Skoči na vsebino

Računalništvo


jess

Recommended Posts

http://www.sandboxie.com/

Tut ok. -) [for more secure in enostavno]. -)

Za operacionalizacijo "OSX86 project -a" nimam podprtega hardwera.

Stara kišta. Novejše [rabljene - princip -)] pa ne rabim trenutno. Ker Linux laufa, in bo še leta laufal na njej b.p. -)

 

lenoba.

 

tantra:~ sudo apt-get install novakista

 

x:Dx

Norost je vcasih najvecja modrost…
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pa kupujem laptopa. Neki poceni (ker za glavno rabo je tale mac 1A)...

Ker enostavno potrebujem samo za iWork (oz. Office... pac te osnovne stvari, k jih rabim vsak dan excel, access pa powerpoint) pa za to...pa pac tolk, da hitr dela za predstavitve.

Na laptope se res ne spoznam, prav svojega nisem imela ze ene 5 let...

Mi je največji fuj kupit majkrosofrove zadeve, macbook je pa predrag za zdaj....

 

toshiba, lenovo, hp...vsi ze majo ugodne modele, glej samo, da je cimdaljsa garancija

Sometimes I wish

my face wouldn't use its freedom of expression

http://www.triumphrat.net/images/smilies/Cigar.gif

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pa kupujem laptopa. Neki poceni (ker za glavno rabo je tale mac 1A)...

Ker enostavno potrebujem samo za iWork (oz. Office... pac te osnovne stvari, k jih rabim vsak dan excel, access pa powerpoint) pa za to...pa pac tolk, da hitr dela za predstavitve.

Na laptope se res ne spoznam, prav svojega nisem imela ze ene 5 let...

Mi je največji fuj kupit majkrosofrove zadeve, macbook je pa predrag za zdaj....

 

Nekaj predlogov

 

ASUS F5Z - Free DOS

 

Lenovo 3000 N500 - Free DOS, HD samo 160 GB... :o|o:

 

ASUS F5RL - brez OS

 

ASUS PRO52L - brez OS

 

HP Compaq 6730s - Free DOS

 

Pa še

 

Primerjava podobnih

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

asusa imam trenutno ze tretjega, pa moram zal rect, da jim je kvaliteta drasticno padla...so me posteno razocarali

imajo sicer dve leti garancije (od tega eno leto na baterijo), ampak ne vem niti, kdo je trenutno uvoznik

Sometimes I wish

my face wouldn't use its freedom of expression

http://www.triumphrat.net/images/smilies/Cigar.gif

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Imel sem pred kratkim priložnost sprobat Dell-ov prenosnik, tisti ki ga je Siol dajal za 1 € novim naročnikom kabelskega interneta.

Procesor je Celeron, RAM 512 MB, naloženi Vista Home Basic.

Zadeva je precej... :o|o: xpolzx

Moje mnenje - če bo na prenosniku Vista(katerakoli) manj kot 1 GB RAM-a ne sme biti in tudi Celeron ne.

Z XP bi to še nekako šlo.

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ta Dell-ov prenosnik = že nekaj časa "out of the time/zastarel" proti zdajšnjim/tistim modelom, kateri prihajajo na trg. -)

Za na internet, ... je dober. -)

 

Jasno, zato so jih pa dajali po 1 €, nekdo je bil pa vesel da se je znebil stare zaloge... :vio:

Je pa v ponudbi po spletnih trgovinah še kar precej prenosnikov s Celeronom, nekateri tudi z Vista Home Premium.

Ne vem kako to kaj laufa skupaj... x?x

 

Pri več prenosnikih opazil kot op. sistem Free DOS. :eek: x?x x?x

 

Free DOS

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

HP Compaq 6730s - Free DOS

 

Tale mi je kar zanimiv xscratchx xyesx

 

Kaj pa od Acerja?

 

Ampak ce pogledam tole KLIK me kar prijetno pogreje x:Ix Leopard xsrcx

 

Bom se malce pri sosedih pogledala, če se da kej ceneje dobiti pa mogoče se mal počakala...

Kaj jaz vem... Do novega leta se mi itak ne mudi, potem se bo pa počasi začelo.

Knowledge of what is possible is the beginning of happiness.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Kaj je z mojim USB kljucem?

Nic nimam gor, vse sem zbrisala, pa pravi, da je 80% zaseden :eek: :eek: :eek:

Pa sem vse nardila kot je treba in varno izklopila...

 

Aja, pa kaze, da ni nic gor tako pri macu, kot pc-ju....

 

a kdo ve?

 

Pa kupujem laptopa. Neki poceni (ker za glavno rabo je tale mac 1A)...

Ker enostavno potrebujem samo za iWork (oz. Office... pac te osnovne stvari, k jih rabim vsak dan excel, access pa powerpoint) pa za to...pa pac tolk, da hitr dela za predstavitve.

Na laptope se res ne spoznam, prav svojega nisem imela ze ene 5 let...

Mi je največji fuj kupit majkrosofrove zadeve, macbook je pa predrag za zdaj....

 

Kaj ima veze Macbook z Microsoftom ? Kupi si laptoop za 500 EU in naloži OpenOffice 3.0 in to je to ?! Pa še Open source boš podpirala in ne MS a ne a ne :)

...kupujemo stvari, ki jih ne potrebujemo, za denar, ki ga nimamo in vse to zato, da bi naredili vtis na ljudi, ki jih ne maramo...

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Kaj pa od Acerja?

 

 

po teh sodec, ki sem jih do zdaj v roke dobil...odsvetujem :o|o:

 

 

ce bo vse po sreci, bo moj naslednji nekaj takega...kar z nemske distribucije, pri nas je namrec samo siv trg, ni uradnega zastopnika, kolikor mi je znano :V:

Sometimes I wish

my face wouldn't use its freedom of expression

http://www.triumphrat.net/images/smilies/Cigar.gif

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Edge, z macbookom pa res nič x;)x

 

dbk, lep je ta tvoj, samo glede na to, katero podjetje preferiram, bi za ta denar kupila nekaj drugega x:Ix A tudi v sosednji avstriji nimajo se?

Knowledge of what is possible is the beginning of happiness.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Uporabniki IE na udaru hekerjev

 

Vodilni svetovni proizvajalec programske opreme Microsoft uporabnike Internet Explorerja svari, da naj zaradi resne varnostne luknje začasno uporabljajo spletne brskalnike konkurenčnih podjetij.

 

x:Dx x:Dx x:Dx :vragec:

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Mich, ... HP, HP, HP :P

 

:o|o:

Dell... :palec:

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Tud jaz kupujem novo poslovno računalo...in če bi jaz kupoval prenosnika, ki ni mac bi bil sigurno tale...

 

http://www.vshop.si/169/podrobnosti/Sony-Vaio-VGN-FW21M.html

...kupujemo stvari, ki jih ne potrebujemo, za denar, ki ga nimamo in vse to zato, da bi naredili vtis na ljudi, ki jih ne maramo...

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

dbk, lep je ta tvoj, samo glede na to, katero podjetje preferiram, bi za ta denar kupila nekaj drugega x:Ix A tudi v sosednji avstriji nimajo se?

 

 

nisem se niti gledal...pa saj ga majo na sivo tudi pri nas, samo s krajso garancijo

tisto je priporocena cena prodajalca, ki je v trgovini tudi do kake 30% nizja...sem taprve modele nasel ze za 800€...samo je ta zdajsnji asus, ki ga imam, samo par mesecev star in nisem, razen izgube, naredil nic, ce ga prodam :inocent:

 

vem, kaj preferiras, samo...v tem cenovnem razredu je pri "tvojih" ze kvaliteta materialov precej precej nizja, pa ce priznas ali ne x;)x

 

:o|o:

Dell... :palec:

 

 

se lahko sicer menda vsakomur zgodi, samo ne vem, kako za vraga je skozi koncno kontrolo prislo...

stranka nam je vrnila della, ces da so tipke fentane. in valjda. zgledale tako, kot da bi z macolo preko sel...so pa bile stopljene (4 ali 5 tipk), z vpetjem vred, mebrana tipkovnice in vse - ker so maherji pozabili ventilator na procesor montirat x:Dx

Sometimes I wish

my face wouldn't use its freedom of expression

http://www.triumphrat.net/images/smilies/Cigar.gif

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

luškan, ampak predrag

 

A res? x8Dx

 

Kaj pa tale? x:px

 

Lenovo Thinkpad W700 :eek: :wOOt: :cry:

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

luškan, ampak predrag

 

Treba imet stil a ne :) Kaj ti nuca kravata in zlikane allstarke če nimaš enega hudega sprebrnega prenosnika iz magnezijevih zlitin! :)

...kupujemo stvari, ki jih ne potrebujemo, za denar, ki ga nimamo in vse to zato, da bi naredili vtis na ljudi, ki jih ne maramo...

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Drdan!

 

Par vprašanj imam za tiste, ki bi mi znali stvar povedat tako, da bi vsak računalniško nepismen gumpec razumel...

 

Torej:

- ima mogoče kdo kakšne izkušnje z instant netom?

ter

- ali se da na prenosniku un blesav čitalec prstov kako skenslat/izklopit/whatever ... ker meni gre namreč "rahlo" na živce, ker mi piska pod nos vsakič, ko se pomotoma nalonim gor. Pa še nekaj ga biksa zadnje čase... :o|o: Aja btw - nimam naštimanega, samo vedno sitnari, da bi on rad tud sodeloval...

 

Tako nekako x:Dx x:Dx

 

Pa lepe pozdravčeke! x;)x

... Say what you mean

And mean what you say ...

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

so pred kratkim dobil obamo z nekim čudnim mpr3 playerjem in so bili vsi zaprepadeni. pa ne samo to. to je bila najpomebnejša novica mednarodno priznanega dnevnika v podlistku politike. mene, dragi moji, je pri priči prtisnlo ko*lat in s*at skupaj. brez zajebancie. in v bistvu mi je obama spet dobil točke. v bistvu mu je vseen kaj za eno firmo ma. hvala bogi.

pa po drugi stran... tut če se tolk pedenate, bote v končni fazi morali nekoč in nekdaj stati pred tistim, ki jih hočete fascinirati (recimo, da je to partner), nagi in to brez magnezija in brez aluminija in treba bo neki povedat, kar bo imelo vsebino in ne samo lesketajočo formo. zato so vse te i-Zadeve samo prikrivanje lastnih slabosti in napak. x:Dx ki pa seveda to niso v absolutnem temveč le v osebnem i-Smislu. evo... psihoanaliza. ne vem kaj je to instant internet, vem pa kaj je to instant psihoanaliza. x:px x:Dx

2,5 giga dual-core, nevemkolk rama in grafike nucaš v prenosniku samo, če si nedorašenček in nabijaš igrce. ok, če delaš hard-core matematične simulacije, se opravičujem... ampak vse ostalo ima pa samo efekt lifih felg. x;)x

 

xrainbowx

Potovati! Izgubljati dežele! Biti nenehno drug, biti v duši brez korenin, živeti samo za zrenje!

Ne pripadati niti sebi! Iti naproti, slediti odsotnosti tega, da bi imeli cilj, in tesnobe, da bi morali nanj priti.

Tako potovati, je potovanje. A na njem sem, ne da bi mi bilo treba več kakor sanje o prehajanju. Ostanek sta zemlja in nebo.

Fernando Pessoa

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Objavi novo...