Skoči na vsebino

Prebrali smo..


astra

Recommended Posts

je.. ga, sem pac butelj. nismo vsi za vse.

ker si butelj zato ne razumeš.

Podjetje je treba pripeljati do stečaja, narediti cel zapleten postopek, kako se bodo poplačali, kdo se bo poplačal prednosto, ali se bodo sploh iz stečajne mase, pa vse uredit, da bo šlo po zakonu in reglcih.

Stečajni upravitelj ni tisti, ki je podjetje pripeljal na kant, to pa vprašaj uno jankovsko govedo, ti bo razložu, k je tko uspešen v lajfu.

 

Zdej je blo na POPu malo vec o Humarju v Preverjeno.

Ga nism poznau. Vidim pa, da je bil pozitivc z dost zivljenja v sebi :palec:

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ti men tudi atrofirani opičnjak :inocent:

 

 

 

 

ker si butelj zato ne razumeš.

Podjetje je treba pripeljati do stečaja, narediti cel zapleten postopek, kako se bodo poplačali, kdo se bo poplačal prednosto, ali se bodo sploh iz stečajne mase, pa vse uredit, da bo šlo po zakonu in reglcih.

Stečajni upravitelj ni tisti, ki je podjetje pripeljal na kant, to pa vprašaj uno jankovsko govedo, ti bo razložu, k je tko uspešen v lajfu.

 

če si tukej mislu mene... jup. tolk pa sem uspešen, da mi ni treba bit teb podoben v nobeni... ampak nobeni vrlini x^x

pa le dej si duška. zame je debate konc

sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Zdej je blo na POPu malo vec o Humarju v Preverjeno.

Ga nism poznau. Vidim pa, da je bil pozitivc z dost zivljenja v sebi :palec:

ja, je mene tudi kaj vec zanimal, tko da fajn da so take oddaje, sicer.

Vseeno pa si ne morem kaj, da se mi ne bi pop tv totalno uprl. :sick:

Tole je pa ze neokusno, kaj so pripravljeni narest za gledanost, klike, ogabno!

Zdaj so izkljucili komentarje (pravilno!), vendar bi jih moral ze prej.

Potem so pa eno novico (ko je umrl) uspeli razprostret po vsem portalu oz. po domace povedano: iz iste novice so naredil cca 4 prispevke, samo drugacen naslov so dal pa gonil v drugi temi.

In sem se odlocla da ne bom pripomogla k temu mrhovinarstvu! :angry:

 

Razumem, ko je akcija resevanja, da so vsi na nogah (saj je to tud prav), ko se pa zaluje, se pa zaluje - tud ze zaradi svojcev ni lepo.

In kot receno, ajde, kaksna oddaja, sej bi blo ze grdo pa svinjsko, ce so taksno zganjali (20 prispevkov, enakih, v par dneh), da ne bi se kaksne lepe, nekako retrospektivne oddaje naredili.

Ampak potem bi se pa moral nehat.

 

In grem prav vsak dan pogledat, pa ne morem verjet, da se vedno to vlecejo! :xx!:

A ne morejo pustit cloveka pa svojcev pri miru ze enkrat?!

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

ja, verjamem. dans se vsebine full iscejo.

 

Verjamem pa, da so tudi novinarji pod pritiskom, ce uredniki zahtevajo doloceno gledanost, branost. Kriza etike povsod. Veckrat se morda pokaze tam kjer so presezki ali primanjkljaji. Obojega je v nasi druzi dovolj.

Ravno vceraj sem pisal reviji Viva, zakaj je nek novinar dejansko povsem dobesedno skopiral neke tekste iz moje spletne strani oz. iz clanka Iztoka Ostana o uravnotezanju crevesne flore. Cakam seveda odgovor.

Ocitno se novinarjev, kakor virov danes ne kontrolira. Pa tudi ne vem, ce bi bilo to vedno primerno ali ne.

Ma, super si nacela temo. Kje so meje novinarstva in kaj je dejanska vloga medijev, ter kako jo izvajati!

Jst mam o tem premal pojma, lahko edino pisem iz neke eticne logike oz. lastnega razumevanja kako naj bi bilo.

 

Mar se tice Humarja pa; kaj pa vem ne upam se sodit kle. Bil je javna osebnost. Ampak, da, vse ima svoje meje okusa in primernosti.

 

ja, je mene tudi kaj vec zanimal, tko da fajn da ..

A ne morejo pustit cloveka pa svojcev pri miru ze enkrat?!

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Projekt Camelot ali prisilno cepljenje celotnega prebivalstva; intervju z Jane Burgermeister: http://www.youtube.com/watch?v=PelTWCUmTsU...player_embedded

You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.

»Grem naprej.

Kjer ni poti, ustvarim pot.

Usmerjam tok svojega življenja,

tako kot duša v meni hoče.«

*´¨)

¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)

(¸.•´ (¸.•´

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ampak potem bi se pa moral nehat.

 

In grem prav vsak dan pogledat, pa ne morem verjet, da se vedno to vlecejo! :xx!:

A ne morejo pustit cloveka pa svojcev pri miru ze enkrat?!

 

Se je že.

Je prišla bolj pomembna kost za glodanje

 

Ruska elita na mariborskem letališču... :xx!:

 

Medvedjev, Abramovič in ostala golazen.

Humar je že potisnjen v ozadje, saj je ta ruska svojat očitno bolj pomembna.

In seveda - naj mi pravoverni slovenceljni oprostijo - zame najbolj butast šport na svetu, fuzbal. :vragec:

 

O poptvjevski kulturi pa še tole - na njihovi strani 24ur.com pred vsakim videom, tudi pred tistimi z najbolj tragičnimi novicami, predvajajo kakšno reklamo.

Vse za cekine.

Tudi vest in dober okus. :vragec:

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

O poptvjevski kulturi pa še tole - na njihovi strani 24ur.com pred vsakim videom, tudi pred tistimi z najbolj tragičnimi novicami, predvajajo kakšno reklamo.

Vse za cekine.

Tudi vest in dober okus. :vragec:

ja, itak...

imam ful za povedat - in imamo temo - o medijih (mensezdi jo je odprl Free, morda kaksno leto nazaj, skratka, ni prav dolgo, cudno... no najbrz smo prej imeli teme a la: kateri spored gledate... ipd. itd. x:)x).

No in nekako ne pridem do tega... da bi se prav posvetila.

Tule sproti pac komentiramo nekako dnevne novice ali res najaktualnejse teme, strnjeno, kar je kul (saj podrobneje so posamezne teme itak pogosto tudi dodatno odprte in obravnavane)...

No pa se potem na tem mestu ne posvetim temu - taksni analizi.

vendar se mi zdi v kontextu termina 'Prebrali smo' cist smiselno se kako tako zadevo -na kratko- izpostavit.

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

POP ali plop - kt baloncek - zdaj a vidis kako se napihuje, potm pa se razpoci. x:Dx x:o)x

mal sarkazma x;)x

na vseh vecjih tv medijih imajo tudi dobre zadeve. na enih vec, drugih manj.

na nas je da izbiramo kaj bomo gledali. in tisto kar bomo gledali se po tudi produciralo.

 

...

O poptvjevski kulturi pa še tole - na njihovi strani 24ur.com pred vsakim videom, tudi pred tistimi z najbolj tragičnimi novicami, predvajajo kakšno reklamo.

Vse za cekine.

Tudi vest in dober okus. :vragec:

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

14.-22. november 2009 - Teden globalnega učenje

 

Globalno učenje … kaj pa je to?

 

Živimo v svetu vedno večje soodvisnosti, kjer nobeno od naših dejanj ni brez vpliva. Že zjutraj, ko oblečemo majico, narejeno na Kitajskem in spijemo kavo, obrano v Etiopiji, vstopimo v različne predele sveta ter s tem tudi v družbene odnose in svetovna neravnovesja. Podnebne spremembe, revščina, diskriminacija, socialna neravnovesja, družbena nestrpnost in izključenost ne poznajo geografskih ovir ali nacionalnih meja. Globalno učenje je vseživljenjski proces učenja in delovanja, ki poudarja soodvisnost in posameznikovo vpetost v globalno dogajanje. Namen procesa je spodbujati posameznike in skupnosti za lastno angažiranje in delovanje na področju razreševanja ključnih skupnih izzivov človeštva. Tako izobraženi in usposobljeni aktivni državljani lahko z lastnim delovanjem in delovanjem v okviru raznih organizacij prispevajo k bolj pravičnim in trajnostnim ekonomskim, socialnim, okoljskim in na človekovih pravicah temelječim državnim in mednarodnim politikam. Globalno učenje zajema ogromno področij, kot na primer: medkulturni dialog, človekove pravice, podnebne spremembe, prehranska varnost, migracije, enakopravnost spolov itd.

www.tuditi.si

 

ja krasen post xrolleyesx

vidva sta glih ta prava reševalca sveta, take rabimo, sam še Križnar je boljši, k je zbral tri zamaške za lačne v Sudanu, pol pa je Slovenija plačala ogromne zneske da ga ven iz zapora izpuste zarad, ne vem verjetno pedofilije..

Po moje ga zlo uni črnčki tam mikajo od Nub ki tko goli skakljajo z unimi pokončnimi ritkami, medtem ko ga poštena islamska vlada mot k so vsi v krpe zakrit.

rešitve ekoloških in problemov rodnosti?

1. prva ebola, umaknit zahodne zdravnike..

2. prva vojna ala Ruanda, pustit da se pokokajo do konca, na koncu preživele postreljat kot vojne zločince.

 

Drugače bodo vsi ti otroci, če ne bodo postali hrana za muhe, odrezali ščegetavčke svojim otrokom, požgali vso zelenje da lahk napasejo uno svoje kravevje in potem imamo problem Sahela.

 

Free a mi lahko poveš kolk si finančno prispeval za to sirotinjo afriško, ker od zamaškov, veš se sam smeti nabirajo.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

14.-22. november 2009 - Teden globalnega učenje

 

Globalno učenje … kaj pa je to?

 

Živimo v svetu vedno večje soodvisnosti, kjer nobeno od naših dejanj ni brez vpliva. Že zjutraj, ko oblečemo majico, narejeno na Kitajskem in spijemo kavo, obrano v Etiopiji, vstopimo v različne predele sveta ter s tem tudi v družbene odnose in svetovna neravnovesja. Podnebne spremembe, revščina, diskriminacija, socialna neravnovesja, družbena nestrpnost in izključenost ne poznajo geografskih ovir ali nacionalnih meja. Globalno učenje je vseživljenjski proces učenja in delovanja, ki poudarja soodvisnost in posameznikovo vpetost v globalno dogajanje. Namen procesa je spodbujati posameznike in skupnosti za lastno angažiranje in delovanje na področju razreševanja ključnih skupnih izzivov človeštva. Tako izobraženi in usposobljeni aktivni državljani lahko z lastnim delovanjem in delovanjem v okviru raznih organizacij prispevajo k bolj pravičnim in trajnostnim ekonomskim, socialnim, okoljskim in na človekovih pravicah temelječim državnim in mednarodnim politikam. Globalno učenje zajema ogromno področij, kot na primer: medkulturni dialog, človekove pravice, podnebne spremembe, prehranska varnost, migracije, enakopravnost spolov itd.

www.tuditi.si

 

Ovo mi zveni zelo zanimivo. Free, kje samo najdeš takšne stvari? x:o)x

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Nastelas, nastimas se tako in samo pride.

Tudi z malo pomoci in posvecenim casom, da to pride do nas

Tezje je konkretno kaj storiti kakor zgolj prenasati informacije. Cetudi slednje ni neprimerno. Namrec mnogo medijev pocno tocno to. Bolj ali manj v razlicnih oblikah in posvecenem casu.

 

Mnogi ki tule pisemo smo na nek nacin mali novinarji. Podajamo informacije iz enega konca na drugega. Tak malo bolj pravi novinar pa jih tudi ustvarja iz tega kar je ali se dogaja. En tak odraz tega so recimo blogerji, ki podajajo lastna mnenja in vsebine dolocenih okoliscin, ki so bolj ali manj poznana sirsemu krogu ljudi ali zgolj neki interesni skupini ali skupnosti.

 

Novinar tudi poisce tisto za kar se je specializiral. Se odpre, nastela, nastima tako, da pride do njega.

 

Se bolj pravi pa s svojim delom vpliva in ustvarja javno mnenje, ki je lahko zelo pomembno.

Ravno zato je novinarstvo in se bolj urednistvo lahko pomemben in odgovoren poklic.

 

Zelo jasno se to kaze recimo prav na tem forumu, kakor v vsakodnevnem zivljenju ljudi.

Recimo, ce mediji konstantno ustvarjajo ali podajajo informacije o nezadovoljnosti delavcev, mnozic zaposlenih, razlicnih sektorjev itn, se tudi javnost pricne scasoma na to odzivati. Nezadovoljstvo se siri. Kritika povecuje. Na plano prihaja vedno vec problemov s tem je tudi nezadovoljstva in motivacije vedno manj. Posledicno pa tudi manj ustvarjenega. S tem slabi ekonomski polozaj drzave itn. Nato sledi vec zadolzevanja in odvisnosti od drugih, vec socialnih in nekaterih drugih druzbenih problemov itn.

 

Obratno pa, v kolikor bi mediji v celoti bolj spodbujali in obvescali javnost o pomembnih kakor manj pomembnih uspesnih druzbenih dogodkih in aktivnostih; sajenje dreves, izgradnja nove sole, uspeh ucencev, uspehi na tem ali onem podrocju "malih" in "velikih" ljudi, s tem sirili entuziazem, voljnost do zivljenja, dela, uspeha, ucenja, izobrazevanja, napredovanja, ustvarjanja, pa bi se ta energija sirila naprej, tudi tja kjer je je manj in kjer je potrebna.

 

Morda ni dosti drugace kakor vzgajati otroka. Ali mu dajemo vzgled nergaca in nezadovoljneza ali tistega ki zivljenje gleda ali vsaj proba gledati iz bolj ustvarjalne pozitivnejse plati. V vsakem primeru mu kazemo in ga ucimo kako naj se sooca s problemi ki nastajajo v zivljenu, z izzivi ki prihajajo.

Seveda, ce otrok dobi za vzgled pasivneza z veliko kritike in manj aktivnosti, to razumevanje sveta lahko prenese tudi v svoje delovanje. Okolica pa mu to zaradi refleksije najveckrat tudi reflektira oz. odslikava tako, da mu kaze njega samega. Recimo v partnerskih odnosih.

Drugace pa je, ce otrok dobi vzgled otpimisticnih starsev, ki se s problemi znajo soociti in jih resevati na nacin, ki je okolici recimo psihicno manj obremenjujoc. Tak otrok se bo znal postavit na svoje noge, imel delavne navade in bil slej ko prej tudi uspesen na kateremkoli podorocju. Z uspehom bo njegova samozavest rasla in morda bo skozi sebe lahko spuscal energijo za vedno vecje projekte. Torej se soocal z vedno vecjimi izzivi. Posledicno dobival vedno vec znanja, zavedanja in izkusenj. Vec bo lahko dal, vec bo tudi dobil.

 

Na ravni politike lahko vidimo vse sorte. Preveckrat pa prelaganje odgovornosti drug na drugega.

Mediji bi morali biti zato povsem in v celoti nepristranski.

 

Sorry, k sm bil malo dolg. x:o)x :8):

moj blog?

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Malo za preizkusit svoje znanje:

Vozi varneje

 

Ne spomnim se več, kje smo se pogovarjali o tem, da bi bilo dobro tudi praktično preverjat svoje sposobnosti hitrega reagiranja... seveda pod nadzorom in na posebej za to določenih poligonih.

In z ne tako zasoljenimi cenami kot so to zdaj. Še vedno sem mnenja da bi to moralo bit vključeno v obvezni del avtošole, preden bi nekomu dali vozniško dovoljenje v roke.

http://shrani.si/f/3O/NC/x6OwT9s/1/sun-love.jpg
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

kul link :palec:

Malo za preizkusit svoje znanje:

Vozi varneje

 

Ne spomnim se več, kje smo se pogovarjali o tem, da bi bilo dobro tudi praktično preverjat svoje sposobnosti hitrega reagiranja... seveda pod nadzorom in na posebej za to določenih poligonih.

In z ne tako zasoljenimi cenami kot so to zdaj. Še vedno sem mnenja da bi to moralo bit vključeno v obvezni del avtošole, preden bi nekomu dali vozniško dovoljenje v roke.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Malo za preizkusit svoje znanje:

Vozi varneje

xokx to sem ze pred casom resila (vse prav x^x)

 

Podpiram taksno! :palec:

 

ce bi se mene vprasal, bi blo treba takoj po avtosoli (al pa mogoce po koncu zacetniske), uvest 1 tecajcek (magari 2 urci, eno popoldne) varne voznje oz. voznje v posebnih pogojih...

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

V imenu boga, znanosti, napredka in se mnogo tega... celo v imenu ljubezni :o|o:

le komu to ni znano! le kdo izmed nas se kdaj ze ni ujel v pasti lastnih interesov in se veckrat pasti interesov drugih idej.

 

NASA to Irradiate Monkeys. Horrible Animal Experiments or a Sign of Progress?

 

http://planetsave.com/files/2009/10/squirrelmonkey.jpg

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

ok, zdej ko sem na 24ur.com prebral kako se izogniti vratnem krču pri oralnem seksu, lahko uspešno nadaljujem dan. xcivx

 

spet ena iluzija. ljudje berejo o seksu in dobivajo seksualna sporočila na vsakem koraku (reklame itd.) od jutra do večera, z rednim partnerjem pa seksajo enkrat na mesec. toliko o seksu, mačotih in izvedencih o G-točkah. pol ko pa rečeš jaz pa ne seksam, si pa največji čudak. x:o)x

 

xrainbowx

Potovati! Izgubljati dežele! Biti nenehno drug, biti v duši brez korenin, živeti samo za zrenje!

Ne pripadati niti sebi! Iti naproti, slediti odsotnosti tega, da bi imeli cilj, in tesnobe, da bi morali nanj priti.

Tako potovati, je potovanje. A na njem sem, ne da bi mi bilo treba več kakor sanje o prehajanju. Ostanek sta zemlja in nebo.

Fernando Pessoa

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Malo za preizkusit svoje znanje:

Vozi varneje

 

Ne spomnim se več, kje smo se pogovarjali o tem, da bi bilo dobro tudi praktično preverjat svoje sposobnosti hitrega reagiranja... seveda pod nadzorom in na posebej za to določenih poligonih.

In z ne tako zasoljenimi cenami kot so to zdaj. Še vedno sem mnenja da bi to moralo bit vključeno v obvezni del avtošole, preden bi nekomu dali vozniško dovoljenje v roke.

Z vsem se strinjam samo s tem ne, da mora bit volan 30 cm oddaljen od prsnega koša. Še 40 cm je za visokorasle voznice in voznike bolj malo. :vragec:

"Del našega časa nam ukradejo, del si ga izprosijo, del, ki ostane, pa se neopazno izgubi." Seneka
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Nastelas, nastimas se tako in samo pride.

Tudi z malo pomoci in posvecenim casom, da to pride do nas

sam res :palec:

 

... pol ko pa rečeš jaz pa ne seksam, si pa največji čudak. x:o)x

toj zato, ker ti rajši bicikliraš :frog:

x;)x

You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.

»Grem naprej.

Kjer ni poti, ustvarim pot.

Usmerjam tok svojega življenja,

tako kot duša v meni hoče.«

*´¨)

¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)

(¸.•´ (¸.•´

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Nastelas, nastimas se tako in samo pride.

Tudi z malo pomoci in posvecenim casom, da to pride do nas

Tezje je konkretno kaj storiti kakor zgolj prenasati informacije. Cetudi slednje ni neprimerno. Namrec mnogo medijev pocno tocno to. Bolj ali manj v razlicnih oblikah in posvecenem casu.

 

..............

 

...........

 

...........

Sorry, k sm bil malo dolg. x:o)x :8):

moj blog?

 

Super je da ima takšnih akcija. Čim več, tim boljše...

Že sem opazila da pišeš blog. Ima zanimivih tema. Bum ga sigurno še malo podrobnije prebrala zdaj ko najdem malo več svobodna vremena. x;)x :8):

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

sam res :palec:

 

 

toj zato, ker ti rajši bicikliraš :frog:

x;)x

 

sam, a ni to samoumveno x?x

.

.

.

rajš bicikel na polno, ko pa da bi pijan v mikrofon krulil: KDOR NE SKAČE NI SLOVENC. x:Dx

 

ker seksa itak nihče. večinoma jih/nas je samo polna usta.

 

xrainbowx

Potovati! Izgubljati dežele! Biti nenehno drug, biti v duši brez korenin, živeti samo za zrenje!

Ne pripadati niti sebi! Iti naproti, slediti odsotnosti tega, da bi imeli cilj, in tesnobe, da bi morali nanj priti.

Tako potovati, je potovanje. A na njem sem, ne da bi mi bilo treba več kakor sanje o prehajanju. Ostanek sta zemlja in nebo.

Fernando Pessoa

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Zas vse ljubitelje nogometa ( kar strelka ravno ni ....)

novica

Rusi zahtevajo ponovitev tekme!

:o|o: Seveda, nemogoče je da bi jih premagala ena majcena Slovenija.

x:Dx

Preteklost obstaja le v mislih in na način, za katerega se v mislih odločimo.

Živimo v sedanjem trenutku. Čutimo v sedanjem trenutku.

Doživljamo sedanji trenutek.

Kar počnemo v sedanjem trenutku, ustvarja temelje za jutrišnji dan.

Torej se odločimo v sedanjem trenutku. Jutri ne moremo storiti ničesar in tudi včeraj ne.

Samo danes lahko delujemo.

Pomembno je, kaj se odločimo misliti, verjeti in reči sedaj.

Luis L. Hay - Moč je v tebi

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Objavi novo...