Skoči na vsebino

Prebrali smo..


astra

Recommended Posts

prej včasih ni bilo konkurence ... TOP lestvice pa je sestavljala partija ... http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/laugh.png

 

današnje dni pa ima vsak radio vsaj dve lestvici :

- tuje štikle

- domače štikle od jesenic do turkistana

Tudi prej je bila konkurenca.

Samo da so partijsko in stanovsko priznani in ugledni muzikalci zmagali na kakšnem festivalu so poskrbele "strokovne žirije".

Sestavljene prav tako iz partijsko in stanovsko priznanih in uglednih muzikalcev, nagrade se je pa delilo po ključu - danes meni, jutri tebi.

Pa je vsak(pevec, kompozitor, tekstopisec) kdaj dobil kakšno festivalsko nagrado.

 

Kakšno lestvico ali lestvice ima kdo je povsem nepomembno.

Tisti v mojem prejšnjem postu omenjen latinski rek velja absolutno in to je edini zakon.

Noben k***c ne bo razpravljal o mojem glasbenem okusu, če mi nekaj ni všeč pač ne bom poslušal.

Če je nekomu drugemu to všeč, naj posluša.

Ampak ne mi srat o nekih boljših, slabših, prefijenih, pravih itd, okusih.

Tega ni.

So samo moj, tvoj, njegov, njen itd., noben boljši ali slabši, le drugačni, različni.

Drugega ne priznam in nikoli ne bom.

 

O resničnih glasbenih kvalitetah naših muzikalcev raje ne bi, me tudi ne zanima.

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

wow, TO je dodana vrednost! http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/wizard.gif

Kapo dol http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/icon1_thumbup.gif

You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.

»Grem naprej.

Kjer ni poti, ustvarim pot.

Usmerjam tok svojega življenja,

tako kot duša v meni hoče.«

*´¨)

¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)

(¸.•´ (¸.•´

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Narobe s člankom ali situacijo?

 

Mislm, a vam je kaj čudno od tistega kar ste prebrali?

Da se bolje zastopimo, če bi sedaj bili recimo preiskovalci, in bi prebrali tole zgodbo, ali bi se vam zdela absolutno kredibilna in verjetna ali bi vas kej v celi ištoriji zmotilo

http://shrani.si/f/34/xI/2cHXjcPT/prenos.jpg

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Tudi prej je bila konkurenca.

Samo da so partijsko in stanovsko priznani in ugledni muzikalci zmagali na kakšnem festivalu so poskrbele "strokovne žirije".

Sestavljene prav tako iz partijsko in stanovsko priznanih in uglednih muzikalcev, nagrade se je pa delilo po ključu - danes meni, jutri tebi.

Pa je vsak(pevec, kompozitor, tekstopisec) kdaj dobil kakšno festivalsko nagrado.

 

Kakšno lestvico ali lestvice ima kdo je povsem nepomembno.

Tisti v mojem prejšnjem postu omenjen latinski rek velja absolutno in to je edini zakon.

Noben k***c ne bo razpravljal o mojem glasbenem okusu, če mi nekaj ni všeč pač ne bom poslušal.

Če je nekomu drugemu to všeč, naj posluša.

Ampak ne mi srat o nekih boljših, slabših, prefijenih, pravih itd, okusih.

Tega ni.

So samo moj, tvoj, njegov, njen itd., noben boljši ali slabši, le drugačni, različni.

Drugega ne priznam in nikoli ne bom.

 

O resničnih glasbenih kvalitetah naših muzikalcev raje ne bi, me tudi ne zanima.

 

 

Strinjam se s tabo glede kvot, kiso nesmiselne, sploh v današnjem času prostega pretoka kapitala, ljudi, zamisli, informacij..

 

Ne strinjam se pa z drugim delom o nekvaliteti slovenske glasbe..

 

Slovenska glasba je v tem stoletju, in to odgovorno trdim kvalitetnejša kot je kdajkoli prej bila vključno z meni ljubimi osemdesetimi..

 

Kvalitetnih celo svetovno prodornih glasbenikov nam ne manjka in to v vseh glasbenih zvrsteh od govedine do elektronske glasbe, rocka in celo heavy metala

 

drugo pa je govorjenje na pamet

http://shrani.si/f/34/xI/2cHXjcPT/prenos.jpg

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

A misliš to, da so kar vseh 17 bejb poklicali? Kako so izvedeli zanje in zakaj so vse poklicali?

 

No, če se že gremo igrico. Je pa tako že cela zgodba čudna, sploh če je resnična.

 

Novinarskega, pravzaprav novičarskega ali Google translate poklica pa tu najbrž niti ne komentiramo.http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/wink.png

Life begins at the end of your comfort zone.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

wow, TO je dodana vrednost! http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/wizard.gif

Kapo dol http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/icon1_thumbup.gif

 

 

 

Ja, sposobna trgovka, se strinjam. Še bolje bi bilo, če bi njena firma izdelke tudi izdelovala in to s slovenskimi oblikovalci in delavci in iz slovenskega lesa - TO bi bila res dodana vrednost!

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/icon_smile_disapprove.gif

 

kok je vredno človeško življenje...

žal, zaenkrat sicer še v milejši obliki, se žalostne stvari dogajajo tudi bližje nas...

If the sun shines in your soul, what does it matter if it rains outside.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/icon_smile_disapprove.gif

 

kok je vredno človeško življenje...

žal, zaenkrat sicer še v milejši obliki, se žalostne stvari dogajajo tudi bližje nas...

 

 

O teh stvareh nerad debatiram, ker me slovenska skrajna levica hitro okarakterizira kot fašista, čeprav se že izkazuje da imam prav in da bomo naivnost levo mislečih kmalu občutili na lastni koži..

Zudi v sredozemlju se je že zgodil poboj na ladji polni beguncev ko so muslimani v morje pometali krščane..

Po informacijah ki jih imajo tajne službe pa je med begunci kar precejšnje število takih, ki sodijo med skrajne islamiste in izkoriščajo situacijo za infiltracijo na zahod.. nenazadnje so tudi za streljanje v Tunisu..odgovorno osebo prijeli v Italiji kjer je imel stalno bivališče prišel pa prek Lampeduse..

http://shrani.si/f/34/xI/2cHXjcPT/prenos.jpg

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih


 

 

Mislm, a vam je kaj čudno od tistega kar ste prebrali?

 

Da se bolje zastopimo, če bi sedaj bili recimo preiskovalci, in bi prebrali tole zgodbo, ali bi se vam zdela absolutno kredibilna in verjetna ali bi vas kej v celi ištoriji zmotilo

 

 

 

Na netu se služi s kliki, pri čemer je precej vseeno, na kaj se klikne in še manj je pomembno, ali je to res ali ne - v virtualnem svetu je pojem "resnica" dobesedno brezpredmeten. Zadeve laufajo na psihologijo - bistveno je, da se pogrunta ,kaj ljudi tako potegne, da si ne morejo kaj, da ne bi kliknili (še Pico si ni mogel kaj, da ne bi http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/wink.png - no, pol je sicer pošimfal zadevo, ampak to nima veze, važn je, da je kliknilhttp://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/tongue.png).

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Po informacijah ki jih imajo tajne službe pa je med begunci kar precejšnje število takih, ki sodijo med skrajne islamiste in izkoriščajo situacijo za infiltracijo na zahod..

Recimo, da je to res (čeprav bi najbrž dobro financirani skrajni islamisti pač izbrali drugo, ne tako nevarno in negotovo pot, če je njihov namen, da nekam tudi dejansko prispejo), ampak pomisli..

 

Da pač nisi tako srečen in živiš tukaj, v mirnem okolju, kjer te zaenkrat nihče ne lovi, kjer imaš streho nad glavo, toplo posteljo, nisi lačen, si oblečen, skratka živiš dostojno življenje. Pomisli, da se z družino znajdeš na enem čolnu, ki naj bi te pripeljal v lepše življenje, kjer te ne bo strah, da te bodo jutri pretepli ali ubili ali da boš umrl zaradi česarkoli že.

 

Si bil kdaj na kakšni ladji nekaj ur? Pa ne na trajektu za Cres, temveč z jadrnico ali manjšo ladjo ali recimo res celo noč na trajektu v valovitem morju? Veš, kako je fajn, ko stopiš na kopno?

 

Zdaj si pa predstavljaj biti dva, tri mesece na nihajoči barki, brez hrane, brez vode, umazan, morda bolan, skratka da ne naštevam. Prideš do obale, pa te pošljejo stran. Vidiš ljudi, vidiš pomoč, komaj živ vidiš neko bilko, a vendar se človečnost nekje izgubi, postane fatamorgana, in kar naenkrat si spet begunec na morju.

 

In medtem ljudje v oblekah v klimatiziranih sejnih sobah visokih modernih stavb debatirajo o tem, kaj bi s tabo, gredo na kosilo za nekaj sto USD, a času teh njihovih debat in reševanja situacije morda ravno tebi ne bodo več mogli pomagati...

 

Sploh se ne zavedamo, kako nam je lušno. Tudi takrat, ko nam ni najbolj.

Life begins at the end of your comfort zone.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Recimo, da je to res (čeprav bi najbrž dobro financirani skrajni islamisti pač izbrali drugo, ne tako nevarno in negotovo pot, če je njihov namen, da nekam tudi dejansko prispejo), ampak pomisli..

 

Da pač nisi tako srečen in živiš tukaj, v mirnem okolju, kjer te zaenkrat nihče ne lovi, kjer imaš streho nad glavo, toplo posteljo, nisi lačen, si oblečen, skratka živiš dostojno življenje. Pomisli, da se z družino znajdeš na enem čolnu, ki naj bi te pripeljal v lepše življenje, kjer te ne bo strah, da te bodo jutri pretepli ali ubili ali da boš umrl zaradi česarkoli že.

 

Si bil kdaj na kakšni ladji nekaj ur? Pa ne na trajektu za Cres, temveč z jadrnico ali manjšo ladjo ali recimo res celo noč na trajektu v valovitem morju? Veš, kako je fajn, ko stopiš na kopno?

 

Zdaj si pa predstavljaj biti dva, tri mesece na nihajoči barki, brez hrane, brez vode, umazan, morda bolan, skratka da ne naštevam. Prideš do obale, pa te pošljejo stran. Vidiš ljudi, vidiš pomoč, komaj živ vidiš neko bilko, a vendar se človečnost nekje izgubi, postane fatamorgana, in kar naenkrat si spet begunec na morju.

 

In medtem ljudje v oblekah v klimatiziranih sejnih sobah visokih modernih stavb debatirajo o tem, kaj bi s tabo, gredo na kosilo za nekaj sto USD, a času teh njihovih debat in reševanja situacije morda ravno tebi ne bodo več mogli pomagati...

 

Sploh se ne zavedamo, kako nam je lušno. Tudi takrat, ko nam ni najbolj.

zelo naivno, razmišljanje, dobro financirani skrajneži izberejo drugo pot, topovsko hrano in premične bombe pa pošiljajo na tak način na destinacije.. ker če bi jih pripeljali z mercedesem, se verjetno slednji ne bi ravno navdušeno pustili razstreljevat

Obstaja fanatizem, toda treba je vedet, da se zavestno žrtvujejo tisti, ki v življenju nimajo nič in so izgubili vse po možnosti zaradi zahoda..

 

če ne bi se Bin laden dal razstrelit in ne bi bežal naokol po svetu..

 

P.s.

 

izjeme ki potrjujejo pravilo so samomorilci nad WTCjem 11 septembra

 

toda letos smo vidl, da je že kreš s pičko zadost...

http://shrani.si/f/34/xI/2cHXjcPT/prenos.jpg

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ok, morda moje naivno razmišljanje, čeprav sem prepričana, da za spraviti skrajneže kamorkoli že pač ne potrebujejo begunskih ladij, bodo že našli drugi pot, če je to njihov cilj. A tu ni govora o skrajnih islamistih, o liberalizaciji, o levičarskih/desničarskih pogledih, o politiki sploh (kjer se v nekem delu s tabo tudi strinjam).

 

Je govora o človečnosti, o življenju in smrti, o tem, ali pustiš ubogega izčrpanega bolnega človeka na morju umreti oziroma ga pošlješ nazaj v tavanje, v neznano, praktično ponovno v smrt.

 

Če si živel na Primorskem, najbrž veš bistveno bolj od nas kontinentalcev, da na morju veljajo drugačna pravila.

Life begins at the end of your comfort zone.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ok, morda moje naivno razmišljanje, čeprav sem prepričana, da za spraviti skrajneže kamorkoli že pač ne potrebujejo begunskih ladij, bodo že našli drugi pot, če je to njihov cilj. A tu ni govora o skrajnih islamistih, o liberalizaciji, o levičarskih/desničarskih pogledih, o politiki sploh (kjer se v nekem delu s tabo tudi strinjam).

 

Je govora o človečnosti, o življenju in smrti, o tem, ali pustiš ubogega izčrpanega bolnega človeka na morju umreti oziroma ga pošlješ nazaj v tavanje, v neznano, praktično ponovno v smrt.

 

Če si živel na Primorskem, najbrž veš bistveno bolj od nas kontinentalcev, da na morju veljajo drugačna pravila.

bolnega človeka se ne pusti na morju, toda če je bolnih človečkov že več kot 100 in prihajajo novi in novi sprejemaš jih pa samo ti v svojo bajto... takrat se pravila spremenijo..

kar kontinentalci seveda ne veste, ker ste humanisti v toplem družinskem domu obdani z rotvajlerji in staffordi... hladilnike čisteč.

http://shrani.si/f/34/xI/2cHXjcPT/prenos.jpg

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Kar si napisal, Pico, je na žalost res (če vzamem, da tisti rotvajlerji niso leteli na Cookie osebno, ampak pač na stil lajfa večine nas v tejle podalpski idili) podpišem pa tudi to, kar je napisala Anne - tisti odločujoči zgoraj imajo zagotovo drugačen odnos do množice v čolnih, kot bi ga imeli, če bi bili to njihovi bližnji ali pa, ajde, njihovi volilci. IN mi bi imeli drugačen odnos, če bi ti ljudje prišli v našo občino in bi se začele spreminjati stvari, na katere smo navajeni. V takih situacijah je humanizma žal hitro konec pri veliki večini ljudi. Kaj sem zdaj pravzaprav nameravala s tem povedat - to, da je pomembno oboje: humanizem, ker to je kljub vsemu osnova za obstoj človeške družbe, in realen pogled na stvari, ker ta je tisti, ki omogoča, skupaj s humanistično osnovo, da se probleme sploh lahko rešuje, po možnosti še preden ljudje obupajo in se vkrcajo na čolne. Pa tudi tisti, ki niso obupani, med teroriste ne gredo tako zlahka.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

treba je bit predvsem realist..

ob 90 000 lačnih slovenskih otrocih si filantropije s prebežniki žal ne moremo privoščit..

Če ta podatek, ki so ga mediji lansirali v času vlade JJ še velja kakopak.

 

In tudi realnost je taka da ko tebi tvoj otrok zboli se tisesuje svet, če sosedov lahk sočustvuješ sicer, toda tvoje vsakodnevne rutine to ne bo prizadelo..

 

zdej pa si predstavljaj kaj šele če zboli nek negrito iz Mozambika..

http://shrani.si/f/34/xI/2cHXjcPT/prenos.jpg

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

zdele bom napisala fejst na grobo (verjetno za koga žaljivo, diskriminatorno, rasistično, pa še kej bi se našlo): ne želim, da SLO solidarnostno sprejema begunce z ladij (ali od kjerkoli zračne črte 1000km). Imamo dovolj svojih težav, ni na kraj pameti mi ne pade, da bi imela nove. Begunci iz Afrike imajo drugačno kulturo, vrednote, način življenja, ki z našim (slovenskim/evropskim/balkanskim) nima stičišča.

če zanemarim zdravstveni vidik vseh mogočih eksotičnih bolezni, za katere naši dr.mr. še slišali niso, je to predvsem gašenje požara z bencinom.

Treba se je vprašat, kaj žene te ljudi, da pustijo vse za seboj in se podajo na negotovo pot čez morje? Treba je reševati probleme tam, kjer nastanejo in tisti, ki ji povzročajo (klele mislim na podpirnike raznoraznih akcij v duhu "demokracije" na afr.tleh).

 

Dat Afričanu ribo je nesmisel. Treba ga je naučit lovit ribe.

 

Menim, da so Avstralci problem čezmorskih beguncev dobro rešili. Oni jih ne sprejemajo (dobljene vračajo, redno patruljirajo) in tudi št.beguncev se je mdr.tudi zaradi tega zmanjšalo.

 

Domnevam, da je tihotapcem precej v interesu, da jih Evropa sprejme, verjetno lovke z trgovino z ljudmi segajo v sam vrh politike. Poleg tega je oslabljena Evropa precej v interesu tudi drugim polit.akterjem.

You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.

»Grem naprej.

Kjer ni poti, ustvarim pot.

Usmerjam tok svojega življenja,

tako kot duša v meni hoče.«

*´¨)

¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)

(¸.•´ (¸.•´

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Objavi novo...