Skoči na vsebino

Nova vlada


astra

Recommended Posts

To ja slovenske vojake v Irak... ko sem to prebral sem najprej debelo pogledal pol pa pokapiral... sej če že mamo konservativce gor... zakaj bi bli kaj dost različni od buša... heh... :D sveda slovenci na globalno srečo delamo škodo sam sebi...

 

O političnih kadrovanjih pa ... well koga bodo pa dali gor, če ne svoje, recimo da sem jaz "Janša" pa morem to pa to narest, na koga se bom obrnil...? na svoje prjatle jasno, ti so ponavad iste barve kot js in tko... če je pa to dobro za državo... najbrž ne, ampak čas bo pokazal... :D hell jeah zamenjava je bla nujna, sam te nove "gume" so dvomljive kakovosti...

:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

  • Komentarji 428
  • Objavljeno
  • Zadnji komentar

Najbolj aktivni v tej temi

Najbolj aktivni v tej temi

<{POST_SNAPBACK}>Aja, pozabu. Moram se popraviti. Ne vem, če je Merčeva že zaposlena. Je pa po tistem kar sem prebral pred kakimi 14 dnevi z Ruplom opravila razgovor, znalo bi se zgodit, da bi se zaposlila na ministrstvu v sektorju za protokol, imuniteto, diplomatsko korespondenco in še neki dve stvari, ne spomnim se celotnega naziva sektorja. Ali je že zaposlena pa res ne vem. Če bo, bo to mal smešno, vsaj po mojem.....srednja zdravstvena šola je njena izobrazba, če prav vem.  x;)x

 

hja sestre ful rabimo v sloveniji :P pismu bi še js šel mal v bolnico da tam najdem Merčevo pa prav vseeno kakšne barve je :D.... :P mmm

:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

<{POST_SNAPBACK}>V uvoda predloga Zakona o javnih uslužbencih leta 2001, ki ga je zagovarjal tudi takratni državni sekretar Virant piše..."zakon omogoča nevmešavanje politike v status in delo javnih uslužbencev, ki upošteva načelo javnega natečaja kot načelo politične nevtralnosti in nepristranskosti.zakon ščiti javne uslužbence pred nedovoljenimi posegi politikev njihov položaj in strokovno vsebino njihovega dela"....

 

Tako je govoril minister Gregor včasih, ko mu je prav tak zakon omogočal, da je bil državni sekretar ...čeprav je bila njegova politična opcija drugačna od tiste, tedaj na oblasti...

 

danes govori drugače...

 

.."nujno so potrebne spremembe zakona o javnih uslužbencih, ki bi novim ministrom omogočile, da bi se v toku šestih mesecev po ustoličenju obdali s kompetentnimi strokovnjaki, ki bodo uživali njihovo zaupanje in bodo konceptualno kompatibilni z vladnim programom

 

Novi zakon predvideva 6-mesečni rok za zamenjave, saj v roku treh mesecev ne morejo zamenjati vseh, ki bi jih radi...

 

in povrhu še trdi, da je to DEpolitizacija državne uprave....

 

Astra

 

 

x?x x?x ja kaj se cudis x?x x?x nekateri se obracajo-(te) kakor veter zapiha x:Dx sedaj pac drug veter x:Dx x:Dx x:Dx

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Naslov je Nova vlada, eni pa o Ropu kaj prav' in kaj ne prav' ...

 

Pravilneje bi bilo: kaj je prav in kaj ni prav... namreč če bi v SLO veljala politična higiena, bi jasno in glasno rekel: Nepreklicno odstopam s položaja predsednika stranke..., in ne, da nekaj Ropota naprej na tem mestu...

A dejmo o tej temi, čeprav bi raje videl, da je svetloba, ne tema:

 

Enim se zdi samo po sebi umevno, da so nekateri prej opozicijsko zagovarjali drugačna stališča, kot sedaj v vladi. Bom rekel drugače. Stranka ima svoj program, svoj blablabla, ki ga vseskozi zagovarja. Ali bi bilo čudno, če bi stranka, ki pride na oblast, nemudoma zamenjala tudi program (nekaj, kar je vseskozi zagovarjala). Zame ja. Ker tudi to ni politično higienično. Danes tako, jutri pa 900 stopinj v drugo smer.

Računalnik ustvarja navidezno resničnost, človek resnično navideznost.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

<{POST_SNAPBACK}>Ne blebetaj neumnosti.

Lepo ti je včeraj Virant razložil zadeve na 24ur.

in še enkrat: nova vlada bo (če bo) zamenjala toliko ljudi, kot jih je prejšnja NASTAVILA! (a tisto pa ni bilo politično kadrovanje?, koliko članov nadzornih svetov je bilo takratnih opozicijskih?)

Ne bluzi, idi raje v brege.

Ko pa včeraj nisem gledal 24kur ...

Nova vlada naj zamenja toliko ljudi, kolikor hoče. Kaj potem? A naj uporabi ISTE zakone, kot prejšnja. Zakaj mora sprejemati nove? Če so bili ti zakoni dobri za menjavo med prejšnjo oblastjo, pole kaj je sedaj drugače? :eek:

Ideja je pa dobra. Videti vse skupaj s perspektive, ne samo s podna. x:Dx

Računalnik ustvarja navidezno resničnost, človek resnično navideznost.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

<{POST_SNAPBACK}>Hehe, ravno zato, če je bil prejšnji zakon dober za PREJŠNJO vlado, a MORA bit tut za sedanjo?

Včasih imam občutek da si rahlo omejen.

Hehe, za koga je delal Virant v prejšnji vladi, in kdo mu je bil pravi kapodibanda? Tega seveda jaz nisem napisal - če je en zakon dober za eno vlado, je še za drugo. Ne oporekam, da gospod Virant ni strokovnjak, on zna pisati zakone za vsako vlado. Skratka novodobni nestrankarski strokovnjak.

22/7*ko

 

P.S.Da sem omejen? Tega se zavedam. Kaj pa ti, se imaš za neomejenega?

Računalnik ustvarja navidezno resničnost, človek resnično navideznost.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pa saj v tem je finta, prej, ko je bila opozicija, je vsakokrat dvignila vik in krik, da se tako ne dela...in predvolilne obljube s bile...DA NE BO POLITIČNO KADROVALA....da bo skratka drugačna, kot je bila prejšnja vlada...

 

in zdaj???...spreminja zakon, ki ga je prej napisal Virant...ker za TO vlado ni dovolj dober, ker želi poseči bolj globoko z menjavami...

 

Se ne spominjam, da bi si želeli ENAKA dejanja ...vsi so želeli SPREMEMBE...

 

Astra

Per aspera ad astra
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Malo teatra pa mora bit. Ali je parlament kaj drugega?

Če ne bi bil Teater, ne bi imeli javnih prenašanj sej.

Če je imela prejšnja vlada toliko prisklednikov, je z novo vlado drugače. Jaz jih razumem, da morajo nagraditi svoje zveste ljudi s primernimi položaji, pa še naprej bodo delali zvesto, ane?

Ne vidim pa razloga, da se zato delajo lepše. Prej so s prstom kazali ---> na iste reči , sedaj pa se izgovarjajo, da počnejo pač isto. V čem je nova vlada (po stilu vladanja) boljša od stare?

Da se razumemo - za kolovodjo policije se pričakuje lojalnost državi, torej tudi lojalnost vladi. Če se s kakšnim postopkom (osebno) ne strinja, se pač ne, vendar mora tudi to ostati osebno, ne pa javno! Meni se Anželjev javni način nestrinjanja ni zdel primeren.

Aja, pa tak teater gospodarskega sveta o davčni reformi, potem pa na koncu Andres (pa ne Andres08 z Islandije) potihem prizna, da imajo zvezane roke zaradi zahtev EU pri vključevanju v sistem EURO...

 

14:24 - Evo, odebeljeno sem napisal dopolnitev, da ne bo kakih nejasnosti in napačnih interpretacij.

Računalnik ustvarja navidezno resničnost, človek resnično navideznost.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

<{POST_SNAPBACK}>Mick je pač LDS-ovec in zato bluzi in piše neumnosti.

Dokler je bila LDS na oblasti, je bila vedno za vse kriva opozicija. Zakaj ne nadaljuješ iste tradicije?

 

Mick ni in nikoli ni bil LDS-ovec x;)x

 

Mick nikoli ni krivil opozicije za vse, ko je bila na oblasti LDS. Mu pa ni bila všeč politika opozicije. Trenutno pa težko rečem kaj mi je všeč in kaj ne. Kaj mi ni, sem deloma omenil, danes pa slišim, da bo Virantov zakon deloma spremenjen x;)x

 

Lucko ti kar predalčkaj po svojih kriterijih, toda ne čudi se, če te potem jaz, beroč tvoje poste, po svojih kriterijih pač proglasim za fašista. x;)x Veliko tvojih idej in postov je še najbližje fašističnim idejam. x;)x

Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.

K. Čapek

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

ccc...kako je že bilo s prejšnjim direktorjem policije in ministrom... x?x

 

in kako je že bilo z Ruplom in Ropom.. x?x ..

 

aha, to smo že pozabili....

 

Mene osebno ne moti, da so te spremembe, moti me pristop...še posebej, ko Virant izjavi, da je to DEpolitizacija... x:Dx

 

Virant je leta 2001 izjavil...

 

..." želimo upravo, ki bo zagotavljala pravno varnost in bo politično nevtralna.Z zakonom bomo dosegli bolj jasno razmejitev med politiko in stroko..."...

 

Moti me sprenevedanje...in kmalu se bodo tudi drugi vprašali..." a smo se za to borili"... x?x

 

In moti me recimo naslednje...ravno bivša opozicija je zagnala cirkus okol vladnega letala...zato pa se je potem z njim zgodilo, kar se pač je...

 

in zadnjič...objavljeno...samo na SLO 1 seveda...da je Janša potoval v Bruselj z redno linijo...v smislu, a vidite..pa mi je že en frend povedal, da je tisti dan letel v Bruselj in J.J. ni bilo na letalu...danes pa objavljena še fotka J.J.na rednem letalu..samo drugih potnikov ni nikjer... x:Dx

 

Evo, to so stvari, ki mi gredo na živce..pri tej in oni vladi...

 

Astra

Per aspera ad astra
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Bobnar, saj sem prepričana, da razumeš...

 

Ne trdim, da Virant nima soli v glavi, po mojem mnenju eden boljših ministrov...o tem ni dvoma...gre samo zato, da delajo ENAKO ali še več menjav kot bivša vlada, kar so ji prej očitali...

 

Volitve so pa dobili, ker so obljubljali, da bodo DRUGAČNI...

 

In ti ploskaš ob tem, po čemer si prej pljuval... :o|o:

 

Letalo je zakuhala prejšnaj opozicija, če se spomnimo...bivša vlada je bila samo tako nesposobna, da ga ni upala zadržati in zagovarjati nakupa...

 

Astra

Per aspera ad astra
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

hehe :D sej ko delajo njihovi pluvaš, ko delajo tvoji ploskaš... tko je blo zmeri, redko kdo med navijači ploska ko da nasprotna ekipa gol...
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

<{POST_SNAPBACK}>...in kmalu se bodo tudi drugi vprašali..." a smo se za to borili"... x?x

Ah. Astra, ne bodi naivna. Vse, kar je prejšnja vlada nakupčkala v 12 letih, bi nova rada zamenjala takoj, sedaj, že včeraj. A jim je to za zameriti?

Kaj da so obljubljali na volitvah?

Na volitvah zmaga tisti z najboljšim marketingom. Ta (verjetno) predvideva enostavnost sporočil, občutke v ljudeh, da sedaj pa bodo dobili neko priložnost, ki je prej niso imeli itd.

Poglej Buša - velik presežek proračuna je spremenil v hud primanjkljaj, veliko Amijev je umrlo v vojni, ki še traja, socialnih reform ni izpeljal in še kaj. A nam hecni a preračunani kavbojski nastop je pri njih vžgal, nekaj je ponujal na področju malih vrednot američana; izgubljajo pa največ tisti, ki ga jih volili.

 

Lahko se vprašamo, kako je bilo pri nas. Lokalne politike ni že dolgo dolgo. Politika se je globalizirala precej pred gospodarstvom. Lahko bi bilo hecno, da se vlade menjajo, zunanji ministri pa ne. Tako genialno potezo, kako obdržati pravega človeka na pravem mestu, hkrati pa to še izkoristiti za zasuk, so po moje sposobni le dobri marketinški mojstri. Buš jih na primer ima.

Računalnik ustvarja navidezno resničnost, človek resnično navideznost.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

(Tole bo pa malo za razbremenitev.)

 

* * *

 

Čez oblast je prav fino šimfat. Predvsem zato, ker je nedosegljiva in v veliki meri tudi nedoumljiva. Pravi ideal torej. Predvsem za šimfanje.

 

Veš, da ne moreš nič napraviti, torej vsaj šimfaš lahko.

 

Tako kot pri vremenu.

 

Ampak zamislimo, da si z veliko ideali kupimo neko hišo, v kateri so prej stanovali drugi.

 

Ob prvem dežju opazimo, da svinjsko zamaka (česar nam razumljivo nihče ni povedal). - Ko dobimo zidarja, da bi nam nekaj prezidal po tvojem okusu, ugotovimo, da nobena stena v hiši ni postavljena v vinkel, navpično tudi ne. Torej nič z opažem, ker bi preveč stalo ravnanje sten. - Potem z grozo ugotovimo, da zgornji strop sploh ni betonski, ampak lesen. - Zunaj nas čaka pa še nekaj presenečenj. Na primer vetrolov je bil ob steno samo postavljen in se malo po malo nagiba, pa še kaj. - Da ne govorimo o sosedih, s katerimi so bili prejšnji stanovalci ne samo skregani, ampak tudi v tožbi zaradi kokoši v tujem sadovnjaku.

 

Vse naše ladjice se počasi potope, kredite pa vzamemo za čisto druge namene od tistih, ki smo jih imel najprej. In sosedje nas bodo šele čez kako leto začeli gledati drugače...

 

Ni čisto isto kot stanje v Sloveniji, zelo daleč pa tudi ne.

 

x:Dx x:Dx

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Bern, zgodbica čist fajn, samo v tem primeru se vsaj men zdi, da ne drži... :o|o:

 

Vsi, prav vsi poudarjajo, da so temelji dobri, da so bile stvari pravilno zastavljene, tudi gospodarski rezultati prejšnjega leta so takšni, da jim nihče ne more oporekati...

 

zdaj je treba delati dalje...nadgraditi dobro..in tega ni malo, če hočete,lahko citiram nove ministre...in spremeniti tisto, kar nas ovira, da bi bilo bolje..

 

Mislim, da nihče, prav nihče ne trdi, da so dobili državo v razsulu...

 

Bobnar, daj no, si pozabil, da je bila prejšnja opozicija tista, ki je zagnala vik in krik okol letala...in tolk zj***** situacijo, da so naredili, kar pač so...

Ne boš trdil, da je prejšnja vlada sama sebe potunkala noter.. :o|o: ..če se ne motim, je bila tudi interpelacija na to temo....

 

danes so odločili o Vegi...pa nihče noče povedati..kaj..baje bo znano jutri...čeprav vsi znaki kažejo, da so Vegi ustregli... :xx!:

če se kdo spomni, Vega se je pritožila, ker ima monopolist Mobitel tako nizke cene, da sama ni mogla doseči ničesar...in ker je Mobitel s poceni telefoni predolgo vezal naročnike...

 

ameriški veleposlanik je v zadnjem času intenzivno obiskoval prave ljudi... :xx!: ..hja, kdor zna, pač zna...

 

Astra

Per aspera ad astra
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ej, kredite bo treba začet odplačevat...

 

Vega je napovedala tožbo takoj, ko so bili znani rezultati volitev

NKBM - ali bo ameriška?

Vojska bo pa odslužila nekaj dolga v Iraku

...

 

Пико

Računalnik ustvarja navidezno resničnost, človek resnično navideznost.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

bravo x!x ..dajmo Mobitel uničit, se ne spodobi, da bi imeli tako nizke cene...

 

torej obstaja upanje tudi za vse nas, ki se nam je pojavila konkurenca z nižjimi cenami, da dobimo odškodnino od države... :palec:

 

Morš bit pa res zadet, da takšne stvari zagovarjaš...

 

Astra

Per aspera ad astra
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

<{POST_SNAPBACK}>Formalno ne. Po srcu pa.

Lagati si se pa dobro naučil od LDS-a.

Jaz predalčkam pravilno. Ti pa uporabljaš LDS-ovske fore diskreditacije. Še s svojo glavo ne znaš razmišljati.

 

Zakaj se ti ves zaverovan v svoj prav tako pogosto motiš? Mick tudi po srcu nikoli ni bil LDS-ovec. In da ne bo pomote. SDS-ovec še manj. Bilokak -ovec....tudi ne. Četudi mi je bila kdaj kakšna SDS-ovska ideja sprejemljiva ali celo všeč, me je pa povsem minilo ob njihovi populistični, nacionalistični in nestrpni politiki, ko so bili v opoziciji. Ampak ok, lahko sprejmem, da so na tak način lovili glasove "raje" in govorili stvari, ki folku zlo rade gredo v ušesa, so jim blizu, čeprav so nerealna in v večini nesprejemljiva za civilizirano državo. In so jih pravilno uporabili, ob naveličanosti nad prejšnjo oblastjo, domnevni korupciji in manj domnevnem klientelizmu (nič pa še ne slišim, da bi se ob vseh teh domnevnih na izrednih sejah očitanih korupcijah zgodilo kaj za njihov pregon x;)x ) ter na volitvah zmagali. Jasno je, da teh populističnih itd." fint tako ne smejo in ne morejo izpolniti. To je ok. Ok pa je tudi, da so dobili možnost, ajde, zdaj je dovolj flancanja in pridobivanja volilnih glasov, zdaj pa naj pokažejo kaj znajo. Ker pa je tudi nekaj takih fint, ki so izvedljive, nasprotujejo pa pač mojemu osebnemu pogledu nanje, se z njimi tudi na tej temi seveda ne bom strinjal. Hehehe, sm se razpisal....

 

Dobro, vsaj, da si ugotovil, da predalčkaš. Samo kakšno je to pravilno predalčkanje mi še razloži.... x;)x

 

Eh, bulazniš. Zate bi razmišljal s svojo glavo šele, ko bi razmišljal s tvojo.... :xx!:

Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.

K. Čapek

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

[Dobro, vsaj, da si ugotovil, da predalčkaš. Samo kakšno je to pravilno predalčkanje mi še razloži.... x;)x

 

Eh, bulazniš. Zate bi tazmišljal s svojo glavo šele, ko bi razmišljal s tvojo.... :xx!:

 

 

 

S katero pa natančno to misliš, ali s ta zgornjo ali s ta spodnjo? :inocent: x:Dx :vragec:

....ŽIVLJENJE JE KOT OTROŠKA SRAJČKA, ZMERAJ PREKRATKO IN ZMERAJ USRANO....neznani avtor
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

<{POST_SNAPBACK}>Jaz se nič ne motim. Ti si levičarski fanatik. Zate je bila opozicija kriva za vse slabo - ker je bila pač desna. To te moti. Opozicija je pač uporabila edina sredstva, ki jih ima na voljo, ker pravosodni sistem pod LDS-om ni deloval kot bi moral.

To že kažejo. Samo taki butli, kot si ti, ne boste itak z ničemer zadovoljni.

Tako, kot ga imam jaz.

To je logičen zaključek glede na to, da jaz razmišljam pravilno, ti pa napačno.

 

Hehehe, že dolg nisem mal malbrezvezedonezavestidebatiral z Luckom.... x:px

 

Ti se skoraj v vsem motiš. Si desničarski fanatik. Klerofašist, pravzaprav. Zame ni bila opozicija za vse kriva, ker to enostavno ni mogla biti, sem pojasnil, v marsičem pa mi pač ni bila in mi še ni všeč njena politika. Hehehe, sedaj ko pravosodni sistem vašega Ruparja kot funkcionarja, župana, oprosti zaradi pravne zmote, ker je svoje sodne stroške ne vedoč, da tega ne sme x:o)x , plačal iz proračuna občine, si nad delom pravosodja verjetno navdušen. x:px xcivx

 

Nič še niso pokazali. Popolnoma nič. To trdite tudi vi, njihovi zagovorniki, zato bi jih naj tudi pustili na miru in jim dali čas. x;)x S čimer se celo strinjam.

 

Imajo pa nekatere zelo smešne poteze. Npr. najprej hočejo razširiti poslansko imuniteto, ko uvidijo, da jim to zlo verjetn ne bo ratalo, pa predlagajo ukinitev poslanske imunitete, da se mal odkupijo volivcem x;)x , ker v bistvu tako vedo, da tudi tak predlog ne bo mogoče uresničit, ker je predlog trapast in skregan z logiko, bistvom parlamentarne demokracije. A taka politika in skakanje iz ene v drugo skrajnost je zate resna politika? xcivx

Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.

K. Čapek

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

<{POST_SNAPBACK}>Pa saj v tem je finta, prej, ko je bila opozicija, je vsakokrat dvignila vik in krik, da se tako ne dela...in predvolilne obljube s bile...DA NE BO POLITIČNO KADROVALA....da bo skratka drugačna, kot je bila prejšnja vlada...

 

in zdaj???...spreminja zakon, ki ga je prej napisal Virant...ker za TO vlado ni dovolj dober, ker želi poseči bolj globoko z menjavami...

 

Se ne spominjam, da bi si želeli ENAKA dejanja ...vsi so želeli SPREMEMBE...

 

Astra

 

Ja pa kaj se cudis??se premalo je prejsnja opozicija dvignila prahu

 

-da zamenja sedanja vlada vse ljudi ,ki jih je LDS nastavila (NEPOLITICNO)NE RABI NITI ENEGA DNEVA!!!

-DA JIH PA ZAMENJA TISTE, KI JIH JE NASTAVILA POLITICNO PA ZAL RABI VSAJ EN SVOJ MANDAT!!

 

RES JE DA VSI IZ PREJSNE VLADE NISO BILI"LOPOVI"JIH JE PA VECINA PODPIRALA LOPOVSCINO.KJER SMO VOLILCI ZAHTEVALI SPREMEMBE ,SMO TUDI ZAHTEVALI KADROVSKE ZAMENJAVE NA KLJUCNIH MESTIH V DRZAVI.Sam ne bluzi prevec ,sprijazni se da ni vec LDS na oblasti!!

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...



  • Včlani se

    Postani član LN Foruma in se pridruži naši skupnosti.

  • Zadnji obiskovalci

    • Noben član si ne ogleduje te strani.
×
×
  • Objavi novo...