Skoči na vsebino

Duhovnost v novem tisočletju


Recommended Posts

Jaz se ne strinjam. Mislim, da se še lohk zmažemo. Če bomo začeli lepše ravnati z Zemljo.  x^x

:palec: :palec: x^x

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

  • Komentarji 574
  • Objavljeno
  • Zadnji komentar

Najbolj aktivni v tej temi

In zdaj dvolicna al kaj jaz vem?

prej se ne strinjam in zdaj ti odobravajoce prikimavam?

 

To prikimavanje ja zarad tvojega spirita.

In to je pac edino, kar lahko to spremeni, kajti nic ni v vesolju ziher, razen sprememb. x^x x8Dx x;)x :palec:

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Preden "zaspim" imam še toliko stvari za narediti, da je joj. Upam pa, da bom sebe do takrat približno spravila v red, da ne bom še kakšne slabe karme vlekla v neskončnost tega časa.

 

LP x;)x

Thought for the day: Every smile is started by another smile. :)
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Strah pred smrtjo?

To je v bistvu samo strah pred vmesnim casom med zivljenjem in smrtjo.

pa malo po prenehanju.

Kajti ko smo postekali vse, vidimo za nazaj, kaj bi lahko 'popravili'

 

In zgodba ki je po maslu k meni prisla tule zdajle, se pripeljala v misli:

 

Starejši gradbenik je bil pripravljen na upokojitev.

Svojemu delodajalcu je povedal, da želi zapustiti gradbeni posel in živeti mirnejše življenje s svojo ženo in družino.

 

Pogrešal bo svoje prijatelje, sodelavce in dobro plačo, ampak resnično je potreboval upokojitev.

 

Bodo že zmogli brez njega.

 

Delodajalcu je bilo žal, ko je spoznal, da njegovo podjetje zapušča zanesljiv in dober delavec.

 

Preden pa sta se dokončno poslovila, ga je prosil, da zgradi le še eno hišo, zgolj kot osebno uslugo.

 

Gradbenik je privolil, a s srcem prav zares ni bil več pri stvari. Zbral je ekipo, nakupil ustrezno orodje in surovine.

 

To pa zares ni srečen konec moje kariere, si je mislil.

 

Ko je gradbenik končal in je delodajalec prišel preverit njegovo delo, je stopil do njega in mu v roke potisnil ključe od vhodnih vrat zgrajene hiše:

 

To je tvoja hiša, je dejal, moje darilo tebi.

 

Kakšen šok!

Kakšna nerodna situacija!

 

Če bi le vedel, da gradi sebi lastno hišo, bi jo zgradil čisto drugače.

 

Sedaj pa bo moral živeti v hiši, ki je sploh ni naredil tako dobro in s srcem.

 

Podobno je z nami. Naša življenja gradimo odsotno, iščemo linijo najmanjšega odpora in se izogibamo stvarem, ki bi od nas zahtevale spremembo.

 

V ključnih točkah našega zasebnega in poklicnega življenja ne pokažemo tistega najboljšega, ki je v nas.

 

Potem pa z grozo spoznamo, da živimo v hiši, v kateri ne maramo živeti, a moramo, ker smo si jo sami zgradili.

 

Če bi vedeli že prej, bi to naredili popolnoma drugače.

Razmišljate o sebi kot o graditelju.

 

Razmislite o svoji hiši. Vsak dan zabijate žeblje, postavljate oder in nameščate stene.

 

Gradite modro. Tudi če živite le še en dan, si ta dan zasluži, da ga živite polno in dostojanstveno.

 

Zavedajte se, da je življenje projekt, imenovan naredi-si-sam.

 

Vaše današnje življenje je rezultat vašega odnosa in izbir v preteklosti.

 

Vaše jutrišnje življenje pa bo rezultat vašega odnosa in današnje izbire.

 

To je sicer ze tule, a pase sem in sem kar skopirala in ne samo postnikla linka.

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Kaj to pomeni?

Da bomo presli v visje stanje, na TEM nivoju se bomo prenehali dogajati, vzajemno v bistvu, zato vse tolk drvi, kot hitri posnetki umirajocega - to so hitri posnetki umirajocega planeta, kar je zdaj, kar zdaj zivimo....

A je to mišleno tako, da se bo cela zemlja spremenila, kot se metulj razvije iz ličinke, zemlja pa je

sedaj taka, kot ličinka, ki propada in se ji zdi, da umira, v bistvu se pa zgolj spremina v metulja???

Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,

da je samo ena čreda, in samo en pastir.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pa še to. A mi zna kdo razložit z astrološkega in duhovnega vidika nasledji tekst.

 

Na vzhodu že stoji zvezda, ki bo prekrižala pot Orionu, in ogenj velikega psa jih bo vse požl; in Jaz bom veliko množico zvezd zalučal z neba na zemljo, da bodo pokončani vsi hudobneži in bo Moja svetloba svetila vsepovsod.

 

Sem tekst najdu v eni zanimivi bukvi, pa ga ne razumem povsem.

Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,

da je samo ena čreda, in samo en pastir.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Z astrološkega vidika: UF, UF!

 

:eek:  :eek:  :eek:

Gre zgolj zato, da sem dobil idejo, da omenjeni tekst podaja preko astronomije ali pa astrologije odgovor, kdaj bo nastopil čas velikih sprememb. Z golj občutek pač. Mogoče pa to sploh ni to. x?x x?x x?x

Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,

da je samo ena čreda, in samo en pastir.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Hm, če je zvezda, ne more prekrižati nobene poti. "Ogenj Velikega psa"? A bo to - karkoli že bo - v začetkupoletja, torej v konjunkciji s Siriusom, najsvetlejšo zvezdo? Ali bo ta ogenj komet? Ali bo to leta 2012, decembra, ko obljubljajo prodor fotonskega pasu, "ki naj bi ugonobil tretjino človeštva" (čeprav se po Zemlji po malem steguje in jo dosega že zdaj, tako da zelo bistveno novega to ne bo nič)? :eek:

 

To je "uf, uf". Težavno.

 

Po mojem bi bilo kljub vsemu zanimivo izvedeti, iz katere knjige je to oziroma s čim v zvezi.

 

x:)x

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Po mojem bi bilo kljub vsemu zanimivo izvedeti, iz katere knjige je to oziroma s čim v zvezi.

 

x:)x

tole tudi mene zanima.

 

Emanuel prosim,da sporočiš naslov knjige iz katere si vzel,omenjeni,citat.(napoved)

 

 

Lep pozdrav

http://www.webdeveloper.com/animations/bnifiles/guestbk2.gif

 

HOROSKOP JE PREREZ,NEKEGA ČASA.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Hm - tole je zanimivo.

Ja. Jaz neptun v strelcu - recimo -otkačena mama x;)x

Hčere pa v kozorogu - ampak, da bi bile realno in prizemljene...no mogoče. Pravzaprav veliki realistki..z jasnim pogledom na lajf.

Ja, tako nekako... :D ;)

Jaz pa v sco? Za****** mat? :8): x;)x

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Hm, če je zvezda, ne more prekrižati nobene poti. "Ogenj Velikega psa"? A bo to - karkoli že bo - v začetkupoletja, torej v konjunkciji s Siriusom, najsvetlejšo zvezdo? Ali bo ta ogenj komet? Ali bo to leta 2012, decembra, ko obljubljajo prodor fotonskega pasu, "ki naj bi ugonobil tretjino človeštva" (čeprav se po Zemlji po malem steguje in jo dosega že zdaj, tako da zelo bistveno novega to ne bo nič)?  :eek:

 

To je "uf, uf". Težavno.

 

Po mojem bi bilo kljub vsemu zanimivo izvedeti, iz katere knjige je to oziroma s čim v zvezi.

 

x:)x

Bern - zelo občudujem tvoje znanje... x8Dx

Tole sem morala napisat x;)x

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Po mojem bi bilo kljub vsemu zanimivo izvedeti, iz katere knjige je to oziroma s čim v zvezi.

 

Iz knjige Jakoba Lorberje Božje gospodarjenje 1. del.

 

Njegove knjige so med drugimi tudi Jezusova mladost, Trije dnevi v templju ter dopisovanje med Jezusom in knezom Abgarjem. Priporočam.

 

Več o pisatelju na

www.j-lorber.com

Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,

da je samo ena čreda, in samo en pastir.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

<{POST_SNAPBACK}>Hm, če je zvezda, ne more prekrižati nobene poti. "Ogenj Velikega psa"? A bo to - karkoli že bo - v začetkupoletja, torej v konjunkciji s Siriusom, najsvetlejšo zvezdo? Ali bo ta ogenj komet? Ali bo to leta 2012, decembra, ko obljubljajo prodor fotonskega pasu, "ki naj bi ugonobil tretjino človeštva" (čeprav se po Zemlji po malem steguje in jo dosega že zdaj, tako da zelo bistveno novega to ne bo nič)?  :eek:

 

To je "uf, uf". Težavno.

 

Po mojem bi bilo kljub vsemu zanimivo izvedeti, iz katere knjige je to oziroma s čim v zvezi.

 

x:)x

Pih. :palec:

 

vedno primeren odgovor. x^x :palec:

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

<{POST_SNAPBACK}>
Hm - tole je zanimivo.

Ja. Jaz neptun v strelcu - recimo -otkačena mama x;)x

Hčere pa v kozorogu - ampak, da bi bile realno in prizemljene...no mogoče. Pravzaprav veliki realistki..z jasnim pogledom na lajf.

Ja, tako nekako... :D ;)

Jaz pa v sco? Za****** mat? :8): x;)x

Citiram vse, ker sem zamutila.

 

Sory nat - gre za to, da sem hotla citirat nataly in del posta izbrisat (pac tistega ki ga nisem imela namena citirati), sem pritisnila na naroben knofek in namesto citiraj sem dala popravi (kar lahko storim, ker sem admin) in sem tako zbrisala kar si napisala in zdaj ti tam nekaj citiras kao in moje besede so to...

 

Ti pa si rekla skratka da tvoja opazanja nekako potrjujejo to.

 

Sory, ejj! - to se mi je do zdaj sam 1x zgodilo, ko sem aakhutu nekaj brisala pomotoma..

x:Ix :sori: :inocent:

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Zanima me, ali ste danes obiskali grobove svojih najdražjih?
»Vi ste moje priče,«+ govori Jehova, »moj služabnik, ki sem ga izbral,+ da bi me spoznali+ in verovali vame+ ter razumeli, da sem jaz vedno enak.+ Pred menoj ni bil ustvarjen noben Bog+ in tudi za menoj ne bo nobenega.+ Jaz, jaz sem Jehova,+ razen mene ni rešitelja.« (Iz 43,10-11)
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Kua je zdej? Duhovnost...še nismo pogruntal...v kakem smislu duhovnost, kva sploh razglablamo o takih bedarijah? ka misliš pod to duhovnost? Religijo? Ljubezen? Sanje?

 

W t F?

 

Ne jz nism danes obiskala grobov svojih najdražjih, jz sm to nardila včeraj... x:o)x

Dear Human,
You've got it all wrong. You didn't come here to master unconditional love. That is where you came from and that is where you will return. You came here to learn personal love. Universal love. Messy love. Sweaty love. Crazy love. Broken love. Whole love. Infused with divinity. Lived through the grace of stumbling. Demonstrated through the beauty of... messing up. Often. You didn't come here to become perfect. You already are. You came here to be gorgeously human. Flawed and fabulous. And then to rise again into remembering. (unknown)

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Hmm ja..vidim...pa nisem ziher če sem glih tam neke zvezdice delala :O: :O:

 

Ok. Marsa - naj ti bo, ker si glih ti..

 

Če si glih radovedna AA J....obiskala sem tastov grob...se malo pohecali zraven...ker tip je bil strelec in itak moje baže človek.

Mu prvič odkar je umrl kupili ikebano po njegovem okusu - z nageljčki - vijola barve...-do zdaj smo taščo ubogali in vedno s krizantemami in gerberami okrog noreli..zdaj pa naj bo..genau zanj..nageljčki.

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

<{POST_SNAPBACK}>Taka razmišljanja so seveda zmotna. Duša po smrti umre, skupaj s telesom preneha obstajati.

 

Neumnost. Tistemu, ki je sam v sebi mrtu, je vse mrtvo. Sploh pa to ni stališče Svetega pisma, ampak zgolj jehovska razlaga.

Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,

da je samo ena čreda, in samo en pastir.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Mrtvi ne morejo ničesar narediti niti čutiti. Ne moremo jim pomagati, oni pa nam ne morejo škodovati. (Psalm 146:4; Propovednik 9:5, 10) Duša umre; po smrti ne živi več. (Ezekiel 18:4) Toda včasih se hudobni angeli, ki se imenujejo demoni, pretvarjajo, da so duhovi umrlih. Kateri koli običaji, ki imajo opraviti s strahom pred mrtvimi ali s čaščenjem le-teh, so napačni. (Izaija 8:19)
»Vi ste moje priče,«+ govori Jehova, »moj služabnik, ki sem ga izbral,+ da bi me spoznali+ in verovali vame+ ter razumeli, da sem jaz vedno enak.+ Pred menoj ni bil ustvarjen noben Bog+ in tudi za menoj ne bo nobenega.+ Jaz, jaz sem Jehova,+ razen mene ni rešitelja.« (Iz 43,10-11)
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

<{POST_SNAPBACK}>Mrtvi ne morejo ničesar narediti niti čutiti. Ne moremo jim pomagati, oni pa nam ne morejo škodovati. (Psalm 146:4; Propovednik 9:5, 10) Duša umre; po smrti ne živi več. (Ezekiel 18:4) Toda včasih se hudobni angeli, ki se imenujejo demoni, pretvarjajo, da so duhovi umrlih. Kateri koli običaji, ki imajo opraviti s strahom pred mrtvimi ali s čaščenjem le-teh, so napačni. (Izaija 8:19)

 

Lepo je, da poleg spraševanja tudi kaj napišeš.

 

Vojko

Si želiš več od življenja?
Privošči si življenjski coaching!


Vojko J Kalan

e: vojko@9zvezd.com

t: @vojko_9ki

t: @vojko629

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

<{POST_SNAPBACK}>Zanima me, ali ste danes obiskali grobove svojih najdražjih?

 

A ti pa samo za 1. november? :O: A včeraj pa ne velja? :O:

Obiskujem jih ob vsaki priliki, ne samo za 1. november...za grob skrbim, sadim rožice...

Al to zato sprašuješ, ker smo nekakšni "brezbožni anarhisti"... :vragec: x:Dx

majic@ Рубашк@... 襯衣... 셔츠... のワイシャツ

Spremeni sebe in spremenil boš ves svet!

 

http://imagecache2.allposters.com/images/pic/SIGN/75035~I-Am-Perfect-Posters.jpg

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...



  • Včlani se

    Postani član LN Foruma in se pridruži naši skupnosti.

  • Zadnji obiskovalci

    • Noben član si ne ogleduje te strani.
×
×
  • Objavi novo...