Skoči na vsebino

Duhovnost v novem tisočletju


Recommended Posts

  • Komentarji 574
  • Objavljeno
  • Zadnji komentar

Najbolj aktivni v tej temi

Edini praznovanji rojstnega dneva, o katerih govori Biblija, sta imela človeka, ki nista častila Jehova. (1. Mojzesova 40:20–22; Marko 6:21, 22, 24–27) Zgodnji kristjani niso praznovali rojstnih dni. Običaj teh praznovanj izvira iz starih krivih ver. Pravi kristjani se obdarujejo in zabavajo ob drugih priložnostih med letom.

 

 

Spoštovana Marsa, hvaležna sem Vam za vaše želje, vendar čestitke zavračam. Utemeljitev sem navedla zgoraj. Pa ni to spet solatka s katero težim, je le argument, zakaj ne praznujem rojstnih dni.

 

Vseeno hvala!

»Vi ste moje priče,«+ govori Jehova, »moj služabnik, ki sem ga izbral,+ da bi me spoznali+ in verovali vame+ ter razumeli, da sem jaz vedno enak.+ Pred menoj ni bil ustvarjen noben Bog+ in tudi za menoj ne bo nobenega.+ Jaz, jaz sem Jehova,+ razen mene ni rešitelja.« (Iz 43,10-11)
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

saj jaz jih tudi ne, letosnjega 40. sem prezivela normalno za rac. - vendar izkoristiti katerikoli trenutek za voscit - ali ste se s tem ukvarjali kaj (JP, kaksno novo dopolnilo k meni solatam, vam pa svetemu)?

Mislim, ali je tako, da pa prav tocno na ta dan pa naj se ne bi sprejemalo cestitk...

Sama namrec menim, da slednje lahko izrekamo kadarkoli in torej VSAK DAN - in zakaj torej ravno na r.d. ne?

 

V bistvu pa ne sprejmem zavracanja, ker so bile cestitke od srca. :palec:

 

Tud torte pol ne jeste, potic in tega? :irs:

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ne, si ne čestitamo, ker to izhaja iz starih, krivih ver. Tudi ne jemo tort in potic za rojstne dneve, temveč ob kakšnih drugih dnevih. Je pa res, da je lepo pokloniti kakšno lepo misel vsak dan, ne ravno za rojstni dan,a ne.
»Vi ste moje priče,«+ govori Jehova, »moj služabnik, ki sem ga izbral,+ da bi me spoznali+ in verovali vame+ ter razumeli, da sem jaz vedno enak.+ Pred menoj ni bil ustvarjen noben Bog+ in tudi za menoj ne bo nobenega.+ Jaz, jaz sem Jehova,+ razen mene ni rešitelja.« (Iz 43,10-11)
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

<{POST_SNAPBACK}>...ne jemo tort in potic za rojstne dneve, temveč ob kakšnih drugih dnevih.

Ampak ce je tako, hocete najbrz povedati, da je rojstni dan pac kot katerikoli 'drugi dan' - in zakaj torej ravno za rojstni dan ne - to je (bilo) zdaj vprasanje... xscratchx

nesmisel ali preprosto luknja v 'zakonih' (pri stvareh, ki so itak 'uzakonjene' - zakodirane ze s CLOVEKOM, torej vestjo... xscratchx) ??

 

In - se prikljucujem selene (vidim zdajle) - a vnuke prikrajsate za vse to, medtem ko v vrtcih vsi to lahko in je to nekaj normalnega, prijetnega, ugodnega?

otroku namrec pomeni varnost in ljubezen - ugodje in udobje in vse taksno tudi.

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Moji vnuki so že odrasli, vendar imamo trenutno pravnuke v vrtcu, ki pa ne praznujejo ne rojstnih dni, ne Miklavža ali božiča. Mi jih redno obdarujemo večkrat na leto, zatro ni potrebe, da bi slavili poganske praznike. To je pač naše verovanje. Tako kot vi pač praznujete praznike, jih mi pač ne. So pa otroci že navajeni na to, da tega ne slavijo.
»Vi ste moje priče,«+ govori Jehova, »moj služabnik, ki sem ga izbral,+ da bi me spoznali+ in verovali vame+ ter razumeli, da sem jaz vedno enak.+ Pred menoj ni bil ustvarjen noben Bog+ in tudi za menoj ne bo nobenega.+ Jaz, jaz sem Jehova,+ razen mene ni rešitelja.« (Iz 43,10-11)
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

<{POST_SNAPBACK}>... So pa otroci že navajeni na to, da tega ne slavijo.

Ja, posledica navajanja je navada.

Nacrtnega pa... v tej smeri... neodlocitve, ... hm, hm...

Iskreno se mi v bistvu smilijo, se walfdorci se mi...

torej, noben extrem ni dober.

Lajf te sam uci... v vatki, kletki... to so pa posebne okoliscine... katerih lekcije v obicajnem 'solanju' pa dobivas zmerno v vsakdanu.

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Moram tudi povedati, da sta mi danes čestitala tudi moja starša, ker pač nista Jehovovi priči. Mi vsako leto čestitata. Drugače pa ne praznujemo rojstnih dni.
»Vi ste moje priče,«+ govori Jehova, »moj služabnik, ki sem ga izbral,+ da bi me spoznali+ in verovali vame+ ter razumeli, da sem jaz vedno enak.+ Pred menoj ni bil ustvarjen noben Bog+ in tudi za menoj ne bo nobenega.+ Jaz, jaz sem Jehova,+ razen mene ni rešitelja.« (Iz 43,10-11)
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Anda, glede na to, da se mi zdi, da si izobražena razgledana ženska, ki je v življenju med drugim tudi veliko pretrpela, ne razumem, kako ne opaziš v očeh otročičkov želje ob raztavljenih izložbah, upanja, kako opazujejo druge otroke, veselja drugih otrok, ki se zrcali v pogledu tvojih pravnučkov, kako si pozabila, kako neučakani so otroci, s kakšnim veseljem odvijajo darila izpod jelke... veš, nobeno darilo čez leto ne odtehta tega. Tudi jaz svoje obdarujem tudi čez leto, kar tako, ker jih imam rada, ampak ljubezen jim izkažem tudi na drugačen način, s tem, da jim ne kratim tistega kar si želijo. Se spominjaš svojega otroštva, kako z veseljem si zjutraj na r. dan odprla oči in si preprosto vedela, da bo ta dan nekaj posebnega?In kaj sedaj zjutraj, ko odprejo tvoji pravnuki oči pomislijo, če sploh vedo, da je to njihov r. dan, da bi se drugi otroci zabavali, imeli zabavo, oni imajo pa popolnoma navaden dan? Veš sprejemam vsako vero, dokler ni fanatična...In kolikokrat med letom si poveste, da se imate radi. Jaz hčeri vsak dan in tudi to je darilo - ljubezen....
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Selene :palec:

 

Moj mali otroček je v vrtcu praznoval rojstni dan. Vsi otroci so že cel teden nestrpno pričakovali praznovanje in torto. Tistega dne se je z velikim veseljem zbudil in hitel v vrtec, ker je to bil njegov dan. Samo njegov dan.

Ko je prišel domov je tako navdušeno pripovedoval, da se mu je jezik zapletal. In tudi doma so ga pričakali baloni, prijatelji, sorodniki in veliko ljubezni.

 

Mi, pogani, tudi na takšen način pokažemo, da imamo nekoga radi. Praznujemo dan, ko se je rodil in smo veseli (vsakokrat znova), da je med nami.

 

Ko je Božič in Miklavž pa posluša, če bo slišal zvončke. To namreč pomeni, da je samo za njega nekdo prinesel darila....

 

Jaz tega otroku ne bi vzela. Nasprotno, zelo pogansko se trudim, da bi čimdlje verjel v Božička in ni ga, ki bi me prepričal v to, da grešim....

 

 

Anda, zanima me, če si tudi voščila svojih staršev zavrnila..... xrolleyesx

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

* Andreja Anda, vecino tvojega posta zgoraj sem zbrisala, ker sem sele pol postekala, da si spretno navrgla jehovske stose v temi Duhovnost.

 

Torej, nima najmanjse zveze tole, temo JP pa sem ukinila ravno zaradi teh brezosebnih propagand.

 

ker pa smo ze komentirali na to, tudi jaz, sem pustila 1. odstavek.

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

men so pa "krive vere" všeč...pa časi, ko so bili ljudje veliko bolj povezani z naravo in njenimi cikli...ko so se med sabo družili in bili iskreni...ko jih niso bremenile potrošniška miselnost in pretirana želja po dobičku, ko je bil pomemben Človek, z vsemi svojimi plusi in minusi...saj ne pomeni, da takih odnosov ni več, le časa nam zmanjkuje zaradi silnega tempa...

 

zato mi je pomembno vedno, ko se taki odnosi zgodijo, ko smo lahko to in taki kot smo. ko ni drugih zapovedi kot lastna notranja resnica in ko si jo dovolim živeti in s tem to dopuščam tudi drugim...brez prisile in obveznosti, ki bi dušile iskrenost, strast do življenja...in tako naprej...

you see things; and you say WHY?

but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Voščila svojih staršev nisem zavrnila, ker onadva tega ne razumeta. Oba se bližata stotim letom, zato ju ne mislim obremenjevati s stvarmi, ki bi ju iztirile. Vi, ki pa ste mlajši in bolj razgledani, pa to razumete.

 

Kar se pa tiče tistih, ki praznujete rojstnidan, pa se strinjam z vami. Imate svoje običaje in navade. Jaz jih spoštujem, pri tem pa upam, da tudi vi spoštujete moje. To je isto, kot da jaz ne bi razumela, kako lahko vi praznujete rojstne dneve in jeste torte za take dni. Razumem vas, ker sem tudi sama v preteklosti praznovala te poganske praznike. Se prav spomnim , da smo za moj 70. rojstni dan rajali do osmih zjutraj. Vendar sem sedaj temeljito spremenila svoje življenje in običaje in to pač tako je. Bolj pomembno je, da ugajamo Bogu kot pa človeku.

»Vi ste moje priče,«+ govori Jehova, »moj služabnik, ki sem ga izbral,+ da bi me spoznali+ in verovali vame+ ter razumeli, da sem jaz vedno enak.+ Pred menoj ni bil ustvarjen noben Bog+ in tudi za menoj ne bo nobenega.+ Jaz, jaz sem Jehova,+ razen mene ni rešitelja.« (Iz 43,10-11)
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

No, v tem se strinjam, ob splosnejsem pojmu Bog sicer....

Pac pa, ce naredimo nekaj lepega za nekoga drugega in ga osrecimo, menim, da je Bogu prav vsec. x^x

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ljudje, moram vam povedati veselo novico. Vnukinja mi je pravkar sporočila, da je noseča! Joj, kako sem vesela, da kar jočem od sreče...Morala sem nekomu takoj povedati....Veselite se z mano....
»Vi ste moje priče,«+ govori Jehova, »moj služabnik, ki sem ga izbral,+ da bi me spoznali+ in verovali vame+ ter razumeli, da sem jaz vedno enak.+ Pred menoj ni bil ustvarjen noben Bog+ in tudi za menoj ne bo nobenega.+ Jaz, jaz sem Jehova,+ razen mene ni rešitelja.« (Iz 43,10-11)
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

<{POST_SNAPBACK}>

 

Zgodnji kristjani niso praznovali rojstnih dni. Običaj teh praznovanj izvira iz starih krivih ver.

 

Pravi kristjani se obdarujejo in zabavajo ob drugih priložnostih med letom.

 

 

Hura, Veliki nestrpnež je nazaj! xDDx xDDx xDDx

 

 

S temle, gospa, je pa takole:

 

Zgodnji kristjani, pa tudi malo manj zgodnji kristjani, pa različni tisti, ki jih ti isti kristjani imajo za pogane, kakor tudi ti pogane te iste kristjane smatrajo za krivoverce, pa vsi razni bolj primitivni narodi sem do današnjih dni, da o kakih peruanskih rudarjih ali argentinskih pastirjih ne govorimo posebej -

 

- ... rojstnih dni niso praznovali iz preprostega razloga, ker niso vedeli, kdaj ga imajo.

 

Cigani oziroma Romi oziroma "Naši" znajo še danes reči, da so bili rojeni, ko so češnje cvele. x:Dx

 

Delati iz tega neko versko izhodišče je torej čista traparija.

 

(Evo argumenta, da ne izpadem neki heretik. - Še o Kristusu, ki je ena od najpomembnejših osebnosti te civilizacije, se krešejo mnenja, ali je bil Riba ali Kozorog. Predavanje o njegovem horoskopu je zatorej čista hipoteza. Samo letnica je VEČ ALI MANJ jasna.

Hm, pač v hlevčku niso imeli koledarja niti ure ali pa jim je šla baterija. Pa imamo danes dilemo, kaj je bil.)

 

***

 

O tistem drugem stavku, ki se začne s "Pravi kristjani..." (gl. citat!), pa ne bi kaj dosti komentiral, ker spet lahko zanetim versko vojno tule ...

In jih potem dobim po nosu tako od "pravih" in od "nepravih", samo da se zbijejo do konca, kateri so kateri, in preštejejo mrtve.

 

 

Ortodoksnost velja, anede, gospa?

 

x:)x

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Anda, čestitam. x:)x :palec: :palec:

 

Se pa sprašujem, kaj tako izkušeno in po nekaterih postih sodeč ne neintelegentno bitje spravi v tovrstno verovanje? Hm, res ne štekam. In to na nek način že skor fanatično verovanje. A si to verovanje sprejela le na podlagi besedil, ki jih citiraš? Al je še kje drugje razlog? Sicer nimam nič posebej proti, sam tudi če se potrudim razumet nekako, mi ne uspe..... :inocent: xnckrivx

Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.

K. Čapek

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...



  • Včlani se

    Postani član LN Foruma in se pridruži naši skupnosti.

  • Zadnji obiskovalci

    • Noben član si ne ogleduje te strani.
×
×
  • Objavi novo...