Skoči na vsebino

Vesoljni dnevnik LNF 17


Marsa

Recommended Posts

  • Komentarji 3,5k
  • Objavljeno
  • Zadnji komentar

Najbolj aktivni v tej temi

Najbolj aktivni v tej temi

kaj pa te leske in to, je ze pase'?

enkrat sem nekak *ugotovila* (?), da sme morda na lesko...

na nic od tegale po mojem nisem alergicna..

pa vsako pomlad (pa morda tud katero jesen), ugotavljam, a mam al nimam v bistvu alergijo tole... ker se ne 'obnasa' vedno isto.... navadno se mi oci solzijo, sluznica bolj delujoca, iz nosa tece, tako da mam en teden tezave pa 3 dni rozhevinast nos, pol je pa ok... no vcasih pa imam kar mal drugac... kot zdaj... po 20. letih po faci alergijo! :eek: :o|o: :xx!: ni tolk strasno, sam me moti...

alergicna sem na to, da sem se vedno na kaj alergicna. :mad2:

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

uf za leske ne vem, so verjetn že res mim, sam u bistvu se bo taglavno to cvetenje šele začelo...lipe pa breze pa ka jaz kaj še vse....mam u žlahti enga k je tud ful alergičn, ga je že kr groza in s strahom pričakuje zdaj ta naval cvetnega prahu....brez claritina bi ga pobral verjetno :o|o:

KO OVDE NE POLUDI, TAJ NIJE NORMALAN....

 

Bora

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Sem slišala da bo v parih letih imel vsak drugi človek na svetu kakšno obliko alergije. Kar kaže na to, da gre res vse k vragu... matr kdaj bo večino ljudi zajelo dojetje, da se je TREBA vrnit nazaj k naravi in temu podredit vse, VSE?!?! ALi nas bo pa res prej izbrisalo iz obličja planeta, pa bo Zemljica začela jovo na novo. No upam da nam bo dala prej še kakšno šanso - in upam, da je ne bomo spet spustil!!!

 

Marsa veš jaz grem po prvomajskih na dermatološko kliniko, vsak dan en teden, da mi ugotovijo mojo alergijo (to po rokah) ampak zadnjič semnabasala na eno strokovnjakinjo ki mi je rekla, da je ta moja alergija povezana s senenim nahodom. Torej glede na to na katero rastlino sem alergična, sem alergična še na X, Y, W, Q, Đ stvari, ki jih uporabljam kot rano, kozmetiko ali čistila. Zanimivo. Ful se nadejam kmališnjemu razodetju moje skrivnostne alergije, čeprav me ljudje okoli skušajo malo na tla postavit, da velikokrat tudi testiranja ničesar ne odkrijejo. In ko si glih vprašala, kaj zdaj cete - ne vem, ampak se spomnim, da imajo v tej ambulanti veeeeelik plakat z vsemi rastlinami in datumi njihovegasvetenja.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

saj res, claritine, sam hm.. najbrz je sam na recept, morda pa imam od tamalega kje se kaj (sam pol je pa najbrz ze prestaro)...

Pa nekak... se mi frzmaga rcnije zret... ena alergijica in da prec nekaj rabim... sem trmasta pa zdravim vse natur.. tko kot tale alergija (vcasih bi prec letela, pa bi dobila one kortizonske scene, zdaj pa ni sans, da pacam kaj tacga nase).

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Mili tko sem jaz imela, tud na teste sem sla, na vsega boga bila alergicna... TO sem CIST pozdravila (nisem ne na breskve, ne na jagode, ne na paprike, na nic... sam na recimo kovinski stik s kozho al kaj tacga, agresivnejse scene, pa na penicilin, no morda pa tud na tega nisem vec, mi ga ne dajejo ze 30 let xDDx) - sem pisala v temi alergija dost o tem... celo menim, da mal alergije je zdravo.. kot nekaksen obrambni mehanizem.

 

Tko da - obstaja tema alergija.. sam sem sam v dnevniku mal potozila, ker nisem vedla, da bo debatka se razvila.

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

No jaz do zdaj nisem tudi nobeno reč proti alergiji uporabljala, samo praskat se ne smem (govorim za seneni nahod) po očeh, ker se mi potem tako napihnejo in prevlečejo s sluzjo da je kar grozno za pogledat). In odkiham svoje, pa usekujem se, malo osebne moči in volje, pa neha srbet.

 

O rokah pa rajš ne bi, ker ta teorija odpade - preveč srbi sem vsa v gnojnih krastah in popoksni koži. Bljek

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

kako boš šov nazaj k naravi če si pa alergičen nanjo :vio:

zajebavam se.....

moja mami naprimer je ful alergična na penicilin...ena sama taka tabletka jo ubije, če bi bla na mestu kompletna zdravniška ekipa je ne rešijo :eek: pred petimi leti ko je pa tamalo rodila, je ratala pa še na kivi alergična, če sam oblizne žlico k se je kivi z njo jedu, more šibat po inekcijo, ker bi jo zadušilo..

fotr je alergičn na jagode, sam sam če so pocukrane....

tamal na čebele.....

jaz pa na nič....zaenkrat :inocent: aja, no na loreal sm pa res x:Dx ne vem kajga vraga dajo v ličila, men ful oči zatečejo pa po frisu se mi vse spusti.....

svašta v glavnem....

najhuj je pa res s tem mojim sorodnikom, k je na cvetni prah, najbolj na češnjo, če bi dal recimo eno samo samcato znucano češnjevo vejico v stanovanje in bi on sam mim šov bi ga zadušilo... :xx!:

KO OVDE NE POLUDI, TAJ NIJE NORMALAN....

 

Bora

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Sej vem da sem spet fulala temo, ampak se mi ni dal samo za dva stavka (ko sem mislila te "potolažit" ali dojamrat x:Dx ) it v drugo temo, nisem pa mislila, da bom napisala več kot 2 stavka tako da - sem že tiho :sick: xrolleyesx
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

<{POST_SNAPBACK}>No jaz do zdaj nisem tudi nobeno reč proti alergiji uporabljala, samo praskat se ne smem (govorim za seneni nahod) po očeh, ker se mi potem tako napihnejo in prevlečejo s sluzjo da je kar grozno za pogledat). In odkiham svoje, pa usekujem se, malo osebne moči in volje, pa neha srbet.

 

O rokah pa rajš ne bi, ker ta teorija odpade - preveč srbi sem vsa v gnojnih krastah in popoksni koži. Bljek

o shit, boga, to je pa zato ker skoz prckas kaj z rokami, pa mocis pa vse... :||

 

jaz sam socustvujem s folkom, ki majo glivice, ker vem, kok so trdovratne, pa iz svoje izkusnje poznam, kako je tecno, ce imas kaj na kozhi, pa da srbi pa da je tko trdovratno, pa nenehno gor kaj pacas, pa se ne pozdravi pa ne pozdravi...

 

ali ki imajo alergije (po faci, kot jaz tedaj, kok sem bla boga skoz... pa tedaj sem ful bla aktivna, pa smo vsak teden imel kak nastop, pa si moral bit vsaj priblizno, kar je pomenilo puder in vse... in si skoz cist vnet po kozhi, sem mislila, da sploh ne bom nikol vec 'svoje kozhe' imela... ves obraz en sam nekaksen lishaj... :sori: za popent! :xx!:

 

No joga mi je pocajtala vecino tega, tud tahude pa ful omilila (od majhnega sem bila obcutljiva in sem imela alergije in blazno visoke vrocine, ce sem zbolela, tako da so si moral doma pri sosedih termometer sposojat, ker so mislili, da je nas pokvarjen, ker je kazal 40 al clo cez, tega se ne spomnim, sam vem da je blo tud tko...).

 

pa enkrat sem mela sluznico cist zateklo, da sploh nisem mogla dihat in se zdaj se spomnim, da sem tedaj sanjala, da sem pozrla cebelo in da me je picila v grlo! :sori: x:Dx

Se dobr, da me ni res. x:o)x x^x

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

<{POST_SNAPBACK}>kako boš šov nazaj k naravi če si pa alergičen nanjo

vem da si se hecala, ampak o necem podobnem sem zadnjic sama razmisljala...

Ko se vedno rece - pejte ven, na sonce in tko, na zrak in to...

Pa grem zadnjic ven, zacnem nekaj kihat, se solzit, pa pomislim, pismu... x?x x?x

je ze prav kot furam. xyesx x8Dx

Ce jaz ne vem, pa moj Jaz ve. ;)

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

<{POST_SNAPBACK}>sam glivice so ozdravljive, tako da če bi jaz imela glive bi skakala od veselja, ker BI VEDLA, KAJ MAM in kako pozdravim. Pa niso. :C:

tko sem jaz za mozolje govorila - da ko bi vsaj imela mozolje!!!!!!

pa mi niso verjel!!

mas mozolj, dva tri in ciao. 10, ajde. mastna kozha, svetleca.

ne pa to - ki mas eno pikco, jooooj, ze ves, da jih bo jutri 100, pojutrisnjem 1000 in popojutrisnjem milijon. x:o)x x:px

pa suho pa srbece, pa ce rpaskas, pa clo mokrasto mal.

Pa koza mi je dala za garje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :mad2: po faci!!!!!!!!!!!!!!!!! ki vsak otrok ve, da niso po faci sploh!!!!!!!!!!!!!!! ejjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj, LETA (prisezem!!) je smrdelo se po zveplu onem! mislim ejjjj!!! dohtarji tile (moji oz. ki sem jaz imela opravt, pa moja mama, pa sestra, pa ...), vse se mi je se bolj vnelo jasno...

ej sem morala pol kar v svoje roke prevzet tole zdravljenje, halooo...

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Helou!

Spala predolgo, ker sem prisla ob pol stirih dam. Vceraj sem bla po dolgem casu spet v Ortu, ker so mel Laibachi koncert. Bilo je...posebno, pac nenavaden koncert, to da je bil "klubski", je bilo v bistvu zelo v redi. Zazurala sem ga itak, ceprav mi ponavadi muska ne sede.

Domov sem spet prehitro vozila, ampak men je tolk fajn po AC ponoc xrolleyesx

 

Aja, ce kdo to bere: mami mi je narocila naj kupim kokosovo olje. Ker naj bi bilo oh in sploh bolj zdravo in boljse. No dobila sem samo mast ( ker je una rekla, da v Sloveniji olja kot tekocine ne prodajajo se). A ga slucajno kdo ima? A to dejansko obstaja? x:o)x Res je bilo v neki oddaji, kako super je in boljse od vseh, ampak....??? Tisto mast sem potem vseeno kupila, pise sicer da je za omake, kuhanje, sadne solate, zelenjavne jedi, pa pol tud za lase in telo x:o)x A ma kdo sploh kaksne izkusnje s tem?

 

Aiwa, sele danes sem opazila za sluzbo :V: :O: . Skoda, res cisto "presenecenje". Samo vidim, da imas zdaj taprav odnos, tako da veliko srece pri iskanju, lahko ti pa pomagam. V MB servisu imajo kar precej dobrih ponudb ( sem lih zandnjic malo cekirala) :palec: xcrossfingx

 

Danes je soncek, torej ROLAAAT :onfire:

 

Lep dan!

Knowledge of what is possible is the beginning of happiness.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Kokosovo olje bos tezko dobila v drugacni obliki kot taksni (mast).

Ona druga oljcka so drugacna, ki se z njimi recimo disavis.

 

Sicer ce bi bilo cistejse, ga tud za kozmetiko lohk uporabljas - tu ko pa pise za kuho, pa je za kuho, razen za lase pa taksno ga lohk uporabljas.

Sicer pa je to taka masa, ki se sele na nevemkolk toplote razredci, zato je vedno mast.

 

tudi tam odkoder izvira, je vedno v taki obliki. :palec:

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

ohh.. svašta..

jst pa vsak let na dodatno stvar alergična..

hehe..

prvo na cvetni prah (ene 25 let)

pol na sonce

atopični dermatitis (torej vzrok se ne ve, NEKI meni ne paše)

ampak trenutno je vse pod kontrolo..

 

Ko bo pa maj tle.. uf.. pa do julija bom pa kihala..

zgodnjecvetoče, pleveli, pa kaj je še kaj a jaaa tud poznocvetoče trave, to so mi stestiral prejšnje leto..)

Ampak v bistvu, pr men je tak, da se prva košnja skoz da, pol sem v redu, do takrat pa vsi znaki alergije.. srbenje oči, nabiranje sluzi v očeh, tko kot mrena si jo dol vlečeš, kihanje do porabe vseh razloložljivih robčkov, pa do konca pol ko že nč vn ne kihneš..)

tko..

 

Bogi smo. :sori:

Ko nas matra, bemti boga, smo pa sej ALIVE.

x:px

Mogoč bom letos mal z alternativo probala... da vidmo kaj bo dal.

Mushi
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

<{POST_SNAPBACK}>

atopični dermatitis

imamo prav tako temo (sam v iskalnik das v takih primerih rajs dermatitis ali celo derma al kaj tacga, ker sicer tocno tako potem isce)..

pa se alergija na sonce - mushi, morda ti bo zabavno prebrat moje mnenje o alergiji na sonce. ;) :D

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Sem sla pogledat, pise da je 100% reines cocosol( nimam umlautov).

 

"Je edinstveno kokosovo olje s tipicnim finim kokosovim vonjem. Odlicno v kulinaricni kuhinji, vendar ni primerno za precenje. Je za pripravo omak, sadnih solat, zelenjavnih jedi, slascic, za kuhanje...

Poleg tega je že od nekdaj poznan v indijski AYURVEDI kot olje za nego telesa, soncenje in kot olje za lase"

 

A pol imajo jedi ta specificen okus po kokosu?

Pa ce je za telo, a to si potem namazes in naredi KAJ? Ucinki pa to x:Ix

Res me zanima, da ne bo spet na polici skoraj cel, dokler pac ne bo preko roka uporabe, ker pac ne znamo z njim delat?

Jaz sem mislila, da bo to kot tekocina, k das na solato in voila! x:o)x

Knowledge of what is possible is the beginning of happiness.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

<{POST_SNAPBACK}>Kje pa si kupovala, Michelle? Jaz kupim kokosovo olje v Mercatorju, ker imajo bolj razširjeno ponudbo živil. Pa tudi v Intersparru in Tush-diskontu sem ga že zasledila. Drugače pa v vsaki trgovini z zdravo prehrano! :palec:

 

Hvala!!!!

Joj, se mi je zdel, da obstaja. Me je una trgovka "nategnila" xrolleyesx

Kupila sem ga v Bio trgovini spodaj pod Maxijem. Sem ze prej tam kupovala, pa sem mislila, da ce bo kje, bo tam x;)x

A pa ga uporabljas za vse?

Knowledge of what is possible is the beginning of happiness.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

<{POST_SNAPBACK}>

Res me zanima, da ne bo spet na polici skoraj cel, dokler pac ne bo preko roka uporabe, ker pac ne znamo z njim delat?

x:o)x x:Dx :inocent: (*poznamo x;)x)

 

* jaz ga za kuho nisem uporabljala (tako da ne vem), pac pa sam za kozmetiko, ker sem imela najcistejsega moznega.

(*to je bil moj prvi dizajn, ki sem ga za koga naredila, no oz. najin, z Mitjo, jaz sem bila tedaj se vecji les za racunalnike kot zdaj :)).

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Guest
This topic is now closed to further replies.



  • Včlani se

    Postani član LN Foruma in se pridruži naši skupnosti.

  • Zadnji obiskovalci

    • Noben član si ne ogleduje te strani.
×
×
  • Objavi novo...