Skoči na vsebino

Prebrali smo..


astra

Recommended Posts

Če je kdo letos v Španiji plačeval kaj s karticami... http://www.zurnal24.si/Nase-kartice-ogroze...odarstvo/131502

not gud :sori:

You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.

»Grem naprej.

Kjer ni poti, ustvarim pot.

Usmerjam tok svojega življenja,

tako kot duša v meni hoče.«

*´¨)

¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)

(¸.•´ (¸.•´

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

"Remember when I told you how my

Kin is different in some ways?

And how you should not fall in love

With someone like me, anyway...

Between the lines, people see signs

When they feel the sear, every day's fear...

And one night their torches

Find the girl without a name...

And the one who has her

Love is no more safe..."

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Živela Finska! V čudoviti skandinavski državi imajo namreč državljani odslej, poleg odličnega javnega zdravstvenega sistema ter naprednih šolskih in javnih inštitucij, še zakonsko pravico do širokopasovne povezave.

Kje smo pa mi.

"Del našega časa nam ukradejo, del si ga izprosijo, del, ki ostane, pa se neopazno izgubi." Seneka
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Živela Finska! V čudoviti skandinavski državi imajo namreč državljani odslej, poleg odličnega javnega zdravstvenega sistema ter naprednih šolskih in javnih inštitucij, še zakonsko pravico do širokopasovne povezave.

Kje smo pa mi.

 

Pa šolstvo majo tut ful v uber dobr porihtan :palec:

"Remember when I told you how my

Kin is different in some ways?

And how you should not fall in love

With someone like me, anyway...

Between the lines, people see signs

When they feel the sear, every day's fear...

And one night their torches

Find the girl without a name...

And the one who has her

Love is no more safe..."

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ko bodo naši uvozniki zdravil tole o sladkorju prebrali se bo sladkor takoj podražil za tristo procentov tako kot zdravila, ki se uvažajo preko posrednikov. Težave v zdravstveni blagajni niso plače ampak posredniki pri nabavi zdravil saj oni zaslužijo trikrat več kot proizvajalec zdravil. Na tem področju država še ni storila nič in s tem dokazuje, da je država zelo slab gospodar. :vragec:

 

Ups, malo me je zaneslo izven teme. Sorči. x:)x

"Del našega časa nam ukradejo, del si ga izprosijo, del, ki ostane, pa se neopazno izgubi." Seneka
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

(Samo)morilski narod ...

 

Živela Finska! V čudoviti skandinavski državi imajo namreč državljani odslej, poleg odličnega javnega zdravstvenega sistema ter naprednih šolskih in javnih inštitucij, še zakonsko pravico do širokopasovne povezave.

Kje smo pa mi.

Na Finskem imajo po novem ustavno pravico do širokopasovnih povezav, ne zakonsko.

Possible—but highly unlikely.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

"Remember when I told you how my

Kin is different in some ways?

And how you should not fall in love

With someone like me, anyway...

Between the lines, people see signs

When they feel the sear, every day's fear...

And one night their torches

Find the girl without a name...

And the one who has her

Love is no more safe..."

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Izogibanje sodišču

 

Ubogi revež... :vragec: :xx!:

 

Izjava njegove odvetnice

 

"Opozarjam starše in odvetnika Matoza, naj si pogledajo reklamni spot na komercialni televiziji, ki prikazuje voznika, povzročitelja prometne nesreče, ki je nesrečo povzročil v takšnem stanju, v kakršnem se danes nahaja Branko Maček. V kolikor se bo takšno ravnanje staršev in njihovega odvetnika nadaljevalo, zagotavljam, da ne bo prišlo do sojenja, ker ga Maček ne bo dočakal"

 

Tole bi komentiral edino "na roke" če bi bil takrat v bližini... :vragec:

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Izogibanje sodišču

 

Ubogi revež... :vragec: :xx!:

 

Izjava njegove odvetnice

 

"Opozarjam starše in odvetnika Matoza, naj si pogledajo reklamni spot na komercialni televiziji, ki prikazuje voznika, povzročitelja prometne nesreče, ki je nesrečo povzročil v takšnem stanju, v kakršnem se danes nahaja Branko Maček. V kolikor se bo takšno ravnanje staršev in njihovega odvetnika nadaljevalo, zagotavljam, da ne bo prišlo do sojenja, ker ga Maček ne bo dočakal"

 

Tole bi komentiral edino "na roke" če bi bil takrat v bližini... :vragec:

 

Seveda je revež. To je tragedija za vse, tudi za Mačka. Karkoli je že razlog za nesrečo, je zdaj dobil ornk po grbi in to na res grozen način,.verjamem, da mu je zdaj zelo hudo. No, vseeno pa ne bi smel odlašat s sodiščem, vsaj zaradi staršev ubitih v nesreči,..da se vse razjasni in da se zgodba vsaj glede tega zaključi.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ja men se zdi tud revež ...človk se je iz žalosti napil iz obupa , ker je zgubil čist vse ...no na koncu pa se mu naredi še to ...smrtna nesreča.

In se ne čudim da ga je zdej dokončno zvil ....

 

Nihče mu ni zlival pijače v gobec.

Nihče ga ni prisilil da pelje po avtocesti v nasprotno smer.

In ne, ni se mu ZGODILA nesreča s smrtnim izidom, POVZROČIL jo je.

 

Ali gre pri njem res za psihološke težave zaradi katerih ni sposoben priti na sodišče ali je to samo zavlačevanje, bo pokazal čas.

Imamo menda tudi strokovnjake ki o tem lahko presodijo.

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Dolar po poti yugo dinarja?

 

Nasvet - če zadanete na lotu investirajte v zlato... :vio:

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

and now something completely different xDDx:

Ko muca zaspi

 

:2src:

 

(*eno je imel Leeon za ikonco x:)x)

 

Človk se kr razneži. Se mal opusti. Men je fajn.

 

xDDx

 

Je pa zanimiv. Moj kolega takih slikc sploh ne prenese. Rata prou sitn in razdražen. Tko, kr zmrazi ga. Bogved zakva.

Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Najdražji koktajli... :eek: :wOOt: :cry:

 

Moj predlog - liter sadjevca 5 €... x:Dx x:px x:px :palec:

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Je pa zanimiv. Moj kolega takih slikc sploh ne prenese. Rata prou sitn in razdražen. Tko, kr zmrazi ga. Bogved zakva.

ne morem razumeti...

men so to (od nekdaj!) najlepši prizori! xsrcx

(od majhnega mi vsi, ki me imajo radi, posiljajo mucke, bodisi na karticah, tehle spem mejlih [ki v tem primeru zame to niso, zato mi jih pa tud posiljajo xDDx] in povsod)

 

Najlepse na svetu: saj so pa vsi dojencki [ne samo zaradi srckanosti] srckani zaradi te nedolznosti, sproscenosti, nepokvarjenosti al vsaj *nepopisanosti*.

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

ne morem razumeti...

men so to (od nekdaj!) najlepši prizori! xsrcx

(od majhnega mi vsi, ki me imajo radi, posiljajo mucke, bodisi na karticah, tehle spem mejlih [ki v tem primeru zame to niso, zato mi jih pa tud posiljajo xDDx] in povsod)

 

Najlepse na svetu: saj so pa vsi dojencki [ne samo zaradi srckanosti] srckani zaradi te nedolznosti, sproscenosti, nepokvarjenosti al vsaj *nepopisanosti*.

 

x:)x

 

Jap, ziher ma v podzavesti nekej neprijetnega, ki se mu vzbudi ob pogledu na take slikce.

 

xnckrivx

xsrcx

Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Vsak ma svojo zgodbo ...

v tem kontekstu (sem ravno v tem casu jo prebrala) nadnadnadvse priporocam knjigo Zgodba Toma Brennana.

No... custvena, pretresljiva in lepa zgodba o vidiku *druge strani*.

 

In kot ze neverjetnokrat receno (z moje strani), se *vsi* najhitreje (najlazje? ...) identificiramo z zrtvijo/zrtvami... HvalaBogu! xyesx

Vendar!

vsi se lahko poistovetimo z zrtvami (ki imajo *pravico* da so zrtve, nekako)...

vsi hocejo 'kozo povzorcitelja', poleg vsega tudi z *utemeljitvijo*: 'kaj ce bi tvojega otroka povozili (v takih okoliscinah)' (ali pac kakorkoli povzorcili njegovo smrt)?

Tako tako tako tako zelo zelo zelo zelo zelo zelo zelo redki pa (se) vprasajo: 'kaj ce bi TVOJ OTROK (=bliznji) POVZROCIL to grozoto!

TEGA pa nihce ne razmislja....

Kar je narobe: kajti kot imajo zrtve mame, ocete, otroke, jih imajo prav tako povzorcitelji (in najveckrat [vsaj neposredno] pac seveda NISO krivi - pa morjo to vseeno dobit nase....)...

ZATO: priporocam knjigo Zgodba Toma Brennana.

(nekaksen mladinski socialni roman, pravzaprav, ampak zelo... hm, poucen)

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Podtaknjenih 55 kil heroina?

 

Tako meni Urša Čepin... :eek: :vio:

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Finska uzakonila pravico do 100 Mbit internetne povezave

-

Odhajate v Veliko Britanijo? Na letališču vas bodo 'slekli' do golega :xx!:

-

Pod pragom revščine lani vsak osmi Slovenec

 

V revščini živi 230.000 Slovencev in Slovenk

Po podatkih iz leta 2007 živi v Sloveniji pod pragom tveganja revščine, ki je mesečno znašal 495 evrov, kar 233.000 ljudi ali 11,4 odstotka prebivalcev Slovenije. V revščini je živel vsak šesti upokojenec in vsak 20. zaposleni. Čeprav so podatki ugodnejši kot v EU, kjer živi pod pragom revščine 16 odstotkov ljudi, pa to ne velja za nekatere skupine, ki jih revščina najbolj prizadene. Tako živi v revščini pri nas več kot polovica brezposelnih gospodinjstev z vzdrževanimi otroki in skoraj polovica samskih žensk, starih 65 let ali več. Pod pragom revščine je tudi tretjina vseh enostarševskih gospodinjstev in več kot četrtina najemnikov stanovanj. Tveganje revščine je pri ženskah za tri odstotne točke višje kot pri moških.

-

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Sao Paulo, Brazil — A three-year undercover investigation by Greenpeace into Brazil's booming cattle industry, the single largest source of deforestation in the world and Brazil's main source of CO2 emissions (1), has found that top food, sports and fashion brands are unwittingly driving the deforestation of the Amazon rainforest. It also shows how the Brazilian government is complicit in bankrolling the destruction and is undermining efforts to tackle the global climate crisis.

 

tukaj je tudi video v katerem pove, da v amazoniji trenutno zivi 17 mililonov govedi!:

www.greenpeace.org/amazoncattle

www.greenpeace.org/amazoncattlesummary

 

Greenpeace: "velike blagovne znamke uničujejo tropski deževni gozd"

 

Triletna raziskava, ki jo je v brazilski industriji goveda opravila organizacija Greenpeace, je pokazala, da širitev sektorja goveda vodi h krčenju Amazonskega tropskega deževnega gozda in ogroža Brazilsko zavezo zmanjšanja krčenja gozdov za 72 odstotkov do leta 2018. Okoljska organizacija navaja še, da je industrija goveda največji vir krčenja gozdov ter obenem glavni svetovni in Brazilski vir emisij CO2.

 

Brazilski organi, ki preiskujejo nezakonito krčenje gozdov, so obtožili dobavitelje več britanskih supermarketov, ki prodajajo meso, povezano s krčenjem tropskega gozda, poroča The Guardian. Brazilska podjetja, ki dobavljajo družbam, kot so Tesco, Asda in Marks & Spencer, so samo ene izmed mnogih, ki jih omenjajo tožilci, ki skušajo dobiti odškodnino.

 

Brazilsko zvezno javno tožilstvo je začelo sodni postopek proti 21 kmetijam in klavnicam, vključno s podjetjem Bertin, ki Tescu in Princes Food dobavlja predelano govedino. Iz tožilstva so sporočili, da bi lahko raziskovana brazilska podjetja krivili za nezakonito krčenje preko 150.000 hektarjev gozdov.

 

Krčenje tropskih gozdov predstavlja približno 20 odstotkov globalnih emisij toplogrednih plinov, pravi Greenpeace. Njihovo poročilo, "Slaughtering the Amazon", sledi govedini, usnju in drugim proizvodom v srce Amazonskega tropskega gozda. Raziskava je pokazala "pranje" usnja in govedine za dobavne verige vrhunskih blagovnih znamk, kot so Adidas, Reebok, Nike, Clarks, Timberland, Geox, Gucci, IKEA, Kraft, in Wal-Mart.

Vir: umanotera.org/etc

 

 

* KOMPLETNO POROCILO (PDF) >>

 

global brands are silent partners to crime!!

 

The 'laundry list': global brands are silent partners to crime Our evidence links an Amazon-contaminated supply chain to suppliers to many reputable global brands and retailers, including a long list of international Blue Chip companies: Adidas, BMW, Carrefour, Ford, Honda, Gucci, IKEA, Kraft, Nike, Tesco, Toyota, Wal-Mart. The public sector is also exposed; our findings link the chain to suppliers to the UK National Health Service (NHS), and to a supplier in the Middle East whose customers include the British, Dutch, Italian, Spanish and US military forces. + LIDL, KNORR, JOHNSON&JOHNSON, PALMOLIVE, COLGATE, METRO, BURGERKING, ...

 

 

* slike iz amazonije >

 

http://www.shrani.si/f/3O/2X/3YoEjXMm/cattle2.jpg

Table 3: 2008 exports of processed bovin e meat products from Brazil, top destinations by value tonnes:

USA 51,179, United Kingdom 50,730, Italy 10,615, The Netherlands 14,518, Germany 5,356, Belgium 3,559, Others 64,337, Total 200,294.

Source: Secretaria de Comércio Exterior (SECEX) (2009) covering HS code 16025000

'Processed meat sales account for some 40% of total EU meat sales!

vir >

 

' Consumer spending is growing faster in [developing and emerging] markets than in developed markets. Over the next ten years, around one billion new consumers will emerge with disposable incomes commensurate with developed world lifestyles and consumption patterns.'

Unilever Chief Financial Officer Jim Lawrence, 2008

Take Action

--

 

NIKE se je zgleda ze zbudu!:

Nike just did it - Nike establishes policy to protect the Amazon and the climate

 

http://www.shrani.si/f/3y/Ik/1tS25Inz/cattle.jpg

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

hm .....

jp menda si imeli obleke prepojene z mamilom in tako naj bi se losal kontrole ....pa 55 kg podtaknjenih ....

tko da to ne vem če gre skozi :inocent: :eek:tole o podtaknjenem mamilu

Morali so biti precej pod vplivom ne vem česa, da niso opazili, da je prtljaga težja za 55 kil. xrolleyesx

"Del našega časa nam ukradejo, del si ga izprosijo, del, ki ostane, pa se neopazno izgubi." Seneka
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Objavi novo...