Skoči na vsebino

Prebrali smo..


astra

Recommended Posts

jp, men se tud v bistvu tko zdi.....

 

saj so totalne shtale povsod oz. na stevilnih *mocnih* mestih (ki vplivajo na ves svet).

nekje je itak skoz eno samo vojno stanje.

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

2016 - Europe is almost empty

 

Pol bom lahko šel čez Čopovo in ne bo nikogar, ki me bo hotel intervjuvati, mi vsiljeval letake ali mi ponujal novo veroizpoved.

There are well-dressed foolish ideas just like there are well-dressed fools.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

2016 - Europe is almost empty

 

Pol bom lahko šel čez Čopovo in ne bo nikogar, ki me bo hotel intervjuvati, mi vsiljeval letake ali mi ponujal novo veroizpoved.

x:Dx

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

govedarsko! :xx!:

norcevanje.

 

Odvržene igle so povsod, ...

"V številnih slovenskih mestih je na stotine odvrženih igel. Politika se temi izogiba, zdravstvo ponuja metadon in letake, starši pa upajo, da je njihov otrok na pravi poti."

http://www.izklop.com/?url=links/start&amp...en&id=45638

povsod so in so ble oz. se to dogaja ze 15 in vec let! Ze rped 15 leti si torej tezko nasel igrisce oz. park, kamor si sel lohk s tamalim, ki ni bil poln steklenine (in pogosto tud se polne flashe viskijev in drugih zganih pijac, to lohk kak tamal popije!!) in igel. 15 let!!

in se zmer cist isto, cist nc napredka.

metadon se vedno laufa, medtem ko je ustvaril x novih odvisnikov - od metadona.

folk ga preprodaja itd., tamali, k v lajfu niso bli bliz kakih hirsev itd., si lohk ubodejo metadonski program.

cist mim se resuje ta problem pri nas.

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Zdaj je menda metadon od Krke, kateri NE zadeva.

Torej ne gre v preprodajo več.

Prej je pa bil metadon od Plive, kateri pa je zadeval. Se je preprodajal.

Zato kar nekaj metadon uporabnikov dopolnjuje s horsem, ker imajo radi zadetost.

Pravijo, da je horse glede na effekt cenejši kakor trava. Pa se ga zadevajo s horsem.

Metadon Krkin pa konzumirajo, da ne krizirajo ...

In "žalujejo" za Plivinim. Tako nekako mi je bilo povedano.

 

Uživalci trave v mojem okolišu se preusmerjajo na alkohol nekateri.

Pravijo, da je alkoholna omama cenejša kakor trava, katere cena je z

uvedbo € šla navzgor ...

Zadevanje, če tudi alkoholno jim je pa všečno, ne marajo biti neomamljeni ...

 

Občutek za zmernost [omamljanje kdaj pa kdaj] imajo le redki konzumerji.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Zdaj je menda metadon od Krke, kateri NE zadeva.

Torej ne gre v preprodajo več.

Prej je pa bil metadon od Plive, kateri pa je zadeval. Se je preprodajal.

Zato kar nekaj metadon uporabnikov dopolnjuje s horsem, ker imajo radi zadetost.

Pravijo, da je horse glede na effekt cenejši kakor trava. Pa se ga zadevajo s horsem.

Metadon Krkin pa konzumirajo, da ne krizirajo ...

In "žalujejo" za Plivinim. Tako nekako mi je bilo povedano.

hm, nisem vedela.

ampak pac ti metadonski programi itd. pa so stara stvar. no in ze zato - ce je vedno vec odvisnikov, in tud od tega, nekak v bistvu pac pomen, da ne dela ravno najboljs... x:o)x :vragec:

Tko da fajn, da so t(k)ole ubodl, novega. x8Dx

 

sicer pa je bizarno tole kar pravis s horsem. ne ves a bi se smejal al kaj..... cenejsi, dostopnejsi.

sej je vec kemije na placih ta najhujse sorte kot pa nedolzne ganje!

 

mah. sej se mi ne da, ne morem nc vplivat, se mi ne da zivcirat, sam je pa mimo.

po 1 strani obstaja velik hujsih problemov, a po 2. pa je ocitno to velik problem, ce je tega vse vec, in bi blo treba torej tud obravnavat to bolj celovito.

tko se pa sam nekaj brca v temo, na stevilnih zelo pomembnih podrocjih. brez plana in strategije, zijalasto, nepremisljeno.

al pa kar nekaj *kupimo*, ce je tuje, kjer pa so recimo s tem ze zdavnaj prenehal, k ni delal. mi pa navduseno ploskamo pa na tone narocamo. x:o)x x:Dx (:sick:)

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Zna pa z novo vlado "metadon zacveteti v vsako vas ponovno";

ker se glavni metadon dealer dr. Kastelic razume s Pahorjem.

Več navlečenih na metadon = več denarja za metadon dealerje - zdravnike, kateri ga dilajo ...

Mu je Pahor tudi že bil govornik na mednarodni metadon konferenci - simpoziju pred leti v Cankarjevem domu.

Zdajšnja vlada mu je bila manj naklonjena, je bolj šla na roke Karitas projektom, ...

Ne glede na "Don Pierino domnevne homo afere z zdravljenimi odvisniki v komunah njegovih" ...

 

Ganja "domača" kvalitetna = na trgu redkost. Kdor jo ima, jo ima zase.

Prodaja se uvožena z raznimi dodatki [tudi škodljivimi] za več teže ...

Po ne ravno nizkih cenah.

 

Ekstazija, druge kemije škodljive = na trgu dovolj ...

Škode pa ekstazi, kemija v možganih naredi kar nekaj ...

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

a dej! tega zadnjega tud nc ne vem (o don pierinu - ti fulkrat se kej dodas x;)x xDDx)

(no sej, odkod bi vedla vse to... sam pac, sej to so znane stvari, nenzadnje so clo kaki moji frendi (nekateri zdaj zal ze pokojni) se pred desetletji ze zdravili bodisi pri njem, bodisi v katerih drugih teh komunah.

In ta don Pierinova naj bi bla super, ful uspesna itd.

zdej pa tole... a tko pravjo? kako pa da to ni kej v javnost prislo (tko kt vse ostalo, ce je kej tacga, recimo zadnje cajte za zupnike to slisimo, tko je cudn, da za tole nismo - no morda pa sam jaz nisem)...

mah, sranje. da se mora vse sfizhit in da se pol povsod najdejo neki grdi motivi in cudne scene, tema.

a ni noben vec posten, z jasnimi, zdravimi motivi, pripravljen za skupnost nekaj narest in sodelovat, bit casten in fer, Clovek, da si lohk rece?

Beda. kam grejo nivoji.

 

nekaj vidis, si mislis, fino, k se en zavzema, dbest! xokx

kok super pozrtvovalno!

pol pa se izve, da je ful nakradel al kaj jaz vem kaj.... :sick:

 

a sploh ni mozno vec brez tega? tanajbl pritlehnega....

ta najbl s sijem okol glav kradejo, z orozji dilajo, otrocke posiljujejo itd.

a taki smo ratal - ljudje? :V:

 

sicer pa. dons nisem glih najboljs volje, pa mi gre pac vse na potenco na zivce.

bomo ze prezivel. x:o)x

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Don Pierino zlorabljal svoje gojence?

http://www.rtvslo.si/modload.php?&c_mo...48678&rss=1

http://www.dnevnik.si/novice/crna_kronika/303160/

Svoje zdravljence je kar rad objemal v javnosti ... -)

Glede "pederastije" v njegovih komunah se je govorilo že leta pred izbruhom "za zdaj nedokazane" afere

med komunaši samimi. Sem poznal tudi kakega vodjo nekdanjega kake njegove komune ...

Je pa imel menda Pierino hišni pripor nekaj časa ...

Lahko pa da se izključeni odvisniki iz komun na ta način maščujejo, ... tako pravijo Pierinovi zagovorniki ...

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

hm. bom sla uch vrzt. ceprav nc rada tacga ne berem. ampak ker se pac pogovarjava, pa da si sprot pochekiram, kaj se kej prav.

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Vsekakor bodo potrebni konkretni dokazi. Osebe, katere ga obtožujejo bi pa bilo tudi za poligrafsko preverit.

Kakor tudi njega. Seveda lahko vsak poligrafsko preverbo tudi odkloni. Ima pravico do tega.

Čeprav "detektor laži" ni dokazni material za na sodišče. Je pa motivacija za preiskovalce lahko, da "vrtajo" - preiskujejo naprej ...

Se ga pa da tudi pretentat. To naredil Perić [večkratni morilec lastne družine], ko so ga poligrafsko preverili

hrvaški preiskovalci.

Slovenski so mu dokazali [video posnetki iz avtoceste na določen datum, našli pri njemu ubitega očima uro, ...].

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

jp....

ampak ocitno ni blo kakih mnozicnih ovadb, par folka je tko rekl, to bo najbrz res velik premal.

ce bi jih cela masa trdila, potem bolj verjamem njim (ker ne morm verjet da bi si cele mase folka to drznile trdit, plus verjamem tudi preprostemu cloveku, in ne nujno vedno sam nekaksni avtoriteti), ce pa je to edini primer in vkljucuje par njih, potem pa je treba pac to raziskat in to tud javno podat - enako kot te obtozbe.

 

ja, tale detektor.. sm vecX razmisljala o tem.

eni so najbrz preprosto totalno hladnokrvni, al kaj.....

eni pa se ob sami besedici odzovejo, tud ko niso krivi, pa je to pac njihova travma, mora...

Tko da v bistvu je kar prav, da se ne uposteva kot dokaz (ceprav bi vcas pac prav pirslo).

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

5x umor v Jareninskem Dolu pred leti se je razkril z detektorjem laži ...

Osumljena oseba bila že proti koncu poligrafskega preverjanja ... Ko je preiskovalec izustil par besed povezanih s krajem zločina ... Poligrafsko je osumljena oseba takoj "padla".

Do priznanja osumljenca je nato vodila samo še rutina ...

Šlo je za preprostega človeka, zatiranega, čustveno prizadetega s šibkim darom "igranja nereagiranja ...", kateri

je dejanje naredil v čustvenem afektu ...

 

Periću je mogoče bilo lažje.

Kokain, heroin, ... človeka lahko naredi "mrtvo hladnega, mrtvo mirnega".

V kolikor oseba ne "krizira". Hrvaški preiskovalci Periću mogoče niso šli delat testa na prepovedane droge.

Potem bi mogoče "ubrali" druge preiskovalne postopke ...

Oz. niso bili motivirani za kako bolj resno delo [itak je šlo za tuje državljane, dela je pa s svojimi več kot dovolj, ..., naj to rešujejo Slovenci ...].

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

jp, najbrz imas kar prav.

 

~

 

tumach, kaj napelje ljudi, da pobijejo druge, celo svoje druzine, otroke svoje, starse?! :V:

kot zdaj to k je blo, glih vcer sem en konc tega zasledila nekje (morda v Preverjeno)....

grozljivo.

tud, s cim mora pol clovek 30 let zivet, se vsak dan zbujat. strahota, to je dozivotno v temi... pa se par njih okol, ki tud cutjo posledice.

kaksne grozne stvari, k nekdo ne more zadrzat svojega pohlepa, agresije itd....

Folku se ze cist trga... k tok slabo zivi, al pa k je cist izgubil vrednote (k sva se glih prej pogovarjala o djanku)...

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pohlep polastiti se materialnega, denarja, ...

[priti do tega ne glede na sredstva uporabljena].

Afekt [čustvena prizadetost], zamere & maščevalnost za kaka ravnanja neprijetna nad storilcem s strani

storilčeve žrtve/žrtev ... Nezvestoba partnerska, ...

"n - povodov, razlogov" kateri to sprožijo v "glavi" & ravnanjih storilca.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

vem, saj vem... sam razumem ne... ali tezko.. razumem da se clovk pac ufura.... sam to so ze cist hudi filmi... pravzaprav nekaksna kemija se ustvari, ki zacne blodnje proizvajat in napihvat.....

tak en trip grozljiv, drugace si ne morem predstavljat. potem pa pekel - lastna vest.

mah, boljs o kakih svetlejsih stvareh razmisljat.

bi rajs brala (prebrali smo x;)x) o kakih super cudezih, ki so se zgodil, al pa kok je kdo kej fajnega naredil al kej... in taksno. xDDx

ne pa stalna sranja, shtale, potrjevanja skoz negative.

al pa brezveznarije, kich.

Tok mal se pristnega, dobrega, cloveskega.

ker se kksni, ki se ful zavzemajo (npr. za zivali), pa spet in tud cist besni! :o|o: xrolleyesx

 

bi moral bit vsi cist prjazni pa skoz se smejckat. x:o)x x:px

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

cist mim se resuje ta problem pri nas.
metadonski programi

 

seveda je najlažje podpirati to, se pravi metadonski program, ki pa itak dolgoročno nič ne rešuje.

je pa politiki tako zelo težko podpirati visokopražne programe. si raje zatiska oči pred problemom...

... svet pripada tistim,

ki verjamejo v svoje sanje ...

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Zakaj take podvige srečamo predvsem v Ameriki?

Pri nas bi se našel negdo, ki bi jo dvakrat fino fajn "usekov" in s tem utišal.

 

Potem bi se pa še strinjali, da mora v zapor tisti, ki jo je hotel umirit in ne razgrajaška krava.

Duhovno smo močnejši ko nas je več, saj smo samo tako lahko celota!
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Britanski izumitelj je naredil čudežno napravo, ki ceneno vino, v samo pol ure, spremeni v žlahtno kapljico

http://www.dnevnik.si/novice/neverjetno/1042211281

 

Ja, pa kaj? :o|o:

Kristus je to znal že pred 2000 leti, in to iz vode... x:px x:px x:Dx x:o)x

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Lahko se avtohipnotizira [tudi zgolj samosugerira]

Spije kozarec vode, dva, tri ... Lepo počasi z užitkom.

"Vstavi" v male možgane [lahko tudi v "Srce (ali Timus)"] avtosugestijo/avtosugestije, slikovno predstavo/predstave ustrezne ...

Voila [and enjoy] -)

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Skriti okoljski stroški proizvodnje mesa

 

Science for Environment Policy, 4.9.2008

 

Stroški mesne industrije niso nujno izraženi v ceni, skozi katero lahko potrošniki ugodno pridejo do mesa, temveč v okoljski škodi, ki jo proizvede celotna veriga te industrije. Globalna poraba mesa je v zadnjih dvajsetih letih zrasla za 75%, s tem, da so porabniki mesnih izdelkov vedno bolj oddaljeni od procesa proizvodnje mesa. Kakšnih 70 odstotkov globalne proizvodnje svinjine in perutnine je industrijskih. Najpomembnejša implikacija nedavno objavljene študije je, da skrite stroške proizvodnje mesa plačujejo države in regije, ki proizvajajo krmo za živali v obliki žit ali soje. Tu gre za okoljsko škodo onesnaževanja, izgubo ekosistemov (kot recimo v Braziliji) in posledične stroške remediacije.

 

Več: http://fse.stanford.edu/publications/a_glo...tion_and_trade/

vir: etc

 

--------

Look Ma, No Fish

Shifting baselines

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Objavi novo...