Skoči na vsebino

Prebrali smo..


astra

Recommended Posts

Na nekaterih spletnih portalih se pojavlja vse sort hitrih novičk, ki so plod mnogih posploševanj predvsem zaradi želje po čimvečjem številu bralcev. Branje z distanco priporočeno.

Obvezno pa je treba izklopiti distanco na straneh kot so Pozitivke, WeAreChange, NaturalNews ipd.!

  • Lajkam 2
  • Buuuu 3
Possible—but highly unlikely.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Seveda da ne. To je tvoje sklepanje zaradi tvoje izločevalnega načina razmišljanja, črno belega gledanja na svet. Tako misliš da vsi tako gledamo na svet kot ti.

Neke zdrave distance verjetno da ni smiselno izklopit nikjer. So pa portali kjer je novičarstvo res na nizkem nivoju in o njih sem govoril.

Sicer pa je distanca že v osnovi odvisna od pristopa posameznika do sprejemanja tega kar bere ali bo bral.

 

Tvoja omejenost ki išče prepir, še naprej rovari in si želi zapletat v konflikten dialog, namesto da ostaneš pri vsebini debate in zmoto priznaš. Zagovarjaš kjer je zmota očitna. Skratka nezrelo.

 

 

Obvezno pa je treba izklopiti distanco na straneh kot so Pozitivke, WeAreChange, NaturalNews ipd.!

  • Lajkam 2
  • Buuuu 2

http://shrani.si/f/3c/LU/qflxJd/ego-eco.jpg
Ne meči svinjam biserov!

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Angleško govoreči svet uporablja za bio/eko/whatfuckingever pridelavo hrane izraz "organic", ker pri tej pridelavi ne uporabljajo sintetičnih (umetnih) pesticidov in gnojil. V tem članku so pač direktno prevedli, ker pri nas se itak, če se ne motim, še ni prijel enoten izraz za takšen način pridelave hrane. Tvoja trditev, da je izraz popolnoma zgrešen, je tako zgrešen.

 

Tukaj pa je povzetek raziskave.

 

Motiš se. Pri nas je za omenjeni način pridelave v uporabi izraz ekološka pridelava, ne le laično, ampak tudi v stroki, ekološke kmetije imajo zelo jasno določene kriterije pridelave hrane, da lahko svoje pridelke prodajajo pod to oznako in te stvari se dejansko tudi redno pregledujejo (tukaj citiram samo sebe, ker stvari poznam iz prve roke). Tisti, ki je zadevo prevajal, se na to področje očitno bolj slabo spozna in je s slabim in nestrokovnim prevodom po nepotrebnem vnesel zmedo. Izraz organski se v slovenščini namreč uporablja v drugačnem kontekstu (organsko vs. anorgansko)

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Motiš se. Pri nas je za omenjeni način pridelave v uporabi izraz ekološka pridelava, ne le laično, ampak tudi v stroki, ekološke kmetije imajo zelo jasno določene kriterije pridelave hrane, da lahko svoje pridelke prodajajo pod to oznako in te stvari se dejansko tudi redno pregledujejo (tukaj citiram samo sebe, ker stvari poznam iz prve roke).

Kul, hvala za pojasnilo. Sem enkrat prevajal podnapise od dokumentarca in sem bil v dilemi, kako prevesti "organic". Nič konkretnega nisem našel in sem uporabil izraz "bio", saj sem ta izraz največkrat slišal v mojem okolju, poleg tega se mi je zdelo še najbolj podobno "organskemu".

 

Tisti, ki je zadevo prevajal, se na to področje očitno bolj slabo spozna in je s slabim in nestrokovnim prevodom po nepotrebnem vnesel zmedo. Izraz organski se v slovenščini namreč uporablja v drugačnem kontekstu (organsko vs. anorgansko)

Se strinjam, mislim pa, da vsaj nekaj mere zmede tako ali tako obstaja. Še vedno lahko najdeš na policah "bio" izdelke in vse možne druge oznake.

  • Lajkam 1
  • Buuuu 1
Possible—but highly unlikely.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Seveda da ne. To je tvoje sklepanje zaradi tvoje izločevalnega načina razmišljanja, črno belega gledanja na svet. Tako misliš da vsi tako gledamo na svet kot ti.

Neke zdrave distance verjetno da ni smiselno izklopit nikjer. So pa portali kjer je novičarstvo res na nizkem nivoju in o njih sem govoril.

Sicer pa je distanca že v osnovi odvisna od pristopa posameznika do sprejemanja tega kar bere ali bo bral.

Sklepam glede na to, kako si sam nekritično in brez minimalne distance širil laži, ki jih pišejo na NaturalNews, WeAreChange, Pozitivkah in kaj jaz vem, kaj še vse. In ko je bilo očitno pokazano, da so laži, si kar nadaljeval in verjetno boš to počel, še kar naprej. Tako da ne mi moralizirat. Ko gre za potrjevanje tvojih prepričanj, nimaš distance. Jo imaš, ko bereš, kako je kul veganstvo in kakšni zlobneži so vsejedci? Jo imaš, ko bereš, da je človek odgovoren za globalno segrevanje? Jo imaš, ko bereš proticepivske nebuloze in druge newagerske dogme?

 

Tvoja omejenost ki išče prepir, še naprej rovari in si želi zapletat v konflikten dialog, namesto da ostaneš pri vsebini debate in zmoto priznaš. Zagovarjaš kjer je zmota očitna. Skratka nezrelo.

Pri tebi res ne iščem dialoga, ker ga nisi sposoben. In svoje zmote priznam, kar ne morem reči zate.

  • Lajkam 1
  • Buuuu 4
Possible—but highly unlikely.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Kul, hvala za pojasnilo. Sem enkrat prevajal podnapise od dokumentarca in sem bil v dilemi, kako prevesti "organic". Nič konkretnega nisem našel in sem uporabil izraz "bio", saj sem ta izraz največkrat slišal v mojem okolju, poleg tega se mi je zdelo še najbolj podobno "organskemu".

 

 

Se strinjam, mislim pa, da vsaj nekaj mere zmede tako ali tako obstaja. Še vedno lahko najdeš na policah "bio" izdelke in vse možne druge oznake.

 

Drži, ja, ta zmeda se še kar vleče, čeprav so stvari že leta 2007 jasno postavili tako v stroki kot tudi v zakonodaji in takrat so tudi uvedli izraz in tudi certifikat "ekološka pridelava", leta 2009 pa so uskladili zakonodajo z EU (in ohranili izraz ekološko). Merila za pridobitev eko certifikata so obširna in stroga in jih, kot sem že omenila, tudi zares preverjajo (službe Ministrstva za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano): ne sme se uporabljati umetnih (sintetičnih) snovi za zatiranje škodljivcev ali pospeševanje rasti, nobenih hormonskih preparatov, umetnih gnojil, GSO so prepovedani...in še veliko drugih določil npr. pri reji živine so določeni pogoji reje (koliko časa letno smejo biti živali v hlevu, na kako veliki površini se morajo pasti, kakšno naravno krmo jim lahko dodajajo poleg sena lastne pridelave etc.). Praviloma smejo izraz eko- uporabljati le kmetije s certifikatom, kar pomeni, da so podvržene redni kontroli - vsako leto jim certifikat obnovijo le, če na kontrolnih pregledih ugotovijo, da se držijo pravil ekološkega kmetovanja.

Pogosto se uporablja tudi izraz bio, ki pa ni uradno določen in pri nas tudi ne obstaja noben tak certifikat z ustreznim nadzorom, zato je lahko zavajajoč - ni pa to nujno. Dogaja se namreč, da kmetije zaradi res zapletenih in včasih dragih postopkov za pridobitev in ohranitev eko-certifikata tega nimajo, čeprav pridelujejo hrano na eko- način. Ker ne smejo uporabljati naziva eko-, svoje pridelke označijo kot bio. Nekateri pa to res zlorabljajo in označujejo pridelke "bio", čeprav to niso, ker pridelave z oznako bio- pri nas nihče ne nadzoruje. Ljudje pa večinoma tega niti ne ločijo in ne vedo, kaj je zanesljiva oznaka in kaj ne. (zato sem se zdajle malo bolj razpisala, ne zato, ker bi hotela tako zelo pametovati). Potem pa je še tuja literatura (predvsem angleška) z izrazom "organic" in njeni nepoznavalski prevodi ... in zmeda je tu. Vsi trije izrazi pa pomenijo približno isto, je pa, kot že rečeno, pri nas samo pridelava z nazivom ekološka natančno definirana in nadzorovana.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

To je pač tvoj pogled. O nekaterih medijih sva že debatirala in vidim da si še vedno tam. Izgleda da nisi razumel kljub obrišni obrazložitvi.

Kolikor vidim na forumu aktivne osebe večinoma podajamo članke drugih ljudi v sklopu tega kar nas osebno zanima ali se nam zdi zanimivo. To NE pomeni, da sami mislimo enako ali pa da se z vsem kar članki povedo strinjamo. Prav tako NE pomeni da članki govorijo zagotovo resnico. - To sem tebi osebno napisal že vsaj 5x. Tako je neutemeljeno trditi da nekdo širi laži, še posebej če ni dokazov za to in če je oseba na področju ki ga sodi laik.

Torej ali so bile laži ali ne bi ponovno razpravljal, še posebej ne s teboj, ki veliko zatrjuješ brez dokazov.

 

Še vedno pozabljaš ali pa se sprenevedaš, - nisi znanstvenik da bi lahko karkoli dokazoval. Si velik vernik v določene inštitucije.

 

Javno te pozivam, da dokažeš trdive o tem, da bi jaz kaj takega izrekel.

Ker vem da trditev ne boš mogel dokazati, se ponovno potrjuješ kot neverodostojna oseba in žal tudi kot oseba, ki podleže nizkotnim energijam.

 

O globalnem segrevanju sem tukaj pisal vsaj 50x več kot ti. Ker te moje mnenje očitno zanima (me sprašuješ), imaš možnost da si prebereš temu ustrezne teme, kajti ne mislim s teboj debatirat še o globalnem segrevanju.

 

Ali so nebuloze ali ne nisi kompetenten soditi in zatrjevati, saj si laik! Si pač nadut.

 

 

 

 

Glede na to, da te moje pisanje pogosto moti in ga komentiraš, si v praksi drugačnega mnenja. Torej si ponovno neverodostojen. - Tukaj govoriš eno in tukaj delaš drugo ki je v nasprotju s tem kar govoriš.

 

Niti ne, "dokaz" oziroma primerno obrazložitev imaš zgoraj. Trije smo ti zadevo razumljivo obrazložili, a še vedno otročje trmasto vstrajaš v prid novinarja. Ne vem kaj ti je v tem namen, ali zagovarjanje konvencionalnega kmetijstva in pljuvanje po ekološkem, ali kaj drugega. Verjetno pa si pač negativno nastrojen do vsega, kar ni utečeno in je drugačnih nazorov od tvojih.

Torej novinar je ali laik, ali pa je zadeve nemarno posplošil, in tega ne moremo zanikati, saj je dejstvo jasno vidno.

 

Sklepam glede na to, kako si sam nekritično in brez minimalne distance širil laži, ki jih pišejo na NaturalNews, WeAreChange, Pozitivkah in kaj jaz vem, kaj še vse. In ko je bilo očitno pokazano, da so laži, si kar nadaljeval in verjetno boš to počel, še kar naprej. Tako da ne mi moralizirat. Ko gre za potrjevanje tvojih prepričanj, nimaš distance. Jo imaš, ko bereš, kako je kul veganstvo in kakšni zlobneži so vsejedci? Jo imaš, ko bereš, da je človek odgovoren za globalno segrevanje? Jo imaš, ko bereš proticepivske nebuloze in druge newagerske dogme?

 

 

Pri tebi res ne iščem dialoga, ker ga nisi sposoben. In svoje zmote priznam, kar ne morem reči zate.

 

 

Najina debata ne pelje nikamor, je nezdrava, je nekonstruktivna in je neželjena drugim uporabnikom, zato jo prekinjam.

Za tvoje klubsko skeptično iskanje vsega tistega kar ne sodi v sklop tvojih prepričanj, kar je zgolj pretveza za kanaliziraje tvoje negativne energije do ljudi, za zdravljenje tvojih osebnih težav, bi si želel, da si najdeš nekoga drugega. Tako pričakujem, da se v nadalje čim manj spuščaš v moje komentarje, kot se bom distanciral od tvojih tudi sam.

  • Lajkam 1
  • Buuuu 1

http://shrani.si/f/3c/LU/qflxJd/ego-eco.jpg
Ne meči svinjam biserov!

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Dva eko svetova

 

-

 

Spodnji tekst je preveden za brošuro Skupaj za zdravje človeka in narave, nanaša se pa na temo Zaščita pred strupi iz neba,

Original source: "Protect Yourself from Poisons in the Sky", Mike Adams, Natural News

Zeolit:

Zeolit najdemo v zemlji, in sicer kot produkt mešanja vulkanskega praha in morske vode. Gre za negativno nabito snov, ki nase potegne pozitivno nabite molekule in jih zaklene v svoje “satovje” ter jih z urinom ali blatom izloča iz telesa. Ob tem zeolit ne vpliva na tkiva ali krvno sliko. Za uživanje je primeren le očiščen zeolit. V obliki, kot ga najdemo v naravi, je vedno vezan tudi s toksičnimi snovmi, ki jih nase potegne iz okolja.

Zeolit se za potrebe uživanja čisti kemično ali s pomočjo toplote. Razpravi o tem, kakšna oblika predelave ohrani več moči zeolita, še ni videti konca.

V obeh primerih se na koncu delci zeolita v prahu raztapljajo v nevtralni tekočini, kar olajša uživanje. Študije na živalih so pokazale, da prisotnost zeolita izboljšuje prehranjenost celic. Očiščeni zeolit se je izkazal za koristnega pri preprečevanju in zaustavljanju razvoja rakavih celic.

 

Fulvična kislina:

Kljub temu da ni tako priljubljena kot zeolit, je fulvična kislina znana že zelo dolgo. Njena uporaba je pogosta v ajurvedski medicini in je opisana v najstarejših terapevtskih protokolih. Gre za močno splošno razstrupljevalno sredstvo in kelatorja težkih kovin. V Indiji, Rusiji in na Kitajskem je uporaba dobro raziskana in se uporablja tudi v uradni medicini, zlasti za razstrupljanje pljuč. Največji viri te snovi so v skrilavcu tibetanskega gorovja.

Glede na to, da chemtraili najbolj prizadenejo pljuča in možgane, ima uporaba fulvične kisline veliko prednosti. Obenem gre za dosegljivi in poceni naravni izdelek. V zadnjem času se fulvična kislina na trgu pojavlja tudi kot sestavina preparatov mumie ali shilajit, kjer predstavlja okrog 20 % vsebnosti prahu.

 

Klorela in koriander:

Že dolgo je poznan protokol za odstranjevanje težkih kovin: klorela in koriander. Najlažje je uporabiti tinkturo koriandra, klorelo pa uživati v obliki tabletk. Pravilen protokol uporabe najdete na spletni strani www.zazdravje.net (v iskalnik vtipkajte "amalgam"). Klorela dokazano veže nase veliko težkih kovin in jih pomaga izločati iz telesa. Japonska študija, ki so jo izvajali po nuklearnem napadu na Hirošimo in Nagasaki leta 1945, je pokazala, da uživanje 8 gramov klorele dnevno pomaga, da se iz telesa izloči petkrat več urana, svinca in kadmija kot pri skupini, ki klorele ni uživala.

 

Glina:

Tudi glina je poznana po svoji vezavi toksinov v telesu, zato se uporablja tudi za čiščenje toksičnih težkih kovin. Po svojem delovanju je glina podobna zeolitu in fulvični kislini.

 

Korenina navadnega repinca - Arctium lappa:

Korenina repinca je močno čistilo za kri in odstranjuje težke kovine, kakršno je živo srebro. Delovanje repinca se osredotoča predvsem na jetra. Deluje proti bakterijam, glivicam in tumorjem. Zato se uporablja tudi kot naravna pomoč pri raku.

 

Glutation (GSH):

Glutation je vrsta aminokisline, ki jo poznamo tudi pod nazivom tripeptid. Glutationi vplivajo na urejenost celičnega življenja – proces, ki mu pravimo homeostaza. Zaradi tega je glutation zelo pomemben za obvladovanje okoljskih strupov in odstranjevanje karcenogenih snovi (zlasti arzenika, kadmija, živega srebra in železa). GSH ima obenem tudi antioksidativne lastnosti, s čimer dodano pomaga metabolizmu in imunskemu sistemu zmanjševati obremenitve.

 

Selen:

Selen je pomemben kot element v sledeh, ki v telesu deluje kot močen antioksidant, pomaga izločati težke kovine, krepi imunski sistem in zavira nastajanje rakavih celic. Dnevno ga potrebujemo le za milijoninko grama, vendar brez njega nastopi vrsta resnih težav.

  • Lajkam 2
  • Buuuu 1

http://shrani.si/f/3c/LU/qflxJd/ego-eco.jpg
Ne meči svinjam biserov!

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Dva eko svetova

 

-

 

Spodnji tekst je preveden za brošuro Skupaj za zdravje človeka in narave, nanaša se pa na temo Zaščita pred strupi iz neba,

Original source: "Protect Yourself from Poisons in the Sky", Mike Adams, Natural News

Ne pozabimo na distanco, vir je s paranoične strani, kjer pišejo zavajajoče članke, v katerih nemalokrat naravnost lažejo in si izmišljujejo stvari.

Possible—but highly unlikely.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Včasih se da prebrat tud kej vzpodbudnega, toplega, človeškega.

 

Recimo, da je upokojenec podaril stanovanje tričlanski družini, ki je bila brez stanovanja in pri tem želel ostati anonimen.

 

Moj poklon

 

xsrcbumx

Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

aja, ste videli in napisali! x8Dx

 

a ne? xsrcx :palec: :palec:

frenda k mi je to povedala, je imela kar solzne oči, jaz sem jih pa tud skoraj dobila!

Fantastično!!

Žal redko, je pa zelo spodbudno, da sploh (še) obstaja. xokx

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Završena granična arbitraža: Cijeli Piranski zaljev pripao Sloveniji!

 

 

Zakaj niso "naši" še nič objavili? http://www.lunin.net/forum/public/style_emoticons/default/icon27.gif

kot je rekla Mysti, tudi jaz mislim, da je fake novica. Konec koncev izvod časopisa nosi datum 1. april 2012 x:o)x

ne vpraš me nič, ker nič ne vem...
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Objavi novo...