Skoči na vsebino

travme iz podzavesti


sari

Recommended Posts

Mene pa zanima, ce ima kdo kake izkusnje s zdravljenjem "pozabljenih" travm (ki pa na zalost nikoli ne pozabijo tu pa dan planiti na dan - seveda ko to najmanj pricakujes in ti to najmanj koristi).

 

Pri meni to zgleda tako, da nenadoma hudo odreagiram - in dobim izredno mocen obcutek tesnobe in groze, pol se pa cez nekaj dni spomnim na situacijo, v kateri sem se prvic tako pocutila (seveda iz otrostva ...). Vcesih se pa zal ne morem spomniti.

 

A ve kdo za kakega izganjalca tega hudica? :eek:

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Nimam izkušenj z zdravljenjem, imam pa izkušnje s travmami (iz otroštva seveda). Meni je bilo edino zdravilo čas, znanje, dozorelost, sprejemanje njih. Naučil sem se živeti z njimi, bolj jih sprejemam, manjša je njihova moč. x;)x Še vedno pa niso nemočne.

Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.

K. Čapek

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Se mi zdi, da mamo vsi neke travme iz otroštva...... tisto, česar se zavedam, lažje kontroliram.......... tisto, česar pa ne, pa še zmeraj obvladuje 3/4 mojega življenja in dojemanja.......... se mi zdi, da bi rabla kakšen pogovor pri psihologu...... :o|o: Če poznaš vzrok (se pravi če se spomniš travmatičnega dogodka), se ga da pogledat iz objektivnega zornega kota...... :inocent: ......in tako zmanjšat njegov vpliv.

What you resist, persists.

What you can't be with, won't let you be.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

x:)x

tud jaz sem opazla, da ko ozavestis izvor travme, ji s tem vzames velik del moci - seveda ne izgine cisto, ampak vsaj ves za kaj gre in lahko konroliras

 

bolj me j... taksne, pri katerih se nikakor ne morem spomniti izvora, ker je potlacen pregloboko

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

  • 2 weeks later...
<{POST_SNAPBACK}>Travme, tudi tiste, ki se jih ne spomnemo vec, se lahko ogledajo v regresiji (regresija pomeni iti nazaj). Seveda to ni dovolj, da se le pogledajo, ker se potem lahko se slabse pocutimo, treba jih je tudi kognitivno predelati - in to v podzavesti, od koder so vplivale.  x:)x

jaz menim, da ta metoda pravzaprav za vecino ni priporocljiva, je nekako prevec 'drasticna'...

Folk hoce nekaksne instant odgovore, vzorce lepo na pladnju in tko - ne racunajo pa, da jih bo cist sshejkal, tud fizicno... no ne vseh, jasno, sam je kar mocno tole.

 

To ozavescas sproti skozi lajf pac.

Ko pravis, vcasih ujames, vcasih pol za nazaj postekas - to je ze 'prava pot' - vedno hitreje bos to razpoznala pri sebi in tako tudi imela moznost sproti resevati. :palec:

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

[To ozavescas sproti skozi lajf pac.

Ko pravis, vcasih ujames, vcasih pol za nazaj postekas - to je ze 'prava pot' - vedno hitreje bos to razpoznala pri sebi in tako tudi imela moznost sproti resevati. :palec:

 

 

:palec: :palec: :inocent: čist res, prehudo čiščenje škodje, isto kot preveč umivanja koži x:Dx

....ŽIVLJENJE JE KOT OTROŠKA SRAJČKA, ZMERAJ PREKRATKO IN ZMERAJ USRANO....neznani avtor
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

:eek:

 

..preveč čiščenja naenkrat škodje pa naj bo to kože, bivališča, zavesti al pa podzavesti...

 

..zdrava kmečka pamet :o|o:

....ŽIVLJENJE JE KOT OTROŠKA SRAJČKA, ZMERAJ PREKRATKO IN ZMERAJ USRANO....neznani avtor
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ozaveščanje in transformiranje travm!

Hmmm, čujte sem se seznanu z eno metodo "bele magije", ki opravlja transformacije travm, omejujočih vtisov, strahov, ... na ravni čustev in mentala. Sam je bolj malo uporabljam, vendar je pri pravem, resnem pristopu učinkovito odpravi problem. Pol pa se veliko manj sekiram. x:)x

To žal že presega psihoanalizo, ki je bolj omejena in tudi malo učinkovita. Tu gre bolj za vstop v višjo sfero čutenja, poudarjam pa da ni vsak za to in tudi ne za vsak čas. :8):

 

Te metode so del biorgonomije, ki se ukvarja s senzibilnostjo, transformacijskimi metodami in programiranjem gen kode. Sam je ne obvladam še do konca, bolj sem še začetnik na tem. Vendarle vse to obeta za tiste, ki se res hočejo dvigniti nad "bedo in travmo" tega sveta. Kdor pa še lahko v takem svetu uživa, ta pa še tega ne rabi. Tako gre to! x;)x

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

w:Iw prava mera...zmernost...evolucija....

 

in ne revolucija, pretiravanje, nezmernost :vragec:

 

 

Ali bolj razumljivo: Operacija uspela, pacient umrl. x;)x

....ŽIVLJENJE JE KOT OTROŠKA SRAJČKA, ZMERAJ PREKRATKO IN ZMERAJ USRANO....neznani avtor
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Biorgnomijo je v Slovenijo pripeljala izraelka Naomi Feinberg, ki še občasno pride sem. Drugač pa se te metode učim pri bioterapevtu Marjanu Ogorevcu, ki je lani izdal knjigo Integralna biorgonomija, glejte na ta link: Maat. Druga znana predstavnica pa je Anita Škof iz Ljubljane, ki tudi izvaja terapije po tej zdravilski vedi (zlasti programiranje gen kode).

 

V biorgonomiji se razvija senzibilnost z čutenjem stanja energij in infromacij (blinkanje), kar da osnovo za naprej - razvoj tretjega očesa oz. jasnovidnosti.

Transformacijski procesi pa temeljijo na vizualizaciji Merkave oz. transformiranjem skozi komplementarne energije. Vse kar obstaja na materialni ravni ima še komplementarno stanje. S temi procesi presežemo vzroke s spajanjem komplementarnih energij skozi vizualizirano Merkavo neskončne svetlobe. Zamotano! Ne, ni, vse je kar logično, le tu je to bolj težko posploševat!

Programiranje gen kode - skozi poseben transformacijski proces se aktivirajo energijske spirale v DNK molekulah, da delujejo z večjo in polnejšim potencialom. Dejstvo je, da je pri večini DNK potencial uspavan in precej neizkoriščen. Če pa bi bil, potem bi pa se vsak zavedal svojega poslanstva in zlahka vstopal v videnje subtilnejših energij.

 

Oprosti, DIJANA, malo sem podaljšal. Ne gre drugač! To je obsežna tema! Če ste jo pripravljeni načet, potli vam priporočam preučitev linka in tudi knjige. Pa se bomo jutri o tem!

 

Lahko nočko! Lepo se imejte in sladko sanjajte! x:)x

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

:2src: oj Vrbica, sladke sanje....

 

Kondor, ti si pa res majster, celo v šolo hodiš :eek: x:)x x8Dx

 

Pa ti blinker dela x?x al ga še uriš x:Dx x:o)x

....ŽIVLJENJE JE KOT OTROŠKA SRAJČKA, ZMERAJ PREKRATKO IN ZMERAJ USRANO....neznani avtor
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

(popravljeno)

Presneto, lia! Sedaj pa si me razkrila! xredx

Blinker mi super dela že od prve. Tu pa tam ga uporabim. Al si ti zraven, da to veš! :8):

Da hodim v to šolo in sem :sorcerer: in pol. Eh, še dolga pot je pred nami. Bomo videli, ampak zanimivo je kar in kar je najpomembnejše - RASTEMO! x:)x

Popravljeno -> kondor
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

<{POST_SNAPBACK}>Pa se bomo jutri o tem!

 

x:)x

 

si pa pohitel v tvojo znanost, za večino od nas je dosti, to kar je Vrba napisala, je še najbližje tistemu, kar v tem obdobju rabimo

"

Vrba: Kakor za koga. Tisti, ki jih ne resujejo sproti in trpijo; tisti rabijo pomoc. Ne lia, to se ne da primerjat s pranjem koze Ne mores vse krizem primerjat. Ce se predela, potem ne skodi, temvec pomaga. Pa ce hoces primerjat, pa si predstavljaj vozle, ki jih je treba najdit in razvozlat

Kar pa se ne spozna (npr. v laifu), se tudi ne more predelati, se nabira in pride do depresij... ko sami potem ne vedo, zakaj se slabo pocutijo...Kdor se seveda zaveda in je vesc za spoprijemanje z vsemi situacijami, ta bo v zivljenju lazje sproti reseval. "

 

Naša naloga je bogatenje univerzalne zaveti, pa naj bo to po razlagi merkaba, ali pa karkoli drugega, tisto, kar je nekomu sprejemljivejše, da lažje pride bližje svoji resnici. Prav v vsakem primeru moramo sami do te NAŠE resnice, če se pri nekomu to toliko zalomi, da se je pot že preveč obrnila iz prave smeri, potem rabi pač neko pomoč, a tudi ta pomoč je vnaprej programirana in je potrebna za NAŠO resnico......

 

Travme so samo miselni vzorci v podzavesti, ki ne najdejo podobnega vzorca, s katerim bi se primerjal, in zato zavestno preko orodij ega te vzorce ustvarjamo na primerjavo vzorca v podzavesti, ko ga skoraj pokrijemo, je tudi ozaveščen in takrat nima več obliko blokade, ampak je samo še znanje, izkušnja, resnica in ima samo še obliko informacije......

Smo robotki, ki imamo datodeko "duša" zato, da mislimo, da nismo robotki ...

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

:inocent: se počutim ko neka samohodna podivjana kosilnica ...

 

Vsi ste tako izkušeni, šolani, ...

 

...jst pa nek samorastnik in osamelec x:Dx x8Dx x:o)x

 

"Nič.Čisto nič.Mulo pase

in malo cvika, se zdi.

Zoprno leze vase,

če se dela, da ne boli...." (Pavček še enkrat k tako lepo paše semle x;)x x:Dx )

....ŽIVLJENJE JE KOT OTROŠKA SRAJČKA, ZMERAJ PREKRATKO IN ZMERAJ USRANO....neznani avtor
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Zdravo, tomaz!

 

Sem še tu in bom malo pokomentiral tvoj post! x;)x

 

Kar pa se ne spozna (npr. v laifu), se tudi ne more predelati, se nabira in pride do depresij... ko sami potem ne vedo, zakaj se slabo pocutijo...Kdor se seveda zaveda in je vesc za spoprijemanje z vsemi situacijami, ta bo v zivljenju lazje sproti reseval. "

Povsem drži za večino! To je življenje postopne osebne rasti in glavna metoda je učenje na napakah. Seveda se primerjamo z drugimi in primerjamo se z vsemi infromacijami, ki jih smo zavestno in tudi podzavestno dojeli. Tedaj ko se kaj odločamo, pa že od človeka do človeka pride do razlik. Razumem, dans je že tak moderno skupinsko odločanje, ker da več glav več ve. Mislim, da to kar uspešno velja za družino, podjetje, manjšo skupnost ljudi, itd. To lahko dobro funkcionira za večino, ampak ... nevarnost padanja v povprečje in veliko jalovega delovanja. Ta način preko vsemogočega govorjenja in prepoznavanja lajfa je lahko neznansko počasen proces, nekateri pač ne vlečejo več naprej - nimajo motivacije, nimajo več energije, ni idej, še preveč straha, togost, ...

 

Travme so samo miselni vzorci v podzavesti, ki ne najdejo podobnega vzorca, s katerim bi se primerjal, in zato zavestno preko orodij ega te vzorce ustvarjamo na primerjavo vzorca v podzavesti, ko ga skoraj pokrijemo, je tudi ozaveščen in takrat nima več obliko blokade, ampak je samo še znanje, izkušnja, resnica in ima samo še obliko informacije......

Tudi sam najraje prepoznam problematičen vzorec v "živo", da bom to lažje razumel in presvetlil. Pol pa lahko napačen vzorec ravnanja nadomestim z novim. Če tega ne storim, potli sem lahko na istem, kajne? Prav gotovo bomo večinoma izbrali nov egoističen vzorec, ki bo bolj "prebrisan", morda celo resnično vreden in vekomaj uspešen. To pa je, tomaz, žal ILUZIJA.

Merkava in tudi Merkaba (po N. Feinberg) le presvetli te energijske vozle v podzavesti in jih ne pokriva z novimi. To ni treba "farbanja" povprek, ker ni nevarnosti da kaj slabega izbije ispod "stare plasti" barve. potem pač kreiramo novi vzorec obnašanja glede na naše možnosti in potrebe. Lahko to "področje" pustimo pri miru, da pač ni "aktivno".

 

Te metode po biorgonomiji so za povečanje naše senzibilnosti, ozavestitve problemov in transformacije blokad, povečanja lastnih potencialov. To ni za neke superljudi ali elito, ampak se v človeški univerizalni zavesti vzbuja tisto kar smo v RESNICI. Mi smo bitja svetlobe, ljubezni in radosti. Tako je tudi po božji postavi.

 

Lep pozdrav! x;)x :sleeping:

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

<{POST_SNAPBACK}>Zdravo, tomaz!

 

Sem še tu in bom malo pokomentiral tvoj post! x;)x  :sleeping:

 

Kako se zapisujejo informacije v nevronske mreže in kje so "back upi" ?

Saj nekje vsi podobno mislimo, tudi Vrba ima prav, kaj pa imenuješ miselni vzorec in kaj mrtvo informacijo je pa samo na nas , kako to tehnično razumemo.

Imaš nekaj na gard disku, ki tudi slučajno ne rabiš v nekem času, toliko časa je to samo informacija S16 ali S32, takoj ko jo aktiviraš je pa že uporabljena v dimenziji tistega časa, ko je aktivirana informacija. Podobno je v naših možganih, informacijo oživimo, čeprav se prav vseskozi vse primerjajo med sabo, samo za nas nepomembne ne aktiviramo. Tudi iz univerzalne informacije imamo vse na razpolago. Iluzija je fantomski vzorec, vzorec je skupek informacij, ki so časovno aktivirane v namen. Vzorci se med sabo primerjajo in ustvarjajo nek nov vzorec (fantomski), na katerega se zopet primerjajo vsi ostali podobni vzorci.

 

Primer v praksi, najpogostejši.

 

Vzorec ljubezni je zelo pogost, ker ima že naš programček to zapisano, tudi vzorci bolezni in podobno. To bi znal Hawkeye dobro napisati na posameznih primerih. Pa ostanimo na primer pri vzorcu, ki sem ga sam preizkušal na svoji koži. Imel prijateljico, ki sem jo zaradi tega, ker pač nisem bil več dovolj pozoren in, ker sem poleg nje peljal tudi moje, svoje življenje, tudi izgubil, nadomestil me je dolgoletni najboljši prijatelj. Izguba me je zelo prizadela, naenkrat sem bil ob dva, ki sta me spremljala leta, ob prijateljico in prijatelja. Takoj sem preko ega ustvaril neko prizadetost in seveda vzorec smiljenja sam sebi, vzorce nesrečne usode, vzorce čarovništva in ne vem kaj še, cel kup obrambnih mehanizmov. Bolj sem hrepenel po izgubi tistega, kar sem že imel, večje gradove in upanja mi je ego gradil. To se mi je vleklo več kot dve leti, hotel sem umreti, obiskoval kraje, kjer sva bila skupaj, se ljubila, nisem spal, mogoče po par deset minut in zopet sem se zbudil z mislijo nanjo, skratka take in podobne traparije, ki takrat tudi slučajno niso bile traparije ampak huda bolečina. Videl sem samo tisto, kar nisem imel, nikakor tistega ogromnega, kar sem pa imel pa enostavno nisem hotel videti, ker je bilo tisto, kar sem izgubil močnejše. Vse kar sem moral početi je bilo samo obrobno, edino ona in prijatelj sta bila glavna misel. Nobeno realno dejstvo, nobena resnica me nista prepričala, že samo kaka mala umišljena kapljica je zame ponovno odprla vrata v upanja in hrepenenja, v resnici pa samo v smiljenje samemu sebi.

 

Ustvarjal sem si svoje modele vzorcev, ti so se primerjali z že obstoječimi, dokler nisem toliko ozavestil tistih pravih, da sem se lahko teh mor in nenazadnje tudi iluzij znebil, da sem sprejel tiste, ki so mogoče, kjer je ego popustil, ostal je samo kot nek zapis preteklosti, na katerem sem se učil in rastel. S tem svojim zorenjem sem prav gotovo tudi dodal kako kapljico svojega v univerzalno nezavedno, nekdo drug bo to nadgradil z svojim primerom in tako se ta univerzalno nezavedno razvija, to je razvoj in samo to je naša naloga.

 

Nekdo drug ima probleme z zdravjem, ve energije usmerja v to svojo blokado, ko najde vzrok, to blokado tudi odpravi in tudi doda nekaj svojega v univerzum, nešteto je primerov, a prav vsak ima nekaj svojega v tem...temu jaz rečem moja ali nekoga drugega resnica.

 

Je pa še nekaj res, da velikokrat sami nismo sposobni ozavestiti tistega, kar nas preganja, da ne najdemo pravega vzroka, ali zaradi pomankanja informacij, ali pa zaradi nečesa drugega, enostavno ne moremo in ne znamo pognati v sebi tistih programčkov, da bi tudi kristalčki na lovkah nevronov omogočili pot tej informaciji, ki bi nam pomagala. Takrat nastopi Vrba, Hawkeye, zdravilec, ali karkoli podobnega, kar nam pokaže pot do blokade, tudi meditiranje, razne delavnice, telovadba, prehrana, hoja po žerjavici, še veliko bi lahko našteval.

Vse to našteto je v bistvu le pomoč, da iz naše podzavesti izbrskamo tisto, kar moramo ozavestiti in zapreti, pri tem pa veliko "jebemo" sami sebe, ker nam to daje močno misel o nečem, s to mislijo pa sproščamo in aktiviramo tiste kemične procese, ki nam tudi elektrolit in druge sestavine spreminjajo, torej tudi napetost našega galvanskega člena, s tem napetost na polprevodniških kristalih, ki v določenih nivojih prepustijo tok informacije tudi v drugo smer, torej smer odraščanja in dodajanje svojih resnic.

Smo robotki, ki imamo datodeko "duša" zato, da mislimo, da nismo robotki ...

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Živjo Sari,

Tud meni je enako kot tebi, mene dajejo fobije, ki so se začele lani konec avgusta. Včasih je bilo res hudo. Sedaj hodim lep čas k bioenergetičarki in mi kar pomaga, je pa še vedno prisoten strah pred določeno boleznijo. Rekla mi je, da če mi ne bo pomagalo, da mi svetuje regresijo.

Sedaj berem eno knjigo na to temo in me vedno bolj vleče da jo provam. V knjigi je veliko dokumentiranih primerov ozdravitev razno raznih psihoz in bolezni, potem ko se ozavestilo vzrok.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

:vragec:

 

sej ni de bi verjel :xx!:

najprej se zachnejo meshat psihologi.....a zdej pa she bioenergetiki.....she mal pa she vrtnarji :xx!:

 

zlomk x:)x

tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

<{POST_SNAPBACK}>Veš kaj Aahut, saj vidim da si lunatičen, ampak ni treba da se norčuješ iz problemov drugih,ker vse se vrača, vse se plača. Razmisli.

 

:vragec:

 

hm.... x^x

ja....mash prou :palec:

ni enostavno bit.....psiholog :xx!:

to da se pa vse vracha....to mi je pa samo v uteho x:Dx

 

zlomk x:)x

tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...


  • Včlani se

    Postani član LN Foruma in se pridruži naši skupnosti.

  • Zadnji obiskovalci

    • Noben član si ne ogleduje te strani.
×
×
  • Objavi novo...