Skoči na vsebino

Prebrali smo..


astra

Recommended Posts

Janezu Janši nagrada za inovacije v diplomaciji :eek: x!x

 

Do kam bo zdaj zrasel njegov ego? :vragec:

 

Ljubi Jezus... :wOOt: :cry:

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

 

***********************************************************************************************

Out beyond ideas of wrongdoing and rightdoing, there is a field.

I'll meet you there.

When the soul lies down in that grass, the world is too full to talk about.

Ideas, language -even the phrase "each other"- doesn't make any sense.

(mevlana jelaluddin rumi - 13th century )

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

532178_459111484131376_22702045_n.jpg

 

look at love

how it tangles

with the one fallen in love

 

look at spirit

how it fuses with earth

giving it new life

 

why are you so busy

with this or that or good or bad

pay attention to how things blend

 

why talk about all

the known and the unknown

see how the unknown merges into the known

 

why think separately

of this life and the next

when one is born from the last

 

look at your heart and tongue

one feels but deaf and dumb

the other speaks in words and signs

 

look at water and fire

earth and wind

enemies and friends all at once

 

the wolf and the lamb

the lion and the deer

far away yet together

 

look at the unity of this

spring and winter

manifested in the equinox

 

you too must mingle my friends

since the earth and the sky

are mingled just for you and me

 

be like sugarcane

sweet yet silent

don't get mixed up with bitter words

 

my beloved grows

right out of my own heart

how much more union can there be

 

~ "Rumi - In the Arms of the Beloved"

 

translated by Jonathan Star

http://shrani.si/f/3c/LU/qflxJd/ego-eco.jpg
Ne meči svinjam biserov!

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

V veselje vegetariancev: čaka nas draga šunka in pričakovan upad konzumpcije. Prašičji alarma AMeriška Prašičja zveza pravi, da bo vlada odkupovala šunko, da ne bodo šli posli v franže. Tržne sile so spet na delu.

There are well-dressed foolish ideas just like there are well-dressed fools.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

 

Eni drvijo v vrsto po najnovejšo igračo, drugi pa v vrsto pred Karitas po hrano in obleko. Se vozim mim Karitasa vsak dan v službo, včas je bla majhna gruča ljudi enkrat do dvakrat na teden, zdej je pa ene petkrat daljša in vsak dan. Tolk o krizi. :V:

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Meni se zdi pa prou super, da je Janša vidno aktiven navzven. In to v tako pomembnih vprašanjih kot so genocdi ipd. :palec:

 

Kar se nagrade tiče pa... kot ne diplomat in laik, ne morem oceniti delo nekega diplomata. Imam lahko zgolj mnenje o tem, ali se mi zdi sposoben politik in ali je državo in ljudi deluje dobro in smiselno. Kar se tiče nagrade, naj o njej sodijo tisti, ki so temu kompetentni.

Gre pa za organizacijo ki podeljuje priznanja zelo različnim ljudem. Za nekatre od njih se mnogi sprašujuejo ali so krivi za marsikaj hudega.

V vsakem primeru pa, nagrada ostalemu svetu izven slovenije verjetno ni slabo sporočilo.

 

Na splošno mislim, da bi lahko bili slovenci bolj aktivni navzven. Predvsem politiki. Potrebujemo več politikov. Mladih z idejami. To bi nam omogočalo tudi boljše notranje delovanje in manj zaplankanosti.

 

Janezu Janši nagrada za inovacije v diplomaciji :eek: x!x

 

Do kam bo zdaj zrasel njegov ego? :vragec:

 

Ljubi Jezus... :wOOt: :cry:

http://shrani.si/f/3c/LU/qflxJd/ego-eco.jpg
Ne meči svinjam biserov!

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Nagrade se podeljeje z zelo različnimi motivi in razlogi. V splošnem pa so nagrade javna pohvala človeku za njegov vložen trud, voljo, I gues.

 

Vse te nagrade, se prav vprašam zakaj pravzaprav so ...

 

-

 

 

Ja, tole pa mene skrbi že neki časa. iranski predsednik.

http://www.siol.net/novice/svet/2012/09/ahmadinedzad_obtozuje_zahod_jedrskega_ustrahovanja.aspx

ne vem zagotovo kaj se dogaja in koliko so vse te informacije točne. zdi se mi pomembno kaj s bodo odločile jedrske velesile (kot omenja v članku, češ da bodo imele sestanek). - mislim da je največ na njih.

iranski predsednik se mi sicer ne zdi na mestu. deluje mi skrajnež. morda se motim, a to, da imajo jedrske reaktorje ta ne transparentnost med tem ali so in ali niso s katerimi smo ljudje praktićno še vedno ne dovolj seznanjeni, tega NE podpiram!

Ne bi bilo dobro, da bi zagrizeni antiamerikanisti zaradi njihovih teženj bili proti zda v zagovarjaju izraela in irana za vsako ceno. Enako tisti z nasprotnimi težnjami.

http://shrani.si/f/3c/LU/qflxJd/ego-eco.jpg
Ne meči svinjam biserov!

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ja, lahko tako razmišljamo in gledamo zadevo. Lahko vedno iščemo enega ki je bolj kriv kot drugi. Žrtev in osvajalca.

Se pa vprašam kje so meje in ali je način da se bomo vsi oboroževali z jedrskimi glavami prava rešitev!? Mislim da ni. Še na vprašanje ali iran res ustvarja jedrsko orožje ne znamo odgovoriti, in to je banalno!

Kot sem povedal svoje mnenje, stvar je po moje predvsem v rokah omenjenih držav, ki bodo imele sestanek na temo. Kaj se zares dogaja premalo vem, mislim pa da na splošno javnost premalo transparentno ve o vsem. Če je res, da gre za strateške položaje med velesilami, je zadeva bolj globja kot vidimo laiki.

Meni iranski predsednik ni pogodu. A to še ne pomeni da zato zagovarjam drugo stran. Samo zelo malo pa vseeno mislim da vem, kakšno interesno politiko vodijo ZDA do vprašanja odnosov med izraelom in okoliškimi državami.

 

Nisem za skrajneže in moram reči, ga 'razumem'. To kar on pravi, da je ustrahovanje, lahko po domače rečemo, da si ZDA išče nov vojaški poligon, kjer bo lahko naprej izvajala svojo demokracijo.

... kaj ste se vprašali koliko izstrelkov premore Izrael? Kdo stoji za Izraelom....?

http://shrani.si/f/3c/LU/qflxJd/ego-eco.jpg
Ne meči svinjam biserov!

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

http://en.wikipedia.org/wiki/Love

 

Love is an emotion of a strong affection and personal attachment.

Love is also said to be a virtue representing all of human kindness, compassion, and affection —"the unselfish loyal and benevolent concern for the good of another".

Love may describe compassionate and affectionate actions towards other humans, one's self or animals.

 

In English, love refers to a variety of different feelings, states, and attitudes, ranging from pleasure ("I loved that meal") to interpersonal attraction ("I love my partner").

"Love" may refer specifically to the passionate desire and intimacy of romantic love, to the sexual love of eros, to the emotional closeness of familial love, to the platonic love that defines friendship, or to the profound oneness or devotion of religious love, or to a concept of love that encompasses all of those feelings. This diversity of uses and meanings, combined with the complexity of the feelings involved, makes love unusually difficult to consistently define, compared to other emotional states.

Love in its various forms acts as a major facilitator of interpersonal relationships and, owing to its central psychological importance, is one of the most common themes in the creative arts.

Love may be understood as part of the survival instinct, a function to keep human beings together against menaces and to facilitate the continuation of the species.

  • Lajkam 1
  • Buuuu 1

http://shrani.si/f/3c/LU/qflxJd/ego-eco.jpg
Ne meči svinjam biserov!

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Kaj pa je tebe treba bilo - državni svet?

 

Državni svet (DS) davkoplačevalce vsako leto stane okoli dva milijona evrov. Toda nihče - od njegovega nastanka do danes - ni znal nikoli argumentirano pojasniti, zakaj ga sploh imamo.

 

Po ustavi naj bi svetniki zastopali socialne, gospodarske, poklicne in lokalne interese, toda v njegovi dvajsetletni zgodovini se je izkazalo, da je državni svet postal orodje v rokah delodajalcev in županov. Njegove pristojnosti so majhne, običajno pa je namenjen temu, da daje veto na posamezne zakone, ki jih sprejmejo poslanci, in tako nagaja vsakokratni aktualni oblasti.

 

Sicer so svetniki sprejeli tudi že svoja proračuna za prihodnji dve leti. V letu 2013 naj bi DS tako iz proračuna prejel 2.165.655 evrov, v letu 2014 pa 2.136.421 evrov.

 

V proračunu DS je tako za plače letos namenjeno 1.119.676 evrov, v letu 2014 pa 1.090.442 evrov.

 

Velik del proračuna pa pomenijo tudi sejnine. V letu 2013 bo tako za sejnine namenjenih dobrih 690.000, v letu 2014 pa dobrih 680.000 evrov.

 

Varčevanje... :vragec: :xx!:

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Morda. Verjetno res. Samo a ima Izrael tudi jedrsko orožje!? To da ima zaveznico z jedrskim orožjem, je še ne dela avtomatično krivo.

 

Morda. Tega ne vem. Vsaka ocena je zgolj ugibanje. Tudi tvoja.

 

ZDA niso same v tem kar se gredo. Največji osvajalci smo itaq bili v Evropi. Smo pač dobili "konkurenco". Konkurenca je vzpodbudila strah in so tudi druge države začele z jedrsko oborožitvijo, itn. Kje so meje, kdaj reči stop, dovolj je, pa je možno le s skupnim političnim konsenzom med državami, ali pa da se zgodi nekaj zelo hudega in pride do političnega konsenza kot posledica. V vsakem primeru bo prišlo do konsenza; ali po lahki poti, ali težji poti. Gre za začasnost vzpostavitve moči zaradi interesov.

Če ne bi bile ZDA močne, ne vemo kaj bi bilo s strani Kitajske in Rusije v času širitve komunizma. Ne dvomim da so bile različne miselnosti in ideje o sistemu delovanja človeštva z raznimi ideologijami naključne. Kar je svet po 2 svetovni vojni potreboval je predvsem ravnotežje in ta se je z velesilami navidezno nasprotnih ideologij vseeno v določeni vzpostavilo. Rezultati tega so vidni še danes in smo v času, ko se take ideologije pospešeno podirajo in prihaja na plano nova miselnost človeštva. V tem pa nebeno jedsrko orožje nima kaj delat na tem planetu, četudi iransko.

ZDA bi se lahko zoperstavili preprosto s političnim konsenzom drugih držav, ki bi nasprotoval politiki ZDA. Dokler pa določene velesile "držijo skupaj", pa je temu težje, I gues. Predvsem pa z digom zavesti nas posameznikov, ki to kar se v svetu dogaja pač dovoljujemo in v veliki meri s vsakodnevnim življenjem tudi omogočamo.

 

Ne iščem bolj krivega, kar sem hotela je izpostavit, da Izrael tuli in kaže s prstom, med tem, ko ima sam polna skladišča http://www.lunin.net/forum/public/style_emoticons/default/icon_smile_dead.gif

 

Sestanek, ki bo prirejen za medije in narode bo maska, tapravi sestanek iz tapravih razlogov se ne bo razvedel kdaj in kje....

 

Vem kaj hočeš drugače povedat glede nebojevanja na atomski ravni, po drugi strani sem pa že sama sita te Amerike, ki misli, da mora d*rek mešat glih povsod.

Koliko narodov je že dejansko uničila, spravo podaljšala in še kar sili naprej... mislim, da je samo dovolila svojim korporacim zakupit naravna bogastva v J. Ameriki in so tako te korporacije pridobile lastništvo nad vso vodo v državi... http://www.lunin.net/forum/public/style_emoticons/default/icon_smile_dead.gif Treba ustavit. Do sedaj še niso pogruntali načina za ta 'pameten' ustroj, ki ga fura. Upam, da ga bodo le, da sila ni vedno način.

  • Lajkam 1
  • Buuuu 3

http://shrani.si/f/3c/LU/qflxJd/ego-eco.jpg
Ne meči svinjam biserov!

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Nagrade se podeljeje z zelo različnimi motivi in razlogi. V splošnem pa so nagrade javna pohvala človeku za njegov vložen trud, voljo, I gues.

 

Tako bi moralo biti. Ampak Obama je dobil Nobelovo nagrado za mir. Za kaj že? Preventivno mogoče, da ne bi začel še kakšno, preden ne dokonča že začetih? Če bi jaz talal, ne bi bilo nagrade, dokler ne bi bilo miru.

There are well-dressed foolish ideas just like there are well-dressed fools.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Moralo bi kao ja.

 

Tako bi moralo biti. Ampak Obama je dobil Nobelovo nagrado za mir. Za kaj že? Preventivno mogoče, da ne bi začel še kakšno, preden ne dokonča že začetih? Če bi jaz talal, ne bi bilo nagrade, dokler ne bi bilo miru.

 

-

 

ne vem kolk imajo določene nagrade težo in kje jo imajo. Jst se nimam za kompetentnega sodit o tem dovolj realno.

Pa tudi nočem dajati ljudi v predalček. Češ, če se ne strinjam z delovanjem nekega slovenskega politika v določenih odločitvah, je on zdej kar po defoltu v vsem nepimeren. - Tako ljudje v večini razmišljajo. V dvojnosti - dobri slabi. Črno belo. In to dela veliko težav. Ampak a misliš da se ljudje v večini lahko dvignejo nad tako razmišljanje? Ne, žal ne.

In tako je vse kar stori janša slabo, vse kar naredi zda je slabo in kar naredijo nasprotniki je dobro, ipd. Tako enoumje je najbolj nevarno od vsega in prav to se dogaja marsikje. Zato pa tolk minusov, reakcij in nobenih pametnih argumentov.

 

Slabo se bere objave ki jih pišemo. Nervoze in reagiranje povsod. Veliko reakcij in zelo malo predlogov rešitev. In potem se čudimo zakaj je tako kot je. Nekonstruktivna kritika, nič ponujenih rešitev - to ne vodi v reševanje težav, temveč jih še poglablja.

 

Po objavi Lilimay sodeč, bi človek lahko sklepal, da je celo fajn, da ima iran nuklearno orožje!? :eek: Po minusih sodeč tudi. Torej kje smo? Očitno ja antiamerikanizem prišel tako daleč, da se bomo šli zob za zob? No, jaz že ne, vi katerikoli pač ste, pa žal. Ganhdi je fajn povedal: "Eye for an eye, it will all make us blind!" Pa se oslepite, saj že tako ne vidite veliko.

 

Ker pa ljudje sproščajo lastne furstracije in sovraštvo ter nezadovoljstvo prek tega, da si najdejo in umislijo nekega sovražnika, nek cilj v katerega svoje težave usmerijo in na katerega valijo krivdo za nesposobnost reševanja lastnih težav ter osebno nesrečo, čeprav v večini pojma nimamo o tem kaj se zares dogaja v določenih okoliščinah, pa je pač tako kot je. - Veliko posploševanja, polno hitrih zaključkov, polno reagiranja ter lahkotno manipuliranje množic prek javnih občil in enoumja nekaterih novinarjev. Ko pa pridemo do realnega življenja, ko je treba izbrat slovenski produkt, ko se na tv prešalta ali na slovenski program in se posluša slovensko glasbo, odpreti nov mcdonalds, ipd, pa klečimo pod vplivom hollywooda in amerikanizacije že pol stoletja. V tistem pa z američani ni prav nič narobe. Prav nič narobe, če zamenjamo lastno kulturo za ameriško.

In če pišeš odkrito, imaš mnenje, te pohodijo. In okolje, vodstva to podpira-jo, ker imajo od tega osebni interes in koristi. In temu potem rečejo demokracija, solidarnost, ne vmešavanje, celo "svoboda" izražanja, ipd. x:Dx RES HVALA ZA KRIZE!! Upam, da jih bo še dovolj. x^x :palec:

 

 

A zdej gremo debatirat o nagrajevanju in ali je smiselno ali ne al kako...!?

A se res mi tukaj lahko realno pogovarjamo o tem, ali je nekdo na takem nam nepoznanem noviju upravičen do neke velike nagrade?

Takile puheci mali čivkakoji in samopomembni tule, ko naš oz. vaš (ker jaz ne ocenjujem) glas seže najdle do stinjenega minusa ali plusa na enem forumčku ki ga pozna 5 ljudi, pa lepo prosim.. x:o)x eden bolj patetičen od drugega in potem MI ocenjujemo češ mi pa valda "vemo" x:o)x in potem bi se celo še kregali za nameček, sledili ljudi po forumu in jih zmerjali zaradi prepričanj.

 

Danes smo ljudje polni kritike, hvala komu pa gre tako zelo težko od ust. Pričakovanja in zahteve segajo v višae, vsak hoče živeti ameriške sanje, realnost pa je precej drugačna. In potem so jezni na američane, ker so sami želeli kupili njihov svet, ki jim je prinesel razočaranja.

http://shrani.si/f/3c/LU/qflxJd/ego-eco.jpg
Ne meči svinjam biserov!

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Moralo ja.

Sem napisal, da recimo tista organizacija ki je podelila nagrado janši, je podeljevala tudi raznim osebam, za katere mnogi menijo da so naredile precej slabega človeštvu. tk da... ne vem kolk imajo nagrade težo in kje jo imajo.

mislim da mnogi uporabniki preslabo berejo objave ki jih pišemo. tolk nervoze in reagiranja je povsod. veliko reakcij in zelo malo argumentov ter predlogov rešitev. In potem se čudimo zakaj je tako kot je. Nekonstruktivna kritika, nič ponujenih rešitev. In to ne vodi v reševanje težav, temveč jih še poglablja.

 

Po objavi Lilimay sodeč, bi človek lahko sklepal, da je celo fajn, da ima iran nuklearno orožje!? Po minusih sodeč oz. mnenju uporabnikov tudi. Torej kje smo? očitno ja antiamerikanizem prišel tako daleč, da se bomo šli zob za zob? No, jaz že ne, vi katerikoli pač ste, pa žal. Ganhdi je fajn povedal: "Eye for an eye, it will all make us blind!" Pa se oslepite, saj že tako nič ne vidite veliko.

 

Ker pa narod sprošča lastne furstracije in sovraštvo ter nezadovoljstvo prek tega, da si najde in umisli nekega sovražnika, nek cilj v katerega svoje težave usmeri in na katerega vali krivdo za nesposobnost reševanja lastnih težav ter osebno nesrečo, čeprav v večini pojma nimamo o tem kaj se zares dogaja v določenih okoliščinah, pa je pač tako kot je. - Veliko posploševanja, polno hitrih zaključkov, polno reagiranja ter lahkotno manipuliranje množic prek javnih občil in enoumja nekaterih novinarjev. Ko pa pridemo do realnega življenja, ko je treba izbrat slovenski produkt, ko se na tv prešalta ali na slovenski program, ali se posluša slovensko glasbo, odpreti nov mcdonalds, ipd, pa klečimo pod vplivom hollywooda. V tistem pa z američani ni prav nič narobe. Prav nič narobe, če zamenjamo lastno kulturo za ameriško.

In če pišeš odkrito, imaš mnenje, te pohodijo. In okolje, vodtsva to podpirajo, ker imajo od tega osebni interes in koristi. In temu potem rečejo demokracija, solidarnost, ipd. x:Dx HVALA ZA KRIZE!! Upam, da jih bo še dovolj. x^x :palec:

 

 

--

Ja, če bi ti talal.... klinc, pa ne talaš ane.

 

A gremo zdej debatirat o nagrajevanju in ali je smiselno ali ne al kako...!?

Smo lahko pametni tule, ko bo pa kdo od nas zares naredil kaj velikega za človeštvo, vlagal zares veliko energije v velike projekte, spuščal skozi sebe veliko, se bomo pa malce bolj realno lahko pogovarjali o zadevi. Takile puheci mali čivkakoji in samopomembni tule, ko naš glas seže najdle do stinjenega minusa ali plusa na enem forumčku ki ga pozna 5 ljudi, pa lepo te prosim.. x:o)x eden bolj patetičen od drugega in potem MI ocenjujemo češ mi pa valda "vemo" x:o)x in potem bi se celo še kregali za nameček, sledili ljudi po forumu in jih zmerjali zaradi prepričanj.

Saj ni tako hudo. Zakaj pa ne bi forume imeli za to, da se zdimo malce pametni (vsaj sami sebi, če že drugim ne). Pred leti me je nekdo s foruma opozoril, da tu pameten ne moreš biti. Najdlje kot lahko prideš, je do stopnje, ko se delaš pametnega bojda. Se pač prilagodimo. Slovenski produkti so Ok, tudi na nacionalki najdem kaj zanimivega, samo slovensko glasbo pa ne bi kar tako zamenjal za tujo, please.

Če si želiš kriz, jih bo v danem sistemu še mnogo.

There are well-dressed foolish ideas just like there are well-dressed fools.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Mogoče si me narobe razumel. Ne pravim da naj ne bi pisali, le malce bi lahko bili manj samopomembni v tem ali zares nekaj vemo v tem kar mislimo da vemo. Samo to. Samo pisanje in pogovarjanje ter razglabljanje na tak način, pa je kar se mene tiče dobrodošlo in zaželjeno v zdravih okvirjih podrejenih potrebam posameznika.

Namreč zagovarjat to (ali se vsaj nagibat k temu), da ima nekdo atomsko orožje, da ga ima oseba ki je že po defoltu v besedah javno nestrpno in sovražno nastrojena do drugega naroda, se mi zdi neodgovorno. Še sploh na javnem forumu. Če bi k temu dodali nek pameten argument, diskusijo, bi še razumel, tako pa pa ne razumem zakaj bi možnost razvoja jedrskega orožja v iranu podpiral-i?

Če mi kdo to lahko razloži in smiselno argumentira, bi blo fajn. Namreč same ocene, minusi al pa plusi pod objavo posameznika prav ničesar ne povedo in niti malo ne spremenijo mojega ali čigarkoli poznavanja situacije na bližnjem vzhodu.

 

x:Dx :palec: No ja, kakor kdo. Meni se zdi fajn, če se iz vsega nekaj naučimo, ne da zgolj furamo neka svoja prepričanja.

 

Upam da jih bo, ker to kar vidim mi pravi, da je dobro, da še dosti ljudi doživi krize. Take moralno-finančne.

 

Zakaj pa ne bi forume imeli za to, da se zdimo malce pametni (vsaj sami sebi, če že drugim ne).

 

Najdlje kot lahko prideš, je do stopnje, ko se delaš pametnega bojda.

 

Če si želiš kriz, jih bo v danem sistemu še mnogo.

http://shrani.si/f/3c/LU/qflxJd/ego-eco.jpg
Ne meči svinjam biserov!

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Objavi novo...