Skoči na vsebino

Duhovnost v novem tisočletju


Recommended Posts

  • Komentarji 574
  • Objavljeno
  • Zadnji komentar

Najbolj aktivni v tej temi

<{POST_SNAPBACK}>Anda, čestitam.  x:)x  :palec:  :palec:

 

Se pa sprašujem, kaj tako izkušeno in  po nekaterih postih sodeč ne neintelegentno bitje spravi v tovrstno verovanje? Hm, res ne štekam. In to na nek način že skor fanatično verovanje. A si to verovanje sprejela le na podlagi besedil, ki jih citiraš? Al je še kje drugje razlog? Sicer nimam nič posebej proti, sam tudi če se potrudim razumet nekako, mi ne uspe..... :inocent:  xnckrivx

 

:vragec:

 

BUTEC

a ti pa mislsh de si kej drgachen

isti DEREK SI

fanatichen vernik prejshnjega rezhima

SHE KUGLE JE SHKODA ZATE

 

666 zlomkou

tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

<{POST_SNAPBACK}>Ljudje, moram vam povedati veselo novico. Vnukinja mi je pravkar sporočila,  da je noseča! Joj, kako sem vesela, da kar jočem od sreče...Morala sem nekomu takoj povedati....Veselite se z mano....

 

 

 

ČESTITAM!

 

 

ga še ni ampak ko bo.....ne ga ukalupljat.Proooooosim, v imenu tvojega še

nerojenega vnuka(vnučke)

http://www.webdeveloper.com/animations/bnifiles/guestbk2.gif

 

HOROSKOP JE PREREZ,NEKEGA ČASA.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

<{POST_SNAPBACK}>ČESTITAM!

....ne ga ukalupljat.Proooooosim, v imenu tvojega še

nerojenega vnuka(vnučke)

:palec: (ze hotla napisat, pa si premislila prej, zdaj pa se pridruzim).

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

:vragec:

 

bemu sta obe pametni

MORAJO ga okalupit....de bo lepo chlanarino placheval

pa de bo ubogal

(ne pa tko ki vedve....kr newki....po svoje x:Dx )

 

666 zlomkou.....tralala

tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Sej, glede na to, da je Anda še pred štirimi leti veselo praznovala svoj rojstni dan do zgodnjih jutranjih ur, obstaja možnost, da jo bo do takrat, ko bo drobižek že razmišljal z lastno malo glavico, minila goreča privrženost. x:Dx

 

Možno je, anede x:Dx

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

<{POST_SNAPBACK}>:vragec:

 

BUTEC

a ti pa mislsh de si kej drgachen

isti DEREK SI

fanatichen vernik prejshnjega rezhima

SHE KUGLE JE SHKODA ZATE

 

666 zlomkou

 

In kdo mi to o fanatizmu govori? Akutni fanatik. x8Dx Še čez desetletja bo tumbal o prejšnjem režimu, da pri seb opraviči svojo nepomembnost v sedanjem..... x;)x

Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.

K. Čapek

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

<{POST_SNAPBACK}>In kdo mi to o fanatizmu govori? Akutni fanatik.  x8Dx Še čez desetletja bo tumbal o prejšnjem režimu, da pri seb opraviči svojo nepomembnost v sedanjem..... x;)x

 

:vragec:

 

debil zavedeni.....

pa clo shkoda te je

 

666 zlomkou...tralala

tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

V veselje mi je bilo, da sem lahko po teh straneh govorila z vami. Upam, da ste uživali ob tem, ko ste več spoznali o Jehovovih pričah. Prosim, sprejmite moje povabilo in nas obiščite v krajevni kraljestveni dvorani. Poglejte, kako potekajo naši shodi in kako si prizadevamo drugim govoriti o dobri novici, namreč o rajski zemlji pod Kristusovim kraljestvom.

 

To je obljubil Bog. »Novih pa nebes in nove zemlje pričakujemo po obljubi njegovi, v katerih prebiva pravičnost.« (2. Petrov 3:13) Odtlej so minila že mnoga stoletja. Obdobje čakanja se približuje svojemu koncu. To potrjujejo razmere v svetu.

 

Ko ‚vidite, da se bliža dan Gospodov‘, je rekel apostol Pavel, ‚se opazujte med seboj, da se izpodbujate k ljubezni in k dobrim delom; in ne opuščajte zbora svojega‘. (Hebrejcem 10:24, 25) Vabimo vas, da se sestajate z nami in tako upoštevate ta Pavlov nasvet.

 

 

Govorila sem Andreja Jagodič - Anda

»Vi ste moje priče,«+ govori Jehova, »moj služabnik, ki sem ga izbral,+ da bi me spoznali+ in verovali vame+ ter razumeli, da sem jaz vedno enak.+ Pred menoj ni bil ustvarjen noben Bog+ in tudi za menoj ne bo nobenega.+ Jaz, jaz sem Jehova,+ razen mene ni rešitelja.« (Iz 43,10-11)
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Nisem se hotela vtikat, ampak to me je pa res razkurlo... kot da bi govoril steni!!!!!

 

Za nekatere ljudi se mi zdi, da imajo oprane možgane, kot npr. v filmu Telefon (Charles Bronson ali kako se napiše priimek). PA DAJTE NO!!!!!!

 

Ta hip sem ful nestrpna! Do takih, ki VSILJUJEJO svoje prepričanje.

Nekoč me je na Argentinskem trgu ustavila starejša ženica. Sem mislila, da me bo vprašala za 100 sit, pa bi jih dala. Potem pa je nenadoma po par prijaznih besedah iz torbe izvlekla revije.... kar stemnilo se mi je. Kot da je vse to neka igra, del njihovega načrta.

 

ŽIVI IN PUSTI ŽIVETI!!!!!

 

vsak anjde tisto, kar rabi. Ali pa vpraša. Zihr noben ne vzame vsiljeno. Razen če ne zna razmišljat s svojo glavo.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

1. Da bi postali Božji prijatelj, morate dobro spoznati biblijsko resnico (1. Timoteju 2:3, 4), verovati v to, kar se učite (Hebrejcem 11:6), pokesati se za svoje grehe (Dejanja 17:30, 31) inpopolnoma spremeniti svoje življenje. (Dejanja 3:19) Potem bi vas morala ljubezen do Boga spodbuditi, da se mu posvetite, da boste izpolnjevali njegovo voljo. To pomeni, da mu v osebni, zasebni molitvi poveste, da se mu posvečate ter da boste izpolnjevali njegovo voljo. (Matevž 16:24; 22:37)

 

2. Potem ko se posvetite Bogu, naj bi se krstili. (Matevž 28:19, 20) S krstom vsem pokažete, da ste se posvetili Jehovu. Zato je krst le za te, ki so dovolj stari, da se odločijo za služenje Bogu. Ko se človek krščuje, mora biti za trenutek pod vodo vse njegovo telo.* (Marko 1:9, 10; Dejanja 8:36)

 

3. Jehova bo po posvetitvi od vas pričakoval, da živite v skladu z vašimi obljubami. (Psalm 50:14; Propovednik 5:4, 5) Hudič vas bo skušal odvrniti od služenja Jehovu. (1. Petrov 5:8) Toda zbližajte se z Bogom v molitvi. (Filipljanom 4:6, 7) Njegovo Besedo preučujte vsak dan. (Psalm 1:1–3) Ostanite tesno povezani z občino. (Hebrejcem 13:17) Če boste vse to delali, boste dobili moč, da Bogu ostanete zvesti. Tako boste lahko vso večnost delali, kar Bog zahteva od vas!

 

Marsa, Vas pa vljudno prosim, da teh mojih komentarjev ne brišete več, ker imajo izrednop pozitiven učinek na ljudi. Odkar me opažajo tukaj, dobiva veliko pisem in telefonskih klicev, ker se ljudje zelo zanimajo za večno življenje.

 

Z najlepšimi pozdravi se Vam prisrčno zahvaljujem.

 

Andreja Jagodič - Anda

»Vi ste moje priče,«+ govori Jehova, »moj služabnik, ki sem ga izbral,+ da bi me spoznali+ in verovali vame+ ter razumeli, da sem jaz vedno enak.+ Pred menoj ni bil ustvarjen noben Bog+ in tudi za menoj ne bo nobenega.+ Jaz, jaz sem Jehova,+ razen mene ni rešitelja.« (Iz 43,10-11)
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

<{POST_SNAPBACK}>

Marsa, Vas pa vljudno prosim, da teh mojih komentarjev ne brišete več, ker imajo izrednop pozitiven učinek na ljudi. Odkar me opažajo tukaj, dobiva veliko pisem in telefonskih klicev, ker se ljudje zelo zanimajo za večno življenje.

 

Z najlepšimi pozdravi se Vam prisrčno zahvaljujem.

 

Andreja Jagodič - Anda

 

:vragec:

 

x:Dx x:Dx x:Dx x:Dx x:Dx

sigurn za njenga.....s prizvokom kake grozhnje x:Dx x:Dx

 

666 zlomkou....tralala

tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

  • 2 weeks later...

1. Beseda »hudič« predstavlja nekoga, ki o drugem človeku hudobno laže. Beseda »satan« pomeni sovražnik ali nasprotovalec. To sta izraza za Božjega glavnega sovražnika. Ta je bil v začetku popoln angel pri Bogu v nebesih. Vendar je imel kasneje o sebi predobro mišljenje in si je želel čaščenje, ki upravičeno pripada Bogu. (Matevž 4:8–10)

 

2. Ta angel, Satan, je po kači spregovoril Evi. Zlagal se ji je in jo s tem navedel na neposlušnost Bogu. Satan je tako napadel to, kar se imenuje Božja »suverenost« ali Božji položaj Najvišjega. Načel je vprašanje, ali Bog dobro vlada in v najboljše svojih podložnikov. Podvomil je tudi o tem, ali bo kakšen človek ostal zvestovdan Bogu. Satan se je s tem naredil za Božjega sovražnika. In zato se je pričel imenovati Satan Hudič. (1. Mojzesova 3:1–5; Job 1:8–11; Razodetje 12:9)

 

3. Satan skuša ljudi zavesti, da bi ga častili. (2. Korinčanom 11:3, 14) Ena stvar, s katero zapeljuje ljudi, je lažna vera. Če vera uči laži o Bogu, v resnici služi Satanovim namenom. (Janez 8:44) Ljudje, člani krivih ver, morda iskreno verjamejo, da častijo pravega, resničnega Boga. Toda v resnici služijo Satanu. On je »bog tega sveta«. (2. Korinčanom 4:4)

Kriva vera, spiritizem in nacionalizem zapeljujejo ljudi

 

4. Spiritizem je naslednje, s čimer Satan ljudi spravlja pod svojo oblast. Ljudje duhove lahko kličejo zato, da bi jih ti ščitili, škodovali drugim, napovedovali prihodnost ali delali čudeže. Satan je hudobna sila, ki je za vsemi temi praktikami. Da bi ugajali Bogu, ne smemo imeti nobenega opravka s spiritizmom. (5. Mojzesova 18:10–12; Dejanja 19:18, 19)

 

5. Satan ljudi zapeljuje tudi s pretiranim rasnim ponosom in čaščenjem političnih organizacij. Nekateri menijo, da je njihov narod ali rasa boljši od drugega. Toda to ni res. (Dejanja 10:34, 35) Spet drugi od političnih organizacij pričakujejo, da bodo rešile človekove težave. S tem zavračajo Božje kraljestvo. Le-to pa je edina rešitev za naše težave. (Daniel 2:44)

Uprite se Satanu, s tem da se še naprej poučujete o Jehovu

 

6. Satan pa ljudi zapeljuje še s tem, da jih skuša z grešnimi željami. Jehova nam govori, naj se ogibamo grešnih praktik, ker ve, da nam bodo škodovale. (Galatom 6:7, 8) Nekateri bodo morda želeli, da se jim pri takšnih praktikah pridružite. Vendar si zapomnite, da v resnici Satan želi, da vse to počnete. (1. Korinčanom 6:9, 10; 15:33)

 

7. Satan bo morda uporabilpreganjanje ali nasprotovanje, da bi vas navedel na to, da bi zapustili Jehova. Nekateri vaši ljubljeni se bodo morda zelo razjezili, ker preučujete Biblijo. Drugi se bodo morda norčevali iz vas. Toda komu dolgujete svoje življenje? Satan vas želi prestrašiti, da bi se tako nehali poučevati o Jehovu. Ne dopustite mu, da zmaga! (Matevž 10:34–39; 1. Petrov 5:8, 9) Če se boste upirali Hudiču, boste razveseljevali Jehova in pokazali, da podpirate Njegovo suverenost. (Pregovori 27:11)

»Vi ste moje priče,«+ govori Jehova, »moj služabnik, ki sem ga izbral,+ da bi me spoznali+ in verovali vame+ ter razumeli, da sem jaz vedno enak.+ Pred menoj ni bil ustvarjen noben Bog+ in tudi za menoj ne bo nobenega.+ Jaz, jaz sem Jehova,+ razen mene ni rešitelja.« (Iz 43,10-11)
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Hojla

Men se pa zdi, da bi ti Andreja Anda Jagodič morala tole, kar napišeš sama prebrat vsaj trikrat, mogoče bi se ti pa potem posvetilo. Knjiga Debbie Ford TEMNA STRAN ISKALCEV SVETLOBE tako lepo opiše takele, kot si ti.

Saj v bistvu, kar vržemo na papir ali pa na forum, velja NAJPREJ ZA AVTORJA, to je naša slika !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

peace and love

clean

 

P-s.: VSAKDO IMA PRAVICO DO SVOJEGA PREPRIČANJA, ČE SMO TUKAJ PREDOLGI, SE VE, DA POSILJUJEMO DRUGE S SVOJIM " IMETI PRAV".

Andreja Ana Jagodič SMILIŠ SE MI V DNO SRCA, ČE SI MORALA PASTI V TO JEHOVO VERO, KAJ NIMAŠ SVOJIH MOŽGAN, DA BI Z NJIMI MISLILA ?

 

Lepo nedeljo

Marša, če je v tvoji moči, naredi tako, da bo prav, OK ?

peace and love

Klinar

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...



  • Včlani se

    Postani član LN Foruma in se pridruži naši skupnosti.

  • Zadnji obiskovalci

    • Noben član si ne ogleduje te strani.
×
×
  • Objavi novo...