Skoči na vsebino

Prebrali smo..


astra

Recommended Posts

Borut Pahor: "Moj čas šele prihaja"

 

Ja, verjetno res... :vio:

Navadni smrtniki res še nismo zreli za politika, misleca in vizionarja takega kalibra... http://www.cosgan.de/images/midi/konfus/g035.gif

 

Borut Pahor sporoča: "Če vas rezultati mojega dela niso prepričali, tvegajte in volite druge. A vedeti morate, da ste se odrekli voditelju, ki je vlekel prave strateške poteze ob pravem času." http://www.cosgan.de/images/midi/frech/k010.gif http://www.cosgan.de/images/more/schilder/033.gif

  • Lajkam 1
  • Buuuu 2

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

100 € kazni za nočni pasji lajež :vio: http://www.cosgan.de/images/smilie/konfus/a080.gif http://www.cosgan.de/images/more/schilder/033.gif

 

Kaj zdaj?

Psu na gobec montirat tajmer da mu ga zapre od 22h do 6h? xrolleyesx x:o)x

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

No, vzgojen pes ne bo lajal dolgo časa, ampak le toliko, da opozori mimoidočega ali kakšno žival, da se ne približuje. Sosed ima recimo odraslega psa, ki laja ponoči včasih neprestano tudi po eno uro ali več. Če je to normalno, mi ti povej. Zdaj prijavljat ga ne bom šel, samo me je pa že velikokrat zbudil.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Meni se tole tudi zdi prismojeno, no. Ne vem kako bi naj psu prepovedala ali dopovedala, da ne sme lajat. Ali pa petelinu kikirikat... xcivx

 

Živim v redko poseljeni vasi, kjer je veliko gozdov in travnikov, kjer so prisotne tudi v naravi živeče živali in pes se normalno odzove nanje. Res je, da naša mrcina ne trza nanje, ne ponoči ne podnevi, ampak sosedov pa. Pa kaj. A naj sedaj hodim jokat na policijo, da sesedov pes tuli v luno xrolleyesx xcivx x:o)x

 

Mislim no...

... ljubi življenje in življenje bo ljubilo tebe...
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

No Zalaya, mogoče me nisi čisto razumela. Če pes "zalaya" x:o)x x:Dx sredi noči in me zato zbudi, me to nič ne moti, če je imel nek razlog za to. Da pa laja skoraj vsako noč dolgo časa,..to je pa brezveze in očitno ga niso znali vzgojit.
  • Lajkam 2
  • Buuuu 1
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

x:o)x x;)x

 

res je tečno to... za znoret včasih (je tud pri meni vedno bilo ful psov okoli in marsikdaj je bil lajež tudi ponoči oz. kadarkoli...).

Ampak saj ne veš, kaj je... hočem rečt, morda pa ni vedno to da je nevzgojen, pač pa ima kake težave al kaj jaz vem...

recimo psu umre gospodar in potem lohk pes daljše obdobje neutolažljivo laja/joka.

No ampak to se najbrž sliši po laježu.

 

Ampak kar se mene tiče, ni kej tle... raznorazne sounde proizvajamo...

ne nazadnje se tudi mački gonijo pa so zavijanja vse noči...

pa dojenčki jokajo, cele noči dobesedno, pa se ti čist meša, ker ne morš spat, samo nimaš kej (in staršem je prav gotovo prav tko ali še bolj zoprno x;)x x:o)x).

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Če ti je sosed zavisten, ker imaš boljši avto, pa boljšo ženo, pa več dnarja, pa si sam ne upa povedat kaj ga moti, si preprosto nabavi tečnega psa, pa naj mu on govori vse dni in noči. Pa mu reci kaj nazaj, če si upaš. x:Dx x:Dx
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

No Zalaya, mogoče me nisi čisto razumela. Če pes "zalaya" x:o)x x:Dx sredi noči in me zato zbudi, me to nič ne moti, če je imel nek razlog za to. Da pa laja skoraj vsako noč dolgo časa,..to je pa brezveze in očitno ga niso znali vzgojit.

 

x:Dx x:Dx :palec:

 

Pes ki je v pesjaku ali žal marsikje na verigi, torej zunaj, bo zalajal če bo za to imel razlog - drug pes, bližina divje živali, maček se sprehodi mimo njega, kakšen nezaželjen nočni obiskovalec :ph34r: in podobno.

Da pa laja uro ali več skupaj pa običajno pomeni da je nekaj narobe - ali je bolan, lačen, mu manjka pozornosti... x?x

Lahko tudi opozarja na nekaj kar ga moti - dobro je preverit zakaj laja, pa ne samo iz skrbi za psa... x:Dx

 

Ampak kar povprek oglobit vsak lajež, kikirikanje, kokodakanje ali kaj podobnega je pa neumnost brez primere in kaže na totalno nepoznavanje živalske narave s strani predlagateljev. http://www.cosgan.de/images/smilie/frech/g070.gif

 

Po moje gre tukaj le za preseravanje nekaterih ki jih moti sosedov pes.

Ali kaj drugega.

Ali enostavno vse.

 

Krivom kurcu i dlaka smeta, pravijo bivša braća Srbi... http://www.cosgan.de/images/smilie/frech/a040.gif

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Guest Jeti
dokler mi bodo sosedje vrtali in razbijali nad glavo ob nedeljah in praznikih ... bova tudi midve s coprnico, če bo ravno sila ... zijale po "hofu" ob 2h zjutraj x^x
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

x:o)x ja pa če glih umre gospodar, a ga ne more potolažit ta nov? Al kaj? Naj se ga kar pusti, češ, ja, je žalosten, pa naj pretuli vse noči. Če je kej drugega narobe, isto. Mislim tole neki vuhmepiševsko, ja pes laja, kaj mu češ, je men mimo.

Z dojenčkom se pa menda tud greš ukvarjat, če sredi noči začne jokat. Tud če ti ga ne uspe takoj potolažit, ma... ga pa ne prepustiš kar samemu sebi, kao sej je naravno in normalno, da se mal dere.

Mački pa vsaj tule pri nas ne tulijo več, očitno so sterilizirani/kastrirani. Sm jih pa včasih tolk preklela.... xcivx

Skratka, men se zdi čist ok, da če imaš žival (ali pa karkoli), da za to poskrbiš, ne pa roke v luft, jah tko je.

če pes laja - sigurno ne brez vzroka x;)x

začela se je "sezona ježev". In normalno, da bo pes lajal, če se jež smuka okol "njegove" bajte oz. ozemlja, ali celo bognedaj kastrole xcivx

kadar pa ni ježev, so pa lahko mački; na domače običajno ne lajajo, lajajo pa na tuje x8Dx

 

In vsi, ki mislite, da si psa čuvaja omislijo zarad lepšega - japajade xrolleyesx

pes čuvaj je zato, da ČUVA. Pod čuvanje pa se podrazumeva tudi lajanje x^x

Al bi blo lepš klanje - v tišini noči?

 

Pri partnerjevih starših imajo tri pse - čuvaje, jasno; in ja, rabijo vse tri x^x . Jim še nikoli niso vlomili; so pa zato pri sosedih, ki so oddaljeni 200 m. In se ve, širom pa i dalje, da tuky so "hudi" psi, zato pa tudi je "mir" pred vlomilci in ostalimi nočnimi "delavci".

 

Boldano napisano, se pa vidi, da z dojenčki pač še nimaš izkušenj. Dojenčki jokajo, ja; včas je moker, včas je lačen, včas mu je dolgčas, včas si želi topline/bližine, včas bi se cartal/pestoval, včas ima pa kolike, al vročino, al ga kaj boli, al mu izraščajo zobki, al pa kaj ziljon drugega. Včas jih tut potolažit ne moreš in verjemi, da bi VSAK starš dal vse na svetu, da njegov otrok ne bi jokal. In s takimi starši (in otrokom) lah samo sočustvujem x^x

in ja, gre tudi meni dretje na živce (hb pa nisem v istem prostoru z njimi), ampak psi pač lajajo, petelini kikirikajo, mački mjavkajo, dojenčki pa jokajo, pa kaj x^x

 

*******

v omenjenem primeru pa gre lajanje in kikirikanje (da vonja gnojnice niti ne omenjam) na živce priseljenim "mestnim" gnadam v novonastalih mladih soseskah x;)x

You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.

»Grem naprej.

Kjer ni poti, ustvarim pot.

Usmerjam tok svojega življenja,

tako kot duša v meni hoče.«

*´¨)

¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)

(¸.•´ (¸.•´

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

 

Glede dojenčkov pa ne štekam, kaj si hotela povedat. Torej dojenček pač joka lahko iz milijon različnih vzrokov ... in to je zdej to? Res nimam kaj dost izkušenj; torej kaj storiš, ko joka? Ga kar pustiš? Če ja, potem ja, to je res nekaj, kar si nisem mislila :)

 

 

Ne, nosiš ga okol, crkljaš ga, se pogovarjaš z njim, še mal nosiš .. on pa vmes še zmer joka .. in moti sosede x;)x

WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY

BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM

 

loesje

 

 

Spet nazaj -

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ej, ne vem, kdaj sem nazadnje slišala psa ponoči. Pa so ježi, mačke, srne, mimoidoči, ... zgleda, da imajo vsi ponoči zavezane gobce ali pa le ne lajajo dovolj dolgo, da bi res bilo moteče.

Glede dojenčkov pa ne štekam, kaj si hotela povedat. Torej dojenček pač joka lahko iz milijon različnih vzrokov ... in to je zdej to? Res nimam kaj dost izkušenj; torej kaj storiš, ko joka? Ga kar pustiš? Če ja, potem ja, to je res nekaj, kar si nisem mislila :)

Oglaša se seveda vsaka žival. Ampak eno je, če se oglasi, drugo pa, če tuli dalj časa in kot rečeno, men je bedno, da se lastnik preprosto zlekne, ja nimam kej.

Kar se pa čuvanja tiče, in klanja. Mende ti en tak tih klavec ( xrolleyesx ) ne bo šel napadat vsakega mimoidočega, al kaj? Zdej če pa ti lezeš čez ograjo/skozi okno/.... xnckrivx Jbg.

Nam tud še niso vlomili, pa smo brez psa. So pa sosedu, ki je imel psa. Pa ni bil kak prijazen buci buci kuži. Btw... a pes čuvaj pomeni to, da zalaja na čisto vsakega, ki gre pač mimo? (sicer pa ne vem, kdo je čuvaje tule sploh omenjal)

 

Vidim zgoraj, da sta mi dve lenobi dali minus x8Dx

in kaj predlagaš? s kolcem po buči, selotejp, kaj drugega?

 

Ne, nosiš ga okol, crkljaš ga, se pogovarjaš z njim, še mal nosiš .. on pa vmes še zmer joka .. in moti sosede x;)x

:palec: :palec:

You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.

»Grem naprej.

Kjer ni poti, ustvarim pot.

Usmerjam tok svojega življenja,

tako kot duša v meni hoče.«

*´¨)

¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)

(¸.•´ (¸.•´

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Vidim zgoraj, da sta mi dve lenobi dali minus x8Dx

 

Evo ti dva plusa od mene... x:px x:Dx

 

En star pregovor pravi da se zaradi kur in otrok ni vredno kregat... :vio: x:Dx

Lahko bi tudi mačke in pse prišteli sem noter.

 

Živim na vasi, tik ob gozdu in se mi ponoči sprehaja okoli bajte marsikaj.

Srne, ježi, polhi, mački in - bognedaj :wOOt: - medvedi.

Moj Tedi je bil stalno noter, v hiši in ni zalajal niti enkrat.

Sosed, jager, ima več psov - foxterierji, beagli, jazbečarji - ki lajajo ponoči na vse kar gre mimo.

Nekatere v vasi to strašno moti, najbolj tiste ki so najdlje od njega... :vio:

So druge zamere vmes, pa tudi tisti srbski pregovor iz mojega prejšnjega posta tu velja.

 

Tako da mislim da gre v omenjenem primeru prav za to - nekatere to moti.

In to tiste ki imajo večje riti od ostalih. :fool:

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

@Cookie

Ne, nič takšnega nisem nikjer ne rekla, ne namigovala. Komot lahko rečeš, da tud izkušenj s psi nimam, kar je res. Ampak vidim pa, da eni lastniki psa prepustijo samega sebi (pač je pes in ne moreš nič (beri = boli me k. oz. sem len)), drugi se pa z njim ukvarjajo. Sej je tvoj pes, boš že pogruntal (se pozanimal al whatever), kaj mu fali in kaj se lahko naredi. Ne rata prvič? Morda bo drugič, tretjič, stotič.

Stvari niso ČB; ne morš posploševati, da vse lastnike, čigar psi ponoči lajajo, boli k (=prepuščen samemu sebi). Lahko so glih nekje med tretjič in stotič x;)x

 

...

 

En star pregovor pravi da se zaradi kur in otrok ni vredno kregat... :vio: x:Dx

Lahko bi tudi mačke in pse prišteli sem noter.

 

Živim na vasi, tik ob gozdu in se mi ponoči sprehaja okoli bajte marsikaj.

Srne, ježi, polhi, mački in - bognedaj :wOOt: - medvedi.

Moj Tedi je bil stalno noter, v hiši in ni zalajal niti enkrat.

Sosed, jager, ima več psov - foxterierji, beagli, jazbečarji - ki lajajo ponoči na vse kar gre mimo.

Nekatere v vasi to strašno moti, najbolj tiste ki so najdlje od njega... :vio:

So druge zamere vmes, pa tudi tisti srbski pregovor iz mojega prejšnjega posta tu velja.

 

Tako da mislim da gre v omenjenem primeru prav za to - nekatere to moti.

In to tiste ki imajo večje riti od ostalih. :fool:

:palec:

 

:frog:

You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.

»Grem naprej.

Kjer ni poti, ustvarim pot.

Usmerjam tok svojega življenja,

tako kot duša v meni hoče.«

*´¨)

¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)

(¸.•´ (¸.•´

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ma. ko sosedu rečeš, da njegov pes laja celo noč in ti on nazaj zabrusi, da ga ne sliši, je nekaj zelo narobe z lastnikom psa.

Saj žival konec koncev ni kriva, če jo lastnik ne sliši, ali noče slišati. Tukaj se pojavi občutek, da te ima sosed za bedaka, pa še uživa v tem.

Jih kar fajn jebe ego, druge razlage pač ni.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

ok.

eni.

ti pa čestitam da zmoreš/veš, da zazihr prepustijo psa samemu sebi.

jaz tega ne (z)morem, jbg :sori:

You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.

»Grem naprej.

Kjer ni poti, ustvarim pot.

Usmerjam tok svojega življenja,

tako kot duša v meni hoče.«

*´¨)

¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)

(¸.•´ (¸.•´

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Objavljeno na spletni strani 7D

 

Zbolimo zaradi neznanja

Imamo pravico vedeti, da z zdravili pogosto ne bomo pozdravili bolezni in imamo pravico vedeti, da večino kroničnih bolezni lahko s spremembo prehrane sami trajno pozdravimo.

 

Iz več kot 2500 let starih spisov tibetanske tradicionalne medicine smo lahko prebrali, da so Tibetanci poznali tri glavne vzroke bolezni - tri strupe za zdravje, kot so jih imenovali.

- En vzrok je navezanost: navezanost na stvari, na ljudi in na lastni ego, zasuľnji posameznika, da je pripravljen uničevati lastno zdravje, za ohranitev ali povečanje vrednosti tistega, na kar je navezan.

- Drugi strup je nesprejemanje, odklanjanje, averzija, sovraątvo. Kdor ne more sprejeti samega sebe takąnega, kot je, kdor ne sprejme drugih ljudi in vsega, kar obstaja takąno, kot je, je v nenehnem konfliktu in je pripravljen po ceno lastnega zdravja "popravljati" drugačne.

- Strup vseh strupov, glavni vzrok za bolezni je neznanje oziroma zablode, ki izhajajo iz neznanja. ©irąe gledano, posebej je nevarno neznanje tistih, ki bi morali znati in učiti druge.

 

Ne verjemite slepo svojemu zdravniku

 

Vaą in moj zdravnik je le človek, ki opravlja delo serviserja naąih teles, in ne more vedeti vsega. Med informacijami, ki jih ima, izbira in se sproti odloča. Različni zdravniki bi pri enaki bolezni in enakem bolniku uporabljali različne terapije in predpisali različna zdravila. Ali imamo kakąno garancijo, da se je naą zdravnik odločil tako, kot je najbolje za nas? Če obstaja najmanjąa verjetnost, da se lahko odloči napačno, to pa je skoraj vedno, enemu zdravniku ni treba brezpogojno verjeti. Vpraąati ga moramo, ali je to, kar predlaga edina izbira, ali pozna drugačne reąitve, ali nam lahko priporoči zdravnika, ki razmiąlja drugače. Ko govorimo o pomenu vpliva hrane na zdravje, ne smemo biti presenečeni, da o tem vemo več kot naą zdravnik. Prehransko usmerjen in izobraľen zdravnik bo veliko časa posvetil naąemu načinu ľivljenja in prehranjevanja in bo sledil Hipokratovem nasvetu: "Zdravilo naj ostane v lekarni, če le lahko zdravite s hrano!" Tudi druge zdravnike bi moralo zanimati kako se prehranjujemo, ker je delovanje zdravil različno pri različni prehrani.

 

Zdravljenje ni znanost

 

Verjetno med nami ni prav nobenega, ki ne bi sliąal naslednjega navodila svojega zdravnika: "Če vam čez tri - ątiri dni ne bo bolje, pridite, pa bova zamenjala zdravilo". Zdravnik v resnici ne more vedeti, ali je izbral najboljąe zdravilo. Glede na naąe stanje in informacije utemeljeno predvideva, zanesljivo pa ne more vedeti. Tudi enako zdravilo pri isti osebi in pri enaki bolezni ne deluje zmeraj enako. Tega se je dobro spomniti pri vsakem obisku - skupaj z zdravnikom izbiramo med mnoľico zdravil, ki jih naą zdravnik pozna. Racionalno je predpostaviti, da obstajajo zdravila, ki jih ta zdravnik ne pozna ali mu morda niso pri srcu.

 

Zdravila si pravzaprav niti ne zasluľijo tega imena, ker skoraj ničesar ne pozdravijo: noben inzulin ne pozdravi sladkorne, diuretik ne visokega krvnega tlaka, antihistaminik ne alergij, analgetik ne bolečine, antacidi ne refluksa ... , velika večina le ohranja bolezen pod kontrolo in nam lająa ľivljenje, zaradi česar postanemo dosmrtni kupci zdravil in zdravstvenih storitev. Edino in skoraj 100-odstotno učinkovito zdravilo zoper vse naątete in mnoge druge bolezni je sprememba ľivljenjskega sloga, predvsem prehrane. Vedeti moramo, da naą zdravnik vsega ne ve, vedeti moramo, da je lahko zmotljiv, pozabljiv, slabo razpoloľen, morda tudi sam bolan in z nezdravimi prehranskimi in ľivljenjskimi navadami. Imamo pravico vedeti, da z zdravili pogosto ne bomo pozdravili bolezni in imamo pravico vedeti, da večino bolezni lahko pozdravimo sami.

 

Ne prisluhnite svojemu telesu

 

V naąih telesih funkcionira dovrąen informacijski sitem, le v delček tega sistema imamo vpogled. Naloga tega sistema je tudi, da nas obveąča, če je kaj narobe. Bolečina je tipičen primer sporočila, da je nekaj narobe, koprivnica, da morda hrana, ki smo jo zauľili za nas ni dobra ... , a pogoj za kakovostno delovanje informacijskega sistema je zdravo telo. Nezdravo telo ne sporoča pravilnih informacij. Kadilcu telo ne sporoča, da kajenje ubija. Kateremu sladkosnedcu telo sporoča, da sladkor ni zdravju koristen? Če jemljemo protibolečinska zdravila, ne bomo zaznali sporočil, da je nekaj narobe. Telo sporoča tisto, kar nam je trenutno prijetno ali neprijetno, a to ąe zdaleč ne pomeni koristno ali nekoristno. Za dolgoročne koristi se telo ne zmeni. Nikar se ne zanesite na nasvet: prisluhni svojemu telesu! Le redkim, psihofizično zdravim posameznikom, telo sporoča, kaj je za njihovo zdravje dolgoročno koristno. Raje se zanesite na pamet in znanstvene dokaze.

 

Ne nasedajte objavam v medijih

 

Vsak dan nas bombardirajo s sporočili, da je industrijska, vnaprej pripravljena hrana varna, kakovostna in okusna ter da z njo poleg dobrega zdravja lahko pričakujemo veliko drugih koristi: več časa, manj dela, večje prihranke. Hrana je blago, tako kot vsako drugo in ima enak namen, kot vsako drugo blago - ustvariti dobiček. Na vsakem koraku, v vsakem časopisu ali reviji, na vseh radijskih in televizijskih postajah zasledimo veliko informacij o izsledkih najnovejąih znanstvenih in "znanstvenih" raziskav, ki ugotavljajo, da so tisti prejąnji ali drugi izsledki napačni ali vsaj vpraąljivi. Vse je postalo hkrati dobro in slabo, koristno in ąkodljivo: mleko krepi in hkrati ąkodi, meso je nujno in hkrati nevarno, nekaj je dobro za moľgane, ąkodljivo pa za ľelodec ... Vse je zrelativizirano in v tej zmedi lahko vsak ima svoj prav in svoj del dobička. Ali imamo vse podatke o raziskavi? Kdo je plačal raziskavo? Kateri znanstvenik je nevtralni raziskovalec in kateri je na plačilni listi kakąne multinacionalke? Ali navaden kupec sploh lahko oceni verodostojnost kakąne informacije? Ne nasedajte objavam v medijih. Najpogosteje gre bodisi za reklamo bodisi za senzacionalistično poročanje.

 

Manj znanja - več bolezni

 

Na Inątitutu za varovanje zdravja so naredili obseľno raziskavo o povezavi med izobrazbo in zdravjem. Nekaj ugotovitev:

 

Pri ľenskah v najniľji izobrazbeni skupini je bilo tveganje za rojstvo otroka z nizko porodno teľo v povprečju 2,2-krat viąje kot pri ľenskah v najviąji izobrazbeni skupini.

 

Med prebivalci Slovenije, starimi 20 let in več, je najviąji deleľ kadilcev v skupini z niľjo ali srednjo poklicno izobrazbo.

 

Pogostost poviąanega krvnega tlaka v starostni skupini 45-64 let je najviąja v skupini z najniľjo stopnjo izobrazbe.

 

Verjetnost sladkorne bolezni v starosti 40 - 64 let je 3-krat večja pri nizki izobrazbi.

 

Pri osebah z osnovnoąolsko izobrazbo ali manj je pogostost kostno-miąičnih teľav večja za 52 %, pogostost potrjenih bolezni gibal pa je večja za 68 %.

 

30-letni moąki z visoko izobrazbo lahko pričakuje 7,3 leta daljąe ľivljenje kot moąki z nizko izobrazbo.

 

Deleľ debelih je viąji pri niľjih stopnjah izobrazbe. Med odraslimi prebivalci Slovenije sadje pogosteje uľivajo viąje izobraľeni ...

 

Poročilo evropskega statističnega urada navaja, da je pri katerikoli starosti pričakovano trajanje ľivljenja najkrająe pri osebah z najniľjo stopnjo izobrazbe in se z viąanjem stopnje izobrazbe podaljąuje.

 

Več znanja - manj bolezni

 

Znanje, ki ga imajo izobraľenci in zaradi katerega ľivijo bolj zdravo in dolgo ľivljenje, ni znanje iz strokovnih predmetov (matematike, kemije, slovenąčine ...). To je predvsem znanje o hrani in o zdravem ľivljenjskem slogu. Tega se niso učili na ekonomskih, gradbenih ali drugih fakultetah in tega se zelo malo učijo tudi na medicinskih fakultetah. S temi informacijami drľavni organi ne polnijo naąih poątnih nabiralnikov in jih je premalo v zdravstvenih ustanovah. To znanje so pridobili sami. Vsak se lahko dokoplje do istih znanj, le zavedati se mora njihovega pomena. Razlika med tistimi, ki so bolj zdravi in ľivijo dlje in tistimi, ki pogosteje zbolevajo in manj časa ľivijo, je morda samo v nekaj knjigah. Znanje je najboljąa zdravstvena zaąčita in najpomembnejąe zdravilo.

 

Ivan Soče

  • Lajkam 2
  • Buuuu 2

Life is like a game...play it...

http://smileys.smilchat.net/smiley/spiritual/myst1c.gif

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Bližnje srečanje

 

Pa smo spet ušli koncu sveta... :switz:

Slabo ciljajo tam gor, morajo popravit nišan... x:px x:Dx

Zgrešili so nas za dobrih 300.000 km xwizardx

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

In vsako novo posojilo je nudilo finančni aristokraciji novo priložnost, da oslepari državo, ki so jo umetno držali na robu bankrota, saj je morala jemati posojila pri bankirjih po najbolj neugodnih pogojih.

 

Karl Marx, Razredni boji v Franciji, 1871

There are well-dressed foolish ideas just like there are well-dressed fools.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

11.11.2011

 

Vestnik:

 

Danes polna luna, jutri martinovo in datum, poln enajstic-Najvecja

meditacija v zgodovini clovestva?

Ne zamudite torej moci danasnjega dneva ; da o jutrisnjem sploh ne govorimo....

Ezoteriki verjamejo, da je v kombinaciji stevilk 11.11.11 kozmicni

znak, ki je vtisnjen v naso podzavest. In na ta dan naj bi bila tudi

Zemlja nabita s posebno energijo, ki naj bi jo izkoristili za prehod v

prihodnje leto.

Enajstica pa je most med dvema zelo pozitivnima steviloma-deset, ki

simbolizira popolnost in urejenost, in dvanajst, ki je pozitivno

stevilo, simbol vecnega zivljenja, angelske srece in duhovne

odlicnosti. Zato stevilni ezoteriki napovedujejo, da se nam leta 2012

obeta pozitivna sprememba.

Numerologi, ki stevilke obvladajo "v nulo", pa so enajstici nadeli ime

mojstrsko stevilo in ji pripisujejo kopico duhovnih darov. Sestevek

datuma 11.11.2011 pa je osem, kar pa je saj veste - neskoncnost

in vecnost...http://www.lunin.net/forum/public/style_emoticons/default/OK2.gif

 

 

Life is like a game...play it...

http://smileys.smilchat.net/smiley/spiritual/myst1c.gif

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Objavi novo...