Skoči na vsebino

Prebrali smo..


astra

Recommended Posts

Nesreča pri HE Blanca

 

Tole se sicer že par dni pojavlja v raznih medijih.

Iskanje krivca?

Krivci so žal mrtvi in kakšen smisel ima zdaj na silo najti nekoga tretjega?

Kdo naj bi bil tu kriv razen njih?

Jih je kdo porinil čez?

Za kaj gre tu svojcem?

Za odškodnino, za medijsko pozornost?

Ne vem, ne razumem tega.

Zame je to bedno, bolano, kljub žalovanju za preminulimi... :xx!:

Homo homini lupus. Nekaj takega kot to: http://www.dnevnik.si/novice/neverjetno/1042213457

Possible—but highly unlikely.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Homo homini lupus. Nekaj takega kot to: http://www.dnevnik.si/novice/neverjetno/1042213457

 

Toženje za vsak, oprostite izrazu, drek, je očitno postalo hoby Slovencev... :xx!: :vragec:

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

jp.

ceprav je seveda vsaka smrt zalostna in vedno obstajajo svojci itd. zalujoci, osebe ki so imele rade itd., vseen nisem prav nic zalostna.

 

Nesreča pri HE Blanca

 

Tole se sicer že par dni pojavlja v raznih medijih.

Iskanje krivca?

:xx!: :sick:

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

jp.

ceprav je seveda vsaka smrt zalostna in vedno obstajajo svojci itd. zalujoci, osebe ki so imele rade itd., vseen nisem prav nic zalostna.

 

 

:xx!: :sick:

 

Včeraj, ko sem poslušala del njegovega govora ob obletnici plebiscita, me je bila prav groza-ta človek je bil nevaren......in na volitvah je dobil skoraj tretjino glasov. Kriza in padanje standarda tudi v Avstriji , sta bili odlični podlagi za širjenje njegovih nacionalističnih idej .

 

Zdi se mi, da se bodo kmalu pojavila različna namigovanja......Heider je bil nevaren Avstriji, Evropi in Svetu.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Jp, v tem smislu je zelo *zanimiva* njegova smrt in bodo zagotovo padle kake spekulacije.

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Haider

Haider - prvi komentarji

 

BBC News

Tole je malo starejšega datuma, pozornosti so pa vredne izjave, poudarjene z rumenim ozadjem

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Nesreča pri HE Blanca

 

Tole se sicer že par dni pojavlja v raznih medijih.

Iskanje krivca?

Krivci so žal mrtvi in kakšen smisel ima zdaj na silo najti nekoga tretjega?

Kdo naj bi bil tu kriv razen njih?

Jih je kdo porinil čez?

Za kaj gre tu svojcem?

Za odškodnino, za medijsko pozornost?

Ne vem, ne razumem tega.

Zame je to bedno, bolano, kljub žalovanju za preminulimi... :xx!:

 

Čudno se mi zdi, da ni blo prav nikogar ki bi znal ocenit situacijo pa jim to odsvetovat.Pa ne mislim žrtev, ker so bli konc koncev "turisti", ki so pač mislili da grejo sam mal čofat z veslom po vodi.

Totalna neresnost človeka, ki jim je to vse priskrbel in jih tko kr pustu v to.

 

Čist logično je, da če se že greš neke zadeve pa naj bo sposoja koles,avtov,motorjev al kaj ti jest vem, da si sam seznanjen z terenom,nevarnostim itd.In da stranke v tem primeru odsvetuješ,priporočaš itd.V tem primeru vodiči niso mel pojma v kaj se podajajo.Mislim da je ta ovadba pravična.

 

Kar se Hajderja tiče,hm ja, bil je vsekakor antislovenc torej ga že po defoltu ne bi smeli marati....ampak če se sam spomnem leta 99 al 00 kako se z Kučanom veselo in sproščeno kramljal v VIP loži v Planici med smučarskimi skoki, kljub temu da sem par dni prej gledal po 24 ur kakšne pizdarije stvara nad našo manjšino v Avstriji bi človek naredu zaključek da on ni to kar se vidi na medijih.Torej.

 

Ja politika je kurba.

Mi je žal človeka, ni bil tolk napačen vseen.Rip

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

.... Mislim da je ta ovadba pravična.

Morda.

Sem premal poucena, ampak bi moje mnenje bilo isto, tudi ce bi bila bolj.

sem praviloma proti taksnemu.

 

Mi je vsec (tud v clanku), ko je sestra od enga, odvetnica, rekla, da bi tozila, ce bi ji to vrnilo brata, tako pa je nesmiselno in nenazadnje skoda zivcev oz. pomeni to nadaljnje vrtanje v bolecine.

 

ocitno sem drugacna (tle) od vecine folka, ker nikol nisem razumela (in ne podpiram) tega, da se nekdo, namesto zalovanju, posveti mascevanju in podobnemu.

 

moje osebno mnenje.

 

imam pa vprasanje za vse, ki v *takih primerih* tozarijo:

bi jim bilo v primeru zgolj MORALNE obsodbe oz. dobljene pravde dovolj?

recimo enim se sodi (pravica) in se jih obsodi. Ja, krivi so, jih pomecejo recimo iz odgovornih sluzb itd.

ampak ali je vseeno potrebno vedno zraven odsteti se nekaj ...000.000... $, €?

 

...

 

jaz bi bla razocarana, ce bi umrla v nesreci, ce bi moji bliznji za vsako ceno iskali krivca/-e, zganjali gonjo in zahtevali cash.

ker bi rajs vidla, da bi moj tamal se po moji smrti ukvarjal (ce ze mora bit v igri cash) rajs s tem, kar sem nardila?

recimo bi spravil v cash ali obtok katero od mojih ustvarjalnih del (recimo kako sliko).

 

umre pa vsak.

in kot ma vsak svoje spocetje, svoje rojstvo, ima tudi svojo smrt.

okoliscine so pa vedno.

iskanje krivca za vsako ceno se mi upira.

 

morda nimam prav (v konkretnem primeru ali v katerem ali celo vsakem posameznem), a kot sem rekla - tako v splosnem mislim in menim.

 

Kar se Hajderja tiče,hm ja, bil je vsekakor antislovenc torej ga že po defoltu ne bi smeli marati....ampak če se sam spomnem leta 99 al 00 kako se z Kučanom veselo in sproščeno kramljal v VIP loži v Planici med smučarskimi skoki, kljub temu da sem par dni prej gledal po 24 ur kakšne pizdarije stvara nad našo manjšino v Avstriji bi človek naredu zaključek da on ni to kar se vidi na medijih.Torej.

 

Ja politika je kurba.

Mi je žal človeka, ni bil tolk napačen vseen.Rip

No treba mu je priznati da je bil karizmaticen in ocitno tudi sposoben.

Bil je seveda vsecen katerim, kot je pac vsakdo vsecen katerim.

 

In kot se strinjam in podpiram rek 'o mrtvih vse dobro', mimo pac enih factov ne morem.

skratka - ceprav seveda, o mrtvih vse dobro, je pa zgodovina (oz. dejanja cloveka) vseen nezanemarljiva - ce govorimo o konkretnem cloveku.

Kovati nekoga v zvezde, zgolj ker je umrl, je meni, sory, v bistvu mimo.

 

nenazadnje ker ko umrejo drugi politiki *takega tipa* se pa malo manj kot veseli (isti?) folk.

 

jaz ga ne poznam osebno, ne vem kaksen clovek je bil (v svoji notranjosti in kot moz, sin, oce, prijatelj...).

ja, na videz pravzaprav res deluje lahko celo simpaticno, ce ga ne bi poslusal oz. spremljal njegovega politicnega delovanja in nicesarr vedel o njem oz. o okoliscinah, ki jih je pomagal ustvart (ali bil v njih celo glavni akter).

 

ker mi je zal vsakega cloveka, mi je tudi njega. kot cloveka (sina, prijatelja, moza, oceta...) mi ga je zal.

ampak jorga haiderja kot ikone, tega kar je predstavljal in po cemer je poznan vesoljnemu svetu, pa mi ni nic zal.

(ceprav je tudi mene dobesedno shokirala in celo morda malo pretresla ta novica)

 

(nenazadnje pa: zakaj je pocasno umiranje od recimo raka na pljucih ali jetrih bolj zazeleno oz. "primerno" ali manj tragicno kot hitra smrt?)

 

~~

 

smrt one reve, avstralke, se me je se bolj dotaknila oz. sem zarad nje bla pa res prav zalostna.

tudi ona ma prijatelje, starse itd. (in umrla je tragicno [utopitev mora bit strahotna smrt] - dalec od doma, bliznjih, v tuji in (zanjo ocitno) neprijazni dezeli...)

in na rek 'o mrtvih vse dobro' pa se je tle pozabil, ker so ji razna sranja pripisal pa jo vlacil po medijih (:sick:).

 

tko da tud ta rek je ocitno namenjen zgolj privilegiranim.

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Čudno se mi zdi, da ni blo prav nikogar ki bi znal ocenit situacijo pa jim to odsvetovat.Pa ne mislim žrtev,

 

ker so bli konc koncev "turisti", ki so pač mislili da grejo sam mal čofat z veslom po vodi.

 

Totalna neresnost človeka, ki jim je to vse priskrbel in jih tko kr pustu v to.

 

Čist logično je, da če se že greš neke zadeve pa naj bo sposoja koles,avtov,motorjev al kaj ti jest vem, da si sam seznanjen z terenom,nevarnostim itd.In da stranke v tem primeru odsvetuješ,priporočaš itd.V tem primeru vodiči niso mel pojma v kaj se podajajo.Mislim da je ta ovadba pravična.

 

Čigava neresnost je bila to?

Kaj im a po tvoje izposojevalec zraven?

In - v tistih dveh čolnih niso bili samo "turisti", bili so tudi ljudje ki so Savo dobro poznali.

Ljudje ki so dopro poznali HE Blanca in njeno gradnjo od samega začetka.

In ki so tudi dobro vedeli kaj so prelivna polja, kakšne so nevarnosti na njih.

Odklonili so rešilne jopiče in to so potrdili tudi preživeli iz tretjega čolna, tisti ki se niso hoteli spustiti čez jez.

Bili so tudi opozorjeni na nevarnost, tudi s strani tistih v tretjem čolnu.

Torej, še enkrat - kdo je bil neodgovoren in neresen?

 

Sorodniki pa zdaj kar naenkrat ne verjamejo nikomur več.

Zakaj?

Marsa omenja maščevanje - morda.

Ali pozornost, samopomembnost, ali pa, še verjetneje, odškodnino.

Bolano in bedno, karkoli je že.

Ja, v naši pravni državi je tudi to mogoče, najti krivca za vsako ceno in še njemu zjebat življenje.

Tudi če ni nihče kriv, od živih namreč.

 

Ponavljam - nihče jih ni rinil čez, sami so šli, sami so se odločili za to neumno potezo, kljub opozorilom.

Na Soči vsako leto utone kakšen neizkušen in nepreviden raftar, pa ni nobenega obsedenega iskanja krivca.

Pa se spuščajo po njej tudi manj iskušeni od nekaterih iz tistih čolnov.

 

Tukaj pa samo zato ker je bilo vmes nekaj pomembnih... xrolleyesx :xx!:

Policija zato da bi se pokazala in izkazala za učinkovito.

Svojci pa - ne vem zakaj, naj si odgovorijo sami.

 

Tole je pa odziv poslušalcev na Radiu Krka na vest o kazenski ovadbi zoper izposojevalca čolnov

 

10.10.2008: Na novico o ovadbi se je odzvalo kar nekaj poslušalcev, ki pa so vsi enotnega mnenja. Posredujemo odziv, ki ga objavljamo v povzetku: "Preiskovalci naj ne iščejo krivdo v izposojevalcu kanujev, saj so se uporabniki kanujev sami odločili, po kateri poti bodo šli. Odgovornost je izključno na strani udeleženih in žal, preminulih. Menimo, da je nepošteno do izposojevalca, da bi bila kazen za to početje preložena na izposojevalca kanujev. Smo tudi mnenja, da je tragedija že tako prevelika in zakaj bi zaradi policijske statistike morali žrtvovati še eno življenje.Poudarjamo, da izposojevalca ne poznamo, vendar po čisto človeški plati ocenjujemo, da je takšno početje policije norost. Prosimo, da nam pomagate, da ta apel pride do pristojnih," je med drugim zapisano v odzivih, ki smo jih prejeli tako po elektronski pošti, kot tudi telefonsko.

 

Vir

Tragedija na Blanci

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Čigava neresnost je bila to?

Kaj im a po tvoje izposojevalec zraven?

In - v tistih dveh čolnih niso bili samo "turisti", bili so tudi ljudje ki so Savo dobro poznali.

Ljudje ki so dopro poznali HE Blanca in njeno gradnjo od samega začetka.

In ki so tudi dobro vedeli kaj so prelivna polja, kakšne so nevarnosti na njih.

Odklonili so rešilne jopiče in to so potrdili tudi preživeli iz tretjega čolna, tisti ki se niso hoteli spustiti čez jez.

Bili so tudi opozorjeni na nevarnost, tudi s strani tistih v tretjem čolnu.

Torej, še enkrat - kdo je bil neodgovoren in neresen?

 

Sorodniki pa zdaj kar naenkrat ne verjamejo nikomur več.

Zakaj?

Marsa omenja maščevanje - morda.

Ali pozornost, samopomembnost, ali pa, še verjetneje, odškodnino.

Bolano in bedno, karkoli je že.

Ja, v naši pravni državi je tudi to mogoče, najti krivca za vsako ceno in še njemu zjebat življenje.

Tudi če ni nihče kriv, od živih namreč.

 

Ponavljam - nihče jih ni rinil čez, sami so šli, sami so se odločili za to neumno potezo, kljub opozorilom.

Na Soči vsako leto utone kakšen neizkušen in nepreviden raftar, pa ni nobenega obsedenega iskanja krivca.

Pa se spuščajo po njej tudi manj iskušeni od nekaterih iz tistih čolnov.

 

Tukaj pa samo zato ker je bilo vmes nekaj pomembnih... xrolleyesx :xx!:

Policija zato da bi se pokazala in izkazala za učinkovito.

Svojci pa - ne vem zakaj, naj si odgovorijo sami.

 

Tole je pa odziv poslušalcev na Radiu Krka na vest o kazenski ovadbi zoper izposojevalca čolnov

 

10.10.2008: Na novico o ovadbi se je odzvalo kar nekaj poslušalcev, ki pa so vsi enotnega mnenja. Posredujemo odziv, ki ga objavljamo v povzetku: "Preiskovalci naj ne iščejo krivdo v izposojevalcu kanujev, saj so se uporabniki kanujev sami odločili, po kateri poti bodo šli. Odgovornost je izključno na strani udeleženih in žal, preminulih. Menimo, da je nepošteno do izposojevalca, da bi bila kazen za to početje preložena na izposojevalca kanujev. Smo tudi mnenja, da je tragedija že tako prevelika in zakaj bi zaradi policijske statistike morali žrtvovati še eno življenje.Poudarjamo, da izposojevalca ne poznamo, vendar po čisto človeški plati ocenjujemo, da je takšno početje policije norost. Prosimo, da nam pomagate, da ta apel pride do pristojnih," je med drugim zapisano v odzivih, ki smo jih prejeli tako po elektronski pošti, kot tudi telefonsko.

 

Vir

Tragedija na Blanci

 

Ne vem kaj so poznal pa kaj niso, poleg tega mislim da se niso zavedali nevarnosti, ampak jasno mi je, da če naprimer delam v Hotelu Bor v Preddvoru in če sposojam kanuje za na jezero, se bom prej prepričal da jih uporabljajo ljudje ki so tega zmožni, oziroma bi jih na nevarnosti opozoril, v primeru da se ti zdijo neustrezni pa jim daš za podpisat papir, da to počno na lastno odgovornost.To je naloga vsakega izposojevalca, če ne že iz človeške plati, potem iz zakonske, ker si na tak način zaščiti rit, poleg tega pa se stranka zave resnosti namena. Zej v tem primeru je šlo za magnatorje z neke žurke-piknika, ki so verjetno v smislu: "Ej Janez, dej nam tiste kanuje, da se gremo mal furat okol jeza" in revež verjetno sploh ni razmišlov.Tko bi reku: moral bi in moral bi jim zatežit, drgač naj gre pa raj kej druzga delat.Da so bli te "turisti" prepotentni ne dvomim.Nevarnosti se pa niso zavedal, le kjer osel bi pa šel "čez most, če ne ve, al bo zdržov njegovo težo al ne"...govorim metaforično.

Lastno krivdo bi jim pripisal le v primeru, da bi šlo izključno za njihovo opremo.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ne vem kaj so poznal pa kaj niso, poleg tega mislim da se niso zavedali nevarnosti, ampak jasno mi je, da če naprimer delam v Hotelu Bor v Preddvoru in če sposojam kanuje za na jezero, se bom prej prepričal da jih uporabljajo ljudje ki so tega zmožni, oziroma bi jih na nevarnosti opozoril, v primeru da se ti zdijo neustrezni pa jim daš za podpisat papir, da to počno na lastno odgovornost.To je naloga vsakega izposojevalca, če ne že iz človeške plati, potem iz zakonske, ker si na tak način zaščiti rit, poleg tega pa se stranka zave resnosti namena. Zej v tem primeru je šlo za magnatorje z neke žurke-piknika, ki so verjetno v smislu: "Ej Janez, dej nam tiste kanuje, da se gremo mal furat okol jeza" in revež verjetno sploh ni razmišlov.Tko bi reku: moral bi in moral bi jim zatežit, drgač naj gre pa raj kej druzga delat.Da so bli te "turisti" prepotentni ne dvomim.Nevarnosti se pa niso zavedal, le kjer osel bi pa šel "čez most, če ne ve, al bo zdržov njegovo težo al ne"...govorim metaforično.

Lastno krivdo bi jim pripisal le v primeru, da bi šlo izključno za njihovo opremo.

 

Indy, ne sprejemam, ne odobravam, ne razumem in se ne bom niti potrudil razumet takšnega načina razmišljanja.

To kar si napisal nima poplnoma nič skupnega ne z razumom ne z zdravo pametjo.

Sory, malo otročje.

 

Pa, po vrsti.

Kot prvo - si bil zraven da veš kaj in kako so se menili pri izposojevalcu?

Nisi, torej ne ugibaj

Potem - Janc ni bil neki prepotentni magnat, čeprav je bil sevniški župan.

Savo je poznal, tudi s čolni in z rafti se je že pred gradnjo elektrarn spuščal po njej, torej tudi neizkušen ni bil.

Da so se ZAVEDALI nevarnosti prelivnih polj potrjuje dejstvo da so bili DOGOVORJENI da zapustijo Savo PRED prelivnimi polji, prenesejo kanuje mimo njih in potem nadaljujejo v varnih vodah niže od prelivnih polj.

Za tak način so bili čolni povsem ustrezni.

En čoln se je tega dogovora držal, druga dva ne.

Rešilne jopiče so odklonili.

To so potrdili preživeli, svojci in policija pa v to kar naenkrat ne verjamejo.

O tem je bilo dovolj napisanega takrat, pobrskaj malo po spominu ali po arhivih novic, jih je dovolj na razpolago, če si seveda pripravljen sprejet še kaj drugega razen svoje fikcije.

Potem mi lahko, če se ti bo dalo seveda, še enkrat razložiš kakšna je krivda izposojevalca.

 

Pa da ti dam še eno primerjavo na tvoj način razmišljnja o zadevi.

Greš na rent-a-car in si sposodiš avto, recimo clia.

In med vožnjo rukneš s 100 na uro s ceste v drevo in seveda greš na oni svet.

Po tvoji logiki je kriv izposojevalec avtov ker te ni opozoril da clio ni za zaletavanje v drevesa ampak SAMO za vožnjo po cesti in ti ni namesto njega dal npr kakšnega volva z dvajset airbagi v katerem bi tak šus preživel.

 

Svoje videnje vsega tega sem že napisal, ne mislim več ponavljat.

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Tragedija na Blanci - kazenskih ovadb ne bo

 

Veseli me da je zmagala zdrava pamet in ne brezumno maščevanje komurkoli... :palec: :palec:

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Kar se smrti 13ih tiče, so bili opozorjeni naj ne gredo tam čez.

Zakaj je to upošteval samo eden?

Pameten dečko, ljubi življenje in ne neumno pamet.

 

Hajder, usoda, karma....?

Zraven je podru krajevno tablo z Avstrijskim napisom in ne s Slovenskim.

Duhovno smo močnejši ko nas je več, saj smo samo tako lahko celota!
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pa da ti dam še eno primerjavo na tvoj način razmišljnja o zadevi.

Greš na rent-a-car in si sposodiš avto, recimo clia.

In med vožnjo rukneš s 100 na uro s ceste v drevo in seveda greš na oni svet.

Po tvoji logiki je kriv izposojevalec avtov ker te ni opozoril da clio ni za zaletavanje v drevesa ampak SAMO za vožnjo po cesti in ti ni namesto njega dal npr kakšnega volva z dvajset airbagi v katerem bi tak šus preživel.

 

Svoje videnje vsega tega sem že napisal, ne mislim več ponavljat.

 

Se vid da nis nikoli deloval v teh turističnih vejah izposoje,vodništva itd xDDx .Renta car je brezveze omenjat ker je čist druga stvar xrolleyesx .Vem sam to, da za "robo" ki gre iz posojališča odgovarja posojevalec(profesionalec v temu poslu ) in da morjo bit stranke z njegove strani seznanjene o terenih,uporabi,funkcionalnosti opreme(trpežnost materiala,nosilnost- a bo to Janc vedu x?x , izposojevalec pa more vedeti kam oni grejo in ali so sploh primerni zato oziroma ,če niso morjo bit seznanjeni o nevarnostih in v tem primeru podpisat kakšen papir itd.In tle je bil še piknik v igri xrolleyesx -vemo kaj to pomeni. Praviš, da se je Janc večkrat spuščal po SAvi.Očitno premalkrat xrolleyesx . Je pa res ,da ne poznam vseh vidikov te obširne zgodbe, ker se mi ne da vsega brat.Tole kar je gor napisan pa je temelj posojanja rekvizitov v turistične namene.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Se vid da nis nikoli deloval v teh turističnih vejah izposoje,vodništva itd xDDx .Renta car je brezveze omenjat ker je čist druga stvar xrolleyesx .Vem sam to, da za "robo" ki gre iz posojališča odgovarja posojevalec(profesionalec v temu poslu ) in da morjo bit stranke z njegove strani seznanjene o terenih,uporabi,funkcionalnosti opreme(trpežnost materiala,nosilnost- a bo to Janc vedu x?x , izposojevalec pa more vedeti kam oni grejo in ali so sploh primerni zato oziroma ,če niso morjo bit seznanjeni o nevarnostih in v tem primeru podpisat kakšen papir itd.In tle je bil še piknik v igri xrolleyesx -vemo kaj to pomeni. Praviš, da se je Janc večkrat spuščal po SAvi.Očitno premalkrat xrolleyesx . Je pa res ,da ne poznam vseh vidikov te obširne zgodbe, ker se mi ne da vsega brat.Tole kar je gor napisan pa je temelj posojanja rekvizitov v turistične namene.

 

O primernosti izposojenih čolnov za planirano pot je bilo dovolj napisanega, zato ne modruj dalje, ker, kot si sam napisal, se ti ne da vsega brat.

O temeljih, osnovah, pravilih in o tem kdo in kako jih je kršil bi lahko debatirali do nezavesti, pa ne bi prišli nikamor.

Tisti ki bi o tem lahko največ povedali, so žal pokojni.

 

Sicer pa mislim da je debata o tem lahko zaključena ker, kot je razvidno iz linka v mojem prejšnjem postu, kazenske ovadbe ne bo.

Kar je po moje edino prav in razumno.

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

 

:eek: xrolleyesx http://www.cosgan.de/images/smilie/konfus/a080.gif

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Men se zdi pa kr kul primerjava z rent-a-car-om.

tud pr slednjem mors upostevat pravila in ZNAT vozit. Sposojevalec ti ne sugerira, kaksno dodatno opremo mors met in ti ne govori, kje so nevarni odseki in tud ne more nosit odgovornosti, ce gres ti po ne vem kaksnih prelazih in ne vem kje in snezi, predtem pa si verige pustil na mestu izposoje.

skratka: ob izposoji se nekako razume, da znas vozit in da ves, kam gres.

ker si odarsla oseba, tudi nosis odgovornost v primeru nepravilne rabe opreme (kar je bil tle primer - ker 1 coln JE javil, da ni kul, pa so ti vseeno rinili).

 

btw, se dobr da sploh nudimo kaksne tele usluge. glede na to, kaksen je folk.

 

se spomnim enga primera v Kranju, ko se je neka ograjca odlomila (al je sploh ni blo), pa je en dol padel, pa so potem tud krivil vse od A do Znj.

 

Alef pravis tamle da jaz omenjam mascevanje (da je to poriv). rekla pa sem mascevanja in tega (s cimer sem mislila na vse, kar zene cloveka v taksno, a z negativnim predznakom - se pravi tud pohlep itd.).

 

Point pa je v sledecem: v bistvu nastane s smrtjo praznina v teh, ki ostanejo.

In potem jo, namesto z ljubeznijo (zdravo, naravno zalovanje, objokovanje umrlega in s tem tudi poklon njemu kot zivecemu), polnijo z ne_ljubeznijo.

skratka, to praznino morjo nekak zapolnit in potem ta cas zalovanja 'porabjo' v sovrastvu itd.

s cimer pa se opeharijo za naravno zalovanje in tud zato umrlega *ne pustijio v miru odit*. In so potem marsikdaj ves lajf v agoniji.

Tako menim o tem.

 

Heider.

 

Karma.

Hajder, usoda, karma....?

Zraven je podru krajevno tablo z Avstrijskim napisom in ne s Slovenskim.

sem tud sama na to pomislila (saj ne mors da ne bi - 1 dan po slovesnoti, skoraj na dan plebiscita, cak 2 tabli itd.), po drugi strani pa ponudi to *razlago* starsu umrlega otroka recimo v taksni ali podobni nesreci.

al pa pac v primeru 'gud gaja'.

ce bi tam navrgel: ja ja, karma, bi se totalen plaz nate usul.

 

(itak pa seveda je karma. tko kot je vse. ampak nekje nam je ta misel prikladnejsa oz. se hitreje ponudi kot pa drugje)

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

se spomnim enga primera v Kranju, ko se je neka ograjca odlomila (al je sploh ni blo), pa je en dol padel, pa so potem tud krivil vse od A do Znj.

 

Alef pravis tamle da jaz omenjam mascevanje (da je to poriv). rekla pa sem mascevanja in tega (s cimer sem mislila na vse, kar zene cloveka v taksno, a z negativnim predznakom - se pravi tud pohlep itd.).

 

Point pa je v sledecem: v bistvu nastane s smrtjo praznina v teh, ki ostanejo.

In potem jo, namesto z ljubeznijo (zdravo, naravno zalovanje, objokovanje umrlega in s tem tudi poklon njemu kot zivecemu), polnijo z ne_ljubeznijo.

skratka, to praznino morjo nekak zapolnit in potem ta cas zalovanja 'porabjo' v sovrastvu itd.

s cimer pa se opeharijo za naravno zalovanje in tud zato umrlega *ne pustijio v miru odit*. In so potem marsikdaj ves lajf v agoniji.

Tako menim o tem.

 

Ja... :sori:

In to je tisto kar jaz v takih primerih ne morem ne dojet, ne razumet, toliko mi je to tuje.

Pa to ni osamljen primer(tistega iz Kranja ne poznam)

Lansko leto(mislim... x?x ) nekje na primorskem - gimnazijski maturant bežal pred policijo na sposojenem motorju in se ubil.

Krivili so policijo ker ga je zasledovala... :eek: x!x

Par let nazaj nekje v posočju - štirje mladi zaradi prevelike hitrosti z avtom prebili oz. odtrgali zaščitno ograjo, zleteli v Sočo in umrli.

Krivili so vzdrževalce ceste zaradi ograje.

V nobenem od omenjenih primerov nihče od svojcev očitno ni upošteval možnosti da bi bili vsi ti mladi ljudje še živi če bi se držali zakonov in predpisov, in so ravno tako besno iskali krivce vsepovsod.

 

Žal je takih primerov še več, preveč... :sori:

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

jp, cist isto mislim tle.

 

saj je grozno in razumem (oz. skusam si predstavljati), ampak vse to iskanje krivcev ni v bistvu nic drugega kot poskus povrnitve oz. spreminjanja preteklosti, kar je pa jalovo pocetje. pa ze zato je v prazno oz. ne more nudit nekaksne odresitve, zadovoljitve. ze cist energetsko.

 

sam kako bos spremenil miselnost folka! xrolleyesx

ki ze v manjsih zadevah, vsakdanjih, nepomembnih, ni nihce nikol sam kriv nicesar. xrolleyesx

kako bo pol tolk zavesten, ko gre za take izgube.

tko da, sej jih stekam.

sam mi je zalostno, ker namest da bi ohranili pozitivni duh umrlega ga na nek nacin zapackajo s tem.

 

ce bi bila moznost, bi povprasala umrle, kaj si mislijo o tem: ali jim je vsec, da po njihovi smrti se leta preganjajo po sodiscih pa skusajo se unmu -povzrocitelju - unicit lajf, z utemeljitvijo pravice, kar pa v bistvu ni nic druega kot 'zob za zob' - torej mascevanje.

Mislim da bi bla vecina teh, ki so odsli, v bistvu proti temu.

In, kot sem ze rekla, vse te svojce in vse, ki tozijo, bi vprasala, ce bi bli zadovoljni in potolazeni, ce bi se samo sklenilo da so povzrocitelji krivi - brez tud materialne povrnitve "za dusevne bolecine".

 

Nihce si ne predstavlja pa, kako je eni punci, ki pri 21 letih do smrti povozi nekoga!

NIKOL vec se ne bo zbudila v dan brez tezhe na ramenih.

Mi pa vidmo samo iz strani, vedno vedno vedno: ce bi bila ZRTEV nas bliznji.

Kaj pa ko bi nas bliznji bil KRIVEC?

a bi se tolk bli naklonjeni preganjanju, linchu in ostalemu??

 

to se v vseh teh temah vedno sprasujem (in sem tud tocno tole ze gotovo vsaj 1x pisala).

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Velik ljudi se kakega cekina preko odškodninskih tožb ne bi branilo.

Tipajo za možnostmi. V kolikor so/bi lahko bile. S pomočjo bolj/manj "specializiranih" odvetnikov.

Pobudniki/organizatorji, "krmarja" čolnov sta itak že pokojna.

Mogoče bo kdo se spravil tožit dediče kakega pokojnika. Ljudje eni predsodkov ravno nimajo.

V kolker mislijo, da so možnosti za njih.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

unicit lajf, z utemeljitvijo pravice, kar pa v bistvu ni nic druega kot 'zob za zob' - torej mascevanje.

Mislim da bi bla vecina teh, ki so odsli, v bistvu proti temu.

 

Sicer se strinjam z vsem kar sta napisala z Alefom, edino tule mislim da ne gre toliko za neko maščevanje, ampak bolj za preusmeritev krivde na drugo osebo, v smislu "naš ni kriv, krivi so drugi". Lažje je razmišljat da je krivec nekdo, ki nam čustveno ni tako blizu. Zato se je pa najlažje zgovarjat na določena podjetja, ker oni bi pa ja MORALI poskrbet da bomo mi varni (pa čeprav se pri tem ne držimo pravil/navodil/opozoril).

 

Podobno se zgodi ko gre nekdo na operacijo, operacija ne uspe in zato tožimo zdravnika (ki nam je hotel pomagat). Ampak treba se je zavedat da smo se mi sami odločili da bomo napravili ta korak, in da je na nas samih da se čimbolj informiramo. Jst se držim načela da za naša življenja odgovarjamo mi sami, in da če napravimo napako ali nam nekaj ne uspe tako kot smo načrtovali, da smo pripravljeni tudi nositi posledice. In ne da kažemo s prstom na druge. Še manj pa naši svojci.

http://shrani.si/f/3O/NC/x6OwT9s/1/sun-love.jpg
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

imas prav. :palec:

tud men se grdo slis mascevanje, a preprosto ne najdem drugega izraza oz. pojma oz. takole je: v koncni fazi teh obcutij, stanj ni spet toliko; V OSNOVI jih vse lohk svodis na par njih.

In vse kar je NASPROTNO od ljubezni, je neljubezen - ki pa ma pol vse te ostale nianse.

Dejstvo pa je, ce delujes v in iz ljubezni, vsega ostalega ni.

Podobno kot je z resnico. Oboje samo preprosto JE. ne rabis ju iskat. preprosto odvrzes neresnico in neljubezen in ne obratno: da si ne vem kolk prizadevas zanju. kajti cim si prizadevas, to ni to.

 

jp, kot sem ze rekla, gre po 1 strani za mashilo (custvene praznine), in po 2., kot ti pravis, za preusmeritev. xyesx

 

Pa se nekaj je: folk iz ne vem katerega razloga misli, da bi moral biti lajf pravicen. No in ni (vedno). Za nikogar. Za ene na enem podrocju ni, za druge pa na drugem.

Ce bi bilo vse pravicno, ne bi blo invalidov, lacnih, ne bi otroc umiral, s puskam se bojeval, ne bi blo pedofilov in posiljevalcev.....

Ni pravice. vse samo JE.

In vec proizvedemo in vec nas je oz. bl se sirimo in mnozimo, vec je tud taksne in drugacne *izrojenosti*. in tud *krivic*. ker ce brezobzirno ruzhimo (recimo tud po naravi), se nam slednje/-a "mascuje" in nam potem "dela krivico": toca zbije enmu revezu kmetu tam.

al pa eni svinjakarji onesnazujejo, folk pa umira. ampak vedno pa ne mors najdt neposrednega krivca....

 

~~

 

... to je bla pac debata o tem, predvsem splosno (smo mal se pac zaprical), no tegale pa nisem se nic komentirala:

se mi zdi kul, da so si ocitno premislil oz. se odlocil, da ne bodo tozil. :palec:

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

sem tud sama na to pomislila (saj ne mors da ne bi - 1 dan po slovesnoti, skoraj na dan plebiscita, cak 2 tabli itd.), po drugi strani pa ponudi to *razlago* starsu umrlega otroka recimo v taksni ali podobni nesreci.

al pa pac v primeru 'gud gaja'.

ce bi tam navrgel: ja ja, karma, bi se totalen plaz nate usul.

 

(itak pa seveda je karma. tko kot je vse. ampak nekje nam je ta misel prikladnejsa oz. se hitreje ponudi kot pa drugje)

 

 

Enostavno je govorit in pisat, ko se ne tiče nam bližnjih,

s tem tudi večja "razsodnost" o dobrem slabem.....

 

Ker je bil "slaven" ga je "škoda". Za nekoga ki zapusti nekaj otrok, ženo z minimalnim dohodkom, napol zgrajeno hišo.....

takega se komaj omeni v kakšnem mediju.

Duhovno smo močnejši ko nas je več, saj smo samo tako lahko celota!
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Tole pa na tvoj post Ale:

 

Ljudje, če nudijo neko storitev, recmo tud adrenalinsko, morajo poskrbeti za varnost. Če torej,če se greš rafting, al pa s kanujem vozit----zaraven paše , rešilni jopič . obvezno. Pa, če si še tako dober plavalec x:)x Zdaj tam kjer se gradi elektrarana je pa gradbišče ...torej sploh prepovedano območje ...za pa recmo navadne smrtnike. kdo je tukaj kriv ....oboji ...Tako da je po moje brezveze kolčkaj razpravljat tukaj ...lahkomiselnost ljudi in neprofesionalci ...

Ja, res je da je obvezen jopič, ampak če ga ti nočeš dat na sebe te jaz ne morem prisilit da boš to storila. Sicer lahko zahtevam da ga oblečeš vpričo mene ali pa ti ne posodim kanuja, vendar ga lahko ti še vedno v moji odsotnosti slečeš. Tko da tu je popolnoma in samo tvoja odgovornost kaj in kako boš storila, in koliko ti pomeni tvoja varnost. Zato sem še vedno mnenja da so sami odgovorni za kar se je zgodilo. Pa tudi rešilni jopiči jim po mojem mnenju v tistih vrtincih ne bi nič kaj dosti pomagali.

 

Tudi so češki raftarji se spuščali po Soči, brez našega vodnika, z neprimerno opremo, in se pri tem utopili.

Kdo je bil kriv? Oni ali vodnik ker ni tekel za njimi in se jim vsilil v raft?

 

Glede operacij ...pa saj, ko si v narkozi, itak ne veš nič-recimo , si v totalni odvisnosti od drugih ..je pa res, ko podpišeš jih pač rešiš krivde npr, če jim operacija ne uspe ...

ne vem vse včasih tudi nismo sami krivi ....to je isto kot grem k profesionalcu po dobim ven šlamaze... x:)x

Npr greš h krojaču -želiš plašč. dobiš pa moško obleko..čeprav točno veš o kakšnem plašču sta se takrat pogovarjala ..tud o postopku dela x;)x

Zdravljenje ni samo operacija pod narkozo, ampak tudi kako se boš ti zavzel za svoje zdravljenje, koliko si boš sam pomagal in ne samo prelagal odgovornost na zdravnike.

 

Tole s krojačem je pa čisto druga zadeva. Če ti ne napravi obleke po naročilu, je nisi dolžen plačat, oz. lahko zahtevaš povrnitev stroškov.

 

*

Pa se nekaj je: folk iz ne vem katerega razloga misli, da bi moral biti lajf pravicen. No in ni (vedno). Za nikogar.

Kaj pa je sploh pravično? Da imamo tudi mi nekaj kar ima sosed? Da smrti, bolečine, bolezni... ni in da bambiji veselo skakljajo okrog nas, ko mi veselo poležavamo v senci drevesa? In da dobimo plačo da si lahko kupimo hišo, jahto in da gremo na potovanje okrog sveta?

 

x:o)x x:Dx

 

Ja, kot si rekla, pravičnosti ni, in je tudi ne potrebujemo.

Vse kar rabimo je živet v tem trenutku, bit v harmoniji s samim seboj, in reagirat takrat ko nam pridejo novi izzivi naproti. Z ljubeznijo.

http://shrani.si/f/3O/NC/x6OwT9s/1/sun-love.jpg
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Objavi novo...