Skoči na vsebino

Duhovnost v novem tisočletju


Recommended Posts

<{POST_SNAPBACK}>ja, sam TEGA pa glih nisem povrsno, pac pa izbrano napisala. x:)x

Saj nikomur nic nocem - govorim o sebi... torej - ce se tudi motim...

Jaz pac tako dojemam... in, konec koncev, tud dokazujem - saj sem na VSEH podrocjih samouk. Pa se kar znajdem z ne-ucitelji.

 

Glej - jaz najrajsi govorim lepo s sefom direkt.

Ne rabim posrednikov. Tako je tudi z Bogom. x:)x

Kaj pa misliš o drugih? Al rabjo kakšne posrednike ali ne?

Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,

da je samo ena čreda, in samo en pastir.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

  • Komentarji 574
  • Objavljeno
  • Zadnji komentar

Najbolj aktivni v tej temi

ampak ne (tako se jim v bistvu samo zdi) - v osnovi ne bi rabili - vsi smo konektani nanj - na Boga, ki je vesoljna energija, visja inteligenca ali milijon drugih izrazov in pojmov...

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

<{POST_SNAPBACK}>ampak ne (tako se jim v bistvu samo zdi) - v osnovi ne bi rabili - vsi smo konektani nanj - na Boga, ki je vesoljna energija, visja inteligenca ali milijon drugih izrazov in pojmov...

 

Sem enkrat zasledu misu, da je Bog kot lončar, ki ima eno roko v izdelku, drugo pa zunaj. Samo z eno roko ne more ustvariti izdelka. Tisto, kar je postavljeno v človeka, mora biti postavljeno tudi zunaj (notranji čut in zunanji duhovni nauk). In oboje mora biti usklajeno. In ljudje smo na svoji poti doseganja samostojnosti nekako ločeni od Boga. Povezani samo z ljubeznijo, ljubezen sama pa je slepa in se hitro naveže na posvetno (ljubezen do sveta in vseh užitkov in zadovoljstev, ki jih nudi). V glavnem, tudi nek duhovni nauk mora po moje vedno obstajati, vsaj dokler človek ne doseže popolnega samozavedanja.

 

Se strinjam, da mora biti odnos do Boga oseben in da se razne verske institucije postavljajo kot posredniki zato, da z ljumi manipulirajo. Ampak preroki so bili vedno zato, da ljudem pomagajo doseči tisto, kar sami ne bi zmogli. In tudi angeli so Božji sli, kar pomeni že sama beseda angel. Ne verjamem, da so vsi duhovni nauki in učitelji brez veze.

Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,

da je samo ena čreda, in samo en pastir.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

seveda da niso...

jaz sem ze poslusala kaksne mojstre... so bili pa v nepricakovanih osebah in pojavah... oblikah...

Mah.... imas prav, vem kaj mislis, samo ti ne stekas cisto dobro, kaj jaz mislim.

Mislis, da sem povrsna, kar tud sem, ni pa povrsna moja vera. xDDx

 

Ker imam pogum, me bog sciti.

In ce se z nekom ze skregas, imas z njim oseben odnos.

jaz sem se z bogojm ze skregala - in zato vem, da je. Dober. In ne mascevalen. Samo ne verjamem v taksne oblike...

meni je bog kot matica...

Bog je Ki. vsak dan vsak trenutek z vsakim dihom sem prikljucena.

 

ja, eni pa vodijo in povejo.

saj, konec koncev, jaz tudi vodim in povem - pa ne glede na mojo vlogo - lohk sem sam en pazh... sploh ni treba, da sem kralj.

 

Zvezde se ne sramujejo, da se zdijo kresnice. :vio:

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

<{POST_SNAPBACK}>seveda da niso...

jaz sem ze poslusala kaksne mojstre... so bili pa v nepricakovanih osebah in pojavah... oblikah...

Mah.... imas prav, vem kaj mislis, samo ti ne stekas cisto dobro, kaj jaz mislim.

Mislis, da sem povrsna, kar tud sem, ni pa povrsna moja vera. xDDx

 

Ker imam pogum, me bog sciti.

In ce se z nekom ze skregas, imas z njim oseben odnos.

jaz sem se z bogojm ze skregala - in zato vem, da je. Dober. In ne mascevalen. Samo ne verjamem v taksne oblike...

meni je bog kot matica...

Bog je Ki. vsak dan vsak trenutek z vsakim dihom sem prikljucena.

 

ja, eni pa vodijo in povejo.

saj, konec koncev, jaz tudi vodim in povem - pa ne glede na mojo vlogo - lohk sem sam en pazh... sploh ni treba, da sem kralj.

 

Zvezde se ne sramujejo, da se zdijo kresnice. :vio:

In kako veš kaj mislim? Iz kart?

 

Glede na to, kako napišeš, pa tud težko štekam, kaj ti misliš. In kako naj bo vera površna? Sevede sem opazu, da maš natančn filing za duhovnost. Ampak kar se krščanstva tiče, se mi pa zdi, da je razumevanje le tega mal šibka točka tvojga foruma.

 

Hm, kako to mislš, da ne verjameš v takšne oblike? Kakšne oblike? Saj nism nikol napisu, da je Bog maščevalen.

 

Mladika ne obrodi, če ne ostane na trti, tako tudi vi ostanite v Meni in Jaz v vas. Čist krščanski nauk.

 

Sicer pa nism mu lih kakšnih pripomb na tvoja razmišljanja. Me ne mot, če nekdo ne uporablja krščanstva, ampak če pluva po nečem, kar mu očitno ni jasn, to me pa mal zmot.

Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,

da je samo ena čreda, in samo en pastir.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Če smem še sam a nekaj reči, religije niso brez smisla in niso samo zaradi manipulacije.

 

V današnjem času je videti tako, to je zato ker smo v Uranovi dobi in bistvo Uranove dobe je, da gre človek preko črednega nagona, da je svoboden in povsem iskren v individualnem odnosu do življenja.

 

Vendar gledano razvojno so religije naredile nekaj koristi in so tudi bistvene za razvoj posameznikov in družbe, ker so omejile egoizem posameznikov in s tem animalično naravo, ki je neobvladana in v duhovno nerazvitem posamezniku lahko dejansko zelo destruktivna. Seveda ne zanikam, d aje človek v tej asnimalni formi na nek način blizu boga, ker je spontan.

 

 

Torej časi se spreminjajo in človek podvomi v to , kar govori religija in se znotraj nje počuti utesnjenega. To je OK, to je edino prav, ker se s tem začne njegovo lastno iskanje, ki gre lahko iz popolnega zanikanja v osebno spoznanje boga.

 

Vendar vse ima smisel.

 

Pozabila sem kateri filozof je rekel, da je religija potrebna za ljudi, ki ne znajo razmišljati s svojo glavo, ki še niso dovolj moralni, da bi živeli brez omejitev.

 

Zdi se mi, da bi bilo zelo grdo od nas, in upam se trditi, da v tej vodnarjevi dobi mislimo s svojo glavo, in ustvarjamo z bogom živ in nesposreden odnos, da bi mi poniževali in izničevali tisto, kar je religija ustvariti. Pa ne govorim samo o krščanstvu, ampak o vseh religijah. Seveda so z močjo Saturna, omejitev in dogem, ter STRAHU, pred vsem drugačnim uničile veliko preveč, niso našo animalno naravo le omejili ampak zavrli. Toda mi smo sedaj lahko mirni, brez sodbe z zavestjo, da je vse dobro in da je vse del procesa in del večje zgodbe, ki je ne razumemo povsem, a se jo trudimo razumet.

 

Če ločimo njih in nas, smo spet na začetku. IN če sodimo njim, ne zavedajoč se, da sodimo sebi in svojim prednikom, ki so povezani s to zgodbo, svojim preteklim jazom, potem na žalost ne moramo priti daleč.

 

 

Seveda je prav , da se kritično izrečemo in priznamo kaj je bilo narobe, vendar vse skozi oči celosti, torej s poskusom dojeti dialektiko te problematike.

 

 

Vse dobro,

 

 

Mihela

astrologija ni za to na svetu, da bi strašila...niti ne za to, da bi določala...sam za to je, da nam da vpogled, kako stvari so...

dnevni horoskop

začetek študijskega leta na AI

17. in 18. 9., karmična sinastrija in prognostika v Postojni

 

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

<{POST_SNAPBACK}>In kako veš kaj mislim? Iz kart?
x:Dx x:px x;)x

(Laskas si. :P ;))

 

... hecam se... jasno da ne bos prebral mojih 2o tisoc postov, da bos dobil nek vpogled... a je pac tako znano moje stalisce, da se mi zdi kar samoumevno, da morajo vsi to vedeti.. :)

 

Se strinjam, da je sibka tocka, a v bistvu bi bil lohk sam 'Lunin'... ne mores na vseh podrocjih... met znanja...

Saj zato ste pa vi, ostali tu. x^x xyesx

me fascinira znanje, pa z osebno noto nadgrajeno, ne maram pa kar enega tupenja. xDDx

 

Saj se stekamo, itak... :palec:

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

<{POST_SNAPBACK}>

Zvezde se ne sramujejo, da se zdijo kresnice. :vio:

Lune krožijo okrog planetov, ki imajo veliko večjo maso od njih.

 

Planeti krožijo okrog sonc, ki imajo veliko večjo maso od vseh njihovih planetov.

Osončja pa krožijo okrog središčnih sonc, ki so mnogo večja od njih.

In takšne galaksije spek krožijo okrog mnogo večjih središčnih sonc 2. stopnje.

Takšni sistemi pa krožijo okrog središčnih sonc 3. stopnje, ki so spet mnogo večja od od celega sistema.

Vse skupaj pa kroži okrog ogromnega Centralnega sonca, ki ima mnogo večjo maso kot vse ostalo materialno stvarstvo skupa.

 

Hm, kaj sem sploh hotu povedat? x?x Ja, saj res. In takšno centralno sonce se ne sramuje, da izgleda kot zvezda. (no ja, v to pravzaprav nisem čist sigurn. Ampak sliš se mi pa dobr x:)x )

Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,

da je samo ena čreda, in samo en pastir.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

<{POST_SNAPBACK}>x:Dx  x:px  x;)x

(Laskas si. :P ;))

 

... hecam se... jasno da ne bos prebral mojih 2o tisoc postov, da bos dobil nek vpogled... a je pac tako znano moje stalisce, da se mi zdi kar samoumevno, da morajo vsi to vedeti.. :)

 

Se strinjam, da je sibka tocka, a v bistvu bi bil lohk sam 'Lunin'... ne mores na vseh podrocjih... met znanja...

Saj zato ste pa vi, ostali tu. x^x xyesx

me fascinira znanje, pa z osebno noto nadgrajeno, ne maram pa kar enega tupenja. xDDx

 

Saj se stekamo, itak... :palec:

Pa saj sem skeneru mal tvoja stališča, ampak tisto, da nobena oseba ne more bit tvoj učitelj, se pa vseen sliš mal čudn. Kdor ne bi nikol nič prebral, pa nikogar poslušu, pa vse vedu, bi lahk izjavu kaj tacga. Drugač pa... xrolleyesx x?x

 

Če ne bi smatru, da je forum kar v redu, ampak da v temi duhovnost neki manjka, verjetn ne bi pisu. Vlada tuki en prepričanje, da bo z duhovno dobo konc krščanstva. Men se pa zdi, da se bo v resnic šele prav začel, tak, kot je bil dejansko dan ljudem. Če pa ljudje z vsega nardijo sranje, pa tud Bog ne more več pomagat (kdor sam tako hoče, se mu ne godi krivica).

 

Tist s kartam sem se pa tud jaz sam mal hecu x:)x

 

Sam zakaj mam občutek, da si v prejšnem postu neki ven zbrisala x?x :eek: x?x :eek:

Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,

da je samo ena čreda, in samo en pastir.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Hoj, po mojem nic... ker pa sem tako 'raztrgano' pisala, si morda dobil tak obcutek...

Najbrz samo zato, ker sem hitela.

 

Mah... Moji 'ucitelji' so bili tapravi ucitelji (recimo dve moji razrednicarki, od katerih sem se ful naucila), pa moj instruktor voznje.... Pa kiropraktik... to so bili mojstri in ucitelji na moji poti, sicer pa ucitelji vsi ljudje in situacije in okoliscine do zdaj.

 

Ucili so me (ljudje), da so lohk nepopisno dobri, pa da imajo najbolj nagrauzne misli in vzgibe... Dozivela prakticno vse od cloveka, kar je mozno dozivet... vkljucno z groznjami po odvzetju lajfa.

 

TO so moji ucitelji. ZIVLJENJE je moj najboljsi ucitelj.

 

Nisem sla na slikarske tecaje, ampak sem rpeprosto zacela risat, nimam dneva glasbene sole, a preprosto pojem in igram instrumente...

In tako dalje... Ja, ucim se iz prakse in od zivljenja samega.

 

Mojstri, ucitelji pa ne zato, kar sem ze parkrat rekla, ker nocem biti opeharjena za lastni nacin priti do... znanja, cesarkoli. xyesx

 

Bog pomagaj, ce se slisi nepojmljivo, povrsno, prepotentno...

Tako pac je.

 

Jaz se ne rabim 'nazaj' not ucit, ce ze pojem (in tudi z drugimi, torej ne pojem egota, pac pa v harmoniji z drugimi - samo na svoj nacin xDDx). xsingx x;)x

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

.. pa v soli me nikol nikjer niso ucili z obema rokama (hkrati) risat...

V moj sistem ucenja pa je sodilo oz. se je spontano pojavilo.

 

In to so tako imenovani pogovori z Bogom, ucenje od mojstrov...

nekaj je bluz, lastne misli, drugo pa je... pogovor z bogom, stik z vesoljnim.

Sem se tud ze skregala, celo preklela Boga, si upam celo povedat...

A je res, da sciti pogumne, iskrene in ... borce... . x;)x x^x

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

x:px xDDx haha, x:o)x Andreja, midve sva pa pravzaprav cisto nasprotje...

Ti cist v igri in stosu in v sistemih, jaz pa cist izven in v svojem.

 

Modelsko.

In si se znasla tu... a ni zanimivo - kdo je torej koga preprical? xcivx x;)x :vragec:

 

Ampak mi je vsec, da si tu in da se ocitno dobro pocutis...

 

x:px te bomo ze prepariral, ti sam pocakaj in glej in se cudi. xDDx x;)x

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Emaniuel je v svetu Saturna in Jupitra.

 

Marsa v svetu transaturnovcev.

 

Oba sta OK.

 

 

Vse dobro,

 

Mihela

astrologija ni za to na svetu, da bi strašila...niti ne za to, da bi določala...sam za to je, da nam da vpogled, kako stvari so...

dnevni horoskop

začetek študijskega leta na AI

17. in 18. 9., karmična sinastrija in prognostika v Postojni

 

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

xDDx x:Xx haha, Mihela, ti si pa vmes, tam nekje okol Jupitra... pa z venere dosti, taka pravicna in tko... s scepcem saturna in s priokusom urana. xDDx Kul. x8Dx :palec:

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Uf, o kakšni Uranovi dobi govorite? A ko smo že pri astroloških pojmih... astrologija je zaradi procesije zemljine osi bolj ali manj mašilo praznih glav. Primer... v Vidnarja naj bi Sonce vstopilo 22. januarja in ga zapustilo 21. marca. A žal to ni res že vsaj 2000 let. V Vodnarja bo vstopilo šele konec februarja, a iz njega izstopilo 20. marca. Samo malce je potrebno pogledati v nebo. Recimo tik pred sončnim vzhodom. Sedaj je Sonce v Kozorogu, kajti Strelec vzhaja tik pred Soncem. če mi ne verjamete, vzemite v roke kakšno vrtljivo zvezdno karto... Toliko o natančnosti astrologije glede položaja sonca in ozvezdij.

Človek, ki želi duhovno napredovati, mora najprej odložiti breme zunanjih dejavnikov. Nadalje je potrebno izgovore za lastne neuspehe pripisati sebi, ne pa nekim dejavnikom izven sebe. Noben Uran, neptun ali kateri koli drug kos kamenja ne more prevzeti krivdo, če sem v službi zamočil. "Oprostite šef, naredil sem za milijon škode, ker imam Uran v napačni hiši!"

BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

ja, xDDx, lahko tudi tako gledas. Ti ocitno tako gledas, torej tudi ti nisi cist neobremenjen z... vcepljenim od pac nekje... ali tako pridobljenim..,.

 

Jaz vseskozi govorim o svojih izkusnjah... tudi tu...

Morda je luna mal drugace, a deluje pa tako.

 

Tudi da nisi dobil pomembnega sporocila (ker si ga pricakoval in si se namenoma izognil postarju), ni izgovor za sefa.

 

Govora je o drugih receh.

O cloveku in vesti in o .... vesoljnih in zivljenjskih resnicah..

Zunanji vplivi pa so vse . torej tudi zvezde.

 

Aja - a v Luno pa verjames - ne glede na to, ali je v ovnu ali raku, je, ko je polna, nasproti soncu. x;)x

In njen magnetizem je dokazan...

Torej - mislis da deluje kar takole izven vsega? xDDx

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

<{POST_SNAPBACK}>Če  smem še sam a nekaj reči, religije niso brez smisla in niso samo zaradi manipulacije.

 

V današnjem času je videti tako, to je zato ker smo v Uranovi dobi in bistvo Uranove dobe je, da gre človek preko  črednega nagona, da je svoboden in povsem iskren v individualnem odnosu do življenja.

 

Vendar gledano razvojno so religije naredile nekaj koristi in so tudi bistvene za razvoj posameznikov in družbe, ker so omejile egoizem posameznikov in s tem animalično naravo, ki je neobvladana in v duhovno nerazvitem posamezniku  lahko dejansko zelo destruktivna. Seveda ne zanikam, d aje človek v tej asnimalni formi na nek način blizu boga, ker je spontan.

Torej časi se spreminjajo in človek podvomi v to , kar govori religija in se znotraj nje počuti utesnjenega. To je OK, to je edino prav, ker se s tem začne njegovo lastno iskanje, ki gre lahko iz popolnega zanikanja v osebno spoznanje boga.

 

Vendar vse ima smisel.

 

Pozabila sem kateri filozof je rekel, da je religija potrebna za ljudi, ki ne znajo razmišljati s svojo glavo, ki še niso dovolj moralni, da bi živeli brez omejitev.

 

Zdi se mi, da bi bilo zelo grdo od nas, in upam se trditi, da v tej vodnarjevi dobi mislimo s svojo glavo, in ustvarjamo z bogom živ in nesposreden odnos, da bi mi poniževali in izničevali tisto, kar je religija  ustvariti. Pa ne govorim samo o krščanstvu, ampak o vseh religijah. Seveda so z močjo Saturna, omejitev in dogem, ter STRAHU, pred vsem drugačnim uničile veliko preveč, niso našo animalno naravo le omejili ampak zavrli. Toda mi smo sedaj lahko mirni, brez sodbe z zavestjo, da je vse dobro in da je vse del procesa in del večje zgodbe, ki je ne razumemo povsem, a se jo trudimo razumet.

 

Če ločimo njih in nas, smo spet na začetku. IN če sodimo  njim, ne zavedajoč se, da sodimo sebi in svojim prednikom, ki so povezani s to zgodbo, svojim preteklim jazom, potem na žalost ne moramo priti daleč.

Seveda je prav , da se kritično izrečemo in priznamo kaj je bilo narobe, vendar vse skozi oči celosti, torej s poskusom dojeti dialektiko te problematike.

Vse dobro,

Mihela

 

Glede pomena religije...ne vem kateri filozof, vem pa, da je to bilo zapisano že v vedah: če se kdo lahko obrne neposredno k bogu, ni smiselno, da bi izvajal predpisane obrede in daritve, ampak mora slediti svojemu srcu... Ampak religija mora biti v skladu z regularnimi načeli (spomnimo se prodajanja odpustkov itd.).Kristusov nauk je bil zlata resnica, koliko tega izvornega nauka pa se je ohranilo, pa je drugo. Meni se zdi, da so se večje svetovne religije malo izrodile. Očetovski lik, ki žuga iznad oblakov je razumski model boga. Ko razvijaš intuicijo, trčiš v ta okvir razumskih modelov. Ta upor religiji ni potem upor bogu ampak modelu, ki si ga je ustvaril razum. Strah pa je pa le pomanjkanje vere v dobro!!!

 

<{POST_SNAPBACK}>Lune krožijo okrog planetov, ki imajo veliko večjo maso od njih.

 

Planeti krožijo okrog sonc, ki imajo veliko večjo maso od vseh njihovih planetov.

Osončja pa krožijo okrog središčnih sonc, ki so mnogo večja od njih.

In takšne galaksije spek krožijo okrog mnogo večjih središčnih sonc 2. stopnje.

Takšni sistemi pa krožijo okrog središčnih sonc 3. stopnje, ki so spet mnogo večja od od celega sistema.

Vse skupaj pa kroži okrog ogromnega Centralnega sonca, ki ima mnogo večjo maso kot vse ostalo materialno stvarstvo skupa.

 

Hm, kaj sem sploh hotu povedat?  x?x Ja, saj res. In takšno centralno sonce se ne sramuje, da izgleda kot zvezda.  (no ja, v to pravzaprav nisem čist sigurn. Ampak sliš se mi pa dobr x:)x )

 

Mogoč to, da vrtenje okoli lastne osi ni edino naravno gibanje planeta, da je njegovo naravno gibanje tudi kroženje okoli sonca. In da se celotna galaksija vrti okoli "zvezde" ki ima blazno maso, da iz nje ne more ubežati noben foton.

 

 

<{POST_SNAPBACK}>Hoj, po mojem nic... ker pa sem tako 'raztrgano' pisala, si morda dobil tak obcutek...

Najbrz samo zato, ker sem hitela.

 

Mah...  Moji 'ucitelji' so bili tapravi ucitelji (recimo dve moji razrednicarki, od katerih sem se ful naucila), pa moj instruktor voznje.... Pa kiropraktik... to so bili mojstri in ucitelji na moji poti, sicer pa ucitelji vsi ljudje in situacije in okoliscine do zdaj.

 

Ucili so me (ljudje), da so lohk nepopisno dobri, pa da imajo najbolj nagrauzne misli in vzgibe... Dozivela prakticno vse od cloveka, kar je mozno dozivet... vkljucno z groznjami po odvzetju lajfa.

 

TO so moji ucitelji. ZIVLJENJE je moj najboljsi ucitelj.

 

Nisem sla na slikarske tecaje, ampak sem rpeprosto zacela risat, nimam dneva glasbene sole, a preprosto pojem in igram instrumente...

In tako dalje... Ja, ucim se iz prakse in od zivljenja samega.

 

Mojstri, ucitelji pa ne zato, kar sem ze parkrat rekla, ker nocem biti opeharjena za lastni nacin priti do... znanja, cesarkoli. xyesx

 

Bog pomagaj, ce se slisi nepojmljivo, povrsno, prepotentno...

Tako pac je.

 

Jaz se ne rabim 'nazaj' not ucit, ce ze pojem (in tudi z drugimi, torej ne pojem egota, pac pa v harmoniji z drugimi - samo na svoj nacin xDDx). xsingx x;)x

 

Marsa, se strinjam, nič ne vemo, dokler se intuicija ne strinja x:Dx V duhovnosti pa ima največjo težo subjektivna izkušnja.

 

<{POST_SNAPBACK}>Uf, o kakšni Uranovi dobi govorite? A ko smo že pri astroloških pojmih... astrologija je zaradi procesije zemljine osi bolj ali manj mašilo praznih glav. Primer... v Vidnarja naj bi Sonce vstopilo 22. januarja in ga zapustilo 21. marca. A žal to ni res že vsaj 2000 let. V Vodnarja bo vstopilo šele konec februarja, a iz njega izstopilo 20. marca. Samo malce je potrebno pogledati v nebo. Recimo tik pred sončnim vzhodom. Sedaj je Sonce v Kozorogu, kajti Strelec vzhaja tik pred Soncem. če mi ne verjamete, vzemite v roke kakšno vrtljivo zvezdno karto... Toliko o natančnosti astrologije glede položaja sonca in ozvezdij.

Človek, ki želi duhovno napredovati, mora najprej odložiti breme zunanjih dejavnikov. Nadalje je potrebno izgovore za lastne neuspehe pripisati sebi, ne pa nekim dejavnikom izven sebe. Noben Uran, neptun ali kateri koli drug kos kamenja ne more prevzeti krivdo, če sem v službi zamočil. "Oprostite šef, naredil sem za milijon škode, ker imam Uran v napačni hiši!"

 

Meni se pa zdi čist možno, da se je tudi astrologija prilagodila tej precesiji. Kotna hitrost se je v 2000 letih res spremenila (pa menda malo tudi z nedavnim potresom v Aziji), ampak astrologija ne temelji le na izračunih, ampak tudi na intuiciji. Pa vse te astrološke vplive je po moje dobro vzet kot opisne in ne kot določevalne. Naša natalna karta je slika naših preteklih življenj - kar seješ, to žanješ. Je tudi najboljša možna varianta za izravnavanje naše karme. Postavitev planetov ne določi naše osebnosti (ali česarkoli že...) ampak nam med drugim da informacijo na kakšen način bomo z najmanj trpljenja razrešili "slabe karme", kako se bomo najlažje učili, kje se lahko pojavijo težave,...

 

Lp

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

<{POST_SNAPBACK}>Hoj, po mojem nic... ker pa sem tako 'raztrgano' pisala, si morda dobil tak obcutek...

Najbrz samo zato, ker sem hitela.

 

 

TO so moji ucitelji. ZIVLJENJE je moj najboljsi ucitelj.

 

Mojstri, ucitelji pa ne zato, kar sem ze parkrat rekla, ker nocem biti opeharjena za lastni nacin priti do... znanja, cesarkoli. xyesx

 

Bog pomagaj, ce se slisi nepojmljivo, povrsno, prepotentno...

Tako pac je.

 

Jaz se ne rabim 'nazaj' not ucit, ce ze pojem (in tudi z drugimi, torej ne pojem egota, pac pa v harmoniji z drugimi - samo na svoj nacin xDDx). xsingx x;)x

Se mi je zdel, da si napisala, da si veliko pomembnejša, kot si mislim. No ja, verjetno sem samo tako razumu prispodobo z zvezdo in kresnico.

 

Verjetno si pa kakšno knjigo že prebrala. Imaš občutek, da če nekaj najdeš, da si s tem za kaj prikrajšana? Sem se jaz tud v bistvu sam nauču igrat šah in sem še kar dober. Ampak zlo dober pa ne bom nikol. Nisem študiru, imu učitelna. Če hočeš seč res visok, rabiš krožke, mentorje, trenerje, mojstre ki te učijo. Se mi ne zdi tvoj stališče prepotenten, ampak protislovnen.

 

Življenje kot učitelj duhovnosti? Samo če ga živiš v skladu z resnico. Zlagano življenje pa je laž sama in iz takega življenja ne pride resnica. Nič ni samo po sebi. In to velja za vse.

 

Pojete pa tukaj res lepo uglašeno v ritmu TOP 10 Čopove knjigarne. No ja, kakšen solist hoče mal mešat ritem, Pa ga demokratično (po načelu večine) probate preglasit. Torej smatraš, da biti v čredi pomeni ne ego. Če pa kdo izstopa, je pa verjetno kriv njegov ego, ki ga je treba zlomt? x?x

 

In samo če ni preveč osebno, zakaj se ti je Bog tedaj tako zelo zameru?

Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,

da je samo ena čreda, in samo en pastir.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

<{POST_SNAPBACK}>

Življenje kot učitelj duhovnosti? Samo če ga živiš v skladu z resnico. Zlagano življenje pa je laž sama in iz takega življenja ne pride resnica. Nič ni samo po sebi. In to velja za vse.

 

Učiš se, ne glede na to, katero "resnico" vzameš za svojo.

Katera pa je tista resnica? Kako lahko nekomu, ki te prepričuje, da ne živiš v skladu z vesoljnimi pravili, verjameš, da je tista pravica, ki jo vsiljuje, prava?

Nekaj, kar ni v skladu s tvojim prepričanjem, ne sprejmeš kot svoje. Resnico vsakdo poskuša živeti na svoj način, odvisno, kako jo dojema. In vsakdo se iz te resnice poskuša naučiti največ. Torej je vsaka resnica prava.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Glede pomena religije...ne vem kateri filozof, vem pa, da je to bilo zapisano že v vedah: če se kdo lahko obrne neposredno k bogu, ni smiselno, da bi izvajal predpisane obrede in daritve, ampak mora slediti svojemu srcu... Ampak religija mora biti v skladu z regularnimi načeli (spomnimo se prodajanja odpustkov itd.).Kristusov nauk je bil zlata resnica, koliko tega izvornega nauka pa se je ohranilo, pa je drugo. Meni se zdi, da so se večje svetovne religije malo izrodile. Očetovski lik, ki žuga iznad oblakov je razumski model boga. Ko razvijaš intuicijo, trčiš v ta okvir razumskih modelov. Ta upor religiji ni potem upor bogu ampak modelu, ki si ga je ustvaril razum. Strah pa je pa le pomanjkanje vere v dobro!!!

 

 

:palec: To si zelo dobro napisala ni kej in jaz to vem, ne govorim, da je krščanska religija počela stvari na Ok način, ravno obratno.

Hotela sem le povedati, da imajo religije smisel, dokler so ljudje kot ovce, ki potrebuejo vodstvo in in nimajo dovolj široke notranje morale , potrebuejo neko zunanje žuganje.

Pa ne z nekega velikega razloga, ampak samo zato, ker se na tak način ljudje počutijo bolj varno. To je vse.

 

 

V sodobnen času , med alternativno sfero, je videti velik odklon krščanstvu, prav je, da se pogleda kaj so naredili prav in kaj narobe, vendar ne jim žugat, kot da so to oni naredili, brez nas, ker smo mi del te tradicije, ker smo zrasli iz te tradicije.

 

Mi smo del te tradicije, zato moramo očistiti tudi sebe, ne le njih in če se očistimo v sebi, teh spon in teh predstav, potem avtomatično nimamo potrebe po tem da jim žugamo

 

 

 

 

Vse dobro,

 

Mihela

astrologija ni za to na svetu, da bi strašila...niti ne za to, da bi določala...sam za to je, da nam da vpogled, kako stvari so...

dnevni horoskop

začetek študijskega leta na AI

17. in 18. 9., karmična sinastrija in prognostika v Postojni

 

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

<{POST_SNAPBACK}>

Torej je vsaka resnica prava.

 

:palec:

 

Ja.. ker ce ni.. potem ni nobena..

 

Samo to dvoje je isto... vsaka je prava.. ali pa nobena ni prava.. tko da religija na primer so v veliko pomoc, pri iskanju resnice.. ker vse kar so izumile ni resnicno..

Ce hoces vedeti kaj je res.. ne mores vedeti kaj je res.. lahko le ves, kaj ni res... in tako izkljucis vedno vec zadev.. in ko nic vec ne ostane.. ne vem kaj je potem.. bom mogoce ugotovil nekoc.

*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

<{POST_SNAPBACK}>:palec:

 

Ja.. ker ce ni.. potem ni nobena..

 

Samo to dvoje je isto... vsaka je prava.. ali pa nobena ni prava.. tko da religija na primer so v veliko pomoc, pri iskanju resnice.. ker vse kar so izumile ni resnicno..

Ce hoces vedeti kaj je res.. ne mores vedeti kaj je res.. lahko le ves, kaj ni res... in tako izkljucis vedno vec zadev.. in ko nic vec ne ostane..  ne vem kaj je potem.. bom mogoce ugotovil nekoc.

 

 

To je samo, če razmišljaš logično, toda resnico v svojemem življenju lahko čutiš, ni tako pomembno v kaj jo zaviješ in na kak način jo poimenuješ, bolj je pomembno, da jo živiš.

 

 

Vse dobro,

 

Mihela

astrologija ni za to na svetu, da bi strašila...niti ne za to, da bi določala...sam za to je, da nam da vpogled, kako stvari so...

dnevni horoskop

začetek študijskega leta na AI

17. in 18. 9., karmična sinastrija in prognostika v Postojni

 

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

<{POST_SNAPBACK}>...

... resnico v svojem življenju lahko čutiš, ni tako pomembno v kaj jo zaviješ in na kak način jo poimenuješ, bolj je pomembno, da jo živiš. ...

xyesx :palec: :palec:

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...



  • Včlani se

    Postani član LN Foruma in se pridruži naši skupnosti.

  • Zadnji obiskovalci

    • Noben član si ne ogleduje te strani.
×
×
  • Objavi novo...