Skoči na vsebino

Prebrali smo..


astra

Recommended Posts

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

http://www.vukovi.hr/gl_udr/udruz.html

 

http://www.vukovi.hr/gl_udr/vijesti_dat/vij_hrveva.htm

 

Hrvaška je, kljub temu, da jo imamo za barbarsko, pri zaščiti narave in živali svetlobna leta pred nami.

Pri njih je strogo zaščiten, pri nas pa jih streljamo iz zabave.

 

Aha.

Ja, posebno drugi link kaže njihovo veliko ljubezen do divjih živali... :vio: :inocent:

Pri nas krivolovcev ali po domače divjih lovcev sploh ne rabimo.

Dovolj škode naredijo že ta pravi... :vragec:

 

Pa še ena iz tvoje priljubljene "ljepe naše"

 

Bojkot Slovenije

 

Saj morajo ščititi volkove, ovc imajo preveč... http://www.cosgan.de/images/smilie/tiere/g045.gif http://www.cosgan.de/images/smilie/tiere/g045.gif

Nekako jih je treba razredčit... x8Dx x:px

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

v aktualni mladini:

 

lev kreft o družbeni morali in etiki ter

 

jani kovačič o naši topoumni konfomnosti.

 

za prebrat x;)x

 

xrainbowx

Potovati! Izgubljati dežele! Biti nenehno drug, biti v duši brez korenin, živeti samo za zrenje!

Ne pripadati niti sebi! Iti naproti, slediti odsotnosti tega, da bi imeli cilj, in tesnobe, da bi morali nanj priti.

Tako potovati, je potovanje. A na njem sem, ne da bi mi bilo treba več kakor sanje o prehajanju. Ostanek sta zemlja in nebo.

Fernando Pessoa

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Papež obsodil homoseksualnost

 

Kako gre že tisti ljudski rek... x?x

Najprej pometi pred svojim pragom... :vio:

 

SDS-ova vlada v senci - seveda z Ruplom

xrolleyesx :vragec: :xx!:

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

kaj pa je v tem slabega?

 

je treba akademikom v vladi pač malo "pomagat", če se ne znajdejo revčki.

 

Ka je slabega? :eek:

Butasto vprašanje... xrolleyesx :o|o:

Rupel, kaj bo drugega... :vragec:

 

Proti "vladi v senci" pa nimam nič.

Sprašujem se samo katera vlada je v senci... :vio:

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ne odpre mi oz. ne zarola filmcka, sam naslov sm uspela vidt (tko da ne vem za kaj tocn gre)

 

Bobnar: mors pa priznat da je vsaj posreceno to, da je Rupl spet in. x:px

(no jaz vidim predvsem, da je pac vendo in povsod zraven nekdo, ki ne sam da ga folk ni izbral, ga celo noce in se za to clo javno zavzema, glasno protestira. a kaj se zgodi? svoje 'dejstvovanje' podvoji).

Teb se zdi to OK in moralno, das lohk palce temu?

 

sicer pa tko k prav alef in kot pravis: v bistvu logicno, sej se je pricakovalo, cist kul, po 1 strani, po 2. pa ne. predvsem se mi zdi kar grozljiva ta strasna zelja oz. sla po moci in vladanju. In zdaj bomo mel *dve vladi*. x:o)x skratka, sami vladarji in sam pogovarjajo se, kje bo kdo.

Sicer se strinjam, da tole ni nic vse skupaj, eno samo mencanje in cudno obnasanje (predvsem Pahorja), sam kako to, da jAnsa, k nenadoma tok dobr vse ve in predlaga in steka, ni preprosto tako postopal ze pred par mesci, plus ce se ne motim, je se do pred meseca trdil, da pri nas recesije ni - zakaj zdaj nenadoma taka panika in nezadovoljstvo nad prepocasnostjo vlade pri ukrepih - saj ce bi blo po njihovo, bi se kasnej zacel, Pahor se je vsaj zavedal krize. x;)x

skratka, ce bi se Jansi tok slo za nas in za konkretno usmerjeno dleovanje, bi ze prej lohk tko postopal.

Po bitki so vsi generali. x:)x

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

v bistvu logicno, sej se je pricakovalo, cist kul, po 1 strani, po 2. pa ne. predvsem se mi zdi kar grozljiva ta strasna zelja oz. sla po moci in vladanju. In zdaj bomo mel *dve vladi*. x:o)x

 

skratka, sami vladarji in sam pogovarjajo se, kje bo kdo.

Sicer se strinjam, da tole ni nic vse skupaj, eno samo mencanje in cudno obnasanje (predvsem Pahorja),

 

Saj je bilo jasno da bodo Janša & Co. ustanovili vlado v senci.

Pa da bo nagajanje z njihove strani.

Sem pa pričakoval da bodo imeli malo bolj dostojne nasprotnike.

Tako pa... :o|o: xrolleyesx

Pravilno bi bilo - ne vlada v senci ampak senca od vlade... :xx!: :vragec:

 

O sedenju na dveh stolih in nevarnosti "priščipnjenja" je bilo pa že govora tukaj... :vio:

Samo se bojim da bosta tokrat ta dva stola uščipnila koga drugega ne pa tistega ki sedi gor... :vragec:

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

"Remember when I told you how my

Kin is different in some ways?

And how you should not fall in love

With someone like me, anyway...

Between the lines, people see signs

When they feel the sear, every day's fear...

And one night their torches

Find the girl without a name...

And the one who has her

Love is no more safe..."

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Lipa spet odpira vrata...v protes proti krivici ki jo jim je storila država... :vio: :vragec:

 

Predlagam "odpiranje" s pirotehniko... http://www.cosgan.de/images/midi/boese/s025.gif

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

o fuj x:o)x

sej to bi znalo laufat, kak mcdonalds in podobni bi to podprli zihr x:Dx vsaj v ameriki bi jim šlo. alpa tud ne, tam majo radi svoje salo, sodeč po vedno večjem številu ssbbw (super size big beautiful women) posnetkov na youtube... gledanje na lastno odgovornost :vragec:

 

 

Ejga cel svet bi se lahk na račun amerike in njenih debeluhov vozu xrolleyesx

"Remember when I told you how my

Kin is different in some ways?

And how you should not fall in love

With someone like me, anyway...

Between the lines, people see signs

When they feel the sear, every day's fear...

And one night their torches

Find the girl without a name...

And the one who has her

Love is no more safe..."

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ejga cel svet bi se lahk na račun amerike in njenih debeluhov vozu xrolleyesx

 

x:Dx x:px

Enkrat sem nekje prebral eno zanimivo izjavo o tem... x8Dx

 

Kitajcev je približno 1 miljardo in 200 milijonov, Američanov pa okrog 300 miljonov.

Če bi jih pa dali na vago, bi bili oboji enako težki... :vio:

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Šrotovi dolgovi - potop za NLB in NKBM

http://www.finance.si/233656/%A9rotovi_dol..._za_NLB_in_NKBM

Pogledali smo, katere banke je lahko strah, da bi posojilna spodobnost Boška Šrota šla v maloro, in kolikšne lastniške deleže Laškega in Mercatorja bi pridobile banke v primeru konverzije dolgov

 

Katastrofalno poslovanje medicinske fakultete

Pomanjkljivo računovodstvo, nepravilnosti pri plačah, dodatkih, honorarjih in javnih naročilih na medicinski fakulteti in njenih inštitutih - vse to gre v milijone evrov; del nepravilnosti so odpravili, preostale morajo v 90 dneh

http://www.finance.si/233679/Katastrofalno...inske_fakultete

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Eva Longoria v zakonu pogreša ... Športnik njen nima časa

http://www.zurnal24.si/V-zakonu-pogresa-se...gazin/vip/85708

 

Internet Zmenkarije

http://www.joker.si/mn3njalnik/index.php?showtopic=148231

 

Mini turbo raketa

155 kilovatov ali 211 KM, 238 km/h, 6,5 sekunde in nenazadnje 131 konjskih moči na liter gibne prostornine.

http://www.zurnal24.si/mini-john-cooper-wo...to/testi/85094#

 

Pet kajakašev in ribičev se je ob avstralski obali iz oči v oči seznanilo z belim morskim psom. Družbo jim je delal, ko so veslali nad koralnim grebenom severno od Sydneyja. Morski pes je kakšnih deset minut krožil okoli njih, nato pa je odplaval drugam.

http://www.izklop.com/?url=links/start&amp...en&id=48548

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Riba prezivela 13 ur brez vode xDDx x:o)x

 

(haha, en je napisal spodaj pri komentarjih, da je ves dan vozil okol v vrocem avtu ribo, ki jo je kupil se zivo, jo dal doma v skledo z vodo in je ven skocila, se ziva.

nakar je pol en drug napisal, da je on pa kupil zmrznjeni file lososa in da ko ga je odtajal in hotu dat pect, je pa iz ponve skocil ziv. :D)

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

dons sm prvic v lajfu (in z zadnjim cashem x:o)x xDDx) kupla revijo Reporter. x:)x

k se da not prebrat mojo letno astro napoved za 09 po mescih. x8Dx

(pa da mam za arhiv :vio:)

 

O hej!! tud na netu nasla obvestilce: Reporter st. 33

(kjer med drugim pise: "Astrologinja Marsa pa je posebej za Reporter napisala lunin horoskop za leto 2009." xDDx)

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

a ne! xDDx

thx za fidbek! x:)x

 

(aja kaj je pa tud zanimivo! xDDx da je ravno v tej! stevilki tud clanek o fvju in tem, *gibanju*, tako da sem pravzaprav *not* kar z vecih razlicnih referenc. in clo na eni fotki. xDDx (TZB mini lp, ovitek).

cesar pa NISEM VEDLA! da bo vse to not!

tko da mam zdej to stevilko lohk kar *veckratno za arhiv*. xokx

ful dobre. se mi fajn zdi. xDDx)

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

ja men se je zdela tud dobra cifrca. xDDx ok, ni sicer 13 x:px, ampak gre skoz. x8Dx x;)x

 

... .... *

* zdajle pa mal podrobnejse sele berem -prvic, odkar sm oddala- in vidim da so lektorski popravki, kar sicer pozdravljam, ne glede na to, da sm tud sama lektor, a sm pa mal slabe ratala, k vidla, da text mal shepa zarad POPRAVKOV! :o|o: - kar je mal mim... cemu popravljat, da je pol slabs! tud lektorsko! :o|o: x:o)x - sicer pa nimam pripomb... napisala sm itak mal daljsi text, a ga zarad omejitve znakcev ze sama prilagodila, pac rezala *leporecja* in *tehnicnosti* (mrke, retro merkur...)...

 

Primer njihovega (lektorskega) popravka mojega texta :

Napisala (in oddala) sem:"... Zadnji aprilski vikend bodo energije spet postale prijetnejše in bomo pozitivnejši, bolj odprti in se bomo vsega lotevali z več navdušenja in vneme..."

Objavljeno pa je: "... Zadnji aprilski konec bodo energije spet postale prijetnejše, zato bomo bolj pozitivni, bolj odprti, vsega se bomo lotevali z več navdušenja in vneme..."

 

torej, ok, popravljaj(te), sam brez veze da na narobe oz. tud ce sm morda kako besedico mal nerodno postavila, pa je vsekakor bolj prav, kot da se spremeni smisel povedanega in pol ni smisla.

 

saj (se) stekamo, lektor pac z rdecim kulijem chekira text, v nizki prezhi. xDDx (tud sama sm lektorca, ne sam na LN, LK itd., tko da vem), ampak vseen.... bolj tecno je, ce je smisel narobe, kot kaka vejica in namesto 'in' 'ter'.

nenazadnje sm jaz podpisana pod to. x!x :o|o:

 

ampak sicer pa kot pravim sm zadovoljna in se podpisem. x:)x

(in tud odnos je bil profesionalen in kul, brez kompliciranja, cesar pravzaprav zal nisem glih vajena, tko da, vse z vsem: x8Dx. x;)x)

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Objavi novo...