Skoči na vsebino

Prebrali smo..


astra

Recommended Posts

Kul. :palec: Tolk dober pove, da jo bom kar citiral:

Sanja Lončar pravi, da je to pravzaprav bistveno vprašanje:
"Če zboli na primer 30 odstotkov ljudi, ki so bili v stiku z virusom, je zame veliko bolj zanimivo vprašanje, po čem se tistih 70 odstotkov, ki niso zboleli, razlikuje od njih. Nisem zasledila niti enega prispevka o tej temi. Dejansko pa je v tem bistvo. Ali bodo plodna tla za bolezen, je v veliki meri odvisno od nas samih. Če bi bilo medijem in stroki zares do tega, da obvarujejo prebivalstvo pred boleznijo, bi se morali s tem vprašanjem bolj resno ukvarjati. Napotki, naj umivamo roke in ostanemo doma, pa zagotovo niso zadosten odgovor na to vprašanje. Mene zanima, kakšne pogoje v mojem telesu potrebuje virus H1N1 za svoj obstoj. Če to vem, potem vem, kaj moram storiti, da mu 'zagrenim življenje' in mu onemogočim, da bi rasel v mojem telesu."

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Tunel od Češke do morja

 

x:Dx

Škoda ker ga niso naredili... :vio:

Bi bilo še bolj zanimivo danes, ko bi se kregali čigav je Piranski zaliv in koliko morja pripada komu... x:o)x

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Čehi Piranskega zaliva sigurno ne bi dali Hrvatom!

http://www.zmade.net/HTML-orodja/GIF%20animacije/Sport/u2_bokser01.gif

"Del našega časa nam ukradejo, del si ga izprosijo, del, ki ostane, pa se neopazno izgubi." Seneka
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Čehi Piranskega zaliva sigurno ne bi dali Hrvatom!

http://www.zmade.net/HTML-orodja/GIF%20animacije/Sport/u2_bokser01.gif

 

Kaj pa Slovencem? :inocent: x?x

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Že dolgo sem sumil, zdaj vem pa za ziher: Mrkaič je kreten. x:Dx :

Nad recesijo z življenskim slogom

Običajno, ko sem poskušal prebirati neboluze tega tipa, nisem prišel dlje od nekaj besed v stavku, ampak ta članek je prav zanimiv. Zakaj? Ker napisano bolj ali manj že počnem sam. Sploh točki 2 in 5 sta mi blizu. x^x

 

---

 

Konec junija znova novi potni listi - še čipe pod kožo pa smo v totalitarnem sistemu.

Possible—but highly unlikely.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Krutost

 

Kdo in kako ga je vzgajal?

Kaj bo počel ko odraste? :vragec:

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Že dolgo sem sumil, zdaj vem pa za ziher: Mrkaič je kreten. x:Dx :

Nad recesijo z življenskim slogom

 

x:Dx

Večina točk je v dveh odstavkih.

In vsebina drugega odstavka(tam kjer je) je tipična za arogantnega slovenceljna ki zase misli da to ni.

Žal mu dam v večini točk prav.

Kreten je pa vseeno, ne le zaradi tega članka... :xx!:

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

x:Dx

Večina točk je v dveh odstavkih.

In vsebina drugega odstavka(tam kjer je) je tipična za arogantnega slovenceljna ki zase misli da to ni.

Žal mu dam v večini točk prav.

Kreten je pa vseeno, ne le zaradi tega članka... :xx!:

 

Alan in Alef - nisem mislil na to, da je vse kar je povedal brezveze. Tudi jaz se z nekaj mislimi strinjam.

 

Gre za tisto med vrsticami. En debeli bogatun iz fotelja bo meni govoril, kako naj našparam za pol leta denarja, da naj ne zapravljam denarja za luksuzne stvari, da naj cenim svoj kavč in da naj ne zapravljam denarja za koncerte. :xx!:

 

Govoril je pač iz svojega vidika,.meni ta članek ni bil ne smešen, ne zanimiv, ne resen. Napisal ga je nekdo, ki se ne zna ozret okoli sebe. :o|o:

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Alan in Alef - nisem mislil na to, da je vse kar je povedal brezveze. Tudi jaz se z nekaj mislimi strinjam.

 

Govoril je pač iz svojega vidika

 

Ja, ja, saj vem kaj si imel v mislih... xrolleyesx x:Dx

Čisto na kratko in po kmečko bi za njegovo pisanje lahko rekel - iz polne riti je lahko srat... :vragec: x8Dx

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Že dolgo sem sumil, zdaj vem pa za ziher: Mrkaič je kreten. x:Dx :

Nad recesijo z življenskim slogom

Joj, jaz ga videti ne morem. Res pa je, da že dolgo ne berem njegove kolumne, izjemoma, če me kdo opozori, da komedije ne smem zamuditi. Sem se tudi odjavila od Financ, ker so neka "finančna Nova".

Knowledge of what is possible is the beginning of happiness.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

tip je minimalist. men je pa všeč, da ima svojo pozicijo izdelano in jo tudi argumentira. ampak fora je, da je pri svojem umskem razvoju končal pri humu. če bi ta človek vedu, da se je šele od huma naprej naredu kopernikanski obrat v človekovi spoznavni vednosti, pol bi ga že zdavnaj za kanta zamenu. x:Dx

 

xrainbowx

Potovati! Izgubljati dežele! Biti nenehno drug, biti v duši brez korenin, živeti samo za zrenje!

Ne pripadati niti sebi! Iti naproti, slediti odsotnosti tega, da bi imeli cilj, in tesnobe, da bi morali nanj priti.

Tako potovati, je potovanje. A na njem sem, ne da bi mi bilo treba več kakor sanje o prehajanju. Ostanek sta zemlja in nebo.

Fernando Pessoa

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

sicer pa tisti , ki imajo goro denarja ---so ponavadi največje škrtice in najbolj preračunajo , kaj se splača in kaj ne... x:)x

 

Prav zato, pa imajo goro denarja x:)x

"Del našega časa nam ukradejo, del si ga izprosijo, del, ki ostane, pa se neopazno izgubi." Seneka
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

velik denarja imajo tisti, ki temu veliko energje posvetijo. recimo razni joški šroti, kramarji itd. ti ljudje nimajo nobenega specifičnega znanja, razen spletkarjenja kdo je s kom, kako naj s kom, komu moram malo vzet, komu moram malo dat, da prilezem ne vem kam in seveda voljo in motivacijo za to. mrkaić je pa v osnovi fizik potem pa ekonomist in prodaja ZNANJE dragi moji. z njim se sploh ne strinjam, recimo o ekonomiji, ampak ima izdelane argumente in ni gofljač oz. politik. in seveda ima prav. kaj je ljubše fiziku... dolgočasno ritualno ležanje na plaži in blebetanje v prazno kdo je s kom pa kdo je komu prst pokazu ali programiranje v matlabu x?x jah, vsak je svoje sreče kovač in do metafizike ga loči le ta "meta". x:Dx pol bo pa hume odklenku. je napisu nekje hume, mogoče v raziskovanje človekovega razuma: "če ti knjiga piše o nečem česar ne moreš prijet, tj. direktno zaznat, zabriši buklo na grmado in jo z vsem veseljem in dolžnostjo, zažgi". ampak hume je biu drugač faca. pomemben link v evoluciji človekovega spoznavanja. še kant sam pravi, da ga je zbudu iz dogmatičnega dremeža (dogmatischer Schlummer). x:)x

 

xrainbowx

Potovati! Izgubljati dežele! Biti nenehno drug, biti v duši brez korenin, živeti samo za zrenje!

Ne pripadati niti sebi! Iti naproti, slediti odsotnosti tega, da bi imeli cilj, in tesnobe, da bi morali nanj priti.

Tako potovati, je potovanje. A na njem sem, ne da bi mi bilo treba več kakor sanje o prehajanju. Ostanek sta zemlja in nebo.

Fernando Pessoa

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

velik denarja imajo tisti, ki temu veliko energje posvetijo. recimo razni joški šroti, kramarji itd. ti ljudje nimajo nobenega specifičnega znanja, razen spletkarjenja kdo je s kom, kako naj s kom, komu moram malo vzet, komu moram malo dat, da prilezem ne vem kam in seveda voljo in motivacijo za to. mrkaić je pa v osnovi fizik potem pa ekonomist in prodaja ZNANJE dragi moji. z njim se sploh ne strinjam, recimo o ekonomiji, ampak ima izdelane argumente in ni gofljač oz. politik. in seveda ima prav. kaj je ljubše fiziku... dolgočasno ritualno ležanje na plaži in blebetanje v prazno kdo je s kom pa kdo je komu prst pokazu ali programiranje v matlabu x?x jah, vsak je svoje sreče kovač in do metafizike ga loči le ta "meta". x:Dx pol bo pa hume odklenku. je napisu nekje hume, mogoče v raziskovanje človekovega razuma: "če ti knjiga piše o nečem česar ne moreš prijet, tj. direktno zaznat, zabriši buklo na grmado in jo z vsem veseljem in dolžnostjo, zažgi". ampak hume je biu drugač faca. pomemben link v evoluciji človekovega spoznavanja. še kant sam pravi, da ga je zbudu iz dogmatičnega dremeža (dogmatischer Schlummer). x:)x

 

xrainbowx

 

Ti pa svet gledaš skozi filozofske koncepte,..al lahk gledaš tudi brez takih očal? x:Dx

 

Žižek zastavi svoj glas za hrvaške študente

Slovenski študentje pa jih niso podprli. Ve kdo več? Čudno, če pa se tudi sami zavzemajo za iste cilje.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

men se pa mrkaić dopade.

sej je res, da da spremljam glih vse kar reče al pa nardi... pa tud nism pristojen pa usposobljen da ga ocenjujem, ampak useen...

se mi zdi, da je nekej podobnga kot je biu Rugelj. seweda vsak na swojem terenu. in če izuzamemo, da eni wemo vse. in to na wseh področjih x^x

sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

bral kdo včeraj na internetu o človeku, ki je grozil ( mislim, da na kitajskem ) grozil s samomorom ... da bo skočil iz mosta. povzročil je peturni prometni zamašek, s tem zelo razkuril 66-letnega možakarja, ki je odšel do njega in ga potisnil. na srečo je le ta padec preživel, saj je padel na neko blazino, ki jo je že vnaprej pripravila policija ... :D no, 66-letni možakar je vse skupaj komentiral, da ga je razjezilo sebično dejanje samomorilca, saj je želel le pridobiti pozornost, s tem pa je oviral vse, ki so bili v prometnem zamašku. x:)x
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

bral kdo včeraj na internetu o človeku, ki je grozil ( mislim, da na kitajskem ) grozil s samomorom ... da bo skočil iz mosta. povzročil je peturni prometni zamašek, s tem zelo razkuril 66-letnega možakarja, ki je odšel do njega in ga potisnil. na srečo je le ta padec preživel, saj je padel na neko blazino, ki jo je že vnaprej pripravila policija ... :D no, 66-letni možakar je vse skupaj komentiral, da ga je razjezilo sebično dejanje samomorilca, saj je želel le pridobiti pozornost, s tem pa je oviral vse, ki so bili v prometnem zamašku. x:)x

Ja, Kitajci znajo x:Dx

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Če hočeš imeti denar izdaš knigo z naslovom "Kako obogateti", ki je napisan na ovitku in prvi strani. Na zadnji strani pa piše; Izdajte takšno knjigo kot sem jo jaz in jo prodajajte po povzetju. Seveda so strani vmes čisto prazne in jih za bolj imeniten videz vstavite več kot 300. Kar bi plačali drugače za tisk je Vaš čisti dobiček.
"Del našega časa nam ukradejo, del si ga izprosijo, del, ki ostane, pa se neopazno izgubi." Seneka
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ti pa svet gledaš skozi filozofske koncepte,..al lahk gledaš tudi brez takih očal? x:Dx

 

Žižek zastavi svoj glas za hrvaške študente

Slovenski študentje pa jih niso podprli. Ve kdo več? Čudno, če pa se tudi sami zavzemajo za iste cilje.

 

itak, to je bistvo. univerza mora ostati avtonomna, cilj študija je pa študij sam in ne neki novi svet, ki ga bojo ustvarli neki novodobni strojniki al pa štromarji. vsak problem, ki ga tehnologija reši, ustvari hkrati tri težje.

 

sicer so pa dons na SLO1 govoreče glave mal pred deseto. žižek je biu pa u švabarij.

 

naši študentje so pa itak buhpumagi. to so twitter pa facebook generacija. jejo čokolešnik, igrajo računalniške igrce in nosjo čegevaro. mislem... sam buh se jih usmil. x:Dx

 

xrainbowx

Potovati! Izgubljati dežele! Biti nenehno drug, biti v duši brez korenin, živeti samo za zrenje!

Ne pripadati niti sebi! Iti naproti, slediti odsotnosti tega, da bi imeli cilj, in tesnobe, da bi morali nanj priti.

Tako potovati, je potovanje. A na njem sem, ne da bi mi bilo treba več kakor sanje o prehajanju. Ostanek sta zemlja in nebo.

Fernando Pessoa

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Objavi novo...