Skoči na vsebino

Prebrali smo..


astra

Recommended Posts

Ja ni problema ..ja saj ga plačaš...

 

Hjm ni v tem point ..če nekaj ne znaš..hjm potem ne podcenuj drugega, ki to zna tud brez diplome x;)x

 

Žal se mi zdi da je point ravno v tem.

Podcenjevanje ljudi zaradi njihove narodnosti, domovine, kulturnih navad, nizke ali nikakršne izobrazbe, pa tudi zaradi socialnih in materialnih razmer v njihovi domovini.

Sramotno nizke plače za to da delajo po cele dneve, v zelo težkih pogojih - ker zanje je to še vedno bolje kot tisto kar so imeli doma.

Evropska kultura... :vragec:

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

v današnjem delu, pod mnenji na 4. strani zelo dober članek rudija rizmana. ti ekonomisti so taki bumbarji. mene prou zanima kaj nosjo po podstrešjih. še zadnjič gledam eno oddajo, ko se je šlo za finančno krizo. pa to so sami degeneriranci. brez zajebancije. tolko so ustaljeni v svojem poslu, da ne vidijo dlje od svojega nosu. in to nevemkakšni dohtarji. tam itak habilitacije talajo po tekočem traku. no, zato je fajn prebrat mnenje, ki skuša reči bobu bob.

 

ej stari... BOB je BOB.

 

xrainbowx

Potovati! Izgubljati dežele! Biti nenehno drug, biti v duši brez korenin, živeti samo za zrenje!

Ne pripadati niti sebi! Iti naproti, slediti odsotnosti tega, da bi imeli cilj, in tesnobe, da bi morali nanj priti.

Tako potovati, je potovanje. A na njem sem, ne da bi mi bilo treba več kakor sanje o prehajanju. Ostanek sta zemlja in nebo.

Fernando Pessoa

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Sanader prepovedal božične zabave

 

 

Vlada bo uravnotežila proračun

 

Predsednik vlade Ivo Sanader pravi, da ni razloga za paniko, ampak se mora država vseeno zresniti. »Zato smo prepovedali kupovanje božičnih in novoletnih daril, prav tako pa organiziranje zabav,« je povedal hrvaški premier.

 

Kot da imajo samo to za pošlihtat... xrolleyesx x:o)x

 

Vlada je prav tako obljubila, da bo uravnotežila proračun. Če bo do tega dejansko prišlo, se bo to zgodilo prvič v samostojnosti naše južne sosede. Proračun Hrvaške je močno odvisen od turizma. Pojavlja se namreč strah, da bo turistični obisk prihodnje leto močno upadel.

 

Seveda bomo spet krivi Slovenci... :o|o:

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Croatia In Chaos [by Jeffery T. Kuhner, Washington Times]

Link in spodaj komentarji :

http://www.washingtontimes.com/news/2008/n...oatia-in-chaos/

 

Washington Times: Sanader in njegovi privrženci so vpleteni v rop velikih razsežnosti

Link in spodaj komentarji :

http://www.dnevnik.si/novice/svet/1042220893

 

Iz komentarjev bralcev

"... Kriminala v Ameriki na pretek. Vsake vrste. Ko pride do gospodarskega so pa tam po vecini "zgresene investicije", ko pa uide iz vajeti je pa recesija, kakor rečejo. (Enron, Lehman Brothers, Citibank, etc etc etc).Da o Cheney-u pa Haliburtonu sploh ne govorimo...

 

... Pri nas so se dogajale iste stvari kot na Hrvaškem!!! Tudi pri nas si je peščica prilastila premoženje vseh - in ta peščica je bila včlanjena ali je vsaj simpatizirala z vladajočo stranko (na Hrvaškem HDZ, pri nas LDS in ZLSD). Bavčar je član LDS. Jankovič je simpatizer ZLSD in LDS in Zares. Šrot je (baje bivši) član (ZL)SD. Rigelnik, lastnik Autocommerca, je član LDS. Petan, lastnik Dnevnika in Term Čatež, je član LDS. Bohorič, direktor Save, je član (ali vsaj simpatizer) LDS. Valant - LDS ...

 

... Bavčar naj bi bi bil član LDS. In kolikor vemo je najboljši prijatelj Janše (ne Golobiča ali Pahorja), najbolje pa se mu je godilo prav pod Janšo. Najbrž tudi Klima Petek ni član SDS, tudi Božidar Novak ne ali Marko Kryžanovski ali Lovšin, sta pa zato člana SDS Zagožen (HSE) in predsednik uprave Luke Koper Časar ..."

 

Treba je preprečiti odliv denarja iz Hrvaške [Mesić]

Link in spodaj komentarji :

http://www.finance.si/229358/Mesic_Treba_j...arja_iz_Hrvaske

Mesić bi "upravljal" s tujim denarjem. -)

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Kam gre denar je mogoče bolje ne vedt, ker bi vsi lahko pristali v umobolnici.

Bodo ga pa sigurno zafučkal, saj to obvladajo.

 

Vlaki so primerni življenjskim standardom.

 

Youtube se pa znajde. Vsi javkajo o recesiji, oni pa v razvoj in dlaje akcija.

Duhovno smo močnejši ko nas je več, saj smo samo tako lahko celota!
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Tole je pa najbolj kruta stvar, kar sem jih prebral :sori: :V:

 

mučenje živali v slo

 

''Našli smo psa, ki je bil očitno vse življenje privezan na strop ali kako drugače od zgoraj, tako da sploh ni znal več sedeti. Imel je poškodovane male možgane, veliko globoko rano okoli vratu in ušesa brez dlak. Obravnavali smo tudi primer krav, ki so stale do trebuhov v lastnem gnoju, z gnilimi parklji, brez sena in vode.""Nekoč smo naleteli na primer "ljudske" metode kastracije psa, ko so mu z elastiko zavezali predel nad modi, da je imel vso tkivo ob modih in bližnjih notranjih organih gangrenozno. Našli smo psa, ki je imel tako veliko klopov, da skoraj ni imel več krvi. Poginil je, ni bilo več pomoči. Goneča psica je bila z vrvmi privezana na dve drevesi, da se ni mogla usesti. Lastnik jo je po vsej verjetnosti nastavil za samce."

 

"Maček je imel na glavo zalepljeno konzervo. V hudih mukah se je zadušil. Mučitelji vtikajo petarde v zadnjične odprtine brezdomnih mačk, ki potem z razparanim zadnjim delom živijo še nekaj dni in umirajo v najhujših mukah. Nekateri psi in mačke so zaprti v kleteh in nikoli ne vidijo dnevne svetlobe. V smeti odvrženi, v vrečkah zaviti mladički psov in predvsem mačk, še živi … Še bi lahko naštevali, vendar se ne spomnimo vsega ...''

 

taka je ta višja kulturna raven x^x :vragec:

 

Neverjetno,.šele zdaj prebral tvoj post. Brez besed..

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

mučenje živali v slo

taka je ta višja kulturna raven x^x :vragec:

 

Včasih ko preberem kaj podobnega skušam dojeti kaj se dogaja v umu človeka ki je sposoben česa takega.

Pa... :C: ...ne gre, ne zmorem... :sori:

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Res je, zato pa stremimo da bi postali družba znanja, zato, da lahko imamo druge ljudi za manjvredne, sami pa se kitimo z nekim blaznim znanjem, ki je žal v praksi povsem neuporabno.

Berem, da samo Indija producira 50 000 vrhunskih IT diplomantov na leto.. kako bo torej Slovenija, ki proizvede morda enega vrhunskega na leto, lahko sebe poimenovala družba znanja?

Da o Kitajcih ne govorimo..

 

:vio:

Družba znanja... :eek:

Ne me j***t... :vragec:

 

Se vračamo potemtakem v tisto obdobje ko bo del ljudi moral biti zasužnjen, da bodo vsi znalci lahko bili plačani za svoje nedelo?

 

Pa, tam smo že, če pogledamo plače, pa delovne in stanovanjske pogoje zaposlenih pri gradbenih baronih, pa še marsikje drugje.

Mi to zgleda zelo podobno fevdalizmu... :vio:

 

Ne štekam res ne.

 

Nisi edini, tudi slovencelj Alef s kmetov ne šteka... xnckrivx :sori:

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Medijska svoboda po sloven(celj)sko

 

Sicer mi je omenjena oddaja :xx!: :xx!: ampak nekemu krogu gledalcev pa njena vsebina nekaj pomeni.

Demokracija... :vio:

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Bomba na Kmetiji

 

:vio: x:Dx :palec:

Jaz nisem bil... :inocent:

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Slovenec poje 64 kg mesa letno! :eek: :eek:

 

http://24ur.com/novice/slovenija/slovenec-...mesa-letno.html

 

:eek: :o|o:

Zanimivo... :vio:

To je dobrih 17 dek ali če točno napišem - 175 g mesa dnevno.

Ker ga dojenčki ne jedo, ker je precej Slovencev vegetarijancev, ker si pri plačah in penzijah kakršne pač so večina prebivalstva ne more privoščiti mesa vsak dan, mnogi niti vsak teden, nekateri sploh nič, me nekaj zanima... x?x :vio:

 

KOLIKO GA POTEM NEKATERI POŽREJO DA JE DOSEŽENO TAKO POVPREČJE? :xx!: :xx!: :vragec:

 

Teorija o segedinu je očitno še v veljavi.

Za tiste ki jo ne poznate - eni jedo meso, drugi samo zelje.

Statistika pa pravi da vsi jemo segedin... :vio:

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

mene je danes zanimalo samo tole x;)x x:Dx x:o)x

 

http://www.dnevnik.si/novice/slovenija/1042223062 x:px ... malo pa bo ... vprašanje, kaj bo čez 2 leti :inocent:

 

Sem se precej začudil, ko sem tole videl. Nekdo nima najbolj občutka kako s pokojninami. Nekaj let smo imeli obdobje rasti (tudi prave rasti, ne le napihovanja). Zdaj, ko se je recesija komaj šele začela poznat, pa udarijo ven z višjimi pokojninami. Čudno je najmanj, kar lahko rečem. :eek:

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

lej ... pokojnine se že ves čas usklajujejo po zakonu ... koliko je pravičen bi se dalo dosti razpravljati, pa raje ne bom x;)x ... zakaj pa misliš, da me zanima, kaj bo čez 2 leti ... ravno zaradi recesije xcivx

 

Mhm, te razumem. No, sam se pač čudim ravno zaradi pomanjkanja tajminga. Zakon gor ali dol, pokojnine morajo biti na pravi ravni in v skladu s stanjem gospodarstva nasploh.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Precej x?x

Še na tem kao duhovno ozaveščenem forumu se mi zdi, da jih ni glih hudo precej... kaj šele na splošno.

 

:o|o: x:Dx

No, jaz nisem med njimi.

Pa tudi med tistimi ne ki ga pojedo 175 g na dan.

Pa saj ni važno koliko procentov jih je, statistiko to ne zanima.

2 mil. Slovencev požre toliko ton mesa letno.

In kar ga ne pojedo vegetarijanci, dojenčki, tisti ki si ga ne morejo privoščit, ga mora pojest nekdo drug.

Segedin... x;)x

Verjetno pa obstaja kakšen statističen podatek koliko % Slovencev je vegeterijancev, pa ga poišči če te zanima... :vio:

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Verjetno pa obstaja kakšen statističen podatek koliko % Slovencev je vegeterijancev, pa ga poišči če te zanima... :vio:

Že parkrat sem v medijih naletel na podatek 10%. Kar pa je po moje precej pretirano.

 

 

 

 

Tkole po moji skromni oceni je ljudi, ki ne jedo mesa ne rib ne jajc okoli 3 do 5% celotne populacije.

Ja če tole drži, je že kr v redu. (čeprav mam občutek, da je še manjši procent)

 

 

 

Etičnih vegetarijancev [vseh sort] nekaj kar poznam.

Hja, verjeten zato, ker si v takem krogu ljudi. Tud moji kolegi/kolegice so večinoma vegiji, sam mam pač tak krog folka okol sebe.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

"Po neuradnih podatkih je v Sloveniji od pet do deset odstotkov vegetarijancev, veganov in presnojedcev."

http://www.zurnal24.si/Sojin-tofu-namesto-...jefitness/69758

 

"Leta '97 naj bi raziskava Študentske organizacije ugotovila, da je deset odstotkov slovenskih študentk in osem odstotkov študentov vegetarijancev."

http://www.mladina.si/tednik/200813/clanek...a-jure_aleksic/

 

"70 odstotkov vseh svetovnih vegetarijancev naj bi živelo v Indiji."

http://www.rtvslo.si/zabava/modload.php?&a...&c_id=37130

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

ne morem kaj ..samo če me nekdo popravlja ..mu moram dokazat ... xDDx da so to veliki možgani...

Veliki možgani urejajo:

zavest

spomin

abstrakcijo

voljo

razumske reakcije

lokomocijo

asociacijo

čutilno središče ali senzibilni center za:

trup

sluh

vid

gibalno središče ali motorični centri za :

spodnji ud

zgornji ud

jezik

grlo.

 

Mali možgani urejajo :

urejajo skladnost naših gibov

mišični tonus

ravnotežje telesa.

 

Brez veze tole .... x:px

Hjm razen če ne vem ..mate moški več možganov x;)x x:o)x

 

nimajo, nimajo. po moje je perešček napačno uporabil besede. Govori se, da imajo moški dve glavi...in da ne morejo uporabljati obeh naenkrat

vaja dela mojstra, če mojster dela vajo
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Žaba v špinači

 

:eek: :wOOt:

Dober tek... :sick:

 

Se pa take stvari pogosto pojavljajo.

Še ne dolgo nazaj je nekdo našel cigaretni ogorek v kruhu kupljenem pri najboljšem sosedu.

En del ga je celo pojedel... :vio:

Pa - ne spomnim se več ne kje ne kdaj - miš v kozarcu kumaric.

Nimam pojma kako bi take stvari v proizvodnji lahko slučajno zašle noter?

Je to izžživljanje zaposlenih ali kaj?

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Objavi novo...