Skoči na vsebino

Prebrali smo..


astra

Recommended Posts

Mah tale Free bo še med seksom študiral kolikšen je vpliv le tega na okolje xrolleyesx

x:px

 

ja, okol sansota - maj mistejk.

ampak pac sem podala bolj kot zanimivost, dejansko v stosu 'prebrali/zasledili smo', kot pa da bi k sportu to sodl, k sm sam santosa (*znanca*) komentirala, ne sportnika.

drugac se pa strinjam, jasno, bolj so razprsene teme, manj so pol zanimive in tekoce, pa se raztrescen je po vsem F.

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

se ukvarjala zadnje čase zelo veliko s simboli.

 

koliko dejansko so moderne družbe sploh še dovzetne za simbole, če vemo, da so družbe dosti bolj individualizirane?

še imajo danes simboli sploh še takšno moč, kot so jo recimo imeli v totalitarnih režimih?

in kaj se dogaja s simboli v družbah, ki niso niti dosledno demokratične niti niso povsem totalitarne?

ali je sploh možno sestaviti klasifikacijo simbolov glede na družbene funkcije danes?

 

a zajebawaš? :vragec:

včasih simboli-dons blagowne znamke. simpl kot pasulj. x:px

sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Spet reagiras stari. Kaksna tehnika za custveno obvladovanja bi ti koristila, se bolj pa, kot itaq sam dokazujes s takim pisanjem, odstranjevanje furstracij. :8):

 

Kar se mene tice: ja, sem zafurstriran zaradi tega ker zivim v svetu kjer clovestvo ne zivi primernih odnosov, ne do samega sebe, ne do drugih, ne do okolja. S tem sem kriticen tudi do samega sebe.

Zafurstirana je domalane vecina, ki pise tule na forumu. Razlicni vzroki, razlicne furstracije, razlicne zivljenjske okoliscine in situacije. Razumljivo in socutja vredno.

 

Rek: "live and let live" sicer velja, a kdo je tukaj tisti, ki bo opredelil mejo med skrbeti zase, skbeti za druge, skrbeti za okolje, ozavescati ali siliti, pisati primerno ali neprimerno, dobro ali ne dobro, razumljivo ali ne, biti odgovoren ali ne zmeniti se, med socutjem, razumevanjem in modrostjo tisine, nagibu pomoci ali nagibu strahu...!? Bos ti?

Mislim da to vsi pocnemo. Izbiramo. Na podlagi izkusenj, furstracij, zavedanja...

Kar pa lahko storimo je, da probamo olajsati zivljenje drug drugemu na nacin ki se nam zdi primeren.

 

Pogavitna, ena izmed razlik med nami pa je ta, da nekateri svoje furstracije lahko obvadujejo vsaj do te meje, da z nekimi negativnimi custvi ne morijo vseh drugih (pisalcev, bralcev, mimoidocih, rednih in beznih oseb tule), jih ne zalijo in v vecini ne spotikajo vanje.

Vse drugo pa je stvar razumevanja, razmisljanja in predvsem odgovornosti.

 

Tako kot ti zelis moje pisanje omejiti na nekaj eko-tem, (ki jih bajdvej niti ni veliko (vsaj moje dodanih ne)), tako se lahko vprasas ali tudi samega sebe zelis omejiti na zgolj nekaj tem.

 

Ko ravno otroke omenjas....skoda ker se kaj pomebnejsega ne napisesv vezi z njimi. recimo, kako jim ne bom potreboval karkoli brati, ker bodo vsi govorili o tem. Tudi ti! Se posebej ko se bomo sprasevali ce je se kaj uzitne vode in hrane kje.

 

Pa bodi fajn, ker si fajn! :palec: te imamo radi.

 

 

A nimamo teme Ekologija in naravovarstvo centimeter višje oz. nižje od te.

Ko boš imel otroka, a mu boš bral pravljice, povesti ali pa zgolj statistične alarmantne podatke o stanju okolja?

Ti si stari, oprosti, al resno bolan, al pa totalno zafrustriran, ko že meni tole nonstop naprej mečeš.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

 

Ponesrečeno ime nove gripe

 

Slaba izbira imena kriva za naslednjo neumnost:

"Za najbolj radikalen ukrep so se odločili v Egiptu, kjer je vlada kot preventivo pred širjenjem nove gripe ukazala pokol vseh 300.000 prašičev v državi. Jezni kmetje so zaradi tega zaprli ceste in s kamenjem napadli vozila veterinarjev, ki so prišli izpolnit vladni ukaz." :O:

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

 

Penitentiam agite! Kdo se nam pridruži v povorki flagelantov, ki žebrajo: mea culpa, mea culpa, mea maxima culpa? Prišel je čas, ko Antikrist pustoši po tem ploščatem svetu. O quam salubre, quam iucundum et suave est sedere in solitudine et tacere et loqui cum Deo!

Verba vana aut risui apta non loqui.

Zmaga: Io, Galileo dovessi lasciar la falsa impressione che il sole sia il centro del monde e che non si muova e che la terra non sia il centro del mondo e si muova. La detta falsa dottrina e contraria alla Sacra Scrittura.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

prebrau zelo kratek stavek in sicer, da je zapoved testosterona "Fuck it or Kill it". x:o)x

.

.

.

 

tko, da če vidte kdaj kakšnega tipa za kakšnim prodajnim oknčkom ko se vam prijazno smehjla (recimo v banki al pa na pošti)... ne mu verjet. x:Dx

 

xrainbowx

Potovati! Izgubljati dežele! Biti nenehno drug, biti v duši brez korenin, živeti samo za zrenje!

Ne pripadati niti sebi! Iti naproti, slediti odsotnosti tega, da bi imeli cilj, in tesnobe, da bi morali nanj priti.

Tako potovati, je potovanje. A na njem sem, ne da bi mi bilo treba več kakor sanje o prehajanju. Ostanek sta zemlja in nebo.

Fernando Pessoa

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

...a je tudi on naredil virus...pomoje je hudičevo delo....,ki jim je ušel iz epruvete ali steklenice-virus...

 

Tako da mea culpa ne bo nič pomagala...kaj bolj konkretnega...bo potrebno.

 

Drugače pa cenjeni gospod ...ko se z menoj pogovarjaš govori po naše,.... x:Dx , nam je Primož Trubar vzornik , kar se tiče pridige...

 

Slepa kura je našla zrno, hvaljen bodi Gospod! Končno tudi femina sine ratione uvidi, da je to hudičevo delo. Primus je bil heretik. Dobri škof Hren bi ga lahko odrešil, pa so vmes posegli kosmati kremplji zlodejevi in nabožne bukve so pričeli drukati v tlačanski vulgarni lingvi. Penitentiam agite!

Verba vana aut risui apta non loqui.

Zmaga: Io, Galileo dovessi lasciar la falsa impressione che il sole sia il centro del monde e che non si muova e che la terra non sia il centro del mondo e si muova. La detta falsa dottrina e contraria alla Sacra Scrittura.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

No sem misllila, da premorete kaj več inteligence. pa da boste končno povedali načrt o odpravi oz (kaj bolj konkretnega)..virusa...

 

Pa vidim , da vas je zopet čas povozil... x:)x še vedno ste pri kurah in njihovem zrnu...cccc

 

x:o)x

 

Tale virus nove gripe, kot so jo poimenovali naši brihtni holivudarji je zagotovo ušel iz Ameriških vojaških laboratorijev, kjer razvijajo biološka orožja tako, kot marsikateri virus do sedaj.

http://www.zmade.net/HTML-orodja/GIF%20animacije/Ostalo/u2_uran.gif

"Del našega časa nam ukradejo, del si ga izprosijo, del, ki ostane, pa se neopazno izgubi." Seneka
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

morda. teh teorij je velik.

vsekakor pa se mi zdi cist pretirano razglasat stanje pandemije ob 20 smrtnih zrtvah.

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Na ta način se preusmerja zanimanje javnosti stran od resnih problemov. xDDx
"Del našega časa nam ukradejo, del si ga izprosijo, del, ki ostane, pa se neopazno izgubi." Seneka
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Spremljajte širjenje prašičje gripe na Google-u

 

H1N1 - Google Map.

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ena zanimiva teorija je, da je nova gripa bavbav vladajočih s katerimi disciplinirajo potencialno vstajniško razpoloženo maso. "Ostanite doma, ker straši gripa. Javna zbiranja so prepovedana." Zato so jo tako neučakano sprejeli tudi v Evropo. Ampak če je tako, zakaj potem poročajo, da se zadeva umirja in ni tako agresivna. Mogoče so že prodali ves pretečen tamiflu?

There are well-dressed foolish ideas just like there are well-dressed fools.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

jp, sm glih vidla.

jah, morda je bla res nujna voznja, samo me cudi, da zakaj tko megleno odgovarjajo - saj se vse belezi, snema, majo menda kaksno organizacijo, ipak, se pravi: kaksna nujna voznja? katera nesreca oz. kateri dogodek? To se vse mora vedet. In jasno, se zgodi, zakaj se pa ne bi policajem. Samo vseen - men se recimo se ni.

Zal tko razmisljam, ker sem nickolikokrat bla prica, da so kapsi vmes sirenco vklopl, picil cez rdeco, jo pol izklopil in mirno dalje vozil. Pa ful je teh zgodb, nekatere poznam iz prve roke. Zato ZAL pomislis tudi na to, da so pac divjali, ne nujno zarad nujne voznje.

Je pa res, da ko bi se nam kaj dogajal in bi jih mi cakal, pa nam spet ne bi blo prav, ce ne bi v 3 minutah bli tle.

Zadnjic sem skoz okno gledala pretep oz. prerivanje med varnostnikom v trgovini in 'kupcem', ki je nekaj spljackal, pa ga je ven prisel hajkat varnostnik in je bla cela frka tle spodaj, un ni pa ni hotel dat torbe iz rok in ga je pol ta kr po tleh vlekel... no kakih 5 minut al clo manj, ko so ze kapsi prileteli, torej men se je dzel totalno hitr (zato ker itak jih mora en poklicat, pa ce je varnostnik, vsi racunajo, da ga bo ukrotil pac, pa tako ne javljajo prvo sekundo). No spodaj pa so se mal pogovarjal o tem 'nakljucni opazovalci', pa sm slisala, k je ena se pritozila, ces, kolk cajta so rabl policaji! xrolleyesx in to. So pa totalno hitr prsli! V petih minutah cez guzvo, do sem je tezko hitr pridt z avtom, mors it okol, se prej pa cez hudo krizisce (vsaj eno) in tako dalje.

Tko da zahtevamo ultra nujno voznjo, ko gre za nas.

Ko gre pa za druge, naj pa po polzje vozijo po predpisih x:o)x - med stoterimi, tisocimi! zmedenci, ki jih kolnem in si pravim, da zarad takih resilci in podobni ne pridejo dovolj hitr in nekdo celo UMRE! So torej posredno krivi, da uni niso dobili (pravocasno) pomoci.

Mislm kako se pa folk obnasa, ko je avto na nujni voznji!!

pa to ni res, kaksni hlodi so eni... al pa sploh ne jebejo!!!!! To sm na celovski vidla - desn pas skoraj prazen, po levem shiba petka, nadhitro se priblizuje resilc s sireno, a un se pa ne skipa na desno, pa ma dost placa!!! pac lepo po svoje vozi dalje po levi, tko da je moral pol resilc ga v skarjicah prehitet po desni.

al pa k zaslisijo sireno, se kr ustavjo! kaj pa zdaj? x:o)x

Folk nima refleksov in ne zna dobr reagirat v ekstremnih okoliscinah, zato bi moral bit kej tacga del obvezne prakse v avtosoli (recimo par ur na konc 'voznja ko so speshl pogoji' al kej tacga), pa na kakem poligonu vadt t(aksn)o.

Sicer je pa tud policijski avto zalostno vidt prevrnjen, tud not so bli ljudje, ki so trpeli, jih nekaj boli itd.

Mi je odstekano naslajanje al pa clo k so eni rekl: prav jim je.

To mi je mimo.

Se mi zdi pa prav, da tud vozila na nujni voznji vozijo karseda varno oz. nikakor ne smejo ogrozat se drugih, no tle k srec je (poleg policajev) nastradal sam nekaksen kandelaber.

Itak pa pac do zdaj se niso dal podatkov in ne moremo kej dost spekulirat, no lohk se nam pa kaka misel utrne al pa dve.

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

jp, sm glih vidla.

jah, morda je bla res nujna voznja, samo me cudi, da zakaj tko megleno odgovarjajo - saj se vse belezi, snema, majo menda kaksno organizacijo, ipak, se pravi: kaksna nujna voznja? katera nesreca oz. kateri dogodek? To se vse mora vedet. In jasno, se zgodi, zakaj se pa ne bi policajem. Samo vseen - men se recimo se ni.

da uni niso dobili (pravocasno) pomoci.

 

Megleno odgovarjajo, res, kot ponavadi.

Sicer pa zakon pravi o vozilih na nujni vožnji takole(približno) - smejo prevozit rdečo luč, ni jim treba upoštevati prednostnih pravil in prometnih znakov, nimajo omejitve hitrosti, vendar morajo hitrost prilagoditi razmeram na cesti in svojim sposobnostim.

Ta "kršenja" predpisov lahko izvajajo na lastno odgovornost.

 

Zgoraj navedeno zanje sicer ni prekršek, postane pa prekršek če se med tem zgodi nesreča, kot se je v omenjenem primeru.

 

O ravnanju nekaterih voznikov ko je na cesti vozilo na nujni vožnji pa raje ne bi... :vragec:

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

poročila na dnevniku. voditelca reče, da prihaja papež na bližnji vzhod in da ga varuje 10 tisoč do zob oboroženih vojakov. pol pokaže pa papeža in njegove prve besede so: "prihajam kot romar". men pa po glav, kako bi romanje v meko zgledal, če bi vsak imeu 10 tisoč vojske sabi. x:Dx

 

mislem, tega papeža bi blo treba za jajca obest že zdaaaaavnaaaaaaj. x;)x

 

xrainbowx

Potovati! Izgubljati dežele! Biti nenehno drug, biti v duši brez korenin, živeti samo za zrenje!

Ne pripadati niti sebi! Iti naproti, slediti odsotnosti tega, da bi imeli cilj, in tesnobe, da bi morali nanj priti.

Tako potovati, je potovanje. A na njem sem, ne da bi mi bilo treba več kakor sanje o prehajanju. Ostanek sta zemlja in nebo.

Fernando Pessoa

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

tito je vedno pršu kot gospodar in je to dau tut vedit. če si se kej velik upiru, veš kje si pristau. da bi čist vsakmu pokovcu ugaju je nemogoče biti vladar. ta pa hodi okol in se izdaja za nekaj kar ni. hoče dajat sliko pohlevnega, ponižnega, bogaboječega, skromnega itd. človeka, ki je prišeu sam mal romat. v resnic je pa aroganten in nadut sam svoj bog, ki se je oglasu zarad biznisa. x;)x

 

pa kaj si ti fašist x?x ker te mam na sumu, da neka povprečna sredina ti ne morš bit. no... kaj si, levo-sredinska topla voda x?x x:Dx

 

xrainbowx

Potovati! Izgubljati dežele! Biti nenehno drug, biti v duši brez korenin, živeti samo za zrenje!

Ne pripadati niti sebi! Iti naproti, slediti odsotnosti tega, da bi imeli cilj, in tesnobe, da bi morali nanj priti.

Tako potovati, je potovanje. A na njem sem, ne da bi mi bilo treba več kakor sanje o prehajanju. Ostanek sta zemlja in nebo.

Fernando Pessoa

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

ok. see you on the battlefield.

 

ostajam zvest tradiciji

.

.

.

in si nameravam aplaudirat. x:Dx

 

xrainbowx

Potovati! Izgubljati dežele! Biti nenehno drug, biti v duši brez korenin, živeti samo za zrenje!

Ne pripadati niti sebi! Iti naproti, slediti odsotnosti tega, da bi imeli cilj, in tesnobe, da bi morali nanj priti.

Tako potovati, je potovanje. A na njem sem, ne da bi mi bilo treba več kakor sanje o prehajanju. Ostanek sta zemlja in nebo.

Fernando Pessoa

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Objavi novo...