scene. Se nagiba predvsem k negativizmu in iskanju napak! To je tako, kot bi zato, ker si storil to ali ono v tvojem slabem dnevu te popredalckal v kategoirjo slabega cloveka, ne upostevajoc vsega tistega kar si v zivljenju storil dobrega. In to ne bi bilo fer!

Prav tako ni fer, da nek povzpetni novinarcek uleti na sceno, s spranimi mozgani in nekimi predstavami o svetu (pa ne govorim za ta konkrtni primer) in forsira neko ze ustvarjeno sliko v javnost, ker pac splosno nezadovoljna scena zeli slisat se vec negativizma kot ga ima v svojih mislih ze itaq. Temu pravim sodobni vampirizem, ko se mnozica ljudi napaja z negativnimi informacijami, da napajajo svoje astralne energije, pred praznostjo. ki bi jo sicer obcutili. V tem negativizmu pa, razciscujejo lastne furstracije, ker sami niso angazirani, aktivni ali pac niso v zivljenju zadovoljni. In to je zalostno. In povzroca v tem svetu precej slabih okoliscin.

 

Sicer pa ja, prav je da se pise, ampak prav je da se pise tudi o tem, kaj je kdo dobrega storil, ne pa samo krivce isce, med tem ko mi iz naslonjacev carsko ocenjujejo, ali je nekdo ki se je mel sploh jajca angazirat in kaj pocet, dovolj moralen ali ne.

Ves kako pravijo: "ko radi, taj i gresi."

In tist k ma jajca da se s0ploh angazira, tudi spoznava! Ustvarja, je aktiven, ceprav se kdaj ujame v svoje temne plati, ce se tako izrazim.

 

Ja, faj je bit pameten, zvecer gledat tv, in filme, med tem ko se nekdo angazira v namenu pomoci v okolju. lahk je bit car od dalec in sodit kako je nekdo neprimeren, medtem ko se mi doma na toplem s polnim hladinikom prepuscamo v bubregraju namisljenega sveta xcivx

 

No toliko, malce v razmislek in pogled se iz malce drugacne strani.

Imamo svobodno voljo odlocanja. Nekateri je v marsicem nimajo oz. jim je ta pravica nasilno prikrajsna.

 

misli so postale besede in besede so postale meso!

 

 

O dobrodelnosti smo že pisal na tem forumu, ne spomnim se sicer ne kje ne kaj.

Free obljublja neko statistiko - OK, da vidimo.

Pa tudi jaz vem da je dobrodelnih organizacij kar nekaj, da vsaj nekatere res delujejo kot je treba, kot je njihov namen.

Ampak so pa tudi dejstva o nepravilnostih, ne samo govorice tipa rekla-kazala ampak dokazana dejstva.

Leta nazaj Rdeči križ, neke afere okrog posojanja denarja.

Karitas je prodajal podarjena rabljena oblačila - tudi dokazano, poznam osebno nekoga ki je pri tem sodeloval.

Zdaj še Unicef - nič zelo konkretnega še, ampak govorice so že kar nekaj časa.

In take stvari ustvarjajo nezaupanje tudi do tistih ki delujejo korektno.

Free omenja populistične medije ki naj bi iz nas delale ovce?

Zakaj?

Ker pišejo o nepravilnostih?

Mar naj bi pisali samo o dobrodelnosti?

Potem bi šele producirali ovce.

Naj se torej o tem piše, naj se da v javnost, naj se razkrije.

Potem naj se naredi red, popuca tiste ki so krivi in začne na novo.

Samo pohlep je hudič in pohlep na račun pomoči potrebnih je najbolj gnusen od vseh.

  • Lajkam 1
  • Buuuu 1
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ja in? A po tem sodec se ti zdi upraviceno dvomit v VSE dobrodelne ustanove?

ce te citiram: "Komu sploh še zaupati glede dobrodelnosti, kako darovati da bo darovano res prišlo v roke pomoči potrebnim, ne pa v žepe požrešnežev?"

Sicer dobro vprasanje, kar sem ze povedal v odgovoru tebi. A senca dvoma pade tako zal na vse organizacije. - gre za tvoje namigovanje, da nikomur ni vec zaupati!

- in gre dejansko za tvoj osebno furstracijo in nepoznavanje, neglede na to, da nekaterim pa pac res ni za zaupat.

 

Hkrati pa, kar je tem bistveno: kolikor mi je poznano, so vse organizacije ki si jih omenil, v svojem vecletnem delovanju uspele izpeljati veliko uspesnih projektov. Pa cetudi samo enega je veliko.

In kaj to pove? ce imas ti slab dan, ali pomeni da si slab clovek? Ce v neki organizaciji ni vec toliko duha kot ga je bilo, ali to pomeni, da nikoli niso dobro delali in da nikomur vec ni zaupati? Ali je prav, da s tem namigujemo da so vsi ljudje v organizaciji slabi in tako tudi vse druge?

 

O poznavanju in nepoznavanju tu ne bi, ker jaz ne vem koliko ti poznaš tematiko, verjetno jo bolje od mene, ti pa ne veš koliko jo jaz poznam in koliko se z njo ukvarjam.

Če v mojem pisanju vidiš kakšne moje frustracije, tudi prav, koliko jih imam ali nimam, vem tako samo jaz... x:o)x

Koliko je slabih ljudi v kakšni organizaciji?

Verjetno ne vsi, verjetno je to samo manjšina ali samo par oseb, ampak če je v gajbi eno gnilo jabolko, zelo kmalu zgnijejo vsa.

Torej je treba gajbo pregledat in zmetat gnilobo ven.

 

Jaz darujem kadar lahko, kar žal ni tako pogosto.

Tudi zdaj sem ko so bile poplave, tu zelo blizu mene.

In še bom, kadar bom lahko.

 

Nezaupanje se seveda pojavlja.

Ampak kdo je kriv zanj - tisti ki o nepravilnostih piše ali tisti ki jih počne?

V zadnjem primeru - če bi bilo delovanje Unicefa Slovenija korektno, ambasadorki ne bi odšli, pisanja o nepravilnostih ne bi bilo, zaupanje bi ostalo.

 

Treba je o takih stvareh pisat, ne jih skrivat.

In vsi dobri projekti in akcije NE MOREJO IN NE SMEJO biti opravičilo za take stvari.

 

Krivi so vedno ljudje, Free, nikoli organizacije.

In kot sem že napisal - pregledat gajbo in zmetat gnila jabolka ven.

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

no, to je spet posplosevanje.

verjetno res oz. to drzi.

 

drugi vsekakor (torej tisti ki jih pocne), a to ne pomeni da tisti ki pise je vedno na mestu. odvisno od vzgibov in namena. ce je nekdo pristranski, kar recimo novinar ne bi smel biti, to ni na mestu. (ne trdim tega za ta primer temvec v splosnem).

 

verjetno res. se strinjam, a zares se ne vemo kaj se tam dogaja.

ce je nekdo sel iz lunin.neta ker je nekdo napisal nekaj slabega o njem, ne pomeni da je cel lunin.net forum in uporabniki zanic, kakor tudi ne pomeni, da morda pa tisti ki je sel vseeno ni bil tudi sam pri zadevi nekako morda neprimerno vpleten in nima kaj masla na glavi. a to je v tem primrru sedaj zgolj ugibanje, saj cele slike ne vemo.

bistveno pa je to, da pac (po moje) ni upraviceno sodit vseh na podlagi nekaterih.

 

seveda se strinjam, da treba pisat, a tudi kako pisat je pomembno. lahko pisemo ensotransko in zato do ene meje zavajamo ljudi.

smisleno vprasanje, ki se ob tem poraja je: ali je bolje imet enostransko informacijo ali je sploh ne imeti. in kdo je bolj zavedén, tisti ki je zgolj enostransko informiran in podlezen mnenju medija, ali tisti ki necesa ne ve, hkrati pa tako tudi mnenja nima. bi bila zanimiva diskusija.

 

seveda ne smejo bit opravicilo, jaz tega nisem nikjer napisal, a je primerno vzet v zakup, tako kot tebe zena vzame v zakup z vsemi tvojimi bolj ali manj dobrimi lastnostmi, tako kot delodajalec vzame delavca v zakup z vsemi njegovimi lastnostmi, ali pa tako kot se mi vzemamo v zakup z vsemi nasimi lastnostmi.

 

Itaq da smo ljudje. Nihce ne trdi drugace.

Strinjam da treba kaj preurejat, zato da se gre bolj zdravo naprej. Ampak ne govorimo o tem, temvec o nacinu kako to storiti.

In nacin da recemo zaradi nekaterih da so VSI vredni nezaupanja, pac po moje ni primren nacin kako iz gajbe zmetati gnila jabolka! ampak slici bolj nato, da bi kar vse gajbe z vso vsebino stran pometal. celo tiste, ki so morda v celoti zdrave in tako predvsem vredne podpore in ne nezaupanja.

 

 

če je v gajbi eno gnilo jabolko, zelo kmalu zgnijejo vsa.

Torej je treba gajbo pregledat in zmetat gnilobo ven.

 

Ampak kdo je kriv zanj - tisti ki o nepravilnostih piše ali tisti ki jih počne?

 

V zadnjem primeru - če bi bilo delovanje Unicefa Slovenija korektno, ambasadorki ne bi odšli, pisanja o nepravilnostih ne bi bilo, zaupanje bi ostalo.

 

Treba je o takih stvareh pisat, ne jih skrivat.

In vsi dobri projekti in akcije NE MOREJO IN NE SMEJO biti opravičilo za take stvari.

 

Krivi so vedno ljudje, Free, nikoli organizacije.

In kot sem že napisal - pregledat gajbo in zmetat gnila jabolka ven.

  • Lajkam 1
  • Buuuu 1
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

ja in? a to je spet en tvojih "hudih" argumentov x:Dx

kaj je sploh point tvojga komentarja? zatret moj nacin pogovarjanja, argumentiranja?

a grem jst tvojo edino daljso objavo secirat?

Dost zalosten, da v taki debati nimas kaj drugega dodat kt to kar si, ne upostzevajoc celotni kontekst debate.

ces, ce ne morm drgac, bom pa tko, na osebni ravni... ane objemcek xcivx

podlo in zahrbtno skratka. :xx!: glih en tak fajn primer si dal enga mutica novinarja k zadevo prikaze kt on zeli, ne pa dejansko in si ocitni primer tega kar sem pisal xcivx

 

-

 

 

Upanje za ohromele >

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

a se ti zdi smisleno takle se it a?

in kako ti vidis da bi tule debatiral ce ne tko da pac vsak pove kar misli na nacin ki pac omogoca tule omejeno komunikacijo?

 

je tema vredna razmisleka

Mi zdaj ne obravnavamo več

Po moje sploh ni odgovora

to seveda pozitivno

ni ti potrebno

Ne smejo pa ostati sami

to ni prava pot

Nujno potrebujemo

 

se jaz ne strinjam

bo prevladala

si pravzaprav ti tista

ne razmišlja slabo

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ocitno si tut ti v vlogi OCENJEVALCA xcivx x:o)x

 

Ocitno ti je za sicirat. In to podlo brez da bi uposteval celotni kontekst debate.

In ce to prinesem v to kar sem govoril, si pokazal tocno sliko, primer tega o cem sem govoril in kako potem ljudje razumejo stvari na podlagi pristranskega prikazovanja dogodkov neupostevajoc celotne okoliscine.

Zal. pa hvala za potrditev! x^x pa hvala da si se "pokazu"!

 

Ne bom odgovarjal več točko po točko, ker je že toliko napisanega. Lahko bi še kje kaj pripomnil, ker vidim tu in tam kakšno "pomanjkljivost" v razmišljanju,..vendar mi ni za secirat..pa še res čutim, da sem povedal, kar sem želel. x:)x

 

Kar misliš in cutiš, to ustvariš v obliko. Kjer so tvoje misli, tam si tudi ti, ker ti si zavest; in na kar meditiraš, to postajaš.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

sam free, ti si se dejansko sposoben eno uro ukvarjat z enim postom in energijo dajat v tole ... a se ti zdi to smiselno?

si te predstavljam vsega grdo gledajočega in slabe volje, ko besno brskaš po postih in iščeš zdaj dokaze kako je človek beden in kako si mel prav .. a ni škoda dajat energijo temu? a ni škoda vlagat celo uro negativne energije v nekaj?

a se ne bi rajš nasmehnu, let it go, postnil enga :P in šel kaj zabavnega počet?

 

 

 

a si gledal tole?

moj naj film ever in najljubši prizor ... k Boga vpraša .. why are we here? pa Bog reče: biip x:o)x evo, tole je men moto lajfa xsrcx

WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY

BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM

 

loesje

 

 

Spet nazaj -

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

ja in kaj je v tem slabega, ce se ukvarjam, argumentiram svoje stalisce, stojim za tem kar menim da je prav? a ni tole forum in je namen izmenjavat mnenja?

 

to so pac tvoje predstave. jst sm bil cist dobre volje recimo, pozitivno naravnan, ker sicer tut ne bi tko pisal kot sem in tut ne bi stal az pozitivnim razmisljanjem. ocitno to nekatere moti tule x:o)x

dokazov sploh nisem iskal, ker so se pojavili ko sem jih potreboval. ce ne verjames pac ne. edino kar sem poiskal na tej strani je seznam drustev v sloveniji. vse drugo je bilo vskalejno v casu, in ravno v casu debate. in to se meni konstantno dogaja ze vec let. ce verjames ali pa pac ne. recimo prek facebooka sem videl sliko mojga znanca, ki igra pri billysih; pod katero pise da da je iz oddaje NLP; posledinco sem iskal oddajo, da idim kaj je povedal in maletel tocno na vsebino teme pogovora tule. in takele se meni ze dolgo let dogajajo, ker sem odprt.

sicer pa gre itaq za izkljucno TVOJE predstave o tem kako jaz nekaj iscem dokaze itn x:o)x

jst ne rabim nic dokazovat. vse pride takrat ko potrebujem in je ze tu. ce sem vskaljen v toku. ampak je to mnogim tesko zamisljivo. zal.

 

bos povedala kako bos spustila ti, ko se ti bo nekaj zdelo dovolj pomembno da stojis za tistim, ok? bos potem povedala.

lahko pa te vprasam, zakaj ne spustis te debate in se sedaj sploh vkljucujes?

 

nisem, gledam zdej...

 

in kaj je zdej point tega da si mi podala ta odlomek? al si ga predvsem sebi zavrtela, ki ti je tudi sicer najljubsi; kar seveda ni nakljucje?

 

sam free, ti si se dejansko sposoben eno uro ukvarjat z enim postom in energijo dajat v tole ... a se ti zdi to smiselno?

si te predstavljam vsega grdo gledajočega in slabe volje, ko besno brskaš po postih in iščeš zdaj dokaze kako je človek beden in kako si mel prav .. a ni škoda dajat energijo temu? a ni škoda vlagat celo uro negativne energije v nekaj?

a se ne bi rajš nasmehnu, let it go, postnil enga :P in šel kaj zabavnega počet?

 

a si gledal tole?

moj naj film ever in najljubši prizor ... k Boga vpraša .. why are we here? pa Bog reče: biip x:o)x evo, tole je men moto lajfa xsrcx

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

ja in kaj je v tem slabega, ce se ukvarjam, argumentiram svoje stalisce, stojim za tem kar menim da je prav?

 

to so pac tvoje predstave. jst sm bil cist dobre volje recimo, pozitivno naravnan, ker sicer tut ne bitko pisal kot sem in tut ne bi stal az pozitivnim razmisljanjem.

dokazov sploh nisem iskal, ker so se pojavili ko sem jih potreboval. ce ne verjames pac ni. edino kar sem poiskal na tej strani je seznam drustev v sloveniji. vse drugo je bilo vskalejno v casu, in ravno v casu debate. in to semeni konstantno dogaja tze vec let. ce verjames ali pa pac ne. sicer pa gre itaq za izkljucno tvoje predstave.

 

bos povedala kako bos spustila ti, ko se ti bo nekaj zdelo dovolj pomembno da stojis za tistim, ok? bos potem povedala.

lahko pa te vprasam, zakaj ne spustis te debate in se sedaj sploh vkljucujes?

 

nisem, gledam zdej...

 

 

 

k mi je dougčas x:o)x

 

lej free, sej je kul. ti tud vidiš stvari tko kot jih, pa tko kot jih trenutno vidiš, jaz osebno dobivam prek tvojih postov filing, da te nekaj muči in da se pustiš prehitr sprovocirat s stvarmi, ki dostkrat (kukr jih jaz vidim) sploh niso mišljene kot provokacija. Ja, vsak po svoje vidmo. Zakaj komentiram? Ne vem, zazdel se mi je, da boš morda razumel .. ti se pa (tak filing mam) spet počutiš napadenega. tko da .. bom nehala. takoj zdaj :)

 

verjamem. velikokrat vidimo tisto, kar hočemo videt. sem glih zadnjič razmišljala kako sem v enem obdobju srečevala človeka, ki mi je takrat ful pomenil in sem ga imela veliko v mislih.. tko, enkrat na teden sem ga zihr kje srečala. zdaj ga pa nisem že .. 2 leti .. ker sem ga spustila iz misli ..tole gre v + in v - po moje ...če iščeš +, najdeš +, če iščeš - , najdeš -.

  • Lajkam 3
  • Buuuu 1

WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY

BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM

 

loesje

 

 

Spet nazaj -

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ojej, kak si se razkuril. x:Dx Malo sem piknil in ful ene negativnosti ven. Pa ravno to očitaš marsikomu.

 

k mi je dougčas x:o)x

 

jaz osebno dobivam prek tvojih postov filing, da te nekaj muči in da se pustiš prehitr sprovocirat s stvarmi, ki dostkrat (kukr jih jaz vidim) sploh niso mišljene kot provokacija. gre v + in v - po moje ...če iščeš +, najdeš +, če iščeš - , najdeš -.

 

V bistvu ga res nisem mislil provocirat,..le padlo mi je v oči in je prišel ven tak povzetek. x:o)x

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

zlo argumetniran odgovor. x:o)x

 

ja, dober filing mas, da se trudim. da sem se trudil. ampak ker se mi je zdelo pomembno. mogoce je pac to del moje karme al kaj.. ne vem. vsak od nas za cem stoji za kar se mu zdi vredno stopit na plano in rect, NE, s tem pa se ne strinjam!

 

ves kolk mam jst filingov, ki jih tule NE komuniciram, ker bi bilo full prepirov (smo ze vidl), in bi lahko o njih pisal cele dneve 24 ur... ampak se raj najslanjam na kaksno dejstvo, zdravo pamet in pa predvsem pozitivno razmisljanje! pa predvsem samo na mnenje. pa tut temo mamo zato primerno (kaj si mislimo posamezniku na forumu), ki je predvsem namenjena za samoprocesiranje lastnega dozivljanja, lastnih pocutij, drugih ljudi ter tega kar mislimo da so ali pisejo drugi ljudje tukaj.

 

ja mel sem filing da si me mal "napadla", zbodla.

mogoce pa predvsem se zarad predhodnega posta, ki se mi je zdel zares orenk podel, pristranski in nepravicen s strani objemcka in pac mal tega filinga in pridiha je ostal.

- me spravi na realna tla, da spet vidim kje se gibam in kako tesko in nehvlezno je metat svinjam bisere. - ceprav nerad, ampak v tem primeru se mi zdi tole cist upraviceno napisat. brez da bi se mel za kaj vec al kaj, ampak zarad mojga vloezenega truda argumenitranja konkretno pri prejsnjih postih.

Lahk pa smo povrsni pa butamo vse zivo kle, brez da bi se tut mal pogovoril o cem in se gremo predvsem kakoo zdej koga in kaj dozivljamo. Tut prou, ce je to vecini ljubse x:o)x

 

nekak takole ja :palec: :palec:

 

k mi je dougčas x:o)x

 

lej free, sej je kul. ti tud vidiš stvari tko kot jih, pa tko kot jih trenutno vidiš, jaz osebno dobivam prek tvojih postov filing, da te nekaj muči in da se pustiš prehitr sprovocirat s stvarmi, ki dostkrat (kukr jih jaz vidim) sploh niso mišljene kot provokacija. Ja, vsak po svoje vidmo. Zakaj komentiram? Ne vem, zazdel se mi je, da boš morda razumel .. ti se pa (tak filing mam) spet počutiš napadenega. tko da .. bom nehala. takoj zdaj :)

 

verjamem. velikokrat vidimo tisto, kar hočemo videt. sem glih zadnjič razmišljala kako sem v enem obdobju srečevala človeka, ki mi je takrat ful pomenil in sem ga imela veliko v mislih.. tko, enkrat na teden sem ga zihr kje srečala. zdaj ga pa nisem že .. 2 leti .. ker sem ga spustila iz misli ..tole gre v + in v - po moje ...če iščeš +, najdeš +, če iščeš - , najdeš -.

 

je odvisno KDAJ kaj reces ane. ce bos ti cel dan delal, se trudil za nekaj in ti bo punca rekla, da nisi cel dan 0 naredu, se ti ne bo zdel glih pravicno ane. prav tako ce bos se trduil v sluzbi naredit nekaj dobro in tudi to dobro naredil in bo prisel tvoj sefe in ti rekel, da nic ne delas, ti ne bo prav. banalni primeri, ampak dovolj dobri.

sicer pa... x:Dx ja, nimam kaj dodat. x:o)x pac si bil "odgovoren" xcivx

 

Ojej, kak si se razkuril. x:Dx Malo sem piknil in ful ene negativnosti ven. Pa ravno to očitaš marsikomu.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Hoj, mal vskočim če lohk.

 

Aliana, zlo fajn si napisala Freeju, bi pa mal omilila tist da besno tipka grdo gledajoč in to ali da išče dokaz da je človek beden, jaz bi to zamenjala z 'vneto' [zagovarja svoje stališče], pa bi vsem bilo morda lažje v komunikaciji, kajti tko pa poleg Freeja, ki najbl jemlje vse osebno, tud še drugi jemljejo to včas osebno... x:)x

 

Skratka mislim da se Free sam pač tolk strahotno ufura...

 

Finta je pa po mojem v tem, da se mu zdi, da nima sogovornikov, ki bi mu bili kos, ampak ne v smislu ega - kao kdo je boljši, ti mi nisi kos in to, ampak preprosto enakovrednega morda recimo tud v tem, da bi se mu preprosto dal vse to tolk brat in vse in še potem tolk nakladat. xDDx xyesx

Pač on vse z nad resnostjo, vse razsecka, se ufura, se skuša posvetit, ker tak pač je, potem pa dobi v odgovor recimo en kratek post, ki nič takega ne pravi, ampak ga on vidi kot da piše: ko te jebe!, zato ker vidi in začuti, da se un ni posvetil oz. da ni dobil želene pozornosti (in da se je v prazno pogovarjal oz. on se je resno, drugi pa ne). ...

To ni edini vidik, ampak je eden od.

Tako vidim, menim. xcivx x;)x

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Marsa, tudi jaz vidim Freeja tako. Resda imamo za to drugo temo,..ampak dajmo še tole tu not dat. x:Dx

 

No meni pač ni preveč pri srcu nakladanje. Res se najde veliko biserov v Freejevem pisanju, ampak v vsej poplavi besed ponavadi njegove poste večinoma na hitro preletim. Nekak probam začutit energijo njegovega posta in včasih bolj, drugič pa manj preberem. x:Dx Drugače razumem komuniciranje preko foruma.

  • Lajkam 1
  • Buuuu 1
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

lahk, sej lahk vsi k so clani.. x:Dx (v nadaljevanju je ravno to keč)

 

tocno tako. pa tut ne vsega odvisn. :palec:

 

z ufuravanjem ni meni nic narobe. pomebne je men namen. en se tule ufurava, k je tut plac za debato, in jst se ufuram z debatiranjem in argumentiranjem; en se pa kje drugje. enmu je vseen in govori kr zeli, drugemu pa je tolk manj. fajn za ravnotezje. verjamem pa da koga to moti, ker sam ni tolk skorpijonast v marsu kt jst.

 

banalno al pa tut ne: en bo prisel sem po nasvet kako si pomagat ker ima raka. ja, lahk se ne ufiravamo, lahk pa tut se in hocmo cloveku cimbolj pomagat, pisemo "ufurajoce" lastne izkusnje in mnenja, da si clovek lazje naredi neko celostno cimbolj podrobno sliko potem. ne da je to zares vedno bolje, ampak dostikrat pa je, kadar kaj resno obravnavamo. in v tem primeru je bil konkretni clanek resen clanek in gre za resne okoliscine in ne kar nekaj. pa tudi prvi komentar je bil resno zastavljen.

 

ja, lahk bi sou svoje "piskote" tut kam drugam sejat in vec v praksi pokazat. s tem se seveda zelo strinjam. :palec:

da. cist tocno v nulo si povedala. :palec:

 

in ni kul ce nekdo uleti in nekaj butne ven, cist neuskalejno v energijah, argumetniranju, pogovoru med dvema ali vec ljudmi tule.

predstavljajmo si sebe v podobni situaciji. nbnemu to ni kul, kadar je "resno" v necem in vsi imamo zase neke poombmne stvari al pa sam momente.

 

Hoj, mal vskočim če lohk.

 

'vneto' [zagovarja svoje stališče],

 

Skratka mislim da se Free sam pač tolk strahotno ufura...

 

da nima sogovornikov,

on vidi kot da piše: ko te jebe!,

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Objavi novo...