Skoči na vsebino

Prebrali smo..


astra

Recommended Posts

A tko jo je blo treba dobit? x:o)x

 

in so imel vsi - kaj?

 

oz. KDO med njimi se je boljše počutil in če se je blo treba kaj naučit, KDO med njimi se je? :vragec:

 

No, čak mal, saj je sama izzivala. A je malemu blo treba tolčt po nogah staro gospo? Ta mama se je odzvala popolnoma brezobzirno do gospe... je dobila točno tisto lekcijo, ki jo je rabla. :vio:

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ja sej.

Zato ima pa post tudi 5 plusov (kar pomeni še kar splošno odobravanje - tu na tem mestu).

Ker se vam zdi to kul in pravično. :palec: xyesx

 

no men se pa ne zdi... xnckrivx oz. se mi ne zdi kul in dost mimo, pravzaprav nestvarno. izmišljena situacija najbrž. Oni tipček, ki bi učil mamico, kako se reči streže [in hkrati še džentlemansko 'maščeval' prodajalko], sam pač streže reči narobe - po mojem osebnem mnenju.

 

In kot rečeno je nestvarno, kajti će je on že pogruntal lekcijo...

jo je tako, da je uporabil enako metodo?

oz. da skratim: nič se očitno ni naučil.

Pa še brezveze se je vtikal v zadeve ki se tičejo drugih - kar je na nek način tud očitek mami in otroku, kajti to bi morala med sabo uredit - onadva pa sta vpletala še prodajalko oz. mama je to dopustila.

No tipček ki je pa poštekal kolk je to narobe, je ravnal enako.

dost brezveze torej (zame/meni).

 

xnckrivx

 

sori. :8):

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ja sej.

Zato ima pa post tudi 5 plusov (kar pomeni še kar splošno odobravanje - tu na tem mestu).

Ker se vam zdi to kul in pravično. :palec: xyesx

 

no men se pa ne zdi... xnckrivx oz. se mi ne zdi kul in dost mimo, pravzaprav nestvarno. izmišljena situacija najbrž. Oni tipček, ki bi učil mamico, kako se reči streže [in hkrati še džentlemansko 'maščeval' prodajalko], sam pač streže reči narobe - po mojem osebnem mnenju.

 

In kot rečeno je nestvarno, kajti će je on že pogruntal lekcijo...

jo je tako, da je uporabil enako metodo?

oz. da skratim: nič se očitno ni naučil.

Pa še brezveze se je vtikal v zadeve ki se tičejo drugih - kar je na nek način tud očitek mami in otroku, kajti to bi morala med sabo uredit - onadva pa sta vpletala še prodajalko oz. mama je to dopustila.

No tipček ki je pa poštekal kolk je to narobe, je ravnal enako.

dost brezveze torej (zame/meni).

 

xnckrivx

 

sori. :8):

 

Tip je že štekal, da to ni dobr in ni pravi način,..lekcija je bla za mamo. On ji je to naredil, kljub temu, da jo je moral malo ponižat.

 

Če mene vprašaš, jo je še poceni odnesla,.. če se je le kaj naučila. Kaj pa je ena marmelada proti eni življenski lekciji.

 

Sicer pa ne vem, zakaj sploh omenjaš prodajalko, ki pri tej zgodbi nima popolnoma nič.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

aja pardon. x:o)x

 

maščeval je staro gospo.

 

morda. ampak dvomim da se je mamica kaj naučila.

Tipček se ni, otrok pa...

'bomo' še vidl.

Zadaj je stal morda še kak drug otrok, ki ni videl kaj se je pravzaprav dogajalo in bo prihodnjič tudi kakšno 'pogruntal' "vzgojno", za njim še kakšen odrasel, ki bo začel vihat rokave... v silni vnemi po dajanju lekcij drugim xDDx in tako dalje.

 

...

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

aja pardon. x:o)x

 

maščeval je staro gospo.

 

morda. ampak dvomim da se je mamica kaj naučila.

Tipček se ni, otrok pa...

'bomo' še vidl.

Zadaj je stal morda še kak drug otrok, ki ni videl kaj se je pravzaprav dogajalo in bo prihodnjič tudi kakšno 'pogruntal' "vzgojno", za njim še kakšen odrasel, ki bo začel vihat rokave... v silni vnemi po dajanju lekcij drugim xDDx in tako dalje.

 

...

 

Kako bi pa ti odreagirala?

 

- če bi bila stara gospa

- če bi bila tipček (verjetno nič.. kar je verjetno najboljša varianta.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

- če bi bila

x:o)x x:Dx x;)x

 

ne boš verjel, ampak stare gospe znajo bit neverjetno gajstne katere. obstajajo tudi zelo neugodne, 'neprimerne', s čisto mimo obnašanjem. tako kot nevzgojene mamice in očetje in človeški in drug(ačni) mladiči.

znajo stare gospe suniti z marelo zelo grdo, se vriniti, grdo obnašati (starost ni nek indikator za skuliranost in da je kdo spoštovanja vreden tudi sicer)...

 

skratka sama bi v vlogi stare gospe ravnala tako, da bi rekla tamalemu: ej, sori, to me pa boli (morda sem že kdaj tako ravnala...).

Potem bi se odmaknila.

Pač kar se da da človek SAM naredi, če se da.

...

 

V vlogi tipčka bi, kot pravilno ugotavljaš, bila v 90% tiho, ker to ni moja stvar (in tud ni nujno da vrebam vse okol, kaj ima kdo medtem ko čakam v vrsti v trgovini, imam svoje zadeve za tuhtat)... če pa bi presodila, da je gospa res v trpeči in taki vlogi, bi pa nekako pomagala NJEJ. Ali pa če bi me pičilo se vtaknit (kar se tudi celo zgodi), rekla OTROKU: gospo to boli, veš, tako kot boli tebe, če te kdo suva nekam.

 

x:)x

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

http://www.lunin.net/forum/public/style_emoticons/default/icon_smile_clown.gifo madona, nisem vedla da se bo razvila taka debata o tem (po moje najverjetneje izmišljenem) incidentku.

 

jaz sem si pa prav predstavljala dogodek. Sicer se ravno ne palim na situacijsko komiko, tle sem se pa prav nasmejala.

 

Kdo je/ni ravnal prav, niti nisem razmišljala. Je pa res, da znajo bit stare gospe nadležne -se spomnim ko sem se še s trolami vozila, kako me je kakšen cekar žulil v rebro, enkrat, ko sem sedela (!! ja, tudi vsedla sem se kdaj, priznam, ker imam izjemno, nenavadno nizek pritisk in sem imela non stop občutek, da bom skup padla, zato sem brezobzirno sedla, če sem le zagledala prazen stol) - pa sem čez nekaj postaj vožnje dobila cekar kar v naročje.

No, pa sem bila tiho in skušala ignorirat, sej ni bil tok težek...

 

 

in joj, kokrat jaz dobim v kolena voziček od koga, veliko krat od kakšne stare gope - verjamem, da ne zanalašč, verjetno bi ona samo rada, da se pohiti, samo ne pokaže tega na pravi način (če sem jaz tretja v vrsti, tudi če me rine naprej z vozom, ne bom nič prej...) http://www.lunin.net/forum/public/style_emoticons/default/icon21.gif

If the sun shines in your soul, what does it matter if it rains outside.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Stara mama stoji v vrsti pred blagajno v samopostrežbi. Za njo v vrsti stoji mlajša ženska z nagajivim devet do deset letnim mulcem. Mulec ves čas poriva svoj voziček tako, da le-ta tolče staro mamo po nogah. Naenkrat se ona obrne in reče mulcu, da naj neha. To njemu niti na misel ne pride in tako stara mama nagovori njegovo mamo.

- "Ali mu ne morete reči, da naj me neha tolči z vozičkom po nogah?"

 

Mamica odgovori:

- "Ne. Moja metoda vzgoje mu dovoljuje svobodo in on dela kaj mu je volja vse dokler v njegovo zavest ne pride spoznanje, da to kar počne ni v redu. Takšna metoda je zelo uspešna pri vzgoji otrok."

 

V vrsti, za to mlajšo žensko, stoji mladenič, pazljivo posluša in opazuje dogajanje pred seboj, v rokah pa drži steklenico ribezove marmelade. Ko je mlajša ženska končala z obrazložitvijo svoje metode vzgajanja otroka, odpre pokrov steklenice in mirno strese njeno vsebino na glavo te ženske. Vsa rdeča v obraz se ženska obrne, on ji pa mirno reče:

- "Veste, gospa, tudi jaz sem vzgajan po tej metodi. In poglejte kakšen je rezultat."

 

Stara mama se vesela obrne k blagajničarki in ji reče:- "Prosim, če meni zaračunate tisto steklenico z marmelado."

 

tole sem dobila po fb, luštkano za prebrat :)

 

Sem dobila na mail....

 

In velikokrat sem jezna nase, da nimam poguma in storim /rečem kaj podobnega

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Človeček je vzel marmelado...tralala...iz tega sledi da je to dobro za biznis in s tem za gospodarstvo...Če tega ne bi naredil bi kmet prodal manj pridelka, proizvajalec bi naredil kao en kozarec manj, trgovec bi imel manj zaslužka...tralala...tako pa ima delo tudi prodajalka, čistilka, lahko tudi kakšna čistilnica...tralala...http://www.lunin.net/forum/public/style_emoticons/default/griny.gif

 

Kakšni bi bili šele komentarji na kakšne druge poučne zgodbice...recimo ko majka sinu nič ne reče, ko ta kaj ukrade...ko pa odraste ga pa kao obsodijo na smrt, ker je ukradel nekaj vrednega in pri tem nekoga umoril...Na koncu zgodbice pa sine kao očita majki da bi bilo bolje če bi ga že takrat ko je prvič kaj ukradel pretepla al pa kasneje odsekala roko in da bi potem po vsej verjetnosti bil še kao živ...ma nekaj v tem stilu...http://www.lunin.net/forum/public/style_emoticons/default/OK2.gif

 

 

Life is like a game...play it...

http://smileys.smilchat.net/smiley/spiritual/myst1c.gif

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Komet Elenin prihaja

 

Samo da vas spomnim... x:Dx

Nekje konec septembra ali v začetku oktobra naj bi bil najbliže Zemlji - cca 21 mio km ali bolj strokovno povedano 0.14 AU(AU - Astronomical Unit - razdalja med Zemljo in Soncem - 149 598 000 km)

Napoveduje se trk z Zemljo, potresi, plime, celo konec sveta... x!x :vio:

Vsak bo pač verjel kar mu paše.

 

Osebno mislim da za konec sveta ne rabimo Elenina ali kakšnega drugega kometa ali asteroida.

Ga bomo sproducirali kar sami, brez pomoči iz vesolja. x8Dx

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Zanimivo...prebral včeraj...pa naj še kdo reče da zdravstvo ni velik biznis...http://www.lunin.net/forum/public/style_emoticons/default/OK2.gif

 

V Ameriki pandemija pomanjkanja zdravil

 

Selma Brence Černezel, zdravnica uradne in alternativne medicine ...

 

Life is like a game...play it...

http://smileys.smilchat.net/smiley/spiritual/myst1c.gif

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

 

Te subvencije so spet ena zgrešena birokratska fora, značilna za našo birokratsko-komplicirano državico.

 

Če bi bil res interes pomagat dvignit mikro in malo gospodarstvo, bi lahko ponudil zelo preprosto rešitev - da si prvo leto kot s.p. oz. lastnik d.o.o.-ja oproščen plačila prispevkov (delovna doba ti tisto leto pač ne laufa, zdravstveno zavarovanje pa si recimo plačuješ kot občan).

Po enem letu pa se - glede na (ne)uspeh svojega poslovanja - odločiš al boš zadevo zaključil al pa nadaljeval in začel plačevat svoje obveznosti do države.

 

To bi bla v praksi konkretna pozitivna pomoč.

 

Vsak, ki je kdaj delal svoj biznis, ve, da stvar rabi en čas, da zaživi... in če nimaš glih nekih presežkov kapitala (kar ga večina pač nima), te vsak dodaten strošek lahko hitro pokoplje.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ko kure spregovorijo

 

"Ali podpiraš zakon, da istospolni partnerji posvojijo otroka – zakaj ne ali zakaj ja?" se je glasilo vprašanje, ki ga je voditeljica večera Jerneja P. Zhembrovskyy postavila Moniki Erjavec, eni od superfinalistk, njen odgovor pa je dodobra razburkal občinstvo. "Zakona ne podpiram, saj mislim, da morajo otroci imeti očeta in mater oziroma družba še ni pripravljena, da sprejme drugačne starše," je odgovorila Monika, ki je bila že med odgovorom deležna žvižgov in vzklikov.

 

http://www.cosgan.de/images/smilie/tiere/c010.gif

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

ampak če tako misli, ali bi bilo res bolje da bi rekla da zakon podpira (če ga v resnici ne)?

 

Oz. ni mi jasno zakaj taka izjava lahko zbudi val ogorčenja in zgražanja...

pač je povedala mnenje.

 

men se to ne zdi nič takega.

 

sej ma še ful folka tacga, ki je njihovo mnenje precej pomembnejše...

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

ampak če tako misli, ali bi bilo res bolje da bi rekla da zakon podpira (če ga v resnici ne)?

 

Oz. ni mi jasno zakaj taka izjava lahko zbudi val ogorčenja in zgražanja...

pač je povedala mnenje.

 

men se to ne zdi nič takega.

 

sej ma še ful folka tacga, ki je njihovo mnenje precej pomembnejše...

 

Vsak ima svoje mnenje o vsem, in tudi jaz o teh kokoših, pardon, raznoraznih misicah.

Vsak tudi svoje mnenje lahko pove, napiše, izrazi kot mu drago, v Sloveniji po ustavi velja svoboda govora(vsaj bilo naj bi tako).

Na k****... :vragec: :xx!: ...ali kamorkoli že mi gre ko hočejo dvigniti intelektualno raven teh kurjih sejmov oz. lepotnih tekmovanj z vprašanji o temah ki jih večina sodelujočih verjetno niti ne razume.

Naj tekmujejo katera je lepša, naj se svetijo in sijejo, razmišljanje naj pa prepustijo drugim.

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pariške katakombe

 

Pa še, čeprav bi ta link sodil v drugo temo, še film Catacombs

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Vsak tudi svoje mnenje lahko pove, napiše, izrazi kot mu drago, v Sloveniji po ustavi velja svoboda govora(vsaj bilo naj bi tako).

ja. In v čem je potem problem? x:)x

 

Ona ga je povedala, ti ga poveš.

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

ja. In v čem je potem problem? x:)x

 

Ona ga je povedala, ti ga poveš.

 

Sploh ni problema... x:px x:Dx

Ni stvar v njenem(njihovem) mnenju o družinskem zakoniku ali o čemerkoli.

Niti v tem da ga je povedala javno.

Stvar je v tem KJE je bilo vprašanje postavljeno.

Če je cirkus, naj bo cirkus, resne stvari naj pustijo pri miru. xrolleyesx :vio:

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Objavi novo...